Békés Megyei Népújság, 1964. október (19. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-28 / 253. szám

W#4. október 28, 6 Szerda SPORTSPORTSPORT Három pontra nőtt a Mezőkovácsházi Petőfi előnye Amikor vasárnap délben Balczó játékvezető hármas sípszava véget vetett a Bessenyei utcai pályán a Bcs. MÁV—Szarvas mérkőzésnek, kedvetlenül ban­dukoltak az öltözőbe a vendégcsapat játékosai. A mezőkovácsháziak gólzá­poros győzelméről természetesen még nem tudtak, de ezekben a pillana­tokban úgy látszott, eldőlt az 1964. évi Békés megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság sorsa, hiszen ezzel a döntetlen eredménnyel tovább nőtt a lista­vezető mezőkovácsháziak előnye. Még két forduló van hátra azonban a baj­nokságból, így sok minden lehetséges, végérvényesen csak a november 1-i és 8-i forduló dönt, hiszen a tabella két éllovasára még igen komoly küz­delmek várnak. A kiesés frontján igen bonyolult a helyzet. Azt, hogy az Orosházi Honvéd mellett melyik csapat kénytelen elbúcsúzni a megyei I. osztálytól — furcsa, de így van — egy NB III-as együttes, a Mezőhegyes! MEDOSZ dönti el! Ha sikerül a MEDOSZ hajrája, és bentmarad, akkor az utolsó három helyen álló együttes közül csak egy, a különben is visszalépett Oh. Honvéd esik ki. Ha a mező hegy esi ek esetleg visszakerülnek a megyei bajnokságba, akkor Battonya, Elek vagy esetleg Békésszentandrás kerül ezre a sorsra. Az őszi 15. fordulóban nem sok babér termett a pályaválasztóknak, csak három együttes tudta otthon tartani a két pontot. A legmeglepőbb az újra erőre kapó battonyaiak sarkadi győzelme, de remek fegyverténynek számít a Tótkomlós és a Kondoros eredménye is. Régen fordult elő, hogy elma­radjon egy bajnoki mérkőzés. Ezúttal — még szerencse, hogy nem számít a végső értékelésbe ennek a mérkőzésnek az eredménye — a Magyarország— Románia középiskolás válogatott atlétikai találkozó miatt nem játszották le a Gyulai MEDOSZ II.—Végegyháza találkozót. BÉKÉSCSABAI MÁV— SZARVAS 0:0 Békéscsaba, 300 néző. V.: Balczó. MÁV: Unyatinszki — Gyurkó I., Andó, Gyurkó II — Bankó, Baráth — Sziko- ira, Palyusik, Seregi, Petényi, Belan- ka. Edző: Banké György. Szarvas: Kondacs — Szűcs, Ficzere, Rohony — Patkós, Burázs — Járó, Roszik, Mül­ler, Ficzere II., Antal. Edző: Sebő Já­nos. A széllel hátban játszó vendégek vezették az első támadásokat. A 7. percben Müller megsérült és végleg elhagyta a játékteret. A tíz főre ol­vadt szarvasiak ellen csak lassan tu­dott mezőnyfölényt kiharcolni a va­sutas csapat. Meglehetősen változatos volt a küzdelem, többször forogtak ve­szélyben a kapuk, de eredményt egyik csapat sem tudott elérni. Fordulás után tovább támadtak a csabaiak, és az első negyedóra elteltével teljesen beszorították ellenfelüket. Ebben a játékrészben nagy harcot vívott egy­mással a vasutas csatársor és a szarvasi védelem. A vendégcsapat tá­madói csak nagyon ritkán jutottak él Unyatinszki kapujához, A MÁV sok helyzetet dolgozott ki, de a csatársor a jobbnál jobb helyzeteket is kihagy­ta. A 89. percben a szarvasi kapunál nagy kavarodás támadt, végül a játék­vezető Seregit kiállította. Jók: Andó, illetve Patkós. BCS. ELŐRE II.