Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-30 / 226. szám

IMS. szeptember 30. 7 Kedd Zalaegerszegi Bes. Előre 3:0 Érfékes győzelmek , a Nemzeti Bajnokságban ZaJaegerszeg, 5500 nétző. V: Há- [ mari. Zalaegerszeg: Bolemányi (7) — Prokisch (7), Papp ;8), Vörös (8), Kocsis (7), Filó (8), Fehér (7), Kajtár (9), Tóth (7), Madár (8), Eita (8).Edző: Szőcs János. Bcs. Előre: Tóth (6) — Kvasz (6), Kiss (7), Szűcs (5),. Lengyel (7), Ambrus (5), Dobó (8), Láza (5), Bertók (6), Németh (6), Schnei­der (6). Edző: Pillér Sándor. Csere: Tóth helyett Farkas (—) a 72. percben, ill Ambrus helyett Csulik (—) a 72. percben. Kezdés után a hazaiak lendül­tek támadásba. Az első perc vé­gén Bita hatalmas lövése zúgott el a jobb oldali léc fölött Egy gyors csabai támadás végén Né- methet csak szabálytalanság árán tudták szereink A szabadrúgás után Láza elől a kapus kifutással tisztázott. Erősen rohamozott a ZTE. A lila-fehér védőkre nagy munka hárult. Dobó Madár elől. Lengyel Tóth elől szögletre há­rított. A beívelt szögletet Tóth remek érzékkel a mezőnybe ök­lözte. Majd Bita fütty után lőtt érvénytelen gólt Változatos me­zőnyjáték után a 22. percben Ma­dár elől Tóth bravúros rá vetődés­sel hárított. Dobó fejjel mentett nehéz helyzetben, majd Madár elhirtelenkedve csúnyán mellé- durrantott Mindkét oldalon fel­tűnően sokat idegeskedtek a játé­kosok, s emiatt sok volt a pon­tatlan átadás. Továbbra is a ZTE maradt támadásban. Lengyel szögletre hárított Madár elől. A beívelés után Bita fejesét szépen védte a csabai kapus. Nem sok­kal később Filó éles lövését Tóth szögletre ejtette. Ezután Kvasz a kapu torkából fejjel tisztázott, majd Kiss önfeláldozóan mentett Madár elől. A 30. percben Madár távoli erős lövését Tóth látványo­san, félkézzel tette ártalmatlanná. A 32. percben a sorozatos ha­zai támadások góllá értek. Tóth, a középcsatár el vihar­zott a jobb szélső helyén, s éles beadását Bita a felső lécre fejelte. A lepattanó lab­dát a berobbanó Madár kö­zelről elvetődve az üresen hagyott kapu jobb sarkába fejelte. A szórványos csabai támadáso­kat a ZTE védői könnyedén há­rították. (Feltűnő volt, hogy az Előre középpályásai a megszer­zett labdákat lassan, körülménye^ sen és pontatlanul továbbították.) Bertók előtt nyílott alkalom a gólszerzésre, de a leadásába hiba csúszott és felszabadítottak a vé­dők. Lengyel labdájánál Németh lesen feledkezett, majd Papp Né­met elől partra vágta a labdát. Az. ellentámadás során Fehér ke­rült leshelyzetbe. Szünet után továbbra is a ZTE marpdt támadásban. Az l:ö-ás vezetés birtokában most már nyugodtabban szőtték támadásai­kat. Fehér fordulásból leadott lö­vése a jobb alsó kapufa éléről ki­pattant, de a védők hárítottak. Ambrus a kitörő Kajtárt szerel­te. Nem sokkal később az össze­kötő elől Tóth kifutással tisztá­zott. Az 50. percben a jó helyzet­be került Bertókot Prokisch és Bolemányi nagy nehezen szerel­te. Németh elől Papp szögletre mentett. Schneider beívelését a kapus kiökfözte, Ambrus bal sa­rokba tartó erős lövését Bolemá­nyi elvetődve