Békés Megyei Népújság, 1989. május (44. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-22 / 118. szám

o 1989. május 22., hétfő Marozsán megfürdette a viharsarkiakat Siófoki Bányász—Békéscsabai Előre Spartacus 4—3 11—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Siófok, 4000 néző. V.: Lázin (Fe­kete, Kovács I. L.). SIÓFOK: Horváth Gy. — Kolovlcs, Aczél, Olajos, Szabó B. — Keszeg (Palkovics, 59. p.), Marozsán, Freppán — Boda (Krausz, 64. p.), Zsadányi, Meksz. Edző: Gellei Imre. BÉKÉSCSABA: Gulyás — Szenti (Csernus, 78. p.), Ottlakán, Bán- fi, Fabulya — Mracskó, Csató, Csanálosi, Horváth L. — Oroszki (Belvon, 73. p.), Szekeres. Edző: Csank János. Gólszerző: Marozsán (13. p.), Mracskó (43. p.), Horváth L. (53. p.), Marozsán (66. p.), Palkovics (69. p.), Marozsán (75. p.), Mracs­kó (82. p.). Sárga lap: Fabulya (20. p.), Kolavics (31. p.). Kiállítva: Fabulya (66. p.). Szögletarány: 5:4 (3:1) a Békéscsaba javára. A 13. percben egy ellen- támadásból a Balaton-par- tiak szereztek gólt, amikor Boda Mekszhez játszott, a csatár tovább adta Maro- zsánnak, aki a jobbösszekö­tő helyén futott föl. Bánfi próbált közbeavatkozni, ke­vés sikerrel, ugyanis a sió­foki' játékos 12 méterről, a kimozduló Gulyás fölött a kapuba emelt, 1—0. A 20. percben Fabulya kapott sárga lapot Zsadányi fölvá­gásáért. Kolovics hasonló sorsra jutott, amikor Csaná- losit hagyta helyben. A fél­idő lefújása előtt egyenlí­tettek a vendégek, amikor bal oldalról szállt be egy labda, amit Csanálosi to­vábbfejelt, Mracskó pedig 14 méterről laposan a kapu­ba rúgta, 1—1. A szünet után, az 53. percben Csató a saját tér­feléről indult, hosszú vágta után Horváth L. elé továb­bított, aki futtából, az el­mozduló Horváth Gy. mel­lett, 12 méterről laposan a hálóba lőtt, 1—2. A 66. perc­ben a kiugró Palkovicsot a 16-os előtt Fabulya szabály­talanul akadályozta. A sza­badrúgásból Marozsán óriá­si, jobb felső sarkos lövését csak nézni tudta Gulyás, 2 —2. Ismét Fabulya szabály­talankodott, ezúttal Meksz- szel szemben, amit most már a játékvezető piros lap­pal honorált — jogosan. A 69. percben Palkovics jó labdát kapott Zsadányitól, majd néhány lépés után óriási lövést zúdított a ka­pura, 3—2. A 75. percben Freppán a jobb oldalon in­dította Palkovicsot, aki az alapvonaltól visszagurított, Marozsán jól robbant be, és közelről a kapuba továbbí­tott, 4—2. A 82. percben Mracskó cselezgetett a 16- oson belül, aztán az elfekvő Horváth Gy. mellett közel­ről a hálóba gurított, 4—3. A gólszerzőkön kívül ezen a napon a középpályás sorok dicsérhetők elsősor­ban, ugyanis mindkét olda­lon jól szervezték a játékot, vagy ha kellett, rombolták ellenfelük támadásait. A szurkolók pedig főleg annak örülhettek, hogy végül is hét gólt láthattak e 90 perc alatt. A békéscsabaiak nem játszottak