Békés Megyei Népújság, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-20 / 247. szám

1965. október 20. 6 Szerda B%»«rmwwwe Egy fiatal tiszf naplója A íilm témáját a második világháború időszakából meríti, izgalmas dokumentuma a szovjet katonák hősiességének és emberségességének. (Bemutatja a reformátuskovácsházi Dózsa mozi október 20—21-én.) A tv műsora A Kinizsi győzött a mezőhegyes/ örökrangadón — Kikapott a Szarvas — A Békésszentandrás nem hagyja magát A hajrához érkezett a megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokság. A va­sárnapi forduló érdekes összecsapásokat ígért, de kevesen számítottak ar­ra, hogy ezúttal legalább öt találkozón borul fel a papírforma. A listave­zető szarvasiak Battonyán hagyták mind a két pontot. A mezőhegyest rangadón a jó formában levő Kinizsi győzött, s a csabai vasutasok ts kitet­tek magukért: 3:l-re nyertek Mezöberényben. Ezzel tömörült az élmezőny, s mtg a 28 fordulón át csak a Szarvas es a Mh. MEDOSZ futott külön ver­senyt az elsőségért, most, öt héttel a bajnokság befejezése előtt, még min­den Lehetséges: nemcsak a Mh. Kinizsi, hanem a Bcs. MÁV is teljes jogú bajnokjelölté lépett elő. A kiesés ellen küzdő csapatok közül a Békés­szentandrás és a Tótkomlós pontot szerzett. A végegyháziak viszont sa­ját pályájukon szenvedtek vereséget, így válságos helyzetbe kerültek. Mozi OKTÓBER 20. Békési Bástya: Háry János. Békés­csabai Brigád: A „lord” és bandája. Békéscsabai Szabadság: Bűntény a_ művésízpen'zióban. Békéscsabai Terv: Sándor Mátyás. Gyomai Szabadság: Déltől hajnalig. Gyulai Erkel: Patyo- lat-aikció. Orosházi Béke: Csodálatos élet. A színház műsora Október 20-án, 19.3<Híar Fábiánse- bestyénen: földindulás Október 20-án, 19.30-kor Nagymágo- cson: A gyulai művelődési ház veze­tősége számolva a klubélet kedve­lőinek növekvő táborával, egymás után hozza létre a művelődési ház falai közt a szabad idő eltöltésé­nek ezeket a kellemes és hasznos kis bázisait. Jelenleg már három klubjuk működik: ifjúsági, peda­gógus és nyugdíjas klub. A művelődési ház igazgatója tájékoztatott bennünket a három klub programjáról. Eszerint az ifjúságiban,, a szomszédos járási könyvtárral közösen, négy alka­lommal politikai, háromszor pe­dig filozófiai vonatkozású ismer­tetést tartanak megfelelő szak­előadók közreműködésével. A programba három író—olvasó-ta­lálkozót is beiktattak. A szeptem­ber 14-én megnyílt reprezentatív belsejű gyulai Ifjúsági Presszó­ban pedig időnként előadásokat tartanak a modem zenéről, a tár­sastáncok történetéről. Ugyanott korunk irodalmának ismertetésé­re is sor kerül. A pedagógusklub hasonlókép­pen változatos programjának ke­retében egy-egy alkalommal fel­lép Kocsis Albert, a neves hege­dűművész, valamint. Szabó Gizella énekművész is. Ugyancsak szere­pel a pesti Műegyetem Irodalmi Színpada és Jancsó Adrienne ver­sek és prózai alkotások — részle­tek — tolmácsolóiként. Ezenkívül szerepel a klub programjában olyan öt előadás, melyeket a ne­velők szakmai fejlődésének előse október 20-án, szerdán 17.00 Látogatás a Berlini Állat- kertben. Az Intervízió műsora. 