Békés Megyei Népújság, 1966. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-20 / 92. szám

If««, április ifi 6 Szerda SPORT * SPORT ♦ SPORT Egy ponttal vezet a Mez Spartacus — Pontot szereztek a sereghajtók VIEZOBERÉN YJ SPARTACUS— SZEGHALMI PETŐFI 3:0 (0:0) Szeghalom, l«80 néző, yuz Osváth. MEZÖBERÉNYe Winter — Vasas, Buckó, Koiiust, Drenyovszki, Hoff­mann, Hegedűs, Zolnai, Szentes zky, Kovács, Vigii. Edző: Weigerfeh Adám. i LTÖ-FI; Veres — Rigó, Hercegh, Csiga, Hajdú. Tori, Papp, Tar, Vígh. Borusse, Nacsa. Edző: Balázs Pál. A i fang adó első félideje szemerkélő eső­ben. sáros pályán kiegyenlített, sport- s .erű küzdelmet hozott. Fordulás után. nagy erőved támadott a hazai csapat, de a 49. percben Drenyovszki- szöktet­te Vigttet a bal szélen, aki kicselez­ve a védőket, megszerezte a vezetést. Újrakezdés után a mezőberényi bad- szélső, Vigh ismét lefutotta a Petőfi védőit és 2:0-ra növelte a vtjjidégek előnyei. Nem adta föl a Szeghalom. Tar a kapufát találta el, majd a szeghalmi Vígh szabadrúgása surrant el a léc felett, a nagy Petőfi-nyomáot jól állta a bérényi védelem. A 75. percben végérvényesen eldőlt a mér­kőzés sorsa. Vígb jő beadását Szen- teszky bevágta. A sportszerű találko­zón helyzeteit jobban használta ki a Spartacus és megérdemelten nyert, de a gólarány túlzott. A játékvezető ki­ninben bíráskodott. SARKAD! KINIZSI- GYOM A 4:2 (3:0) Sarkad. 400 néző, v*: Walfisch. KI- MZ Sí: Varga I — Kováé», Juhász, Bu­rás, Kiss, Tobai, Kocsis, Varga II, Mankó, Nagy, Tóth. Edző: Tamási Ká­roly. GYOMA: Kovács — Jánovszki, Oonda, Vatai, Szendrei, Varjú, Béhe- ki. Nyilas, Kiss. Timola, Rácz. Edző: Fülnöki Elemér. A Kinizsi szebbnél szebb támadásait Kocsis, Tóth, majd j ismét Kocsis értékesítette góllá. Szü­net után a gyomai együttes felhagyott védekező taktikájával és a könnyei­re üsködö Kinizsi-védők meleg perce­ket éltek át. Az 55. percben Kiss ke- /ízeséért jutott büntetőhöz a vendég­csapat, amit Nyilas értékesített. A 01. percben Timoia elfutott, a kifutó Var­ga rá vetődött a lábára, a labdára, a « .atár ksresztüleoetfc rajta, amiért a já- tikvezelö 11-sst ítélt. Ezt Kiss belőt­te. A 70. percben a fokozatosan meg- nyugvó Kinizsi Tobai révén ért el újabb gólt. NYILATKOZATOK. Ta­mási Károly: Kár, hogy első lélideji ;ó teljesítményünket szünet után le­iontottuk. Ekkor a védelem nem ló­gott szorosan embert, különösen Bú- lás. Putnoki Elemér: Fordulás után már nem volt mit veszteni, ezért tá­madtunk. Ha Szendrei nem sérül meg, meg szorosabbá tehettük volna az < ledményt. BÉKÉSCSABAI MÁY— TÓTKOMLÓS 7:1 <2:1> Békéscsaba, 200 néző, w.: Vídó. MÁV: Gaál II — Nemesi, Gaál I, Tari, Baráth, Petényi, Gyuilcó