Békés Megyei Népújság, 1966. október (21. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-19 / 247. szám

1*66. október 19. 6 Szerda Bűnfény a művészpanzióban A krimi-filmek minden szükséges ismérvével ellátott lengyel fiira, csak szórakozás. (Bemutatja a kötegyáni Rákóczi mozi október 19-én.) O § OKTOBER 19. Békési Bástya: A nagy buli Bé­késcsabai Brigád: Mágnás Miska. Bé­késcsabai Szabadság: A szerelemre szavazok. Békéscsabai Terv: Utánam, gc.zjilokók! Gyomai Szabadság: Lobo, a farkas. Gyulai Erkel: Nemo ka­pitány. Orosházi Béke: A siker ára. műsora Október 19-én, este fél 8-kor Bat- íonyáu: I3VIÄDOK FÉRJHEZ MENNI Október 19-én, este 7 óraikor. Bé­késcsabán: vízkereszt Déryiné-bérlet I Időjárásjelentés. 21.50 Műsorzárás. A Magyar Tv műsora OKTOBER 19-EN, SZERDÁN 17.28 Hírek. 17.35 A Magyar Hirdető műsora. 17.50 Tessék kéirdezni, a nyelvész válaszol. 18.15 A szerviz­problémákról. 18.40 Expedíció a ,,zö!d pokol"’-ban. 19.10 Hazai tükör. 19.15 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 19.50 Awatar, avagy a lélekvándorlás. Ma­gyarul beszélő lengyel film. (10 éven felülieknek.) 20.50 Kék fény. 21.20 Költészet. Petőfi: A négyökrös sze­kér. 21.45 Tv-híradó — 2. kiadás. 22.00 Súlyemelő VB és EB, középsúly. A román tv műsora szerda 17.09 Legkisebbeknek: ABC-mdért? Iskolásoknak: Szó-katlan utazás a köny vek világában. 17.50 Hirdetés, 17.58 Pontos idő'. 18.00 A tv esti híradója. 18.20 A tv orvosi szobája. Film: ..Vi­gyázat-szív”. 18.40 Vitaműsor. 18.55 Filmsorozat: A kígyóik háza. 19.25 Sakk. 19.85 Tv-posta. 19.45 Hely, ahol onég nem jártunk. 20.00 Film: A leg­szebb pillanat. Marcello Mastroiamjiá' és Giovanina RalM főszereplésével. 21.35 A tv éjszakai híradója. 21.45 Közületek munkaerőigénye Sertésetetőket vesz fel az Országos Sertéshizlaló Vállalat, Békéscsaba, 2. telepe (Csorvási út mellett). 481 Az ÉM 44. sz. All. Építőipari Válla­lat azonnal felvesz — budapesti mun­kahelyekre — fémcső-állványozókat, ácsokat, hidegburkolókat (gyakor lat­sai!), kőműveseket, kubikosokat és férfi segédmunkásokat. Családfenntar- i oknak havi 360,— Ft (napi 15,— Ft), nem családfenntartóknak havi 240,— Ft (napi 10,— Ft) különélés! dijat fi­zetünk, amennyiben vidéki lakásbeje­lentéssel rendelkeznek és állandó la­kóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és napi kétszeri étke­zést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munkaruha, szak­munkásoknak szerszám szükséges. Cím: Budapest V., Kossuth Lajos tér 13—15, munkaerögazdálkodás. 412 Az Országos Söripari Vállalat fel­vételre keres férfi betanított és segéd­munkásokat állandó munkára. Mun­kásszállás van. Jelentkezés: Buda­pest X.. Maglód! út 17. Munkaerőgaz- ci álkodás. 2743 A csabaszabadi Magyar—Csehszlovák Barátság Tsz tehenészeket keres fel­vételre. Lakást vagy munkásszállást biztosítunk. Jelentkezni lehet szemé­lyesen vagy írásban a tsz központjá­ban. 155 Békéscsaba MÁV Fűtőház Főnökség keres felvételire mozdonyvezető-gya­kornokokat, lakatos szakmai képesí­téssel és mozdonyfűtőket képesítés nélkül. Bővebb felvilágosítást a je­lentkezésnél adunk. 156 A Békés megyei Tanácsi Építőipari és Tatarozó Vállalat felvételre keres rövid határidőre kötött szerződéssel is kőműves, ács, lakatos szakmun­kásokat és segédmunkásokat. Jelent­kezni lehet a vállalat központjában, Békéscsaba, Kétegyházi út 1931/2. st A I A Alig változott a megyei 1. osztályú labdarugó-bajnokság élcsapatainak helyezése A Végegyháza került as utolsó helyre BÉKÉSSZENTANDRÁS— SARKADI KINIZSI 0:0 Békésszentandrás, 200 néző, vezette: Os»váth. B.