Békés Megyei Hírlap, 1991. május (46. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-27 / 122. szám

SPORT 1991. május 27., hétfő o Kabát Nagy volt a Szarvasi Vasas—Kaba 1—4 (0—2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.: Marosvári (Márta, Mészáros). Szarvas: Hanyecz—Fekete, Luzsák, Boda, Szemere — Bakai. Pisont, Rácz — Csalos, Búzás, Kovács. Kdző: Pallagi Róbert. Kaba: Vadon — Dán,Takács, Molnár, Lajtos — Nagy B., Adorján, Kacsándi, Benyó— Váczi, Plókai. Kdző: Paróczai Sándor. Csere: Búzás helyett Szarvas a szünetben, Pisont h. Csák az 52., Nagy B. h. Fodor az 56., Adorján h. Bangó a 85. percben. Gólszerző: Benyó (1 l-esből) a 28., Váczi a 33., Rácz a 69., Benyó a 71., Plókai a 81. percben. Sárga lap: Boda a 24., Luzsák a 33., Pisont az 50., Bakai a 70. percben. Kiállítva: Váczi a 48. percben. Szögletarány: 8:3 (4:2) a Szarvas javára. «KÉS MEGVEI HÍRLAP---------------­V áltozatos, élénk iramban kezdődött a mérkőzés. A 13. percben Dán beadása után Ha­nyecz röviden ütötte ki a labdát, de Adorján meglepődött a nagy lehetőségtől, s a kapu fölé fejelt. A 27. percben Adorján fejesét Hanyecz vetődve védte. A 28. percben Váczi vitte fel a labdát a bal oldalon, Fekete a büntetőterületen belül fellök­te, a jogos 11-est Benyó a bal felső sarokba lőtte, 0—1. A 33. percben Benyó labdá­ját Váczi kapta és közelről megszerezte a vendégek máso­dik gólját,!)—2. A 43. percben Csalos 14 mé­terről az oldalhálóba lőtt. Egy perccel később ismét Csalosnál volt a labda, lövését Vadon csak másodszorra tudta megkaparin­tani. Fordulás után a 48. percben Váczi belerúgott Szarvasba, amiért a kiállítás sorsára jutott. Az 54. percben egy szarvasi szöglet után Boda fejese szállt el a léc fölött. A 60. percben Szar­vas remek szólója után a belsők sorra elhibázták a kínálkozó he­lyzetet. A 69. percben ismét Szarvas jeleskedett, a kapu elé lőtt lab­dáját Rácz közelről a hálóba kotorta, 1—2. Már-már felcsillanni lát­szott az egyenlítés reménye, de a 71. percben Benyó lehütötte a kedélyeket, miután 22 mé­terről meglőtt labdája Ha­nyecz előtt felpattanva került a kapu bal oldalába, 1—3. A 75. percben Csák bombáját Vadon kiejtette, de a kapus kö­zelében nem volt senki, aki a labdát a hálóba rúgta volna. A 81. percben egy előre vá­gott labdával Plókai középen kiugrott, ütközött egy védővel, de estében is a hálóba tudott emelni, 1—4. Megváltásként hatott a szarvasiak számára a játékve­zető mérkőzés végét jelző síp­szava. Régen látott ilyen csú­fos vereséget a helyi szurkoló­sereg. A kábái együttes egy­szerűen „lefutballozta” a ha­zai csapatot. Gyors, okos tá­madásvezetéseivel már az első félidőben tetemes előnyre tet­tek szert. A Szarvas ötlettelen, minden elgondolást nélkülöző játéka csak ehhez az ered­ményhez vezethetett. Jó: a szarvasiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt, ill. Vadon, Takács, Plókai, Benyó. Nyilatkozatok. Pallagi Ró­bert: —Akarat nélkül, erőtlenül játszottunk, csak az a kár, hogy nem a játékosok szégyellik ma­gukat, hanem én. Paróczai Sán­dor: — Örülök a győzelmünk­nek. Egységes játékunknak köszönhetjük a két pontot, kitű­nő játékvezetés mellett nyer­tünk. