Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-22 / 90 . szám

1969. április 33. 9 Kedd Döntetlent érdemelt volna a MEDOSZ — tív a Petőfi Kiskunfélegyházi Vasas — Gyulai Medosz 1:0 (1:0) Meglepetések fordulója a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban DOBOZ—ENDRŐD 0:0 Doboz, 500 néző. V: Járási. Do­boz: Szűcs — Komlósi I, Kiss I, Váradi, Szatmári II, Békési, Sza­Kiskunfélegyháza, 1400 néző. V:i lílndkét oldalon kemény volt a I. , - TT , , . , Tt Szabó. Kiskunfélegyháza: Farkas,| játék. A 31. percben Csőke egy /íátt\' Fekete, Cserkó, Villányi, Bá-1 összecsapásnál megsérült és nem (Klapka)- Ba10^ r> (Komlosi XI)' lint, Kelemen, Kókai, Makai. (Ti- ^ tudott tovább játszani. A.rná­már), Sahin, Ézsi, Csermák. Edző Fejes József. MEDOSZ: Barna — Somos, Szilágyi, Lovász G., Szabó, Csőke, (Géczi), Mészáros, Tóth, Himer, Lovász K., Arató. Edző: Szombati György. Azonnal a fél­egyháziak léptek fel támadólag. Az 5. percben az egyik félegyházi csatár kétméteres lesről indult, de a védők mentettek. Két perc múl­va megismétlődött az eset, de Szabó játékvezető ekkor sem fújt A 14. percben kavarodás után Ézsi lőtt gólt. 1:0. A 30. percben tiszta helyzet­ben Himer négy lépésről hi­bázott. sodik félidő gyulai támadásokkal kezdődött, de a Vasas védelme — Cserkóval az élen — biztosan állt a lábán. Mindkét csapat idegesen játszott, s a látottak alapján a döntetlen eredmény reálisabb lett volna. Jók: Cserkó, Villányi, Ézsi, ill. Szabó, Lovász K., Szilágyi. További eredmények: Szegedi Dózsa—Ceglédi VSE 2:1, Szolnoki MÁV—Szegedi VSE 2:0, Kecske­méti TE—Pénzügyőr SE 2:0, KIS­Edző: Losonczi Zoltán. Endrőd: Hajdú — Balogh, Újvári, Imre, Erdei, Keller, Feuerverker, Bacsó, Farkasinszki, Majoros, Oravecz. Edző: Putnoki Elemér. A vendé­gek főleg két gyors szélsőjük ré­vén veszélyeztettek. A 28. perc­ben Szűcs bravúrosan mentett a berohanó endrődi csatárok elől. Egy ellentámadás után Szabó elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre a védők. A második fél­időben a cserék használtak a do­boziaknál, többet támadtak, de a vendégek ügyesen védekeztek és Viczián. Edző: Szilágyi Menyhért. Szünetig egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó, némileg a ha­zaiak voltak veszélyesebbek. Fordulás után a Kinizsi került fölénybe és az 54. percben Kató beadásából Varga I, megszerezte a győzelmet jelentő gólt, 1:0. A hajrában a csorvási csapat közel állt az egyenlítéshez. Jók: Isasze- gi. Szabó I, Varga I, ill. Kecske­méti, Miklósik, Viczián. SZEGHALMI MEDOSZ— MAGYARBÁNHEGYES 2:0 (1:0) Szeghalom, 200 néző. V: Vozár II. MEDOSZ: Bugyik — Szabó, Baksa, Bara, Bárczi, (Boruzs), Papp I, Simon, Dajka, Baranya, Nacsa, (Csiga), Papp II. Edző: Baksa Antal. Magyarbánhegyes: Árgyelán — Nádasdi, Csabai, László, Majsai, Vaczkó, Kormá­nyos, (Szlanyinka II), Varga, Bon Jászberényi Lehel — Mező kovácsházi Petőfi 2:0 (0:0) lassították a játékot. A 72. perc- TEXT Debreceni VSE 1:0, MGM ben Oravecz kapufát lőtt, majd Debrecen—Bocskai SE 0:0, Buda- Szabó jó helyzetben mellé dur-|sos, (Pető), Agóes, Szlanyinka l. foki MTE—Kőbányai Tűzálló 1:0. rántott. A 84. percben Majorost, Edző: Miskoltzi Miklós. Az első túl keményen szerelték a védők, de a játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. A befejezés előtt Erdei reklamálás miatt a kiállítás sorsára jutott. Jó iramú mérkő Jászberény. 1000 néző. V: Né­methi Jászberény: Vasas —Fekete II., Benke, Tóth, Sárközi, Szonda, Fekete I., (Bugyi), Ambrus, Bathó, Sándor, Bányai, Fülöp. Edző: Bíró István. Petőfi: Drágán — BucLá- csik II., Farkas, Gigacz, Pasek, Plástyik, Gábor, Janiga, Gajdos (Szabó), Kerekes, Sári. Edző: Ke­rekes Imre. Átszervezett csapattal, az alábbi taktikai elképzeléssel lé­pett pályára a Petőfi. Budácsik, Farkas, Gigacz mögött Sári ját­szott sepregetőt, Plástyik volt a második beállás, középen Kerekes és Pasek szervezte a támadásokat. A hátsók területet védtek, a pálya középső harmadát átengedték az ellenfélnek, de a megszerzett I labdákkal Kerekes, Pasek mere­deken indította a csatárokat. A hátvédek több alkalommal részt vettek a támadójátékban. Az el­képzelés — úgy látszott — bevá­lik, hiszen az 5. percben Plástyik óriási kapufát lőtt, majd Gajdos labdáját mentetté a kapufa... Ké­sőbb is támadásba maradt a Pe­tőfi. de a kitörő Gábort, majd Gajdost mezüknél fogva rántották vissza a védők. Szünet után rá­kapcsolt a Lehel, de a kovácsházi védők mellett nem jutottak csa­tárai lövéshez. A 80. percben Paseket felvág­ták az oldalvonal mellett. Ke­rekes edző átszaladt a pályán a sérült játékoshoz, közben a játékvezető továbbot intett. A partjelző felemelte zászlaját, jelezve, hogy az edző bent tar­tózkodik a játéktéren. A Pe- tőfi-játékosok leálltak, mi­közben Fülöp külsővel pör­getett labdája Drágán kezéről a hálóba pattant. 1:0. Ekkor a játékost ápoló kovács­házi edzőt egy ittas néző meg­ütötte. Az események alakulása felvillanyozta a Lehelt. Befejezés előtt az előretörő Tóth 30 méteres lapos lövése talált utat a hálóba. 2:0. (Kapushiba). A mérkőzésen minden Petőfi­NB II KELETI CSOPORT ALLASA 4 1 1 7: 3 9 4 1 1 10: 5 9 3 3 — 9:5 9 3 2 1 9: 2 8 3 2 1 7: 4 8 4 — 2 8:6 8 1 5 — 2:1 7 2 2 2 6: 5 6 222 13:11 6 2 1 3 5: 6 5 2 13 7:95 2 — 4 15: 8 4 6 2 — 4 5:16 4 6 1 2 3 4:14 4 6 114 6:10 3 6 - 1 5 0: 8 1 “t* “rf5?1sta^ess «sät: l -, 5yi^ P ,t<:>t feltétlenül, vendégek kulturáltabban játszot- megerdemelte volna. A jelenlevő; tak. Jók: Szűcs, Kiss I., Váradi, szövetségi ellenőr, dr. Magyar! Szabó, ill. Imre, Keller, Farka­megerősítette az első szabálytalan í sinszki, Feuerverker. körülmények között esett gól té-' MH. KINIZSI—CSORVAS 1:0 (0:0) Mezőhegyes. 200 nyét. A Petőfi játékvezetői műhiba miatt óvást nyújt be. Függet­len a történtekről, nagyon ne­héz lesz a bentmaradás meg­felelő képességű kapus nélkül. Jók: Szonda, Sárközi, Bugyi, Tóth, ill. Sári, Gigász, Pasek. néző. V: Szarvas. Kinizsi: Harangozó — Isaszegi, Szabó I, Kolozsi, Ko­vács, Varga II, Kató, Egri, Nagy I, (Hemző II), Varga I, Bállá. Edző: Otrok Mihály. Csorvás: Neller — Izsák, Kécskei, Kecskeméti, Felföl­di, Petrovszki, Botyánszki, (Kepka), Uhrin, Miklósik, Bogár, (Nagy), A forduló hősei A Békési Spartacus fiataljai szerezték a megyei labdanigő-forduló leg­nagyobb meglepetését a Bcs. Kinizsi csabai legyőzésével. Képünkön a fehér mezes Vágási támadást vezet a Kinizsi kapuja ellen. 