Békés Megyei Népújság, 1985. június (40. évfolyam, 127-150. szám)

1985-06-05 / 130. szám

1985, június S„ szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Szoták ezüst-, Gyáni bronzérmes a cselgáncs OB-n A Magyar Csel­gáncs Szövetség a minap bonyolította le az I. osztályú ma­gyar bajnokságot, amelynek során 137 cselgáncsozó (23 egyesületből) lépett tatamira, közöttük a H. Szalvai SE sportolói. A békéscsabaiak közül kitűnően szerepelt a 71 kg-os Szoták és Radnai, az előbbi a 23 induló közül a 2., Radnai pedig az 5. helyen kötött ki. Szoták a nehezeb­bik ágon jutott el a döntőig. Először a Bp. Honvédos Csornait, majd a tatabányai Gábort, végül a szekszárdi Tóthot győzte le, s ezzel már az elődöntőnél tartott. Az idei EB ezüstérmesével, a miskolci Hajtással vette fel a. küzdelmet, és ezen a mér­kőzésen is bizonyította Szo­ták kivételes képességeit, a nap egyik legszebb mérkőzé­sét vívták. A békéscsabai sportoló a taktikai utasításo­kat betartva, nagy küzde­lemben győzte le ellenfelét: a második percben wazaari (7 pont) vuko (5 pont) ve­zetett már. Szoták taktikája az volt, hogy Hajtóst még nagyobb aktivitásra kénysze­rítse. kontradobásokkal lep­je meg. Bejött a taktika, a 4. percben ellenfelének sikerült még egy 5 pontos válldobást végrehajtania, de Szoták 7 pontos kontraakcióját már nem tudta behozni. A döntő­ben á másik nagy ellenfél, a (szegedi Fiirjész következett. A szegedi cselgáncsozó egy könnyű ágon, megszorítás nélkül jutott a döntőig. Az előzmények ellenére figyel­metlenségen múlott a csa­baiak fiataljának győzelme. Nagy iramban kezdett Szo­ták, mégis Fürjész használta ki az első lehetőséget, és belső combdobással ipont ért el. így a békéscsabai ver­senyzőnek meg kellett elé­gednie az ezüstéremmel. Radnait a bírók fosztották meg a célkitűzéstől, a dobo­góra állástól. A csabai ver­senyző Lovast legyőzve ju­tott el a következő ellenfé­lig, Hajtásig, akitől viszont kikapott. A vigaszágon le­győzte a bajai Gált, a tatabá­nyai Gábort, majd a bronz­éremért a Bp. Spartacusos Naggyal mérkőzött. Nagy mérkőzés alakult ki a két versenyző között. A 3. perc­ben Nagyot szabálytalansá­gért intették. Radnai maga­biztosan versenyzett, amikor aktivitásra hivatkozva, őt is megintették a bírók. Végül bírói döntéssel ellenfelét hozták ki győztesnek, így Radnai 5. lett. Húszán indultak a 86 kg- osok súlycsoportjában, közöt­tük Gyáni János, aki esélyes­ként utazott a bajnokságra. Gyáni nagyon jó formában volt. Négy év kemény mun­ka után az idén az Európa- bajnokságot kihagyta, hogy jobban tudjon készülni a magyar bajnokságra, és az őszi VB-re. Gyáni az első öt mérkőzés során mindössze 10 percet töltött a szőnye­gen. Legyőzte a debreceni Kovácsot (válldobás, ipon), majd az Ü. Dózsás Kormost az első percben combdobás­sal (ipon) győzte le. A Bp. Spartacusos Szilágyi követ­kezett. Gyáni belső combdo­bást indított a szőnyeg szé­lén, úgy. hogy a feje érin­tette a tatamit, de nem akadt