Békés Megyei Népújság, 1990. nonvember (45. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-05 / 259. szám

1990. november 5., hétfő SPORT i SPORT < SPORT SPORT $ SPORT < SPORT Pontosztozkodás szemerkélő esőben 1 Kaba—Szarvasi Vasas 0-0 NB ll-es labdarúgó-mérkőzés, Kaba, 600 néző. V.: Ring (Mester, Márta). | , / ) KABA:Vadon — Molnár, Takács, Berki — Plókal, Nagy, Benyő, Lajtos, Kacsándy — Váczi, Lente. Edző: Paróczai Sándor. SZARVAS: Hanyecz — Nagy, Boda, Holp, Szemere — Fekete,Pi- sont, Szarvas, Brakszatórisz — Búzás, Kovács. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Fekete h. Bakai a 34., Lente h. Bangó la 62., Búzás h. Csák a 72., Plókai h. Adorján a 77. percben. Sárga lap: Holp a 91. percben. Szögletarány: 11:4 (3:1) a Kaba javára. i / A 3. percben az első ven­dégtámadás végén Búzás a 16-oson belül teljesen tisz­tán kapott egy labdát, leke­zelte, majd tíz méterről a kétségbeesetten kifutó Va­don mellett a jobb kapufa mellé küldte. A 28. percben Lente futott el a bail olda­lon, az alapvonal közeléből középre adott, de a kapu előterében Plókai és Váczi is elvétette a labdát, öt perc múlva formás kábái támadás futott a pályán, Plókai szöktette Lentét, aki beadott, a labda a kaputól 9 méterre álló Váczi elé ke­rült, aki elcsúszott és hiába pattant fel, korábban már kezéhez ért a labda, így a játékvezető kifelé ítélt sza­badrúgást. A második félidő kábái rohammal kezdődött, de csak négy szöglet jelezte ekkor még a hazaiak fölényét. Egy ellentámadásnál, az 52. perc­ben Kovács futott el a bal oldalon, nyolc méterről le­adott lövésébe Lajtos még beleért, így a labda a kapu fölött hagyta el a játékte­ret. Ezután kapujáhpz szö­gezte a hazai csapat a Szarvast. Előbb Benyó sza­badrúgását védte bravúrral Hanyecz, majd a 67. percben Plókai 17 méterről a kapu­fát találta el. Továbbra is a hazaiak támadtak, de a szarvasi gárda önfeláldozóan védekezett. A 82. percben Kovács lőtt kapura, de Va­don bravúrral ütötte a lab­dát szögletre. A 91. percben Holp sárga lapot kapott Vá­czi lerántásáért. Az előző fordulóban mind­két együttes vereséget szen­vedett, így a szemerkélő eső­ben lezajlott találkozón sze­rettek volna javítani helyze­tükön. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, egy ordító vendéghelyzettel. A második játékrészben a ha­zaiak erősítettek és a félidő nagy részében kapujukhoz szögezték a vendégeket. Sor­ra dolgozták ki helyzeteiket, s az önfeláldozóan és szer­vezetten védekező szarvasi­aknak sikerült megóvni ka­pujukat a góltól, összességé­ben a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez, a vendé­geket is dicséret illeti helyt­állásukért. Jó: Berki( a mezőny leg­jobbja), •Molnár, Plókai, Laj­tos, ill. Hanyecz, Szemere, Boda, Kovács. Nyilatkozatok. Paróczai Sándor: — Közelebb állítunk a győzelemhez, hiszen mind­két félidőben volt egy-egy periódus, amikor eldönithet- tük volna a találkozót, ehe­lyett csak hazai veretlensé­günket őriztük meg. Pallagi Róbert: — Létkérdés volt számunkra, hogy ne szen­vedjünk újabb vereséget. A csapat játékába ugyan be­csúsztak hibák, de mara­déktalanul elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával és természetesen az ered­ménnyel is. Égerházi Péter AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Diósgyőr—BVSC 1-1 (1-0) Hatvan—Debrecen 1-2 (1-0) Csepel—Hódmezőv. 