Békés Megyei Népújság, 1973. augusztus (28. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-22 / 195. szám

Rajt az NB Ill-ban is; Remekül küzdött a Sarkad a Bes. Agyagi par, Szarvas a szezon) az óji GYULAI SE—». KINIZSI 0—ü Gyula, 1200 néző. V: Szívód GYSE: Szerb (7) — Ütőit (7), Somos (6), Reinhardt (5), Fá­bián (5), Guti (5) (Lovász, У), Gulyás (5), Szabó (6), Vasvári (5), Sass (1), Kádár (5) (MUsza- ,.os> —). Edző: Vasvári Péter. Sarkad: Szabó (5) — Pozoje- vich (6), Polgár (5), Kiss U)> Sopronyi (5) (Gurzó, ). tM- vassy (7), Kovács (6) (Forrás, S>), Balogh (7), Molnár (6), Búzás (7), Nagy S. (6). Edző: Burás István. Szépszámú néző előtt a vendégek az első perctől óriási becsvággyal (és helyenként tuL keményen) küzdöttek. A 6. percben Lovassy nagy helyzet­ben mellé, majd Sass föle lőtt. Szabó éles szabadrúgása kevés­sel ment fölé, majd a 25. perc­ben Búzás a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki. Sen­kitől sem zavartatva a U-es oontról elhamarkodva melle lőtt. Nagy volt a küzdelem, de a színvonal közepes maradt. Szünet után sem változott a já­ték képe, a gyulaiak nemigen tudtak kibontakozni a szoros emberfogással játszó Kinizsi- védők mellett. A 72. percben Sass éles beadását Szabó az utolsó pillanatban szedte fel. A 75. percben Szabó egy kiveto- dés közben megrúgta Sasst. aki törlesztett. Kiss ott-termett és torkon ragadta a gyulai játé­kost. Szívós ezért Sasst és Kisst kiállította. Az utolsó percekben Molnár élesen a léc melle fe­jéit majd Gurzó nagy bombá­ját ’ nemekül védte Szerb. A pontosztozkodás igazságos. (Fá­bián István) SZARVASI FSSC—BCS. MÁV 3—0 (fe-0) Békéscsaba, Csányi u. 200 né­ző. V: Barna. Szarvas: Nagy F. (7) — Magyar (6), Gajdos (7), Varga (6), Brakszatórisz (7), Nagy M. (7), Galb (6), Lancsa (7) Magyar T. (7), Plástyik. (7), Qrővecz (7). Edző: Bánáti Re­zső. MÁV: Tóth (—) (PábJ) “ Jakab (5). Gaál (6), Stefamk (4) , Andó (5), Hajdú (5). Ta­pasztó (0), Alberti B. («), Okot, (5) Hürkecz (4) (Viczian, )> Ogrincs (5). Edző: Szabó Lász­ló. Az első gólhelyzetet a haza­iak hagyták ki. Alberti B. ki­tört a védők közül, de hatal­mas lövését a kapus kitornazta- A 10. percben súlyos védelmi hibából Orovecz megszerezte a vendégeknek a vezetest. 1--9. A gól után Tóth sérülés miatt Ki­állt. Röviddel ezután a lat®K- vezető lesről engedte el Ta­pasztót, aki a kapusba lőtt. Szünet után némileg feljavul­tak a hazai csatárok, de a ka­pu előtt gyámoltalanoknak bi­zonyultak. Előbb Alberti, májú Andó hibázott gólhelyzetben. Ezután a vendégcsapat teljesen átvette a játék irányítását A 70 percben Stefamk röviden adta haza a labdát, Magyar le­csapott, s a befutó Lancsa a hálóba lőtt. 2—0. A vegM^l' ményt Plástyik állította be, nem sokkal a befejezes előtt 3 _o. A minden csaipatreszeben id bb vendégcsapat rászolgált a győzelemre. (Hegedűs Géza) BCS AGYAGIPAR—GYOMAI TK 3—0 (1^-0) Békéscsaba, Bessenyei u. -500 1 néző. V: Szailer. Agyagipar: Unyatinszki (7) - Majoros 6 ,| Laczó (7), Urda (7), Kekesi (7), I Jancsó (8). Tímár J. (8) Seregi (8) Kuli ÏI (7). Rétlaki (7), Ka- radi (5) (Kuti I., 7). Edző: U- tauszki Pál. GYTK: Hunya (7 - Hornok (5) (Kenyeres, —) Gonda (7), Vatai (7), Belteki (6), Zöld (5), Varjú II. (5) ^sager, —) Iglódii (6). Varjú 1. (6), Во­g ммшшзш тз, AUGUSZTUS ?