Békés Megyei Hírlap, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-11 / 264. szám

1991. november 11., hétfő © SPOKÍ MtLLt-KLE Bravúros gyomaendrődi pontszerzés Egyre inkább megszokja az NB III légkörét az újonc gyo- maendrödi gárda. Ezúttal a bajnoki címre pályázó Kiskőrös otthonában lelkes, taktikus játékkal megérdemelten szereztek egy pontot a Körös-partiak. A nagy érdeklődéssel várt szom­szédvárak rangadóján az OMTK „kiütéssel” győzött a tavaly még NB Il-es vásárhelyiek ellen. Az utóbbi hetekben gyengélke­dő gyulaiak ezúttal a tabella alján álló Csongrád otthonából hozták el a két bajnoki pontot. A nagyszénásiaknak nem sikerült a pontszerzés, pedig a találkozó hajrájáig jól tartották magukat Makón. A Totó 45. heti eredményei. O»" Közületeknek, viszonteladóinknak ajánljuk: 154 x 210 cm-es fehér lepedő 220 Ft/db + áfa átadási áron. 1. Siófoki Bányász—Tatabányai Bányász ... ... 2—0 1 2. Zalaegerszegi TE—Pécsi MSC ................. ... 0—1 2 3. Bochum—Schalke 04.................................. ... 1—0 1 4. Bayern München—Leverkusen ............... , ... 2—2 X 5. Kaiserslautern—Rostock ......................... ... 3—0 1 6. Hannover—Brandenburg......................... ... 1—0 1 7. Blau-Weiss 90—Hertha BSC..................... ... 0—3 2 8. Ancona—Lecce .......................................... .. . 2—1 1 9. Bologna—Reggiana.................................... .. . 0—2 2 10. Brescia—Lucchese...................................... .. . 2—2 x 11. Casertana—Pescara .................................. ... 2—2 X 12. Messina—Palermo...................................... .. . 0—0 X 13. Padova—Cnsenza...................................... .. . 3—0 1 +1. mérkőzés: 14. Pisa—Cesena ............................................... ... 2—1 1 NB Ili Alföld cs. Orosházi MTK— Hódmezővásárhely 4—0 (2—0) Orosháza, 500 néző. V.: Horváth Gy. OMTK: Tóth I. — Csilck, Popol, Tóth Z., Füredi — Udvari, Szlopóczki, Deák, Papp J. (Janis) — Boruzs (Ke­nyeres), Képíró (Lipováczi). Edző: Papp Imre. Hódmezővásárhely: Bán — Varga-Tóth, Márta, Földvári (Pop V.), Kovács — Csáki, Talmácsi (Szűcs), Kéri (Tóth Gy.), Maczkó — Pop D., Vass. Edző: Lukács József. 6. perc: Képíró remekül indította Boruzst, aki kitört, kicselezte a kifutó kapust, éles szögből estében a hálóba gurított, 1—0. 38. perc: Udvari nagy bedobását Tóth Z. fejjel megcsúsztatta, a tisztán álló Képíró jobbal, fordulásból nyolc méteről a felső sarokba emelt, 2—0. 54. perc: Papp J. bal oldalon kötényt adott Varga-Tóthnak, majd a lendület­tel érkező Boruzs elé gurított, aki a kifutó kapus felett nyolc méterről a léc alá lőtt, 3—0. 