meg a mozgásfolya­mat, s kiestek a szőnyegről. A versenybírók tanakodás után, úgy tűnik, rosszul ítél­tek: önveszélyes dobásnak ítélték, s Gyánit leléptették. (Ezért a szőnyegszéli akció­ért hét pontos büntetés járt volna.) További vitákkal folytatódott a „játék”, de a cselgáncsban a bírói ítéletet nem lehet megmásítani. E kellemetlenség után is kitű­nően folytatta a versenyzést a békéscsabaiak legjobbja, a vigaszágon a két évvel ez­előtti junior EB ezüstérme­sét, a Bp. Spartacusos Fe­ketét kapta, aki ellen már a .2. percben válldobással hét pontot ért el. Ezt a verseny végéig meg is tartotta. A bronzéremért a kecskeméti Szabó következett, akit Gyá­ni az első percben válldobás­sal iponra dobott. Gyáni indult másnap az abszolút kategóriában is, do­bogós célkitűzéssel. Első el­lenfele a bajai nehézsúlyú Tamás volt (a bajai fiú kép­viselte a magyar színeket a májusi EB-n). Gyáni a 3. percben már két 5 pontos akcióval vezetett, amikor .újabb fogást érvényesített volna, Tamás kontrázott, szőnyegre kerültek, és Gyáni lábára ráesett ellenfele. Tér­dén megsérült (zúzódás) a békéscsabai versenyző, s az orvos nem engedte tovább küzdeni. A békéscsabaiak 15 pont­jukkal — 23 szakosztály kö­zül — az 5. helyen végez­tek. A felnőtt válogatott július közepéig szabadságon van, majd ezt követően megkezdik a felkészülést a világbajnok­ságra. Ennek egyik része a június 30-án kezdődő 10 na­pos edzőtáborozás Ausztriá­ban, amit versennyel fűsze­reznek. Még négy további nemzetközi esemény követ­kezik, s ezek alapján a leg­jobban szereplők utazhatnak a szeptemberi szöuli VB-re. A szűkített keret tagjai Bé­késcsabáról: Gyáni János és Szoták Sándor. Ugyanakkor meghívást kapott az IBV- keretbe a 78 kg-os Kormos József. (Az IBV-t júliusban Debrecenben rendezik.) ílt Vív A közelmúltban Szegeden rendeztek II. o. felnőtt rangsor­versenyt. 16 szakosztály 80 ver­senyzőjével. A békéscsabaiak eredményei. 86 kg (14) : 3. Do- mucza, 5. Gajdács. 95 kg (7): 3. Kiss. 5. Mrena. -f- 95 kg (10) : 3. Melis. A serdülők Bácska Kupa ver­senyén Markóczi ll induló kö­zött ezüstérmes lett a + 68 kg- osok súlycsoportjában. eggyel lejjebb pedig 18 induló közül 5. lett Lipták. ifjúsági II. MNK-n: a 8tf kg- ban (13) bronzérmes, lett Bozó. Pakson az* úttörő Atom Ku­pán a 41 kg-os Kéri 26 induló közt a 3. helyen kötött ki. 41 kg-ban pedig 20 induló között az 5. lett Palyik. Csütörtökön: nemzetközi salakmotoros verseny Gyulán Lezajlott az országos pá­ros bajnokság 2. fordulója a salakmotorosoknál. Ezúttal Szegeden mérte össze tudá­sát a mezőny. A békéscsa­baiak- duója ezúttal is jól szerepelt, a gyulai nyitányon aratott 26 pontot érő győze­lem után most harmadikok lettek, és tartják előkelő he­lyezésüket. • A második forduló végered­ménye: 1. Balogh—Petrikovics (Nyíregyházi V.) 25, 2. Kocsó— Takács (Szegedi V.) 22, 3. Gye­pes—Farkas (Bcs. Volán) 20, 4. Koszován—Papp (Borsodi Építők V.) 19. 