Békés Megyei Népújság, 1966. július (21. évfolyam, 154-180. szám)

1966-07-05 / 157. szám

»66, július 5, 6 Kedd A labdarúgó nyári kupáért Martfűi MSE—Gyulai MEDOSZ 1:0 (0:0) Gyula, 300 néző, vezette: Bálint. MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szi­lágyi, Hercegíalvi, Dávid, Guti Nagy II., Vasvári, Boruzs, Med- gyesi, Nagy I. Edző: Vasvári Pé­ter. Álmosan kezdett mindkét csapat majd fokozatosan a haza­iak vették át a játék irányítását. Az első helyzet Vasvári előtt adó­dott, de óriási helyzetben hibá­zott, majd Nagy II. előtt kínál­kozott gólhelyzet. A vendégek szórványosan támadtak, rendsze­rint lesre futottak. Csupán Mező- teleki, aki a 30. perctől átment a jobb szélre, veszélyeztett. A 35. percben Dávid, majd Boruzs nagy lövése alig szállt a kapu fölé. Szünet után sem volt kielégítő a játék, inkább a pálya közepén kezdeményeztek a csapatok, s a 00. perctől kezdve a ven­dégek rájöttek, hogy a lestaktikát is át lehet játszani. Ezután egyé­nileg kezdeményeztek a vendégek es egymás után teremtették az el­fáradt gyulai csapat ellen a gól­helyzeteket, de Barna kitűnően hárított. A 70. percben Medgyesi ugrott ki és beadását Vasvári mintegy 8 méterről mellélőtte. Óriási helyzet volt. A 70. percben Medgyesit a büntető területen felvágták, a tizenegyest Guti a kapusba lőtte. Már-már úgy lát- szjptt, hogy gól nélkül marad a találkozó, amikor a 89. percben a kitörő Nagy I-et Szilágyi felvág­ta. A büntetőt Seres értékesítette, 1:0. A gól után néhány fellángo­lása volt a hazai csapatnak a pá­lya közepén. Jók: Barna, Stefa­nik, Dávid. Békéscsabai Előre—Szegedi Honvéd 2:1 (1:1) Szeged, 500 néző, vezette: Ra- dó. ELŐRE: Tóth — Kvasz, Lita- uszki, Miklya, Zahorán, Kiss, Frankó, Bócsik, Dobó, Rieger, Batke. Kezdés után mindjárt a hazaiak támadtak, de csatáraik vagy a kapu fölé vagy a kapu mellé lőtték a biztos helyzetet, A 25. percben Tóth kirúgását Rieger szerzi meg, Bócsikhoz játszik, egy csel után átemelve a labdát Dobónak, a kapus aláfut a labdának és Dobó az üres kapuba emeli, 1:0. Továbbra is a hazaiak támadnak és a 38. percben egy kapura ívelt labda az ötösön lepattan. Tóth aláveti magát, de a labda alatta a kapuba gurul, 1:1. A második félidőben is a ha­zaiak támadtak többet, a 70. percben Kvasz a 16-oson belül érthetetlenül két kézzel csapja le a labdát, tizenegyes. A tizen­egyest Tóth védi. Utána az Előre támad többet és a 88. percben Frankó hosszan bead, Batke szer­zi meg a labdát és a kifutó kapus fölött lövi a győzelmet jelentő gólt. Utána kezdés és vége is a mérkőzésnek. Nagyon alacsony színvonalú mérkőzés, de jobb nem is alakulhatott ki, mert a pá­lya i-ettenetesen rossz volt. Jók Zahorán, Dobó, illetve Viczián és Lukoviczki. További eredmények: Kecske­méti Dózsa—Szegedi VSE 4:0. Barátságos labdarúgó-mérkőzés Honvéd Szaivai SE—Dukla Qlomouc 3:3 (2:2) VB-re készül» csapatunk Budapest válogatott néven Rotterdamban ját­szott barátságos mérkőzést a Spota Rotterdam ellen. Az eredmény 4:1. Góllövők: Bene, Farkas 2, Molnár, il­letve Bosveld. Tizenötezer néző előtt, I,eo Horn sípjelére így állt fel a csa­pat: Szentmihályi — Káposzta, Mát­rai, Sóvári, Szepesi, Sípos, Bene, Var­ga, Albert, Rákosi, Farkas. A második félidőben Molnár. Fenyvest dr., Nagy és Tichy is játszott. A magyar csa­pat inkább a második félidőben ját­szott gördülékenyebben és ebben az időszakban több veszélyes támadást vezettek. A 43. percben Bene súlyos szárkapocssérülést szenvedett, öröm­mel közölhetjük, hogy Bene sérülése korántsem olyan veszélyes, mint ami­lyennek az első pillanatban látszott. • Válogatott mérkőzések a VB jegyé­ben. Anglia—Dánia 2:0, NDK—Chile 5:2, Bulgária—Rapid (Ausztria) 3:2, Brazília—Svédország 3:2. Békéscsaba, 500 néző, vezette: Szarvas. SZALVAI SE:' Papp — Andó, Láza, Kollár, Rakonczás, Bodó, Pataki (Nagy), Németh, Kuba (Karadi), Kerekes, Petrina, Edző: Gurbán Líviusz. DUKLA. Broskevic (Rusnikov) — Boho- niczky, Jávoraik, Dubovy (Fan- kovic), Ku<;era, Tarusik, Takácz, Konarik, Muzik I (Kanka), Muzik II. Edző: Poriczka Jaroslav. A csehszlovák II. ligás csapat ven­dégjátéka elég jó mérkőzést ho­zott. A hazai csapat vezette az első támadásokat és a 11. perc­ben Kerekes labdájával Kuba kiugrik és megszerzi a vezetést. A vendégek ezután támadnak és a 17. percben Tarusik nagy lövé­sét Papp ragyogó védéssel küldi a léc fölé. A 25. percben Tarusik megy el a jobb szélen és beadá­sát a befutó Konarik szép fejes­sel küldi a léc alá. Ezután me­zőnyjáték folyik, s a 33. percben Petrina beadását Németh küldi a jobb alsó sarokba, de a vendégek két perc múlva Takácz révén ki­egyenlítenek, majd a 43. percben Tarusik szabadrúgását Papp is­mét ragyogó védéssel menti. Szü­net után már a 46. percben a ki­ugró Kerekest szabálytalanul szerelik a büntető területen be­lül. A büntetőt Rakonczás küldi a jobb alsó sarokba. Ezután a vendégcsapat fokozatosan jön fel és egymás után veszélyes támadá- spkat vezet. A hazai kapus három esetben is ragyogóan hárít. A 78 percben a könnyelműsködő ha­zai védelem mellett a kiugró Ta­kácz kiegyenlít. A vendégek na­gyon küzdenek a győztes gólért, de a hazai kapus nagyszerűen véd, a vendégcsapat támadásaival ér véget a mérkőzés. Jók: Papp, Láza. (a mezőny legjobbja), Ra­konczás, illetve Tarusik, Takácz, Konarik. A csehszlovák csapat 6-án, Szarvason, 8-án Gyulán és 10-én Békésen vendégszerepei. Folytatják jó szereplésüket a csabai úszópalánták * A totó 27. heti eredményei: 2 2 12 x212xxxl2 1. Tizenhárom + 1 nincs, tizenihármas 1 darab 377 ezer 056 forintot, tizenkettes nincs, tizen­egyes 29 darab 13 ezer 002 forintot, a tizes találat pedig 1627 forintot fizet szelvényenként. * I Véget ért a mesterfokú tornász- bajnokság. Jánosiné Ducza Anikó és Pusztai Lajos a mesterfokú tornász egyéni összetett bajnok. Ezután volta szerenként! bajnokság, ahol Pusztai három, Ducza két szeren nyert baj­nokságot. * Atlétájuk külföldöm Férfi és női utánpótlás válogatottunk Frankfurtban szerepelt. A férfi pontversenyt óriási küzdelemben a magyar csapat 101:100 arányban nyerte. A női viadalon az NDK csapata 75:40 arányban győzött. Zürichben szerepelt Mecser Lajos és Zsivótczky Gyula, mindketten első he­lyen végeztek, ötezer méteren: Mecser 13:48,4 p. Kalapács: 1. Zsivótczky «9,07. Szenteleki Londonban 880 yardon 4. helyen végzett 2,07 p-cel. A Znamensz- kij Emlékversenyen Mihályfi 100 mé­teren 10,3-as csúcsbeállitással 3. Gros- setoban Varjú 19,36-ot dbbott súllyal é® Kulcsár 79,58-at dobott gerellyel. Mindketten első helyen végeztek. Június 26-án Szentesen rendez­ték meg a II. területi gyermek se­regszemle második fordulóját. Ezen a fordulón már tíz szakosz­tály apróságai indultak. A 6—11 éves csabai utánpótlás ezen a ver­senyen is sikeresen szerepelt, s az eddigi két forduló alapján a SZEAC utón csak 5 ponttal szo­rultak a 2. helyre. Ezen a for­dulón nyolc első, négy második, és .négy harmadik helyezést sze­reztek. Az egyéni teljesítmények alapján a kis Gabnai Lilla, Ba­lázs János, Gáspár Laura és Ju- dik Margit 'országos döntőbe ju­tása biztosított. Eredmények: 50 m leány gyors (1958): 1. Gabnai Lilla 53 mp. 50 m leány mell (1958): 1. Gabnai Lilla 55 mp. 50 m fiú mell (1956): 1. Ba­I lázs János 46,8 mp. 50 m leány mell (1956): 1. Gáspár Laura 47,1 mp. 50 m leány mell (1955): 1. I Judik Margit 47,9 mp. 50 m leány ihát (1956) : 1. Barnácz Ágota 59,8 [ mp. 4x50 m leány gyorsváltó (1955—56): 1. Békéscsaba (Bar­nácz, Arany Tóth, Czebei, Szik- szai) 3:28 mp. 50 