Békés Megyei Népújság, 1974. május (29. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-14 / 110. szám

A* MB 111.ban A megyei I. o. labdarúgó-bajnokságban Nász Mihály (Oh. MEDOSZ) „mesterölöse” az Endrőd ellen Dézsa-győzelem a gólokban gazdag, fordulatos orosházi rangadón — Szegeden is nyerni tudott a Szarvas DÓZSA SE—OH. KINIZSI 4—3 (1—1). Orosháza, 1000 néző. V: Hoff er. Dózsa SE: Pelyva (6) —Szatmári (6), Ökrös (7), Verbőczi Cl), Csizmadia (7), Holecz (5), Ti- már (7), Nemes Cl), Berki (7) (Cseh, —), Kurilla (7), Klement (6) . Edző: Berta József. Kini­zsi: Kepka (6) — Butíik (6) (Nagy P.), Albert Cl), Zsurka (7) , Markó (1), Busa (6), Ma­gyar (7), Dupsi Cl), Soós (7), Fe_ jes (7), Dajka (5) (Bogdán). Ed­ző: Csonka Béla. A 13. percben Berki lőtt gólt, ezt Soós a 22. percben egyenlítette. 1—1. Szü­netig egyformán forogtak ve­szélyben a kapuk. A 49. perc­ben ll-esből Klement volt ered­ményes. Az 52. percben Soós 30 méterről emelt a hálóba — egy szabadrúgást, 2—2. A 65. percben gyors támadás végén Dupsi csavart Kepka hálójába, ?—3. A gól után Nemes, majd Kurilla fejelt kapufát. Szöglet nyomán Klement fejesgóllal egyenlített, 3—3. A 80. percben egy 40 méteres (!) beívelést kül­dött Nemes — fejjel — a sa­rokba, 4—3. A gól után Markót durvaság miatt kiállította a játékvezető. Jó iramú mérkőzés. A Dózsa eredményesebb csa­tárjátékával nyert. Hoff er jól vezetett (Dimák B. Ferenc). BCS. AGYAGIPAR— HÓDGÉP SK 3—1 (2—0) Békéscsaba, Bessenyei u. 100 néző. V: Hóiváth S. Anyagipar: Unyatinszki (6) — Majoros (5), Bohus (5) Urda (6), Kolarovszki (6), Kúti I. (7), Kimpián (6), Kékesi (6), Laczó (7), Kúti II. Cl), Zentai (5). Edzó: Batke I.ászló. Az első félidőben gyors akciók végén vezetést szerzett a hazad csapat. Szünet után ki­egyensúlyozottá vált a játék, a HŰDGEP szépített, majd kapu­Megyei kosárlabda rangadó Mezöbcrényi ÁFÉSZ—Szarvasi FSSC SSSil 126:37», NB U, női. Mező­be reny. ISO néaö. V.: clr. Frizzi. ÁFÉSZ: Tárnái (2), Molnár I. (10), LecZkósi (4), Balosai (2), Kemény A. (22). Csere: Szabó (8), Bánszki (4), Povázaai (2). Hőgye (—), Kémény J. (—). Edző: Ivanyi László. FSSC: Kodtaiuszki (17), Molnár (28), Hajdú (8), Lestyán (8), Hantos (2). Csere: Kémény M. (3), 1‘aiov. Edző: Szi- rony Pál. Végig izgalmas, érdékes mérlsőzést vívott a Két megyei csa­pat. Az esélyesebb szarvasiak ragad­ták magukhoz a kezdeményezést, és a félidő közepén már 10 ponttal vezettek. Előnyüket a második féidő közepéig tartották. Ekkor a herényi­ek 14 pontot szereztek egymás után és átvették a vezetést. Az utol­só 5 perc fej fej menetű küzdel­met hozott és a szerencsésebb csa­pat nyert. Megyei bajnokság: Mezőberényi Gimnázium—Szeghalmi Gimnázium 40.18 (18:7). Szeghalom. Ld.: Arató 12, Tóth, Nádházi 8—«, illetve Feke­te 