Békés Megyei Népújság, 1981. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1981-05-19 / 115. szám

1981. május 19., kedd SPORT SPORT SPORT A tervezett négy pont helyett — 3 Szarvasi FSSC-Hajdúböszörmény 3—2 (1-1) Labdarúgó NB II. Hajdúböszörmény, 100 néző. V: Szávó. Szarvas: Pocsai — Paulik (Demjén, 53. p.), Szőke, Filyó, Plástyik — Erős, Ravasz. Tabár — Máthé, Bánáti, Fehérvá­ri (Sztvorecz, 77. p.). Edző: Papp László. Hajdúböszörmény: Mangu — Nagy, Lipők, Derzsényi, Kapusi — Burai (Molnár, 73.), Herczeg, Andorkó (Sütő, 60. p.) — Papp. Vaszilkó, Bez- zegh. Edző: Komlóssy Imre. 6. perc: Paulik elment a jobb szélen, középre ívelt, s Fehérvári kapásból a bal felső sarokba lőtt, 1—0. 39. perc: Papp jobb oldalról kül­dött beadásából Herczeg mintegy tíz méterről a léc alá rúgta a labdát. 1—1. 68. perc: Fehérvári mesterien kezelte le Erős átadását, mel­léi maga elé tette a labdát, és azt húsz méterről a jobb felső sarokba zúdította, 2—1. 73. perc: jobb oldali táma­dás végén Herczeg kiugrott a védők közül, s közelről a bal aisó sarokba lőtt, 2—2. 79. perc: Ravasz jobbról élesen lőtt középre, a hazai védők késlekedtek a beavatkozás­sal, s Sztvorecz a tehetetlen kapus fölött a hálóba fejel­te a vendégek győztes gólját, 3—2.s Jó® iramú, változatos, ér­dekes küzdelmet vívott a két csapat. A gyorsan szerzett vezető gól nagy önbizalmat adott a vendégeknek, sokáig meg is tudták őrizni előnyü­ket. A hazaiak csak a haj­rában tudtak egyenlíteni. A második félidőben fokozó­dott az «ram. mindkét csa­pat nyílt sisakkal játszott. A szarvasiak több helyzetet dol­goztak ki, mégis csak súlyos védelmi hibából szerezték meg a győzelmet jelentő gólt. Jó: Fehérvári (a mezőny legjobbja). Erős, Ravasz, ill. Nagy Lipők, Herczeg. R. Zs. Gyulai SE—Szolnoki MÁV MTE 0-0 Labdarúgó NB II. Gyula, 2500 néző. V: Fekete. Gyula: Szi­lágyi — Lukoviczki, Plástyik, Csathó, Otott — Molnár (Sza­kái, 71. p.), Kocsis. Cserháti — Tóth (Lipták, a szünetben) Vágó, Friderikusz. Edző: Szűcs Mihály. Szolnok: Bartos — Porhanda, Szántai, Sebők, Tóth — Csontos, Szabó, Baran — Selyem (Fcldesi, a szünetben), László, Nász (Tubok, a 89. p.). Edző: Géléi József. Gyalogló OB Sátor László (Bp. Honvéd) megvédte elsőségét Ügy tűnik, a gyaloglók fel­fedezték Békéscsabát: a Vi­harsarok kuparendezvényein mind nagyobb számban áll­nak rajthoz, s az ideális kö­rülményekkel, kitűnő rende­zéssel a város kiérdemelte: Békés megyében először Bé­késcsabán rendeztek orszá­gos bajnokságot az atléták. Vasárnap reggel kellemes időben került sor az 50 ki­lométeres táv bajnoki rajt­jára. A kötelező orvosi vizs­gálatok után, pontosan fél hétkor, harminchatan vágtak neki — huszonhatan értek célba — a húszkörös távnak. A versenyen a teljes hazai élmezőny rajthoz állt. kivé­ve Szálast, aki talpizomsérü- léssel bajlódik. A rajtot követően a szak­emberek az esélyeket latol­gatták: egyöntetű volt a vé­leményük, hogy ez a bajnok­ság Domjánnak, a Haladás VSE versenyzőjének „áll”, ugyanis a közelmúltban ví­rusos influenzával