Békés Megyei Népújság, 1989. szeptember (44. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-25 / 226. szám

1989. szeptember 25., hétfő SPORT SPORT SPORT SPORT Továbbra sincs meg a góllövö cipő MTK-VM—Békéscsabai Előre Spartacus 3-0 (2-0) Keresik a tetteseket... ... s reméljük, megtalálják ükét. A fővárosiaktól tudjuk, hogy a győzelem ellenére is igencsak keserű szájízzel hagyta el Békéscsabát az MTK-VM csapata. Még Békéscsabán a Szarvasi úton ugyanis hat fia­tal — két kerékpáros és négy gyalogos — lesben állva várta a fővárosiak társasgépkocsiját, s amikor megpillantották, nem tétlenkedtek: egyikük kezéből hatalmas kő repült, be­törve az autóbuszablakot. Az ominózus helyen Zsiborás ka­pus ült, de szerencséjére előzőleg éppen felállt. Balogh Gá­bor és Vadász üldözőbe vette a csirkefogó társaságot, de nem tudták őket elérni. A taxisok segítségével érkezett meg a rendőrség. Tegnap délután a rendőrség ügyeletén érdeklődtünk a fejleményekről, de csak annyit tudtak mondani: 8—14 éves gyerekek lehettek, keresik őket, de még nem akadtak a nyomukra. Talán hangsúlyoznunk sem kell, hogy mélységesen el­ítéljük az ilyenfajta, életveszélyt is magában rejtő maga­tartást. Ki tudja, lehet, hogy a tettesek azt sem tudtak, mi volt az eredmény a Kórház utcában? Vagy nagyon is, s Így akartak elégtételt venni a vereségért. Akárhogy is van, a garázda magatartás — amely sajnos most már a legfiata­labbak körében is terjedőben van — leginkább közösen előzhető meg, és az elkövetőket is közösen lehet leghama­rabb leleplezni! Egy kérdést azért feltennénk a sikeres balhét most bizonyára tán még ünnepelni sem rest fia­talnak: mit szólnál hozzá, ha egyik este arról kapnál hfrt otthon, hogy édesapádat (vagy édesanyádat) vérző fejjel kórházba szállították valahol, mert egy hasonszőrű társad kővel fejbe vágta? Gondolkozz el ezen, Jó? jp. j. (Folytatás az 1. oldalról.) megközelíthetik a békéscsa­bai kaput, ugyanakkor a ha­zaiak továbbra is csak küsz­ködtek. Az MTK-VM rászol­gált a három pontra. Jó: Híres, Lőrincz, Vadász, Balog T., Jován (a mezőny legjobbja), ill. Bánfi, Hor­váth L., Fabulya. Nyilatkozatok. Verebes Jó­zsef: — Racionális, fegyel­mezett játékunk kontraak­ciókra épült, a nagyon ener­gikus békéscsabaiak ellen. Biztos vagyok benne, hogy ellenfelünk ezután kijön a gödörből. Játékosaimnak pe­dig gratulálok. Vígh Tibor: — Az ellenfél nagy egyéni hibáinkat könyörtelenül ki­használta és a jobb játék­erőt képviselő csapat nyert. Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Videoton—DVSC 1—0 (1—0) Haladás—Rába ETO 4—2 (1—1) Bp. Honvéd—Vasas 2—0 (0—0) Ü. Dózsa—Vác 2—0 (0—0) Siófok—FTC 1—0 (1—0) Tatabánya—Veszprém 0—0 A TARTALÉKÉAJNOKSAGERT: MTK-VM—Békéscsaba 1—0 (1— 0). Békéscsaba, 400 néző. V.: Bába. Békéscsaba: Baji (Tüskés) — Németh, Zahorán, Botyánsz­ki, Bordács — Belvon, Sáros! (Lipták M.), Lipták V., Major S. — Udvari, Brakszatórisz. Edző: Szita László. A 3. percben egy középen megszerzett labdát Komódi 35 méterről lőtt az üre­sen maradt békéscsabai kapu közepébe. A békéscsabaiak gyengén, elképzelés nélkül és pontatlanul játszottak. Kiállítva: Udvari (86. p), sportszerűtlen megjegyzésért. Sárga lap: Mohá­csi. Gólszerző: Komódi. Jó:Piel, Wendler, Fekete, Májer, Komó­di,, ill. Lipták V. (gyurkő) AZ IFJÚSÁGI bajnokságért: MTK-VM—Békéscsaba 6—0 (4— 0). Budapest. V.: László Gy. Bé­késcsaba: Hunya — Kulcsár (Bélteki), Bocsik, Mázán, Sitkéi — Vígh, Szegedi (Podmaniczki), Unyatinszky, Potyi — Fekete (Bethlendy), Puskás. Edző: Klembucz János. G.: Szabó 2, Serfel 2 (egyet 11-esből), Ko­vács Z., Vadai. A SERDÜLÖBAJNOKSÁGÉRT: MTK-VM—Békéscsaba 2—1 <2— 0). Budapest. V.: Takács. G. : Horváth 2, ill. Nagy. az ne i Állasa: 1. O. Dózsa 7 6-1 11-4 18 2. MTK-VM 7 5-2 10-6 15 3. Bp. Honvéd 7 4 12 10-5 13 4. Pécsi MSC 7 3 3 1 15-6 12 5. Ferencváros 7 3 2 2 9-5 11 6. Vasas 7 3 2 2 9-6 11 7. Siófok 7 3 2 2 7-7 11 8. Videoton 7 3 2 2 4-6 11 9. Veszprém 7 2 3 2 3-5 9 10. Haladás 7 2 2 3 8-11 8 11. Rába ETO 7 2 14 9-9 7 12. Tatabánya 7 2 14 3-6 7 13. Debreceni VSC 7 13 3 3-6 6 14. Békéscsaba 7 2-5 4-11 6 15. Váci Izzó 7 12 4 7-11 5 16. Csepel 7-43 1-9 4 Csanáiosi és a fehér mezes Hí rés csatája a labdáért. A háttérben Szenti és Mracskó, ill. Lőrincz figyeli az akciót Fotó: Gál Edit NYVSSC—Szarvasi Vasas 1-1 (0-0) NB H-es labdarúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 1000 néző. V.: Né­meth V. (Mester, Szilvási). NYÍREGYHÁZA: Tóth P. — Szobonya, Szikszai, Boda, Cséke — Kertész I., Selyem, Tóth Z. (Kovács, 63. p.), Csehi — Szilágyi (Nagy, 78. p.), Váczi. Edző: Buús György, i SZARVAS: Hanyecz — Fekete, Hegyi, Holp, Szemere — Bakai, Csalos (Supka, 57. p.), Garai (Csák, 67. p.), Aranyos — Búzás, Se­bők. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Váczi 11-esből (65. p.), Supka (68. p.). Sárga lap: Sebők (44. pJ, Bakai (73. p.). Szögletarány: 10:6 (6:4) a Nyíregyháza javára. Már az első percben gól­szerzési lehetőséget szalasz­tott el a Nyíregyháza. Egy jobbról belőtt labdát Szobo- nya öt méterről fejelt ka­pura, Hanyecz óriási bra­vúrral szögletre mentett. Há­rom perccel később Csehi beadását Tóth Z. pörgette kapura, a labda a kapufa belső éléről pattant vissza. Támadásban maradt a Nyír­egyháza és a 7. percben Cse­hi újabb nagy helyzetet sza­lasztott el: a nyíregyházi csa­tár ügyesen kilépett a vé­dők gyűrűjéből, már csak Hanyeczzal állt szemben, a szarvasi kapuvédő azonban hárítani tudott. Ezzel el is lőtte puskaporát a hazai együttes. Fokozatosan feljöt­tek a vendégek, s a félidő második felében ők irányí­tották a játékot. A 33. perc­ben Búzás egyéni játék után 18 méterről kapura lőtt, lab­dája a