77. perc: Boruzs átívelt a bal oldal­ról, Bán késlekedett, a befutó Képíró, a bal alsó sarokba fejelt, 4—0. A végig jóiramú mérkőzésen mind­két csapat bátran támadott. A szerve­zettebben védekező, helyzeteit bizto­san értékesítő OMTK ilyen arányú győzelme teljesen megérdemelt, a mezőnyben-jól adogató vendégekkel szemben. Kitűnő játékvezetés. Jó: az egész hazai csapat, ill. Csáki, Pop D. (Selmeczi László) Ifjúságiak: OMTK—Hódmezővá­sárhely 0—1. Makó—Nagyszénás 1—0 (0—0) Makó, 600 néző. V.: Boros. Makó: Gulyás — Dégi (Ludányi), Anda, Leindler, Vágó—Bódi, Márki, Urbán, Frank — Juhász (dr. Széli), Karsai. Edző; Kolozsvári János. Nagyszénás: Csehó — Szpisjak, Hankó Z., Zábrák, Kálmán — Lakatos, Sebestyén (Bíró), Ugró (Nicula), Vinetter — Juhász, Tóth. Edző: Boér Ernő. 76. perc: Frank elment a bal olda­lon, beadott, Bódi jól vette át a labdát, amit az alapvonalig vezetett, majd be­ívelt, s Márki hét méterről a hálóba lőtt, 1—0. Alacsony színvonalú mérkőzésen, mélytalajú pályán egymás hibájából élt a két csapat. Az esélyesebb hazai­aknak a találkozó hajrájában sikerült gólt elérniük, s ezzel tudtak győzni. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ilW Kál­mán, Vinetter, Tóth. (B. L.) Ifjúságiak: Makó—Nagyszénás 2—2. Csongrád—Gyulai SE 0—1 (0—0) Csongrád, 400 néző. V.: Tumó. Csongrád: Palatínus — Tóth, Kál­mán, Bense, Kocsis (Vikor) — Fehér, Gábor, Kiri, Kiss (Rácz) — Fórizs, Miklós. Edző: Czibere László. Gyula: Oláh — Kiss M., Burai, Blázs, Lipták — Steigerwald (Megyebíró), Tamási, Bagyinka, Cziczeri — Mező (Bíró), Papp. Edző: Moós János. 47. perc: gyulai szöglet után Mik­lóst kilökték a labda alól, ami Tamási elé pattant, aki 13 méterről a hálóba lőtt, 0—1. A rengeteg helyzetet elpuskázó ha­zaiak ellen egy szerencsés góllal, de megérdemelten győzött az utóbbi idő­ben gyengélkedő gyulai együttes. Jó: a hazaiak kö/iil senki sem nyújtott át­lagon felülit, ill. Blázs, Lipták, Bagyin­ka. Kiskőrös— Gyomaendrőd 1—1 (1—1) Kiksőrös, 500 néző. V.: Kormá­nyos. Kiskőrös: Himer (Szentesi) — Márics', Verebélyi (Nagy), Kőhalmi I., Beregszászi — dr. Kovács, Bárány, Ócsai (Kőhalmi II.), Pecznik — Szűcs, Bischoff. Edző: Himer István. Gyo­maendrőd: Szakács — Kéki, Balázs, Plástyik, Gubucz (Somogyi) — Pataki, Bukva, Tóth, Durucskó — Zsombok, Demjén. Edző: Koltai Lajos. 21. perc: Márics jobb oldali éles belövését Szakács a gólvonalról kiöklözte Bárány elé, aki nyolc méter­ről a hálóba lőtt, 1—0. 28. perc: a vendégek végeztek el szabadrúgást, a beívelt labdát Zsom­bok magasra felugorva fejelte a hálóba, 1—1. A gyenge napot kifogó kiksőrösiek otthonában a jól védekező, lelkesen játszó újonc gyomaendrődiek teljesen megérdemelten szereztek egy pontot. Jó: Márics, ill. Szakács, Plástyik, Du­rucskó, Demjén. Ifjúságiak: Kiskőrös—Gyoma­endrőd 1—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cegléd—Mezőtúr 1 — 1 (1—1), Szi- getszentmiklós—Kecskeméti TE 2—2 (1—1), Dabas—Fájsz 4—1 (1—0), Szegedi Dózsa—Kiskundo- rozsma 0—2 (0—0). Dimitru, Kovalcsik, Bányik, Kolozsi (Szatmári). Edző: Sári Ferenc. Az első félidőben meddő vendégfölény és két talált gól, valamint