1. Jászberény 2. Szegedi VSE 3. Budafok 4. Debr. VSC 5. Pénzügyőr 6. KISTESXT 7. MGM Debr. 8. Szóin. MÁV 9. Bocskai 10. Gyula 11. Kcsk. TE 12. Cegléd 13. Mk.-háza 14. Kiskunf. 15. Szegedi D. IS. Tűzálló Fáradtan, de boldogan vonulnak le a pályáról a bravúros teljesítményt nyújtó Spartacus-játékosok. (Fotó: Baranyai Kálmán) nagy helyzetet a vendégek hagy­ták ki az 5. percben, amikor Bor­sos lövését Bugyik lábbal védte. A 15. percben Nacsa beadását Dajka csukafejessel továbbította a jobb sarokba, 1:0. A 41. percben Baranya rosszul helyezett bünte­tőjét Árgyelán kivédte. Fordulás után a vendégek is vezettek né­hány támadást, Szlanyinka I és Varga I elől a kitűnő formában levő Bugyik többször is bravúr­ral hárított. A 60. percben Papp II. beadását Dajka közelről a há­lóba kotorta, 2:0. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a MEDOSZ szerencsés gólokkal nyert. Jók: Bugyik, Bara, Dajka, ill. Csabai, Vaczkó, Varga. békési Spartacus— BCS. KINIZSI 4:1 (1:1) Békéscsaba, 100 néző. V: Nagy. Békés: Jenei — Püski, Török, Sebestyén, Békési. Ács, Kopárdi, Paróci, Kurilla, Kiss, Vágási. Edző: Jenei Sándor. Kinizsi: Bíró — Filipinyi, Fábián, Keller, So­vány, Vaszkó, Fest, Lehóczki, Bánki, Suba, Petrovszki. Edző: Márta Mátyás. A 6. percben már 1:1 volt az eredmény. Előbb Ács szerzett vezetést, de rögtön utá­na Petrovszki kiegyenlített. For­dulás után a vendégek nagy me­zőnyfölénybe kerültek, és a 65. percben Vágási, majd 5 perc múl­va Kurilla volt eredményes. A 83. percben ismét Kurilla lőtt a háló. Jók: Ács, Török, Kiss, Daróczi, a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. BCS. ÉPÍTŐK—DÓZSA SE 4:1 (2:0) Békéscsaba, 100 néző. V: Fehér. Építők: Kucsera — Miklya, Li- tauvszki, Pluhár, Váradi, Rieger, Valuch, Bódi, Doma, Hankó, Ro- nyecz. Edző: Weiner Pál. Dózsa: Baranyai, (Végh) — Kokavecz, Hunyadi, Garamvölgyi, Szabó, Házi, Bódi, Csordás, Varjú, Ba­log, Hemző. Edző: Probszt Ele­mér. Az első félórában mezőny­Hankó váratlan nagy lövése a lécről vágódott a hálóba, 1:0. Majd egy perccel a szünet előtt kapu előtti kavarodás után Bódi lövése talált utat a kapuba, 2:1. A 47. percben Valuch beadását Rie­ger fejelte a hálóba. 3:0. Az 53. percben Bódi szabadrúgásból szé­pített, 3:1. A 72. percben ismét Rieger fejese talált a hálóba, 4:1. Sportszerű mérkőzésen, gólratö- rőbb játékával megérdemelten nvgrt az Építők. Jók: Miklya, Rie­ger (a mezőny legjobbja) Valuch, Hankó, ill. Szabó, Bódi, Balogh. BCS. MÁV—B.