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: BVSC—Diósgyőr 1—1 (1—1) Debrecen—Hatvan 0—1 (0—0) Hódmezővásárhely—Csepel 0—2 (0—1) Kazincbarcika—Salgótarján 2—1 (0—0) Szolnok—Kecskeméti SC 2-—0 (0— 0) Kecskeméti TE—Nyíregyháza 0—1 (0—1) Eger—Baja 2—0 (2—0) A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Diósgyőr 27 15 9 3 50-23 39 2. Csepel 27 18 3 6 43-26 39 3. BVSC 27 15 3 40-23 39 4. Nyíregyh. 27 14 6 7 39-18 34 5. K.barcika 27 14 2 11 53-40 30 6. Kaba 27 11 8 6 38-25 30 7. Baja 27 10 9 8 23-22 29 8. Eger 27 10 6 11 36-34 26 9. KSC 27 6 13 8 29-32 25 10. Salgót. 27 7 9 11 33-36 23 11. Debrecen 27 7 9 11 22-32 23 12. Szarvas 27 8 7 12 32-44 23 13. Hatvan 27 8 4 15 28-35 20 14. KTE 27 7 6 14 23-50 20 15. Szolnok 27 6 6 15 25-48 IX 16. Hmv.hely 27 5 4 18 19-45 14 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Haladás—Komló 4—0 (0—0) Zalaegerszeg—Sabaria2—1 (1—1) Szekszárd—Sopron 1—1 (0—1) Mohács—Dunaújvárost)—1 (0—1)- 111. kér. TTVE—BKV Előre 0—0 Ajka—Budafok 0—0 Dorog—Nagykanizsa 1—3 (1—1) Oroszlány—Paks 2—1 (2—0) Szomorú hétvége a harmadik vonalban Az NB III. Alföld csoportjában a 27. fordulóban gyengén szerepeltek megyénk csapatai, mindössze az utolsó helyezett Határőr Dózsa SE nyert, míg a másik orosházi csapat, az OMTK idegenből hozott el egy pontot. Újabb vereségével a Mezőhegyes kilátástalan helyzetbe került, s most csatlakozott a két utolsó megyei együtteshez a Mezőkovácsháza is. Könnyen előfordulhat, hogy három Békés megyei csapat búcsúzik az NB III-tól. A korábbi hetekben jól szereplő gyulaiak ezúttal vereséget szenvedtek a Szegedi Dózsától. NB III. OROSHÁZI HATÁRŐR DÓZSA—DABAS 3—1 (2—1) Orosháza, 100 néző. V.: Farkas. H. Dózsa: Horváth — Szarka, Luczás, Balázs, Laczina — Turbucz, Határ (Zahorecz), Farkas (Lubastyik), Bo- ruzs — Janis, Nagy P. Edző: Patyi Béla. Dabas: Halász — Erős, Dabasi (Hodoba), Kárász, Oláh — Tóth, Bé­csi, Pintér, Csányi — Balatoni, Baun- gartner. Edző: Both József. 17. perc: jobb oldali vendégakció végén a beívelt labdát Csányi fejjel a kapuba továbbította, 0—1. 35. perc: Farkas lőtt élesen a kapu elé és a jókor érkező Janis közelről egyenlített, 1—1. 42. perc: Farkas jobb oldali beadását Nagv P. továbbította a háló­ba, 2—1. 54. perc: a vendégvédők a kiugró Határt gólhelyzetben felvágták, Oláh a kiállítás sorsára jutott. 65. perc: Farkas szögletét Határ szép fejessel értékesítette, 3—1. Küzdeni akarásból jelesre vizsgá­zott a hazai csapat, a kissé elbizakodott vendégekkel szemben. A kiállítás után a dabasiak durva belemenésekkel pró­bálták megakadályozni a határőrök nagyobb arányú győzelmét. Kitűnő játékvezetés. Jó: Szarka, Farkas, Janis, ill. Oláh, Baungartner. (Sin Géza) MEZŐKOVÁCSHÁZA— MEZŐTÚR 0—2 (0—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. y.: Kiss T. Mezőkovácsháza: Nicu — Szabó .