Я. Gyulán — Biztosan nyert Oh. Kinizsi — Jól kezdte ne Dózsa SE is mokos (5), Lukacs (5). Edző: Szabó Lajos. A nagy kedvvel játszó Agyagipar csak nehezen bontakozott ki. A vendégek gyors lefutásai a hazai védők lestaktikája miatt nem hozlak eredményt. A 20. percben Se­regi—Kuti II,—Rétlaki adoga­tás után, az utóbbi a bal sarok_ ba lőtt. 1—0. A 43. percben Ig- lódi hibázott nagy helyzetben. Szünet után is az Agyagipar játszott fölényben. Seregi háló­ba tartó labdája (melyet hárí­tottak) utána mégis Domokos, majd Homok rontott kecsegte­tő helyzetben. A 70. percben Seregi a kifutó kapusba, öt perc elteltével Kuti II. az üres kapu mellé rúgta a labdat. A hajrá teljesen a hazaiaké volt; a 75. percben Seregi nehéz szög­ből a hosszú sarokba lőtt. 2—0. A befejezés előtt közvetlenül Tímár lefutotta az egész gyo­mai védelmet, majd a kifutó kapust is kicselezve helyezett a kapu közepébe. 3—0. Ideges kezdés után az Agyagipar egy­re inkább irányította a mérkő­zést, a GYTK — amíg erővel bírta — jól tartotta magát. (Uh- rin János) OH. KINIZSI—SZAK 3—1 (1—1) Orosháza, 600 néző. V : Bar- tha. Kinizsi: Frájs (7) — Marko (6) (Verbőczi, —), Albert (7), Zsurka (7), Raffai (7), Czifra (7) , Oláh (7). Bogdán (7), Nagy F. (7), Szabó (6), Soós (7). Ed­ző: Szűcs Ferenc. Miár kezdes után is a Kinizsi kezdeménye­zett többet, de egyelőre a ka­puk nem kerültek veszélybe. A 30. percben, amíg a hazai vé­dők a partjelzői beintésre vár­ták Szitó a hálóba talált. 1—«. A piros-fehérek a 40. percben egyenlítettek, amikor Soos jobb oldali szögletét Raffai fej­jel küldte a hálóba. 1—1. Szü­net után váltakozó lett a küz­delem, a hajrára viszont ismét az orosháziak vették át az irá­nyítást. A 80. percben Oláh be­adását Bogdán értékesítette. 2—1. (Ezt megelőzően a csatár felvágásáért nem ítélt meg egy jogos büntetőt a játékvezető, emiatt tüntetett a közönség.) A végeredményt a 85. percben a kiugró Nagy F­3 _X a Kinizsi második félidei j átéka alapján megérdemelten győzött a lelkes szegediek ellen. (Limák B. Ferenc) DÓZSA SE— APÁTFALVA I—1 (1—0) Apátfalva, 800 néző. V: Öze. Dózsa: Pelyva (8) — Bánhegyi (4), Tóth (7), Dobi (5), Szatmári (7), Csizmadia (6), Timár (7), Hajas (5) (Element. —), Kádár (6), Kurilla (5) (Halász, —), Marsi (5). Edző: Berta József. A vendég Dózsa SE a gyors Ti- . már révén veszélyeztetett. A csatár a 7. percben átkígyózott a védelmen és a kifutó Varga fölött a hálóba emelt. 