Békés Megyei Népújság, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-21 / 244. szám

{ las». Oktober 21. 8 Kedci Folytafja remek őszi szereplését a gyulai gárda: Gyulai MEDOSZ — Kecskeméti TE 3:1 (2:1) Gyula, 1500 néző. V: Demeter dr. Gyula: Barna — Somos, Szi­lágyi, Lovász, G. Szabó, Guti (Csőke), Mészáros (Tóth), Himer, Petróczky, Arató, Géczi. Edző: Fábián Mihály. KTE: Molnár — Gudricza, Pongrácz, Suhajda dr., Pavlovi cs, Beregi, Dinnyés, Má- nyoki, Szappanos, Szőczey, Pa- rádi (Zubornyik). Edző: Vass Já­nos. Nagyszerű időben idei néző­csúcs előtt kezdtek a csapatok. Barna védett egy pattogós lab­dát, utána bennragadt a gyulai kapus, de Parádi hibázott. A 10. percben érdekes góllal szerzett vezetést a MEDOSZ. Himer lö­vése lepattant, Géczi rácsapott, duplázott és a védőkről felvá­gódó labda az ötösön álló Mol­nár feje „fölött esett a léc alá. 1:0. Nagyon gyenge volt a játék, úgyszólván semmi érdekei nem történt a pályán, hacsak az nem, hogy rengeteg rossz átadást és pontatlan ' lövést láthattak a szurkolók. A 30, percben Pet- róczki remekül szöktette Aratót, aki az alapvonal tájáról ügyesen adott vissza és Himer előrevetőd­ve a kapu jobb oldalába fejelt, 2:0. A 38. percben Szappanos a késlekedő védők között tisztára játszotta Mányokit, aki közelről nem hibázott. 2:1. Fordulás után sem változott a játék képe. Az 51. percben Arató partdpbását Molnár messzire kifutva kiöklöz­te, újra Aratóhoz került a lab­da, aki az üres kapura ívelt, de, a visszafutó Molnár elcsípte a labdát. Az 55. percben szabad­rúgáshoz jutott a MEDOSZ. A rendezkedő sorfaj mellett Himer Tóthot ugratta ki, aki Gudricza kísérete mellett kapásból a jobb sarokba lőtt, 3:1. Guti megsérült és lebicegett, majd a 72. percben Mányoki utánanyúlt Csőkének, megrúgta, ezért a játékvezető kiállította. A gyulaiak biztos győ­zelme egy pillanatig sem for­Vasárnap nemcsak csapata, ha­nem a mezőny legjobbjának is | bizonyult Somos, a MEDOSZ | jobbhátvédje. Jó ütemű közbe- | lépéseivel, nagyszerű megelőző | szerelésével méltán kapott több­ször nyíltszíni tapsot. Fotó: Baranyai Kálmán gott veszélyben. Jók: Somos (a j mezőny legjobbja) Szabó, Guthi, Arató, ill. Pongrácz, Szappanos, Szőczey. Fábián István A gyulaiak harmadik gólja Molnár hálójában. Szerzője: Tóth, aki már kifutott a képből. Fotó: Béla Ottó Pénzügyőr SE — M, kovácsházi Petőfi 2:1 (1:1) Mezőkovácsháza, 200 néző. V: dr. Jármai. Pénzügyőr SE: Dóm­ján — Mózes, Novák, Oláh, Les- ti, Kisházi, Torma, Daróczi, Menyhárt, Sülé, Csekő (Komló­id). Edző: Miskovszky Zoltán. Mezőkovácsháza: Drágán — Var­ga, Gajdos, Gigacz, Szabó, Uh- rin (Kanász), Csicsely, Gábor, Pasek, Budácsik, Kerekes. Ed­ző: Kerekes Imre. Az első fél­időben váltakozó iramú mérkő­zés, kiegyenlített küzdelem folyt. Szünet után a vendégcsapat sze­rencsés góllal nyert Góllövők: Csekő 2, ill. Pasek. Jók: Dómján, Kisházi, Daróczi, Sülé, 111. Gaj­dos, Gábor. További eredmények: MGM. Debrecen—Kőbányai Tűzálló 6:0, .