8. fát lőtt. Az utolsó tíz percben rákapcsolt az Agyagipar és Da­cró szép fejesgóllal biztosította be a győzelmet. G: Zentai, Kúti II., Daczű, ill Szatmári. (Jancsó Lajos). GYULAI SE— TISZAFÖLDVÄR 3—0 (1—0) Gyula, 800 néző. V: Mada­rász. GYSE: Szerb (6) — So­mos (8), Fábián (6), Otott (7), Szabó (6). Bienhardt (5) (Gúti, —), Tóth I. (6), Tóth II. (7), Vasvári (5), Kádár (5), Túri (5) (Cserháti, —■). Edző: Vasvári Péter. A 13. percben Kádár be­adását, Tóth II. csúsztatta fejjel a 'jobb felső sarokba, 1—0. A 40. percben Makai a jobbszélen teljesen egyedül elfutott, már csak a kapussal állt szemben, de lövése a vetődő Szerbről pattant ki a mezőnybe. Az 53. percben Túri lefutotta a vé­delmet, beadását Kádár egyből továbbította a kapuba, 2—0. A 60. percben Vasvári használta ki a tiszaföldvári védők hibá­ját, 3—0. A játék képe alapján a gyulaiak nagyobb arányban is győzhettek volna, ha csatáraik kihasználják a százszázalékos gólszerzési lehetőségeket. (Béia Ottó). Itt jegyezzük meg, hogy a Gvulai SE—Szentes mérkőzésen tévesen jelent meg Somos osz­tályzata. A játékos 8-asra ját­szott! APÄTFALVA—BCS. MÁV 3—1 (1—1) Békéscsaba, Csányi u. 50 né­ző. V: Horváth. MÁV: Pál (6) — Andó (6), Hajdú (6), Pálfi (5) , Reinholcz (5), Okos (6), Stefanik (6), Tapasztó (5), Gaál (6) , Lukoviczki (5) (Alberti, 5), Viczián (5) (Hürkecz, —). Edző: Szabó László. A 13. percben Tapasztó lövése kipattant a léc­ről, de Stefanik résen volt és a hálóba lőtt, 0—1. A 32. perc­ben Szilágyi lefutotta a védő­ket és egyenlített 1—1. Tíz perc múlva Tapasztó két méterről a kapufát találta el. Szünet után Szilágyi vezetéshez juttatta az apátfalviakat, 2—1. A 67. perc­ben Okos lövése csattant a lé­cen. A 75. percben Szilágyi ta­lálta el a felső kapufát, A 83. percben Túrák állította be a végeredményt 3—1. A vasutaso­kat üldözte a balszerencse ezen a mérkőzésen. Legalább döntet­lent érdemeltek volna. (Borbély Gábor). GYOMAI STK—S. KINIZSI 3—3 (2—2) Gyorha, 300 néző. V: Szarvas. GYSTK: Hunya (5) — Bélteki (8), Gonda (6), Putnoki (5), Lu­kács (5), B. Molnár (5) (Koka- vecz, 6), Gál (6), Varjú XI. (6), Iglódi (4), Varjú I. (6). Domokos * (6). Edző: Szabó Lajos. Sar­kad: Erdélyi (5) — Pozojevich (4), Polgár (6), K. Szabó (5) (Sopronyi, 5), Sárközi (6), Ba­logh (5), Nagy (5) (Gurzó, 5), Kádár (5), Lovasi (5), Molnár (6), Búzás (5). Edző: Burázs István. Kezdés után Varjú I., Iglódi, Gál, Domokos volt a labda útja, Domokos szinte az alapvonalról élesen belőtt lab­dájába Erdélyi belenyúlt, de a lövést nem tudta hárítani, 1—0. Egy perc múlva Gál a felső ka- 1 pufát találta el. A 24. percben ismét Domokos volt eredmé­nyes, 2—0. A 30. percben Mol­nár szépített, majd kiegyenlí­teti. 2—2. Szünet után a gyo­maiak egymás után teremtettek veszélyes