Békés Megyei Hírlap, 1993. március (48. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-22 / 67. szám

1993. március 22., hétfő iRÉKRS MEfiYEI HÍRIAP­SPOKl m Békés megyeiek fekete hétvégéje Csak a MÁV nyert idegenben Az NB III Alföld csoportjában igen gyenge teljesítményt nyújtottak megyénk csapatai. Egyedül az OMTK nyert az utolsó helyezett Nagyszénás ellen. Váratlanul veresé­get szenvedett hazai pályán a Mezőkovácsháza a ceglédi katonacsapattól. A múlt heti győzelem után jó folytatást vártak Gyomaendrődön, ám a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, így a miskeiek elvitték a két pontot a Körös partjáról. A jobb játékerőt képviselő Makó biztos győzelmet aratott a gyulaiak ellen. Az élen a Tiszakécské újabb magabiztos győzelemmel menetel a másodosztály felé. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában öt találkozó végződött döntetlennel. Értékes pontot szerzett a Kétegyháza Füzesgyarmaton, a Mezőberény Eleken és a Sarkad Szeghalmon. A battonyaiak megszerezték az egyik pontot Kamuton, míg a listavezető békésiek nagy csatában nyertek a vendég Medgyesegyháza ellen, s így már négy ponttal vezetik a tabellát. Tovább gyengélkedik a Békéscsa­bai Előre-Jamina gárdája, ezúttal Békésszentandráson ma­radtak alul. NB III Alföld cs. Orosházi MTK— Nagyszénási SK 2-0 (1-0) Orosháza, 700 néző. V.: Bánóczki. OMTK: Ölei — Sárosi, Popol, Bulivár (Gheban), Kálmán — Laurentiu, Krajczár (Szegedi), Illyés, Dézsi (Li- pováczi) — Kvasznovszky, Papp Zs. Edző: Papp Imre. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Zábrák, Csicsely (Sebes­tyén), Hegedűs — Nagy, Deák, Mol­nár, Csubró — Fekete, Basiu. Edző: Patyi Béla. 2. perc: Bulivár remek labdát adott középre, a kitörő Papp Zs. 10 m-es lövését a kapus még kiütötte és az érke­ző Kvasznovszky 8 m-ről lőtt a bal alsó sarokba, 1—0. 72. perc: a már sárga lapos Zábrák a félpályánál megrúgta Bulivárt, ami­ért kiállította a játékvezető. 77. perc: egy előrevágott labdával az egy perce beállt Gheban megira­modott és a kifutó kapus mellett a háló­ba emelt, 2—0. A mérkőzés megkezdése előtt gyászszünetet tartottak a közelmúlt­ban elhunyt egykori kitűnő orosházi játékos, Bozó József emlékére. A gyors hazai gól meglepetésre a vendé­geket hozta fel, az első negyedórában többet birtokolták a labdát. Ezt követő­en kiegyenlítődött a játék, két óriási hazai lehetőség maradt ki. A második félidőben is dicséretesen küzdöttek a szénásiak, ám ekkor a hazaiak már jobban játszottak. Igaz, hogy a legbiz­tosabbnak tűnő helyzeteket is sorra el­puskázták az OMTK csatárai, illetve Bordás kapus több alkalommal reme­kelt. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen nem látszott a két csapat között lévő helyezésbeli különbség. Jó: Kál­mán, Laurentiu, Szegedi, ill. Bordás, Molnár, Csubró. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Nagyszénás 5—1. Gyomaendrodi FC— Miske 1—2 (1—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Maiina. Gyomaendrőd: Szakács — Sajben (Kéki), Gonda, Gubucz (Mázán), Ud­vari — Somogyi (Lénáit), Janis, Ku- gyela, Demjén — Tóth, Durucskó. Edző: Plástyik János. Miske: Jeszeno- vics — Jagicza, Húbert, Tóth (Pécsi), Greksza — Takács, Csög, Tamási, Sánta — Veres (Urbán), Kolár. Edző: Czár Ignác. 26. perc: Tóth jobbról belőtt szögle­tét Kugyela tíz méterről lőtte a jobb sarokba, 1—0. 73. perc: egy jobbról belőtt szabad­rúgást még mentettek a védők, Csög 17 méterről kapásból a hálóba vágta a kipattanó labdát, 1—1. 79. perc: a gyomaendrodi térfél kö­zepén szereltek a hazaiak, a kifelé mozgó védelem mellett a labda Sántá­hoz került, aki a léc alá emelt, 1—2. Tovább tart a hazai átok: biztos győ­zelem helyett vereség. A gyomaendrő- diek számtalan 100 százalékos helyze­tet teremtettek, de azokat képtelenek voltak értékesíteni. A Miske három­szor lőtt kapura, mégis győztesen távo­zott. Jó: Udvari, Kugyela, ill. Húbert, Csög, Sánta. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Miske 13—0. Mezokovácsházi TE—Cegléd 1-2 (0-1) Mezőkovácsháza, 450 néző. V.: Hor­váth. Mezőkovácsháza: Tóth — Ba­kai, Kovács, Dumitriu, Radu (Török) — Kovalcsik, Papp, Florescu (Schmidt), Márton (Mocsári) — Bá- nyik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Ceg­léd: Oda—Korpácsi, Bata, Vágó, Sza­bó (Kiss) — Orosz, Drozdik, Karkusz, Jankovics (Farkas) — Szilveszter, Bá- der (Szaniszló). Edző: Rákos János. 29. perc: Báderkis szerencsével túl­jutott a hazai védőkön, már csak a ka­pussal állt szemben, de ő még a jobb helyzetben lévő Szilveszterhez pasz- szolt, akinek nem volt nehéz dolga, tíz méterről az üres kapuba helyezett, 0—1. 87. perc: gyors ceglédi kontratáma­dás során Szilveszter kapta a labdát a 16-os bal oldali sarkánál, majd néhány lépést vezette és 9 méterről a rövid sarokba lőtt, 0—2. 90. perc: Kovalcsik, Schmidt kény­szerítőzés után utóbbi az elfekvő ka­pus mellett, öt méterről biztosan talált a kapu közepébe, 1—2. Az első félidőben a vendégfiatalok sokmozgásos játéka jól érvényesült az akaratszegény, minden elképzelést nélkülözőJiazaiak ellen. Szünet után a hozzáállásban feljavult kovácsháziak szinte végigtámadták a játékrészt, de a vendégek jól és hősiesen védekeztek, sőt egyetlen akciójukat góllal zárták a Vasasból igazolt Szilveszter révén. A meglepő ceglédi siker megérdemelt, s talán figyelmeztető a kovácsháziak számára, hogy nem elég a mezt kivinni a pályára, hanem meg is kell izzadni benne. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Oda, Bata, Vágó, Szilveszter, (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Cegléd 0—4. Makói FC—Gyulai FC 2-0 (1-0) Makó, 1100 néző. V.: Tumó. Makó: Hímer—Varga-Tóth, Anda, Leindler, Dégi — Frank (Urbán), Bódi, Csák (Szabó N.), Karsai (Letu) — Bárány, Márki. Edző: Kolozsvári János. Gyu­la: Leel-Ossy — Tamási, Pápa, Kiss M., Botyánszki — Mező, Steigerwald (Répási), Kiss L., Oláh (Resetár) — Bíró, Bagyinka (Zuzac). Edző: Cser­háti István. 