m leány gyors (1956): 2. Gáspár Laura 45,5 mp. 50 m leány hát (1955): 2. Duna Gabriella 55 mp. 50 m fiú pillan­gó (1956): 2. Balázs János 1:08 mp. 50 m leány pillangó (1955): 2. Lakatos Ildikó 56,2 mp. 50 m leány gyors (1956): 3. Barnácz Ágota 52,2 mp. 50 m fiú hát (1955): 3. Ricza Lajos 48,2 mp. 50 m leány pillangó (1955): 3. Judik Margit 1:06 mp. 4x50 m fiú ve­gyesváltó (1955—56): 3. Békéscsa­ba (Román, Mázán, Balázs, Ricza) 3:25 mp. A második forduló pontverse­nyének végeredménye: 1. Szegedi EAC 212, 2, Békéscsaba 195, 3. Hódmezővásárhely 145, 4. Csong- rád 102, 5. Szentesi MTE 96, 6. Szegedi VSE 55, 7. Gyula 45, 8. Szegedi AK 33, 9. Orosháza 22, 10. Mezőberény 6 ponttal. A látogatás Érdekes új olasz film egy harmincöt éves asszonyról, aki apróhir­detés útján akarja megtalálni azt, akit szeretni tudna. (Bemu­tatja az orosházi Par tizán mozi július 5-én.) JÚLIUS 5. ■békési Bástya: Királylány a felesé- gém. Békéscsabai Brigád: A párizsi Notre Dame. Békéscsabai Szabadság: A párizsi Notre Dame. Békéscsabai Terv: Blood kapitány fia. Gyomai Szabadság: Mi olaszok és a nők. Gyu­lai Erkel: Az utolsó szerelem. Gyulai Petőfi: A becsületes szélhámos. Me- zökovácsházi Vörös Október: A láto­gatás. Orosházi Béke: A szisztéma. Orosházi Partizán: Jégkorongozók. Sarkadi Petőfi: Játék a múzeumban. Szarvasi Táncsics: Cicababák. Szeg­halmi Ady: A meglhajszolt ember. Július 5-én, este 8 órakor, Telekge­rendáson: nNÉZD meg AZ APJAt Megérkeztek a magyar labdarúgók Angliába A világiba!] nokság'on részt vevő ma­gyar labda rúgó-válogatott hétfőn tíz órakor a KLM—149-es járatával Amsz­terdamból megérkezett Manchesterbe. A magyar küldöttséget a repülőté­ren James Buokley, a manchesteri stzervező bizottság elnöke köszöntötte, virágcsokrokat nyújtottak át Hegyi Gyulának, a Magyar Labdarúgó Szö­vetség elnökének. A magyar játékosokat még a repü­lőtéren hamarosan ellepték aiz újság­írók és a fotóriporterek és sokan el­kísérték őket angliai szálláshelyükre — társasgépkocsival mentek tovább játékosaink —, a tengerparti South- portba. (MTI) A Magyar Televízió műsora JÚLIUS 5-ÉN, KEDDEN 18.10 Hírek. 18.15 A képzőmű­vészet története. Az őskor mű­vészete (is-m.). 18.45 A jó gazda gondosságával. Riportmúsor egy KISZ-védnökségről. 19.15 A hét könyvei. 19.20 A boldog falu. Ri­portfilm. 19.40 Napló. 19.45 Esti mese. 20.00 Tv-híradó. 20.20 An­gyal kalandjai: A bajba jutott kis­asszony. Magyarul beszélő angol film (14 éven felülieknek). 21.10 Zenélő órák. Záróadás. 22.30 Tv- híradó — 2. kiadás. (MTI) A román tv műsora JÜLIUS 5-ÉN, KEDDEN 17.00 Legkisebbjeink műsora. 17.20 A fizika és a macek. 18.30 A tv filmklubja. 19.00 Népdaléne­kesek. 19.30 Színházi közvetítés. 21.30 Tv-híradó. Köziilet munkaerőigénye Az ÉM 44. sz. Állami Építőipari Vállalat azonnal felvesz budapesti munkahelyekre fémcső-állványozókat, burkolókat, épület-villanyszerelőket, kőműveseket, ácsokat kubikosokat és férfi segédmunkásokat. Családfenntar­tóknak havi 360 forint (napi 15 fo­rint), nem családfenntartóknak havi 240 forint (napi 10 forint) különélése díjat fizetünk, amennyiben vidéki la­kásbejelentéssel rendelkeznek és ál­landó lakóhelyükre naponta nem tér­nek haza. Munkásszállást és napi két­szeri étkezést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsigazolás és munka­ruha, szakmunkásoknak szerszám szükséges. Cím: Budapest, V., Kos­suth L. tér 13—15, munkaerő gazdál­kodás. 27< A BUDAPESTI BÚTORIPARI VÁLLALAT 8. SZÁMÚ GYÁREGYSÉGE (Gyula, Zrínyi tér 5.) azonnali belépéssel, gyakorlattal és kö­zépfokú tervstatisztikusi képesítéssel rendelkező tervstatisztikusi keres Jelentkezés a gyáregység főkönyvelőjénél. Iskolai végzettség okmánnyal igazolandó ______________________________________ 82432