megilletődötten, amit bizonyít, hogy még a vezetést is megszerezték az 53. percben, és azután is „partiban” maradtak a sió­fokiakkal. Mindkét oidalon láthattunk sok szellemes megoldást, s végül a két gól­ra törő játékot produkáló Debreceni USE—Szarvasi Vasas 2-1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Debrecen, 1000 néző. V.: Mester I. (Varga J., Kálmán). DUSE: Szabó L. — Novák, Till, Csukás, Tipó — Fodor (Bakó), Szabó András, Dienes Kiss L., Szabó Attila, dr. Varga. Edző: Makray Balázs. Szarvas: Halász — Nagy, Hegyi, Holp, Szemere — Aranyos, Búzás, Bakai (Pisont) Csalos (Geb- ri), Supka, Somogyi. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Aranyos (36. p.), Szabó András (37. ip.), Till (72. p.). Sárga lap: Szemere (62. p.). Szögletarány: 7:5 (3;3) a DUSE javára. A hazaiak kezdtek job­ban, és a közönség Szabó Attila, majd Dienes 16-oson belüli fellökéséért rekla­mált büntetőt — hiába. Ezt követően a Szarvas birto­kolta többet a labdát, és a 36. percben vezetést is szer­zett. Miközben a játékosok figyelmét elvonta az, hogy Novák csúnyán rátartott Csalos lábára, Aranyos élt az előnyszabály adta lehető­séggel, betört a 16-osra, és 12 méterről a megtorpanó Szabó L. fölött úgy talált a hálóba, hogy a labda a bal kapufáról pattant be, 0—1. A DUSE azonnal egyenlí­tett. Miután közepet kez­dett, szabadrúgáshoz jutotta szarvasi kaputól 22 méterre. Szabó András lövése tevá­gódott a sorfalról, ugyanő ismételt középről, 18 méter­ről, és a labda a játékosok között elsuhanva, a későn vetődő Halász mellett a jobb alsó sarokba vágódott, 1—1. A félidő vége felé a két gól­ban „ludas” kapusok egy- egy bravúros védéssel javí­tottak mérlegükön. Szabó L. Somogyi 30 méteres lövését tornászta ki szögletre, majd Halász bravúrosan kiöklözte Szabó András 15 méteres bombáját. A második félidőben nyolc perc ‘ telt el, amikor Hegyi a 16-oson belül buktatta dr. Vargát, de a játékvezető a vonalra „rendelte” a labdát, szabadrúgáshoz. A 62. perc­ben Szabó Attila négy vé­dőn átkígyózott, gólhelyzet­1. DMVSC 18 4 1 4 43-16 63 2. Szeged 15 5 1 6 35-17 56 3. Szarvas 12 4 4 6 34-23 48 4. Metripond 13 3 3 8 39-32 48 5. Dcbr. Kin. 11 5 4 7 37-25 47 6. Debr. USE 10 4 4 9 31-32 42 7. Eger 10 3 5 8 33-35 41 8. Szolnok 9 4 5 9 42-38 40 9. Kazincb. 8 7 2 10 30-39 40 10. Nyíregyháza 8 3 7 9 35-30 37 11. DVTK 8 5 3 11 26-33 37 12. .Kecskemét 10 1 4 12 32-28 36 13. Ózd 7 3 6 11 25-26 33 14. Baja 7 3 5 12 26-41 32 15. Hatvan 4 4 4 15 18-41 24 16. Jászberény 3 4 4 16 19-49 21 csapat közül a szerencsésebb nyert. Jó: Kolovics, Maro­cain, Freppán, Zsadányi, Meksz, ill. Szenti, Mracskó, Csató, Csanálosi, Horváth. Nyilatkozatok. Gellei Im­re: — Gólokban és fordula­tokban gazdag mérkőzésen minden játékosomnak az utolsó leheletéig meg kel­lett küzdeni