Békés Megyei Népújság, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-24 / 143. szám

N I960, június 24. 8 Kedd Sikeres szezonzárás a labdarúgó NB ll-ben Mezőkovácsházi Petőfi Mezőkovácsháza, 600 néző. V: Pusztai. Mezőkovácsháza: Drá­gán — Budácsik, Sári (Szabó), Bányik, Plástyik, Uhrin. Gábor, Gigacz (Varga), Gajdos, Kerekes, Pasek. Edző: Kerekes Imre. Szol­noki MÁV: Donka — Sülé, Abo- nyi, Rozmis, B. Nagy; Földesi, Kelemen, (Urbán), Pintér, Tóth, Szolnoki, Dobos. Edző: Horváth János. Az első percekben Sári egy összecsapás után megsérült és kiállt. Helyette Gajdos ment hátra és Szabó került ä csatár­sorba. Mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, de a mezőko­vácsházi védelem jól zárt. A 20. percben szerezte meg a vezetést a Petőfi. Szabó rajtolt egy hosz- szú átadásra. Abonyi röviden mentett és a — Szolnoki MÚV 2:0 (1:0) | kapu felé perdült labdát Szabó a kifutó Donka mellett az üres kapuba gurította, 1:0. Egy perccel később Plástyik 40 méteres lövését Donka a léc fölé tornázta. Erősített a MÁV, de a Petőfi védelme élén Drágánnal — mindent mentett. A 28. perc­ben Szolnoki az ötösről fejelt kapura, de a Petőfi kapusa biz­tosan védett. Szünet utón hal­latlan lendülettel ‘ és akarással játszott a kovácsházi csapat. A 46. percben Bányik távoli lövése okozott izgalmat. Az 55. percben Kerekes 20 méterről az üreg ka­pu mellé lőtt. Később Szabó, majd Gábor hagyott ki jó helyze­tet. A 61, percben Szolnoki lövé­se a kapufán csattant. A MÁV gyors ellentámadásokkal kísérle­tezett. A 65. percben Plástyik a gólvonalról mentett. A 66. percben Sülé szorongatott helyzetben adott haza és a ma­gas, ívelt labda a kifutó Donka fölött a hálóba esett, 2:0, (ön­gól). Ezt követően Gábor é* Pasek került jó helyzetbe, de mindket­ten hibáztak. A 73. percben Pin­tér 16 méteres lapos szabadrú­gást Drágán bravúrosan védte. Egy perccel a befejezés előtt Gá­bor lövése a kapufa éléről per­dült ki. A Petőfi helyzetei alap­ján megérdemelten győzte le a tavaszi forduló második helye­zettjét. A kovácsházi játékosok óriási lelkesedéssel küzdöttek, az egész csapat játéka dicséretet ér­demel. Kiemelkedett: Drágán, Plástyik, Uhrin, Gigacz, ill. Abo­nyi, Szolnoki. Veszély József Gyulai MEOOSZ — Szegedi VSE 1:0 (1:0) A Dózsa SE nyerte a megyei I. osztályú rangadót Gólzápor a Bcs. Kinizsi—Bcs. Építők találkozón — Újabb pontot szerzett a Bánhegyes — Mh. Kinizsi győzelem a Medgyes ellen Dózsa SE—Gyoma 4:1 (2:0). Oros-| háza, 500 néző. V: Barna. Dózsa SE: Végit — Horváth, Hunyadi, Garam- völgyi, Saabó, Zöld, Hecskó, Bódl, Varjú, Csordás, Balogh. Edző: Probszt Elemér. Gyoma: Pápai — Vátái, Gonda. Rá ez, Béltekl, Nagy, Bácsi, Nyilas, Kiss, Domokos, Ko­vács. Edző: Kövesd! Lajos. Kezdés' után váltakozó volt a Játék, később fölénybe került a Dózsa SE. A is. percben Bácsi leterltette Csordást, amiért a kiállítás sorsára jutott. Egy perc múlva Varjú jő beadása után Balogh és Bódl egymást zavarta. Így odalett a jó helyzet. A 21. percben Varjú beadását Csordás küldte a bal sorokba. 