Békés Megyei Népújság, 1984. október (39. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-10 / 238. szám

1984, október 10., szerda NÉPÚJSÁG Ma délután Drezdában a Német Demokratikus Köztár­saság—Algéria nemzetek közötti válogatott mérkőzéssel pályafutása újabb jelentős állomásához érkezik Németh Lajos FIFA-játékvezető. Nyolc különböző nemzetközi kupa-, ifi-, illetve utánpótlás-mérkőzés irányítása után — ehhez kilenc partjelzői közreműködés járult — első A válogatott találkozóját dirigálja a kitűnő bíró. Bár sípos pályafutása, aktív játékosmúltja miatt, a hasonló utat járóknál eddig könnyebb és gyorsabb volt, azért az övé sem volt egyszerű... Egyebek között 43 NB I-es mérkő- zést dirigált — többségükön teljes megelégedésre. Képsorozatunkat — a drezdai fellépés alkalmából kö­zöljük, egyben köszöntjük Némethet. Képeink az idei, székesfehérvári Magyar Népköztársasági Kupa-döntőn készültek. i 1. Vajon milyen lesz? 2. Hát nem érdekes, a két kapitány ellen még játszot­tam is 3. Vízhányó Laci bácsi taná­csait mindig szívesen hallga-. tóm 4. Tessék' hátrább*jönni! 5. Hát, ez is megvolt FABIAN ISTVÁN FELV. II labdarúgó NB l-ért II Rába-parti fellépés előtt a lila-fehérek Ma teljes fordulót játsza­nak a labdarúgó NB I-ben. A 7. forduló sorsolása: Ű. Dózsa—Bp. Honvéd (17.00), Vasas—FTC (18.45), Eger— ZTE (14.00), Pécs—Szeged (14.00), Debrecen—Tatabá­nya (14.00), Videoton—Ha­ladás (17.00), Csepel—MTK- VM (17.00), Rába ETO—Bcs. Előre Spartacus (17.00). A lila-fehérek — különö­sen, ha a csapat formáját vesszük figyelembe — rend­kívül nehéz 90 perc elé néz­nek, még akkor is, ha a győ­riek az elmúlt szombaton minden papírformát felbo­rítva, simán kikaptak „fé­lelmetesnek” ismert ottho­nukban, az Ű. Dózsától. Sülé István szerint akkor számíthatnak szoros ered­ményre, sikeres fellépésre, ha sikerül olyan teljesítményt nyújtani, mint amilyet az MNK-elődöntőn mutatott a Rába ETO ellen a csapat. A vezető edző úgy véli, hogy Királyvári formája hullám­zik, ezért nem szerepelteti, helyén az újoncnak számító Vigh játszik. Az sem dőlt még el, hogy a sárga lap miatt kiállított Bárányt, visszakapja-e a helyét Ta­kácstól. Az összeállítás ezek szerint: Leboniczky — Vigh, Kerekes, Takács vagy Bara- nyi, Fabulya — Steigerwald, Pásztor, Sulija — Kanyári, Fecsku, Szekeres. A békéscsabaiak tegnap délben tartottak edzést, majd kora délután indultak útnak, s tatai éjszaka után érkez­nek Győrbe. A Rába-partiaknál — mint azt Mohay Gábortól, a Kisalföld sportrovatvezető­jétől megtudtuk — Hannich sérülése miatt hiányzik szerdán a zöld-fehérek gár­dájából, és valószínű Stark is, aki ugyancsak megsérült legutóbb. Szentes továbbra is maródi, Kurucz viszont már játszik. A Rába való­színű kezdő csapata: Kovács — Turbék, Hlagyvik, Judik, Magyar — Csonka, Kurucz, Preszeller — Szabó, Szepesi, Vági. Rajtuk kívül Mile és Rezi jöhet szóba a mezőny- játékosok közül — akár kéz ■ dőemberként is. A mérkőzés 17 órakor kezdődik, a játék­vezető Szabó B. lesz. 1971 75 MÉRLEG Győrben Bcs.