Békés Megyei Népújság, 1989. október (44. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-02 / 232. szám

1989. október 2„ hétfő ■KNiUMM SPORT SPORT SPORT SPORT Végre megszakadt egy rossz sorozat Pécs—Békéscsabai Előre Spartacus 1—1 (0—0) A 43. percben Krecsméri hatalmas gólt lőtt, amivel egyenlített a hazai csapat. Mezőhe­gyes—Mezőkovácsháza 2—1 Fotó: Fazekas Ferenc (Folytatás az 1. oldalról) kőzésen át csupa vereséget könyvelhettek el a vihar­sarkiak. Jó: Bodnár, Márton. Lo­vász, illetve Gulyás, Fabu- lya, Mracskó, Pásztor. Nyilatkozatok. Garami Jó­zsef: — Döntőnek bizonyult, hogy 1—0-ás vezetésünk után három gólszerzési lehetőséget kihagytunk. Vígh Tibor: — Ügy érzem, jól játszottunk, és megérdemelten szereztünk pontot. Remélem, kikapasz­kodunk abból a gödörből, amelyben eddig voltunk. további eredmények: Vasas—Tatabánya 1—0 (0—0) Vác—Csepel 0—0 DVSC—Siófok 1—0 (0—0) Videoton—Haladás 1—2 (0—0) FTC—O. Dózsa 2—0 (2—0) Veszprém—Rába ETO 0—0 A Szarvas már a második percben vezetést szerzett, amikor Nagy M. szöktette Búzást, a 16-oson belül ér­ve azonban Csendes fellök­te. A megítélt 11-est Sze­mere bombázta a hálóba, 1— 0. A 8. percben Bodolai csúnyán leterítette Búzást, akit hosszú ideig kellett ápolni, végül le is cserél­ték. A 14. percben jobbról beívelt labdát Nagy G. az ötösről a kapu fölé fejelte. A 15. percben Fodor tört ki a védők gyűrűjéből, de nagy helyzetben a kiinduló Ha- nyeczba lőtt. A 29. percben a kiugrani készülő Nagy G.-t Hegyi szabálytalanul akasztotta, a játékvezető nagy meglepetésre azonnal kiállította a szarvasi játé­kost. A 33. percben a lesre játszó egri védők között Szemere ugrott ki, de ahe­lyett, hogy az üres kapuba ívelt volna, a visszafutó eg­ri kapus kezébe lőtt! Az el­lentámadás során Oláh cé­lozta meg a szarvasi kaput, de az ő lövése is mellészállt. A 43. percben Horváthot szerelték a szarvasi védők, aki színészi módon feldobta magát, s a játékvezető a Il -es pontra mutatott. A büntetőt Simon a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba lőtte 1—1. A fordulás után a 48. percben Garai szépen ment el a bal oldalon, beadása után kis tömörülés alakult ki az egri kapu előtt, végül Sebők betalált a hálóba, 2— 1. A 60. percben a soro­zatosan lesre játszó egri vé­dők között Aranyos lépett ki, a lövés pillanatában Bo­dolai buktatta. Ismét 11-es és újból Szemere vállalko­zott a büntető elvégzésére, lövését azonban az egri ka­pus védte. A 65. percben Sebők iramodott meg, tisz­ta helyzetből Bodola kezébe lőtt. A 69. percben a vál­tozatosság kedvéért Garai lépett ki, a változatlanul lestaktikát alkalmazó egri védők között, óriási helyzet­ben a kiinduló kapus mel­lett, a jobb kapufa mellé küldte a labdát. A továb­biakban az Eger nagy erő­feszítéseket tett az egyemlí­A TARTALÊKBAJNOKSÁGÉRT: Pécs—Békéscsaba 2—1 (2—0). Pécs, 300 néző, V.: Fodor. Bé­késcsaba: Baji — Sáros! (Lipták M.), Major, Bordács, Botyánsz- ki — Brakszatórisz, Lipták V., Kasik, Kanál — Kemenes, Né­met. Edző: Szita László. Már az első negyedórában 2—0-ás veze­tésre tett szert a hazai csapat, a Békéscsaba a szünetig még ka­pura sem rúgott. A fordulás után aktívabbak lettek a vendé­gek, de csak egy ajándék tizen­egyesből tudtak szépíteni. Gól­szerző: Jelena, Eckert ill. Ma­jor (U-esből). Jó: Breznlczky dr., Bogyay, ill. Baji. AZ IFJÜSAGI BAJNOKSÁGÉRT: Békéscsaba—Pécs 0—0. Békés­csaba, 100 néző. V.: Németh M. Békéscsaba: Hunya — Oláh, Bó- csik, Mázán, Sitkéi — Vígh, Schneider, Bethlendy (Puskás) — Potyi, Szegedi, Kasik. Edző: Klembucz János. Mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, amit a csatárok rendre elhibáztak a tésért, de igazi, komoly gól­helyzetet nem tudott kidol­gozni. Igaz, a szarvasi vé­dők az utolsó negyedórában rendkívül önfeláldozóan vé­dekeztek. A gyorsan szerzett szarva­si vezetés után rendezte so­rait az Eger, és elsősorban jobb középpályásai révén mezőfölényt, majd egyenlí­tést harcolt ki. Szünet után a tíz főre olvadt hazaiak hallatlan lelkesedéssel játsz­va, több nagy helyzetet, köz­te egy 11-est is kihagyva, megérdemelten tartották ott­hon a három pontot. Az eg­riek az első percekben ka­pott gól miatt erősen meg- zavairodtak, . de ebből még talpra tudtak állni. A má­sodik félidőben aztán egyre görcsösebb lett a támadás- vezetés, s ezért sem sikerült helyzetet kialakítaniuk. Jó: Fekete, Nagy M., Ga­rai, illetve Smuczer, Oláh és Simon. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Salgótarján—Mezőtúr 1—1 (0—0) Sz. Dózsa—Kazincb. 0—1 (0—1) Szolnok—Szeged SC 0—2 (0—1) Diósgyőr—Baja 2—2 (1—1) DMTE—Kecskemét 3—2 (1—0) Metripond—Nyíregyh. 4—0 (1—0) BVSC—D. Kinizsi 1—0 (0—0) A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Tapolca—ZTE 0—6 (0—2) Ajka—Budafok 4—0 (1—0) Keszthely—Mohács 0—0 III. kér. TTVE— Sopron 0—o Paks—Volán SC 3—3 (1—1) Komló—Oroszlány 0—0 Dorog—Szekszárd 1—0 (0—0) N.-kanizsa—Dunaújv. 3—0 (1—0) A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. Metripond 7 5 2­15-3 17 2. Szeged 7 5 2­12-4 17 3. K.-barcika 7 5 - 2 10-2 15 4. Szarvas 7 3 3 1 10-9 12 5. Eger 7 3 2 2 10-7 11 6. Szolnok 7 2 3 2 11-11 9 7, Kecskemét 7 3-4 10-13 9 8. DMTE 7 15 1 9-9 8 9. D. Kinizsi 7 2 2 3 6-6 8 10. BVSC 7 2 2 3 6-9 8 11. Baja 7 14 2 6-8 7 12. Mezőtúr 7 14 2 7-12 7 13. Sz. Dózsa 7 13 3 8-12 6 14. Salg. Síküveg 7 12 4 8-12 5 15. Nyíregyháza 7 12 4 3-9 5 16. DVTK 7- 4 3 7-12 4 nagy iramú mérkőzésen. Jó: Hunya, Schneider, Kasik, 111. Kurucsai, Trapp, Sólymos . A SERDÜLÖBAJNOKSAGÉRT: Békéscsabai Előre Spartacus— Pécsi MSC 2—1 (1—1). Békéscsa­ba. V.: Makai. G.: Szivák, Jó- zsa, ill. Tálas. (Gyurkó) AZ NB I ALLASA: 1. MTK-VM 8 6-2 13-6 18 2. U. Dózsa 8 6-2 11-6 18 3. FTC 8 4 2 2 11-5 14 4. Vasas 8 4 2 2 10-6 14 5. Pécsi MSC 8 3 4 1 16-7 13 