1:0. Fokozódott az Iram, mindkét oldalon több szabálytalan belemenés tarkította a játékot. A 24. percben Szabó összecsapott Domo­kossal, a játékvezető Szabót is kiál­lította. Bódl, a másik oldalon pedig Domokos rontott biztos helyzetben. A 37. percben Hecskó növelte a hon­védek előnyét, 2:0. A 65. percben Garamvölgyi beadását Csordás, a ki­futó kapus fölött küldte a hálóba, 3:0. A 70. percben Balogh a kapust is kicselezve, lőtt a kapuba, 4:0. A 90. percben Vatai szépített, 4:1. Nagy küzdelemben, a technikásabb hazai csapat jő napot fogott ki és megér­demelten győzött a listavezető Gyo­ma ellen. Jók: Hunyadi, Garamvöl­gyi, Varjú, Csordás, ill. Gonda, Va­tai, Rá ez, Kiss. Dimák B. Ferenc Szeghalom—Doboz 3:1 (2:1). Doboz, 250 néző. V: Puskás. Szeghalom: Bu­gyik — Szabó, Bérezi, Csiga, Bara­nya, Gurmai, Simor, Dajka, Papp II, Nacsa, Papp I, (Makai). Edző: Bak­Kinizsi: Sajti, Sovány, Fábián, Kel­ler, Petrovszkl, Vaszkó (Borza), Ba- lógl, Krátki, Kolarovszki, Bánki, Ba­logh. Edző: Márta Mátyás. Epitőki Zsilinszki — Gyurkó, Miklya, Flu- hár, Várai, Hankó, Janecskó, Valuch, Rleger, Ronyeoz, Szita (Doma). Ed­ző: Weiner Pál. Végig szemerkélő esőben játszották a találkozót, amely kiegyenlített, alacsony színvonalú Já­tékot hozott. A csatárok mindkét ol­dalon sokat vállalkoztak lövésre, de a 10 gólban a csatárok is ludasak. A döntetlen Igazságos. A gólok sorrend­je: «. perc Keller (öngól), 20. perc Kolarovszki, 23. perc Balogh, 31. perc Valuch, 44. perc Bánki, 62. perc Ko­larovszki, 66. perc Rieger (ll-esből), 70. perc Balogh (az esetnél a partjel­ző tévesen jelzett, de Járási felül­bírálta és megadta a szabályos gólt), 80. perc Valuch, 85. perc Valuch. Jók: Balogh,- Krátki, Kolarovszki, ill. Miklya, Valuch, Rleger. Sztoján János Endrőd—Körösladány 2:1 (1:0). End­rőd, 550 néző. V: Wallfisch. Endrőd: Hajdú — Balogh, ÜJvárl, Imre, Pál- völgyi, Keller, Szmola, Bacsa, Majo­ros (Barta), Farkaslnszki, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Körösladány: Vandra — Sánta, Bakondi, Kovács, Gylmesl, Nagy, Fonta, Serfőző, He- gyesl, Papp, Ombődi. Edző: Kökény István. Jó talajú pályán a hazai csa­pat támadásai vezették be a találko­zót, és a 2. percben Szmola fejesével megszerezték a vezetést, 1:0. Később a kezdeti nagy lendület alábbha­gyott és a helyzeteket is sorra ki­hagyták az endrődi csatárok. A H. ti, Edző: Plesov6zki Mihály. MAV- rohamokkal kezdődik a találkozó és a 10, valamint a 23 percben Szikora két góljával már 2:0-ra vezetett a vasutasgárda. A MAV-csatárok . előtt' többször is adódott jó helyzet, de sorra hibáztak. Szünet után sem vál­tozott a játék képe, mégis váratlanul a kondorosiak szépítettek. A 75. perc­ben Varga 25 méteres lövése a kapus hasa alatt jutott a hálóba. 