sok durvaság jelle­mezte a játékot. Szünet után kiegyenlí­tett, sportszerű mérkőzést láthatott a szépszámú publikum, megérdemelt vendéggyőzelemmel. G.: Holecz a 47., a 69., ill. Radu a 7., Kiss (öngól) a 39., Szekeres a 64., Kovalcsik a 66. percben. Jó: Knapcsik, Kovács, Ho­lecz, ill. Radu, Szekeres, Dimitru. (Oravecz Tamás) Sarkad— Békésszentandrás 3—0 (2—0) Sarkad, 100 néző. V.: Darida. Sarkad: Veres — Kapros, Török, Pet- rusán, Boldog, Polcsek (Gajdács), Szabó, Germán, Gurzó S., Kesztyűs, Papp. Edző: Balogh István. Békés­szentandrás: Nagy I. — Bencsik, Csík, Makai, Medveczki, Nagy II. (Oláh), Rohony, Varga, Virágh, Kon- dacs, Kovács, Szabó (Andre). Edző: Paulik János. A hazaiak jó játékkal szerezték meg a két pontot az egyéb­ként utolsó percig sportszerűen küzdő szentandrásiak ellen. G.: Kapros a 15., Gurzó S. a 38., a 85. percben. Jó: Ka­pros, Török, Petruzsán, Szabó, Gurzó 5., ill. Varga. (Kiss Gábor) Vésztő—Gyulavári 0—0 Vésztő, 100 néző. V.: Hegedűs. Vésztő: Sztojeneszku — Hunyadi, Rith, Varga, Tóth, Gonda, Rábai, Fe­kete, Rozsos, Győrfi (Kaszai), Molnár. Edző: Rith Norbert. Gyulavári: Búj — Görög, Tóth, Horváth, Bálint, Bagi, Szénási, Tapasztó, Jónás, Simák (Bo­ros), Földi. Edző: Jónás Ferenc. A gól- néküli döntetlen ellenére egy jóiramú, változatos mérkőzést láthatott a kis­számú nézősereg. Mindkét csapatnak adódtak gólszerzési lehetőségei, ám ezek rendre kimaradtak, elsősorban a hazaiak jóvoltából. Jó: Rozsos, Rábai, Varga, Hunyadi, ill. Búj, Tapasztó, Tóth. (Buzgány József)- Mezőhegyes—Csorvás 4—0 (2—0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Rózsa. Mezőhegyes: Fülöp — Csordás, Bo­ros, Dénes (Trungel), Hideg (Deli), Molnár, Sümegi, Hanga, Harangozó, Posztós, Pálhidai (Csiger). Edző: Krecsméri Tibor. Csorvás: Barátit A. — Eke, Baráth L., Mágori (Evanics I.), Seres, Béres (Bakos), Támyik, Eva­nics L., Kiss, Salka, Dénes. Edző: Eva­nics István. Sportszerű mérkőzésen ki­tűnőjátékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem a nyílt és támadó játé­kot játszó vendégek ellen. G.: Hanga a 28., Sümegi a 44., Csordás a 75., Csigér a 87. percben. Jó: az egész megfiatalí­tott hazai csapat, ill. Seres, Támyik, Baráth. (Perlaki János) Mezőberény— Kétegyháza 2—2 (0-2) Mezőberény, 200 néző. V.: Csonka. Mezőberény: Braun — Adamik, Har­mati J. (Burai), Harmati L., Hegedűs, Illés, Gézárt (Rácz), Kohut, Krecsma- rik, Sziráczki, Puskás (Magosi). Mb. edző: Weigert Adám. Kétegyháza: Gregovszki — Papp, Popa, Sipos I., dr. Szurovecz, Juhász, Abrudán, Sipos II., Negye, Kaszap, Blebea (Csumpilla). Mb. edző: Grósz György. Kellemes őszi időben, gyenge első félidei játék után a vendégek jutottak vezetéshez. A második játékrészt a hazaiak végig támadták, jobbnál jobb helyzeteket dolgoztak ki, melyekből kettőt sikerült értékesíteniük. G.: Krecsméri a 48., Hegedűs 1 l esből a 75., ill. Abrudán