17.55 ' Hírek. 18.00 Anyagbörze. Ipari riportműsor. 18.15 A Ma­gyar Hirdető műsora. 18.25 Ta­pasztalatok, tanulságok. A takar- mánykészletek növelésének mód­jai. 18.40 Levél Tanganyikából. Dr. Szunyoghy János útibeszámo­lója. 18.50 A tv könyvesboltjában. 19.20 Esti mese. 19.30 Tv-híradó, Napi jegyzetünk. 19.55 A tarka­kockások. Magyarul beszélő NDK film. 21.25 Csak felnőtteknek! Öregek a családban. 22.05 Tv- híradó — 2. kiadás. gítése céljából a járási-városi ta­nács művelődésügyi osztálya és a Pedagógus Szakszervezet közösen állított össze. A nyugdíjasok klubjában a csendes, szórakoztató időtöltés mellett szintén adódik lehetőség politikai, társadalmi jellegű, idő­szerű problémák, kérdések elő­adásszerű megismerésére és meg­vitatására is: —hr— Meztfhegyesi Kinizsi — Mezőhegyes! MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőhegyes. 1200 néző, vezette: Ré­pás!. Kinizsi: Árgyelán — Árvái, Csete I, Kiss — Sajti H, Hábán — Kató, Dúl, Nyári, Vacrga, Sajti I. Edző: Otrok Mihály. MEDOSZ: Harangozó — Szi­lágyi, Madácsi, Fekete — Kovács, Vigh — Borsos-, Egri, Rizsányi, Keresztes, Balogh. Edző: nyes József. Az első félidőben közepes iramú, színvonalú volt a mérkőzés. A sízéitől támogatott MEDOSZ kezdett jobban, a 12. perc­ben Keresztes lövése a kapufát ta­lálta el. Később kiegyenlítődött a já­ték, de a jól szervezett védelmek mel­lett a csatárok alig jutottak lövéshez. A 31. percben Sajti I hagyott ki nagy helyzetet. Szünet után fokozódott az iram. Az 54. percben Sajti n 25 mé­teres lövése pattant le a kapufáról, majd a 61. percben Keresztes hat mé­terről mellégurított. A Kinizsi táma­dásba kezdett. A 63. percben kétszer is a Harangozó által üresen hagyott kapura lőtték csatárai a labdát, de Madácsi hárított. A 78. percben Bor­sos utánrűgásért a kiállítás sorsára került. A Kinizsi az emberelőnyt ki­használta és a 84. percben Dúl beadá­sából Nyári 7 méterről lőtte a győz­tes gólt. Jók: a Kinizsi minden já­tékosa, illetve Madácsi. Kovács es Egri. Battonya — Szarvas 2:1 (1:0) Battonya. 400 néző, vezette: Spitzer. Battonya: Szitás — Podina, Kabát. Ponta — Balogh, Kopcsék — Sztanoj. Hoffman, Bedő, Rálik, Csizmadia. Ed­ző: Czáráki József. Szarvas: Kondacs — Járó, Ficzere I, Burázs — Braxató- rlsz, Ficzere n — Szalontai, Megyeri, Müller, Roszik, Antal. Edző: Bartalos László. A hazaiak léptek fel támadó­lag és már a 7. percben gólt értek el Sztanoj révén. Változatos játék után mezőnyfölénybe kerültek a szarvasiak, akcióikat nem tudták befejezni, mert a battonyai védelem, Szitással az élen, mindig idejében lépett közbe. A má­sodik félidő is hazai rohamokkal kez­dődött és az 56. percben gyors táma­dás végén Hoilman talált a hálóba. A szarvasiak lefutásokkal .kísérletez­tek, a hazai védők azonban jól zártak. A hajrában erősen