kapufát súrolva ke­rült az alapvonalon túlra. A 44. percben Sebők szerezhe­tett volna gólt, de kivárt és szerelték a védők. Szünet után lagymatag iramban folytatódott a mér­kőzés. Sok volt a taktikai szabálytalanság, a csapatok igyekeztek a középpályán tartani á labdát. Az 57. perc­ben Selyem beadását az elő­re húzódott Boda hét méter­ről a felső kapufára fejelte. A 65. percben Selyem vezet­te fel a labdát, a 16-os előtt gyors ritmusváltással maga 'mögött hagyta a védőket, már lőni készült, amikor Szemere beérte és felvágta. A büntetőt Váczi lőtte a ka­pu jobb oldalába, 1—0. Há­rom perccel később Hegyi ívelt szabadrúgást a nyír­egyházi ötösre, a védők kés­lekedtek. Supka feje emel­kedett a legmagasabbra és élesen bólintott a bal sarok­ba, 1—1. Az egyenlítés után mintha belenyugodtak volna a csapatok az eredménybe, kevés esemény történt. Az utolsó percben még megsze­rezhette volna győztes gól­ját a Nyíregyháza. Boda 30 méteres szabadrúgását Ha­nyecz kiejtette. Csehi ráfu­tott a labdára, tíz méterről azonban elcélozta magát, labdája a kapu mellé szállt. Az első negyedóra végén már féltucat szöglet jelezte a hazaiak fölényét. Három nagv helyzetük is akadt, mégsem tudtak a hálóba ta­lálni. A fordulás után visz- szaesett a lendület, a gólok után pedig kevés elképzelés­sel céltalan rugdalózás folyt a pályán. Az eredmény igaz­ságos. Jó: Boda. Selyem, ill. Hanyecz, Hegyi. Kovács György A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: D. Kinizsi—Salgótarján 3—1 (0—0) Kazincb.—Metripond 0—1 (0—0) Mezőtúr—Sz. Dózsa 1—1 (0—1) Szeged SC—Diósgyőr 1—1 (1—1) Eger—Szolnok 2—0 (0—0) Kecskemét—BVSC 2—1 (1—0) Baja—DMTE 1—1 (1—0) A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. Metripond 2. Szeged 3. K.-barcika 4. Eger 5. Szolnok 6. Szarvas 7. Kecskemét 8. D. Kinizsi 9. Baja 10. Szegedi Dózsa 11. Mezőtúr 12. DMTE 13. Nyíregyháza 14. BVSC 15. Salg. Síküveg 16. DVTK A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI : Szekszárd—Tapolca 2—1 (0—1) Oroszlány—N.-kanizsa 2—2 (2—1) Budafok—Komló 2—0 (0—0) Mohács—III. kér. TTVE 2—1 (1—0) Dunaújv.—Keszthely 1—1 (0—0) ' Volán SC—Dorog 1—0 (0—0) Sopron—Paks 4—1 (2—0) Zalaegerszeg—Ajka 1—0 (0—0) NB IU 6 4 2 . 11-3 14 6 4 2­10-4 14 6 4­2 9-2 12 6 3 2 1 9-5 11 6 2 3 1 11-9 9 6 2 3 1 8-8 9 6 3­3 8-10 9 6 2 2 2 6-5 8 6 13 2 4-6 6 6 13 2 8-11 6 6 13 2 6-11 6 6 - 5 1 6-7 5 6 12 3 3-5 5 6 12 3 5-9 5 6 11 4 7-11 4 6 - 3 3 5-10 3 TISZA CSOPORT SZEGHALOM—TISZAVASVARI 1—1 (0-1) Szeghalom, 200 néző. V. : Sza­bó. Szeghalom: Szabó — Bon­dár, Bakos, Kovács, Kondacs — Kozák, Lukács, Elekes — Macs- kin, Tar, Zsombok A. Edző: Ko­vács György. Tiszavasvári: Var­ga (Vámos) — Sinka, Széki, Ka­lapos, Lakatos — Korpái, Kató, Kiss, Bohács — Szurkos (He­gyes), Szalóki. Edző: Gáspár László. 