6. Bp. Honvéd 8 4 13 10-8 13 7. Siófok 8 3 2 3 7-8 11 8. Haladás 8 3 2 3 10-12 11 9. Videoton 8 3 2 3 5-8 11 10. Veszprém 8 2 4 2 3-5 10 11. Debrecen 8 2 3 3 4-6 9 12. Rába ETO 8 2 2 4 9-9 8 13. Tatabánya 8 2 15 3-7 7 14. Békéscsaba 8 2 15 5-12 7 15. Vác 8 13 4 7-11 6 16. Csepel 8-53 1-9 5 A NYUGATI CSOPORT ALLASA: 1. ZTE 7 5- 2 14-9 15 2. Mohács 7 4 2 1 11-3 14 3. Volán 7 3 4 ­11-5 13 4. Oroszlány 7 3 2 2 11-8 11 5. Dorog 7 3 2 2 8-6 11 6. Dunaújv. 7 3 2 2 12-12 11 7. III. kér. TTVE 7 2 4 1 11-6 10 8. N.-kanizsa 7 2 4 1 11-7 10 9. Komló 7 2 4 1 9-7 10 10. Ajka 7 2 2 3 8-7 8 11. Sopron 7 2 2 3 9-11 8 12. BMTE-Törley 7 2 2 3 6-11 8 13. Paks 7 1 3 3 8-17 6 14. Szekszárd 7 1 2 4 5-8 5 15. Keszthely 7­4 3 4-8 4 16. Tapolca 7 1 1 5 7-20 4 NB IU TISZA CSOPORT MÁTÉSZALKA—SZEGHALOM 3—0 (2—0) Mátészalka. 500 néző. V. : Czirba. A hazaiak végig fö­lényben játszottak, és akár na­gyobb arányú győzelmet is arathattak volna. Szpodnyl mesterhármasával tartották otthon a három pontot a má­tészalkaiak. ALFÖLDI CSOPORT OMTK—MALÉV SC 2—1 (2—0) Budapest, 100 néző. V.: Per- ger. OMTK: Böllei — Nagy Gy., Hegedűs. Árvái, Tóth — Fekete, Deák (Homonnai), Molnár — Nagy A., Papp J., Lipováczi (Kopeczki). Edző: dr. Petróczy Gábor. Malév SC: Schrettner — Dobai, Török, Gara. Hajduska — Rozinái, Szabó, Kiss (Molnár) — Berki, Csintalan, Rudi. Edző: Ivanics Tibor. 22. perc: kapushiba után Nagy A. a hálóba talált, 1—0. 37. perc: Nagy A. jól időzí­tett átadása után Deák lőtt a kapuba, 2—0. 75. perc: Jobb oldali támadás után Rudi fejelt gólt, 2—1. Kitűnő játékvezetés mellett az egységesebb, lelkesebb ven­dégcsapat megérdemelten nyert. Kiállítások: Szabó (65. perc, utánrúgásért), illetve Árvái 82. perc. gáncsolásért). Jó: Hege­dűs, Molnár, Nagy A., illetve Török, Csintalan. (Sz. J.) KECSKEMÉTI TE— GYULAI SE 1—1 (0—0) Kecskemét. 1100 néző. V. : Szűcs. Gyula: Oláh. Mohácsi, Szilágyi, Alberti, Elekes, Burai, Boruzs, Steigerwald (Gortka), Kurucz (Kovács), Répáéi, Szé­nást. Edző: Dávid Imre. 69. perc: Berki beadását Horváth az ötösről a bal alsó sarokba pörgette, 1—0. 74. perc: gyors gyulai akció révén, egy jobb oldalról beívelt labdát Szénási közelről fejelt a hálóba. 1—1. Változatos, kemény, jó iramú csatát vívtak a csapatok, a ha­zaiak szinte végigtámadták a mérkőzést, sok gólhelyzetet te­remtettek. több kapufát is lőt­tek, majd megszerezték a veze­tést. A gól után izgalmasabb lett a játék, kitámadott a Gyu­la, de csak egyenlíteni tudtak. A látottak alapján a hazai együttes csak önmagát okol­hatja az első idei pontvesztés miatt. Jó: Gál, Forgó, Torba­vecz, Fütyü, illetve Oláh, Bo­ruzs. Répási. MEZŐHEGYES— MEZÖKOVACSHAZA 2—1 (1—1) Mezőhegyes, 800 néző. V.: Miklós. Mezőhegyes: Fülöp — Kvasz P., Vígh. Deák (Rédli), Krecsméri — Kukely, Kovács, Boros — Harangozó, Samu (Posztós), Pálhidai. Edző: Kvasz János. Mezőkovácsháza: Petrás — Kovalcsik (Bállá), Kováos F., Bartyik. Kovács Z. — Köteles, Szatmári (Pallagi), Kiss — Mocsári, Bányik, Kolo- zsi. Edző: Batke László. 