-n 1—1 1—2 1975 76 5—0 1—1 1976 77 0—1 2—1 1977 78 3—1 3—0 1978/79 2—0 0—1 1979 80 4—1 3—1 1980 81 2—2 1—0 1981/82 1—1 0—1 1982 83 5—1 3—2 1983 84 — — 1984/85 ? Hét végi labdajáték-eredmények Hosszabbítás döntött Mezöberényben Salgótarjáni Kohász— lies. MÁV 68:56 (39: 29). NB Il-es férfi ko­sárlabda-mérkőzés. Békéscsaba. V: Pa- taj, Farkas. MÁV: MÉSZÁROS (6), Vozár (8), Kiss +. (10), FEHÉR (10), Lukács (12). Csere: Sebők (4), Abrahám (6), Ancsin, Nagy S., Krizsán. Edző: dr. Papy Lajos. Közepes színvonalú mérkőzésen mindkét gárda inkább a védekezésben nyújtott jó teljesítményt. Fe­gyelmezettebb támadójátékkal meglepetést okozhattak volna a csabaiak. Mezőberényi SE—Kiskunfél­egyházi Lenin SK 84:82 (39:32, 72:72). NB II. Férfi. Mezőbe- rény, 100 néző. V: Darida, Ne­mes. MSE: Szilágyi (10), Hida­si (24), Tánczos (4), Bartóki (14), Iványi (16). Csere: Szu­gyiczki (12), Székely (2), Nagy (2), Faragó, Kovács. Edző:Szu- gyiczki János. Magabiztos já­tékkal kezdtek a hazaiak (16. perc: 32:20). Ezt 10 perces .rö­vidzárlat követté, s a vendé­gek átvették a vezetést (43:45). Innen felváltva vezettek a csa­pátok. -Már győztesnek látszott az MSE, amikor a lefújás előtt három pontot érő kosárral egyenlítettek , a vendégek. A hosszabbításban a nagy elszánt­sággal küzdő herényiek szerez­ték meg az értékes győzelmet. Egri TK—Békési ÁFÉSZ 59:58 (27:33). NB II. Női. Eger. V: .Tolnai, Petró. Békés: Fehér (25), "Veres (3), Zimáné (15), Jám­bor (12), Veszprémi (3). Csere: Barna, Eperjesi, Szabó, Vári, Pocsaji. Edző: Zima András. A második játékrészben a 28. percben már 12 ponttal veze­tett az ÁFÉSZ, de ekkor egy érthetetlen rövidzárlat követke­zett, s ez az értékes két baj­noki pontba került. Mezőberényi SE—Kiskunfél­egyházi Vasas 75:40 (32:26). NB II. Női. Mezőberény, 100 néző. V: Nemes, Darida. MSE: Braun R. (10), Hegedüsné (9). Gerlai (10), Braun Zs. (10), Iványiné (15). Csere: Csengeriné (9), Csipke (8), Baksa (2), Urban- csek (2), Hoffmann. Edző: Ivá­nyi László. A 17. percig a fél­egyháziak vezettek — 22:25. Ez­után a herényiek felgyorsították a játékot, és hamar sikerült fordítaniuk, így első hazai baj­noki mérkőzésükön jelentős kü­lönbséggel nyertek. Egri Tanárk.—Békési ÁFÉSZ 68:65 (31:19). NB II. Férfi. Eger. V: Tolnai, Petró. Békés: Hege­dűs (11), Balázs (15), Zoltán (10), Lipcsei (9). Eperjesi. Cse­re: Kovács (14), Korcsok (2), Balogh, Dankovszki. Domokos A. Edző: Békési Mihály. Gyen­ge első félidei játék után a má­sodik játékrészben feljavultak a békésiek, de ez is kevésnek bi­zonyult a mérkőzés megnyeré­séhez, a lelkes hazaiak ellen. Egv győzelem, egy vereség GYESTK—Sátoraljaúj­hely 3:2 (—13, 8, —12, 11, 14). NB 11-es női röplabda-mérkőzés. Gyomaendrőd. V: Sán- ragó.. GYESTK: Ko­vács, Nyemcsok, Szendrei, Ta- kácsné, Hegedűs, Hornok. Cse­re: Szurovecz, Asztalos, Kajla. Edző: Szmolnik Lajos. 1. játsz­ma: a hazaiak kezdtek jobban — 4:2, 9:6, 11:9 — majd fel­jött a vendégegyüttes. Előbb egyenlített, majd megnyerte a játszmát — 0:1. 