ezért a győze­lemért. Csank János: — A csapatomnak volt tartása, jól is játszott a nagy iramú és változatos mérkőzésen. Ügy érzem, nem érdemel­tünk vereséget. TOVÁBBI EREDMÉNYEK; Veszprém—Pécs 1-0 (0-0) Videoton—ZTE 1-0 (1-0) Û. Dózsa—Haladás 2-1 (1-0) FTC—Tatabánya 0-0 11-esőkkel 10-9 Vác—MTK-VM 1-1 (1-1) 11-esekkel 2-4 Dunaújváros—Bp. Honvéd 1-1 (0-1) 11-esekkel 6-5 Vasas—Rába ETO 2-0 (2-0) az NB i Állasa a 26. forduló után Bp. Honvéd Videoton MTK-VM Ferencváros Rába-ETO Vác Tatabánya Békéscsaba Siófok Veszprém Zalaegerszeg Pécs Ü. Dózsa Haladás Vasas Dunaújváros 13 6 1 16-3 10 3 3 13 3 3 13 3 2 10 4 5 10 3 6 11 3 2 8 4 5 7 6 2 7 4 4 7 3 6 8 2 4 6 4 4 5 2 7 3 6 4 6 35-24 52 7 53-28 51 5 36-31 49 7 38-29 48 8 39-29 47 7 31-27 43 7 32-29 42 10 37-32 41 9 33-35 37 11 20-31 35 11 34-32 33 10 30-34 33 12 31-31 32 12 27-38 30 12 27-50 26 13 26-49 25 A tartalékbajnoksAgert: Bcs. Előre Spartacus—Siófok 2—1 (0—0). Balatonszéplak­Felisö. V.: Dömyei. Békéscsaba: Gazsó — Kiss A., Pápa, Hqr- vai, Kiss L. — Udvari (Bo- tyánszki). Szász, Lipták (Ka­nál J.) — Kanál Z„ Brass, Ka- sik. Edző: Szita László. A sá­ros, mély talajhoz jobban al­kalmazkodó vendégek megérde­melten győztek. G.: Pápa, Ka- siki 111. Vigh. Jó: Kanál Z„ ,Brass, ill. Buzsâki, Szilágyi, Vigh. . . be került, amikor Szemere 18 méterre a szarvasi kapu­tól buktatta. örülhetett, hogy sárga lappal megúszta, mert pirosat érdemelt vol­na. öt perc múlva Szab 5 Attila 11 méterről a jobb kapufát találta el. Előtte Supka kapu mellé vágódó kapáslövése volt veszélyes. A 72. percben Szabó András jobb oldali szabadrúgása át­kanyarodott a bal oldalra Dieneshez, akinek beadását Till fejjel megcsúsztatta, és a labda a háló jobb oldalá­ban kötött ki, 2—1. Csuhák Zoltán AZ NB II KELETI CSOPORT­JÁNAK TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI; Jászberény—Diósgyőr 3-1 (0-0) Eger— Metripond 4-3 (3-1) Hatvan—Ózd 0-2 (0-0) Kazincbarcika—Nyíregyháza 2-2 (2-1) 11-esekkel 3-1 Keoskemét— Szolnok 2-4 (2-1) Szeged—D. Kinizsi 1-0 (1-0) DMVSC—Baja 4-1 (1-1) A KELETI CSOPORT ALLASA : KÖRÖS CSOPORT MEZÖKOVACSHÄZA—OMTK 3—2 (1—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V. : Farkas. Mezőkovácsháza: Szil­va — Szabó, Kovács F., Mi­kul». Kovács Z. — Balázs, Nagy, Szatmári — Mocsári, Schmidt. Kolozsi. Edző: Batke László. Orosháza: öllel — Fa- bisz, Homormai, Gsilek. Füredi — Kiss (Szlopóczki), Deák, Ku- peczki — Nagy (Tóth), Lipová- czi, Tapasztó. Edző: Szendrei Béla. 20. perc: Kupeczki szögleté­nél Tapasztó lehúzta a fejét, az így megpattanó labda a meg­lepett Schmidt lábáról a háló­ba vágódott, öngól, 0—1. 32. perc; Kiss a 16-0<s<>n belül kezezett, a megítélt büntetőt Kovács F. értékesítette, 1—1. 46. perc: Mocsári beadását Schmidt kapásból lőtte a háló­ba. 2—1. 