15. perc: Kolozsi Szögletét Bányik fejelte az elalvó Fülöp mellett a bal felső sarokba, o—l. 43. perc: Harangozó labdája tisztán találta Krecsmérit. aki kissé kisodródva mintegy 12 méterről óriási gólt lőtt a hosz- szú sarokba. 1—1. 83. perc: Kovács végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, élesen belőtt labdáját az előre lopakodó Vígh a rosszul kijövő Petrás mellett fejelte a kapu jobb felső sarkába, 2—1. A gól után a játékvezetőt megsértő Mocsári a kiállítás sorsára lutott. A két szomszédvár találkozója eseményekben gazdag, iramos mérkőzést hozott. A vendégek kezdtek jobban, de a nagy aka­rattal küzdő hazaiak egyre job­ban feljöttek, s a hajrában a szezon legjobb játékát nyújtva megérdemelt győzelmet arattak. Jó: Krecsméri. Vígh, Deák, il­letve Kovács F., Kolozsi. Dr. Kató János NAGYSZÉNÁS— CSONGRAD 1—1 (0—0) Nagyszénás, 700 néző. V.: Bo­ros. Nagyszénás: Molnár — Ju­hász (Zábrák), Szabovik, Kál­mán. Ugró — Nagy A., Csáki, Szalka — Kvasznovszki, Sebes­tyén, Szpisják (Jámborcsik). Edző: Moós János. Csongrád: Soós — Bense, Laczkó, Muskó, Sarkadi — Cikor, Kiri, Korom — Fehér. Kéri, Rácz (Kiss). Edző: Veréb István. 70. perc: egy erősen megrú­gott labda Molnárról kipattant és a második hullámban érke­ző Korom a kapu közepébe lőtt. 0—1. 80. perc: a jobb szélen Záb­rák elfutott, beadott, s Kvasz­novszki a kapuba fejelt, 1—1. Közepes iramú mérkőzésen, a kontrákra építő vendégek előnyre tettek szert. A hazaiak sok helyzetükből csak egyet tudtak értékesíteni. (Sztvorecz Gyöngyi) További eredmények: Bem SE —Kiskőrös 3—1 (1—1), Miske— Dabas 0—0, Kiskunhalas—Tápé 1—2 (0—Q), Rákosmenti TK— Szentes 6—1 (1—0). AZ ALFÖLD CSOPORT ALLASA A 7. FORDULÓ UTÁN: I. KTE 6 1 ­17-4 19 2. Bem SE H N 15-9 14 3. Nagyszénás 4 2 1 9-7 14 4. Miske 3 4 ­13-8 13 5. M.-kovácsháza 4 12 11-7 13 6. Gyula 2 3 1 9-6 12 7. Csongrád 2 3 2 6-7 9 8. Rákosmenti 2 2 3 15-12 8 9. Tápé 2 2 3 9-12 8 10. OMTK 2 14 6-9 7 11. Mezőhegyes 2 14 4-11 7 12. Kiskőrös 2-5 12-14 6 13. Malév 2 - 5 9-11 6 14. Dabas 13 3 6-10 6 15. Kiskunhalas 13 3 8-15 6 16. Szentes 12 4 7-14 5 I Megyei I. o. | H. DÓZSA SE—BÉKÉSI SE 4—0 (2—0) Békés, 200 néző. V.: Szabari. Határőr Dózsa: Veres — Gaj­dács, Papp, Szitó, Ludányi, Hovorka. Nyilas, Csák, Gál, Földi (Szekeres). Tapasztó (Bí­ró). Edző: Patyi Béla. Békés: Pribojszki — Balogh A., Len- kefi. Szakái, Krizsán. Pataki, Cinanó, Kecskeméti. Kubik, Ti­sza (Mészáros), Balog I. (Sza- mosvári). Edző: Komoróczki László. A minden csapatrészé­ben jobb vendégek szinte el­lenállás nélkül érték el impo­náló góHaikat. G.: Nyilasi (20. p). Gajdács (38. p.). Gál (68. p.). Csák (84. p.). Jó: az egész vendégcsapat, illetve Pribojsz- ki. Lenkefi és Szakái. (Nagy Mihály) BÊK ÉS