40. perc: a hazaiak kapuja előtti nagy kavarodás után a kipattanó labdát Szurkos közel­ről a hálóba gurította, 0—1. 50. perc: a vendégek kapusa saját védőjével ütközött, látszó­lag súlyos sérüléssel a mentők a kórházba szállították. 88. perc: egy korszerű táma­dás után Tar 16 méterről lőtt, 1—1. A mezőnyben jól adogató, kis­sé elbizakodott listavezető ellen a hazaiak óriási lelkesedésükkel rászolgáltak a döntetlenre. Sőt, a hajrában a veretlen vendégek ellen meglepetés is lehetett vol­na. Jó: Szabó, Bakos, Elekes, Tar, ill Kalapos, Kiss, Széki. Papp Gyula ALFÖLDI CSOPORT MEZÖKOVACSHAZA— NAGYSZÉNÁS 2—0 (1—0) Mezőkovácsháza, 800 néző. V. : Kormányos. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó (Pallagi), Kovács F., Bartyik, Kovács Z. — Köte­les, Szatmári (Szemerédi), Kiss — Kovalcsik, Bányik, Kolozsi. Edző: Batke László. Nagyszé­nás: Molnár — Juhász, Szabo­vik, Jámborcsik, Ugró — Záb- rák, Csáki, Szalka — Kvasz- novszki, Sebestyén, Szplsják. Edző: Moós János. 24. perc: Kovalcsik jobb oldali beadása egy vendégvédő lábán megpördült, Kovács Z. résen volt, és a kimozduló Molnár fe­lett a hálóba emelt, 1—0. 75. perc: Kolozsi szögletét Bányik fejelte a hálóba, 2—0. A minden csapatrészben jobb hazaiak biztosan tartották ott­hon a három pontot. A vendé­geknek csak a második félidő­ben voltak fellángolásaik. Jó: Szilva, Bartyik, Kovács Z„ Ko­valcsik (a mezőny legjobbja), ill Molnár, Ugró, Zábrák. Matula Miklós GYULA—MISKE 2—2 (2—1) Gyula, 1000 néző. V.: Zsembe- ri. Gyula: Oláh — Resetár (Mo­hácsi), Szilágyi, Elekes, Alberti — Répási, Kurucz, Burai, Stei­gerwald (Szénás!) — Simák, Jó­nás. Edző: Dávid Imre. Miske: Tasnádi — Jagicza, Hubert, Ko­vács (Tamási), Goldschmidt — Miskolczi, Csincsák, Tóth — Gi­nál (Földi), Kákonyi, Pécsi. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. 6. perc: Burai lövésével Stei­gerwald került gólhelyzetbe, aki nem hibázott, s jobbról az ellen­kező sarokba bombázott, 1—0. 9. perc: bal oldali szabadrú­gást végeztek el a vendégek, amely a kapufa tövéről pattant ki, s a jókor érkező Ginál egyenlített, 1—1. 29. perc: Kurucz indítására Répá6l rajtolt, akit a I6-oson be­lül a védők fellöktek. A bünte­tőt Kurucz értékesítette, 2—1. 70. perc: jobb oldali kavaro­dás után Csincsák lőtt laposan a kapuba, 2—2. A csoport elitjeinek mérkőzé­se jó színvonalú volt, nagy küz­delem folyt a pályán. Az első félidőben Kurucz irányításával a hazai csapat uralta a mezőnyt. A második játékrészben ki- egyenlitetebbé vált a játék, s a vendégek többször is veszélyes ellentámadásokat vezettek. Jó: Oláh, Kurucz, Répási, Elekes, ill. Kovács, Csincsák, Ginál. Jenei Kálmán OROSHÁZI MTK— KISKUN HALAS 1—1 (1—1) Orosháza, 500 néző. V. : Szarka G. OMTK: öllei — Nagy, Hege­dűs F., Tóth, Árvái — Fabisz, Kupeczki (Papp J.), Deák, Ta­pasztó (Molnár) — Fekete, Li- pováczi. Edző : dr. Petróczy Gá­bor. Kiskunhalas: Kerpics — Mohovics, Sz. Kovács, Dózsa — Iván, Tamási, Baji, Tóth — Né­meth, Katzenbach, Cs. Kovács (Hermann). Edző: Mészáros Ti­bor. 5. perc: Hegedűs hazaadása a kifutó öllei mellett a bal sarok­ba gurult — öngól, 0—1. 