52. perc: Kolozsi 25 méteres, erős szabadrúgása öllei kezé­ből perdült a kapuba, 3—1. 87. perc: az elalvó védők kö­zött Lipováczi pöccintett a há­lóba, 3—2. A második félidőben kitűnő játékot produkált a két csapat. Nyílt sisakkal küzdöttek, bár­melyik csapat győzhetett volna, de ez most a hazaiaknak sike­rült. Jó: Kovács F., Mikula, Szatmári, Kolozsi, ill. Homon- nai, Kupeczki, Lipováczi. Ta­pasztó. Matula Miklós BÉKÉS—KECSKEMÉTI TE 0—0 11-esekkel 5—4 Békés. 500 néző. V.: Kormá­nyos. Békés: Pribojszki — Nagy, Tisza. Szakái, Bobcsek — Királyvári (Deres). Maján (Gyi- mesi). Farkas — Fehér, Vozár, Bíró. Edző: NagF Mihály. Kecs­kemét: Varga — Forgó, Gál, Újfaluéi, Torbavecz — Pataki, Meszlényi, Óvári — Nagy, Horváth, Fütyü (Endre). Edző: Sz. Tóth Antal. Hatalmas küzdelmet vívott a két jobb sorsra érdemes csa­pat. Az első félidőben a ven­dégek akarata érvényesült job­ban, fordulás után azonban a hazaiak lelkesedése dominált. A 11-es párbajt pedig most a ha­zaiak nyerték. A büntetőt be­lőtték: Bobcsek. Fehér. Tisza, Deres, Gyimesi, ill. Horváth, Óvári, Gál, Nagy. Kihagyták: Bíró, ill. OJfalusi. Torbavecz. Jó: Pribojszki, Nagy, Tisza, Szakái. Farkas. 111. Varga, G ál, Meszlényi, Horváth. Nagy Mihály GYULA—SOLTVADKERT 2—0 (0—0) Soltvadkert, 600 néző. V.: Zsemberi. Gyula: Oláh — Kiss (Turbucz), Mohácsi. Resetúr, Szilágyi — Steigerwald, Simák, Répási — Kurucz (Csorba), Jó­nás, Szénáéi. Edző: Dávid Im­re. Soltvadkert: Dobszai — Windecker, Cseszmegi. Cseh, Szellák — Vági, Marosi (Ró­zsa), Török — Katzenbach, Ud­varhelyi, Szabó F. Edző: Bozsó György. 57. perc: Szénási beadásából Jónás futtából a kapu bal olda­lába lőtt, 1—0. 64. perc: Simák elviharzott a bal oldalon, beadását Steiger­wald 'kapásból a jobb sarokba bombázta, 2—0. Az első félidőben még tartot­ta magát a hazai együttes, azonban szünet után kidombo­rodott a gyulaiak nagyobb tu­dása. Jó: Steigerwald. Répási, Kurucz. ill. Dobszai, Török. MEZŐHEGYES- PÉNZÜGYŐR 0-0 11-esekkel 7—8 Mezőhegyes, 700 néző. V.: Miklós. Mezőhegyes: Fülöp — Megyebíró, Kovács (Hanga), Rédli. Krecsméri — Harangozó (Pálhidai), Zsidó, Burai — Bo­ros, Samu, Képíró. Edző: Kvasz János. Pénzügyőr: Varga — Sebők. Simon, Vainer, Rotyis (Petrák) '— Héli. Vészelik, Bo- zsik (Sipos) — Sólyom, Tóth, Hegyi. Edző: Jaskó András. A mérkőzést megelőző felhő­szakadás kissé irreálissá tette a pálya talaját. Így biztonságos védekezésre rendezkedtek be a csapatok, s ezáltal — a kissé ideges hangulatú találkozón — csak elvétve kerültek veszély­be a kapuk. A ll-est belőtte: Boros, Képíró. Pálhidai, Zsddó, Hanga, Megyebírő, Burai. 