küszködő Sátornak (Bp. Honvéd) még a héten is hőemelkedése volt. A haladás VSE versenyzője, Andrásfaival (Postás SE) már az első körben az élre állt, jó iramot diktálva ve­zették a mezőnyt, a féltávot azonos, 2:05.40 másodperces idővel teljesítették. A 12. körben Andrásfai korábbi sérülése kiújult, így a ver­seny feladására kényszerült, miközben az élen haladó szombathelyi fiút a Honvéd két versenyzője. Sátor és Dal- mati megközelítette. Sőt, az utolsó előtti körben Sátor át­Sátor — most már egyedül — a célegyenesben vette a vezetést, frissen, len­dületesen gyalogolva növelte előnyét, s védte meg ezen a távon bajnoki címét. Eredmények: 50 kilométeres gyaloglásban országos bajnok: Sátor László (Bp. Honvéd. Ed­zője: Tábori János) 4:06.18, 2. Dómján (Haladás VSE) 4:08.01, 3. Dalmati (Bp. Honvéd) 4:14.16, . . . 11. Kovács (Bcs. Előre Sp.) 4:35.33, 12. Korcsok (Bcs. Előre Sp.) 4:38.42. ...22. Valkó (Bcs. Előre Sp.) 5:00.49. Csapatbajnok: Építők SE (Da- novszki. Szálas M.. Jung. Edző: Szabó János). 2. Szegedi VSE, 3. Bp. Postás. 4. Bcs. Előre Sp. — szekeres — Tíz nap: négy mérkőzés, három győzelem Bcs. Előre Spartacus—BHG SE 17—15 (6—6) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. V: Balogh, Deák. Békéscsaba: BJELIK — LACZÓ 2, Rácz É. 2, Töbakné, Jakab 2, Csulikné 8 (4), Kisuczki. Csere: Varga É. 3 (3), Nagy I., Oláh L, Oláh II. Edző: Szabó Károly. BHG SE: KARAKAINÉ — Sturm 1, Csányi 3 (3), Varga M. 3, Kiss 3, Baraksó 3, Szabó M. Csere: Jeles 1, Juhász 1, Vargáné. Edző: Nádori Pál. Kiállítás: Hétméteresek: 10 7, ill 4 3. Ahogy várható volt, a kez­dőrúgást követően támadni kezdett a GYSE. A 11. perc­ben Tóth beadását Bartos ügyesen húzta le a már elő­revetődve fejelni készülő Vágó elől. A másik oldalon Nász beadása a felső lécről pattant a kapu mögé. Egy fölészállt Kocsis-szabadrú­gástól hördült fel a nézőtér, majd Cserháti rossz átadása után Otott „kénytelen volt" buktatni Szántait, de sze­rencsére a szolnoki játékos sérülése múlandó volt. Más nem is igen történt az első félidőben, ideszámítva még Baran sárga lapos figyelmez­tetését. A II. félidőt Vágó két ka­pufa-lövéssel kezdte, először a felső, aztán a jobb oldali lécet találta el a labdával, de ennél többre mások erejéből sem futotta. A 65. percben szívderítőnek indult, amikor Cserháti jókor lépett7 be a védők mögé, rögtön százszá­zalékos helyzetbe is került, de Bartos belevetődött az utolsó cselbe, s maradt az eredmény — 0—0. Számolat- lan gyulai szöglet után az utolsó előtti percben Nász sókat tehetett volna az óriá­si meglepetésért, de szöglet utáni fejesét Szilágyi bra­vúrral hárította. (Géléi azon­nal le is hívta a balszélsőt.) Totó A totó 20. heti telitalála­ta: 2, x, 2, 2, 1, 1, x, 1, 1, 1, 2, x, x, x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 20. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 4 darab, amelyek egyben 13 plusz 1 találato- sak is. A nyeremény és a jutalom együttesen 679 892 forint. 12 találatos szelvény 157 darab, nyereményük egyenként 8661 forint. 