2:1. A vendégek durva belemenésekkel pró­bálták megfékezni a MA\f megújuló rohamait. A játékvezető kiengedte kezéből a mérkőzést. A 80. percben Szajkót ököllel leütötték, de a kiál­lítás elmaradt. Az utolsó percekben teljesen elfajult a Játék. Jók: Andó. Palyusik, (a mezőny legjobbja). Szi­kora, 111. Nagy, Agfalvi, Varga. Zsíros György Mh. Kinizsi—Medgyesegy háza 3:1 (1:1). Mezőhegyes, 200 néző. V: Var­ga. Kinizsit Harangozó — Isaszegl, Kovács, Sajti, (Császár), Varga n, Gyürld, Dúl, Egri, Varga I, Bállá. Edző: Otrok Mihály. Medgyesegyhá- za: Dudaszeg — Farkas, (Jakab), Ju­hász, Szabó, Varga, Plástyik, Rózsa, Cseh, Potocska. Németh (Forgó). Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. Az első negyedórában a vendégek, ké­sőbb a hazaiak irányították a Játé­kot, mindkét oldalon egy-egy alka­lommal a kapufán csattant a labda. A 28, percben Dúl fejelt a hálóba, 1 :fl. öt perc múlva Rózsa kiegyenlí­tett, 1:1. Szünet után a medgyeslek mintegy fél órán keresztül veszélyez­tették Harangozó kapuját, de a csa­tárok nem tudták helyzeteiket ki­Gyua, 300 néző. V:. Bállá Gy. .Gyula: Barna — Somos, Szilágyi, Lovász G., Guti, (Géczi), Csőke, Tóth, Mészáros, Himer, Arató, Galbáós (Lovász K.) Edző: S^jm- bati György. SZVSE: Simái — Csigér, Tóth II, Szabó, Hájas, Szamosvölgyi dr., Karsai. Farkas, Bite, Sonkó, Majzik. Edző: Pó­lyák Gyula. A csúszós, mély ta­lajon a szegediek kezdtek job­ban. Pontos, lapos adogatásokkal igyekeztek zavart kelteni a ME- DOSZ védelmében, öt perc eltel­tével feljött a MEDOSZ. Szilá­gyi szabadrúgása után Himer ke­rült jó helyzetbe, de fölé lőtt. A 12. percben jobb oldali tá- | madás végén Tóth cselezgetett a szögletzászló közelében, be­adását a jókor érkező Arató a kapu közepébe fejelte, 1:0. Támadott a MEDOSZ. Csigér felszabadítása a kapu elé pat­tant. de Simái szögletre mentett. A 17. percben Mészáros, Arató — Tóth akció után az utóbbi szo­rongatott helyzetben az ólai há­lóba lőtt. Mezőnyfölényben ját- j szott a MEDOSZ. A 3. percben j az előrehúzódott Lovász G. ka- j páslövését mentette Simái, a má­sik oldalon. Farkas tört ki. de ő is az oldalhálóba lőtt. A 40. perc­ben villámgyors szegedi akció bontakozott ki, melynek végén a berobbanó Bite elől Barna csak nagy bravúrral tudott szögletre tisztázni. Fordulás után is a ME­DOSZ maradt támadásban, az 52. percben Mészáros húzott el a jobb szélen, beadását Galbácsj távolról fejelte kapura — veszély | nélkül. Felgyorsult a játék. A 72. | percben Lovász G. átadását Mé- j száros 10 méterről bombázta ka- j púra, de az óriási lövést Simái szögletre ütötte. Ezután feljött j a VSE, izgalmas percek követ- i keztek. A vasutas az egyenlítő- j sért, a MEDOSZ az eredmény j tartásáért küzdött. Majzik lövé- j se centiméterekkel ment mellé, majd Farkas 25 méteres szabad- ] rúgása kerülte el a kaput. A kedvezőtlen időjárás és az I MTK—Újpest NB I-es mérkőzés j tv-közvetítése miatt nagyon ke­vés szurkoló