11. perc: Tapasztó ügyesen vette át a labdát a balösszekötő helyén, majd nyloc méterről a hosszú sarokba lőtt, 1—1. 61. perc: Mohovics csúnyán leteritette Tapasztót, a játékve­zető ezért kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen mindkét csapat rengeteg hi­bával játszott. A hazaiak lelke­sen, de kevés elképzeléssel ro­hamoztak, így nem tudtak felül­kerekedni. Jó: Tóth, Fabisz, Ár­vái, ill. Cs. Kovács, Dózsa, Baji. Selmeczi László DABAS—MEZŐHEGYES 2—0 (1—0) Dabas, 600 néző. V.: Kazlnczi. Nagy iramban kezdett a hazai csapat, ám sok helyzetet kihagy­tak az első 25 percben, vagy Fülöp kapus gyakran hárított. Aztán Vásári révén a 25. perc­ben megszerezték a vezetést a dabasiak. A fordulás után még nagyobb nyomás nehezedett a vendégek kapujára, s a 73. perc­ben Viczkó növelte a házigazdák előnyét. A mezőhegyesiek ezen a napon teljesen alárendelt sze­repet játszottak, s vereségükkel a tabella utolsó helyére kerül­tek. További eredmények: Csong­rád—Rákosmenti 0—0, Kiskőrös —KTE 0—2 (0—1), Szentes—Ma­lév 3—0 (0—0), Tápé—H. Bem SE 2—1 (2—0). AZ ALFÖLDI CSOPORT ALLASA A 6. FORDULÓ UTÁN: 1. KTE 6 - ­16-3 18 2. M.-kovácsháza 4 11 10-5 13 3. Nagyszénás 4 11 8-6 13 4. Miske 3 3­13-8 12 5. Bem SE 3 2 1 12-8 11 6. Gyula 3 2 1 8-5 11 7. Csongrád 2 2 2 5-6 8 8. Kiskőrös 2-4 11-11 6 9. Malév 2 - 2 8-9 6 10. Kiskunhalas 13 2 7-13 6 11. Rákosmenti 12 3 9-11 5 12. Szentes 12 3 6-8 5 13. Tápé 12 3 7-11 5 14. Dabas 12 3 6-10 5 15. OMTK 114 4-8 4 16. Mezőhegyes 114 2-10 4 ! Megyei l.o. A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság 7. fordulójának eredményei (zárójelben az ifjú­ságiak eredményeit közöljük) : Kondoros—Békés 1—1 (1—3), Battonya—Elek 1—1 (0—4), H. Dózsa— Mezőberény 4—1, Sarkad —Kétegyháza 3—0 (11—1), Füzes­gyarmat—Bcs. Agyagipar 0—0 (1—0), Vésztő—Békésszentandrás 2—1 (3—0), Gádoros—H. Szalvai SE 2—2, Kamut—Gyomaendrőd 1—2. (A részletes tudósításokat lapunk holnapi számában közöl­jük.) A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA: 1. Gyomaendrőd 2. H. Dózsa 3. Mezőberény 4. Vésztő 5. Agyagipar 6. Füzesgyarmat 7. Szalvai 8. Battonya 9. Elek 10. Kondoros 11. B.-szentandrás 12. Sarkad 13. Békés 14. Kamut 15. Gádoros 16. Kétegyháza 7 6 1 - 16-3 13 7 5 11 18-7 11 7 4 12 12-10 9 7412 8-6 9 7322 14-9 8 7 3 13 13-8 7 7313 13-12 7 7232 10-10 7 7232 10-13 7 7 1 4 2 8-8 6 7 14 2 11-13 6 7 2 2 3 8-10 6 7142 11-14 6 72-5 10-15 5 7124 8-17 4 71-6 6-21 2 Totónyeremények 1. Darmstadt—Leverkusen 1-0 1 2. Freiburg—Karlsruhe 1-2 2 3. Mainz—Kaiserslautern 1-3 2 4. Ascoli—Intemazionale 0-1 2 5. Bologna—Genoa 1-0 1 6. Cremonese—Napoli 1-1 X 7. Verona—Lazio 1-1 x 8. Ancona—Messina 5-0 1 9. Avelllno—Pisa 0-3 2 10. Barletta—Foggia 1-0 1 11. Brescia—Licata 1-0 1 12. Cagliari—Monza 3-0 1 13. Como—Torino 0-0 x Pótmérkőzés: 14. Stuttgarter K.