Békés Megyei Hírlap, 1993. május (48. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-24 / 119. szám

jÉKÉS MEGYEI HlRL\p­SPOKV 1993. május 24., hétfő ® Döntetlenül végződött a rangadó Hat csapat a veszélyes zónában Az NB III Alföld csoportjában a megyei rangadón, Mezőko- vácsházán nem bírt egymással a tabella harmadik helyén álló hazai együttes és az Orosházi MTK. A gyomaendrődiek győzelmükkel végleg elkerültek a kiesési zónából. A gyulaiak 11-est hibáztak, így meg kellett elégedniük az egyik ponttal a Szegedi Dózsa elleni találkozón. Nagyszerű fegyvertényt haj­tott végre a Nagyszénás, jó játékkal Miskéről hozták el a két pontot, így még némi reményük maradt a kiesés elleni küzde­lemben. Meglepetés a Hódmezővásárhely szegedi veresége és a KSC hazai pontvesztése a Cegléd ellen. rés) — Kovalcsik, Schmidt (Márton), Török, Mocsári — Bányik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Orosháza: Such — Pásztor, Popol, Laurentiu, Kálmán — Farkas, Buli már, Dézsi, Ágh (Papp Zs.) — Kvasznovszky, Gheban (Sáro- si). Edző: Papp Imre. 17. perc: Kolozsi mesterien csavart be egy szögletet, amit Bulimár saját kapujába csúsztatott (öngól), 1—0. 43. perc: Az orosházi védők rövid felszabadítása után Schmidthez került a labda, ő egyből Kovalcsik ele tálalt, aki 21 méterről ballal szép lövést kül­dött a bal felső sarokba, 2—0. 68. perc: Dézsit senki sem zavarta, a kaputól 30 méterre hirtelen lövésre vállalkozott, s a labda a bal felső sarok­ba vágódott, 2—1. 75. perc: Szöglet után a hazaiak röviden szabadítottak fel, az ifjúsági korú Farkas visszaívelte a labdát a bal oldalra, és az üresen álló Papp Zs. gyors átvétel után 11 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 2—2. A táblázaton elfoglalt helyezések alapján a két legjobb megyei NB Ill-as csapat mérkőzését joggal kiáltották ki megyei rangadónak. A közönség átla­gos színvonalú, két ellentétes félidőt láthatott Az első játékrészben a hazai­ak akarata érvényesült, amit gólokkal is alátámasztottak. A második félidő­ben az orosháziak jobb és többet moz­gó középpályásaiknak köszönhetően megérdemelten egyenlítettek. A pont- osztozkodás igazságos. Jó: Papp J., Kovalcsik, Schmidt, ill. Popol, Dézsi, Papp Zs. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Orosházi MTK 1—3. Gyomaendrődi FC— Kiskundorozsma 2-0 (0-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Schnei­der. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki (Sajben), Gonda, Gubucz, Mázán — Somogyi, Janis, Stef, Lénát! (Tóth Zs.) — Durucskó, Udvari. Edző: Plástyik János. Kiskundorozsma: Márton — Gábor, Szabó T., Gárdián, Kothencz — Tímár, Nagy, Szabó G. (Mucsi), Katona — Szabó Zs., Tóth. Edző: Ara­di Emil. 55. perc: Durucskó forgolódott a vendég 16-os jobb oldalán négy védő között, majd lágyan középre ívelt és a berobbanó Janis a kapu közepébe lőtt, 1—0. 58. perc: Tóth Zs. a vendégtérfél közepéről indulva nagy lendülettel be­tört a védők közé, mintaszerűen passzolt Durucskó elé, aki a kifutó kapus alatt a hálóba lőtt, 2—0. 