5. Adorján—Hajdú (Deb­receni V.) 19, 6. Seres—Kelemen (Szolnoki V.) 12 ponttal. Két forduló után összesítve: 1—2. Bcs. Volán 46, Nyíregyhá­zi V. 46, 3. Debreceni V. 44, 4. Szegedi V. 38, 5. Borsodi Építők V. 32, 6. Szolnoki V. 18 ponttal. Vasárnap Jugoszláviában Krsko város nagydíjáért küz. dött Gyepes Barnabás és Farkas Ferenc. Az elsőséget az olasz Dal Chielle szerezte meg 15 ponttal, a csehszlo­vák Urbán (14 p.) és az ólasz Richetto (12 p.) előtt. Gyepes Barnabás 14 ponttal — különfutam után — 4. lett, míg Farkas 8 ponttal a 6. helyen végzett. Megkezdődött a vaspapu- csosok csapatbajnoki ver­senyfutása is. Mint ismere­tes, itt a Bcs. Volán sajnos nem érdekelt. A nyitány színhelye Nyíregyháza volt, s mint várható volt, a hazai­ak és a debreceniek játszot­ták a főszerepet. A sorrend: 1. Nyíregyházi Volán Dózsa 33, 2. Debreceni Volán 32, 3. Borsodi Építők Volán 27, 4. Szegedi Volán 4 ponttal. A folytatás Gyulán lesz — június 22-én. Másnap, vasár­nap viszont Rákóczifalván a 3. fordulót is lebonyolítják. Holnap, csütörtökön 17 órai kezdettel nemzetközi egyéni meghívásos versenyt rendeznek Gyulán. A hazai­ak mellett dán, NSZK-beli, csehszlovák és várhatóan bolgár motorosok is indul­nak. Halasi Gábor nemzetközi versenyt nyert S Rangos nemzetközi viadalon diadal­maskodott a közel­múltban Halasi Gá­bor. az MHSZ Békés Megyei Repülős-Ejtőernyős Klubjá­nak válogatott vitorlázója. 36 induló közül lett első a kelet-alpesi nemzetközi ver­seny szabadosztályú számá­ban, Wiener Neustadtban. A kéthetes küzdelemsoro­zaton öt szám alapján ala­kult ki a sorrend, s az erő­próbára jellemző, hogy két 500 kilométer feletti távot is teljesítettek a sportolók. Ha­lasi Gábor mögött a csepeli Papp Sándor lett a 2., míg 3. helyen az osztrák Mitbach végzett. Az ausztriai viadal már a világbajnokság jegyében zaj­lott egy kissé (Halasi és Papp indul), július 22. és augusz­tus 12. között ugyanis az olaszországi Rietiben kerül sor a nagyszabású találkozó­ra. Addig már csak egy je­lentős vitorlázóverseny lesz a mieink számára. Június 28- tól Szegeden a nemzetközi magyar bajnokság, ahol Ha­lasi mellett Zsíros János és Laurinyecz Sándor is rajt­hoz áll. Hét végi labdajáték-eredmények NB II — pont nélkül Dunai Kőolaj—Mező­hegyes 27—23 (KJ—10). NB Il-es férfi kézi­labda-mérkőzés. Me­zőhegyes, ’ 200 néző. V.: lícdnár, Kanyok. Mezőhe­gyes: Krcsméfri I. — KOLLER 3, Feifrik 3, Komáromi 1. Gar- zó 1. Imre 9. Bunda. Csere: Gergely 3; Várnai 3, Kovács, Antal. Edző: Barát János. A mérkőzés folyamán bebizonyo­sodott, hogy a* rutinosabban és fegyelmezettebben játszó száz- halombattaiak reményei váltak valóra, hiszen végig vezetve, megérdemelten nyertek. A szik- rázóan kemény, óriási csatában a szurkolók hatalmas füttykon­certje kísérte a hazai csapatot sújtó téves bírói ítéleteket, de a szivósabban védekező, taktiku­san játszó vendégcsapat győzel­méhez nem fért kétség. Szolnoki Olajbányász—Kondo­ros 28—26 (14—12). NB II Férfi. Kondoros. 