a 27.,Sipos II. a45. percben. Jó: Harma­ti L., Illés, Krecsméri, ill. Gregovszki, dr. Szurovecz, Sipos II. (Kiss István) Elek-Dualfelx—Kamut 1—1 (0—0) Elek, 350 néző. V.: Csikai. Elek: Bolás — Csorba, Pigler, Puskás, Séllei, Elekes, Resetár, Szabó (dr. Nagy), Gál, Domokos, Baráth. Edző: Csorba János. Kamut: Pribojszki — Hegedűs (Ramos), Lenkefi, Szakái, Pittner, Kondacs, Knapp, Szász, Balogh, Ant- mann, Bora (Rakonczás). Edző: Bor­gulya János. Sajnos az eleki csatárok megint otthonfelejtették góllövő cipő­jüket, s így a mérkőzés folyamán négy kapufát és rengeteg 100 százalékos helyzetet hagytak ki. Összességében a mérkőzés igazságos döntetlennel ért véget. G.: Baráth a 60., ill. Szász a 75. percben. Jó: Pigler, Gál, ill. Pribojszki (a mezőny legjobbja), Pittner, Kon­dacs, Szász. (Hotya Mihály) Ifjúságiak: Vésztő—Gyulavári 2—1, Battonya—Füzesgyarmat 2—1, Békéscsabai Előre-Favorit—Tótkom­lós 6—2, Medgyesegyháza—Mező- kovácsháza 0—4, Elek—Kamut 7—0, Sarkad—Békésszentandrás 2—0, Mezőhegyes—Csorvás 6—3, Mező­berény—Kétegyháza 0—0. Döntetlenek fordulója Zárás előtt a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban négy talál­kozó végződött döntetlennel. A Mezőkovácsháza tovább folytatja jó szereplését, ezúttal Medgvesegyházáról vitték el mindkét bajnoki pon­tot, s hat ponttal vezetnek már a bajnoki tabellán a 2. helyezett Füzes­gyarmat előtt. Ez volt az egyetlen vendéggyőzelem a fordulóban. A sarkadiak biztosan nyertek a Békésszentandrás ellen, a Mezőhegyes— Csorvás összecsapáson a két csapat nem volt egy súlycsoportban, a vendéglátók kiütéses győzelmet arattak a csorvásiak ellen. A fordulóban 24 gól esett, ez 3,0-ás gólátlagnak felel meg. Megyei I. osztály Battonya— Füzesgyarmat 2—2 (1—0) Battonya, 300 néző. V.: Klembucz. Battonya: Kunos — Fekete, Lehoczki Gy., Talpai, Simon, Pajpp, Tóth, Tur- buez, Daróczi, Mákos A. (Major), Ko­vács Zs. Edző: Juhász Zoltán. Füzes­gyarmat: Nagy — Tóth, Petri, Csák, Rácz, Kovács, Lázár, Saja, Jónás, Tő­kés, Bartha. Edző: Zolnai Pál. Küzdel­mes, jóiramú mérkőzésen igazságos eredmény született. G.: Kovács Zs. a 8., Daróczi a 85., ill. Petri a 78., Kovács a 90. percben. Jó: Lehoczki Gy., Si­mon, Papp, Daróczi, Kovács Zs., ill. Petri, Lázár, Kovács. (Lukács István) Békéscsabai Előre­F avorit—T ótkomlós 1—0 (1—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Pelyva. Favorit: Lakatos — Szűcs M., Sitkéi, Futaki, Schneider, Bognár, Szegedi (Iványi), Lukács, Kulcsár, Lipták, Szűcs Zs. (Pusztai). Edző: Sülé István. Tótkomlós: Kiss — Poljak, Litauszki, Hajdú, Szpisják, Pásztor, Zádori (Ara­tó), Papp, Kovács, Mitykó (Zsingor), Elek. Edző: Matajsz Pál. Változatos, küzdelmes, közepes színvonalú mér­kőzésen győzött a hazai csapat. Kiál­lítva: Zsingor a 88. percben, durvaságért. G.: Bognár a 29. percben. Jó: Lakatos, Sitkéi, Bognár, Szegedi, ill. Elek, Papp, Pásztor. (Ravasz Pál) Medgyesegyháza— Mezőkovácsháza 2—4 (0-2) Medgyesegyháza, 400 néző. V.: Guti. Medgyesegyháza: Knapcsik — Plástyik, Kovács, Hegyi, Kiss, Holecz, Cseh (Kuzma), Zámbori, Mocsári, Vágási, Kindel (Zsurzsucz). Edző: Cseh György. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó, Kovács, Balázs, Radu (Juhász), Szekeres, Schmidt (Köteles), Gólzáporos győzelmet aratott a Békéscsabai Előre FC ifjúsági labdarúgócsapata a Hajdúnánás ellen. A nyolc gólból egyet minden bizonnyal szívesen átadtak volna a felnőtteknek. (Az ifjúsági találkozóról beszámolónk a 16. oldalon Olvasható) Fotó: Kovács Erzsébet Az Alföld csoport állása: Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 Telefax: (66) 62-636 1. Kecskeméti TE 12 9 2 1 25— 9 20 2. Kiskőrös 12 8 2 2 25—11 18 3. Makó 12 8 1 3 22—20 17 4. Orosháza 12 6 4 2 18— 8 16 5. Dabas 12 6 3 3 26—11 15 6. Mezőtúr 12 5 3 4 6—10 13 7. Hódmezővásárhely 12 5 2 5 19—15 12 8. Gyula 12 5 2 5 14—19 12 9. Gyomaendrőd 12 3 5 4 14—16 11 Kiskundorozsma 12 3 5 4 14—16 11 11. Sz. Dózsa 12 4 3 5 14—22 11 12. Nagyszénás 12 2 6 4 11—13 10 13. Szigetszentmiklós 12 3 2 7 18—23 8 14. Fájsz 12 4­8 11—20 8 15. Cegléd 12 1 4 7 7—20 6 16. Csongrád 12­4 8 4—15 4 Soha többé címeres mez? Chris Waddle alaposan feldühödött. Az Olympique Marseille angol futball-légiósa egyszerűen nem akarta "° elhinni, hogy Graham Taylor, Anglia válogatottjának szövetségi kapitánya kitette a szűrét a keretből. Az albioni labdarúgók a lengyelek elleni létfontosságú poznani Európa- bajnoki selejtezőre készülődnek. Waddle az elmúlt hét közepén még azzal magyarázta a keretből való mellőzését, hogy Taylor netán megvárja az Olympique szombati bajnoki mérkőzését. Szó sem volt arról, hogy Taylor ellenőrizni kívánta volna Waddle formáját! Egyszerűen közölte: nem annyira jó, hogy „had ráfogható” legyen Poznanban. — Most már én is tudom, mert elolvastam a lapokat — nyilatkozta Chris Waddle. — Ha Taylor így gondolja, akkor vegyék odahaza tudomásul: soha többé nem húzom magamra a válogatott mezt. Néhány perccel később azért valamit finomított, módosított kijelentésén a sokoldalú játékos: „Rendben. Ha nem is soha, de addig nem fogadom el a meghívást a legjobbak közé, amíg Taylor lesz a kapitány...” A megyei bajnokság állása: Síöltönyt az új Hetesből ^ Jj , Békéscsaba, Munkácsy u. 13. S^Jr' Tel.:24-256 1. Mezőkovácsházi TE 14 12 1 1 54—13 25 2. Füzesgyarmat 14 7 5 2 25—14 19 3. Elek-Dualflex 14 7 3 4 29—16 17 4. Kamut 14 5 6 3 22—16 16 5. Békéscsabai E.-Favorit 14 6 4 4 23—19 16 6. Gyulavári 14 5 6 3 16—12 16 7. Békésszentandrás 14 7 2 5 24—21 16 8. Medgyesegyháza 14 7 2 5 26—30 16 9. Tótkomlós 13 5 3 5 19—20 13 10. Battonya 14 3 7 4 18—21 13 11. Mezőhegyes 13 5 2 6 19—19 12 12. Mezőberény 14 3 4 7 20—29 10 13. Sarkad 14 4 2 8 18—29 10 14. Csorvás 14 2 5 7 10—34 9 15. Kétegyháza 14 2 4 8 19—32 8 16. Vésztő 14 2 2 10 4—21 6