89. perc: Gárdián a 89. percben sza­bálytalankodás után a földön fekvő Stef hátára lépett, amiért kiállították. * A nagy melegben az első félidőben keveset futó hazai csapat helyzetei el­lenére nem tudott előnyt szerezni. A második félidőben Tóth Zs. beállításá­val lendületes lett a gyomaendrődi csa­pat támadó játéka és három perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát, nagy va­lószínűséggel a biztos bennmaradást is. Schneider játékvezető kissé furcsa felfogásban vezette a mérkőzést: 2—0 után két nyilvánvaló 11-est nem adott meg a hazai csapat javára, és számos, a vendégek részéről elkövetett szabály­talanságot nem torolt meg. Jó: Gu­bucz, Janis, Kéki, Udvari, ill. Gábor, Szabó T., Szabó Zs. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Kiskundorozsma 7—1. Mezőkovácsházi TE—Orosházi MTK 2—2(2-0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Hor­váth. Mezőkovácsháza: Tóth — Bakai, Kovács, Papp J., Radu (Szeke­Gyulai FC—Szegedi Dózsa 1-1 (0-1) Gyula. 400 néző. V.: Kiss I. Gyula: Leel-Óssy — Resetár, Pápa, Répási, Botyánszki (Géczi)—Kiss L., Steiger­wald, Tamási (Oláh-F.) — Bíró, Boruzs (Zuzac), Bagyinka. Edző: Cserháti Ist­ván. Szeged: Szulyovszky — Márton, Bóka, Rácz, Kubát A. — Gréczi, Sa- hin. Vándor, Miklós (Korpa) — Bi­schof, Telek. Edző: Lóczi István. 28. perc: Miklós lesgyanús helyzet­ben kapta a hazaiak 16-osa vonalánál a labdát. Bischofnak továbbított, aki a megtorpanó védők között a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. 71. perc: Steigerwald jobb oldali szabadrúgására Resetár emelkedett fel a védők közül és a gólvonalon túlra fejelte le a labdát, 1—1. Az igen iramos, jó színvonalú mér­kőzésen a rengeteget futó szegedi csa­patot a sérülések miatt felforgatott ha­zaiak nem tudták legyőzni, bárha a 60. percben Pápa értékesíti a gyulaiak 11 - esét, más is lehetett volna az eredmény. Jó: Répási, Leel-Ossy, Géczi, Bíró, ill. Gréczi, Vándor, Bischof. (Jenei Kál­mán) Ifjúságiak: Gyulai FC—Szegedi Dózsa 9—1. Miske—Nagyszénási SK 1-2 (0-0) Miske, 150 néző. V.: Kérdő. Miske: Jeszenovics — Bolvári, Húbert, Tóth, Greksa — Takács, Csög, Tamási, Sán­ta — Veress, Pintér (Kollár). Edző: Czár Ignác. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Gyimesi, Sebestyén, Hegedűs — Nagy, Deák, Csubró, Bíró — Feke­te, Basiu. Edző: Patyi Béla. 46. perc: Deák egyéni akció után lőtt a hálóba, 0—1. 67. perc: Fekete egy védővel a nya­kán kapura tört, majd kapu mellé gurí­tott. A játékvezető meglepetésre bün­tetőt ítélt. Fekete 11-esét Jeszenovics gyors vetődéssel hárította. 85. perc: Kollár keresztbelőtt lab­dáját Csög közelről a kapuba lőtte, 1— 1. 86. perc: a szénásiak nem adták fel. Deák 18 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott, 1—2. 87. perc: Veresst a játékvezető kiál­lította. Az első 30 percben a Miske látszott fölényben, de sorra kihagyta helyzete­it. Ezután kiegyenlítetté vált a játék. Szünet után visszaestek a hazaiak, a lelkes szénásiak vezetést szereztek, majd büntetőt hibáztak. Ám ez és az egyenlítő gól sem vetette vissza őket, a lefújás előtt megszerezték a győztes találatot. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Hóbei, Csubró, Deák, Fekete. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecs­keméti SC—Cegléd 2—2 (0—2), Sze­gedi VSE—Hódmezővásárhely 2—0 (0—0), Dabas—Tiszakécske 0—1 (0—0), Makó—Kecskeméti TE 3—1 (1—1). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában több meglepetés született. Érdekes, hogy az alsóházban ta­nyázó csapatok valamelyike minden héten okoz meglepetést A sarkadiak Békésszentandrásról elvitték mindkét bajnoki pontot — nem semmi. A Jamina gárdája legyőzte az élme­zőnybe tartozó vendég medgyesieket A bajnokságban utca­hosszal vezető békésiek pontot veszítettek Füzesgy armaton. Nagy csatában értékes győzelmet aratott a Mezőhegyes a vendég Berény ellen. A Tótkomlós kiütéses győzelmet aratott a MÁV ellen. Nagy harc várható a kiesés elkerüléséért, még hat csapat tanyázik a veszélyes zónában. A dobogós helyek­nek úgy néz ki, már megvan a gazdája. hazaiakat és hárítható gólokkal növel­te előnyét a vendégcsapat. Összessé­gében a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Bencsik a 47., ill. Szabó a 7. (11-esből), Szűcs a 76., Kocsis L. a 86. percben. Jó: Varga, Bencsik, Kovács, ill. Veress, Szűcs, Gurzó. (Varga László) Battonya—Kétegyháza 2—0 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Bogyó. Batto­nya: Kunos — Fekete, Turbucz, Tal­pai, Szabó, Kovács (Árvái), Árgyelán, Daróczi (Simon A.), Mákos A., Mákos Á., Oláh. Edző: Juhász Zoltán. Két­egyháza: Szelezsán — Popa, Tabirka, Málik M. (Viorel), Juhász, dr. Szuro- vecz, Petrisor, Sipos IL, Negye, Szám- fira, Törő. Edző: Litauszki Pál. A végig sportszerű mérkőzés eredménye nem tükrözi híven a két csapat közötti különbséget. A hazaiak szinte végig egykapuztak, de a legnagyobb helyze­teket is ki tudták hagyni. A battonyai csapat győzelmével nagy lépést tett a helyi „sporttörténelmet” jelentő máso­dik hely felé. G.: Mákos A. a 25., Ár­gyelán a 83. percben. Kiállítva: Törő a 65. percben (a játékvezető megsértésé­ért). Jó: Szabó, Turbucz, Árgyelán, Oláh, Kovács, ill. Popa, Szelezsán, Számfira. (Lukács István) Békésszentandás—Sarkad 1-3 (0-1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Scsi- tovics. Békésszentandrás: Petras — Nagy, Bordács, Szabó, Varga, Izsák (Székely), Bencsik, Medveczki, Kon- dacs, Zahorecz (Sztancsik), Kovács. Edző: Koltai Lajos. Sarkad: Veress— Germán, Szabó, Boldog, Vas (Kocsis Z.), Polcsek, Szűcs, Petrusán, Papp (Kocsis L.), Kesztyűs (Szabó), Gurzó. Edző: Balogh István. Ideges hangulati mérkőzésen a vendégek már a 7. perc­ben vezetést szereztek, ezzel megne­hezítették a hazaiak dolgát. A második félidő elején gyorsan egyenlítettek, sőt a vezetés megszerzése is a kezükben volt, de egy kihagyott 11-es letörte a Következik Az NB Ill-ban a 27. fordulóban következik. Május 29., szombat. 17.00: Szegedi Dózsa—Orosházi MTK, Tiszakécske—Makó, Cegléd—Miske. Május 30., va­sárnap, 17.00: Hódmezővásár­hely—Gyomaendrőd, Nagyszé­nás—Szegedi VSE, Kecskeméti TE—Mezőkovácsháza, Gyula— Kecskeméti SC, Kiskundorozs­ma—Dabas. A megyei I. osztályban a 27. fordulóban következik. Május 29., szombat, 17.00: Szegha­lom—Füzesgyarmat, Batto­nya—Elek, Bcs. MÁV—Bcs. Előre-Jamina. Május 30., vasár­nap, 17.00: Mezőberény—Ka­mut. Kétegyháza—Tótkomlós, Medgyesegyháza—Békésszent­andrás, Békés—Gyulavári, Sar­kad—Mezőhegyes. Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécske 26 19 5 2 55—20 43 2. Kecskeméti SC 26 15 5 6 42—21 35 3. Mezőkovácsházi TE 26 13 7 6 46—37 33 4.Hódmezőváráshelyi LC 26 13 5 8 35—25 31 5. Makói FC* 26 12 7 7 45—35 29 6. Szegedi Dózsa 26 9 10 7 37—30 28 7. Orosházi MTK 26 11 6 9 32—27 28 8.Szegedi VSE 26 10 7 9 36—29 27 9. Miske 26 9 7 10 36—37 25 10. Gyulai FC 26 10 5 11 25—29 25 11. Kecskeméti TE 26 9 6 11 35_34 24 12.Gyomaendrődi FC 26 7 10 9 29—30 24 13. Ceglédi Honvéd 26 4 11 11 25—38 19 14. Nagyszénási SK 26 5 6 15 22—56 16 15.Dabasi Sári FC 26 5 4 17 30—42 14 16. Kiskundorozsma : = két büntetőpont levonva 26 4 5 17 21—63 13 A Totó 21. heti eredményei 1. Ferencváros—Vasas _____________1—1 x 2 . Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung .. 1—1 x 3. Pécsi MSC—BVSC-Dreher_____________1—0 1 4 . Siófoki Bányász—Diósgyőri FC_________1—1 x 5 . Bochum—l.FCKöln_________________0—0 x 6. VfB Stuttgart—Mönchengladbach..............3—2 1 7. Saarbrücken—Werder Bremen_________törölve, meg állapított eredmény________________ 1 8. Genoa—Parma______________________1—1 x 9. Juventus—Sampdoria..................................1—1 x 1 0. Napoli—Torino....................................1—1 x 1 1. AS Roma—Atalanta......................................2—2 x 1 2. Bologna—Modena,___________________2—1 1 1 3. Ternana—Pisa.....................................3—0 1 + 1. mérkőzés: 14. Remscheid—Leipzig......................................2—3 2 M ezőhegyes—Mezőberény 1—0 (1—0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Varga. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Trungel, Lovász, Pigler (Dénes), Csor­dás (Kindel), Boros, Zsóri, Sümegi, Hanga, Pálhidai (Antal). Edző: Pepó Gábor. Mezőberény: Czinanó — Adamik, Burai M., Kohut, Maléth, üyés, Laurenti, Balogh, Burai L., Rácz, Szekulity. Edző: Harmati József. Kel­lemes labdarúgó időben a többet táma­dó hazai csapat megérdemelten tartot­ta otthonában a nagyon fontos két pon­tot. Kiállítva: Laurenti a 90. percben (a bíróval való vitatkozásért). G.: Zsóri a 15. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Czinanó, Ilyés, Maléth, Kohut. (Perlaki János) Békéscsabai Előre-Jamina— Medgyesegyháza 2—0 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Kiss. Jami­na: Liker — Rédai, Danicska, Vura, Schneider, Rakonczás, Bánszki, Pán- tya, Tóth A., Lőrinci, Verebélyi. Edző: Moós János. Medgyesegyháza: Nicu — Hegyi, Juhász J. (Kiss), Zsurzsucz, Holecz, Kovács, Telek (Radu), Oláh, Siflis (Mocsári), Vágási, Juhász T. Edző: Kovács Zoltán. A létfontosságú találkozón a hazaiak jobban játszva megérdemelten tartották otthon a két bajnoki pontot. G.: Verebélyi a 61., Tóth a 86. (11 -esből) percben. Jó: Ré­dai, Danicska, Schneider, ill. Hegyi, Vágási, Radu. (Ravasz Pál) Kamut—Szeghalom 2—1 (1-0) Kamut, 200 néző. V.: Kurucz. Kamut: Szikora — Nagy, Kukely, Sziraczki, Ramos (Bognár I.), Bognár IL, Ant- mann, Bora, Szász, Balogh (Gyebnár), Komáromi. Edző: Borgula János. Szeghalom: Vári — Macskin, Szabó, Bondár, Lakatos, Tar, Baranya, Ko­vács, Tóth, Macsári (Hajdú), Zsom- bok. Edző: Zolnai Pál. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat akár nagyobb aranyban is győzhetett volna a mérsékelt teljesítményt nyújtó vendégek ellen. G.: Szász a 30., Ant- mann a 70., ill. Zsombok a 81. percben. Jó: Antmann, Bognár II.. Bora, ill. Vá­ri, Zsombok. (Szlancsik János) Elek-Dualflex—Gyulavári 1-1 (0-1) Elek, 700 néző. V.: Varga: Elek: Botás D. — Sarkadi, Kohut, Szabó (Puskás), Dávid, Séllei. Bányai, Démusz, Gál. Bálint, Balogh. Edző: Csorba János. Gyulavári: Búj — Szilágyi, Fábián, Tóth, Szénási, Földi, Bagi, Bíró, Ta­pasztó, Gordka, Cziczeri (Boross). Edző: Jónás Ferenc. Az elgondolás nélkül játszó hazaiakat meglepték a vendégek, akik jó teljesítményt nyúj­tottak, s közelebb álltak a győzelem­hez. Kiállítva: Démusz a 70. percben (beszédért). G.: Gál a 70. ill. Szénási 33. percben. Jó: a hazai csapatból sen­ki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat. (Hotya Mihály) Füzesgyarmat—Colors SE Békés 1—1 (1—1) Füzesgyarmat, 500 néző. V.: Pintér. Füzcsgyarmat: Dávid — Kiss, Csák, Kovács, Huszár, Herczeg (Tóth), Gál, Salya, Juhász, Vad, Vámos. Edző: Kun Gyula. Békés: Vidovenyecz — Far­kas, Lenkefi, Lipták, Kondacs, Képíró, Szarvas, Czinanó, Horváth, Fehér. Bu­rai. Edző: Zsíros György. Korrekt já­tékvezetés mellett küzdelmes, sport­szerű mérkőzésen a kitűnően játszó hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. G.: Vad a 38. (11-esből), ill. Hor­váth a 13. ( 11 -esből) percben. Jó: Csák (a mezőny legjobbja), Dávid, Vámos, ill. Lenkefi, Képíró, Burai. (Szabó László) T ótkomlós—Békéscsabai MÁV 5-0 (5-0) Tóíkomlós, 350 néző. V.: Varsányi. Tótkomlós: Ádok—Imre, Krecsméri, Mitykó, Pásztor, Tótabonyi (Csikai), Szatmári, Papp, Zádori (Szokolai), Ugró (Poljak), Elek. Edző: Matajsz Pál. MÁV: Szobek — Ufferbach, Fá­bián, Kiss, Litauszki, Braun Á., Gaj­dács, Prekop, Lipták, Galovicz, Lono- vics. Edző: Braun Attila. Egy nagysze­rű mérkőzésen az első félidőben már padlóra küldte a hazai csapat a MAV- ot. Második félidőben a hazaiak „ráül­tek” az eredményre. Kiállítva: Szat­mári (a labda elrúgásáért). G.: Szatmá­ri a 4., a 40. ( 11 -esből), Ugró a 44.. Elek a 21. és a 25. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Lipták, Litauszki, Lo- novics. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Battonya—Két­egyháza 2—0, Békésszentand­rás—Sarkad 9—2, Mezőhe­gyes—Mezőberény 2—3, Békés­csabai Előre-Jamina—Medgyes­egyháza 4—0, Kamut—Szegha­lom 2—1, Elek—Gyulavári 3— 1, Füzesgyarmat—Békés 5-^-0, Tótkomlós—Békéscsabai MÁV 0—I. A második félidőben lőtt két góllal nyert hazai pályán a Jamina SE (fehér mezben Bánszki) a jó játékerőt képviselő Medgyesegyháza ellen a megyei I. osztályban fotó: lehoczky péter Most még ingyen! (1993. június 30-áig) KONTOR PM 90 olasz pénztárgépek. Megrendelhető személyesen vagy telefonon. Irodagép Elektronikai Kisszövetkezet. Békéscsaba, Sebes György u. 1. Telefon: 441-503; 447-209. Kis méret — széles körű felhasználhatóság! SIESSEN, HOGY LE NE KÉSSÉ! A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 2. Battonya 3. Szeghalom 4. Medgyesegyháza 5. Tótkomlós 6. Elek-Dualflex 7. Kamut 8. Békéscsabai MÁV 9. Gyulavári 10. Mezőhegyes 11. Békésszentandrás 12. Mezőberény 13. Sarkad 14. B.csabai Előre-Jamina 15. Füzesgyarmat 16. Kétegyháza 26 20 5 1 81—27 45 26 16 6 4 48—24 38 26 13 8 5 54—42 34 26 11 8 7 47—40 30 26 9 11 6 39—24 29 26 9 11 6 28—28 29 26 10 8 8 33—32 28 26 10 7 9 44—50 27 26 10 4 12 \\ /|{ 24 26 9 4 13 40—47 22 26 8 5 13 35—45 21 26 7 6 13 36—51 20 26 4 10 12 34-49 18 26 4 10 12 21—46 18 26 5 7 14 31-45 17 26 4 8 14 25—46 16