■Kiskunfél'-evháza—Szegedi Dózsa 3:1, Bocskai SE—Szolnoki MÁV 6:0, Budafoki MTE—Jászberény 1:0, Kistext—Ceglédi VSE 2:1, Szegedi VSE—Debreceni VSC 0:0. AZ NB n KELETI csoportjának Állasa 1. DVSC 25 15 8 2 37:11 38 2. Jászberény 25 15 3 7 40:31 33 3. Budafok 25 12 7 6 47:26 31 4. Pénzügyőr SE 25 11 9 5 32:21 31 5. Gyula 25 10 9 6 38:25 29 6. Kiskunfél egyh. 25 11 5 9 40:41 27 7. KISTEXT 25 10 6 9 35:31 26 8. Sz. MÁV 25 10 6 9 33:37 26 9. MGM Debrecen 25 8 9 8 31:24 25 10. Bocskai SE 25 8 8 9 45:45 24 11. Cegléd 25 9 5 11 44:38 23 12. SZVSE 25 8 7 10 31:33 23 13. Sz. Dózsa 25 7 6 12 28:32 20 14. KTE 25 5 7 13 30:44 17 15. K. Tűzálló 25 4 7 14 21:51 15 16. McZŐIiOV. 25 1 4 17 20:62 12 Tovább tart a Szarvasi SC—Agyagipar párharc pHRir 111111111111 hódmezővásárhelyi MEDOSZ—SZARVASI SPART. 0:0 Hódmezővásárhely, 600 néző. Vezette: Oravecz. MEDOSZ: Bé- kefi — Szatmári, Béni, Rárósi II., Szilágyi, Rárósi I., Maczkó, Sza­bó, Bozó, Boross, Olasz. Edző: Bozó József. Spartacus: Nagy II. — Dóba, Mihály, Krátki (Szá- rony), Brakszatórisz I., Lelkes (Roszák), Szurovicza, Müller, Nagy I., Brakszatórisz II., Kere­kes. Edző: Bencsik Gyula. Ideges hangulatú mérkőzés, gyenge já­tékvezetéssel. A találkozó a vége felé el is durvult. A szarvasiak szinte nem is gondoltak támadá­sok vezetésére, csupán csak vé­dekezésre rendezkedtek be — si­kerrel. Jók: Béni, Boross, Olasz, ill. Mihály, Müller. Török János BCS. AGYAGIPAR—OH. KINIZSI 2:0 (1:0). Békéscsaba, 300 néző, V: Dob­ra. AMTE: Unyatinszki — Mitykó, Thúróczy, Láza II, Jancsó, Far­kas, Rétlaki, Seregi, Tóth, Kúti (Vári), Petrina. Ed­ző: Mitykó András. Kini­zsi: Ujj — Kasuba, Fusch (Bubik), Harmati, Toncsenka, Kiss, Zsur- ka, Markó, Soós, Busa (Fejes), Raíffai. Edző: Csonka Béla, A 12. percben Petrinát buktatták, a ka­pu előtt. A 11-est Unyatinszki érté. kasítette. 1:0. A 26. és 27. perc­ben Markő két gólhelyzetet ügyet, lenkedett el. A 40. percben Har­matit túl szigorúan kiállította a gyengén működő Dobra. A 49. percben Tóth volt eredményes. 2:0. A 65. percben Fejes kapufát fejelt, majd nem sokkal később Soós Unyatinszki mellett is elhú­zott, de túlvezette a labdát az alapvonalon. Jók: Unyatinszki, Thúróczy, Farkas, ill. Fusch, Soós. Uhrin Pál MH. MEDOSZ—SARKADI KINIZSI 4:1 (1:1). Mezőhegyes, 400 néző. V: Gécgi. MEDOSZ: Sárközi — Erdei, Feke. te, Kovács, Borók, Gulyás, (Madá- csi), Berki, Komlődi, .Gábor I., (Nagy), Keresztes, Csizmás. Edző: Szabó János. Kinizsi: Erdélyi — j iabda. 