3-0 (2-0) Salgótarján—K.-barcika 1-0 (0-0) Keask. SC—Szolnok 3-2 (2-0) Nylregyh.—Kecsk. TE 3-0 (2-0) Baja—Eger 2-1 (0-0) A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. Diósgyőr 12 7 5­26-12 19 2. Csepel 12 8 13 22-12 17 3. BVSC 12 6 3 3 16-15 IS 4. Nyíregyháza 12 6 2 4 19- 8 14 5. Kaba 12 4 6 2 12-10 14 6. K.-barcika 12 6 15 24-17 13 7. Salgótarján 12 5 3 4 18-14 13 8. Debrecen 12 5 3 4 15-13 13 9. Baja 12 4 5 3 11-10 13 10. Szarvas 12 5 2 5 18-21 12 11. KSC 11 3 5 3 16-18 11 12. KTE 12 5 1 6 13-21 11 13. Eger 11 4 16 18-18 9 14. Szolnok 12 2 3 7 9-21 7 15. Hatvan 11 12 8 8-18 4 16. Metripond 11 119 6-23 3 A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Sabaria^ZTE 1-2 (1-0) Komló—Haladás 0-2 (0-2) Sopron—Szekezárd 1-2 (0-0) Dunaújváros—Mohács 2-0 (0-0) BKV Előre— ni. kér. TTVE 0-0 Budafok—Ajka 2-1 (2-1) Nagykanizsa—Dorog 1-2 (0-1) Paks—Oroszlány 1-1 (1-0) A NYUGATI CSOPORT ALLA­SA: 1. Haladás 2. III. kér. TTVE 3. ZTE 4. Dunaferr 5. Paksi Atom 6. BKV Előre 7. Oroszlány 8. Szekszárd 9. Dorog 10. Sopron 11. Ajka 12. Nagykanizsa 13. Budafok 14. Sabaria 15. Mohács 16. Komló NB IU MEZŐTŐR— MEZOKOVACSHAZA 0—0 Mezőtúr, 300 néző. V.: Fran- ciskovics. Mezőtúr: Nagy — Te­leki. B. Szabó, Hegyi, Llszkal — Földeák (Varró), Ungi (Berecz), Bodó — Horváth, Szilágyi, Kar- vach. Edző: Kajtár István. Me- zőkovácsháza: Oláh — Koval- csik, Kovács F., Törők, Kovács Z — Bánylk, Szekeres (Mocsá­ri), Köteles — Szatmári, Juhász (Mikula), Kodozsi. Edző: Batke László. Jó iramban kezdődött a mér­kőzés, de fokozatosain vissza­esett a színvonal. A mezőtúri csapat ugyan többet támadott, de a tudatosan védekező vendé­gek, ha szerencsével is, de min­dig mentettek. Közepes iramú mérkőzésen, Igazságos döntet­len született. Jő: B. szabó, Bo­dó, Karvach, ill Oláh, Kovács F„ Köteles. Ifjúsági mérkőzésen: Mezőtúr —Mezőkovácsháza 1—1 (0—0). Bűzi Lajos GYULAI SE— SZEGEDI DÓZSA 0—0 Gyula, 400 néző. V.: Balázs. Gyula: Oláh — Dávid, Burai, Kiss, Démusz — Megyebfró, Stei­gerwald, Bíró, Domokos (Lau- renczi) — Bpruzs, Czlczeri. Edző: Moós János. Szeged: Cse­lló — Fábián, Popol, Sahin, Vö­rös (Dézsi) — Batik, Vándor, Pikó, Tóth — Simon, Szalai. Edző: Czibere László. Az utóbbi évtizedek legfiata­labb és ..leggyulalbb” csapata lépett pályára a Szegedi Dózsa ellen Egyenlő erők küzdelme során Igazi győzelmi esélye egyik csapatnak sem volt. A 400. NB-s mérkőzésén közremű­ködő és búcsúzó Balázs játék­vezetőnek kellemes utolsó 90 perce volt. Jó: Oláh, stelger- wald, Dávid, 111, Vörös, Csehó. Ifjúsági mérkőzésen: Gyulai SE—Szegedi Dózsa 8—1. Jenel Kálmán MEZŐHEGYES—DOMSOD 0-1 (0-0) Mezőhegyes, 450 néző. V.: Kö- böl. Mezőhegyes: Bányai — Gre- zsa, Rédll. Papp, Posztós — Mol­nár, Kovács, Radu (Zsóri), Bo­ros (Krecsméri) — Vígh, Pálhi- dal. Edző: Ilyés László. Döm- söd: székely — Török, Szabó K., Szabó M., Lacza (Szénást), Rob- tenbiller, Bállá (Kovács), Mes­ter, Jeszl, Acs, Szabó L. Edző: Elekes István. 