1—0. Az apátfalvi gárda a gól után rá­kapcsolt, több esetben a sze­rencse is közrejátszott, bogy Pelyva — aki egyébként reme­kül védett — hálója érintetlen maradt. A második félidő első részében a hazai csapat táma­dott valamivel többet, de az egyenlítés csak a 68. percben sikerült. Ekkor a Dózsa 16_-osán pattogott a labda és Szilágyi váratlanul a hal sarokba lőtt. 1—i. A hajrában elfáradtak az apátfalviak, támadott a jobb erőnlétű Dózsa SE, a góllövés azonban nem sikerült. A két újonc találkozója nagy iramú és küzdelmes, de közepes szín­vonalú játékot hozott. A Dózsa valamivel közelebb állt a győ­zelemhez. (B. Szűcs Sándor) További eredmények: Hód­mezővásárhelyi Metripond Jánoshalmi Spartacus 1—0 (X—0), Szentesi Vízmű—Kis­kunfélegyházi Vasas 1—1 01—0), Tiszaföldvár—HŐD GÉP SK 1—3 (0—1). Sok meglepetés a megyei I. osztályú labda eúgó-ba j uokságba и mezokovacshaza—mezőbe. Rí.NY 1-0 (1—0) Meziöberény, -Ю0 nézd. V: Toldi. Mezöko vácsháza: Pálinkás <3) — Varga iT), Szabó (6), Gábor (S), Bútora (6), Gubucz (5), Trajer (6). Varga B. (5), Herjeczki (7), Aie (9), Deák (6). Edző: Buda esik Ti­bor. Mezöbcrény: Gyaraki (6) (Ki- suezki (7) — Kreisz (6), Kölnit (7), PáuUj (6), Komiszár (5), Heiler (5), Kurucz (6), Hegedűs (6), Földesi A. (6), Zoinai (5), Harmati (6) (Pétries, 5). Edző: Kohút Pál. A Spartacus végigtámadta a mérkő­zést, de is szögletéből egyet sem tudott kihasználni. A vendégek Herjeczki révén egyetlen heüyzetü- ket értékesítették. Jó játékvezetés. (Dr. Makai Gyula.) GYULAVÁRI—SZALVA1 SE 2-0 (1-0) Békéscsaba, Partizán u.; SO néző. V: Farkas. Gyulavári: Király (7) — Karácsony (6), Saa (8), Mészáros (6) , Nagy J. (7), Gyimesi (6), Dob­ra (0), Császár (6), Géczj (6), Gál (7) , Nagy L. (6). Edző: Arató Ba­jos. Szalvai: Bugyik (6) — Kanász (6), Kolarovszki (7), Takács (6), Gigacz (6), Krivik («), (Dobra, 6), Szálai (в), (Ronyecz, 6), Nagy (6), j Bartha (6), Szakai (6), Feuerver- j kér (6). Edző: Gurbán Liviusz. Az erősen tartalékos Gyulavári végig többet kezdeményezett A Szalvai mélyen formája alatt szerepelt. G: Gál 2, (Sztoján János). МИ. CUKORGYÁR—MEDGYESEGY- HAZA 3—2 (1—1) Medgyesegyháza, 230 néző. V: Andó. Cukorgyár: Kovács П. (0) — Nagy I. (7), Szatmári (6), Kovács » I. (6), Nagy П. (6), Nagy IV. (6), Csordás I. (7), Nagy III. (8), Csor­dás П. (6), Pepó (6), Szabó '(6). Edző Nyári Mihály. Medgyesegyhá­za: Kiss (0) — Békési (7), Holecz (5), Petruzsán (5), Mengyeü (6), Ju- j hász («), Hódi (6), Németh (7), Tóth (6), Gréez (6), Oravecz (6). | MAs Edző : Mairos-vögyi Károly. A hose- szabb ideje hullámvögyben levő ha­zaiak ezúttal sem tudtak nyerni, bár egy pontira rászolgáltak vol­na. G: Szabó 2, Nagy I., ifli. Né­meth, Hódi. (Hojcsha Mihály). BATTONYA-FÜZESGYARMAT 2—2 (1—0) Battonya, 300 néző. V. Zsibnta. Battonya: bung (5) (Süli, 5) — Nyima (6), Kopcsák (6) (Dohányos, 5), Barta (2), Sztanojev <4), Lu­kács (3), Aie (5), LehocZki (6), Ko­vács (5), Bán&ztó (6), Kiss (5). Ed­ző: Major László. Füzesgyarmat: Kiss I. <5) — Hercegit (3), Latyak (5), Tüdős (5), Kiss Ш. (5), Kiss Л. (5), Kiss IV. (5), Sári (4), Lo­vász (5), Dajka (5); Vizór (7). Edző: Garainvölgyi István. Gyenge mérkőzés, csak a