11 találatos szelvény 2865 da­rab, nyereményük egyen­ként 475 forint. A 10 talála­tos szelvények száma 23 081 darab, nyereményük egyen­ként 88 forint. Gyenge mérkőzés volt, a gyulaiak tavaszi produkciói­hoz mindenképpen az, de túlzás lenne mindent elfe­ledve mindjárt úgy elparen- I tálni a kék-fehéreket, mint j a szurkolók egy kisebb cso­portja tette. A Szofnoki MÁV MTE lelkes védekezéséért di­cséretet érdemel. Jók: Plás­tyik, Lukoviczki, ill. Bartos. Sebők, Baran, Földesi. F. I. További eredmények: Salgó­tarján— D. Kinizsi 2—1 (0—ü), MVSC—H. Papp J. SE 4—4 (4—2). Kazincbarcika—Hódmezővásár­hely 0—0, Özd—H. Szabó L,. SE 1—Ö (0—0), DUSE—Gyöngyös 1—0 (0—0), H. Asztalos J. SE—Borso­di Volán 5—0 (0—0). Lehel SC— Nagyba tony 1—0 (1—0). Karcag —Eger 1—2 (1—1). A Keleti csoport állása: 1. Özd 33 20 7 6 53-25 47 2. Gyula 33 15 11 7 44-31 41 3. STC 33 15 9 9 46-33 39 4. Papp SE 33 13 13 7 53-42 39 5. Gyöngyös 33 15 9 9 39-30 39 6. MVSC 33 15 8 10 61-56 38 7. HMSE 33 13 11 9 49-36 37 8. D. Univ. 33 14 8 11 42-28 36 9. Szabó SE 33 13 9 ii 40-30 35 10. Asztalos SE 33 13 9 11 46-37 35 11. Eger 33 13 9 11 39-42 35 12. K.-barcika 33 10 12 11 42-45 32 13. Szolnok 33 10 12 11 44-48 32 14. Debr. K. 33 10 11 12 46-48 31 15. Lehel SC 33 9 11 13 35-40 29 1G. Szarvas 33 10 8 15 34-37 28 l". N.-bátony 33 10 7 16 47-56 27 18. Borsodi V. 33 7 10 16 35-63 24 19. Karcag 33 7 6 20 31-66 20 20. H.-böszörm. 33 4 8 21 27 60 16 A l következő fordulóban, má­jus 24-én: Szarvas—MVSC, Deb­receni Kinizsi—Gyula. Ifjúsági bajnokság Csepel—Bcs. Előre Sparta­cus 4—2 (2—2). Labdarúgó NB I ifjúsági. Békéscsaba, Kórház utca, 200 néző. V: Köböl. Csepel: Bakó (Vági) — Szabó T. (Bedő), Töm- böly, Kökény, Nyusa — Kin­cses, Oláh, Sztraka — Szabó Zs., Galbavi (Bartha), Var­ga. Edző: Már János. Bcs. Előre Sp.: Baji (Szakács) — Bartóki, Lukács, Kovács, Nagy A. — Bella (Szarvas). Cseh, Fabulya — Fehér, Ku- rucz (Jámborcsik), Tóth. Ed­ző: Szita László. G: Kö­kény 2, Oláh, Kincses, ill. Tóth, Kurucz. Jó: Tömböly, Kincses, Kökény. Oláh, ill. Fabulya. (Sztoján János) Csulikné hétméteres gólja vezette be a mérkőzést, ami­re Csányi válaszolt bünte­tőből. Csulikné és Varga Éva gólját két percen belül ismé­telten kiegyenlítették a BHG-sek. Ettől kezdve fel­váltva estek a gólok a fél­időig, s mindkét csapat ki­hagyott 7 métereseket. Sőt, a 25. percben Baraksó révén 5—4-re a vendégek vezettek, s a félidő lefújása előtt né­hány másodperccel egyenlí­tett Jakab egy szép akciógól­lal. A fordulás után 10—10-ig ismét felváltva estek a gó­lok, ekkor már Csulikné mellett Rácz és Laczó is eredményes volt. Ezt köve­tően három perc alatt 3 góllal elhúzott a hazai csa­pat, Varga Éva büntetője után Laczó ugrott meg, s a jobb szélről szinte az alap­vonalról talált be Karakai- né hálójába. Az 56. percben Csulikné góljaival mái 17—12-re vezetettt a lila-fe­hér csapat, s a győzelem biztos tudatában kicsit ki­engedtek. ami azt eredmé­nyezte, hogy a BHG-sok 3 gólt dobtak zsinórban. Egy kicsit fáradtnak tűnt a békéscsabai