volt kíváncsi a ta­lálkozóra. A csúszós talaj elle­nére kielégítő volt a színvonal és végeredményben a MEDOSZ egy- gólos győzelme megérdemelt. Bállá Gy. jól bíráskodott. Jók: Szilágyi, ftuti, Mészáros, Arató, ill. Csigér, Tóth II, Szamosvöl­gyi dr. Fábián István További eredmények: MGM Debrecen—DVSC 1:1. Cegléd— Budafok 2:1. KISTEXT—Szegedi Dózsa 1:0. Jászberény—Kiskun­félegyháza 1:1. Pénzügyőr SE— Bocskai SE 1:1. Kőbányai Tűz­álló—Kecskeméti TE 1:1. AZ NB □. KELETI CSOPORT TAVASZI VEGEREDMENYE 1. DVSC 15 10 4 1 28:7 24 2. Sz. MÁV 15 8 4 3 23:12 20 3. Jászberény 15 9 2 4 17:15 20 4. Budafok 15 7 4 4 27:14 18 5. Pénzügyőr 14 6 5 3 17:11 17 6. KISTEXT 15 7 3 5 21:18 17 7. SZVSE 15 5 5 5 20:14 15 8. Bocskai 15 5 5 5 30:28 15 9. MGM Debr. 15 3 8 4 9:10 14 10. Gyula 15 5 4 6 14:18 14 11. K.-félegyháza 15 5 4 6 20:29 14 12. Cegléd 14 5 2 7 27:23 12 13. KTE 15 3 6 6 13:21 12 14. Sz. Dózsa 15 4 3 8 16:19 11 15. K. Tűzálló 15 2 5 8 9:19 9 16. M.-kovácsháza 15 3 — 12 9:42 6 sa Antal. Doboz: Szűcs — Komlősi I, (Komlósi n), Kiss I, Váradi, Szat­mári n, Békési Balogh II, (Klapka), Kiss n, Szatmári I, Szabó, Balogh I. Edző: Losonczi Zoltán. A 11. percben a könnyelműsködő dobozi védők mel­lett Simoc lőtt a hálóba, Id). A 22. percben Papp n. fejesével növelte előnyét a vendégcsapat, 2:0. A gól után a doboziak támadtak, s a 34. percben Balogh I szögletét Kies II fejelte a kapuba, 2:1. A 40. percben Gurmai kézzel mentett Szatmári I elől, de a büntető elmaradt. A má­sodik félidőben szinte egy kapura játszott a hazai csapat, a szeghalmi­ak csak a jó formában levő Papp n révén veszélyeztettek. A 82. percben a reklamáló Szatmári I-et kiállította a Játékvezető. A 87. percben Papp II állította be a végeredményt, 3:1. A helyzeteit Jobban kihasználó szeghal­mi csapat megérdemelten győzött. A Játékvezető elemi hibákat vétett, Jók: Baranya, Simon, Papp n, Papp I, il­letve Szűcs, Szatmári n, Váradi. Bálint János Bcs. Kinizsi—Bcs. Építők 5:5 (3:2). Bcs. Vasas-pálya, 50 néző. V: Járási. félidőben az Endrőd kapujához sze­gezte ellenfelét. A 63. percben egy­más után négy szögletet rúgott a helyi csapat. A Körösladány szórvá­nyos támadásai Időnként veszélyesek voltak. A 85. percben Oravecz érté­kesítette a 10. nagy gólhelyzetet, 2:0. Az utolsó percekben gyors körösla- dányi ellentámadás után Ombódi a 11-es pont tájékáról lőtt a kapuba, 2:1. Az endrődlek nagy gólarányú győzelme azért maradt el, mert csa­tárai kapkodtak, s a jobbnál Jobb helyzeteket is elrontották. Jók: Ba­logh, ÜJvárl, Hajdú, 111. Vandra, He- gyesi. Sztanyik Károly Békésszentandrás—Battonya 1:0 (0:6). Békésszentandrás, 250 néző. V: Szí­vós. Békésszentandrás: Patkós — Já­ró, Bagi, Kiss II, (Megyeri), Kiss I, Petrás, Fekete, Gyulai, Szalal, Far­kas, (Szabó), Burázs. Edző: Tóth Já­nos. Battonya: Süli — Major, Ka­bát, Nyírna, Kovács, Balogh I, Ba­logh II, Bunda, Lehoczki, (Kopcsák), Lukács, (Armán), Somogyvári. Edző: Kabát László. A helyi csapat kezdett jobban és az első negyedórában Bu­rázs, Szalal, majd Ismét Burázs ha­gyott kl kínálkozó gólszerzési alkal­mat a battonyai kapu előtt. A ven­dégcsapat csak a kitűnően védő Süli­nek köszönhette, hogy az első félidőt gól nélkül megúszta. A 70. percben szögletrúgás után Megyeri fejelte a szentandrásiak és a mérkőzés egyet­len gólját. 