I, Reinholcz, Varga, Okos, Belanka. Edző: Andó Tamás. TÓTKOMLÓS: Rimovszki — Kergyó, Miklós, Gyivicsán, Szabó, Paulik, Nagy, Majoros, Dorotovics, Tetlák. Bugyinszki. Edző: Nyíregyház- ki Márton. A megfiatalított komlósiak az első félidőben még egyenrangú el­lenfelek voltak. Ebben a játékrészben a gólokat Barátit, Okos (tizenegyes­ből) és Majoros (tizenegyesből) lőtte. Fordulás után a vizes talajon jobban feltalálta magát a vasutas csapat, tá­madásait a széleken veaette. A gólok sorrendje: Belanka, Reinholcz, Belan­ka, Reinholcz, majd a n, percben is­mét Reinholcz. VÉGEGYHÁZA— S ARKADI SZMSE 1:9 (1:9) Végegyháza, 130 néző, v.: Saopori. VÉGEGYHÁZA: Majorosi — Farkas. Mikula II, Csurár, Kemény, Loss III, Bucsek II, Szedlacsek, Engelhardt, Kerekes, Pasek II. Edző: Loss József. SARKAD:' Csomós — Sajti, Boros, Varga, Szabó, Kovács, Kiss, Gyetvai, Torma, Fábián, Bottá. Edző: Házi Ist­ván. Az erősen felázott talajú pályán inkább küzdelem folyt, mint szép já­ték. Az első félidőt a hazai csapat ro­hamai vezették be. A 15. percben Engelhardt átadásából Szedlacsek szép gólt lőtt. Ezután a Végegyháza helyzetei sorra kimaradtak. A máso­dik félidőben az SZMSE is feljött, azonban a hazaiaknak lelkes védeke­zéssel sikerült megtartaniuk egygólos előnyüket. SZARVAS— MEDGYESEGYrHÁZA 1:1 (1:») Szarvas, 400 néző. v.: Balda. SZARVAS: Kondacs — Rohony, Fieze- re I, Mihály, Patkós, Keller, Müller, Megyeri, Ficaere 11. Roszik. Burázs Edző: Bartalos László. MEDGYES- EGYHÁZA: Unyatin-sski —* Vsluch, P-iástyifc T, Plástyik II, Pete, Gogh, Pugymer. Mészár, Básti, Kovács, Var­ga Edző: Marosvölgyi Károly. Meg­lepetésre az első félórában a hazaiak egyetlen gólhelyzetet sem tudtak ösz- szehozni. A 38. percben Ficzere II lö- vése a kapufáról kipattant. Nem sok­kal később Megyeri a kapunak hát­tal állva, ollózva nagy lövést eresztett meg, Unyatinszki azonban remekül hárított. A vezetést Megyeri szerezte meg. A 70. percben Müller a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, há­rom perc múlva Roszik az üres kapu mellé gurított. A 78. percben egyen­lített a vendégcsapat. Mihály hazaadá­sát Pugymer elcsípte, s a kifutó Kon- dacs fölött a hálóba lőtt. Az egyen­I szóutánpótlásunk jól vizsgázott A békéscsabai sportuszodában i ren- aezte meg a Békés: megyei úszó -zakszöveteég a területi gyermek se- t egsaemiét, amelyen Csongrád, Szol- ivök és Békés megye legjobb ,,béikái” veitek ré^st. Megyénket sajnos, csak a Beás. Kötöttárugyár kis palántái- kép- .