300 néző. V.: Halmai. Kovács. Kondoros: Paulik — Melis 3, Lengyel, Szrnka M. 1. Kasik, Rafaj 10. Krivik 7. Cse­re: Paraj (kapus), Sznyida. Gyemengyi 2. Tóth 3, Zvara. Edző: Fellegván Zoltán. A kon- dorosiak. ha nyernek, lehetőség nyílott volna az első helyre ke­rüléshez. Ennek megfelelően iz­galmas mérkőzésen szoros ered­mény született. A hazaiak az ellenfél irányító játékosát, míg a vendégek a kondorosi átlövőt fogták szoros emberfogással. Ez úgy tűnt, a vendégek számára volt kedvezőbb, mert szélsőik így nagyobb teret kaptad a tá­madások befejezésére — melyet rendre ki is használtak. Igaz* hogy a kondorosiak gyengéb­ben védekeztek a megszokott­nál E napon a hazaiak nagy hibaszázalékkal játszottak. sok volt a pontatlan átadás és sok 100 százalékos helyzetet is el­ügyetlenkedtek. ezekből vi­szont a vendégek rendre ered­ményesek tudtak lenni. Derecske—Szeghalom 16—13 (5—6) NB II. Női. Szeghalom. 100 néző. V.: Pátkai. Vidra. Szeghalom: Szabó — Sánta 1. Vizemé. Madar 1, Mendréné 9 (4). Vargáné 2. Losonczi. Csere: Mikola. Edző: Vass Sándor. Ki­állítások: 8. ill. 2 perc. Hétmé­teresek: 6'4. ill. 4 4. Az ered­mény alakulása: 15. perc: 1—3. 24. perc: 4—6. 48. perc: 11—11, 56. perc: 15—12. A hazaiak kevés gondot fordí­tottak a védekezésre, támadá­saikból hiányzott a lendület, az erő. A sárrétiek elképzelés nél­küli játékukkal megérdemelten szenvedtek vereséget. Szarvasi Szirén—Karcag 17—17 (9—9). NB II. Női. Szarvas, 150 néző. V.: Bánkuti, Pados (kor­rekten). Szarvas: Kasuba — Jansik, KASIK 7 (3). Cserenyecz 3, SZABÓ 4. Vári 1. Perger. Csere: Bengáné. Dögé. Lauri­nyecz. Lázár 2. Edző: Gulyás Mihály. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Kétméteresek: 8 5. ill. 2/1. Nyugodtan kezdtek a hazai­ak, de sajnos már a 8. percben elvesztették a nagy kedvvel ját­szó. energikus Várit, akit fel­ugrás közben durván fellöktek, és úgy megsérült, hogy vissza sem tudott térni a játéktérre. Ezután ideges lett a hangulat a játéktéren. a hazai együttes csak küzdött, feltűnő volt a vendégek tisztátalan védekezé­se. amivel végső soron céljukat elérték. Fordulás után jól kezd­tek a szarvasiak. 11—9-re elhúz­tak. de ekkor ziccert hibáztak. Egy gyors indítás alkalmával Szabó kiugrott, akit csúnyán faltoltak, és csak 20 perc ápolás után tudott visszatérni. Ez a ..játékstílus" megzavarta a ha­zaiakat, kapkodni kezdtek, s közben egy szarvasi játékos is ..törlesztett”. Ezután Kasik há­rom büntetőt hibázott, a ven­dégek 14—17-re fordítottak. A játékrész végére a sérült Szabó vissza tudott térni, és vezérleté­vel sikerült kiharcolni a döntet­lent. aminek örülni kellett. Szarvason — női mérkőzésen — ilyen ritka durva játékot a nézők még nem láttak, és eb­ben a vendégek jártak elöl. a kulcsemberekre menő sérülést okozó durva belemenéseikkel. Megyei bajnokság. Férfiak (zárójelben az ifjúságiak és ser­dülök eredményeit közöljük). Oh. Honvéd Dózsa—Újkígyós 24 —25. OMTK—Bcs. Előre 27—29 (10—10. 