helyzeteket, azonban Varjú II. és Iglódi „egymást múlták felül” a helyzetek ki­hagyásában. Nem így a vendé­gek, akik Sárközi révén a 72. percben megszerezték a veze­tést, 2—3! Varjú I- két percen belül kiegyenlített, 3—3. Jó ira­mú, helyenként színvonalas mérkőzésen a gyomai csapat játszott jobban, de csatáraink a legjobb helyzeteket is kihagy­ták. (Fekete László). SZARVASI FSSC—SZAK 2—1 (1—1) Újszeged, SZAK-pálya, 300 néző. V: Jelűnek. Szarvas: Po- csai (—) — Magyar Gy. (6) Gajdos (6), Varga (6), Szeljak Cl), Gáli (6), Kozma (5), Brak- szatórisz (6), Magyar T. (6), Plástyik (8), Orovecz (7). Edző: Bánáti Rezső. A 12. percben Magyar T. gólját kezezés címén érvénytelenítette a játékvezető. A 31. percben Barta hazaadását Magyar T. elcsípte és a hálóba helyezte, 1—0. Nem sokkal ké­sőbb Varga 11 m-ről fejelt a szarvasi hálóba, 1—1. Fordulás után a szarvasiak léptek fel tá­madólag Az 50. percben Ma­gyar T. átadását Plástyik tá­volról küldte az újszegedi ka­puba. Ezt a gólt a játékvezető előbb megad .a, majd a part­jelző megkérdezése után vissza­vonta. A 77. percben egy haza­adásba Tóth, a szegediek ka­pusa csak belenyúlni tudott, a labda Orovecz elé került, aki az üresen maradt hálóba gurí­tott, 2:1. Kemény összecsapásokkal, bírói tévedésekkel tarkított mér­kőzésen megérdemelten nyert a Szarvas. (Gyürki Ernő). További eredmények: János­halma—Szentes 5—0 (2—0), H. METRIPOND— Kiskunfélegyhá­za 1—1 (1—1). A LABDARÚGÓ NB ni. DÉLKELETI CSOPORTJÁNAK Állasa 1. Szarvas 25 17 4 4 68-16 38 2. Gyula 25 14 8 3 39-21 36 3. Jánoshalma 25 12 7 6 48-25 31 4. Oh. Kinizsi 85 13 4 8 45.25 30 5. K-félegyháza 25 13 4 8 32-32 30 6. hOdgep 25 11 7 7 36-25 29 7. Dózsa SE 25 10 9 6 31-25 29 8. Apátfalva 23 10 9 6 43.43 29 9. H. MFTRIP. 25 11 6 8 26-28 28 10. Bcs. Agyagip. 25 9 6 10 37-37 24 11. Szegedi AK 25 8 5 12 29-30 21 13. Gyomai STK 25 4 10 21 27-41 18 13. Sarkadi K. 25 7 4 14 25-49 18 14. Szentes 25 4 7 14 28-56 15 15. Bcs. MÁV 25 3 6 1« 19-47 12 16. Tiszaföldvár 25 4 4 17 22-58 12 Az NB I es labdarúgó-bajnokság eredményei. FTC—Csepel 2—1 (1—0), Üjpesti Dó­zsa—Dorog 3—0 (0—0, MTK—SZEOL 6—1 (4—1), Vasa«—Pécsi MSC 2—0 (l—0), Tatabánya—Rába ETO 2 (l—2), Haladás VSE—ViVl Egyetértés 5—1 (3—0), Salgótarjáni BTC—Video­ton (2—0) (l—0), Bp. Honvéd—ZTE O-O. OH. MEDOSZ-ENDRŐD 9—1 (5—1) Orosháza, 250 néző. V.: Medovar- eszki. MEDOSZ: Csontos (9) — Ore (6), Hemző (7), Nemeth (7), rványi (8) , Boer (7), Lovas (8), Szebegyinszki (9) , Kovács (8) (Enyedá, 6). ILarma- 1 ti (7), Nász (10). Edző. Túri Mi­hály. Endrőd; Hajdú (5) — Barta <3) (Diószegi, 4), Sági (5), Qunda (6) , Erdei (6). Keller (5), Vinkovics (5), Felied (5), Feuerwerker (6), Ku­rilla (ő), Imre (4). Edző: Erdei Fe­renc. Az első féi dobén Nász öt góljával eldőlt a találkozó sorsa. A