(Köteles), Kovács F., Juhász (Bakó), Papp — Szekeres, Bíró, Ko- valcsik — Szatmári, Nicula, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Mezőtúr: Tüskés — Hegyi, Erdei, Vékony, Liszkai — Bodó, Bordács, Szabó—Tóth (Bagos- sy), Szilágyi (Barta), Múzsái. Edző: Dávid Tibor. 42. perc: Tóthot a bal oldalon szök­tették, aki a kimozduló kapus mellett gurított a hálóba, 0—1. 44. perc: Niculát törlesztésért kiál­lította a játékvezető. 80. perc: Bodó futott el a bal olda­lon, jól adott középre Tóthnak, aki közelről bevette a hazaiak kapuját, 0— 2. A hazai csapat a vereséggel nehéz helyzetbe került. Jó: a mezőkovácshá­zi csapatból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Tüskés, Tóth, Szilágyi. (Matula Miklós) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Mezőtúr 1—2. SZEGEDI DÓZSA—GYU­LAI SE 3—2 (3—1) Szeged, 300 néző. V.: Kiss I. Sze­ged: Csehó — Fábián, Popol, Sahin, Vörös -— Vándor, Szekeres (Rácz), Batik, Dézsi—Miklós Z., Simon (Szá­lai). Edző: Czibere László. Gyula: Oláh — Dávid, Kiss M., Cziczeri, Me­gyebíró — Burai, Kiss L., Steigerwald, Mező — Répási, Bagyinka (Bíró). Edző: Moós János. 5. perc: egy kavarodás után Dézsi lőtt a léc alá, 1—0. 9. perc: Miklós Z. csukafejese a jobb sarokban kötött ki, 2—0. 21. perc: Répási egy jobb oldali beadás után két védő között talált be a kapuba, 2—1. 28. perc: Miklós Z. az egész védel­met kicselezve 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3—1. 46. perc: Kiss M., miután kapott egy sárga lapos figyelmeztetést, nem sokkal később újra szabálytalankodott — így utánrúgásért a kiállítás sorsára jutott. 65. perc: Dávid a balösszekötő he­lyéről fejelt a kapuba, 3—2. A gyulaiak az első félidőben megle­hetősen öregurasan játszottak, a fordu­lás után azonban nagyobb sebességre kapcsoltak és akár nyerhettek volna. Jó: Sahin, Dézsi, Miklós Z., ill. Dávid, Burai, Steigerwald, Répási. KISKUNFÉLEGYHÁZA— OROSHÁZI MTK 1—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Schőmen. Kiskunfélegyháza: Fekete R. — Módos, Sánta, Piegel (Vakulya), Fekete Cs. —Tokai, Molnár, Vaits — Takács, Fekete Zs., Törteli. Edző: Ivá- nyi Mihály. OMTK: Ölei — Csilek, Deák, Füredi, Tóth Z. — Fekete E., Kupeczki, Szlopóczki — Kasuba (Pó­lyák), Árvái, Szabó S. (Papp I.). Edző: Papp Imre. 38. perc: Tolnai 16 méterről a léc alá bombázott, 1—0. 53. perc: ügyes kényszerítőzés után Fekete E. öt méterről a hálóba gurított, 1—1. A helyzetek aránya 9:2 volt az OMTK javára, ám~ a végeredmény Telefon (66) 61-566 Telex: 83-346 Telefax: (66) 62-636 AZNBIII. ALFÖLD CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA: 1. Miske 27 19 8­68-16 46 2. Kiskőrös 26 16 6 4 45-22 38 3. Sz. Dózsa 27 12 10 5 38-27 34 4. Cegléd 27 14 4 9 44-29 32 5. Csongrád 27 12 8 7 41-28 32 6. Gyula 28 11 9 8 36-32 31 7. Dömsöd 28 10 10 8 43-35 30 8. Mezőtúr 27 8 11 8 28-27 27 9. Dabas 27 10 7 10 40-40 27 10. OMTK 27 7 12 8 30-36 26 11. K.dorozsma 27 9 6 12 28-34 24 12. Nagyszénás 27 6 9 12 23-31 21 13. K.félegyh. 