1:2. A 73. percben Mázán Varga II, Pozojevich Polgár, Ko- jj beadását Kalcsó, majd a 81. Ritka pillanat az Agyagipar—Oh. Kinizsi mérkőzésről. A fo­tóriporter a néhány erőtlen Kinizsi támadás közül egyet ört­(Fotó: Baranyai) nyert. Jók: Zsilinszki, Félix, Kal­csó, ill. Bíró I., Berta. Sztoján János MEZÖBERÉNYI SPARTACUS— KUN BÉLA SE 1:1 (0:1). Mezőberény, 500 néző. V: Szo- pori. Spartacus: Guba — Harma­ti, Hegedűs, ökrös, Kovács, Ko­miszár (Hoffmann), Szenteszki, Solymosi I, Pauló, Hancsák I, Hel­ler. Edző: Székely Béla. Kun Bé­la: Hluchány — Balogh, Takács, Németh, Makai, Szável, Jankuly, Szarka, Konfeld, Kovács, Rigó. _____________ _________j _ Edző: Kanyó János. Nagy erővel Ü x,~Kalcső" M*azán II, Bodó,’ Sár- í támadtak a herényiek, de helyze- kadi, Román (Havasi), Batke, Ma- j teik kimaradtak és les miatt Hel- zán I, Rajki (S Nagy), Edző: I ler gólját nem adta meg a jaték- Szombati György. Tiszaföldvár: [ vezető. A 35. percben Kovács ko- Németh — Bíró I, Kovács, Borza, I zelről szerzett vezetést. 0:1. For- Kávási, Horváth, Lovász, Makai, 1 duiás után folytatódott a meddő kitett meg. Erdélyi nem látta a tömörülő vé­dők miatt. 1:1. Az 51. percben Gábor Keresztes labdáját fejel­te be. 2:1. Durva belemenések tar­kították a játékot, főleg a vendé­gek „jóvoltából”. A 78. és a 89. percben Keresztes talált a háló­ba. 4:1. Jók: Komlód!, Keresztes, Csizmás, ill. Pozojevich, Varga I. Liker Lajos BCS. VTSK—TISZAFÖLDVÁR 3:2 (0:2). Békéscsaba, 350 néző, V: Zöldi. VTSK: Krátki — Zsilinszki, Fé. Seres, Berta, Rékasi, Edző: Tóth Béla. Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, és Berta, majd Bíró I. góljával vezetésre tettek szert. 0:2. A 66. percben Matón Spartacus-fölény, szikrázó össze­csapások közepette a 69. percig. Ekkor Hancsák I, Heller támadás után Szenteszki a hálóba fejelt. 1:1. A hajrában még három hely­vács, Soproni, (Gurzó), Lovasi, Molnár, (Marik), Varga I, Kiss, Kótaá. Edző: Vasvári Péter. A 20. percben Varga I. elcsípett egy hazaadást és a kapuba gurított. 0:1. A 42. percben Borók lövését I. szögletét a kapus Kalcsó fejére zete v<*lt a hazai csapatnak, de öklözte, onnan a hálóba pattant a az eredmény mar nem változott. Jók: Hegedűs, Szenteszki, Heller, Solymosi I, ill., Hluchány, Stó- vel, Makai, Kovács. percben Sarkadi labdáját lőtte Kalcsó a hálóba. (Mesterhármas.) 3:2. A gyengén kezdő hazai csa­pat a jól sikerült cserék után ma­gára talált és huszáros hajrával Gondolatok a „biztos” két pont előtt A szerda este sorra kerülő, a pa­pírforma alapján biztos magyar győzelmet ígérő Dánia elleni VB- selejtezővel kapcsolatban a dá­nokról és rólunk eszembe ju­tott... — hogy 1960-ban a római olim­pia elődöntőjében a Flaminio sta­dionban a szintén „biztos” két pontból fájdalmas 0:2 lett. — hogy milyen találóan jegyez­te meg Ferry Winter bécsi sport- újságíró akkor, a harmadik he­lyért az olaszok elleni keserves 2:1 után: „...arra a dánok elleni vereségre még találtam