védte. A másik ol­dalon Fehér gólba tartó labdáját Szűcs kivágta. Láza fütty után talált hálóba. ( A játékvezető les címén nem adta meg a gólt!) A 65. percben újabb gólt ér­tek el a hazaiak. Kajtár el­futott a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Tóth csak rö­viden tudta kiütni és a jókor 'i-kezö „névrokona” a háló jobb oldalába lőtt, 2:0. Újrakezdés után Németh elől Bolemányi kifutással akart hárí­tani, de a kapus a labda mellé nyúlt. Az összekötő nem vette ész­re, hogy előtte pattog a lab­da és így a védők felszabadí­tottak. Kajtár váratlanul nagy lövést zúdított Tóth ka­pujára. A kapus a léc alá tartó labdát bravúrosan szög­letre öklözte. A 84. percben megszületett a ZTE harmadik gólja. Papp előre vágott labdájával Fehér mintegy 3 méteres lesről el­futott, majd kapura húzott, s a kétségbeesetten kifutó Tóth mellett 20 méterről az üres kapu bal oldalába bombá­zott, 3:0. Csulikot szögletre szerelték, Schneider beívelését Bolemányi védte. A 87. percben Farkas ki­törj de a kifutó Tóth refleksz- szel szögletre hárított. Jók: Papp, Filó, Kajtár, Bita, ill. Dobó. Kiss, lengyel. BfRALAT Amint az várható volt, a ZTE-t a tavasszal Békéscsabán elszen­vedett 4:l-es vereségért erősen fűtötte a visszavágás vágya. A hazaiak nagy becsvággyal küz­döttek, de a nagy tét miatt sokat idegeskedtek, s pontatlan indítá­saikat a jól záró Előre-védelem, Dobóval az élen, rendre hárítot­ta. Fordulás után higgadtabban szőtték támadásaikat a hazaiak. Legfőképpen azért, mert az Előre középpályásai a megszerzett lab­dákat sorozatosan későn és pon­tatlanul továbbították, úgyhogy — Folytatódott a labdarúgó NB I. őszi fordulója. Eredmények: Ü. Dózpa—Diósgyőr 4:1, Szombat­hely—Dunaújváros 2:0, Eggr— FTC 0:0, Honvéd—Egyetértés 4:1, Pécs—Komló 3:0, Vasas—Csepel 2:0, Salgótarján—MTK 1:0, Rába ETO—Tatabánya 2:0. — Nápolyban és Casertában megkezdődött a XVI. férfi kosár­labda Európa-bajnokság. A ma­gyar válogatott első mérkőzésén 95:63 arányú vereséget szenvedett a szovjet válogatottól, majd 66:65 arányban maradt alul a bolgárok, kai szemben. — Varsóban a súlyemelő világ- és Európa-bajnokságon óvás után a szovjet Talts győzött az ameri­kai Bednarski előtt. A szuper- testsúlyúak versenyében az ame­TE— (1:0) emiatt a támadósor képtelen volt tartani a labdát. levesekre is csak nagyon ritkán vállalkoztak a csabaiak. Az Előre bal oldali védelme 'gyengélkedett és nem tudott ellenállni a meg-megújuló ZTE-rohamoknak. Mindent egybevetve: a ZTE még ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. Uhrin János További eredmények. Özd— Ganz-MÁVAG 4:0. Nagybátony— Győri Dózsa 3:0. Szállítók—Vár­palota 4:0. Misíkolci VSC—Orosz­lány 2:1. Bp. Előre—Szolnoki MTE 1:1. Pécsi Bányász—Székes- fehérvári MÁV 1:1. VIDEOTON— Kecskeméti Dózsa 2:0. Szegedi EOL—Bp. Spartacus 3:3. dz NB I B állása: lm Videoton 25 18 1 6 70:31 37 2. Szeged 25 12 7 6 50:36 31 3. Várpalota 25 13 4 8 40:29 30 4. Oroszlány 25 12 6 7 43:32 30 5. Zalag. TE 25 11 7 7 42:25 29 6. Kecskemét 25 11 7 7 30:21 29 7. Pécsi B. 25 11 7 7 31:31 29 8. Békéscsaba 25 11 5 9 40:35 27 9. Bp. Spart. 