füzesgyarmaitiak lelkesedése érdemel figyelmet. A vendégek a 71. és a 35. percben lőtték góljaikat. G: Bánszid, Le- hoczki, Ш. Vizér, Kiss П. (Ke te ke - méty Lajos). SZEGHALOM—BCS. VASAS 1—1 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.t Szabó. Szeghalom: Gazsó (7) — Horváth (7), Szabó (8), Kovács (1), Bara­nya (6), Túri (7), Balázs J. (5) (Si­mon, —), Csendes (6), Naosa (6), Tar (3) (Búza, —), Rózsa (1). Ed­ző: Farkasinszki András. Vasas: Dobrovolszíki (7) — Herceg (в). Ta­kács (7), Nagy L. (6), Prohászka (5), Kvasz (6) (Baracsi, —), Oz- gyin (0), Gergő (i), Ónodi (5), K1- szely (7), Nagy j. (6), Edző: He­gedűs József. A hazaiaknak több helyzete volt, közelebb álltak a győzelemhez ,de döntő helyzetek­ben könnyelműsködtek. A hajrában, amikor a Vasas leshelyzetből egyenlített, parázs lett a hangu­lat, a játékveztő Kovácsot, Rózsát és Gergőt kakaskodásért, illetve reklamálásért — kissé szigorúan — kiállította. G. Túri, Ш. Gergő. (—k-s). SZARVASI M.—Bcs. ELŐRE SP. П. 3—3 (1—0) Szarvas, 100 néző. V: Zubán. Sz. MEDOSZ : Komlovszki (7) — Szirony (6), Janeosko (7), Kórodl (7), Szabovik <7), Kasuba (7), Ra­pa (6) (Báni, 5), Horváth (6), Za- horecz (6), B. Tóth (6) (Rácz, &), Zalán (6). Edző: Burazs György. Előre Sp. II.: MacMik (7) — Lo- | vas (6), Molnár (6), Felegyi (5) | (Bapp 6), Krátki (7), Vágási (7), ! Friderikusz (6) (Csepregi, 6), Ve- j szelka ('/>, Jegyinák (6), Karesz. (7), Szarvas (6). Edző: Szita Lász­ló. A MEDOSZ már 2r-0-ra veze­tett, de a jól hajrázó Előre az utolsó másodpercekben egyenlíteni tudott. G: Szaibovik 2, B. Tóth, 111; Veszelka, Csepregi, Vágása. (Csa­bai Pál). KONDOROS—MII. MEDOSZ 1—• (1-0) Mezőhegyes, 350 néző; V: Jeszensz­ky. Kondoros : Dián (8) — MLado- nyiczki (6), Szaíbó (7), Szappanos (o), Borzák (6), Újfalusi (6) (Varga; —), Majoros (7), Opauszki (7); Sztvorecz (6), Hanyeez (6) (Szél- jak, —), Kunstár (5). Edző : PLe- sovszki Mihály. MEDOSZ: Sárközi (6) — Borok П. (6), Kúkucskia (5), Köteles (7), Borók I. (5), Komló- di (5), Gulyás (5), Kónya (6), Acs (4) (Naggyörgy G.; — ), Balogh (6), Szeles (5) (Lapusnyák IL, —). Edző : Vigh József. A végig lelke­sen, helyenként ötletesen is játszó vendégek megérdemelten nyertek a nagyon rosszul futballozó hazai csapat ellen. Kitűnő játékvezetés: G: Opauezfld. (Likcr Lajos). BÉKÉSI SP.—DOBOZ 3—1 (1—0) Békés, 600 néző, V: Bognárt Békés: Győrfy (7) — Békési («), Frankó (7), Kiss (7), Wagner (8), Acs (3) (Szűcs, 5), Kopárdi (7), Balogh (7), Pataki (7)f Szlávik (7), Zseák (7). Edző: Jetnei Sándor. Doboz: Szűcs I. (8) — Komlósá (6) , Mólnál* (7), Szűcs П. (8), Sza­bó I. (6), Szabó II. (6), Balogh (8), Békési (5) (Furák, 6), Kiss (7), Szatmári (6), Molnár П. (6). Edző: Kun László. A 60. percben még egyenlített a Doboz, de aztán meg­érdemelten nyert a hazai gárda, G: Kopárdi 2, Pataki, Ш, Kiss, (Nagy Mihály). OH. MEDOSZ—ENDRÖD 1—0 (0-0) Endrőd, £00 néző. V: Medve. ME­DOSZ: Németh (7) — Pusztai (6)< Csontos (7)t Balia 