-SZENTANDRÁS: Sinka — Balogh, Szalai, Köteles, Kiss, Tomo- nyiezka, Koppányi, Bagi, Tóth, Bo- hák, Fazekas. Edző: Major Imre. KI­NIZSI: Varga — Kovács, Juhász, Sár­közi, Zsilák, Tobai, Kocsis, Varga, Hankó, Kótai, Burázs. Edző: Tamási Károly. A hazaiak az első félidőben védekezésre rendezkedtek be. Tóth és Bagi mélyen hátrahúzódott, ez kizök­kentette a Kinizsit játékritmusából. A 12. percben Varga rosszul lépett, meg­sérült és a mérkőzés végéig csak sta­tisztált. A hazaiak ebben a játékrész­ben nemigen mertek kitámadni, a vendégek viszont hiába voltak me­zőnyfölényben, nem tudtak eredményt elérni. A mérkőzés hajrájában a ha­zaiaknak akadt még egy nagy hely­zete. de Koppányi nem találta el a labdát. A mérkőzés előtt senki sem gondolta, hogy a hazaiak megszereznek egy pontot a bajnok jel ölttől. A játék alapján az eredmény igazságos, de a döntetlen inkább a vendégekre hí­zelgő. M EZÖB ERÉN Y— MEZŐHEGYES! MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőberény, 1900 néző. vezette: Agócs. MEZŐBERÉNY: Winter — Krecsmarik, Buczkó, Kohut II, Bo- t; ánszki. Hoffmann. Zolnai, Szentesz- ki, Kohüt I, Kovács, Vrbovszki. Edző: Weigert Adám. MEZŐHEGYES: Sár­közi — Erdélyi. Rizsányi, Fekete, Ko­vács, Csordás, Komlódi, Keresztes, Madácsi, Balogh, Borsos. Edző: K. Szabó János. Mint várható volt, a MEDOSZ védekezésre rendezkedett be és Rizsányiva-1 az élen hárította a megújuló berényi rohamokat. Hogy az első félidő 0:0-ra végződött, az első­sorban azon múlott, hogy Szenteszki két óriási gólhelyzetet kihagyott. A második félidőben sem változott a já­ték. Már úgy látszott, hogy döntetlen­re végződik a találkozó, amikor Ko­hut I remekül ugratta ki Botyánszkit, aki a biztos gólhelyzetben a hálóba lőtt. Ekkor Erdélyi megjegyzést tett a partjelzőre, amiért a játékvezető le- küldte a pályáról. Agócs játékvezető végig hiba nélkül, magas színvonalon vezette a rangadót. SZARVAS— TÓTKOMLÓS 2:0 (1:0) Tótkomlós, 300 néző, vezette: Bacsa. SZARVAS: Hévízi — Burázs, Ficzere I, Mihály, Patkós, Kellet', Roszik, Me­gyeri, Ficzere II, Farkas, Lukács. Ed­ző : Ben csík György. TÓTKOMLÓS: Rimovszki — Szabó, Miklós, Gyivi- csán, Pipds, Majoros, KLement, Tetl- ják, Matajsz, Bugyinszkii, Magna. Ed­ző: Matejdesz Jenő. Az 5. percben Kó­száik lövésszerű beadása a kapufáról vágódott a hálóba. Ezután a hazaiak vették át a játék irányítását, azonban mezőnyfölényük ellenére sem tudtak KRESZ-T0TÓ rejtvény pályázat Tizennégy forduló tizennégy nap alatt — Első díj 16 köves Rakéta karóra — Eredményhirdetés november 6-án 8. kérdés: „Előzni tilos” tábla esetén (útszakaszon) gépjárművel szabad-e előzni állati erővel vont járműveket? Válasz: r —I egy 1 2 X Igen. Nem. Vagy csak egy nyomon haladókat. KRESZ-T0TÓ 1966. október 19. 