47. perc: szöglethez Jutottak a vendegek, a beívelt labdára Sza­bó M. ugrott fel a legmagasabb­ra és élesen a léc alá fejelt, O—l. A mezőhegyes! pályán ez a ta­lálkozó nem hozott meglepetést. Az Ideges, kapkodó játékot pro­dukáló hazaiak ellenszerét a dömsödlek hamar megtalálták, s két ponthoz jutottak. Jó: Posztós, ill. szabó M., Szabó K., Szabó L: Ifjúsági mérkőzésen: a Mező­hegyes—Dömsöd találkozót 8-0- ás állásnál a második félidő 20. percében komolytalan játék mi­att a mérkőzésvezető lefújta. ,Dr. Kató János OROSHÁZA— —KISKUNFÉLEGYHÁZA 3—2 (3—0) Orosháza. 400 néző. V.: Hor­váth. Orosháza: ölel — Csllek, Homonnai, Tóth Z„ Füredi — Arval, Fekete, Kupeczkl (Ta­pasztó), Nagy A. (Pólyák), Papp I., Xipováczi Edző: dr Petró- czy Gábor. Kiskunfélégyháza: Flandera (Fekete R.) — Tóth, Fekete Cs., Domonics (Varga), Bánfi — újfalusi, Ludasl, Far­kas;, Hanga — Bagyinka, Fekete Zs. Edző: Iványi Mihály. 12. perc: Kupeczkl bal oldali szögletéit Tóth Z. a jobb sarok­ba fejelte, l—0. 24. perc: kezezést követően Kupeczkl 17 méteres szabadrú­gásból' a bal alsó sarokba lőtt, 2—0. 34. perc: Lipováczl szögletét Nagy A. ügyesen a jobb felső sarokba csúsztatta, 3—0. 59. perc: Fekete Zs. bal olda­li beadása után Bagyinka 15 méterről ügyes mozdulattal a jobb felső sarokba emelt, 3—1. 70. perc: Tóth Z. szabálytalan­kodott a 16-oson belül — ll-es. Ujfalusl a bal sarokba lőtte a büntetőt, 3—2* Az első félidőben kitűnően Játszott az OMTK. amit az ered­mény Is tükröz. Ezzel elintézett- nek tekintették a hazaiak a mérkőzést. Nem így a honvé­dek. akik a szemerkélő esőben végigtámadták a második Játék­részt, és kis híján egyenlítet­tek. Jó: Homonnai. Tóth Z., Nagy A., 111. Újfalusi, Ludasl, Bagyinka. Ifjúsági mérkőzésen: OMTK— Kiskunfélegyháza 0—1. Selmeczi László DABAS—HATAROR DÓZSA 2-2 (1-1) Dabas, 200 néző. V.: Kormá­nyos. A tartalékos hazai csapat már a mérkőzés elején renge­teg helyzetet hagyott ki, ami megbosszulta magát, mert a vendégek egy öngóllal megsze­rezték a vezetést. Még a félidő lefújása előtt Balatoni í.l-esből egyenlített. A fordulás után a hazaiak gyakran még az üres kaput sem tudták eltalálni, de aztán Viczkó révén mégis veze­téshez jutottak, amit a vendé­gek Papp íl-esből esett talála­tával kiegyenlítettek. A gyenge napot kifogó hazaiak ezért nem Is érdemeltek győzelmet, a lel­kes ka tona csapat megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Jó: Kárász, Tóth, Viczkó, Hl Bot- lik, Niemetz, Tóth. NAGYSZÉNÁS— KISKUNDOBOZSMA 1—1 (1—0) Nagyszénás, 300 néző. V.: Kiss T. Nagyszénás: Molnár — Nagy J„ Zábrlk, Nagy A., Ugró — Szpisjak, Wlnetter, szalka, Ju­hász (Forgács) — Héjas (Sebes­tyén), Hankó. Edző: Boér Ernő. Kiskundorozsma: Mlhályffy B. — Simonies, Ottlik, Farkas, Hor­váth — Faragó (Mlhályffy Zs.), Gál, Vasas, Katona — Szabó, Kovács (Czlráki). Edző: Kozma • Zoltán. 