Békés Megyei Népújság, 1964. június (19. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-24 / 146. szám

1964. június 24, Szerda § SPORTSPORTSPORT Nagy meglepetés a Sarkadi Kinizsi hazai veresége a megyei /, osztályú labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályának utolsó előtti fordulójá­ban elszenvedte második vereségét a már biztos tavaszi bajnoknak látszó Sarkadi Kinizsi. A jó képességű csapat visszaesése sokak előtt érthetet­len. Néhányan azonban úgy vélik, hogy ez összefüggésben van a Körös közelségével és a fürdési szezon megkezdésével. A tavaszi bajnokság csak az utolsó fordulóban, a Békés—Szarvas és a Mezőkovácsháza—Kondoros mér­kőzés után dől el, ugyanis az S. Kinizsi vasárnapi mérkőzése már nem számit be az elsőség kérdésébe. A békésszentandrásiak ezen a héten is „kibekkelték” a jó csatársorú gyomaiakat. Meglepetést keltett a Tótkom­lós kondorosi és a Békés nagyarányú végegyházi veresége. * A Békés megyei Sportlövő Szövetség kétnapos verseny keretében ren­dezte meg a megyei bajnokságot, melyen több mint 70 versenyző vett részt. A kisöbű sportpuska- és sportpisztoly-versenyzők általában kö­zepes eredményeket értek el. A hatalmas szél csak Balázs Jánost és Priskin Józsefet nem zavarta a jobb eredmény elérésében. Eredmények BÉKÉSCSABAI MÄV— SARKADI KINIZSI 1:0 (1:0) Sarkad, 000 néző. v.: Tóth. Békéscsaba: Unyatyinszki — Gyur- kó I, Gaál, Gallé — Hankó, Baráth — Szikom, Palyusik, Seregi, Petényi, Belanka. Edző: Hankó György. Sarkad: Erdélyi — Szoboszlai, Ju­hász, Nemes — Kiss, Szabó — Tobai, Kótai, Pozojevich, Gurzó, Fábián. Edző: Tamási Károly. A sarkadi csapat mintegy 20 per­ces mezőnyfölényt harcolt ki. Már az ötödik percben gólszerzési lehetőség nyílott Kótai előtt, de a csatár hibá­zott. A 7. percben már az egész csa­bai védelem verve volt, de az utolsó pillanatban befutó Gyurkó a gólvonal előtt tisztázni tudott. Egy váratlan eüentámadásból Palyusik beadásnak szánt lövése a jobb felső sarokban kötött ki. Ezután a hazai csapat „el­veszett” a pályán és mindent elhibáz­tak idegességükben. A MÁV feljött és a félidő végéig irányította a játékot. Szünet után a hazai csapat nagy haj­rába kezdett, de a vendégek ügyesen lelassították a rohamokat. Az 50. perc­ben Gurzó nagy gólhelyzetet hagyott ki. A vendégcsapat szórványosan ve­zetett támadásai sókkal nagyobb ve­szélyt jelenítettek, mint a hazai ak­ciók. A Kinizsi hajrája kevés volt az egyenlítéshez. A vendégcsapat minden egyes tagja dicséretet érdemel sportszerű játé­káért, a hazaiak közü«l senkit sem le­het kiemelni. SZARVAS—MEDGYES- EGYHÁZA 6:1 (4:1) Szarvas, 600 néző, v.: Varga K. Szarvas: Kondacs — Csemus, Fi- czere I, Rohony — Patkós, Gáspár — Roszik, Tolev, Müller, Ficzere H, Já­ró. Edző: Sebő János. Medgyesegyhá- za: Zsíros — Kelemen, Hürkecz, Var­ga I — Pete, Jakab — Striffel, Bódi, Varga n, Kovács, Gábor. Edző: Sipos András. A kissé tartalékos hazai együttes kezdte jobban a játékot. Az 