9—25), Sarkad—Szegha­lom 16—27 (Sarkad nem állt ki. 13—15). Mezőhegyes—Bcs. Volán 27—22 (31—1). Tótkomlós—Gyo­maendrőd 18—18 (16—19. 9—19). Mezőberény—Kondoros 30—26 (20—21). Szarvas—Gyomacndrőd 36—20 (19—27). Kondoros—Új­kígyós (22—28. 17—22). Békés— Bcs. Előre 24—29 (18—21. 13—7). Mezőhegyes—Szeghalom (18—17. 13—13), Tótkomlós—Sarkad 31— 23 (51—13 (!), 16—16). Mezőbe­rény— Bcs. Volán (20—16. 41—17). Nők (zárójelben a serdülők eredményeit közöljük). Kamut— Doboz 24—13 (16—6), Szarvasi Szirén—Gyula 14—20 (11—10). Mezőberény—Békés 20—19 (17— 20). Bcs. Előre II.—Békésszent- andrás 34—9 (20—9). Gyomaend- rőd—Sarkad 20—15 (5—12). Bcs. Előre Sp.—FTC 23—23 (9— 12). NB-s ifjúsági fiúmérkőzés. Békéscsaba. V.: Varga, C. Veres. Ld.: Balogh 12, Volent 4. Az idény legjobb játékát nyújtva végig szorossá tudták tenni az eredményt a hazaiak az eddig pontvesztés nélkül álló zöld-fe­hérek ellen. Bcs. Előre Sp.—FTC 19—12 (10 —7). NB-s ifjúsági leányméfrkő- zés. Békéscsaba. V.: Giczey, Varga. Ld.: Mosonyi 9, Megyeri 5. A fiúkhoz hasonlóan, a pont­vesztés nélkül álló FTC-t sike­rült meglepni — a győzelemhez nem férhet kétség. Bcs. Előre Sp.—Köfém SC 13 —11 (4—5). NB-s ifjúsági leány­mérkőzés. Székesfehérvár. V.: Ihász, Keglovits. Ld.: Mosonyi 4. Máté 3. „Sétamérkőzések” Egri TK—Békéscsabai A fesz 71:57 (38:26). NB II-es női kosár­labda-mérkőzés. Eger. V.: Gerda. Afész: Iln/Miyik (16). Hámori (13). DK. LENGYELNÉ (11). Valyuch (9), Galló (4). Csere: ökrös (2). Bátori (2). Edző: Till László. A mérkőzés 13. percéig 8—10 pont­tal is vezettek a csabaiak. Ez­után hat percig a hazaiak távo­li dobásaikkal szemben tehetet­lenek voltak. A második játék­rész teljesen kiegyenlített volt, de az Áfész gárdájának a hát­rányt nem sikerült ledolgozni. DUSE—Békési Afész 60:52 (32:26). NB II. Női. Debrecen. V.: Pataj. Bernáth. Békés: Fe­hér (14). Zimáné (11). Jámbor (21), Veszprémi. Vári (4). Cse­re: Bányai (2). Pocsaji'. Eperje­si, Hoffmann. Edző: Zima And­rás. Az első félidő 16. percéig a vendégek vezettek, majd sok apró hiba következett, s foko­zatosan növelte előnyét a hazai csapat, így végül is biztos deb­receni győzelem született. Szarvasi FSSC—Békési Afész Fontex 94:57 (46:19).-NB II. Női. Békés. V.: Novák. Szarvas: Fran­kó A. (6), Molnár (20), Lelkes ,(10), Frankó K. (19). Lestyán (9). Csere: Tóth (14). Sárközi (3). Volent. Kurdik (13). Vajgel. Edző: Szirony Pál. Lestyán Esz­ter. Békés: Fehér (19). Zimáné (2). Jámbor (22). Veszprémi. Hári (5). Csere: Bányai. Eperje­si (3). Hoffmann (6). Domokos. Pocsaji. Edző: Zima András. Tét nélküli mérkőzésen megér­demelt vendégsiker született. Zárás előtt sok gól A megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnok­ságban történt a hét végén. Gyulai csoport líucsa—Mezőgyán 5—4 (3—1). Buesa. 