MEDOSZ még ebben a»z arányban is megérdemelte a győzelmet. G.: Nász 6. Kovács 2, Harmati, Lovas, ill. Feuerwerker. (Soós István). FÜZESGYARMAT—BATTONYA 3—1 (0—1) Füzesgyarmat, 300 néző. J.: Je­szenszky Füzes gyár mat: Kiss H (9) — Kiss IV. (6), Tüdős (0), Kiss IH (5), Latyak (7), Derbák (6), Tóth (6), Vizer (7), Dajka (8), Lovász (5), Sá­ri (0). Edző: Garam völgyi István. Battonya: Süli (5) — Dohányos (6), Csikós (4). Sztajojev (5), Ale (5), Koposák (6), Lehoczky II (5), Ko­vács (6), Bánszkd (4), Lehoczky I (5), Lukács (5). Edző: Major László. Jó iramú mérkőzésein, az eredmény igazságos. G.: Dajka, Vizer, Latyak, Ül. Lehoczky L (Szabó László). KONDOROS—MH. MEDOSZ 1— 1 (l-Ó) Kondoros, 350 néző. V.: Wall fisch. Kondoros: Dián (4) — Kunstár (5), Szabó (5), Roszik (8), Vitális (5) (Hanyeez, —), Majoros (8), Juhos (5), Opauszki M. (5), Sztvorecz (6), Opauszki I. (5), Varga (7). Edző: Pljesovszki Mihály. Mezőhegyes: Sárközi (8) — Kovács (1), BaJogh (7) , Sipos (7), Borók (8), Komlódi (5) (Nagygyörgy, 5). Gulyás '6), Kö­teles (6), Pocsai (5), Sirovicza (6), Szász (5). Edző: Vigih József. A második félidő 17. percében Juhos ll-est hibázott. Ugyanebben a perc­ben Kovács — játékvezető-sértésért kiállítva. G.: Roszik, ill. Sipos. Ki­tűnő játékvezetés! (Sztvorecz János). MEZÖKO VACSHAZ A— MB. SPARTACUS 2—0 (2—0) Mezőkovácsháza, ICO néző. V. .* Uh- rin. Mezőkovácsháza: Pálinkás (?) — Varga J. (5), Szabó (7), Mákos n (7) . Goibucz (7), Varga B. (6), Ma­kos I. (€) (Ale, 5), Herjeczki (4), Onosó (8), Deák (8), Bozsé (4) (Gi­ga ez, 4). Edző: Buda csók Tibor. Me- zőberény: stúber (€) — Toldi (5), Sz. Kovács (4), Hanna ti (5), Hege­dűs (4), HeQier (5), Kolozsi C5), Var- nyú (5), Bánhegyi (4), Som vári (4) (Petries, 5), Kurucz (4). Edző: Hege­dűs József. A, csúszós talajoru a nagyobb lelkesedéssel játszó hazaiak megérdemelten nyertek. G.: Herjecz­ki, Mákos I. (Tóth Zoltán). BCS. ELŐRE SP. II—SZ. MEDOSZ 2— 0 (1—0) Békéscsaba, Kórház u., 5>0© néző. V.: Jagos. Bcs. Előre Sp. II: Tóth (?) (Ecker, 7) — Kvasz (8), Lovas (8) . Szűcs (7), Zsömbörgi (8), Ko­vács (6) (Maginyecz, 8), Jegyinák (€), Kiss (8), Lengyel (8), Hódi (7), Dinya (7). Edző: Szita László. 1 Szarvas: Komlovszki (6) — Paulik (6) , Szabovik (6), Janecsko (6), Ka- suba (6), Koródi (6), Medvegy (6), | Zahorecz (5) (Horváth, 6), Liska (6), B. Tóth (5) (Cseke, 5), Brakszató- risz (8). Edző: Burázs György. . Elénk iramú, változatos mérközé- | sen megérdemelten nyert az Előre Sp. TI gárdája. G.: Dinya, Kis®. (Sz tóján János). SZEGHALOM—BCS. VASAS 8—1 (8—1) Bélkésicsaiba, Vasas-pálya, néző. V.: Szívós. Szeghalom: Gazsó (6) — Simon (7), Szabó (8)v Petőfi (7), Horváth (7), Jónás (7), Balázs (7) (Búza—), Csendes (7), Tar (7), Túri (7)„ Kun (7). Edző: Farkasinszki