csapat, hiszen 10 nap alatt ez a negyedik bajnoki mérkőzésük volt. Amiből viszont hármat meg­nyertek. Az FTC, a Borsodi Bányász legyőzése után most a BHG-t fektették két váll­ra. Csulikné büntetőket hi­bázott, ennek ellenére 8 gól­lal terhelte az ellenfél háló­ját. Laczó kitűnően fogta rábízott emberét, s két gólt is dobott. Bjelik emelkedett még ki, aki rendre jól vé­dett. Rácz Éva mindinkább formába lendül, amit ugyan­csak két gólja bizonyít, a két balszélső. Varga Éva és Kisuczki számos helyzetet dolgozott ki. A balszélső Varga Éva (ke­zén a labda) sok helyzetet dolgozott ki... Fotó: Jávor Péter Papírforma-borulás A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. for­dulója után a- következőt adtuk összefoglaló címnek eze­ken a hasábokon: „A papírforma »győzött«”, utalva a kilenc mérkőzés egyikére-másikára. Most ennek a cím­nek az ellenkező előjelű megfogalmazása kínálkozik. Mert igencsak papírforma-borulás az. hogy a szentand- rásiak 4—0-lal küldték haza a vasárnapig listavezető OMTK-t. Kétségtelen, a Körös-mentiek feljavultak a hajrára, no de ennyire... ? Ezek után aligha lehet cso­dálkozni azon, hogy tudósítónk egyetlen átlagon felül játszó OMTK-játékost sem talált a 13 közül. Mezőhegyes—Békés 3—0 (1—0). Mezőhegyes, 400 néző. V: Koszó. Mezőhegyes: Kaiser — Veszpré­mi, Szatmári, Csordás J., Mol­nár — Köteles, Csordás S.. Ko­vács F. — Bakai (Acs), Balogh (Bottyán), Koszó. Edző: Dúl Ár­pád. Békés: Stuber — Felegyi. Papp, Deák. Csicsel.y — Gonda, Antoni, Ónodi — Sebestyén, Vá­gási, Besztercei. Edző: Nagy Mi­hály. Mindkét csapat felszaba­dultan, könnyedén, támadó fel­fogásban játszott. A színvonalas, jó mérkőzést a helyzeteit jobban kihasználó együttes nyerte. G: Csordás S. 2. Köteles. Jó: Kai­ser, Szatmári. Köteles, Csordás S.. ill. Papp. Csicsely, Vágási. (Liker Lajos) Határőr Dózsa SE—Bcs. Agyag­ipar 1—1 (0—0). Orosháza. 500 né­ző. V: Roxin II. Határőr Dózsa: Makai — Ramos, Kiss I., Ham­za (Kovács), Alberti — Gál. Bor­dás II., Pajkos — Erős. Szőke (Garabuczi), Zákány. Edző: Ber­ta József. Agyagipar: Oláh — Kiss, .Szász. Jegyinák. Nagy — Kondacs, Kucsera, Turcsek — Magyar (Lipták), Balogh. Ko­vács. Edző: Mitykó András. A csatárok mindkét oldalon sok gólhelyzetet dolgoztak ki, de ezeket rendre el is hibázták. Kiállítva: Nagy. lerántásért. G: Gál, ill. Balogh. Jó: Kiss. Bor­dás II., Zákány, ill. Kiss, Je­gyinák, Balogh. (Izsóid Miklós) Gyoma—Gerendás 2—0 (1—0). Gyoma. 400 néző. V: Jagos. Gyoma: Rau — Kurilla. Szilágyi. Ágoston. Bán — Hornok P.. Gá- csi (Nagy), Tímár — Forgács, Györfi, Ivanovics. Edző: Lukács Sándor. Gerendás: Bessenyei — Pusztai. Gál, Toncsenka. Ko­vács*— Kun, Skaliczki, Kátai — Nagy. Krizsán. Mesefi. Edző: Nagy Ferenc. Változatos, színvo­nalas mérkőzésen a gyomai csa­pat sok gólhelyzetet teremtett — és rontott el. G: Györfi. Bán. Jó: Györfi (a mezőny legjobb­ja), Forgács. Hornok P.. Kuril­la. UíC Kátai. (Szabados Ferenc) Medgyesbodzás—Medgyesegyhá- za 4—2 (1—2). Medgyesbodzás, 300 néző. V: Terenyei. Medgyes­bodzás: Kerekes (Lajos) — Var­ga. Dobó. Serfőző, Oláh J. — Urda. Oláh L. Zielbauer — De­ák (Pálmai), Ogrincs. Sódar. Ed­ző: Cziráki József. Medgvesegy- háza: Machlik — Dankó. Ko­vács. Gellény. Kituljak — Po- tocska. Tóth. Vajda — Kiss L., Mocsári. Kiss B. Edző: Lós Jó­zsef. Alacsony színvonalú mér­kőzés. megérdemelt hazai győ­zelem. G: Oláh J. 3. (mesterhár­mas). Zielbauer, ill. Tóth. Kitul- iak. Jó: £iáh J.. Urda. Ogrincs. ill. Tóth. Potocska. Dankó. (Csű­ri Ferenc) Szeghálom—Tótkomlós 1—0 (0—0). Szeghalom. 800 néző. V: Németh. Szeghalom: Gulyás — Reinhart. Petróczki. Potyók. Ba­lázs — Kovács. Papp (Varga). Alberti — Zsombok. Maczkó, Bernáth. Edző: Farkasinszki András. Tótkomlós: Szilágyi — Nemes. Mitykó I- (Arató). Csi- lek. Lénárt — Paulik. Karasz. Dávid — Fodor. Kvasznovszki. Mitvkó II. Edző: Lenti József. Gyenge iáték. a hazaiak nehe­zen tudták megtalálni a tótkom- lósiak «zárt védekezésének ellen­szerét. A vendégek 11-est hibáz­tak! G: Varga. Jó: Balázs. Papp. ill. Szilágvi. Mitykó I.. Nemes. (Papp Gyula) Békésszentandrás—OMTK 4—0 (1—0). Békésszentandrás. 400 né­ző. V: Berta. Békésszentandrás: Csik I. — Lakatos. Nag.ypál. Vi­rág I.. Fazekas — Paraszt (Győ­ri),, Bencsik. Perger — Horváth, Virágh II.. Pálinkás (Csik II.). Edző: Tóth János. Orosháza: Tóth — Pólyák. Kökény. Rábai. Ravasz (Simon) — Szegi. Nagy, Ugró (Gulyás) — Lovas. Papp, Szalka. Edző: Szűcs Ferenc. A hazaiak lelkesen játszottak, en­nek eredménye a nem várt nagy különbségű, de megérdemelt győzelem. A vendégek széteső- en, minden átütőerő nélkül ját­szottak. G: Horváth 3 (egyet 11- esből), Bencsik. Jó: az egész hazai csapat. A vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Mre- na Mihály) Battonya—Mezőberény 1—1 (1—l). Battonya, 400 néző. V: Szeles. Battonya: Zima (Sárközi) — Bartha, Lehoczki, Pribojszki. Czabai — Juhász I., Serföző. Hajdara — Karsai (Boár), Kecs­keméti, Szikszai. Edző: Major László. Mezőberény: Kovács — Bánfalvi. Szabó, Wagner, Rácz — Fábián. Lakatos, Kolozsi — Harmati I. (Fazekas), Hegedűs (Burázs), Harmati II. Edző: Li- tauszki Pál. Küzdelmes, de ala­csony színvonalú játék. G: Cza­bai. ill. Lakatos. Kiállítva: Le­hoczki, ill. Lakatos, mindkettő durvaságért. Jó: Czabai. Pribojsz­ki. Szikszai, ill. Wagner. Har­mati II. (Ketskeméty Lajos) Nagyszénás—Sarkad 1—0 (0—0). Nagyszénás, 1100 néző. V: Gróza. Nagyszénás: Pajkó — Szatmári (Pepó), Szabovik, Békési, Ver- böczi — Laczó. Brakszatórisz. Nagy L. — Czimrák, Zahorecz (Szűcs), B. Tóth. Edző: Linka József. Sarkad: Rang (Balogh) — Tóth I.. Nyúzó. Ungor. Szu- rovecz dr. — Tóth II.. Gurzó. Sándor — Sánta. Soór (Rácz). Kesztyűs. Edző: Vasvári Péter. Jó iramú mérkőzésen nagysze­rűen kombináló, sok helyzetet kidolgozó hazaiak és foggal-kö­römmel védekező vendégek pár­harca végül is egv gólt eredmé­nyezett. Ezenkívül három kapu­fa. egv érvénytelen gól esett (a szögletaránv 18:0 volt a hazaiak javára). G: Czimrák. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szuro- vecz dr.. Sánta. (Szabó Árpád) A Mezökovácsháza—Füzesgyar­mat mérkőzést szerdán rendezik meg. Ifjúságiak: Nagyszénás—Sarkad 2—3, Battonya—Mezőberény 1—1. Békésszentandrás—OMTK 4—5. Szeghalom—Tótkomlós 8—0. Gyo­ma—Gerendás 0—0. Mezőhegyes- Békés 2—2, Medgyesbodzás— Medgyesegyháza 1—0. Serdülők: Nagyszénás—Sarkad 4—3. Battonya—Mezőberény, 5—2. Békésszentandrás—Orosháza 0—8. Szeghalom—Tótkomlós 4—0, Gyo­ma—Gerendás 7—0. Mezőhegyes- Békés 1—2, Medgyesbodzás— Medgyesegyháza 1—6. A MEGYEI I, O. LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Állása 1. Nagyszénás 29 17 12­70-20 46 2. OMTK 29 21 4 4 70-25 46 3. Szeghalom 29 15 9 5 52-34 39 4. Bcs. Agyag. 29 15 7 7 61-33 37 5. Füzesgy. 28 14 7 7 46-27 35 6. H. Dózsa SE 29 13 9 7 48-33 35 7. Mezőhegyes 29 15 1 13 48-33 31 8. Medgyesb. 29 12 6 11 37-52 30 9. Sarkad 29 10 8 11 24-28 28 10. Békés 29 11 5 13 40-31 27 11. Gerendás 29 9 8 12 31-51 26 12. Gyoma 20 10 5 14 24-37 25 13. Mezőberény 29 7 10 12 31-46 24 14. B.-szenta. 29 8 6 15 31-45 22 15. Battonya 29 8 5 16 35-46 21 16. Mk.-háza 28 8 3 17 29-65 19 17. Tótkomlós 2!) 3 12 14 21-49 18 18. Medgyese. 29 3 5 21 21-64 11 IFJÜSAGIAK 1. Szeghalom 27 21 5 1 99-17 47 2. OMTK 28 18 8 2 85-24 44 3. Bcs. Agyag. 27 20 3 4 79-21 43 4. Mezőhegyes 27 20 3 4 87-31 43 5. Békés 28 17 6 5 79-34 40 6. Nagyszénás 27 16 5 6 69-45 37 7. Battonya 27 12 8 7 66-47 32 8. Gyoma 27 12 7 8 57-48 31 9. B.-szenta. 27 10 1 16 51-78 21 10. Füzesgy. 26 9 1 16 56-70 19 11. Mezőberény 28 5 9 14 29-47 19 12. Sarkad 27 5 8 14 33-66 18 13. Mk.-háza 26 7 3 16 40-75 17 14. Tótkomlós 27 4 7 16 23-59 15 15. Gerendás 28 5 4 19 26-72 14 16. Medgyesb. 27 2 7 18 22-99 11 17. Medgyese. 28 3 5 20 20-98 11 Bálint nélküli a válogatott Hétfőn reggel némi késés­sel fél 10 után MALÉV- géppel indult Oslóba a ma­gyar labdarúgó-válogatott a szerdai Norvégia elleni vi­lágbajnoki selejtező színhe­lyére és 14.45-kor landolt a gép a norvég főváros repü­lőterén. Megérkeztek a „belgák” is, Fazekas László és Müller Sándor, őket Szepesi György, az MLSZ elnöke várta és ka­lauzolta el a szálláshelyre. A hangulatot némiképp rontja, hogy Bálint László sérülése miatt nem játszhat. Mészöly Kálmán a kelle­metlen hír ismeretében alko­tott véleményt: — Bálint nem játszhat, Ke­rekes lesz a helyettese, aki állandóan a csapattal tartott, sérülése rendbe jött. Egészen biztos, hogy ő is bizonyítani akar, és szeretné kivenni ré­szét a világbajnoki selejtező sikeres megvívásából. BÉKÉS MEGYEI Az MS/.IV1P Békés megyei Bizottsági es a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Fnyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 12-196, 12-035, főszerkesztő: 11-021. Ki-, adja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Békéscsaba. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 11-051. Felelős kiadó: dr. Arpási Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkezbesito postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda Dürer üzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2 A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza.