Békés Megyei Népújság, 1974. szeptember (29. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-17 / 217. szám

Lakáarógé kapa-szerda - Az Eüre Spartacus Mezőtúron szerepel - Szarvasi FSSC—Gyulai SE mérkőzés a Felszabadulási Kupáért A labdarúgó NB Ill-ban; Rét győzelem, egy vereség Vasas Láng—Gyulai SE 3—1 (2—0) Szombat délután 20 ezren szurkolták végig a Bp. Honvéd—Bcs. Elére Spartacus (3—1) mérkő­zést, a csabai Kórház utcai sporttelepen. A találkozó mozgalmas pillanata: Bartos a csabai gól­vonalon, Tóth kapus, Paróczai a földön. Láza Kozma elől kihozza a labdát a „veszélyes zónából” Szerdán, szeptember 18-án Európában megkezdődik az őszi kupaidény: BEK, KEK és UEFA Kupa találkozókat játszanak a csapatok. A magyar labdarúgást négy együttes, az Újpesti Dózsa, az FTC, a Videoton és a Rába ETO képviseli a kontinentális kupatomákon. A bajnokcsapat, az Újpesti Dózsa — a Bajnok- osapatok Európa Kupájáért ját­szik, az FTC a Kupagyőztesek Európa Kupájáért lép pályára, a Videoton és a Rába ETO pedig az UEFA Kupa küzdelemsoroza­tában rajtol. Az Újpesti Dózsa, a Videoton és a Rába ETO ide­genben kezd, az FTC játszik ha­zai környezetben, Szombathelyre, a Haladás VSE elleni, szeptember 21-i találko­zóra. Szarvason érdekesnek ígérke­ző, rangadó számba menő Felsza­badulási Kupa-mérkőzésre ke­rül sor. Az Sz. FSSC-—Gyulai SE találkozót 15 órakor kezdik, Fü­zesi játékvezetése mellett. A labdarúgó NB I góllövőlis­tájának élcsoportja. Hatgólos: Kozma (Bp. Honvéd), ötgólos: Németh (Békéscsaba). Négygó­los: Szurgent (Csepel), lieber (Videoton). Háromgólos: Bene (Ú. Dózsa), Fazekas (Ú. Dózsa), Gass (Vasas), Hauzer (Haladás), Stolcz (ETO). Kétgólos: Bartos (Bp. Honvéd), Bálint (FTC), Be­csei (MTK), Egri (Diósgyőr), Horváth (SBTQ, Kajdi (SBTC), Kocsi (Bp. Honvéd), Pogács (Bé­késcsaba), Szabó (FTC), Szuro- mi (Egyetértés). Vidáts (Vasas), Zámbó (Ű, Dózsa), Zombori (Pécs). Súlyos gyász érte a magyar sportot: Gulyás Gyula, a Magyar Rádió közismert, kiváló ripor­tere vasárnap virradóra, 52 óyes korában szívroham következté­ben elhunyt. Gulyás Gyulát a Magyar Rá­dió saját halottjának tekinti, te­metéséről később történik intéz­kedés. A párosítás • következő: Levezki—Spartak, Szófia—Ű. Dózsa, Ferencváros—Cardiff Ci­Kocsis Lajos nagy érdemeket szerzett a piros-fehérek bé­késcsabai győzelmében iy, FC Napol!—Videoton, Loco- motiv Plovdiv—Rába ETO. A csabai NB I-es csapat szer­dán — Mezőtúron — Felszaba­dulási Kupa-mérkőzést játszik. A lila-fehérek a Szalbó Lajos [SE ellen lépnek pályára, 15 órai kezdettel. Tegnap délelőtt Papp László technikai vezető elmondotta, hogy Tóth és Zielbauer sérülése miatt kénytelen kihagyni ezt a (találkozót, a többiek azonban minden valószínűség szerint sze­repelnek. Az Előre Spartacus pénteken délelőtt még edzést tat, majd délután utazik el A Honvéd egyenlítő gólja előtti pillanat. A, 21. percben Kele­men tisztán futhatott el a jobb oldalon, beívelt fejesét Tóth kiütötte (képünkön) és