SZENTANDRÄS— KÉTEGYHAZA 1—1 (1—0) Békésszentandrás, 150 néző. V. : Molnár. Békésszentandrás: Csík I. — Liszkai, Csík II.. Bó- di. Cimrák, Ambrus, Raj, Ben- csik (Rácz), Kondacs. Horváth, Medveczki. Edző: Cigléczki Sá­muel. Kétegyháza: Steigervald — Rotár. Iszptn. dr. Szurovecz, Rubás. Papp, Megye. Pigler, Veder, Tarján. Kanál. Edző: Losonczi Zoltán. Lélektelen, alacsony színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt kétegyházi pontszerzés. G.: Kondacs (17. p.). illetve (83. p.). Jó: a ha­zaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Iszpin. Papp, Pigler. BCS. AGYAGIPAR—KAMUT 1—0 (0—0) Békéscsaba. 200 néző. V.: Hra- bovszki. Agyagipar: Gulyás — Sinkovicz, Danicska. Nagy L., Gajdács, Bognár I., Tárnok, Szarvas (Vincze, 80 p), Gebei, Bella, Pántya (Szlávik, 60. p). Edző: Turcsek Zoltán. Kamut: Béres — Kovács. Galáth Nagy (Antal, 70. p), Pittner, Gazsó, Antmann, Bora (Szerencsi, 70. p), Bognár I., Balogh, Komáro­mi. Edző: Borgula János. A ven­dégek nagy elszántsággal véde­keztek a mérkőzés nagy részé­ben, de egy korszerű hazai tá­madásnak nem találták meg az ellenszerét. Kiállítva: pittner. G.: Gebei (49. p). Jó: Bognár I„ Bella, Sinkovicz, Nagy L., ill. Balogh, Bognár I., Béres, Ga­láth. (Kőkúti László) H. SZALVAI SE—BATTONYA 5—2 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Ró­zsa. Szalvai: Gazsó — Germán, Hankó Z., Szarvas, Szűcs (Bá­lint), Kiss, Aradi (Sipos), Ju­hász, Mező, Galovicz, Képíró. Edző: Kovács Sándor. Battonya: Kristóf — Lukács, Lehoczki Gy., Simon, Talpai, Daróczi, Hajda­ra, Fekete, Tóth, Bányai (Pet- ró) Adler (dr. Lehoczki T.). Edző: Juhász Zoltán. A minden csapatrészében Jobb hazaiak biztos győzelmet arattak a várt­nál gyengébb teljesítményt nyújtó vendégekkel szemben. G. : Szarvas (29. p), Képíró (62. p), Juhász (65. p), Mező (68-, 74. p), illetve Bányai (52., 73. p). Jó: Hankó Z., Mező, Galovicz, illetve Lehoczky, Bányai. (Sza­bó Tamás) MEZÖBERÉNY—SARKAD 0—0 Mezőberény, 300 néző. V.: Var­ga. Mezöberény: Braun — Pus­kás, Rácz, Harmati, Budai, Ilyés, Csákó, Balogh, Lakatos, Burai L., Rácz A. Edző: Halmo- si József. Sarkad: Szilágyi — Gurzó, Török, Kapros, Tóth, Szabó, Szűcs, Somogyi (Kesz­tyűs), Petrusán, Mihálka, Gurzó J. (Papp). Edző: Csató Miklós. Két gyenge napot kifogó csapat mérkőzésén csak döntetlen eredmény születhetett. Jó: egyik csapatból sem nyújtott átlagon felülit senki. (Supkégel Adám) GYOMAENDRÖD—KONDOROS 3—0 (3—0) Gyomaendrőd, 600 néző. V. : Guti Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda I., Plástyik, Mes­terházi, Pataki, Bukva, Győrfi, Gonda J. (Bányai), Máté, For­gács (Gera). Edző: Koltai Lajos. Kondoros: Ancsin — Brlázs, Nagy, Bartóki, Karsai, Kórodi, Tóth, Glózik, Kurucz Gy., Ku­rucz A., Filipinyi. Edző: Kuns- tár János. A minden csapatré­szében jobb játékerőt felvonul­tató gyomaendrődiek sima győ­zelmet arattak. G.: Gonda