Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-15 / 84 . szám

1!)M. április 15. 9 Kedd Igazságos döntetlen Gyulán — Rövidzárlat Mezőkovácsházán Gyulai MEDOSZ - MGM Debrecen 0:0 Gyula, 2000 néző. V: Dombai. Gyulai MEDOSZ: Barna — So­mos, Szilágyi, Lovász G., Szabó, Csőké, Mészáros, Tóth, Himer, Lovász K., Arató. Edző. Szombati György. MGM Debrecen: Borók — Patai, Koródi, Terényi, Sido, Kraszni, Molnár, Nagy (Gyöm­bér), Kovács, Szabó, Kádár. Ed­ző: Imri István. Az első negyed­órában a vendégek gyors, pontos adogatásokkal meglepték ellen­felüket. A 3. percben Kraszni pat­togó lövését Barna nehezen véd­te. A 10. percben Szabó futott el, beadását Molnár az üres kapu mellé fejelte. Fokozatosan jött fel a Gyula. Szilágyi szabadrúgása a sorfalban akadt el. Az MGM-vé­dők gyakran csak szabálytalansá­gok árán tudtak szerelni. A 17. percben Himer Mészárost indítot­ta, a szélső beadásáról Tóth leké­sett. Nagy lendülettel tört ki a jobb oldalon és kapáslövése alig szállt fölé. Feltűnt, hogy az előre ívelt magas labdákat a két deb­receni középhátvéd Koródi és Kádár könnyen fejelte ki. A 33. percben egy szögletrúgás után a labda átszállt a fejek fölött, de Arató futtából nagy erővel fölé vágta. A 36. percben Sido figyel­meztetésben részesült. Egy perc múlva Arató szabadrúgását Borók a felső sarokból ütötte ki. A fél­idő utolsó percében Lovász feje­sét a kapufa mentette. A 49. percben Lovász könnyel- műsködése okozott izgalmat. A vendégek csak ritkán, de mindig „életveszélyesen” támadtak. A 72. percben Kovács egy csellel tisz­tára játszotta magát, de mellé lőtt. A 87. pereben Mészáros hosz- szd labdáját Arató elérte, szorongatott helyzetből a ki­futó kapus mellett kapura emelte. Mindenki gólt kiáltott, de a befutó Koródi az utolsó pillanatban mentett Az utolsó percben Szabó elől Barna kétszer is nagy bravúrral mentett Nagy iramú küzdelmes mérkő­zésen a MEDOSZ kezdeménye­zett többet, de a határozott MGM. védők mellett nem boldogult. Az eredmény igazságos. Jók: Somos, Szilágyi, Szabó, Mészáros, ill. Koródi, Szabó, Kovács, Kádár. zai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. További eredmények: Budafoki MTE—Szegedi Dózsa 2:1, Jászbe­rény—KISTEXT 2:0, Szegedi VSE—K. Tűzálló 2:0, Cegléd— Kiskunfélegyháza 7:0, Pénzügy­őr SE—Szolnoki MÁV 1:0, Deb­receni VSC—Kecskeméti TE 4:0. KELETI CSOPORT ÁLLASA t 1 — 1»; 3 9 3 2 — 9: 1 Helyzet a javából í. 2. 3. i. 5. 6. 7. s. 9. 10. 11. 12. í 13. ! 14. 15. 16. Szegedi VSE Debr. VSC Pénzügyőr Jászberény Budafok MGM Debr. KISTEXT Bocskai Gyula Cegléd Szóin. MÁV Mk.-háza Kecsk. TE Kiskunf. Szegedi Dózsa Tűzálló 3 2 — 7: 2 3 1 1 5: 3 2 1 — 8: 5 1 4 — 2: 1 3—27:6 212 13:11 2 1 2 5: 5 2 — 3 14: 6 1 2 2 4: 5 3 3 3 4 4 2 — 1 1 - 2 - 1 - 1 5:14 5: 9 3:14 4: 9 0: 7 Jó néhány helyzet maradt ki a Gyulai MEDOSZ—MGM Deb­recen NB Il-es bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. Képünkön egy ilyen pillanatot örökített meg a fotóriporter. A Barna kapus mellett a debreceni Molnár a bal alsó sarok mellé fejelte a lab­dát— Fotó: Béla Ottó Ez történt a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Bocskai SE — Mezőkovácsházi Petőfi 6:1 (2:0) Mezőkovácsháza, 1000 néző. V: Bacsa. Debrecen: Magyar — Va­sas, Sóvágó, Szarvas, Szabó, Sik­lósi, Végh, Budai, Füsi, Takács, Tóth. Edző: Nagy Mihály. Mező­kovácsháza: Budácsik I — Plás- tyik, Gajdos, Csicsely, Budácsik II, Gigacz, Gábor, Pasek, Sári, Kerekes, Janiga. Edző: Kerekes Imre. Enyhe széllel támogatva kezdett a vendégcsapat és hatá­rozott, kemény, technikás játéká­val korszerű támadásokat veze­tett. A 11. percben Tóth a jobb szélen elfutott, visszagurított és Füsi 8 méterről megszerezte a ve­zetést, 1:0. Erősítettek a hazaiak, de Bocskai, a védelem jól zárt. A 27. percben Kerekes szabadrúgá­sa alig kerülte el a felső sarkot. A 29. percben Végh ívelt be sza­badrúgást, Budácsik kimozdult, de nem érte el a labdát, és Füsi az üres kapuba fejelt, 2:0. Félidő végéig változatos, gyors volt a játék. Szünet után erősíteni próbált a Petőfi, Pasek átadását Kerekes ka­pufára lőtte, majd az összekö­tő szabadrúgását Magyar bra­vúrral védte. Az 50. percben Kerekes lerázta védőit, belőtt labdáját Gábor csukafejcssel a kapu bal sarkába küldte, 2:1. Az 52. percben gyors támadás után Janiga került jó helyzetbe, de Magyar mentett. Az 58. perc­ben Végh futott el* beadását Szabó az 5-ösig vezette és a tehe­tetlen Budácsik mellett szerzett újabb gólt, 3:1. Ezt követően fel­adta a harcot a hazai csapat. A 71. percben Füsi, a 75.-ben Végh szerzett gólt, 5:1. A 78. percben Tóth állította be a végeredményt, 6:1. Az 50. percig nyílt volt a mér­kőzés, de ezt követően az erőtlen hazai védelem nem tudta útját állni a korszerű, széleken vezetett debreceni támadásoknak. Jók: Füsi, Tóth, Végh, Magyar. A ha­ffírek. eredmények — A Magyar Labdarúgó Válogatott .létfő hajnalban Játszotta második mérkőzését DéJ-Amertkában. Együtte­sünk Gremio csapatától X d) arányú ve­reséget szenvedett. A győztes gólt á 74. percben Hellopiriu lőtte. — A totó 15. heti eredményei: 1, 1, 1, X, 1, X, X, X, X. X, x, 2, 3, X. IS+l-es találatot 15-en értek el. Nyereményük 34 996 forint. A húsz darab 13-as ta­lálatra 23 427, a 12-eskre 738, a 11-esek- re 73, a 10-ei.ekre 20 forint nyeremény Jut. — A kardvívással fejeződött be a New York-i nagyszabású nemzetközi vívóverseny. Vasárnap este ebben a fegyvernem­ben nagy küzdelem után dőlt el az el­sőség. A meglepetést a kiváló román tőrvívó, Drtmba okozta, aki saját fegy­vernemében gyengén szerepelt, kard­I vívásban viszont bekerült az első I helyen kialakult hárma« holtverseny- I be. A lengyel Pawlowskival és a ma- ' gyár Pézsa Tiborral. Az újravívás során Pézsa 3:4-re győ­zött Drtmba ellen, majd a magyar versenyző óriási csatát vívott Paw- lowskival. A szakértők szerint Pézsát több téves ítélet sújtotta és Pawlows- kának még így is csak 5:4 arányban sikerült legyőznie magyar ellenfelét. A kardverseny végeredménye: 1. Paw- lowski, 2. Pézse, 3. Drimba 4—4 győ­zelemmel. A magyar versenyzők végeredmény­ben a New York-i viadalon Kulcsár Győző révén egy első, Pézsa révén egy második és a két tőröző Rejtő és Kamut! dr. szereplésével két har­madik helyet szereztek. Békéscsabai Építők—Kondoros 2:1 (2:1). Békéscsaba, 100 néző. V: Járási. Bcs. Építők: Kucsera — Miklya, Litauszki, Pluhár, Várai, Hankó, Valuch, Bódi, Doraa, Gyurkó, Ronyecz (Döme). Edző: Weiner Pál. Kondoros: Nagy — (Szenteszki), Szappanos, Ágfalvi, Jantyik, Varga. Hanyecz, Juhos, Opauszki, Balogh, Jartkovics, Bá­náti. Edző: Plesovszki Mihály.: Hazai támadások után a 15. perc­ben Dorrta szerezte meg a veze­tést, 1:0. A 20. percben a késle­kedő hazai védelem mellett Ba­logh lőtt gólt, 1:1. A 34. percben Várai hosszú labdáját Doma szép fejessel küldte a léc alá 2:1. Fordulás után egymás után vezet­te támadásait az Építők, de a vendég védők mindig időben tisztáztak. A 70. percben Doma 18 m-es szabadrúgása a kapufa belső éléről pattant ki. Alacsony színvonalú, csapkodó játék. Jobb volt a hazai csapat. Jók: Kucsera, Litausizki, Doma, Gyurkó, ill. Szappanos, Ágfalva. Csorvási MEDOSZ—Bcs. MÁV 4:2 (4:0). Csorvás, 300 néző. V: Bontovics. MEDOSZ: Neller — Izsák, Kécskei. Kecskeméti, Fel­földi, Petrovszki, Botyánszki, Miklósik, Uhrin, Bogár, (Nagy 67. p.), Viczián. Edző: Szilágyi Meny­hért. MÁV: Németh — Nemesi, Andó, Gál, Palyusik, Reínhoicz, ßzikora, Gál II, Tari. Okos. Szaj­kó, (Szilágyi 64. p.). Edző: Gyócsi László. Erős hátszélben, negyed óra végén már 3:0-ra vezetett a Csorvás. Szünet után rákapcsolt a MÁV, beszorult a hazai csapat. A 63. percben Okos—Tari adogatás után a középcsatár estében kapu­ra lőtt, a játékvezető meglepetés­re 11-est ítélt. A gól utáni csere használt a hazai csapatnak és a hátralevő időben labdatartásra berendezkedve tartani tudták az eredményt. Sportszerű találkozón a hazai csapat küzdőképességének és az első félidei helyzet kihaszná­lásainak köszönheti győzelmét. Góílövök: Miklósik (2), Bogár, Felföldi, ill. Okos és Andó (11-es- ből). Jók: Felföldi, Miklósik, Vi­czián, ill. Szikora, Tari, Okos. Battonya—Szeghalom 3:0 (0:0). Battonya, 500 néző. V: Szopori. Battonya: Lung — Major, Kabát, Nyima, Balogh I, Bunda, Kovács, Balogh II, Lukács, Ármán, So- mogyvári. Edző: Kabát László. Szeghalom: Veres — Szvara, Bo­rús, Csiga, Baranya, Simon, Daj­ka, Bárczi, Papp I. Papp II, Ka­csa. Edző: Baksa Antal. Az első félidőben változatos, jó iramú volt a játék, inkább a vendégek vodtak a kezdeményezők, mégis a 15. percben Bunda, a 22.-ben Nyima lövését kellett Veresnek bravúrral menteni. Szünet után nem bírták a hazaiak a Battonya által diktált iramot, az 54. perc­ben Kovács büntetőből, a 67.-ben korszerű támadás végén Balogh II szép kapásból gólt lőtt A 87. percben a szemfüles Ármán há­rom védőt is kicselezve e kifutó kapus mellett szerzett gólt Végig nagy iramú mérkőzésen a hajrát jobban bíró Battonya ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Jók: Balogh I, Balogh II, Lukács, ill. Veres, Simon, Bárczi. Bcs. Előre II.—Medgyesegyháza 3:1 (1:0). Békéscsaba, 800, néző. V: Bognár. Előre II: Papp II — Laczó, Szahai, Rácz, Alberti, Diós, Csűrik, Kovács, Varga, Sülé, Jankulár. Edző: Pécsi Elemér. Medgyesegyháza: Dudaszeg — Farkas, Juhász. Szabó, Plástyik, Pötocska, Rózsa, Németh, Cseh, Loss, Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. A 11. percben Varga csak a kapussal állt szemben, de csú­nyán mellé lőtt. Később Szabó majdnem öngólt vétett A 44. percben szöglet után Varga fejelt a hálóba, 1:0. Szünet után Sülé volt eredményes, 2:0, majd a 65. percben Cseh édes lövéssel szépí­tett, 2:1. A 86. percben Varga kö­zelről a kapu közepébe helyezett, 3:1. Kissé elbizakodottan pályára lépő előre II. csak nehezen tudott győzni a fiatalokból álló lelkes medgyesiek ellen. Jók: Alberti, Varga, Sülé. Kovács F., ill. Duda­szeg, (a mezőny legjobbja), Ju­hász, Plástyik, Németh. Doboz—Körösladány 1:0 (0:0). Körösladány, 200 néző. V: Mézes. Doboz: Szűcs — Komlósi, (Klap­ka), Kiss I, Váradi, Szatmári II, Békési, Szabó, Kiss II, Szatmári I, Balogh II, Balogh I. Edző Lo- sonczi Zoltán. Körösladány: Pus­kás — Sántha, Bakóndi, Ponta, Hegyesi, Omdódi, Antal, Faragó, Karakas, Bőgi, Nánási. Edző: Marsi István. Változatos spoi-t- szerű mérkőzésen, mindkét olda­lon számos gólhelyzet maradt ki­használatlanul. Az egyetlen gólt a 78. percben Szatmári I. védel­mi hibából szerezte. A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Szűcs, Kiss I, Balogh II, ill. Bakondi, Antal, Faragó. Bcs. Kinizsi—Békésszentandrás 2:0 (1:0). Békésszentandrás, 400 néző. V: Fehér. Bcs. Kinizsi: Bíró — Sovány, Fábián, Keller, Pet- rovszki, Vaszkó, Fest, Koüarovrz- ki, Bánki Lchoczki. Neller. Edző: Márta Mátyás. Békésszentandrás: Polgár — Szalai, Barát, Járó, Ba-i gi II, Kiss I, Fekete, Megyeri, Szabó (Kiss II), Farkas, Bagi I, (Gyulai). Edző: Tóth János. Meg­lepetésre — mindjárt a vendég­csapat lépett fel támadólag és a 4. percben védelmi hibából Nel­ler volt eredményes, 1:0. A mér­kőzés folyamán változatos játék alakult ki, már-már úgy látszott, hogy nem változik az eredmény, amikor az utolsó percben ismét Neller távoli, jól eltalált lövése került a kapuba, 2:0. A rossz ta­lajú pálya sokat ártott a mérkő­zés színvonalának. A hazai csa­pattól jobb játékot várt a közön­ség A Kinizsi tervszerűbb, át­gondoltabb játékával megérde­melten győzött. Jók: Bíró, Fábián, Petrovszki, Lehoczkd, 111. Szalai, Bagi. További eredmények: Dózsa SE —Békési Spartacus 2:1, Endrődi Spartacus—Mezőhegyesi Kinizsi 2:1, Gyomai TK—Magyarbánhe- gyes 2:1. Ifjúságiak: Battonya—Szegha­lom 4:0, Bcs. Előre—Medgyesegy­háza 5:1, Körösladány—Doboz 5:1, Bcs. Építők—Kondoros 6:1, Csor­vás—Bcs. MÁV 2:1, Békészent- andrás—Bcs. Kinizsi 0:1. 1. Bcs. Előre II. 8 5 1 — 11:3 11 2. Dózsa SE C 5 1 — 15:5 11 3. Endrőd 6 5—1 9:3 10 4. Gyoma 6 4 1 1 9:4 9 5. Battonya 6 3 2 17:28 6. Bcs. Kinizsi 6 3 1 2 11:7 7 7. Doboz 6 3 1 2 7:6 7 8. Bcs. MÁV 6 3 1 2 9:8 7 9. Békés 6 2 1 3 9:7 5 10. Szeghalom 6 2 1 3 5:6 5 11—12. Magyarbánh. 6 2 1 3 5:6 5 Bcs. Építők 6 2 1 3 10:12 5 13. Mh. Kinizsi 6 1 2 3 6:6 4 14. Csorvás 6 2—4 10:15 4 15. B.-szentandrás 6 2-4 7:13 4 16. Medgyesegyháza 6 1 1 4 7:15 3 17. Körösladány 6 1 1 4 6:13 3 18. Kondoros 6 1—5 4:11 2 tabtalEkcsapat NÉLKÜL 1. Dózsa SE 6 5 1 — 15:5 11 2. Endrőd 6 5 — 1 9:3 10 3. Gyoma 5 4 1 - 8:3 9 4. Battonya 6 3 2 1 7:2 8 5. Bcs. Kinizsi 6 3 1 2 11:7 7 6. Bcs. MÁV 5 3 11 9:6 7 7. Doboz 5 3—2 7:6 6 8. Békés 6 2 1 3 9:7 5 9. Szeghalom 5 2 1 2 11:9 5 10—11. Magyarbánh. 6 2 1 3 5:6 5 Bcs. Építők 6 2 13 10:12 5 12. Mh. Kinizsi 5 1 2 2 5:4 4 13. Csorvás 6 2—4 10:15 4 14. B.-szentandrás 6 2—4 7:13 4 15. Medgyesegyháza 5 113 6:12 3 16. Kondoros 6 1—5 4:11 2 17. Körösladány 6—15 6:18 1 Bcs. Előre 1JL 6 5 1 — lls3 XI