— GYOM A 2:1 (2:0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Bontovics. Előre: Üjj — Laczó, Vári, Radnai — Kasznár, Rakonczás — Hrangasz, Tö­rök, Schäfer, Kerekes, Lőrinc. Ed­ző: Pécsi Elemér. Gyoma: Kovács (Nagy) — Vattai, Gonda, Rácz — Já- novszki, Gyarmati — Bácsi, Németh, Mnesán, Nyilas, Kruchió. Edző: Kö­veséi Lajos. Már az első percekben az Előre ragadta magához a kezdemé­nyezést és néhány erőtlen gyomai tá­madás után a 17. percben Hnangasz beadását Schäfer egyből küldte a bal alsó sarokba. A 21. peroben a villám­gyorsan kiugró Schäfer új abb gólt lőtt, ami végre felrázta a vendégeket és így érdekes, izgalmas lett a játék. So­rozatos gyomai támadások után Né­meth két alkalommal is a kapufát ta­lálta eL Fordulás után az első húsz perc a gyomaiaké volt és Nyilas ré­vén szépíteni is tudtak. Később ismét csabai percek következtek, a 85. perc­ben büntetőhöz jutottak a liila-fehé- relk, de ezt Vári a kapufára lőtte. MEZÖKOVACSHÁZI PETŐFI— SARKADI MSE 9:0 (5:0) Mezőkovácsfoáza, 400 néző. V.: Ko­vács. Petőfi: Kiss — Csepregi, Gigacz, Bányik B. — Kenyeres, Szelezsán — Gajdos, Sztasák, Bányik I, Pasek, Tóth. Edző: Arnóczki József. MSE: Papp — Sajti I, Somogyi, Varga — Sajti II, Kiss n — Kiss I, Kocsis, Tor­ma, Mikes, Fábián. Edző: Bázi István. A hazai csapat nagy iramot diktált az első félidőben. A 3. percben Gajdos elfutott, beadását Sztasák a bal sa­rokba lőtte. A 30. percig Gajdos, Pa­sek, Sztasák és Bányik I hibázott ked­vező helyzetben. A vendégek nem tud­tak szóhoz jutni. A 30. percben Szta- if&ir—Gajdács összjáték után Bányik I a kapust érintve került a há­lóba. Ezután Gigacz és Torma össze­fejelt, és a középcsatár egy ideig ápo­lásra szorult. Tóth már a hatodik szögletet ívelte az MSE kapuja elé, amikor Papp a labdát elvétette és Bányik L kihasználta a kedvező al­kalmat. A 36. percben Paseket felvág­ták, a szabadrúgást Cseipregi ívelte elő­re, és Pasek a hálóba fejelt. A 44. percben Papp kiállt a kapuból és he­lyette Mikes védett. A tizenegyedik Petőfi szögletet Pasek fejelte a ka­puba. A 46. és az 50. percben Sztasák lőtt két gólt, majd a jobbösszekötő két j ízben is a kapufát találta eL A 68. | percben Torma kihagyta a sarkadiak egyetlen gólhelyzetét, igaz, ennél a helyzetnél Kiss nagyszerűen zárta el a szöget. A 7IL percben Szelezsán lö­vése visszapattant a kapufáról, de másodszorra már a balfedezet nem hi­bázott. Az utolsó gólt Tóth egyéni já­ték után lőtte. Jók: Kenyeres, Szele­zsán, Sztasák, illetve Mikes. TÓTKOMLÓS— MEDGYESEGYHÁZA 1:0 (0:0) Medgyesegyháza, 150 néző.V: Sári. Tót. komlós: Rimovszki — Nagy, Nyíregy­háziki, Miklós — Majoros, Paulik — Borváth, Balázs, Matajsz, Osztrauszíki, Bokros. Edző: Roszkos János. Med­gyesegyháza: Kecskés — Rratoovszki, Plástyik, Varga I — Jakab, Pete — Varga n, Gábor, Strifler, Bürkecz, Ke­lemen. Edző: Sipos András. A gyenge játékot hozó első félóra eseménye Nyíregyháziki, majd Bürkeoz szabad­rúgása volit. A nagy szélben magas labdákkal játszottak a csapatok, és ez a széllel hátban játszó vendégek­nek kedvezett. A 20. percben Nylregy- házki lövése alig kerülte el a jobb sarkot. A másik oldalon ismét Hür- kecz szabadrúgása szállt fölé. Nagyon sok volt a pontatlan átadás. Borváth lőtt mellé, majd Jakab az oldalhálót találta eL ezután pedig Gábor lövése kerülte el a kaput. Fordulás után a szél most már a medgyesieket támo­gatta és a csatároktól gólokat vártak a szurkolók. Varga négy (!) lövése azonban eredménytelen maradt. A 36. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Hra- bovszki a 16-os sarkán szabálytalan­kodott, a komlóéi csatár a büntetőte­rületre esett be, és a játékvezető ha­tározottan mutatott a 11-es pontra. Parázs jelenetek után a komlósiak Nyíregyházki révén mégis elvégezték a büntetőt, amely a bal felső sarokba szállt. A hazaiak most már nagyon rákapcsoltak, de a vendégek védelme j ól állt a lábán. KONDOROS— BÉKÉSSZENTANDRÁS 2:1 (1:1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Be- reczki. Kondoros: Gábor — Bardon, Sárosi, Kosa — Tinka, Oláh — Su- tyinszki, Csicsely, Ágfalvi, Plesovszki, Jankovics. Edző: Sail Béla. Békés- szentandrás: Nagy — Dorogi, Haran- gozó, Laczkó — Mrena, Bencsik II — Szalai, Tóth, Bagi, Kiss I, Major. Ed­ző: Sinka István. Remekül kezdett a hazai együttes, jól kombináló csatár­sora révén állandó mezőnyfölényt har­colt ki és a 20. percben Kiss I átadá­sából Szalai révén megszerezte a ve­zetést. Továbbra is a helyiek irányí­tották a játékot, de a ritka kondoros! ellentámadások veszélyesek voltak. A 24. percben Agfalvi tiszta helyzetben mellélőtt, de egy perccel később ja­vított. Egy jobb oldali beadást szép fejessel küldött a hálóba. A hazaiak az egyenlítésre lendületes támadások­kal válaszoltak, de tíz perc alatt Bagi, Szalai, Tóth és Kiss I sorra kihagyta gólhelyzeteit. Az eredménytelenség miatt idegessé váltak a hazaiak és a 41. percben Tóth a kiállítás sorsára jutott. Fordulás után csak annyiban tudták emberelőny ükét kihasználni a kondorosiak, hogy a mezőnyjátékot ki­egyenlítetté tették. Visszaesett mind­két csapat és már úgy látszott, hogy döntetlen marad az eredmény, amikor az utolsó percekben a szemfüles Ág­falvi kihasználva a védők megingá­sát, megszerezte a vendégek győztes gólját. A 90. percben Bencsik n előtt teljesen tiszta gólhelyzet nyílott, azon­ban Majorral zavarták egymást, így a gyenge fejest Gábor védeni tudta. Jók: Gábor, Ágfalvi, illetve Laczkó, Bagi. BATTONYA— SARKADI KINIZSI 2:1 (1:0) Sarkad, 500 néző. V.: Csáki. Batto­nya: Szitás — Pável, Kabát, Erős — Szubity, Karsai ín — Csordás, Radics, Bedő, Csizmadia, Karsai IV. Edző: Ludvig István. Kinizsi: Varga — Kiss, Juhász, Zsilák — Szabó, Tobai — Lo­vas i, Kótai, Nagy, Gurzó, Szoboßzlai. Edző: Tamási Károly. Hazai támadá­sokkal • kezdődött a mérkőzés, de a jól védekező battonyaiak időben hárí­tani tudtak. Később aztán feljöttek a vendégek és a 27. percben Bedő egyé­ni alakítás után nagyszerű gólt lőtt. Szünetig a lelkesen játszó vendégek mezőny fölényt harcoltak ká. Szünet után a battonyaiak látható önbizalom­mal léptek pályára, és újabb góllal sikerült növelni előnyüket Csizmadia révén. A hazaiak csak ezután kezdtek „ébredezni”, de már az eredményen csak szépíteni tudtak Kótai góljával. A battonyaiak dicséretet érdemelnek lelkes játékukért. további eredmények Békés—Elek 5 a, a Me2őíiegyesi Ki­nizsi játék nélikül kapott két pontot, míg a Gyulai MEDOSZ IX.