18. perc: Nagy J. remekül ug­ratta ki Szálkát, aki 11 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 1—0. 70. perc: nagy kavarodás tá­madt a hazai kapu előtt, végül a csereként beállt Mlhályffy Zs. kotorta a labdát a kólóba, 1—1. Az első félidőben fölényben játszó hazaiak Sok gólhelyzetet kihagytak, a Dorozsma a széná- si kapuig sem Jutott el. Ez meg­bosszulta magát a második Já­tékrészben, a zuhogó esőben egy­re szétesőbb lett a hazaiak já­téka és egy talált gól után a vendégek keze Joggal emelkedett a magasba. Jó: Molnár, Nagy J„ Nagy A., Wlnetter, 111. Mlhályffy B„ Katona, Szabó. Ifjúsági mérkőzésen: Nagyszé­nás—Kiskundorozsma 2—1. Benkő László A 400 néző hat gólnak tapsolhatott Sarkadon az iramos és színvonalas találkozón. Igazi rangadónak illett be a megyei bajnokságban a 3—3-ra végződött Sarkad—Elek összecsa­pás 11 7 2 2 26-14 16 12 6 4 2 9- 6 16 11 6 3 2 22-10 15 12 5 5 2 23-14 15 12 5 3 4 16-14 13 11 5 2 4 14-10 12 11 5 2 4 11-10 12 11 4 4 3 11-14 12 12 4 3 5 13-13 11 11 4 3 4 17-18 11 12 3 4 5 9-13 10 12 1 7 4 15-20 9 12 4 1 7 15-28 9 11 2 4 5 8-14 8 11 2 4 5 4-10 8 12 3 1 8 15-20 7 További eredmények: Csong- rád—Miske 1—i (0-0), Kiskőrös —Cegléd 0-1 (0-0). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLASA: 1. Miske 2. Cegléd 3. Kiskörös 4. Mezőtúr 5. Gyula 6. Csongrád 7. Sz. Dózsa 8. Mk.-háza 9. Dömsöd 10. K.-félegyh. 11. Dabas 12. OMTK 13. Nagyszénás 14. K.-dorozsma 15. H. Dózsa SE 16. Mezőhegyes 12 8 4­25-7 20 12 8 1 3 23-13 17 12 7 3 2 19-9 17 12 5 5 2 15-9 15 11 5 5 1 17-12 15 12 5 4 3 20-15 14 12 4 6 2 15-13 14 H 4 3 4 15-12 11 11 3 4 4 16-20 10 12 4 2 6 16-21 10 11 3 4 4 13-18 10 11 3 3 5 13-18 9 U­8 3 9-13 8 12 2 2 8 9-22 6 12 1 3 8 11-22 5 12 2 1 9 12-24 5 Szerdán, november 7-én, 13.30 órakor Nagyszénáson a Korábbi fordulóból elmaradt NB Ill-as bajnoki mérkőzést játszanak. A szénáslak a Dabas együttesét látják vendégül. Megyei I. o. BATTONYA—BCS. FAVORIT 2—2 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Záb- rák. Battonya: Kunos — Tur- bucz, Hajdara, dr. Lehoczkl, Si­mon II., Kovács, Tóth (Szeke­res), Mákos I., Mákos II., Bá­nyai, Simon I. (Talpai). Edző: Juhász Zoltán, Favorit: Lehocz- kl (Szűcs) — Királyvári (Futa- ki), Nagy Gy., Gajdács, Nagy L., Sinkovlcz, Tárnok, Szarvas, Lőrinczi (Lévai), Bella. Bognár. Edző: Turcsek Zoltán. Nagy ira­mú, kitűnő mérkőzésen a töb­bet támadó hazai csapat győzel­met érdemelt volna G*: Tur- bucz (ll-esből). Mákos I., ill. Bella 2. Jó: Turbucz, dr. Le- hoczki, Simon II., Mákos I., Hajdara, 111. Nagy L., Tárnok, Bella (Lukács István) KONDOROS—H. SZALVAI SE 2—5 (0—4) Kondoros, 200 néző. V.: Sza- bari. Kondoros: Fazekas — Szász, Karsai (Hanyecz), Má­zán, Brlázs, Hegedűs, Janis, Glózik, Sárosl, Kurucz I., Filt- pinyi. Edző: Kunstár János. Szalvai: Tóth n. — Hankó, Ger­mán, Tóth I., Szűcs, Adral, Sí­pos, Mező, Sutyinszki, Komáro­mi, Képíró. Edző: Kovács Sán­dor. A jó képességű és ered­ményesen játszó honvédcsapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Minden csa­patrészükben jobbak voltak a vendégek A hazai gárda egy- egy felvillanástól eltekintve na­gyon gyenge napot fogott ki. G-: Kurucz I. az 51., Mázán a 818., ill. Szűcs a 20., a 45., Kép­író a 27., a 30., a 76. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, 111. az egész ven­dégcsapat A mezőny legjobbja Szűcs (Vfgh Zslgmond) SZEGHALOM— MEDGYESEGYHAZA 0-1 (0—0) Szeghalom, 150 néző. V.: Kér­dő. Szeghalom: Bakajsza — Bar­na, Kozák. Fehér, Túri, vámos, Macsári, Elekes, Zsadányl (Ba­ranya), Maoskin, Boda (Gyön­gyösi). Edző: Bakajsza Ferenc. Medgyesegyháza: Knapcsdk — Szabó, Balázs. Hegyi. Kiss, Ho- lecz, susnel (Kituljak), Zámbo- ri, Juhász, Vágási (Cseh), Kin­del. Edző: Cseh György. Ala­csony színvonalú mérkőzésen szerencsés góllal nyertek a med. gyesiek. G.: Holecz. Jó: Kozák, Bakajsza. ill. Knapcstk, Holecz, Hegyi. (OravsZkl Ferenc) GYOMAENDRŐD— BEKESSZENTANDRAS 3—0 (2—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Hrabovszkl. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki, Tóth (Máté), Plás- tyiik, Mesterházi, Pataki, Bukva (Gonda), Győrfi, Gebrl, Durucs- kó, Fehér. Edző: Kottái Lajos. Békésszentandrás: Petrás — Pa­raszt, Rohony, Bencsik (Koppá­nyi), Tasi, szabó J., Vlrágh, Demjén, Kondacs, Horváth, Czlgléczkl. Edző: Czigléczkl Sá­muel. Jó Iramú, küzdelmes, vál­tozatos mérkőzésen megérdemelt hazai siker született. Kiállítva: Demjén a 67. percben, durva be- lemenésért. G-: Gebrl az 5., Fe­hér a 40. (U-esből), a 65. perc­ben. Jó: Gebrl, Durucskó, Fe­hér, 111. Tasi, Kondacs. (Szaba­dos Ferenc) SARKAD—ELEK 3—3 (0—1) Sarkad, 400 néző. V.: Klem- bucz. sarkad: Pribojszkl — Gur- zó S., Török. Vass, Tóth, Szűcs, Papp, Gurzó J., Kesztyűs (Pol- csek), Szatmári, Petrusán (Mi- hálika). Edző: Balogh István. Elek: Lakatos — Kohut, Csorba, Puskás, Leehner, Elekes (Szűcs), Bálint, Resetár, Gál, Samu, Tre- pák. Edző: Gál Attila. Nagy Ira­mú, színvonalas mérkőzés, igazi rangadó. F elváltva estek a gólok, a vendégek kihagyott ll-esük után az utolsó percben egyenlí­tettek. G-: Szűcs, Mihálka 2, 111. Trepák, Elekes, Resetár. Jó: Tö­rök, Tóth, Szűcs, ill. Csorba, Re­setár, Samu. (Nemes Sándor) Labdarúgó* toborzó A Békéscsabai Előre Spartacus labdarúgó- toborzót rendez az után­pótlás biztosítása érde­kében. A sportegyesület a 6—10 év közötti lab­darúgó-palántáikat várja, akik kedden és pénte­ken 15 árától jelentkez­hetnek a Kórház utcai sporttelepen Sülé István és Kőkuti László edzők­nél. MEZŐBERÉNY— TÖTKOMLÖS 0-2 (0—1) Mezőberény, 100 néző. V.: Da- rida Mezőberény: Braun — Pus­kás, Harmati J., Harmati L„ Ja­kab, Csákó (Burai), Bokor, Rácz (Lendval), Kreisz, Laka­tos, Tóth. Edző: Chrappán Já­nos. Tótkomlós: Fülöp — Poljak, Psáztor, Hajdú, Nyári, Kölese (Zslngor), Zádorl, Szpisjak, Ara­tó, Mitykó, Elek (Nyári). Edző: Matajsz Pál. Alacsony színvona­lú