111. Sebők. Simon. Sólyom. Tóth, Hegyi. Héll, Vészelik, Sipos. Ki­hagyta: Samu, Fülöp, Ül. Pet­rák. Jó: Samu, Képíró, ill. Si­mon, Vészelik. (Dr. Kató János) További eredmények: Szegedi VSE—Szentes 1—1 (0— 1), 11-esek­kel 3—2, H. Kun B. SE—Szegedi Dózsa 0—0, 11-esekkel 5—4, Csongrád—Kiskőrös 0—1 (0—1), H. Osztapenkó—Miske 3—1 (1—1). A hétközben játszották, mint előre hozott mérkőzést: Pénz­ügyőr—Csongrád 2—2 (2—1), 11- esekkel 3—0. A KÖRÖS CSOPORT ALLASA: a 27. forduló után 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Sz. Dózsa Gyula Pénzügyőr Osztapenkó Miske Csongrád Szentes Kiskőrös Mezőhegyes OMTK M.-kovácsh. KTE _ Békés SZVSE H. Kun. B. SE Soltvadkert 18 3 4 2 53-18 64 16 4 2 5 47-23 58 14 4 3 7 44-26 53 14 3 2 8 47-38 50 14 1 3 9 46-30 47 11 4 4 9 38-28 45 8 6 4 8 29-34 41 11­5 11 45-40 39 8 3 7 9 26-33 37 8 4 3 12 37-37 35 9 2 4 12 36-39 35 8 2 5 12 36-36 33 7 3 3 14 27-47 30 6 5 11 is 31-65 29 4 7 2 14 23-38 28 6 4 2 15 30-63 28 A 26. fordulóban felhőszaka­dás miatt elmaradt Szarvas— Eger mérkőzést szerdán játsz- szák. Ez a labda már a kapusé, hiába is futnak a sötét mezes ka- mutiak, illetve a világosabb mezes gyomaendrődiek. Ennek ellenére öt gól esett a GYESTK—Kamut mérkőzésen a hét végén, a megyei első osztályban, s abból hármat a hazai Györfi ért el, amire kettővel válaszolt a kamut! Bognár Fotó: Fazekas Ferenc NAGYSZÉNÁS—BATTONYA 3—1 (1—0) Battonya. V.: Tóth. Nagyszé­nás: Bordás — Szpisják, Szabo- vik, Jámborcsik, Ugró, Juhctz, Szalka, Nagy, Kvasznovszki, Se­bestyén, Héjas. Edző: Moós Já­nos. Battonya: Szilágyi — Ma­gyar Cs., Hajdara, Pociik, Tal­pai, Tóth (Adler), Magyar I., Juhász, Fekete E., Daróczi, Fe­kete J. Edző: Szilágyi János. A zárt kapuk mellett lejátszott mérkőzést a hazai csapat szin­te helyzet nélkül támadta vé­gig. A szervezettebb és jobb csapat benyomását keltő ven­dégek végül is megérdemelten győztek. G.: Ugró, Kvasznovsz­ki, Héjas, Hl. Fekete E. Jó: Ugró, Kvasznovszki, Szabovik, Szpisják, ill. Daróczi, Fekete J. (Lukács István) H. DÓZSA SE— FÜZESGYARMAT 2—1 (2—0) Orosháza', 300 néző. V.: Ta­kács. H. Dózsa SE- Vadász — Pólyák, Földi. Tóth G., Szeke­res, Tapasztó (Orbán), Winet- ter (Ludányi), Korász, Tóth K., Lonovics, Balogh. Edző: Patyi Béla. Füzesgyarmat: Bé­ré — Pillér, Kiss. Vigh, Bacsó, Petri. Szőke. Csák, Vad, Sa- lya, Barta (Erdei). Edző: Kun Gyula. Takács Ernő játékveze­tőt búcsúztatták, aki e szomba­ti mérkőzéssel fejezte be aktiv pályafutását. A hazaiak kínke­servesen szerezték meg a há­rom pontot, a második félidőre föltámadt Füzesgyarmattal szemben. Kitűnő játékvezetés. G.: Tóth K. (43., 44. p.), 111. Vad (50. p.). Jó: az egész ven­dégcsapat, a hazaiak közül sen­ki sem nyújtott átlagon fölüli teljesítmény. (Sín Géza) VÉSZTŐ—SARKAD 2—0 (1—0) Sarkad. 300 néző. V.: Len­hardt. Vésztő: Asztalos — Háti, Rácz P., Varga (Domokos), An- tónái, Rácz Z.. ötvös, Papp, Ro- asos, Magotrvy (Rácz A.), Pet- rusán. Edző: Kiss Péter. Sar­kad: Szilágyi — Gurzó, Török, Szabó, Tóth. S'-fics, Somogyi, Hirka (Tóth), Sándor (Sztoj- ka), Szatmári. Gurzó. Edző: Szatmári Sándor. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék, gyen­ge játékvezetéssel. Kiállítva: Török. G.: ötvös. Rozsos. Jó: a Vendégcsapat minden tagja. A hazaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon felülit. (Nemes Sándor) GYOMAENDRŐD—KAMUT 3—2 (3—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.; Szarvas. Gyomaendrőd : Béres — Bá,n, Balázs, Hegyi (Kará­csony), Mesterházi, Pataki, Bukva. Győrfi. Tóth, Máté (Bá­nyai), Forgács. Edző: Bencsik Gyula. Kamut: Budai — Ramos, Nagy, Kovács, Pittner, Gazsó, Galáth. Antmann, Bognár, Ba­logh, Komáromi. Edző: Borgu- la János. A második félidőre teljesen visszaeső hazai csapat Béres* bravúrjainak köszönhető­en megtartotta előnyét. G.: Győrfi 3 (10.. 31.. 36. p.), ill. Bognár 2 (65., 78. p.). Jó: Bé­res (a mezőny legjobbja), Győr­fi, ill. Bognár. (Szabados Ferenc) MEDGYESEGYHÄZA— KASZAPER­NAGYBÂNHEGYES 2—1 (1—1) Kaszaper, 300 néző. V.: Csi­pái. Medgyesegyháza: Knap­esik — Prekop, Kituljak, Gel- lény. Cseh, Néveri, Zámbori, Kiss. Pallagi. Szabó. Vágó. Ed­ző: Zana Mihály. Kaszaper: Sajgó — Pivoda (Oláh), Pepó, Kun, Rábai. Bállá (Jámbor), Szivák, Molnár, Litauszki, Péli, Dehoczki. Edző: Zalai Antal. Közepes iramú mérkőzésen, a látottak alapján a vendéggyő­zelem megérdemelt. G.: Szabó (5., 52. p.), ill. Szivák (38. p.). Jó: Knapcsik, Cseh, Zámbori, Szabó. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Z. M.) BCS. AGYAGIPAR— KÊTEGYHAZA 2—1 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V. : Tóth S. Agyagipar: Szűcs — Tóth M., Gonda, Nagy L., Gajdács, Bog­nár, Tárnok, Sinkovicz, Gebei, Bella, Szarva. Edző: Turcsek Zoltán. Kétegyháza: Szelezsán — Szlávik, Isztin, Boár, Lehocz- ki, Negye, Papp, Sipos, Bányai, Lehoczki II., Szabó (Veder). Edző : Harsányi Mátyás. A ne­héz helyzetben levő hazaiak küzdelmes mérkőzésen, végig többet támadtak, de egy idény­re való helyzetet hagytak ki, s így saját dolgukat tették ne­hézzé. Jó játékvezetés. Kiállít­va: Isztin, a játékvezető meg­sértéséért. G.: Gonda 2, mind­kettőt 11-esből (84., 87. p.), ill. Bányai (80. p.). Jó: Gajdács, Gonda, Tóth, Sinkovicz, ill. Szelezsán, Szlávik, Bányai, Le­hoczki. (Kőkúti László) KONDOROS—MEZÖBERÉNY 2—2 (1—2), 11-esekkel 4—5 Kondoros, 300 néző. V. : Gu­lyás. Kondoros: Ancsin — Brlázs, Nagy, Szász, Karsai, Kóródi, Glózik (Tóth), Su- tyínszki (Bartóki), Kurucz II., Kurucz I., Filipinyi. Edző: Kunstár János. Mezőberény: Mosoni — Puskás, Harmati J., Harmati L., Adamik, Csákó (Koszor), Kosár, Ravasz, Laka­tos, Balogh, Törő (Acs). Edző: Harmati József. A higgadtabban játszó és a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat rászol­gált a két pontra. G.: Kóródi (13. p)., Lakatos (15. p.), Ra­vasz (40. p.), Kurucz II. (48. p.). Jó: az egész mezőberényi csa­pat. A kondorosiak közül sen­kit sem lehet kiemelni. (Vigh Zsigmond) TISZA CSOPORT SZEGHALOM—MEZÖCSÄT 2—1 (1—0) Szeghalom, 200 néző. V. : Vi­da. Szeghalom : Vári — Macs- kin, Lukács, Csorba, Kovács — Nagy (Szilágyi), Bondár (Ko­zák), Zsombok J. — Zsombok A., Lipták, Bagyinka. Edző: Ogrincs Pál. Mezőcsát: Szabócz- ki — Káposzta, Ambrus, Gön­dör, Dósa — Fodor, Szombati, Koczka — Kovács, Vince, Ron­tó. Edző: Pál János. 13. perc: Bagyinka a balolda­lon lendületesen elhúzott, be­adott labdáját a jókor érkező Lipták hét méterről estében a bal sarokba csúsztatta, 1—0. 54. perc: zsombok J. jobbról beívelt szögletét Csorba védhe- tetlenül fejelte hét méterről a kapuba, 2—0. 82. perc: a bal oldalon szabad­rúgáshoz jutottak a vendé­gek, Koczka éles lövése a ka­pusról kipattant, és a résen lé­vő Kovács a hálóba lőtt, 2—1. A hazaiak javuló játékkal vé­gig irányították a játékot. Gól­helyzeteik alapján győzelmük nagyobb arányú is lehetett vol­na, a lelkesen, sportszerűen küzdő vendégek ellen. Jó: Zsombok J. (a mezőny legjobb­ja), Lukács, Lipták, Csorba, ill. a vendégek minden tagja lelkes játékáért. Papp Gyula A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA a 27. forduló után: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Nagyszénás Gyomaendr. H. Dózsa SE Sarkad B.-szenta. Vésztő Battonya Kamut F.-gyarmat Kondoros Kétegyháza Bcs. A.-ipar Mezőberény Gádoros Med.-egyháza Kaszaper 20 4 1 2 60-21 69 19 1 3 4 53-21 62 19 1 2 5 70-25 61 14 1 3 9 55-38 47 11 4 4 7 37-31 45 10 5 2 11 23-33 39 9 4 2 11 32-32 37 7 6 4 10 32-36 37 9 2 5 11 32-33 36 6 6 3 12 24-33 33 10 1 1 15 29-48 33 6 2 8 11 38-47 30 5 6 2 13 29-55 29 8 1 3 14 17-44 29 6 3 4 14 25-47 28 5 4 4 14 33-45 27 A tabellán nem szerepel a Battonya—Mezőberény (félbe­szakadt találkozó) és a Gádo­ros—Békésszentandrás mérkőzés eredménye — az utóbbi tudósí­tása lapzártáig nem érkezett meg. Ifjúságiak: Battonya—Nagy­szénás 0—2, Bcs. Agyagipar— Kétegyháza 0—0, Gyomaendrőd —Kamut 5—0, Kondoros—Mező­berény 2—1, Kaszaper-Nagybán- hegyes—Medgyesegyháza 1—3, Sarkad—Vésztő 6—1. A Totó 20. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 10. 11. 12. 13. Hannover—FC. Köln 2—2 x Hamburg—Stuttgart 2—1 1 Dortmund—Uerdingen 4—2 1 Bayreuth—Aachen 0—2 2 Freiburg—Blau-Weiss 2—4 2 Hertha—Darmstadt 1—0 1 Mainz—Braunschweig 1—0 1 Pescara—Lecce 1—1 x Bologna—Inter. 0—6 2 Atalanta—Sampdoria 1—0 1 Avellino—Bari 1—0 1 Taranto—Messina 3—1 1 Brescia—Samben. 0—0 x PÖTMÉRKÖZÉSEK : 14. Meppen—Homburg 2—2 x 15. Wattenscheid— Düsseldorf 1—3 2 16. Solingen—Essen 3—2 1 BÉKÉSIG EGYE! 12? Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395, Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 1 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és J nem küldünk vissza.