Békés Megyei Népújság, 1969. május (24. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-13 / 107. szám

1989. májas 13. 8 Kedd (Folytatás a 7. oldalról) Végre, vidéki győzelem: Bcs. Előre - Szí. MÁV 1:0 (0:0) A 81. percben Bőke lövését Tóth szögletre mentette. A be­ívelt labdát Ambrus fejelte ki Németh—Dobó adogatás után a csabai jobbszélső 10 méterről a jobb kapufa mellé lőtte a labdát A 85. percben Papadimitreusz szép cselsorozat után elhamarko­dottan fölé lőtt A 88. percben Moósi—Schneider—Németh volt a labda útja, a balösszekötő elől Mester az utolsó pilanatbain men­tett. Amikor a játékvezető a mér­kőzés végét jelezte, a hazai kapu előtt pattogott a labda. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a hazai csapat vala­mivel többet támadott, de a har­cosan, önfeláldozóan védekező csabai együttes kapuja ellőtt csak egy gólhelyzet alakult ki. Az Előre játékosai határtalan lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe, csapatjátékuk a második félidőre erősen feljavult, sokat mozogtak lab­da nélkül , g megérdemelten győztek. Jók: Láza. Németh. Schneider, Ambrus, Tóth, illetve Mester, Nagy, Papadimitreusz. Nyilatkozat. Pillér Sándor: Na­gyon értékes két pontot szerez­tünk. Remélem, hogy ez a győ­zelem önbizalmat ad a csapatnak a további vidéki mérkőzésekhez. További eredmények: Ganz-MAVAG —Nagybátony 4:0, Szolnoki MTE— Szállítók 1:1, Várpalota—Zalaeger­szeg 1:0, Oroszlány—VIDEOTON 2:1, Kecskemét—Ózd 2:0, ' Győri Dózsa— Pécsi Bányász, J:0, Miskolci VSC— SZEOLi 1:2, Bp. Spartacus—Bp. Előre 2:0. Az élen változatlan a helyzet — Megszerezte első győzelmét a Mczöbaréwty — Újabb VIfiií döntetlen Biztos Mh. M CD ŐSZ *g y őzelem — Idegenből hozott pontot a Szarvas AZNBI/B 1. Videoton Állasa U 7 1 3 30:12 15 2. Várpalota ii 7 1 3 16:10 15 3. Zalaeg. TE íi 6 2 3 24:12 14 4. Kecském. íi 6 2 3 —< M» H 1 4 5. MA VÁG íi 4 5 2 ll: 6 13 6. Szeged íi 5 3 3 16:10 13 7. Pécsi B. u 5 3 3 9:13 13 8. Szóink. MTE íi 3 6 2 13:12 12 9. Békéscsaba it 5 2 4 14:13 12 10. Oroszlány íi 4 4 3 14:14 12 11. Bp. Spart. íi 3 5 3 14:13 11 12. Előre ii 3 5 3 6: 6 11 13. Szállítók ii 3 4 4 15:15 10 14. Ózd n 3 3 5 9:11 9 15. Szív. MÁV íi 3 2 6 6:13 8 16. Miskolc íi 2 3 6 10:24 7 17. Gy. Dózsa n 1 3 7 4:15 5 18. Nagybátony íi 1 2 8 4:20 5 Az NB l-es labdarúgó-bajnokság eredményei: FTC —MTK 4:3, Komló—Salgótarján 1:0, Honvéd—Szombathely 3:0, Dunaújvá­ros—Pécs 1:1, Vasas—Egyetértés 4:0, Csepel—Diósgyőr 1:0, ETO—Eger 2:0, Tatabánya—ü. Dózsa 2:1. az NB l Állasa 1. FTC U 8 3 — 31:13 19 2. Ü. Dózsa 11 8 1 2 27:11 17 3. Honvéd 11 6 3 2 24: 9 15 4. Rába 11 6 2 3 24: 8 14 5. MTK 11 6 2 3 19:12 14 6. Vasas 11 6 1 4 29:17 13 7. Csepel 11 6 1 4 13: 9 13 8. Pécs 11 4 4 4 7:12 11 9. Komló u 3 3 5 8:13 9 10. Eger 11 3 3 5 10:19 9 11. Szombathely 11 3 3 5 8:19 9 12. Tatabánya 11 3 2 6 11:19 8 13.. Diósgyőr 11 3 2 6 8:16 8 14. Sal. BTC n 3 1 7 6:13 7 15. Dunaújváros n 3 1 7 8:23 7 16. Egyetértés . íi — 3 8 3:23 3 Az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a Fiorentina Torinóban 2:0-ra legyőzte a Juventust, így előnye már három pont a Milánnal szemben. Mivel már csak egy forduló van hát­ra, a Fiorentina — megnyerte a baj­nokságot. BCS. AGYAGIPAR—KISKUN­HALASI MEDOSZ 1:0 (0:0) Békéscsaba, Bessenyei utca, 700 néző. V: Gallyas. Agyagipar: Unyatyinszki — Mitykó IV., Vá­ri. Láza, Jancsó, Bohus, Rétlaki (Kuti), Farkas, Tóth, Seregi, Pet- rina, (Schäffer). Edző: Mitykó András. Kiskunhalas: Szalontai — Tóth II, Rádi, Juhász, Tóth I, Jáger, Mészáros I, (Csongor), Csá- nyi II, (Csabankó), Csányi I, Ko­csis, Udvari. Edző: Virág István. Az első esemény Tóth kecsegtető helyzetből leadott gyatra lövése volt. Feltűnt, hogy a téglagyári­ak félvállról vették a játékot. Az első félidő alacsony színvonalú volt, sok pontatlan leadással — mindkét oldalon. Fordulás után mintha kicserélték volna a csa­patokat. A 46. percben Bohus ha­talmas partdobása Seregi elé ke­rült, aki az alapvonal közeléből a jó ütemben érkező Tóth e\é játszott és ö kapásból az elve­tődő Szalontai fölött a háló­ba lőtt, 1:0. Pár percnyi Agyagipar fölény után Jáger a saját tér felé szer­zett labdával egészen a 16-osig tört előre, és hatalmas lövését Unyatyinszki a felső sarokból ütötte ki. Egy perc múlva Farkas —Seregi összejátszás után az ön­feláldozóan kifutó Szalontai szög­letre mentett, majd Farkas lövé­sét hárította. Ezekben a percek­ben nagy fölénnyel játszott az Agyagipar. Az 59. percben Seregi lövését kellett tisztáznia a halasi kapusnak. A 60. percben növel­hette volna előnyét az Agyag­ipar, mert Rádi a büntetőterüle­ten belül egy felpattanó labdát kézzel húzott le. A 11-est Farkas lőtte, de Szalontai szögletre men­tett. Ezt követően szárnyakat ka­pott a vendégcsapat és 10 percen keresztül fölényben játszott Lá­zának kétszer is önfeláldozóan kellett közbelépnie. Az utolsó percekben még Tóth ügyetlenke­dett el egy helyzetet. Szünet előtt lagymatag játék folyt, de a má­sodik félidőben mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött. Vég­eredményben az Agyagipar má­sodik félidei játéka után megér­demelten nyert. Jók: Láza, Jan-1 cső, Farkas, ill. Szalontai, Juhász, Jáger. BCS. VTSK—SZEGEDI AK 2:2 (1:1) Békéscsaba, 350 néző. V: Mi­hályi. VTSK: Krátki — Linden- berger, Frankó. Bodó, Havasi, Mázán II, Karadi, (Kalcsó), Raj- j ki, (Tóth), Román. Batke, Kuba. Edző: Dombóvári György. SZAK: I Varga — Putyora, Olasz, Sándor, 1 Csanádi, Pusztaszeri, Bán, Vass, Király. Gábor, Berár. Edző: Poly- vás Dánie. A 4. perc végén Má­zán II fejese suhant el a léc mel­lett. Később Krátkinak kétszer is | kifutással kellett tisztáznia. A 12. percben Rajki erős lövését a ka­pus üggyel-bajjal ütötte szöglet­re. Három perccel később Karadi