0&), Kovács Is (5)> Boér (6), Hemző (6), Kovács H. (7) , Harmati (6), Lovas (7), Nász (7). Edző: Túri Mihály. Endrőd: Hajdú (8) — Kurilla (6), Sági (4), Hangya (6), Szelei (7), Szakállas <3), Bunda (4), Pintér 05), Vinkovics (5), Imre (5), Majoros (4). Edző: Fülöp Imre. A vendégek mindig töb­bet birtokolták a labdát. G: Lovas (56. perc). (Sztanyik Károly). Az ifjúsági eredményeket és a tabellákat holnapi számunkban kö­zöljük, Sportküldöttség A Román Szocialista Köztár­saság felszabadulásának 29. év­fordulója alkalmából rendezen­dő ünnepségekre Békés megyei utazik Aradra Sportküldöttségünk augusztus 25-én, szombaton érkezik visz- sza. MNK-forduló Ma, szerdán rendezik meg a lab­darúgó Magyar Népköztársasági Ku­pa megyei selejtezőjének első for­dulóját. Az egységesen 16.00 órakor kezdődő találkozók sorsolása és já­tékvezetője a következő: Szarvasi Előre—Kondoros. Andó. Békésszentandrás—Szarvasi ME- DOSZ, Andrékő. Kijrösladany—Dé. vaványa, Aradszki. Füzesgyarmat— Endrőd, Szabó J. Szeghalom—Gyó­nta, Győri Békési SZMTE—Mezöbe. rény, Sütő. Bcs. Volán—Békési Spartacus, Nagy I. Elek—Gyulai SE, Csonki. Gyulavári—Sarkadi Kinizsi, Medve. Kamut—Bcs. VTSK, Balda. Doboz—Bcs. Agyagipar. vidó. Bcs. Vasas—Bcs, MÁV, Bognár. Geren­dás—Szalvai SE, Bánki H. I. Csa- nádapáca—Dózsa SE, Bogyó. Oh. Béke Tsz—Öli. Dózsa Tsz, Gyar­mati. Tótkomilos—Oh. Kinizsi. Mol­nár L. Gádoros—Oh. MEDOSZ, Zsib. rita. Nagyszénás—Szarvasi FSSC, Szívós. Pusztaföldvár—Dombiratos, Sárközi. Dombegyháza—Battonya, Tohai. Nagykamarás—Mh. MEDOSZ, Szabó II. E. Kevermes—Mh. Cukor­gyár, Kiemm. Kunágota—Mezoko­vacshaza, Mile, Egy mérkőzést, a Kétsoprony—Medgyesegyháza talál­kozót (Lenharcit) csütörtökön ren­deznek meg. A következő fordulót 2 hét múlva játsszák. sportküldöttség utazik ma Aradra. A de'egáció tagjai : Kri. vik András, a Megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sporthiva­talának vezetője, Jagri Mihály, az orosházi városi pártbizottság munkatársa, valamint a megyei testnevelési és sporthivatal ré­széről Gaál Géza főelőadó és Kocsis János. Az ünnep alkalmából Ara­don különböző sporteseménye­ket is rendeznek. melyen az Orosházi MEDOSZ férfi NB Il­es és az Orosházi Kinizsi női NB III-as kézilabdacsapata is részt vesz. Szarvas nyert a kézilabda-rangadón Az NB-s kézilabda-bajnokság csonka fordulójában a legna­gyobb figyelem a Szarvasi FSSC —Bcs. Vízmű NB Il-es férfi összecsapást kísérte, melyen az FSSC 22—14-re nyert. A má­sik találkozón az Oh. MEDOSZ 13—9-re győzött a Magyar Ká­bel ellen. A nőknél a Bcs. Kon­zerv 17—8-as vereséget szenve­dett a Szentesi Kinizsitől. To­vábbi eredmény a női NB II- ből : Vác—Kiskunhalas 8—7. A részletes tudósításokat hol_ napi számunkhan közöljük. A Békéscsabai Baromfifeldolgozó Vállalat Orosházi Gyára felvesz férfi és női munkaerét segédmunkás munkakörbe. Jó kereseti lehetőség, egy műszak. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán, Orosházán, Oktober 6. utca 8. szám 165366