András. Vasas: Zsilinszki (6) — Takács (6), Kovács (5) (Kopasz, 6), Gyebnár (7), Baracsi (6), Ónodi (6), Prohászka (5) , Knyihár (1), Szabó («), Tóth (6), Nagy J. (8). Edző: Tóth János. G.: Tar. Csendes, iE. Nagy J. (13-esből). Kiállítva: Knyihár, a 65. percben. (Sztoján János). MH. CUKORGYÁR— MEDGYESEGYHAZA 8—0 (1—0| Mezőhegyes, 300 néző. V.: Farkas. Cukorgyár: Kaiser (6) — Fepó (6), Szatmári (8), Bajnóazi (6), Nagy H (6) , Nagy VI (7), Bona (6), Csordás I (7), Mészáros (6), Szabó n (6)* Vígh (6). Edző: Nyári Mihály. Med- gyesegyliáza: Dudasaeg (6) — Bo­tocska (6), Holecz (7), Kiss (6), Ju­hász (6), Békési (6), Oravecz (5), Hódi (SS), Németh <5), Mengyel (6), Tóth 05). Edző: Marosvölgyi Károly. G.: Szabó II, Mészáros, Pepó (ll-es­ből). (Otrok Mihály). További eredmények: Dobor.—BA­kés 2—3, Gyulavári—Saalvay SE 2—L Ifjúságiak: Kondoros—Mh. ME­DOSZ 1—0, Mezőkovácsháza—Mező- berény o—2, Doboz—Békés 1—8, Bea, Vasas—Szeghalom 8—(1, Bcs. ELőre Spartacus—Szarvas 7—0, Gyulavári— Szalvay SE 1—0. Oh. MEDOSZ—'End­rőd 9—0, Füzesgyarmat—Battonya 2c—O. Mh. Cukorgyár—Medgyesegy- háza 5—2. A megyei I. e. labdarúgó-bajnokság állása 1. Bcs. E. Sp. n 29 16 6 7 70—32 SS 2. Szarvasi M. 29 16 6 7 64—32 38 3. Oh. MEDOSZ 29 5 8 64—38 37 4. Szeghalom 29 16 5 8 49—31 37 5. Kondoros 29 14 9 6 38—22 37 6. Békési Sp. 29 14 7 8 47—35 35 7. Mh. MEDOSZ 29 14 6 9 48—44 34 8. M.- kovácsháza 29 12 8 9 41—36 32 9. Szalvay SE 29 13 4 12 40—44 30 10. Battonya-9 U 7 U 38—40 29 U. Gyulavári 29 10 7 12 30—44 27 12. Mh. Cukorgy. 29 L0 7 12 36—36 27 13. Fü/.esgyarmat 29 10 7 12 29—44 27 14. Bcs. Vasas 29 10 5 14 33—40 25 15. Medgyesegyh.-9 10 3 16 41—67 23 16. Doboz 29 5 8 16 33—54 18 17. Endrőd í.o 5 7 17 25—59 17 18. Mezőberény 29 4 3 22 24—63 11 Röplabda Bp. Harisnyagyár-—Bcs. Előre Spartacus 3:i (1, 8, —14, i). NB II., női, Budapest. V: Gall. Előre Spartacus: Lepény, Jankuláme, Markos, Lipcsei, Hrabovszki, Kon-« czoíj. Edző: Búzáfifiy Béla. Csere: Tóth, Lipták I., Lipták n. I. játsz­ma: 6:0, 6:1, 15:i (1:0). II. játszma: 10:0, I2T7, 15:8 (2:0). HL játszma: 4:1, 5:13, 8:14, 14:14, 14:16 (2:1). IV. játszma: 4:0, 4:1, 15 a (3:1). Ala­csony színvonalú mérkőzésén a fő­városi csapat is sok hibával ját­szott, ennek ellenére is biztos, fö­lényes győzelmet aratott. A mér­kőzés egye® időszakaiban a lila-fe­héreit alárendelt szerepet játszottak. A csapatból senki eem emelhető ki. TAVASZI BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁR a beruházási javak szakvására, május 18-26-ig A BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁRKÖZPONTBAN s Éudapest X., Albertirsai út 10. Nyitva: szombaton es vasárnap 10-19 óráig. Szakmai napokon: május 20, 21, 22, 23 és 24-én a nagyközönség részére 14-19 óráig. A pavilonok 18 órakor zárnak.