1:0. A találkozó közepes színvonalon mozgott, a lassú, körül- ményeskedő hazai csatárokkal szem­ben a battonyaiak lényegesen gyor­sabban, lelkesebben játszottak, de a kapura nem jelentettek veszélyt csa­táraik. Jók: Patkós, Megyeri, 111. Süli, Kovács. , Mrena Mihály Bcs. MÁV—Kondoros 2:1 (2:0). Bé­késcsaba. 300 néző. V: Fülöp. Bcs. MÁV: Németh — Gáli, Andó, Gyur­kó, Palyusik, Reinholcz, Szilágyi (Lu­kácsi), Szikora, Gaál. Okos, Szajkó. Edző: Gyócsi László. Kondoros: Nagy — Szappanos, Agfalvi, Jantylk, Var­ga, (Uhjár), Hanyecz, Juhos, Opa- uszki, Mladonyiczkl, Stvorecz, Báná­használni. Egy váratlan Kinizsi el­lentámadás során a 76. percben Dúl 7 méterről nagy gólt lőtt, majd 6 perc múlva ugyancsak a jobbössze­kötő volt eredményes, 3:1 (mester- hármas). A 86. percben Rózsát után- rúgásért kiállították. Jók: Harango­zó. Szabó I, Dúl, ill. Dudaszeg, Ju­hász, Varga. Otrok Mihály Magyarbánhegyes—Csorvás 1:1 (1KI). Csorvás, 400 néző. V: Fehér. Ma­gyarbánhegyes: Argyelán — Tóth. Papp, Nádasén. Majsal, Vaczkó, Kormányos, Varga, Kintner, Borsos. László (Szlanylnka I) Edző: Mlskoltzi Miklós. Csorvás: Beleznai, Veres. Felföldi, Kecskeméti, Benyovszki. Petrovszkl, Nagy, Izsák, Botyánszkl. Vicáén, Uhrin n (Uhrin I). Edző: Sálágyl Miklós. Közvetlenül a mér­kőzés előtt négy hazai játékos fe­gyelmi okból kimaradt a csapatból, Így tartalékos volt a csorvási együt­tes. A 3. percben bal oldali szabad­rúgás után Borsos közelről a hálóba fejelt, 1K). Fokozatosan került me­zőnyfölénybe a hazai csapat. A 32. percben Botyánszkl, a 40. percben Izsák a kapufát találta el. A vendé­gek teljesen beszorultak, de a ki- egyenlítés csak a 78. percben Uhrin I révén sikerült a csorvásiaknak. Ezután újabb két kapufát lőttek a csorvási csatárok, a másik oldalon Kormányos és Kintner hibázott gól­helyzetben. Alacsony színvonalú, de jó Iramú volt a találkozó, melyen Igazságos eredmény született. Jó já­tékvezetés. Jók: Argyelán (a mezőny) legjobbja), Kormányos, Papp, illetve Felföldi, Seres, Izsák. Pelesz János További eredmény: Békési Sparta­cus —Bcs. Előre II 3:5. Ifjúságiak: Csorvás—Magyarbánhegyes 6:1, Mező­hegyes—Medgyesegyháza 2:1, Bcs. MÁV—Kondoros 3:1, Endrőd—Körösla­dány 6:1, Doboz—Szeghalom 2:0, Bcs. Kinizsi—Bcs. Építők 1:0, Dózsa SE— Gyoma 2:2, Békés—Bcs. Előre 1:1. A Békésszentandrás—Battonya-talál- koző a vendégek késése miatt dmt- radt. A MEDOSZ-gél utáni pillanat. Mészáros üdvözli a gólszerző Aratót, Csőké magasra tartott kézzel, boldogan fut feléjük. (Fotó: Béla Ottó)