—Bremen 2-3 2 lavuló játék — értékes pont idegenből Herz-FTC—Bcs. Előre Spartacus 20-20 (12—11) NB I-es inői kézilabda-mérkőzés. Budapest, FTC-csarnok, 100 néző. V.: Hummel, Kiss L. Herz-FTC: Fiedler A. — Pálffy 1, Ste- itz 3, Szarka 2, Szendiné 1, HESZ 7 (1). Fiedler E. Csere: Szabó A. (kapus), Gálhidiné, PADAR 2, Dejtári 4 (3). Edző: Hoffmann Pál. Békéscsaba: Thaiszné — Fülöpné 2, Kasik 4, HOCHRAJTER 3 (1), BOHUS 4 (1), Salamon 2, Szakálné 3. Csere: Gyöngyösi (ka­pus), Sávolt, Bolla 2, Kovács. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/2. Jól kezdtek az előrések és a 12. percben 6—4-et mu­tatott az eredményjelző a li­la-fehérek javára. Majd szo­rosabb lett a mérkőzés, fel­váltva estek a gólok, de az előny végig a csabaiaknál valit. A félidő hajrája azon­ban a hazaiaknak sikerült jobban, s egygólos FTC- előnnyel tértek pihenőre a csapatok. Fordulás után to­vábbra is szaros, küzdelmes volt a játék, egészen a 45. percig. Ekkor a fővárosiak a vendégek „rövidzárlatát” kihasználták, és négygólos előnyre tettek szert, amit bi­zonyít: 19—15 állt az ered­ményjelző táblán. De a lila- fehérek — dicséretükre le­gyen mondva — nem adták fel és nyolc perc alatt négy gólt lőttek úgy, hogy közben egyet sem kaptak. Az 57. percben újra egyenlő (19— 19) volt az állás. Az 54. percben Thaiszné megsérült, amikor Pálffy szélről ziccert lőtt, a kapus kivetődött elé, védte is a lövést, de a fe­rencvárosiak szélsője rá­esett a hálóőr támaszkodó lábára. Az eset után a csa­bai játékost ölben kellett le­hozni a pályáról. (Sérülése súlyosnak bizonyult. A bé­késcsabai kórházban még szombat éjszaka fekvőgip­szet tettek a lábára.) Az utolsó három percben sűrű­södtek az izgalmak. Először a fővárosiak hétméteresből vezetést szerezték, majd a 60. percben meccslabdához is jutottak, mert ismét bünte­tőt dobhattak. Ezt azonban Gyöngyösi bravúrosan hárí­totta és az ellentámadás vé­gén Hochrajter ügyes átlö- véssel állította be a vég­eredményt, ami egy pontot jelentett a békéscsabaiak­nak. B. B. BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei lapja. Igazgató-főszerkesztő: Árpást Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc. Ki­adja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba, Pf. 11L Munkácsy u. 4. sz. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: 66/27-844, Igazgató-főszerkesztő: 66/21-401, a kiadó telefonszáma: 66/26-395. Telex­szám : 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj : egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató : Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.