100 néző. V.: Grósz. Bu- csa: Nagy F. — Oláh. Kovács, Molnár. Janó, Faluházi (Komo- róczkij. Nagy J.. Nagy Z., Kiss F.. Gy. Nagy J.. Fábián. Edző: Tóth Ferenc. Mezőgyán: Szige­ti — Vári. Szabó. Bodó. Rácz. Sántha, Farkas, Buzgány. Mi- hálka, Kondacs. Albert. Edző: Szabó László. Hazai 4—1-es ve­zetésnél a vendégek 4—4-re ki­egyenlítettek. de a hazaiaknak egy góllal mégis sikerült nyer­niük. G.: Kiss F.. Gy. Nagy J., Fábián. Janó. Kovács (11-es- böl), ill. Albert 2 (egyet 11-es- ből). Mihálka. Kondacs. Jó: Szabó, Szigeti. Mihálka. Kon- dacs. Albert. A hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt. (Ambrus Gyula) Dévaványa—Kamut 2—0 (1—0). Dévaványa. 350 néző. V.: Tóth II. S. Dévaványa: Czudor — Bu­dai. Molnár T.. Bakó. Molnár G., Adamik. Ernyes (Ungi), Papp. Tóth (Szarka). Kovács A.. Salánki. Edző: Mesterházi Jenő. Kamut: Szikora — Ur­bán. Szabó. Benyovszki. Kolo- zsi (Takács). Pittner. Uhrin, Bora, Fekete. Balogh, Jenéi. Edző: Zsibrita József. A meddő vendégfölény ellenére a lelke­sen. helyenként jól játszó ha­zaiak rászolgáltak a győzelemre. Jó játékvezetés. G.: Kovács A. 2. Jó: Kovács A.. Budai. Bakó, Molnár T.. Molnár G., ill. Pitt­ner. Szabó. Kolozsi. (Ágoston Sándor) Gyulavári—Bcs. Törekvés 3—0 (2—0). Gyula. 120 néző. V.: Mol­nár S. Gyulavári: Király I. — Irimiás. Karácsony. Berndt, An­tal. Dobsa, Megyeri, Zsidó Cs.. Agócs. Kukla. Veres (Zsidó J.). Edző: Tóth Kálmán. Törekvés: Unyatinszki — Kovács G.. Do­bó. Hancsák. Urda, Szűcs. Al­berti. Schneider, Rakonczás, Balangó, Rusz (Kovács Z.). Edző: Toszeczki Mihály. Jó ira­mú, színvonalas mérkőzésen a hazai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott. G.: Veres. Agócs. Kukla. Jó: Király, a mezőny legjobbja, valamint az egész ha­zai csapat, ill. Alberti. Schnei­der. (Túri Sándor) Doboz—Okány 5—0 (2—0). Do­boz. 200 néző. V.: Zvolenszki. Doboz: Lovas — Balogh. Lukács (Komlósi). Bodzás, Zsibrita, Kvasz. Majnár. Nagy. Buzi. Dé- zsi. Bucsai. Edző: Lukoviczki Vilmos. Okány: Kisgyurka — Fekete, Bodó, Kincses. Gál. Pes­ti. Király. Deli. ökrös. Egri, Garzó. Edző: Hugyecz László. Tetszetős játékkal megérdemelt hazai győzelem született a lel­kes és sportszerű vendégek el­len. G.: Dézsi 2. Lukács, Kvasz, Buzi. Jó: Kvasz. Majnár. Nagy, Buzi. ill. Kisgyurka, Bodó. Pes­ti. Deli. (L. V.) Sarkadkeresztúr—Körösladány 3— 1 (1—0). Sarkadkeresztúr. 100 néző. V.: Boríts. Sarkadkeresz­túr: Szappanos — Jámbor. Nagy. Novák. Kiss. Péter S.. Takács (Puskás J.). Csizmadia. Bor­bély. Péter J.. Bende (Puskás S.). Edző: Fábián Tibor. Körös­ladány: Kiss — Hornok, Varró K.. Balogh. Nánási. Szántó. Me­ző, Baliga. Baran L.. Kántor. Barna I. Edző: Antal János. A vendégfölény ellenére, jó ha­zai cserékkel, megérdemelten nyert a keresztúri gárda. G.: Kiss 2 (egyet 11-esből). Puskás J.. ill. Kántor. Jó: Jámbor. Kiss, Puskás. Szappanos. ill. Kiss, Kántor. (Drozdik József) További eredmények: Kétsop- rony—Vésztő 0—1. Gerla—Mcző- kovácsháza 0—2. Köröstarcsa— Elek 0—2. Gy. Köröstáj—Tar- hos 2—1. Ifjúságiak: Dévaványa—Kamut 5—1, Sarkadkeresztúr—Körösla­dány 4—3. Kétsoprony—Vésztő 4— 0. Köröstarcsa—Elek 0—3. Do­boz—Okány 6—0.s