2. játszma: a GYESTK végig irányított, biz­tosan nyert — 1:1, 3. játszma: a Sátoraljaújhely elhúzott — 0:6, 4:10 — ezután a házigaz­dák I2:10-re fordítottak, de a hajrá újra a vendégeké volt — 1:2. 4. játszma: nagy küzdelem­ben 4:10-ről fordítottak a gyo- maendrödiek, és kiegyenlítettek — 2:2. 5. játszma: most is a vendégek kezdtek jobban, 2:8- cal fordultak a csapatok. Térfél­csere után a GYESTK fokoza­tosan feljött, izgalmas labdame­netek után 16:17-re nyert —3:2. Sátoraljaújhely—GYESTK 3:0 (13, 7, i.) NB Il-es női ifjúsági mérkőzés. Gyomaendrőd. Tiszavasvári Lombik—Bcs. Elő­re Spartacus 3:1 (13, 8, —10, 8). NB II. Női. Tiszavasvári. V: Gruber. Előre: Simon, Buzássy, Csete, Fésűs, Nemes, Kiss, Csere: Zsombok, Uhrin, Szovsz- ki. Edző: Buzássy Béla. 1. játsz­ma: 0:4, 10:4, (!), 10:8, 13:8, 14:12, 14:13, 15:12, -1:0, 2. játszma: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6, 10:6 (!>, 10:8, 15:8 — 2:0, 3. játszma: 0:1. 3:1, 3:2, 7:2, 7:6, 8:6, 8:12, 10:12, 10:15 — 2:1. 4. játszma: 9:0 (!), 9:4, 12:4, 12:8, 15:8 —3:1. A küzdelmes mérkőzésen az Előre Spartacus egységesebb csapat benyomását keltette. Me­zőnyben kulturáltabban játszot­tak, ütőerőben is felülmúlták a vendéglátókat. Példa nélküli nyitásrontással azonban önma­gukat verték meg a lila-fehé­rek. Az első játszmában 4:0-ás vezetés után hat, a második játszmában 6:2-es vezetés után kilenc nyitást rontottak a bé­késcsabaiak. Tiszavasvári Lombik—Bcs. Előre Spartacus 3:0. NB Il-es női ifjúsági mérkőzés. Mezöhegyesi bravúr Testvériség—Szarvasi FSSC 32—18 (14—9). NB II. Férfi kézilab­da-mérkőzés. Szarvas, íoo néző. V: Méri, SiTíii/n. Szarvas: Gulyás — Bar- ta, BANFI 13, Jova 1, Túri, Vi­da 1, Juhos. Csere: Török, Wesz- ter 1, Hajdú 1, Paulik 1. Edző: Weszter Vilmos. A több NB 1- es játékossal felálló fővárosiak végig vezetve, biztosan nyertek. Újkígyós—Szolnoki Olajbá­nyász 21—15 (10—2). NB II. Fér­fi. Újkígyós, 150 néző. V: Pát- kai, Vidra. Újkígyós: KOPPÁ­NYI — Locskai 1, Bacsa 4, SKALICZKI 7, Medovarszki. 2, BANFI 7, Harangozó. Csere: Arkus (kapus). Szőke, Oláh, Bene, Mezei. Edző: Kolarovszki Mihály. Igen nehéz körülmények között zajlott le a találkozó: állt a víz a pályán, s a 60 perc alatt szünet nélkül esett az eső. A csúszós labda mind a két csa­pat játékosait sokszor megtré­fálta. A 12. percben -*- ez is jellemző — még csak egy-egy gól esett. Szünetig viszont már biztosították győzelmüket a ha­zaiak. A folytatásban Skaliczkit nem tudták semlegesíteni, Bán- fit pedig tartani a vendégek, miközben Koppányi remek na­pot fogott ki és ez meg is határozta a találkozó összképét, a végeredményt. Mezőhegyes—Kunhegyes 28—21 (14—12). NB II. Férfi. Mezőhe­gyes, 200 néző. V: Ambrus, Cserháti (jól). Mezőhegyes: Krcsméri I. — Várnai 1, Imre 9, Garzó 2, Krcsméri K. 2, Feifrik 9, Koller 3. Csere: Antal 1, Ger­gely 1, Sebők, Nyári (kapus). Edző: Sebők Antal. A szakadó eső ellenére szépszámú druk­kertábor gyülekezett a rangadó­vá előlépett találkozóra. A 19 forduló után a második helye­zett Kunhegyes és a hatodik he­lyen álló Mezőhegyes összecsa­pása az irreális körülményekhez képest izgalmakban