szorongatott a ven­dégcsapat és a 88. percben az előre­húzódott Burázs szépített. Jók: Szitás, Balogh, Rálik, Ponta, illetve Burázs, Ficzere I, Kondacs* Szalontai. Orosházi Spartacus — Gyulai MEDOSZ li. 1:0 (0:0) Orosháza, 100 néző, vezette: Gyar­mati. Orosháza: Jandsó — Gyömrei, Halupa I, Sülé — Ha Lupa II, Isztorka — Hajdú, Patyi, B. Varga, Szlávik, Görbics. Gyula: Barna — Sail, Fet- rovszki, Herczegfalvi — Szőke, Lu- koviczki — Puskás, Nagy, Vasvári, Lakita, Gyimesd. Edző: Krizsán Gyu­la. Az első negyedóra gyulai fölényt hozott, majd a hazai csapat egymás után vezette támadásait. B. Varga, Hajdú, Szlávik, majd ismét Hajdú — két ízben is — biztos gólhelyzetet ha­gyott ki. A 48. percben Szlávik 'két csellel megszökött a védőktől és 40 méteres vágta után lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. Továbbra is a Spar­tacus kezdeményezett többet. A 81. percben durva játék miatt Lukovicz- kit kiállította a játékvezető. Jók: Ha- lupa n, B. Varga, Patyi, Görbics, il­letve Szőke, Vasvári, Lakita. Sarkadi Kinizsi—Tótkomlós 0:0 Sarkad, 200 néző, vezette: Boldizsár. Kinizsi: Erdélyi — Gáli, Juhász, Zsi- iák — Gurzó, Tobai — Házi, Varga, Kiss, Nagy, KÓtai. Edző: Kovács Jó­zsef. Tótkomlós: Rimovszki — Miklós, Szabó, Tószegi — Nagy, Pauhilá — Majoros. Tetlák, Matajsz. Kóka. Edző: Mateidesz Jenő. A Kini­zsi tízperces támadássorozatát a ven­dégek védői jói hárítottak. Később a Tótkomlós fokozatosan feljött és egyenlő ellenfélnek bizonyult. Unnék ellenére a Kinizsi-csa tárok előtt több helyzet adódott, de Varga, Kiss és Kó- tai sorra elrontotta azokat. A hátra­levő idő alacsony színvonalú, gyenge iramú játékot hozott. Fordulás után a szél segítségével úgy kezdett a hazai csapat, hogy nagy gól arán nyal győz. A vendégek azonban Rimovszkával az élen, mindig idejében léptek közbe. Ez a játékrész is alacsony színvonalú volt, a Kinizsi helyzetei alapján győz­hetett volna. A komiósiakat lelkese­désük dicséri. Jók: Rimovsiűd, Nagy, Tetlák (a mezőny legjobbjai.' A Kini­zsiből senkit sem lehet kkjmeim. p­Bcs. Elitre II. — Kondoros 6:2 (2:2) Békéscsaba, 1000 néző, vezette: Mra vik. Előre: Tóth — Laczó, Radnai (Kasznár III), Kasznár TI — Viczián, Palotai — Csányi, Mfkló, Romén, A Medgyesegyháza és Vidéke Körzeti Földművesszövetkezet egy jó menetelű nagy vegyesboltba boüvezeiöt keres erkölcsi bizonyítvány szüksé ges. Jelentkezni írásban vagy sze mélyesen, Medgyesegyháza, Kossuth tér 13. szám alatt. 4450 Nagy II, Kasznár I. Edző* Pécsi Ele­mér. Kondoros: Kurucz — Csicsely, Nagy, Oláh — Petrovszki, Várnagy — Juhász, Jantyik, Balogh, Tinka, Gyúr­ásán. Edző: Nagy Géza. Az első fél­órában hol az egyik, hol a másik ka­pu forgott veszélyben. Gólt a SÍ. percben Nagy II ért el, majd három perc múlva Juhász beadása Kasznár II lábáról került a hálóba. A «I. perc­ben formás támadás végén Mikló szép gólt lőtt. Az utolsó percekben a ven­dégek Balogh révén kiegyenlítettek. A második félidőben nagy földénybe ke­rült az Előre. Az 53. percben Kasznár I szögletét Palotai, nyolc perc múlva Csányi beadását Kasznár III fejelte az egymást zavaró kondoros: védők közt a hálóba. A csabaiak szinte egy kapu­ra játszottak. A 75. percbén az elfutó Csányi, majd a 85. percben Miklo lőtt újabb gólt. Jók: Viczián, Csányi, Mik­ló, Nagy* H, illetve Tinka. Bcs. MÁV - Mezöberényi Spartacus 3:1 (2:0) Mezőberény. 