Kozma (10-es mezben) a hálóba küldte a labdát Kapitányok a Kórház utcai sporttelep lelátóján. A szombat délutáni mérkőzést végignézte Bozsik József (balról), a mos­tani és Hoffer József — az MTI sportosztályának vezetője —, a korábbi labdarúgó szövetségi kapitány is Gyula, 590 néző. V: Jármai dr. (7). Gyula: Juhász <4) — Somos (4) , Kimpián (5), Szabó (5), Otott (6), Megyesi (4) (Hegedűs, —), Cserháti (4), Kádár (4), Sass (4), Tóth (4), Túri (4) (Szathmári, —). Edző. Vasvári Péter és Himer Jó­zsef. Vasas Láng: Furák (5) — Mi­hal ovi cs (5), Bassó (4), Saalai (4); Bogár (5), Sárvári (6), Mészáros (5) , Lesicz (6), Kiss (S), Prandoczki (5) (Rldács —), Ács (6). Edző: Gulyás Géza. Már a 3» percben vezetéshez jutott a budapesti együttes. Védelmi hibából Ács le­jeit. a hálóba, 1—0. A 44. percben egy szögletből beívelt labda Kim. pián fejéről került a kapuba, 3—0. (öngól). Az 35. percben Mészáros lövésével 3—0-ra alakult az ered­mény. A gyulaiaknak a «0. perc­ben sikerült a szépítés, Kádár gól­jával, 3—L Alacsony színvonalú mérkőzésein a vendégcsapat meg­érdemelten győzött. B«1i Ottó Szarvasi FSSC-ÉGSZÖV MEDOSZ 4-2 (1-0) Szarvas; SOOO néző. V: Szabó J. (6). Szarvas: Focsai (7) — Kerekes (6) , Gajdos (7), Lancsa (6), Szel jak (7) , Magyar H. (7), linka (6), Ma­gyar m. (7), Plástyik (6), B. Tóth (5) (Makai, 5), Oraveez (6). Edző Bánáti Rezső. EGSZöV: Szeles («) — Pagella (6). Mán go (8), Prádel (6) , Piricsi (3) (Czikora, 5), Csa­tán (5), Szondi (5), Horák (5), Vé- csei (5), Polgár (7), Hubeg (5), Edző: sípos Ferenc. lendületes szarvasi támadások után a 7. perc­ben Magyar m. fejjel vitte el a labdát védője mellett, szép gólját azonban a játékvezető nem adta meg, A 12. percben Magyar H. 40 méteres indításával Magyar HL el­futott és a beadást Plástyik a há­lóba lőtte. 1—0. A félidőig még Bcs. VTSK—Kilián Békéscsaba, 600 néző. V: Petro-1 vai (fi). VTSK: Gulyás (7) — Han- csák (5), Kátai (6), Kolarovszki (5) (Lukoviczki, 7), Csicsely (7), Hajas («), Turcsek (7), Varga M. (5) (Kal- csó, —■), Zahorán (8), Varga B. (8) . Soós (8). Edző: Sülé István. Kilián SE: Varga (S) — Kántor (5), Halász (4), Holler (6), Hegyest (7), Nagy L (6), Horváth (4) (Tőrök, 6), Plausin (8),- Szabó (S) (Fehér, —), Nagy A. (8), Kovacsies (7). Edző: Halász József. Az első játék­részben a Kilián SE ügyesen hasz­nálta ki a hazai védelem megin­gásait, s így kiegyenlítettebb volt a játék. Szünet után, a nagyszerű erőben levő tanácsi együttes régen látott, kitűnő csatárjátékkal akár nagyobb arányban is győzhetett volna. A gólok sorrendje* Varga M. <20. perc), Varga B. (31. perc), Zahorán (55. perc, ll-esböl), Soós (64. perc, 20 méteres bombagól), Soós (78. perc), Hajas (SS. perc), ill. Nagy A; kettőt (29., 39. perc­ben). dirin János A Volán vezet a, labdarúgó NB H-ben, ahol eddig nyolc fordulót játszottak. A va­sárnapi eredmények: Dorog—Kapos­vári Rákóczi 3—1, Ganz-MÁVAG— özd 2—1, Bp. Spartacus—Budafok 2—2, Szolnoki MTE—SZEOL 2—3, Volán—Kossuth KFSE 2—1, DVSC— Oroszlány 0—0, Szekszárd—Várpa­lota 2—0, MÄV-DAC—Komló 4—0, Eger-FÖSPED Szállítók 1—0, Duná­újváros—olajbányász se 0-0. Á BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Volán s 5 3 — 16- 3 13 2. Szeged 8 6 — 2 16- 9 12 3. MÄV-DAC 8 3 5 — 13- 6 11 4. Dorog 8 4 3 1 11- 9 11 5. Bp. Spart. 