I lefutotta a védelmet, éles be­adását Batke 5 méterről a kapu közepébe vágta, 1:0. A 22. perc­ben Király kapufát lőtt. A 35. percben Batke átadását Román lekezelte, már csak a kapussal állt szemben, de csúnyán fölé- bombázott. Nem sokkal később Rajki fejes gólját — les címén — nem adta meg a játékvezető. (Szabályos volt). A 41. percben Gábor kiugrott és két csel után a kiugró Krátki mellett a jobb sarokba pofozta a labdát, 1:1. A 47. percben Rajki beívelt szögle­tét Batke fejelte a hálóba, 2:1. Negyedórás váltakozó mezőnyjá­ték után Király leshelyzetből egyenlített, 2:2. A 75. percben VTSK szöglet után Bodó alig fe­jelt mellé. Az utolsó 10 percben nagy nyomás nehezedett a SZÁK kapujára, de a védők — Vargá­val'az élen — mindent mentet­tek. A VTSK biztosnak látszó mérkőzést engedett ki a kezé­ből. Román kihagyott nagy helyzete után fokozatosan fel­jöttek a vendégek és lelkes játékukkal rászolgáltak az egyik pontra. Mihály gyengén bíráskodott. Jók: Bodó, Mázán II, Batke, ill. Gá­bor, Varga, Pusztaszeri. IjfMV MEDOSZ—OROSHÁZI KINIZSI 1^) (Irt») Hódmezővásárhely, 700 néző. V: Molnár. MEDOSZ: Békeffi — Rá- rósi II, Jánosi. B. Szabó, Szilágyi, Rárósi I, (Szabó), Maczkó, Boros, Nagy, Kutnyák, Olasz. Edző: Bozó József. Kinizsi: Mikite — Kasuba, Kiss, Halupa, Szabó, (Tomcseny- ka), Albert, Zsurka, Mikó, (Ko­vács), Magyar, Soós, Markó. Ed­ző: Csonka Béla. Igen alacsony szinvonalú, csapkodó volt a játék az egész mérkőzésen. Mintha nem is NB Ill-as csapatok játszottak volna bajnoki pon­tokért. A hazai csapat nehezen kiharcolt némi mezőnyfölényét figyelembe véve, megérdemelten győzött. Fö­lényüket 3 kapufa is jelezte, A gól az első félidő 38. percében büntetőből esett. Gl: Nagy. Jók: Jánosi, Szilágyi, ill. Kiss. KUN BÉLA SE—SARKADI KINIZSI 1:0 (OK)) Kiskunfélegyháza, 600 néző. V: Szopori. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Takács T Szável, Tóth, Makai, Takács .1, Karsai, Varga, Miksztai, Kovács. Edző: Takács István. Kinizsi: Erdélyi (Varga) I.) — Juhász, Pozojevicz, Varga III, Kovács, Kiss, Molnár, Lovasi, Sinka. Kótai, Kocsis, (Fábián). Edző: Vasvári Péter. Az első félidő eseménytelen já­tékkal telt el. Általában a me­zőnyben pattogott a labda, a fél­idő egyetlen említésre méltó ese­ménye a 27. percben történt, amikor a félegyházi Kovács át­játszotta Juhászt, majd az eléje kifutó Erdélyit is, de gyengén lőtt és a befutó Varga III a gól­vonalról menteni tudott. Szünet után élénkebb lett az iram. Az 53. percben hazai szöglet után 20 méteres, Tóth szabadrúgása kö­vetkezett. mely Pozojevich kezét érint­ve szögletre pattant. A játék­vezető a partjelző beintésére 11-est ítélt, melyet Tóth érté­kesített. 