25. perc: Bódi egyéni akció végén a bal alsó sarokba bombázott, 1—0. 82. perc: Frank kitűnő labdát kapott a jobb oldalon, kicselezte az elé vetődő kapust, majd középre adott, Szabó N. közelről az üres kapuba gurított, 2—0. Az első félidő első részében a játék a két 16-os között folyt, enyhe gyulai mezőnyfölénnyel. Az első veszélyes hazai támadás gólt hozott, s mindez megadta az alaphangot a folytatáshoz. Sorra dolgozták ki helyzeteiket a ma­kóiak, ám azok rendre kimaradtak. A második félidőben szaporodtak a dur­va belemenések, a játékrész közepén fellángolt a Gyula, de az újabb gól megpecsételte a vendégek sorsát. Jó: Dégi, Bódi, Márki, ill. Mező, Bíró. Ifjúságiak: Makó—Gyula 0—7. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi VSE—Szegedi Dózsa 0—0, Tiszakécské—Kiskundorozsma 4—1 (2—0), Kecskeméti TE— Hódmezővásárhely 2—2 (2—1), Da- bas—KSC2—3(1—0). Megyei I. osztály Szeghalom—Sarkad 2—2(1—1) Szeghalom, 300 néző. V.: Végvári. Szeghalom: Vári — Lakatos, Szabó, Gondár, Macsári (Macskin), Tar, Haj­dú (Schulcz), Kovács, Baranya, Zsom- bok A., Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Sarkad: Veres — Germán, Boldog, Vas, Szabó F., Szabó A., Polcsek, Papp, Gurzó, Kesztyűs, Petruzsán. Edző: Balogh István. Korrekt játékve­zetés mellett, színvonalas mérkőzést láthattak a nézők. A második félidőben nagy fölényben játszottak a hazaiak, de a helyzetkihasználással hadilábon álltak, vagy a remek formában lévő Veres hárított. G.: Zsombok J. a 14., Hajdú az 50., ill. Kesztűs a 4., Petru­zsán az 58. percben. Jó: Tar, Zsombok J., ill. Veres, Vass, Papp, Kesztyűs. Colors SE Békés— Medgyesegyháza 1—0 (0—0) Békés, 650 néző. V.: Scsitovics. Bé­kés: Vidovenyecz — Farkas, Lenkefi (Fehér), Kondacs, Lipták, Cinanó (Nagy), Burai, Ravasz (Boldizsár), Horváth, Somvári. Edző: Zsíros György. Medgyesegyháza: Relu — Hegyi (Juhász J.), Balázs, Kovács, Zsurzsucz, Holecz, Zámbori, Vágási, Radu, Mocsári (Juhász T.), Kiss. Edző: Kovács Zoltán. Az első 45 perc nagy küzdelmet hozott, amelyet a lelkes vendégek két sárga lap árán is átvé­szeltek gól nélkül. Fordulás után állan­dósultak a hazai rohamok és három kapufa után megszületett a győztes gól is. Kiállítva: Juhász T. a 86. p. G.: Képíró, a 65. p. Jó: Képíró, Burai, Kondacs, Somvári, ill. Relu, Zámbori, Radu. (Nagy Mihály) Mezőhegyes—T ótkomlós 2—2 (1—2) Mezőhegyes, 450 néző. V.: Bogyó. Mezóliegyes: Szilva — Szemerédi, Molnár, Lovász, Pigler, Kindel (Csor­dás), Boros, Zsóri (Hanga), Belicza (Kocsor), Sümegi, Pálhidai. Edző: Pe- pó Gábor. Tótkomlós: Adok — Pol- jak, Krecsméri, Imre, Pásztor, Rozsos (Tóth), Mitykó, Papp (Szatmári, Szo- kolai), Elek, Ugró, Zádori. Edző: Ma- tajsz Pál. A mérkőzés kezdete előtt Mezőhegyes városa és az MSE vezetői elbúcsúztatták az aktív pályafutását befejező Fülöp Ferencet, Adler Feren­cet és Kovács Sándort. Két jól