27 6 7 14 29-64 19 14. Mk.háza 27 6 6 15 30-44 IS 15. M.hegyes 27 5 4 18 18-49 14 16. H. Dózsa SE 26 3 7 16 24-51 13 A tabellán nem szerepel a félbesza­kadt H. Dózsa—Kiskörös mérkőzés eredménye. Plókai (fehér mezben) tör előre Hanyecz kapuja felé, ám ebben igyekszik megakadályozni Szemere (4) és a vele szemben álló Pisont. A hét végi NB Il-es fordulóban: Szarvasi Vasas—Kaba 1—4 Fotó: Kovács Erzsébet önmagáért beszél. Jó: Fekete R., To­kai, ill. Deák, Tóth Z., Kupeczki. (Szé­nást József) Ifjúságiak: Kiskunfélegyháza— OMTK 3—1. KIS KUN DO ROZS MA- NAGYSZÉNÁS 1—0 (0—0) Kiskundorozsma, 500 néző. V.: dr. Bozóki. Kiskundorozsma: Mihállfy B. — Simonies, Szabó T., Farkas, Gár- dián — Petrov (Horváth), Gaál, Szabó Zs., Kovács — Katona, Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Nagyszénás: Bordás — Gyimesi, Hankó, Zábrák, Kálmán — Páli (Berezvai), Nagy A., Ugró, Vinetter — Forgács, Juhász. Edző: Boér Ernő. 88. perc: egy előreívelt labda az őrizetlenül hagyott Mihálffy Zs. elé pattant, akinek lövése lecsúszott, így lett jó az érkező Szabónak, aki nyolc méterről biztosan lőtt a kapu bal sarkába, 1—0. Időnként viharos erejű szélben egyenrangú ellenfelek küzdöttek a pá­lyán. A nagyszénásiak döntetlenre tö­rekedtek, amit az utolsó előtti percben a hazaiak egy talált góllal meghiúsítot­tak. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a szénásiak jól küzdöttek, de egy pillanatnyi kihagyás miatt el­vesztették a találkozót. Kitűnő játékvezetés. Jó: Mihálffy Zs., Mihálf­fy B., Katona, ill. Bordás, Kálmán, Ugró. (Benkő László) Ifjúságiak: Kiskundorozsma— Nagyszénás 5—3. DÖMSÖD —MEZŐHE­GYES 2—0 (0—0) Dömsöd, 200 néző. V.: Köböl. Je­lentős fölényben játszottak a hazaiak az alacsony színvonalú mérkőzésen. A dömsödiek csak a második félidő­ben tudták felőrölni a zártan védekező mezőhegyesiek védelmét. G.: Feszt, Lacza. Jó: Király, Szabó M., Feszt, ill. Boros, Krecsmcri, Pálhidai. (D.I.) Már eldőlt: bajnok a Gyomaendrőd A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulóját 2350-en tekintet­ték meg. Az összecsapásokon 24 gól esett, ez 3.00 gólátlagnak felel meg. Négy csapat labdarúgói gólképtelennek bizonyultak. Vendéggyőzelem született a Békésszentandrás—Gyomaendrőd találkozón. Ez nem meglepetés, s a gyo- maendrödiek győzelmükkel megérdemelten lettek bajnokok három forduló­val a zárás előtt. Az egész évadban egyenletes teljesítményt nyújtottak, 46 pontot gyűjtöttek. Imponáló a gólkülönbségük is: 57 gólt lőttek, s mindössze nyolcat kaptak. Megyei I. osztály BÉKÉSCSABAI FAVO­RIT—BATTONYA 0—1 (0—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Molnár. Favorit: Bikádi — Tóth (Bella), Mol­csányi, Futaki (Bánszki), Gajdács, Bognár I., Tárnok, Szarvas, Bognár II., Lukács, Lőrinczi. Edző: Turcsek Zoltán. Battonya: Kunos — Fekete, Hajdara, dr. Lehoczki, Simon II., Ko­vács, Tóth, Talpai, Mákos II. (Daró- czi), Mákos I., Simon I. Edző: Juhász Zoltán. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat. G.: Tóth a 28. percben. Jó: Gajdács, Tárnok, Szar­vas, ill. Kunos, Fekete, Hajdara, Tóth, Mákos I. (Ravasz Pál) BÉKÉSSZENTANDRÁS— GYOMAENDRŐD 0—2 (0-0) Békésszentandrás, 500 néző. V.: Hajdú. Békésszentandrás: Petras — Paraszt (Raj T.), Demjén, Rohony, Raj P., Bencsik, Fedorjak (Szilágyi), Med- veczki, Virág, Kondacs, Horváth. Edző: Czigléczki Sámuel. Gyomaen­drőd: Szakács — Kéki, Plástyik, Geb- ri, Somogyi, Gonda, Bukva, Győrfi, Zsombok (Gúbucz), Tóth, Fehér. Edző: Koltai Lajos. Kiegyenlített első félidő után — jó játékvezetés mellett — megérdemelt a vendégek sikere. G.: Győrfi a 62., Bukva a 73. percben. Jó: Demjén, Raj P., ill. az egész vendégcsapat. (Varga László) BÉKÉSCSABAI HON­VÉD-KONDOROS 1—1 (í-i) Békéscsaba, 100 néző. V.: Varsányi. Bcs. Honvéd: Leel-Ossy — Csák (Csordás), Vígh, Vass, Kiss II., Kiss I., Tóth, Szűcs, Szász, Pántya (Farkas), Komáromi. Edző: Vörösla­kos Imre. Kondoros: Fazekas — Né­meth, Hanyecz, Szász, Mázán, Kórodi, Brlázs (Kiczi), Glózik, Kurucz II. (Karsai), Kurucz 1., Sutyinszki. Edző: Kunstár János. A kondorosi csapat egy vitatható 1 l-esből szerzett vezetést, amit a honvédek hamar kiegyenlítet­tek. Hiába támadta végig a mérkőzést a Honvéd, helyzeteit kihagyta, így ma­radt a döntetlen. G.: Tóth a 35., ill. Kurucz II. (1 l-esből) a 30. percben. Jó: Kiss II., Szász, Komáromi, ill. Fa­zekas, Kurucz I. (Pataki Zoltán) MEDGYESEGYHÁZA— SZEGHALOM 0—1 (0—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Sztanojev. Medgyesegyháza: Knap­csik — Plástyik, Balázs, Hegyi, Kiss, Zámbori (Cseh), Kovács, Holecz (Opauszki), Tapasztó, Vágási, Mocsá­ri. Edző: Cseh György. Szeghalom: Bakajsza — Lakatos, Macskin, Fehér, Laurencsik, Vámos, Hajdú (Zsadá- nyi), Kovács, Zsombok, Kozák, Ele­kes. Edző: Sulcz László. Alacsony színvonalú mérkőzésen, széteső, ener- vált hazaiak és lelkes, harcos vendégek küzdöttek egymás ellen. G.: Kovács. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Bakaj­sza, Macskin, Kovács, Kozák. (Ora- vecz Tamás) KAMUT—VÉSZTŐ 3—1 (2—0) Kamut, 150 néző. V.: Guti. Kamut: Gregovszki — Hegedűs, Lenkeffi, Szakái, Pittner, Nagy, Antmann. Bora, Boldizsár, Balogh, Gebei (Rozsos). Edző: Borgula János. Vésztő: Sztoja- nescu — Tóth (Gonda), Szénási, Rith, Varga, Tapasztó, Rozsos, Vígh, Feke­te, Ötvös (Kaszai), Nagy. Edző: Rith Norbert. A végig sportszerű, küzdel­mes mérkőzésen biztos hazai győze­lem született. G.: Pittner a 40., a 87., Antmann a 38., ill. Rozsos az 55. percben. Jó: Pittner, Boldizsár, Ba­logh, ill. Rozsos. (Szlancsik János) FÜZESGYARMAT—GÁ­DOROSÓ—1 (2—0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Csonka. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Petri, Kovács, Oláh (Kiss), Föl- desi. Hegedűs, Salya, Vad, Barta, Tő­kés. Mb. edzők: Várkonyi Imre, Földi László. Gádoros: Ivanics — Lőrin- csik, Jámborcsik (Breznyik), Takács, Nagy (Podmaniczki), Pisont, Németh, Kocsány, Héjas, Orbán, Zvolenszki. Edző: Podmaniczki Imre. A jó játékkal kirukkoló hazaiak gólzáporos győzel­me önmagáért beszél. G.: Barta az 5., Hegedűs a 20., az 55., a 75., Vad a 80., a 85., ill. Héjas a 65. percben. Jó: Petri, Hegedűs, Vad. A vendégek közül sen­ki sem nyújtott átlagon felülit. (Szabó László) ELEK-Dualflex—SARKAD 2—3(0—0) Elek, 600 néző. V.: Kérdő. Elek: Lakatos — Kohut (Liszkai), Csorba, Puskás, Elekes, Sél lei, Bálint, Resetár, Gál, Domokos, Trepák (dr. Nagy). Edző: Kovács György. Sarkad: Veres — Gurzó S., Török, Petruzsán, Szűcs (Tóth), Polcsik, Papp J., Kesztyűs, Gurzó J.. Mihálka, Szabó. Edző: Ba­logh István. A korszerűbben játszó sar­kadnak megérdemelten vitték el a két pontot az elgondolás nélkül futballozó hazaiak otthonából. G.: Csorba az 51., Domokos a 80., ill. Gurzó J. az 50., Szűcs a 60., Papp J. a 85. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átla­gon felüli teljesítményt, ill. a vendég­együttes minden tagja dicséretet érde­mel teljesítményéért. (Hotya Mihály) TÓTKOMLÓS—MEZŐBE- RÉNY2—0(1—0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Varsányi. Tótkomlós: Bányai — Poljak, Pásztor, Hajdúk, Szpisjak, Zsingor, Arató, Nyári, Zádori, Mitykó, Elek. Edző: Matajsz Pál. Mezőberény: Braun— Krecsmarik, Harmati J., Harmati L., Hegedűs, Gazsó, Jakab, Puskás, Ada- mik, Kohut, Rácz. Edző: Halmosi Jó­zsef. Iramos mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérde­melten nyertek. G.: Elek a 10., a 48. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Harmati J., Rácz, Puskás. (Hovorka György) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gyomaend. 27 21 4 2 57- 8 46 2. Sarkad 28 16 9 3 65-35 41 3. Battonya 27 11 10 6 43-32 32 4. M.egyháza 27 11 9 7 35-26 31 5. Elek 26 9 11 6 52-30 29 6. Tótkomlós 28 9 10 9 32-32 28 7. M.berény 27 12 4 11 35-37 28 8. Favorit 27 10 7 10 39-35 27 9. B.szenta. 27 9 7 11 32-39 25 10. Kamut 27 8 10 9 35-42 24 11. Füzesgy. 27 9 5 13 42-38 23 12. Kondoros 27 9 5 13 31-43 23 13. Bcs. Honvéd 27 5 II 11 41-59 21 14. Vésztő 27 6 8 13 46-59 20 15. Szeghalom 26 7 3 16 41-87 17 16. Gádoros 27 5 5 17 30-54 15 A tabellán nem szerepel az elmaradt Elek—Szeghalom találkozó. Totóeredmények Tavaszi nagytakarításhoz mosó-, mosogató-, öblítőszerek. I. sz. raktár, tel.: 22-700. A totó 21. heti játékszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Vasas—Pécs 1—1 X 2. Carlsruhe—Bremen 1—1 X 3. Leverk.—Hamburg 2—2 X 4. SL Pauli—FC Köln 2—0 1 5. Hannover—Homburg 0—2 2 6. Freiburg—S. Kickers 1—0 1 7. Mainz—Schalke 04 1—1 X 8. Genoa—Juventus 2—0 1 9. Lecce—Intern. 0—2 2 10. Pisa-Roma 0—1 2 11. Brescia—C remonese 0—0 X 12. Triestina—Salernit. 2—1 1 13. Verona—Ldinese 2—0 1 +1 mérkőzés: 14. Volán FC—FTC 1—1 X