-SZENTANDRAS 0:0 Békéscsaba, 100 néző. V: Ora­vecz. MÁV: Németh — Gáli, Andó, Gyurkó, Palyusik, Rein- holcz Szikora, (Szajkó), Lukácsi, Gaál, Okos, Tari. Edző: Gyócsi László. BéUcsszentandrás: Patkós 1 — Szahai. Bagi, Járó, Kiss, Pét rás. Szabó. Megyeri, Fekete, (Ba­gi), Gyulai, Burázs. Edző: Tóth János. Az első félidőben alacsony színvonalú, lagymatag volt a já­ték, feltűnő volt, egyes MÁV-já- tékosok milyen enerváltan mo­zogtak. Szünet után valamit ja­vult a színvonal, de a gyenge formában játszó MÁV-csatárok nem bírtak a lelkes, jól záró bé- késszentandrási védelemmel. A 47. percben Tari az egész védelmen átkígyózott, nyolcméteres lövése lepattant a tisztán álló Lukácsi elé, aki gyatrán a kapusba lőtt. A 80. pereiben Szajkó szögletét a védők elvétették, de a gólvona­lon pattogó labdát a MÁV-csatá­rok csak nézték. Jók: Andó (a mezőny legjobbja), Gyurkó, ill. Szalai, Bagi, Megyeri. MEDGYESEGYHÄZA— BATTONYA 2:0 (0:0) Medgyesegyháza, 400 néző. V: Dr. Tóth. Medgyesegyháza: Du­daszegi — Varga, Juhász, Szabó, Rózsa. Cseh, Plástyik, Loss, (Far­kas), Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. Battonya: Lung — Major, Kabát, Nyima, Kovács. Balogh I, Balogh II., Ármán, Bunda, Lu­kács, Somogyvári. Edző: Kabát László. A gól nélküli első félidő­ben a lelkes, de ezúttal sok hi­bával játszó fiatal m ed gyesiek ellen némi fölényben játszott a battonyai csapat. A 47. percben medgyesi szöglet után Plástyik fejelt a hálóba, 1:0. A 88. perc­ben Cseh labdáját Plástyik érté­kesítette. Jók: Dudaszegi, Juhász. Szabó, ill. Kabát, Kovács, Bunda. További eredmények: Kondoros —Bcs. Előre 0:1, Gyoma—Körös­ladány 4:0. Ifjúságiak: Dózsa SE—Bcs. Épí. tők 3:2, Kondoros—Bcs. Előre 1:2, Medgyesegyháza—Battonya 4:2, Szeghalom—M.-bánhegyes 3:0, Gyoma—Körösladány 4:0, Doboz —Endrőd 3:3, Mezőhegyesi Kini­zsi—Csorvás 1:3, Bcs. MÁV— Békésszentandrás 4:0, Bcs. Kinizsi —Békési Spartacus 2:1. megyei i. osztály Állasa 1. Bcs. Előre n. 7 6 1 — 18:3 13 2. Gyoma 7 5 1 1 13:4 11 3. Endrőd 7 5 1 1 9:3 11 4. Dózsa SE 7 5 1 1 16:9 11 5. Battonya 7 3 2 2 7:4 8 6. Doboz 7 3 2 2 7:6 8 7. Bcs. MÁV 7 3 2 2 9:8 8 8. Békés 7 3 1 3 13:8 7 9. Szeghalom 7 3 X 3 13:11 7 10. Bcs. Kinizsi 7 3 1 3 12:11 7 11. Bcs. Építők 7 3 1 3 14:13 7 12. Mh. Kinizsi 7 2 2 3 7:6 6 13. Magyarbánh. 7 2 1 4 5:8 5 14. Medgyesegyháza 7 2 1 4 9:15 5 15. B.-szentandrás 7 2 X 4 7:13 5 16. Csorvás 7 2 — 6 10:16 4 17. Körösladány 7 1 1 5 6M7 3 18. Kondoros 7 1 — 6 4:12 TARTALÉKCSAPAT NÉLKÜL 2 1. Gyoma 6 5 1 — 12:3 11 2. Endrőd 7 5 1 1 9:3 11 3. Dózsa SE 7 5 1 1 16:9 11 4. Battonya 7 3 2 2 7:4 8 5. Bcs. MÁV 6 3 2 1 9:6 8 6. Békés 7 3 1 3 13:8 7 7. Szeghalom 6 3 1 2 13:9 7 8. Doboz 6 3 1 2 7:6 7 9. Bcs. Kinizsi 7 3 1 3 12:11 7 10. Bcs. Építők 7 3 1 3 14:13 7 11. Mh. Kinizsi 6 2 2 2 6:4 6 12. Medgyesegyháza 6 2 1 3 8:12 5 13. Magyarbánhegyes 7 2 X 4 5:8 5 14. B.-szentandrás 7 2 1 4 7:13 5 15. Csorvás 7 2 — 5 10:16 4 16. Kondoros 7 1- 5 4:11 2 17. Körösladány 7 — 1 6 6:22 1 Bcs. Előre II. 7 6 IFJÚSÁGIAK 1 — 12:3 13 1. Csorvás 7 5 2 — 12:4 12 2. Bcs. Kinizsi 7 5 1 1 2i:4 11 3. Bcs. Előre 7 5 1 1 15:4 11 4. Békési Spartacus 7 4 2 1 18:7 10 5. Bcs. Építők 7 5 — 2 19:9 10 6. Bcs. MÁV 7 4 1 2 22:6 9 7. Gyoma 7 4 1 2 18:8 9 8. Dózsa SE 7 4 1 2 19:12 9 9. Battonya 7 2 3 2 12:13 7 10. Körösladány 7 3 1 3 15:20 7 11. Kondoros 6 2 2 2 10:12 6 12. Endrőd 7 1 3 3 15:16 5 13 Mh. Kinizsi 7 1 3 3 8:9 5 14. Medgyesegyh. 6 2 — 4 8:14 4 15. Doboz 7 1 2 4 9:18 4 16. Szeghalom 7 2 — 5 6:16 4 17. Békésszentandrás 7 — 1 6 2:23 1 18. Magyarbánhegyes 7 — — 7 1:33 — \