íseltéik. A textiles úszók a téli bu­dapesti válogató veirtsenyéken felnőtt, ifjúsági és serdülő számokban, érteik el országban is figyefernire méltó ered­ményeket, sőt Szolnokon az újonc- vetrsemyzőík — két héttel ezelőtt — 8 első helyet szerezték. Vasárnap dél­előtt, meglehetősen szeles, keldiemet- en időben a legskásebbek, a gyermek- versenyzők, a 8—10 évesek bdzonyítot- Láflk be, hogy feljövőben van Békés­csaba úszóspofr’tja. A Bcs. Kötött úszói 12 első, 3 második és lil harmadaik he­lyet szereztek. A versenyen a vidéken rangos SZEAC és a Hmv. MEDOSZ úszóival csaptak össze. Hízelgő a csa­baiakra nézve, hogy a SZEAC-nak csak egy ponttal sikerült győznie. A .szegedi vezetők meg is jegyezték, hogy a két hiányzó csabai váltó indu­lása esetén, a textilesek nyerték volna a pontversenyt. Ugyanis két kis csabai lurkó nem indulhatott, így a második váltó nem szállít vízre. Az eredményeik közül az 1998-as születésűek csoportjában a kis Gabnaá LMénak nem is volt ellenfele,. Tehet­ségére jellemző, hogy a hasonló körű fiúknál is jobb eredményt ért el. A esabai versenyzőt eredménye*: 56 leány mellúszás: 1966-ban születettek: 1. Gaton-ai LdMa. 50 leány gyors: 1956- ban születették: 1. Bamócz Ágota. 50 leány mellúszás: (1056) 1. Gáspár Lau­ra. 50 leány melMszas (1955) L Judák Margit. 50 leány gyors (1955) 1. Duna Gabriella, 3. Czébe Hona». 50 leány hsát (1956) 1. Bamácz Ágota. 50 leány pil- , lángé (1955) L Lakatos Ildiiké, 2. Ju­doik Margit, 3. Czetoe Eona. 50 leány mellúszás (1967) 3. Oláh Dóra. 4x50 le­ány gyorsváltsó: (1955—56) 1. Bee. Kö­tött (Judifc, Czebe, Anany-Tóth, Szfk- szai). 4x50 leány vegyesváltó: (1965— 56) l. Bcs. Kötött (Duna, Judik n, La­katos, Barnácz). Fiúk: 50 gyors (1995) 1. Ricza Lajos, 2. Mázán András, 3. Zsuzsa Miltóly. 50 mellúszás (1966) 1. Baiázs János, 3. Luíkoczki István. 50 mellúszás (1956) 3. Mázán András. 50 hát: (1956) 1. Román József, 3. Rio zu Lajos. 50 pillangó (1956) 3. Balázs Já­nos. 50 leány hát: (1956) 3. Duna Gab­riella. 4x50 fiú gyorsváltó: (1955—36) 3. Bcs. Kötött (Lukoczká, Román, Ricza, Zsuzsa). 4x50 fiú vegyesválitó: (1965— 96) 2. Bcs. Kötött (Csatári, Balázs, Szű­csi, Mázán). A pontverseny végered­ménye: 1. Szegedi EAC 316, 2. Bcs. Kötöttárugyár 315, 3. Hódmezővásár­helyi MEDOSZ 186 ponttal lítés után Bódi. majd Varga előtt nyí­lott gólszerzési alkalom. BATTONYA— OH. ZRÍNYI USE 1:* («:») Orosháza, 100 néző, v.: Vozár I. BATTONYA: Berki — Podina, Kabát, Kopcsák. Farkas, Balogh. Marosán, Nyírna, Bedő. Csizmadia, Kálik. Edző: Cziráki József. ZRÍNYI: Plesovszki — — Szabó I, Szabó H, Harmata. Király II, Sárkány. Király I, Botyánszki, Heller, Buzma. Felföldi. Edző: Sza- medli János. Rossz talajon, két egy­forma képességű csapat találkozója. A változatos, sok csúszkálással tarkított első félidő inkább a hazai csapat eny­he fölényével telt e4. Szünet után töb­bet támadtak a battonyaiak. A 71. percben Bedő a jobb sarokba lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. Az utolsó percekben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, de a 20 méteres bomba nem hozott eredményt. Jö játékveze­tés. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kondo­ros—Békésszentandrás 2:2, Békés—Me­zőhegyest MEDOSZ 0:0. Ifjúsági eredmények: Ob. Zrínyi—Battonya 2:l. Szarvas—Medgyesegyháza 1:0, Bcs. MÁV—Tótkomlós 2:1. Szeghalom—Me. zöberény 3:3, S. Kinizsi—Gyoma 4:1, Végegyháza—S. SZMSE 0:1, Békés— Mezőhegyesi MEDOSZ 4:1, Kondoros— Békésszentandrás 2:0. A barULlékbajnokság eredményei: Szarvas—Bcs. Előre 1:2, Bcs. VTSK— Oh. Kinizsi 0:3, Mezőkovácsházi Pető­fi—Mezőhegyesi Kinizsi 4:0, a Honvéd Szalvai—Gy. MEDOSZ felnőtt és ifjú­sági mérkőzés pályahiány (?»■) miatt elmaradt. Ifjúsági eredmények: Szarvas—Bcs. Előre 5:0. Bcs. VTSK— Oh. Kinizsi 3:2. Mezőkovácsháza— Mezőhegyes 6:0, A HÉT VÁLOGATOTTJA: Winter (Mezőtoerény) — Vasas (Mezőberény), Gonaa (Gyoma), Kohut (Mezőberény), Kiss (S. Kinizsi), Hoffmann (Mezőbe­rény), Kocsis (S. Kiniasi), Zolnai, Szenteszky (Mezőberény), Boruzs (Szeghalom), Vigh (Mezőberény). A tartalékcsapat: Veres (Szeghalom) — Jánovszki (Gyoma), Gaál I (Bcs. MÁV). Kopcsák (Battonya). Dre- nyovszki (Mezőberény), Tobai (S. Ki­nizsi), Hegedűs (Mezőberény), Reín- liolez, Varga (Bcs. MÁV), Tetlák (Tót­komlós). Belanka (Bcs. MÁV). E heti tudósításainkat Kővári Ist­ván, Burás István. Szántó László, Csabai Pál, Diniák B. Ferenc és Sztoján János adta. A MEGYEI I. OSZTÁLYÉ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1, Mezőberény 5 4 1 — 11M 9 2. Szarvas 5 3 2 — 15:4 8 3. S. Kinizsii 5 3 2 — 16:5 8 4. Medgyesegyh««* 5 2 2 1 8:3 6 5. Bcs. MÁV 5 3 — 2 13:6 6 6. Battonya 4 2 2 — 6:4 6 7. Szeghalom 5 2 2 1 8:6 6 9. S. SZMSE 4 2 1 1 5:2 5 9. Végegyháza 5 2 1 2 7:7 5 IO. Tótkomlós 5 2 1 2 5:13 5 14, Gyoma S 1 2 2 4:7 4 12. Mii. MEDOSe 5 1 1 3 4:7 3 IS. Kondoros 5 — 3 2 3:7 3 14. Oh. Zrínyi HSE 5 1 — 4 5:12 2 15. BékcssvenfeiWidtás 5 — 2 4 8:22 1 14. Bélkés 5 — 1 4 2 Ml 1 A MEGYEI I. OSZTÁLYÉ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Tótkomlós 5 4 _ 1 16:4 8 2. S. Kinizsi 5 3 2 10:5 8 3. Kondoros 5 3 1 1 9:3 7 4. Mezőberény 5 3 1 1 10:4 7 5. Bcs. MÁV 5 3 1 l 6U> 7 6. Medgyesegyhaaa 5 3 — 9 22:4 6 7. Szeghalom 5 2 2 1 11:8 6 8. Békés 5 1 3 1 8:7 5 9. Gyoma o — 3 8:11 4 10. Mh. MEDOSZ 5 1 2 2 7 M2 4 11. Oh. Zrínyi HSE 5 o — 3 5:14 4 12. Végegyháza 5 1 2 2 3 M3 4 13. Békésszentandrás 5 1 1 3 4:7 3 14. Battonya 4 — 2 2 3:9 2 15. Szarvas 5 1 — 4 2:7 2 16. S. SZMSE 4 — 1 3 3:13 1 A TARTALÉKBAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Oh. Kinizsi 5 3 — 2 13:4 6 2. Honvéd Szalva; 4 S — 1 8:6 6 3. Bcs. VTSK 5 2 1 2 9:7 5 4 Mkházi Petőfi 5 2 — 3 9:9 5 5. Mh. Kinizsi 5 2 1 2 5:10 5 6. Bcs. Előre 5 2 — 3 8:8 4 7. Szarvas 5 1 2 2 4:5 4 8. Gy. MEDOSZ 4 9 — 2 7:10 4 ................................ Az igazság pillanata A (Um cselekménye Spanyolországban egy nyomor elöl a városba, Barcelonába tatja a köröstarcsai Nemzeti mozi hőse Miguei, fiú. (Bemti- április 20-án.) A Magyar ÁPRILIS 20-AN. SZERDÁN 17.25 Hírek. 17.30 Hétmérföldes ka­mera. ÜttörőhíTadó. 17.45 Kisdobosok műsora, l. Ketten a nép alatt. (Cseh­MOZI ÁPRILIS 20. Békési Bástya: Gyerekbetegségek. Békéscsabai Brigád: Mi, olaszok és a nők. Békéscsabai Szabadság: A vo­nat. Békéscsabai Terv: Robin Hood új kalandjai. Gyomai Szabadság: Buta­ságom története. Gyulai Erkel: A ma- lato. Orosházi Béke: Patyolat-akció. Szarvasi Táncsics: Fény a (redőny mö­gött. Tv műsora szlovák rajzfilm). 2. Kézenfogva (Ma­gyar kisfáim). 18.05 Villamos beaértele­zések az ember szolgálatában. Köz­vetítés a szovjet elektrotechnikai kiiái- lítá&ról, a Vasas Pasaréti úti sportte­lepéről. 18.30 A Magyar Hirdető mű­sora. 18.40 Hobby. Tücsköt — bogarat. 18.50 A tv könyvesboltjában. Gyer- i nekköny vekről — lelnőttetkinek. 29.20 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 19.50 Ak­namező. Tv-játék. 20.50 A Los Pa-r»~ guayos együttes. NDK-kisfiim. 24.1-5 A képző-művészet töntéanete. A ro­mán kor művészete. 21.46 Szülők, ne­velők egymás közt. Csavargó-e a csa­vargó gyerek..,? 22.<tf> Tv-hírado — 3. kiadás. (MTI) A román iv műsora Színház műsora Ápiuiifc 'M-ásci, este 7 óraikor. Békés­csabán : AJLKÍ' NÉLKÜL Déryi Le-bei'lei. Április 2#-»n, este fél 8 óraikor, Bat- lonyáai: DUNA-PART! RANDEVIi Szerda 18.<W> Est| tv-bú'adó. 18.15 Leg­kisebbeknek: Teli Vilmos. 18.85 Tudomány és technika iskolások­nak. 19.00 Színházi esi. A cons- tancai Nemzeti Színház előadása. A szünetben sakk. 21.15 A tv éjsza­kai híradója. 21.55 Időjárásjelen- tés. 22.00 Műsorzárás. BÉKÉSCSABÁN, A BALASSI MŰVELŐDÉSI OTTHONBAN április 23-án este fél nyolc órakor és 24-én délután 3 órakor; SZARVASON, A MŰVELŐDÉSI OTTHONBAN április 24-én este fél nyolc órakor DIVATOS SZÁMOK NAGYSZABÁSÚ TAVASZI.DíYÁRI DIVA TBEMVTA TÓ a budapesti Géllért-szállóban nagy sikert aratott modellekkel, A BÉKÉS MEGYEI KISIPARI SZÖVETKEZETEK RENDEZÉSEBEN. A MŰSORBAN FELLÉPNEK: LATABÁR KÁLMÁN Kossuth-díjas ki­váló művész, Sárosi Katalin. Mikes Éva, Jósé Arzamendia (Los Magores) gitár- és vokálegyüttese, a rádióból és televízióból közismert Balassa Tamás tánczenekara,' és sokan mások. KONFERÁL: DR. VÁRADI GYÖRGY. Jegyek elővételben á művelődési ottho­nokban és a kisipari szövetkezetek üzletei­ben kaphatók. 48277