mérkőzésen az egységesebb csapat benyomását keltő vendé­gek szerencsés gólokkal nyer­tek. G.: Zádorl, Zslngor. Jó: Harmati J., Harmati L., Bokor, ill. Hajdú. Nyári, Zádorl. (Jám­bor Zoltán) GÁDOROS—FUZESGYARMAT 0-1 (0—0) Gádoros, 150 néző. V.: Ora- vecz Gádoros: Ivanios — Héjas, Garat Takács. Boros, Pi- sont Z., Németh, Pisont P. (Podmanlczki), Jámbor- esik. Kocsány, Zvolenszkl (Orbán). Edző: Podmanlczki Im­re. Füzesgyarmat: Szabó — Rácz, Petri, Lőrincsik, Földest Kovács, Hegedűs, saja, Csák, Tőkés, Barta. Edző: Kun Gyula. Sáros, mély talajú pályán, küz­delmes mérkőzésen a kontrákra játszó vendégek egy góllal job­bak voltak. G.: Csák a 73 pere­bem Jó: Ivanles. ill. Földest Csák. (Prózaik Pál) VESZTŐ—KAMUT 2—4 (2—0) Vésztő. 150 néző. V.: Kofca- vecz. Vésztő: Kiss — Háti, Rácz, Varga, Fekete. Tapasztó, ötvös, Gortka, Horváth. Rlth, Szénást Edző: Rácz Péter. Kamut: Szl- kora — Ramos, Nagy. Kovács, Pittner, Gazső, Csapó. Bora, Boldizsár, Balogh. Antal. Edző: Borgula János. Továbbra sem megy a játék a vésztőieknek, zsinórban a harmadik veresé­güket szenvedték el. G.: Gortka a 7.. Horváth a 37... 111. Balogh az 56.,,a 77., Varga (öngól) a 65., Csapó a 86. percben. Jó: a ha­zaiak közül senkit sem lehet ki­emelni. 111. Gazeó, Balogh. (Buz- gány József) A MEGYEI I. 'O. BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Gyomaendr. 13 9 2 2 28-4 20 2. Sarkad S3 7 4 2 27-17 18 3. Bcs. Favorit 13 7 3 3 23-14 17 4. M.-cgyháza 13 7 2 4 18-14 11 5. Elek 12 4 7 1 26-13 15 8. Vésztő 13 6 3 4 32-23 15 7. Battonya 12 4 6 2 16-15 14 8. F.-gyarmat 13 6 2 5 20-14 14 9. Kondoros 13 6 1 6 20-22 13 10. Kamut 13 4 5 4 18-20 13 11. Tótkomlós 112 4 4 4 15-15 12 12. H. Szalvai 13 3 8 4 23-27 12 13. B.-szentandr. 12 4 2 6 15-20 10 14. Mezőberény 12 2 1 9 6-19 5 15. Gádoros 13 1 2 10 8-26 4 16. Szeghalom 12 1 2 9 15-47 4 Ifjúságiak: Gádoros—Füzes­gyarmat 0—4, Vésztő—Kamut 3—0, Battonya—Bcs. Favorit 1— 0, Sarkad—Elek 5—0, Mezőbe­rény—1Tótkomlós 2—1, Szegha­lom—Medgyesegyháza 2—0, Gyo­maenidrőd—Békésszentandrás 2- 1 Totóeredmények A totó 44. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Szeged—MTK-VM 0-0 X 2. Hannover—Hamburg 0-0 x 3. Frankfurt—Nürnberg 0-0 x 4. Hertha—Duisburg 1-2 2 5. Kaisers!.—FC Köln 1-2 2 6. Karlsruhe—Stuttgart 0-2 2 7. Schalke—Braunschwelg 4-0 1 8. Osnabrück—Wattensch. 0-0 x 9. Ancona—Verona 1-1 x 10. Cremonese—Ascoli 1-0 1 11. Lucchese—Salemitana 1-0 1 12. Pescara—Messina 0-1 2 13. Udinese—Foggia 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Meppen—Mannheim 2-0 1 BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. Igazgató főszerkesztő: dr. Serédi János. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Megbízott igazgatóhelyettes: Raáb Sándomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy utca 4. szám, Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83-312. Telefax: (66) ,21-401. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a hírlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.