Gerla—Mező- kovácsháza 2—5. Gy. Köröstáj — Tarho.s 7—0. Orosházi csoport Tótkomlós—Pusztaföldvár 3—0 (1—0). Tótkomlós, 350 néző. V.: Uhljár. Tótkomlós: Kaiser — Kovács. Mitykó I. (Szokolai), Domanovszki (Acs). Karasz, Szpisják I.. Szpisják J.. Mitykó 11.. Fodor. Litauszki. Poljak. Edző: Mataisz András. Puszta- földvár: Holecska — Tóth B., Takács. Bukovics. Krnács, Né­meth. Tóth M.. Nagy D.. Nagy 1.. Tóth L.. Mile. Edző: Zsurka János. A második félidőre fel­javult hazai együttes akár na­gyobb különbséggel is nyerhe­tett volna. Kitűnő játékvezetés. G.: Litauszki 2. Szpisják J. Jó: Litauszki. a mezőny legjobbja, Szokolai. ill. Takács. Krnács. (Hovorka György) Kunágota—Kardos-örmény kút 2—2 (2—1). Kardos. 200 néző. V.: Szemenyei. Kunágota: Csipái I. — Kovács. Biró. Szilágyi. Szabó, Farkas. Korpa. Suhanyeczki. Pé­csi (Mellák. Csatlós). Pécsik, Tóth. Edző: Szilágyi János. Kar- dos-örménykút: Brusznyiczki — Misik. Závogyán. Skorka. Jurák, Janecskó. Menárik. Varga M. (dr. Maczák). dr. Szabó. Szabó. Gábor. Edző: Kohut György. A hazaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. G.: Farkas, Suha­nyeczki. ill. Varga M.. Menárik. Jó: Farkas. Szabó, Suhanyecz­ki. ill. Skorka. Jurák. dr. Sza­bó. Gráfik János) További eredmények: Csaba­csüd—Csanádapáca 0—2. Lökös- háza—Rákóczi Vasas 4—1. Domb­egyház—Békéssámson 2—2. Bat- tonya—Magyarbánhegycs 5—2. Ifjúságiak: Csabacsüd—Csanád­apáca 4—1. Lökösháza—Rákóczi Vasas 2—3. Dombegyház—Békés­sámson 5—1. Battonya—Magyar- bánhegyes 8—2. Kardos-örmény- kút—Kunágota 0—1. Tótkomlós- Pusztaföldvár 13—0. FTC—Bcs. Előre Spartacus 2—1 (1—0). NB-s ifjúsági mérkőzés, Budapest. Népliget. 200 néző. V.: Szabó II. Előre: Fazekas — Né­meth. Krisán. Hovörka, Marik Z.. Popol. Nagy (Hankó Z.). Bagyinka (Deák). Lenkcfi (Ga- lovicz). Zsigmond. Simák. Edző: Klembucz János. A bajnokcsé- lyes FTC nehezen győzött a jói játszó, de helyzeteit rendre ki­hagyó csabaiak ellen. G.: Ga­ras, Mészáros, ill. Simák. Jó: Fazekas. Zsigmond. Simák. Bcs. Előre Spartacus—FTC 2—0 (0—0). NB-s serdülőmérkő- zés. Budapest, Népliget, 400 né­ző. V.: Farkas. Előre: Oláh — Kiss, Bánfi, Kövesi, Szűcs, Such. Papp. Botyánszki, Miklya, Belvon. Képiró (Kassai). Edző: Szombati György. Győzelmük­kel nagy lépést tettek előre a bajnoki cím felé a csabai ser­dülők. G.: Belvon. Miklya. Jó: Bánfi. Such. Miklya. Totótippjelnk 1. Saarbrücken—Watlonsch. 1 2. Bürstadt—St. Pauli 1 x 3. F. Köln—Solingen 1 4. Nürnberg—Kassel 1 x 5. Duisburg—Darmstadt x 1 6. Offenbach—Aachen 2 x 7. Arezzo—Campobasso 1 x 8. Catania—Bari x 2 9. Empoli—Pisa 2 10. Padova—Perugia l x 11. Pescara—Genoa 1 12. Triestina—Monza 1 13. Varese—Bologna x PÓTMÉRKÖZÉSEK 14. Lecce—Cagliari 1 15. Cesena—Parma 1 16. Samben.—Taranto 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-taelyet­tes: Seieszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 1. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzilnk meg és jiem küldünk vissza.