—Végegyhá­za mérkőzés elmaradt. ifjúsági eredmények Békésszentandrás—Kondoros 2 rí, Medgyesegyháza—Tótkomlós 11, Gyo­ma—Bcs. Előre 4:1 (!), Mezőkovácshá- za—Sarkadi MSE 8 a, Sarkadi Kinizsi —Battonya 3fl, Bcs. MÁV—Szarvas Itt. A MEGYEI I. OSZTALYÜ Továbbra sem meggyőző megyei bajnokaink szereplése a kézilabda-osztályozón labdarügö-bajnoksAg Állasa 1. Mezőkovács háza 28 20 5 3 68:14 45 2. Szarvas 28 19 4 5 60:19 42 3. Sarkadi Kinizsi 28 16 6 6 57:27 38 4. Mh. Kinizsi 28 13 10 5 57:18 36 5. Bős. MÁV 28 15 5 8 54:37 35 6. Gyoma 28 m 11 6 52:36 33 7. Tótkomlós 28 11 7 10 41:30 28 8. Medgyesegyháza 28 12 4 12 37:47 28 9. Kondoros 30 11 5 14 35:60 27 10. Végegyháza * 28 12 2 14 47:56 26 11. Békés 28 11 4 13 36:58 26 12. Sarkadi MSE 28 9 6 13 26:51 24 13. Békésszentandrás 28 7 7 14 29:41 21 14. Elek 29 9 1 19 30:64 19 15. Battonya 28 6 7 15 29:69 19 16. Oh. Honvéd x 29 — 4 25 11:41 4 Gyulai MED. II. 31 18 4 9 78:50 40 Bcs. Előre n. 32 19 2 11 108:46 40 Szombat, vasárnap folytatódtak az 1965. évi NB II-be jutásért ki­írt kézilabda-osztályozó mérkőzé­sek. Sajnos, megyénk két bajno­ka — a Bcs. Vasas és a Békés — most is eléggé rapszodikus telje­sítménnyel rukkoltak ki. A békési nők mindkét alkalommal veresé­get szenvedtek a BVSC jó képes­ségű csapatától. A két vereségben mindenesetre közrejátszott az is, hogy egy játékosuk betegsége és egy sérülés miatt cserék nélkül (!) voltak kénytelenek végigjátszani a két mérkőzést. Elgondolkoztató, hogy egy NB II-be jutásért küzdő megyei élcsapat, két játékosa ki­válása esetén nem képes azok he­lyére megfelelő képességű játé­kost állítani. Hol van az utánpót­lás? Hogy képzeli a szakvezetés, hogy ilyen körülmények között helyt tudna állni a csapat az NB II-ben? Ezzel kapcsolatban volna egy javaslatunk: minél hamarabb hozzá kell kezdeni egy megfelelő játékerőt képviselő utánpótlás­csapat kialakításához. Ennek, azt hisszük, nem sok.akadálya lehet, mert Békésen is — mint minde­nütt — szereti az ifjúság a kézi­labdát, csupán meg kell teremte­ni a lehetőséget hozzá! A Bcs. Vasas csapata valami­vel sikeresebben szerepelt. A szombati pesti vereségére némi­képp gyógyír a vasárnapi hazai győzelme. Egyébbként csoportjá­ban még minden lehetséges, ugyanis az eddig lejátszott mér­kőzéseken minden csapat meg­nyerte az otthoni mérkőzését és egy csapatnak sem sikerült ide­genből még csak pontot sem hoz­nia. így négy mérkőzés után mind a négy csapatnak négy pontja van és csak a gólarány dönti el pil­lanatnyilag a helyezési sorrendet! Ennék következtében a szombat— vasárnapi, minden eddiginél ér­dekesebbnek ígérkező forduló dönti majd el a feljutást. Remél­jük, a Vasas-fiúk végre megembe­relik magukat és szombaton „pontosan” térnek vissza a hód­mezővásárhelyi mérkőzésről; Eredmények Szombat. MTK—Bcs. Vasas 13:9 (6:5). Budapest, férfimérkő­zés, 200 néző. V.: Kovács. Gd.: Buka 4, Boskó 2, Tobak, Balogh, Németh. Idegesen kezdett mind­két csapat. Az első félidőben fej­fej melletti küzdelemben az MTK egy-góík® vezetésre tett szert. A második félidő elején a pestiek átgondoltabb és nyugodtabb játé­kukkal négygólos vezetésre tettek x = Az Oh. Honvéd visszalépése mi­att ellenfelei — ezúttal a Mezöhegy*- si Kinizsi — az őszi fordulóban játék nélkül kapnak két pontot. szert a továbbra is idegesen ját­szó csabaiak ellen. A mérkőzés vége félé magára talált a Vasas, de a három kihagyott büntető és öt biztos gólhelyzet (!) elügyetlen- kedése megbosszulta magát. A csapatból senki sem játszott ki­emelkedően, csupán Buka ered­ményessége és Dina védőjátéka érdemel említést BVSC—Békés 10:6 (5:2). Buda­pest, női mérkőzés, 100 néző. V.: Szabó. Gd.: Szilágyi, Tuska 2—2, Mihalik, Kiss. Megilletődöttpn kezdett a békési csapat. Sajnos, a gyenge kezdés, valamint Miha­lik korai sérülése nagyon rányom­ta bélyegét a békésiek teljesítmé­nyére. Az erőteljesein játszó és gyors indításokkal „operáló” BVSC-lányok egy pillanatra sem engedték ki kezükből a kezdemé­nyezést és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A békésiek Mi­halik sérülése után cserejátékos nélkül játszották végig a mérkő­zést. Vasárnap. Bcs. Vasas—MTK 16:15 (9:9). Férfimérkőzés, Ruha­gyár-pálya, 300 néző. V.: Bairta. Gd.: Buka 9, Farkasvölgyi, Tobak 2—2, Molcsán, Boskó, Németh. Az első félidőben hatalmas taktikai harc folyt. Hol az egyik, hol a másik csapat szerezte meg a ve­zetést, de elhúzni egyiknek sem sikerült. A második félidő elején úgy látszott, hogy a Vasas hazai pályán sem tud megbirkózni a rutinos játékosokból álló MTK- val, ugyanis ekkor a fővárosi csa­pat egy-két góllal mindig veze­tett. A nagy küzdelemben azon­ban az MTK-játókosok idegei fel­mondták a szolgálatot — a sok­szoros válogatott Penczit a já­tékvezető végleg kiállította — s az ekkor már jobban játszó Vasas nemcsak kiegyenlített, hanem Buka révén 7 méteresből az utol­só pillanatban még a győzelmet is megszerezte. Említésre méltó teljesítményt csak Orbán nyújtott, aki a mezőny legjobbjának bizo­nyult. BVSC—Békés 9:6 (5:4). Női mérkőzés, Békés, 200 néző. V.: Tímár. Gd.: Szilágyi, Tuska 2— 2, Pervanov, Kiss. Az előző napi mérkőzés tanulságait leszűrve, emberfogással próbáltak a béké­siék védekezni a gyors vasutas­lányok ellen. Sajnos, ez sem segí­tett és újra vesztésiként hagyták el a játékteret. Ismét hangsúlyoz­ni kell: sürgős bővítésre szorul a békési gárda, ha a továbbiakban sikeresen akar szerepelni! —gi— BÉKÉSCSABAI TELEPÜNKRE cserépkályha-építő szakmunkásokat FELVESZÜNK. SZARVASI VAS-, FÉMIPARI KTSZ Figyelem! Jó hir a lakosság részére! A Szarvasi Vas-, Fémipari Ktsz Békéscsabán, a Tanácsköztársaság útja 18 sz. alatt november 1-el CSEMPEKÄLYHA-BEMÜTAT0 TERMET NYIT. A bemutatott kályhákra rendelést ugyanott veszünk fel, A mintaterem nyitva minden munkanapon reggel 8-tól délután 4-ig. Vállalunk mindennemű csempekályha-, kandallóbeépítést, javítást, átrakást, tisztítást rövid határidővel. 19109