25 8 10 7 42:36 26 10. MÁV AG 25 9 5 11 24:21 23 11. Szóin. MTE 25 7 9 9 28:38 23 12. Szállítók 25 7 8 10 36:38 22 13. Előre 25 6 10 9 20:22 22 14. Ózd 25 7 7 11 30:35 21 15. Szív. MÁV 25 8 5 12 25:33 21 16. Győri D. 25 5 8 12 20:39 18 17. Miskolc 25 5 6 14 21:45 16 18. Nagybátony 25 6 4 15 18:50 16 rikai Dube nyert a szovjet Batis- csev előtt. Zsabotyinszki sérülés miatt visszalépett. A világbajnoki és az Európa-bajnokj pontver­senyben Magyarország a Szovjet­unió és Lengyelország mögött harmadik lett. Tóth Géza a fél­nehézsúlyban bronzérmet szerzett. — Az országos teniszbajnokság férfi egyes döntőjében az Európa, bajnok Baranyai öt játszmás nagyszerű küzdelemben legyőzte a tizenháromszoros bajnok Gu­lyás Istvánt. — A Bp. Honvéd férfi kézilabda­csapata vasárnap este 25:16 arányban győzött a HG Koppen- | hága elleni visszavágón, s így j 45:42-es gólaránnyal bejutott az I EK második fordulójába. Kézilabda Bcs. Kötött—Testnevelési Főis­kola 11:5 (6:2). NB I-es női mér­kőzés, Békéscsaba, 700 néző. V: Barta, Tímár. Kötött: Szabóné — Ilyés. Szegediné, Darabos, Tímár, Ancsin, Vaszkó. Csere: Rácz, Tóth, Kovácsné, Orvos. A szerdai, a Bakony Vasas elleni szép győ­zelem ellenére sem mehetett biz­tosra a csabai csapat a TFSE el­len, amely a bajnokaspiráns Va­sast legyőző Csepelt fektette pén­tek délután kétvállra. A mérkőzés úgy indult, hogy a főiskolások kellemetlen meglepetést okoznak. Ilyés büntetőből lőtt góljára át- lövésből válaszolták, majd Dara­bos gólja után büntetőhöz jutot­tak, de ezt elhibázták. A csabai csapat erőlködve, görcsös akarás­sal játszott, így nem csoda, ha a vendégek egyenlíteni tudtak, 2:2. Ezután lendületbe jött a Kötött. Ilyés, Kovácsné és Tímár remek góljaival 4 perc alatt elhúzott a gárda, úgyhogy a második félidőt négygólos előnnyel kezdhette. A főiskolások 6:3-ra szépítettek, de azután 9:4-re ment el a textiles­csapat. Gólok közül különösen Ráczné és Kovácsné volt nagy­szerű. A Kötött győzelme ilyen arány­ban is teljesen megérdemelt, bár a csapat, a nagy tét miatt gyen­gébb teljesítményt nyújtott, mint az előző fordulóban. Örvendetes viszont a fiatalok jó teljesítmé­nye. G: Ilyés. Kovácsné 3—3, Tí­már 2, Szegediné, Darabos, Rácz. Jók: Szabóné, Kovácsné, Szegedi­né, Tímár, Rácz. Bcs. MÁV—Ganz-MAVAG 16:15 (6:3). Férfi NB Il-es mérkőzés. Békéscsaba, 700 néző. V: Szabó. MÁV: Rácz — Kovács', Antal, Zsi- lák, Radnai, Hajtman, Gálik. Cse­re: Dukát, Biélik. Az első félidő­ben tapogatózó játék folyt. Mind­két csapat a védekezésre ügyelt jobban, éppen ezért a 25. percben még csak 6:2 volt az eredmény. Fordulás után rákapcsoltak az együttesek: a második félidőben 22 gól esett. Az 50. percben még négy gól volt a vasutasok előnye, a hajrában azonban a Ganz két­szer is kiegyenlített. A befejezés előtt két perccel a MÁV 16:14-es vezetést szerzett. A vendégek egy eladott labdából lőtték 15. gólju­kat. A múlt vasárnapi gyenge játé­kot a győzelem ellenére sem tud­ta feledtetni a vasutas-csapat. A 