500 néző, vezette: Vidó. MÁV: Ujj — Gyuriké H, Gaál, Tatri — Gyurkó I, Bairath — Szikara, Seregi, Nagy, Okos, Petényi. Edző: Andő Ta­más. Mezőberény: Winter — Botyánsz- ki, Buczkó. Kohut — Drienyovszkí. Kovács — Zolnai, Solymosi, Szentesz- ki, Vrbovsziki, Oláh. Edző: Uhrin Já­nos. A széllel hátban játszó hazaiak fölényét nyolc szöglet jelezte, de lö­véseiket nem kísérte szerencse. A MÁV ritkább, de veszélyes támadása­it a 20. percben siker koronázta. A könnyelmüsködő védőktől Petényi el­vette a labdát és beadását Szikora be­lőtte. A gól után állandóan a csabaiak: térfelén folyt, a játék, Buczkó, Vr- bovszki. Oláh és Solymosi lövéseit védte nagyszerűen Ujj. Szünet előtt egy gyors csabai ellentámadás végén Seregi beadásnak szánt labdáját Win­ter „bevédte”. Fordulás után Buczkó röviden mentett, a szemfüles Seregi megszerezte a labdát és közelről a hálóba lőtt. Elkeseredetten támadott a Spartacus, fölényüket újabb hat szög­let jelezte. A 70. percben Kovács sza­badrúgásából Solymosi szépített. Be­szorult a MÁV, de a hazaiaknak sem­mi sem sikerült. A MÁV-csatárok ki­használták a herényiek könnyelmű«* ködösét, taktikai fegyelmezetlenségét. Jók: Ujj (a mezőny legjobbja), Gaál, Gyurkó I, Seregi, illetve Kovács, Une- nyovszki, Szenteszki, Zolnai. Vidó jól vezetett. További eredmények" Békés—Gyom» 3:1, Békésszentandiás —Sarkadi SZMSE 3:2, Végegyháza— Medgyesegyháza 3:4. Ifjúsági eredmények Mezőberény—Bcs. MÁV 3:1, Bcs. Előre—Kondoros IM, S. Kinizsi—Tót­komlós 3:4, Gy. MEDOSZ—Oh. Spar­tacus 1:0, Szarvas—Battonya 1:0, Mh. Kinizsi—Mh. MEDOSZ 1:0. II megyei I. osztály állása 1. Szarvas 29 19 5 5 70:22 43 2. Mh. Kinizsi 29 18 6 5 58:23 42 3. Mh. MEDOSZ 29 19 3 7 74;26 41 4. Bcs. MÁV 29 17 6 6 48:21 40 5. Sarkadi Kinizsi 29 15 6 8 56:35 36 6. M.-herényi Spart. 29 14 8 7 49:31 36 7. Medgyesegyháza 29 14 7 8 43:42 34 8. Sarkadi SZMSE 29 12 7 10 49:42 31 9. Battonya 29 11 8 10 40:43 30 10. Gy. MEDOSZ II 29 11 5 13 58:54 27 11. Gyoma 29 10 3 16 32 tfiS 23 12. Bcs. Előre II 29 7 8 14 57:72 22 13. Békési Spartacus 29 8 5 16 40:44 21 14. Oh. Spartacus 29 8 4 17 36 '63 20 15. Kondoros 29 7 6 16 32:68 20 16. Tótkomlós 29 6 8 15 18:55 20 17. Végegyháza 29 7 5 20 33:74 19 18. Békésszentandrás 29 3 10 16 28:61 16 ÉRTESÍTÉS ! Á Békés megyei Vegyesipari Vállalat ÉRTESÍTI KEDVES ÜGYFELEIT, HOGY A VÁLLALAT KÖZPONTJA BÉKÉSCSABA, ’ TANÁCSKÖZTÁRSASÁG ÜTJA 50. SZ. £ ALÓL átköltözött BÉKÉSCSABA, TEMETŐ SOR 8. SZÁM ALÁ. TELEFON: 27—61 és 28—61. VIKTÓRIA Három klub működik é gvuÉii járási művelődési házban