8. szelvény gólt elérni. A hazai csatárok a kapu előtt mindig alulmaradtak a kemény szarvasi védőkkel. Az első félidőben csupán egy esetben voltak veszélye­sek, ekkor aaonban Bugyinézki köze­li lövése emberben akadt el. Szünet ,után a 47. percben Majoros lövése tet­te próbára Hévízit, s ezzel a hazaiak el is lőtték puskaporukat. A 80. perc­ben Miklós röviden mentett, a labda Ficzere II elé került, aki először a ka­pufára, másodszorra a hálóba lőtte. SZEGHALOM— MEDGYESEGYHÁZA 2:1 (1:1) Medgyesegyháza, 200 néző, vezette: Alsóki. SZEGHALOM: Veres — Sza­bó, Boruzs, Csiga, Rigó, Túri, Feuer­werker, Tar., Vígh, Losonczi, Papp. Edző: Balázs Pál. MEDGYESEG YH A- ZA: Zsíros — Hürkecz, Plástyik II, Valyuch, Pete, Kovács, Pugymer, Bódi, Mészár, Gábor, Portörő. Edző: Marosvölgyi Károly. Á vendégek kezd­tek, s az első esemény Bódi kapura lövése, majd Vígh lesgólja volt. A 14. percben Gábor Mészár elé tálalt, alá a bal sarokba továbbította a lab­dát. A vendégek ezután egymás után három szabadrúgást értek el. A 27. percben Vígh szabadrúgása Zsíros kezéből a hálóba esett. A félidő befe­jezése előtt két kapufát lőttek a hazai csatárok. Szünet után a vendégek két szélsőjük révén veszélyeztettek. A 62. percben Fappnak sikerült a vendégek második gólját megszereznie. Ezután Mészár fejelte a labdát a kapu fölé. A hazai csatárok ezután támadást tá­madás után vezettek, de a befeje­zések nem sikerültek, a labda vagy a kapu mellé ment, vagy Veres zsák­mánya lett. BÉKÉSCSABAI MÁV— VÉGEGYHÁZA 5:3 (2:2) Végegyháza, 70 néző. vezette: Balda. MÁV: Hartmann — Nemesi, Gál, Ta- ri, Baráth, Reinholcz, Tímár, Nagy, Varga, Okos, Belanka. Edző: Andó Tamás. VÉGEGYHÁZA: Ivanics — Pékár, Mikula, Juhász, Kotulák, Ke­mény, Csurár, Szedlacsek, Kerekes, Engelhardt, Loss III. Edző: Farkas Pé­ter. Nagy iramban kezdődött a mér­kőzés, Engelhardt kapufája utáni el­lentámadás végén Okos a vendégek­nek megszerezte a vezetést. Sok jó támadás után a 20. percben Kotulák hatalmas lövése a felső lécről vágó­dott a gólvonalon túlra. Hat perccel később Tímár ismét vezetéshez juttat­ta a vendégeket. A 43. percben Kere­kes lövése a kapufáról Engelhardt elé vágódott, aki nem hibázott. Szünet után a 7. percben ismét Engelhardt volt eredményes, nagy erejű lövése a hálóban kötött ki. A 10. percben Iva­nics hibájából Timár egyenlített. Ez letörte az eddig nagyon lelkesen és jól játszó hazaiakat, s Reinholcz két góljával eldöntötte a mérkőzés sor­sát. A hazaiak nagy lelkesedését bi­zonyítja, hogy kétszer is tudtak egyenlíteni, sőt a vezetést is megsze­rezték. A védelem azonban — főleg a kapus — olyan elemi hibákat vé­tett, amit nem lehetett büntetlenül megúszni. BATTONYA— KONDOROS 2:1 (0:0) Battonya, 300 néző, vezette: Barcs. BATTONYA: Szitás — Osgyán, Kabát, Major, Csizmadia, Farkas, Rálik, Ba­logh, Kopcsák, Nyírna, Armán. Edző: Cziróki József. KONDOROS: Agfalvi — Petrovszki, Jantyik, Üjfaluczki, Várnagy, Békán, Uhljár, Balogh, Csicsely, Tinka, Káló. Edző: Sail Bé­la. A hazaiak támadásával kezdődött a mérkőzés, de a csatárok a kapu előtt sokat pepecseltek s így időt adtak a vendégek védelmének a be­1. Sarkad! Kinizsi 26 17 4 5 61:21 38 avatkozásra. A második félidő is a 2. Mezőberény 36 15 7 4 65:16 37 hazaiak támadásaival kezdődött, s a 3. Mh. MEDOSZ 26 16 3 7 56:25 35 3. percben Balogh volt eredményes. 4. Szarvas 26 15 4 7 49:17 34 Továbbra is a hazaiak támadtak, de a 5. Szeghalom 26 14 6 6 66:40 34 vendégek lefutásai is veszélyesek vol­6. Medgyesegyh. 26 13 6 7 48:21 32 tak. Egy ilyen elfutásból a 35. perc­7. Bcs. M^V 26 IS 1 10 74:42 31 ben kiegyenlítettek. A végeredményt 8. Battonya 26 10 8 8 20:38 28 Balogh állította be a 40. percben. A 9. Gyoma 26 10 7 9 47:27 27 tét nélküli mérkőzésen lanyha küz­10. Békés 26 9 5 12 39:45 23 delmet látott a kisszámú szurkoló­11. Zrínyi HSE 25 10 2 13 49:58 22 tábor. 