bővelkedett, s helyenként színvonalas játékot hozott. A hazai csapat már a mérkőzés kezdetén magához ra­gadta a kezdeményezést és tü­relmes, szívós támadójátékkal — érvényesítve nagyobb technikai tudását — fokozatosan elhúzott, és végeredményben biztos, tel­jesen megérdemelt győzelmet aratott. A mérkőzés hőse Krcsméri kapus volt, aki szám­talan ziccert és négy hétméte­rest is hárított. Szentesi Kontakta—Szarvasi Szirén 23—16 (ío—8). NB II. Női. Szentes, 160 néző. V: Hegedűs, Móczár (megfelelően). Szirén: Tóthné — Kasik 2, Vári 2, Cse- renyecz, BORGULYANÉ 10, Sza­bó 2, Dögé. Csere: Kovácsné, Jansik, Csatári, Lázár, Melis. Edző: Gulyás Mihály. A szarva­si együttes az első félidőben in- diszponáltan játszott, csupán Borgulyáné nyújtott az átlagnál jobb teljesítményt, de még így is szoros volt az eredmény. Fordulás után, amikor nyilván­valóvá'vált, hogy ilyen teljesít­mények mellett nincs reális le­hetőség a mérkőzés megnyeré­sére, hosszabb időre szóhoz ju­tottak a cserék is, mivel a Szirén tehetséges játékosokból álló, de tapasztalatlan együttese most már nem tudja elkerülni az osztályozón való részvételt. Szeghalmi SC—Siroki Vasas 23—23 (12—11). NB II. Női. Sí­rok, 100 néző. V: Burián, Ma- resch (jól). Szeghalom: dr. Hor- váthné — Vizemé 4, Sánta, MENDRÉNÉ 10, Madar 1, Lo- sonczi, VARGANÉ 6. Csere: Di- nya 2, Gulyás, Berényi, Mikola. Edző: Vass Sándor. Az első fél­időben felváltva estek a gólok. Egyik csapat sem tudott jelen­tősebb előnyre szert tenni. For­dulás után a 40. percben 15-12- re elhúztak a szeghalmiak, de a vendégek fordítani tudtak. Az 51. percben 19—17-re vezetlek. Két perccel a mérkőzés befeje­zése előtt 23—21-es hazai veze­tésnél a szeghalmiak emberfo­gásra jöttek ki és sikerült egyenlíteniük. A szeghalmiak e találkozón mérsékelt teljesít­ményt nyújtottak. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsá­giak és serdülők eredményei.) Kondoros—Bcs. Volán 34—20 (21 —17, 31—5). OMTK—Tótkomlós 16—11 (25—5, 7—6). Mezőhegyes II.—Szeghalom — (21—22, 16—9). Sarkad—Mezőberény 15—20 (8— 23, 1—17’. Békés—Gyomaendrőd 10—11 (14—12, 4—8). Nők. (Zá­rójelben a serdülők eredmé­nyei.) Szarvasi Szirén II.—OMTK 28—8 (6—7). Sarkad—Mezőberény 1^—22 (7—7). Gyomaendrőd—Bé­kés 6—12 (6—7). Kamut—Kondo­ros 20—5 (12—4). Békésszent­andrás—Doboz 13—18 (8—9). Bcs. Előre Sp. II.—Mezőkovácsháza 10—5 (13—1). II. osztály. Nők. OMTK II.— Csorvás 9—12, Kétsoprony—Gyu­la 3—4, Tarhos—Mezőberény II. 20—8. (A hétvégi labdarúgó-mérkőzé­sek eredményeit lapunk holna­pi számában közöljük.) i * Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztö-helyet- MEG•El tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz„ 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpás! Zoltán. Tele­INDEX: 25054 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és 1 k. 1 H fon: 26-395. Terleszti a Magvar Posta. Előfizethető a hírlaDkézbesítő nostahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díi: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. ISSN 0133—0055 nem küldünk vissza. 90 perc