J. (5. p), Bukva (21. p), Győrfi (43. p). Jó: Győrfi, Plástyik, Bukva, il­letve Kurucz Gy. (Szabados Fe­renc) VÉSZTŐ—GÁDOROS 4—0 (2—0) Vésztő, 300 néző. V.: Dér. Vésztő: Agárdi — Háti, Rácz P., Varga (Magony), Antóni (öt­vös), Farkas, Rozsos, Papp, Horváth, Rith, Szatmári. Edző: Rácz Péter. Gádoros: Pajkó — Berényi, Hegedűs, Mihók, Sze- lezsán, Lőrincsik, Virágh, Gab- nai, Héjas, Páli, Pisont. Edző: Kozmer Imre. A vésztőiek végig fölényben játszottak, biztosan nyertek. G.: Horváth (5. és 31. p), Szatmári (48. és 85. p). Jő: Agárdi, Farkas, Horváth, Szat­mári, ill. Szelezsán, Gabnal. (Buzgány József) ELEK—FÜZESGYARMAT 2—2 (1—2) Elek, 500 néző. V.: Szeles. Elek : Kiss — Botás, Dávid, Lisz­kai I., Séllei, Puskás, Gál, Cse- pák, Domokos, Szűcs (Liszkai II.), Szabó. Edző: Gál Attila. Füzesgyarmat: Gyáni — Piller, Rácz, Vígh, Petri, Kiss, Berta, Saja, Szőke, Magyar, Vad. Edző: Kun Gyula. Igazságos pontosz­tozkodás született a kitűnő mér­kőzésen, G.: Csepák (32. p), Gál (90. p), ill. Magyar (3. p), Vad (14. p). (Hotya Mihály) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA : 1. Gyomaendrőd 8 7 1 ­19-3 15 2. H. Dózsa 8-6 1 1 22-7 13 3. Vésztő 8 5 1 2 12-6 11 4. Agyagipar 8 4 2 2 15-9 10 5. Mezöberény 8 4 2 2 12-10 10 6. Szalvai 8 4 1 3 18-14 9 7. F.-gyarmat 8 3 2 3 15-10 8 8. Elek 8 2 4 2 12-15 1 9. B.-szentandrás 8 1 5 2 12-14 7 10. Sarkad 8 2 3 3 8-10 7 11. Battonya 8 2 3 3 12-15 7 12. Kondoros 8 1 4 3 8-11 ( 13. Békés 8 1 4 3 11-18 C 14. Kamut 8 2- 6 10-16 5 15. Gádoros 8 1 2 5 8-21 < 16. Kétegyháza 8 1 1 6 7-22 3 Ifjúsági eredmények: Békés­szentandrás—Kétegyháza 8—0-ás állásnál félbeszakadt, Gyoma­endrőd—Kondoros 4—0, Bcs. Agyagipar—Kamut 7—1, Mezőbe­rény—Sarkad 1—3, Vésztő—Gá­doros 11—0, Elek—Füzesgyarmat 1—1. Szarvasi Vasas—Eger 2—1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1500 néző. V.: Aczél (Sze- keres, Herbály). SZARVASI VASAS: Hanyecz — Fejlete, Hegyi, Nagy M., Sze­mére — Bakai (Gebri 32. p.). Garai, Aranyos — Búzás (Csalos 20. p.). Supka, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. EGER SE: Bodolai — Rácz, Csendes, Lengyel, Smuczer — Mundi, Oláh, Horváth (Mirkóczki 74. p.), Simon — Fodor, Nagy G. (Kor­mos 74. p.). Edző: Bánkúti László. Gólszerző: Szemere U-esből (2. p.), Simon 11-esböl (43.), Sebők (48.). Sárga lap: Bodolai (6. perc), Nagy M. (13. p.). Bakai (26. p.). Kiállítás: Hegyi (29. p.). Szögletarány: 3:3 (1:0) a Szarvas javára. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei lapja. Igazgató-főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr. Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tiborné. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844, igazgató­főszerkesztő: (66) 21-401, a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Kner Nyomda lapüzeme, Békéscsaba, Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. •ary*