felkészí­tett csapat végigfutotta a 90 percet, igazságos eredmény született. G.: Molnár a 34., Belicza az 50., ill. Szat­mári a 23., Zádori a 32. percben. Jó: Molnár, Lovász, Pigler, ill. Szatmári, Pásztor, Zádori. (Perlaki János) Békésszentandrás— Békéscsabai Előre-Jamina 3-0 (1-0) Békésszentandrás, 100 néző. V.: Kuli. Békésszentandrás: Petras — Ben- csik, Medveczki, Szabó, Izsák, Nagy, Truczka, Varga, Kovács (Pusztai), Za- horecz (Kondacs), Székely (Veres A.). Edző: Koltai Lajos. Jamina: Liker — Schneider, Rédei, Danicska, Futaki, Tóth, Tárnok (Diószegi), Hankó (Lu­kács), Gebei, Mihály, Lőrinczi. Edző: Moós János. Izgalmas mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyerték a mérkőzést. G.: Bencsik a 10., Kovács a 73., Pusz­tai a 87. p. Jó: Petrás, Bencsik, Szabó, Nagy F., ill. Schneider, Danicska, Mi­hály. (Varga László) Kamut—Battonya 1-1 (1-0) Kamut, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Kamut: Pribojszki — Nyári, Kukely, Szakái, Pittner, Bognár I., Antmann, Sziráczki, Nagy, Bognár II., Komáro­mi. Edző: Borgula János. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Talpai, Si­mon II., (Simon I.), Kovács, Számfira, Hidegh (Argyelán), Mákos, Mákos A., Daróczi. Edző: Juhász Zoltán. A hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés sorsát. Szünet után a vendégek nagy akarással játszottak és egyenlíteni tudtak. G.: Pittner a 20., Kovács a 75. p. Jó: Pittner, Antmann, Bognár II., ill. Kovács, Számfira. (Szlancsik János) Gyulavári—Békéscsabai MÁV 0—2 (0—1) Gyulavári, 250 néző. V.: Varga F. Gyulavári: Búj — Simák, Szénási, Tóth, Csipke, Bagi (Jónás), Földi, Ta­pasztó, Bíró, Cziczeri, Boros. Edző: Jónás Ferenc. MÁV: Szobek — Pre- kop, Kiss, Galovicz Z., Litauszki, Bra­un A. (Frankó), Gajdács (Rétlaki), Ma­rik, Lipták, Galovicz P„ Lonovics. Edző: Braun Attila. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a kulturáltabban. gólratörőbben játszó vendégek sikere megérdemelt a lélektelenü! futballozó hazaiak ellen. G.: Lipták, Gajdács. Jó: Szénási, Tóth, ill. Frankó, Gajdács, Lipták. (J. F.) F üzesgy armat—Kétegyháza 1-1 (0-1) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Hajdú. Füzesgyarmat: Nagy — Piller, Rácz, Kovács, Huszár, Herczeg, Oláh (Bo­ros), Petri (Jónás), Vámos, Vad (Kiss), Barta. Edző: Kun Gyula. Kétegyháza: Viorel — Popa, Dobiszka, Korcsok (Málik), dr. Szurovecz, Juhász, Petri- sor, Sipos, Vasni, Kaszap, Veder. Edző: Litauszki Pál. Küzdelmes mér­kőzésen a jól védekező vendégek rá­szolgáltak az egyik pontra. G: Vámos a 74., ill. Petrisor a 18. percben. Jó: Piller, Herceg, Vámos, ill. Korcsok, Sipos, Kaszap. (Szabó László) Elek-Dualflex—Mezőberény 1-1 (1-1) Elek, 800 néző. V.: Németh M. Elek: Bikádi — Kohut, Görög, Sarkadi (Bo­tás), Dávid (Puskás), Démusz, Balogh, Bálint, Gál, Bányai, Debreczeni. Edző: Csorba János. MezóTíerény: Karács — Rácz I., Burai, Harmati L., Maléth, Szekurity, Laurenczi, Hegedűs, Tóth (Vrbovszki), Rácz II. (Ilyes), Adamik. Edző: Harmati József. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen nem bírt egymás­sal a két csapat, végülis reális ered­mény született. G.: Debreczeni a 10., ill. Hegedűs a 9. percben. Jó: Sarkadi, Démusz, Balogh, Debreczeni, ill. He­gedűs (a mezőny legjobbja), Lauren­czi, Burai. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom—Sarkad 3—2, Békés—Medgyesegyháza 0— 1, Mezőhegyes—Tótkomlós 1—1, Békésszentandrás—Békéscsabai Elő­re-Jamina 0—1, Kamut—Battonya 0— 5, Gyulavári—Békéscsabai MÁV 1— 1, Füzesgyarmat—Kétegyháza 5—1, Elek—Mezőberény 3—2. A 73. percig vezettek a világos mezes gyomaendrődiek, de aztán hat perc alatt fordított a Miske FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A vendégek játékosa megkísérel elhúzni, de a hazaiak mind­végig jól állták a sarat. A megyei bajnokságban: Békésszent­andrás—Békéscsabai Előre-Jamina 3—0 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécské 17 14 1 2 39—15 29 2. Hódmezővásárhelyi LC 17 10 3 4 27—14 23 3. Mezőkovácsházi TE 17 10 2 5 30—23 22 4. Orosházi MTK 17 9 3 5 25—19 21 5. Makói FC 17 7 6 4 34—25 20 6. Kecskeméti SC 17 9 2 6 24—16 20 7. Miske 17 7 6 4 25—19 20 8. Kecskeméti TE 17 7 5 5 25—22 19 9. Szegedi Dózsa 17 6 5 6 21—19 17 lO.Szegedi VSE 17 7 2 8 27—23 16 11.Gyulai FC 17 6 3 8 14—22 15 12. Gyomaendrodi FC 17 3 7 7 19—23 13 13. Ceglédi Honvéd 17 4 4 9 20—31 12 14. Dabasi Sári FC 17 4 3 10 21—21 11 15. Kiskundorozsma 17 2 4 11 14—45 8 16. Nagyszénási SK 17 1 4 12 13—42 6 A Totó 12. heti eredményei 1. Ferencváros—Kispest-Honvéd FC _1—0 1 2 . Werder Bremen—Schalke 04...................2—0 1 3 . Mönchengladbach—Kaiserslautern...........2—2 x 4 . Leverkusen—Hamburg.............................1—1 x 5. Mainz—F reiburg......................................0—2 2 6. Atalanta—Lazio.......................................2—2 x 7 . Juventus—Internazionale.......................: 0—2 2 8. Pescara—Genoa.......................................1—2 2 9. Udinese—Torino.............................1—0 1 10. Cosenza—Venezia____________2—0 1 1 1. Lecce—Bari...................................2—1 1 1 2. Pisa—Ascoli...........................................0—1 2 1 3. Temana—Lucchese______.....________ 1—0 1 + 1. mérkőzés: 14. Diósgyőri FC—Vasas-Smirnof...................1—0 1 A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 17 14 2 1 60—20 30 2. Battonya 17 11 4 2 31—14 26 3. Békéscsabai MÁV 17 9 5 3 34—24 23 4. Szeghalom 17 8 5 4 41—33 21 5. Tótkomlós 17 5 9 3 27—16 20 6. Medgyesegyháza 17 7 6 4 33—29 20 7. Kamut 17 7 6 4 25—21 20 8. Elek-Dualflex 17 6 7 4 19—20 19 9. Békésszentandrás 17 6 4 7 26—29 16 10. Gyulavári 17 6 3 8 30—31 15 11. F üzesgyarmat 17 5 4 8 26—32 14 12. Mezőhegyes 17 6 1 10 30—38 13 13. Sarkad 17 3 5 9 25—36 11 14. Kétegyháza 17 2 5 10 17—32 9 15. Mezőberény 17 3 3 11 16—38 9 16. B.csabai Előre-Jamina 17 1 6 10 9—36 7