8 3 4 1 17-10 10 6. K. Rákóczi 8 4 2 2 11- 8 10 7. Komló 8 4 2 2 10-11 10 8. Olajbányász 8 4 1 3 15-10 9 9. Szolnok 8 3 2 3 11-10 8 10. Ganz-MAVAG 8 2 4 2 7-68 11. Dunaújváros 8 2 3 3 13-14 7 12. FÖSPED 8 3 1 4 9-11 7 13. Oroszlány 3 2 3 3 6-12 7 14. Várpalota 8 2 2 4 10-11 G 15. Budafok 8 2 2 4 11-14 6 16. KKFSE 8 2 n 4 9-12 6 17. ózd 8 2 2 4 9-14 6 18. DVSC 8 2 1 5 7-12 5 19. Eger 8 2 — 6 8-14 4 20. Szekszárd S l o S 10-20 « két gólhelyzet adódott Szeles ka­puja előtt, de a szarvasi csatárok hibáztak. Az S4. percben Polgár megugrott a szarvasi védők mel­lett, de tiszta helyzetből mellé lőtt; Az 36. percben Oraveez két szép csel után Magyar III- elé ívelt, aki a kapus fölött a kapu bal oldalába ívelt, 2—0. A 71. percben egy EGSZÖV-támadás után Focsai rö­viden ütötte ki a labdát és Polgár közelről a hálóba bombázott, 8—1. A 79. pereben Plástyik beadását Magyar HL a léc alá lőtte, 3—1. A 81. percben Oraveez az alapvo­nalról adott be, éa Magyar III. köz­vetlen közelről a hálóba fejelt, 4—1. A hazaiak köztes játékkal Ja biztos győzelmet arattak. (Csabai Pált SE 6-2 (2-2) További eredmények: Szegedi Dó­zsa—Szolnoki MÁV 1—2, Szegedi VSE—KELTEX s—& Kiskunhalas— Cegléd 0-0, EPGEP—Kecskeméti SO 0—2, Szabó Lajos SE—Erzsébeti SMTK 4—1, Kecskeméti TE—János­halma i—i, Mezőfi SE—Vasas la* zó 0-9. Á LABDARUGÓ NB TIT DÉLKELETI CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA I, V, izzó 8 9 ­i »■ i» 2. Sz. MÁV 8 6 — 2 19- 8 ÍZ 3. Szarvas S 6 — S 1*- S 12 4. Szabó S 5 1 2 12- 8 11 5. BVTSR 8 S — 3 25-18 10 ü. KTE 8 4 2 2 18-10 10 7. KSC S 4 2 2 14- 8 10 8. V. Láng 8 4 1 3 13-13 » 9. SZVSE 8 3 3 2 9-99 10. Mezőfi SE 8 4 — 4 8-13 8 11. Sz. Dózsa S 3 1 4 13- 8 7 12. KELTEX S 3 1 4 13-15 7 13. EPGEP S 3 1 4 12-17 7 14. Kiskunh. 8 2 3 3 7-13 7 15. Jánoshalma, 8 2 2 4 7-8« 16. Cegléd 8 1 4 3 10-14 S 17. ESMTK S 2 1 5 11-17 3 18. EGSZÖV 8 3 3 4 10-1« S 19. Kilián FSIf S 2 — C 9-22 4 20. Gyula — i 7 7-24 1 Totőtippjeink 1. Budafok—Debrecen 1 £ 2. Várpalota—Dunaújváros 1 3. Olajbányász—Szolnoki MTE * 4. Özd—MÄV-DAC x 2 5. FÖSPED—Volán x 2 6. Kossuth KFSE—Dorog 3 7. Kap. Rákóczi—Bp. Spartacus 1 x 8. Törekvés—BKV Előre 1 9. Lőrinci Fonó—PVSK 1 X 10. Gy. Elekt.—S. Textiles 1 11. Pápa—Fűzfő 1 12. Szolnoki MÁV—Szegedi VSE t 13. Láng V.—Szabó L. SE 1 Pótmérkőzések: 2 11. M* A totó 37. heti telitalálata: Ixllll2xlxxxl2. Tizenhárom találatos 13 darab van, nyereményük egyenként 60 ezer 586 forint, ezek közül tizenhárom plusz egyes 2 da­rab, a nyeremény egyenként 206 ezer 440 forint. A tizenket­tesekre 1762, a tizenegyesekre 159, a tíztalálatosokra 35 fo­rint nyeremény jut szelvényen- káta