3. helyért harcoló Ganz-MÁVAG váratlanul nehéz ellenfél volt. G: Radnai 9, Kovács 3, Antal 2, Du­kát, Zsiláik. Jók: Radnai, Zsilák, Rácz. Bcs. MÁV—Bp. VM KÖZÉRT 10:7 (2:5). Női NB Il-es mérkő­zés. Békéscsaba, 400 néző. V: Szatmári. MÁV: Győri — Mészá­ros, Szeli, Szosznyák. Vaszkó E., Reinholczné, Bencsik. Csere: Vaszkó D., Jakab, Hugyecz. Az első félidőben igen gyenge játé­kot láttunk a csabaiaktól. Potya­gólokat kaptak, elszórták a lab­dát és gyengén lőttek kapura. Ezt az ellenfél — ki is használta. Fordulás után teljesen megválto­zott a játék képe. A vasutasok okosan és jól játszottak, fokoza­tosan dolgozták le hátrányukat és végű], háromgólos győzelmet arat­tak az elfáradt KÖZÉRT ellen. G: Bencsik 5, Vaszkó E. 2, Szeli Vaszkó D., Szosznyák. Jók: Ben­csik, Vaszkó E., Hugyecz. A NŐI KÉZILABDA NB I. ALLASA 1. FTC 22 20 1 1 258:129 41 2. Bakony Vasas 22 IS 2 2 252:171 38 3. Pécsi Bányász 22 17 1 4 258:176 35 4. Vasas 21 15 3 3 227:146 33 5. Bp. Spartacus 22 9 5 8 229:228 23 6. Ózdi Kohász 22 9 2 11 189:214 20 7. Goldberger 21 8 1 12 207:228 17 8. OGSC 22 6 4 12 166:215 16 9. Csepel 22 6 3 13 204:227 15 10. Győri Textil 22 7 1 14 210:252 15 11. Bcs. Kötött 21 6 3 12 161:195 15 12. Tatabányai B. 22 4 6 12 189:231 14 13. TFSE 21 5 1 15 173:238 11 14. Bp. Postás 22 5 1 16 167:240 11 Röplabda Gyomai TK—Bp. Közgazdász 3:0 (7, 12, 6). Női NB Il-es mér­kőzés. Gyoma, 50 néző. V: Barna. Gyoma: Szmolnikné, Király, Sza­bó, Zöld. Nagy, Molnár. Csere: Csete Gizi, a Bcs. Kötött te­hetséges röplabdázása. Vincze, Bátori, Heinfarth. Az első játszmában a fővárosiak szerezték az első pontokat, de aztán a gyo­maiak Szmolnikné, Zöld ütéseivel, később a második szettben Nagy jó hálójátékával tetemes előnyre tettek szert. A harmadik játsz­mában 4:4, sőt még 8:4-ig is szo­ros volt a küzdelem, de aztán a GYTK kihasználta az ellenfél hi­báit és biztosan nyert. Kitűnt Zöld, Szmolnikné, Nagy, de a többiekre sem lehet panasz. Békéscsabai Kötött—Szarvasi Óvónőképző 3:1 (3, 9, -12, 5). Női NB Il-es mérkőzés. Békéscsaba, 10-es iskola, V: Majoros. Kötött: Péli, Csete, Barcs, Nagy, Martin­csek, Belanka. Csere: Bottlik II, Dobosi, Szabó. Óvónőképző: Foga- rasi, Kiss, Tomyi, Bertók, Patkós- né, Fegyveres. Csere: Szakadáti. A Kötött már a mérkőzés elején átvette a kezdeményezést, kidol­gozott akciókkal könnyen nyerte az első két játszmát. Később csökkent' az iram, az Óvónőképző feljavult és lelkes játéka révén megérdemelten nyert játszmát. A végeredmény igazságos. Mint a kuglibábuk Szombaton a Gyulai MEDOSZ sporttelepén barátságos labdarúgó-mérkőzést játszott a Szolnok megyei Néplap szerkesztősege és a Békés megyei Népújság. Az „erőtől duzzadó” mérkőzés vég­eredménye 1:0 volt szerkesztőségünk javára. A két csapat játékosai erőnlét hiányában egy-egy összekoccanásnál kuglibábuk módjára estek össze... A gól is 11-es bői született. Legjobban sike­rült a harmadik félidő, ahol a két szerkesztőség baráti találkozón elevenítette fel a mérkőzés iz­galmas pillanatait. Fotó: Demény Hírek„ eredmények