1:0. A 84. percben egyenlítési alkal­mat szalasztott el a Kinizsi. Kó­tai a kifutó Hluchány is kicse­lezte, de 10 méterről az üres ka­pu mellé gurított. Jók: Takács, Makai, Karsai, ilL Varga III, Kó­tai. MEZÖHEGYESI MEDOSZ— j SZENTESI VÍZMŰ 3:1 (1:0) Mezőhegyes, 400 néző. V: Mé­zes. MEDOSZ: Sárközi — Erdei, | Gábor II. Fekete, Isaszegi, Gu- 1 lyás, Kovács, Gábor I, Komlód), j Keresztes, Csizmás. Edző: K. Szabó János. Szentes: Jelenfi — Garai, Bállá. Danicska, Bige, Szi- kora, Török, (Gerendi), Molnár, Szin, Marton, Babovka. Edző: Mi- i kecz Sándor. Esemény nélküli 20 perc után Gábor és Keresztes ha­gyott ki nagy helyzetet. A 38. percben szöglethez jutott a hazai csapat, Csizmás beívelt labdáját Gábor a kapuba fejelte,, 1:0. A 48. percben Keresztes a lesre ját­szó védők közül kiugrott, kicselezte a kifutó kapust is, de csak a kapufát találta el. Az 56. percben megismétlő­dött az előbbi jelenet, de Ke­resztes most már nem hibá­zott, 2:0. A 73. percben Keresztes átcselez­te magát az egész védelmen és a meglepett Jelenfi mellett a ka­puba gurított, 3:0. Kiengedett a MEDOSZ, feljöttek a vendégek és a 84. percben szépítettek. Gá­bor II lyukat rúgott, és Szin a kifutó Sárközi fölött a hálóba emelt, 3:1. Jók: Fekete, Kovács, Komlódi, ill. Jelenfi, Bállá, Szin. MEZÖBERÉNYI SPARTACUS— SZALVAI SE 3:2 (2:2) Mezőberény, 500 néző. V: Kor­mányos. Spartacus: Guba — Har­mati, Hegedűs, Buczkó, Kovács, Hancsák I, Heller, Solymosi, (Szenteszki) Hancsák II, Kohut I, Vigh. Edző: Kóta György. Szal- vai: Rinhoffer — Földes) Molnár, Urda, Kékesi. (Medgyesi), Bruz- nyiczki, Pintér. Zahorán, Zolnai, (Orosz), Pálinkás, Szenczi. Edző: Kőszegi László. A találkozót Ko­vács nagy lövése vezette be, me­lyet Rinhoffer remekül hárított. A 8. percben szögletrúgás után Pálinkás kotorta a hálóba a lab­dát, 0:1. A 14. percben egy ke­resztbe lőtt labdát Vigh értékesí­tett, 1:1. Színvonalas, jő volt a játék. A 15. percben Zolnai lőtt mellé, majd a 17. percben Zaho­rán ismét a Szalvainak szerzett vezetést, 1:2. Rohamozott a Spar­tacus. A 25. percben az előrehú­zódott Harmati 30 méterről óriási kapufát lőtt. A 39. percben Vigh lőtt fölé, utána a jó formában játszó Harmati a léc alá vágta a labdát, 2:2. Szünet után a ha­zaiak nagy mezőnyfölénybe kerül­tek. Ebben az időszakban Heller fejelt kapufát, majd Szenteszki hagyott ki helyzetet. A 75. perc­ben Hancsák II tört előre, jó át­adását Kohut I értékesítette, 3:2. Az utolsó tíz percben beszo­rult Spartacus, de védelme hárí­tani tudott. Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen a herényiek formája tovább javult, s ezúttal küzdenitudásból is jelesre vizs­gáztak. A Szalvaiban különösen a csatársor keltett jó benyomást. Kitűnő játékvezetés. Jók: Han­csák I (a mezőny legjobbja). Har­mati, Hancsák II, Hegedűs, flL Zahorán, Molnár, Földes) SZARVASI SPARTACUS— KOSSUTH SE 1:1 (0:0) Szőreg, 200 néző. V: Daubner. Szarvas: Nagy II — Dóba, Ma­gyar (Medvegy), Mihály, Braksza- tórisz. Lelkes, Brakszatórisz II, Kerekes, Nagy I, Müller, Lancsa, (Roszik). Edző: Bencsik Gyula. Kossuth: Turcsán — Boné, Ter­hes. Vasas, Molnár, Zana, Kutas) Dupsi, Hagger, Pugymer, Kovács. Edző: Baloghi Kálmán. Mindkét csapat gyengén kezdett, többnyi­re a középpályán folyt a küzde­lem, gólhelyzet csak a 43. perc­ben adódott, de a hazai csatárok az ötösről nem tudtak a kapuba találni. A második félidőben ja­vult a játék színvonala, de ekkor is sok rossz leadást láttunk mind­két részről. A vezetést a vendégek sze­rezték meg a 62. percben. Kerekes labdáját Nagy 1 a kapus mellett helyezte a há­lóba. Nem sokkal később a szarvasiak közül az egyik védő kézzel ütöt­te le a labdát a 16-oson belül. A 11-est Dupsi értékesítette. 1:1. A döntetlen eredmény igazságos. Jók: a Brakszatórisz-fivérek, Lel­kes, ill. Dupsi, Hágger. A Bcs. MÁV legyőzte a Dózsát — Mezőhegyes nyerte a Kinizsi rangadót Ez történt a megyei I. o. labdarúgó-bajnokságban Gyoma—Bekéss zentandrás 2:1 (1:1) Békésszentandrás, 500 néző. V: Molnár. Gyoma: Pápai (Farkas) — Nagy, Gonda, Rácz, Bélteki, Sebők, Bácsi, Nyilas, Kiss, Domo. kos, Kovács. Edző: Kövesdi La­jos. Békésszentandrás: Patkós — Szalai. Bagi II, (Kiss II), Járó, Kiss I, Petrás, Fekete, Megyeri, Burázs. Gyulai, Farkas. Edző: Tóth János. A vendégcsapat kez­dett jobban és a 9. percben Bél- : teld váratlan lövése a meglepett j Patkós kapujába került, 1:0. A j 35. percben egyenlített a hazai csapat. Bal oldali támadás után Megyeri a bal sarokba helyezett, 1:1. Az 55. percben Pápai meg­sérült. A hazai közönség már- már reménykedett a döntetlen­ben, amikor a 83. percben Bácsi a 16-osról küldött lövése a jobb kapufáról pattant a hálóba, 2:1. A házi csapat játékában nem volt meg a kellő összhang és átütő­erő. A vendégcsapat jobb erőnlé­te és gyorsasága révén megérde­melten győzött. Jók: Rácz, Bélte-, ki, Domokos, ill Rácz, Megyeri, | Buxázs. Endréd—Medgyesegyháza 3:2 (2:1) Endrőd, 400 néző. V: Fülöp. Endréd: Pintér, (Hajdú) — Szmola, Üjvári, Imre, Keller, Er­dei, Feuerverker Bacsa, Pálvöl- gyi, Farkasinszki, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. M ed gyesegyháza: Dudaszeg — Farkas, Juhász, Sza­bó, Varga, Jakab, Patocska. Ró­zsa, Németh, Plástyik, Bercsd. Edző: Marosvölgyi Károly. A harmadik percben Oravecz tört ki, de 100 százalékos helyzetben hibázott. A 16. percben Oravecz megszerezte a vezetést, 1:0. Nagy endrődi nyomás közepette a 27. percben, védelmi hibából egyen­lített a vendégcsapat amikor Rózsa csúsztatott fejese került a kapuba, 1:1. A 29. percben Feuer­verker pontos beadását Oravecz értékesítette. A 38. percben Pál- völgyi hatalmas lövését Duda­szeg a kapu fölé tolta. Szünet után az endrődlek támadtak töb­bet, mégis a vendégek érték el gólt A 73. percben Plástyik 18 méteres szabadrúgásból szépített, 2:2 (nagy kapushiba). A 83. percben Keller távoli lövésért Dudaszeg kiejtette és a szemfüles Oravecz közelről nem hibázott