valami mentséget. Jó) játszottak a dá­nok. De erre a győzelemre már nincs mentség. Ezt a harmatos olasz csapatot csak 2:l-re ver­ni...” — hogy Sós Károly a koppenhá­gai 2:3 után azon'kesergett, hogy idézem: — elmérgesített a han­gulat a játékosok és a sajtó kö­zött”. (én így helyesbíteném: egyes játékosok között!) — hogy Sós a két kulcsember korai sé-ülése miatt panaszkodott. (Százat egy ellen, hogy akkor, azt a dán válogatottat utánnótlás válo­I gatottunk simán legyőzte volna!) — hogy egy-egy dán klubnak 250—300 játékosa van. 8 éves kor­tól, s a gyerekek maguk veszik felszerelésüket, s tagdijat fizetnek. Mérkőzéseikre kerékpáron men­nek vagy a pártoló tagok autóin. — hogy a felnőtt labdarúgók évi 120 korona (kb 500 forint) tagdíjat fizetnek (igen, fizetnek!) — hogy a bajnokság végén min­den kiemelkedő (!) eredményt el­érő klub 500 korona értékben ve­het játékosainak ajándéktárgya­kat. (Egész évi juttatás!). — hogy — a dán labdarúgás tör­ténetében először! — a magyarok elleni mérkőzés előtt másfél na­pos edzőtáborba vonult a váloga­tott (a magyar csapat jelenleg is egy hete egy budai szállodába vo­nult rejtekhelyre!) — hogy Hansen szövetségi kapi­tány felvetette azt a gondolatot, nem lehetne-e a játékosok kiesett munkabérét valahogy megtéríte­ni? Elég különös ez a sok „hogy”? De még furcsább, ha mindezt az 1:2 és a 2:3 fényében, helyeseb­ben árnyékában nézzük! Gör.czy Attila Makai Gyula SZALVAI SE—SZEGEDI AK 2:0 (2:0). Békéscsaba, 200 néző. V: Fü- zessi. Szalvai: Huszár — Földesi, Zahorán, Urda, Molnár I, Kékesi, Pintér (Orosz), Kiszely, Zolnai, (Molnár II.), Pálinkás, Kasznár, Edző: Kőszegi László. Szegedi AK: Varga — Vass II, Olasz, Sándor, Csanádi, Bácskai (Tóth), Bán, Vass I, Pusztaszeri, Gábor,' Kun. Edző: Polyvás Dániel. A Szalvai támadásai közül a 39. percben Kasznár ős a 42. percben egyéni játék után Zolnai használt ki egyet-egyet. 2:0. Fordulás után támadtak a vendégek, később ki­egyenlítetté vált a küzdelem, de több gól nem esett. Jók: Urda, Kékesi, Zolnai, Kasznár, ill. Vass II, Pusztaszeri. Sztoján János További eredmények. Kossuth SE—Szentes 1:1 (0:0), Kecskemé­ti Fémmunkás—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (1:1). A LABDARÚGÓ NB III. DÉL-KELETI csoportjának Állasa 1. Szarvasi SC 25 11 12 2 27:11 34 2. Bcs. Agyagipar 25 14 6 5 36:15 34 3. Szalvai SE 25 12 6 7 44:26 30 4. Sarkad v25 10 8 7 32:28 28 5. Szentes 25 11 6 8 31:36 28 6. Hmvásárhely 25 10 7 8 29:25 27 7. Bcs. VTSK 25 10 7 8 35:36 27 8. Kun Béla SE 25 10 5 10 33:27 25 9. Kossuth SE 25 9 5 9 26:23 25 10. Szegedi AK 25 7 10 8 31:32 24 11. Mezőhegyes 25 7 9 9 32:37 23 12. Kiskunhalas 25 10 2 13 29:37 22 13. Orosháza 25 6 9 10 21:31 21 14. Tiszaföldvár 25 7 6 12 31:36 20 15. Mezőberény 25 5 6 14 26:41 16 16. K. Fémmunkás 25 7 2 16 25:49 16