12. S. SZMSE 26 7 6 13 31:41 20 GYOMA—BÉKÉS 2:2 (1:1) 13. Tótkomlós 26 7 6 13 29:63 20 Gyoma, 300 néző, vezette: Vidó. 14. Kondoros 25 4 7 14 24:61 15 GYOMA: Hajdú — Jánovszki, Gonda, 15. B.-szentandrás 26 3 3 20 25:90 9 Vatai, Bélteki, Nagy, Varjú, Nyilas, 16. Végegyháza 26 4 1 31 31:107 9 Kiss, Rácz, Zöld. Edző: Putnoki Ele­mér. BÉKÉS: Jénei — Szabó, Arató, Balogh, Pikó I, Püski I, Püski II, B, Kovács, Pikó II, Pataki, Sajtos. Edző: Perdi József. Kezdés után mindjárt a vendégcsapat lépett fel támadólag, s a 3. percben a jobb szélre kisodródott Pikó II az elalvó gyomai védelem mellett megszerezte a vezetést. Ezután kiegyenlített lett a játék, a hazaiak csatárai kétszer is csak a kapussal álltak szemben, de elügyetlenkedték a helyzeteket. A 25. percben Varjút a 16-oson belül lökték, s a megítélt 11-est Kiss értékesítette. Ezután csap­kodó lett a játék. A második félidő­ben, az 50. percben egy korszerű tá­madásból Varjú megszerezté a hazai­aknak a vezetést. A 70. percben Kiss 20 méteres szabadrúgása a lécről a gólvonalon túlra vágódott, de a já­tékvezető nem adta meg a gólt. A 82. percben a könnyelműsködő Gonda mellett Pikó II megszerezte a labdát és közelről a hálóba emelte, ezzel kiegyenlített. A rossz felfogásban ját­szó hazai csapat otthon nem tud ered­ményes lenni. ZRÍNYI HSE— SARKADI SZMSE 1:0 (1:0) Sarkad , 250 néző. V: Hodroga. ZRÍ­NYI: Plesov&Ziká — Bonhardt, Vámosi, Harmati, Szabó, Horváth, Botyánszki. Felföldi, Buama. Heller, Bukta. Edző: Páli Sándor. SZMSE: Ficzere — Sajti I, Varga. Boldogít, Kovács, Sopronyi, Zalai, Kiss. Torma, Fábián I, Fábián II. Edző: Csjemyik András-. Azonosan csapkodó csapatok küzdelme volt az. első félidő. A 18. percben Felföldi mintegy 25 méterről lőtt kapura, a fia­tal kapus nem várta a lövést, s így a hálóba került a labda, megszületett a mérkőzés egyetlen gólja. Szünet után fölénybe kerültek a hazaiak, de tá- madósoruik nem tudott megbirkózni a vendégek eredménytartásra beren­dezkedett védelmével. Ezenkívül a gól­helyzetek befejezésébe is sok hiba csúszott. Az utolsó negyedórában a vendégek csatárai előtt adódott hely­zet, majd utána Bonhardit a gólvonal­ról fejelte ki a labdát. Ifjúsági eredmények Mezőberény—Mh. MEDOSZ 7:2, Bé­késsizentaridirás—Sarkad! Kinizsi 1:2, Tótkomlós—Szarvas 5:0, Medgyesegy- háza—Szeghalom 4:2, Bcs. MÁV—Vég­egyháza £:0, Battonya—Kondoros 0:0, Gyoma—Békés 4:2, Sarkadá SZMSE— Zrínyi HSE 3:1. A tartalókbajnokságért Mezőkovácshátzi Petőfi H.—Bcs. Előre n. 2:1, Orosházi Kinizsi n.—Mezőhe­gyes! Kinizsi H. 9:0, Szalvai SE II.- Bcs. VTSK n. 2:2. Ifjúságiak: Bcs. Előre—Mezőkovácsházi Petőfi 11 :ö, Szalvai SE—Bcs. VTSK 1:0, Oh. Kini­zsi—Mh. Kinizsi 5:0? A forduló válogatottja Winter (Mezőberény) — Krcsmarrik (Mezőberény), Buczkó (Mezőberény), Vatai (Gyoma), Botyánszki (Mezőbe­rény), Reinholcz (Bcs. MÁV), Zolnai (Mezőberény), Bagi (Békésszentandrás), Pikó H (Békés), Kovács (Mezőberény), Borsos (Mh. MEDOSZ). A tartalékcsapat Sárközi (Mh. MEDOSZ) — Osgyán (Battonya), Szalai (Békésszentandrás), Kohut II (Mezőberény), Pipis (Tótkom­lós), Hoffmann (Mezőberény), Tímár (Bcs. MÁV), Balogh (Kondoros), Ma­dácsi (Mh. MEDOSZ), Bohák Békés-, szentandrás), Vrbovszki (Mezőberény). I megyei I. osztály állása