5. perc­ben, előnyszabály után, Zsíros köny- nyen felszedhette volna a labdát, amelyet azonban kiejtett és az újonc Roszik kényelmesen a hálóba gurí­tott. Meglepetésre a vendégek hama­rosan egyenlítettek. A leálló védők mellett Bódi elfutott és a hálóba bom­bázott. Ezután Szarvas teljesen át­vette a játék irányítását. A 9. perc­ben Roszik beadását Müller közelről a kapuba helyezte. Majd a 10. és 14. percben ismét a jó formában lévő középcsatár, Müller volt eredményes. Fordulás után Roszikot csak szabály­talanul tudta szerelni a medgyesiek védelme. A 11-est Ficzere II értékesí­tette. A 73. percben a változatosság kedvéért Müller futott el és pontos beadásából Járó állította be a vég­eredményt. MEZŐKOVÁCSHÁZA OROSHÁZI HONVÉD 2:0 (0:0) Orosháza, 200 néző. V.: Fülöp. Mezőkovácsháza: Budácsik — Csep- regi, Gigacz, Bányik n — Kenyeres, Szelezsán — Tóth, Sztasák, Pasek, Bányik I, Kertmegi. Edző: Amóczki József. Oh. Honvéd: Kovács — Ur- bánszki, Morva, Molnár — Juhász, Baka — Révész, Habony, Kopcsák, Szugyinszki, Baffia. Edző: Klempa János. Az 5. percben Kertmegi jó lövése szállt mellé. A 20. percben Morva hi­bájából Pasek alig lőtt mellé. Me­zőnyben a Honvéd egyenrangú ellen­fél volt, de a vendégek támadásai ve­szélyesebbek voltak. A 37. percben sarokrúgás után Szugyinszki fejese alig szállt fölé. Félidőig váltakozó támadásokkal telt el az idő. Fordulás után mindjobban kidom­borodott a vendégcsapat nagyobb tu­dása. A 61. percben Pasek fejjel szök­tette Bányik I-et, aki az ötösről előbb Kovácsba lőtte a labdát, majd az üres kapuba gurított. A 68. percben újra Bányik I. került tiszta helyzet­be, de három méterről mellélőtte a labdát. A 70. percben Kertmegi jobb oldalra kerülve, megszerezte a máso­dik gólt. A Honvéd próbálkozásai csak az ellenfél tizenhatosáig jutot­tak. A 75. percben Pasek kapufa lö­vése volt esemény. Mezőkovácsháza megérdemelten nyert második félidőbeli játékával. A Honvéd a jó ellenféllel szemben nem játszott rosszul, különösen félidőig, de leggyengébb csapatrésze a csatársor volt. Fülöp játékvezető jól vezetett. végegyhaza—békés 5:2 (3:1) Végegyháza, 300 néző. v.: Csáki. Végegyháza: Landl —■ Kerekes, Pa­sek I, Mikula I — Mikula H, Loss H — Szedlacsek, Bucsek, Kemény, En­gelhardt, Rácz. Edző: Auigusz Pál. Békés: Jened — Szabó, Bróda, Jan- tyik — Domokos, Balogh — Balogh II, Kovács, Beliczai, Kukej, Mikes. Edző: Perdi József. A hazaiaktól a mérkőzés elején több jó lövést láthattunk. A 9. percben egy bal oldali szögletet az egyik békési vé­dő kézzel érintett, s a megítélt bün­tetőt Engelhardt értékesítette. Tovább­ra is a hazaiak támadtak, nyomásuk a 20. és 26. percben góllá érett: előbb Mikula H, majd Engelhardt góljával. Ekkor Végegyháza engedett az iram­ból, s a vendégek ezt gyorsan kihasz­nálták. Kukej révén kétszer is ered­ményesek voltak. A második félidő­ben Békés igyekezett kiegyenlíteni, de csatáraik elfáradtak, s ismét a hazai­ak kerekedtek felül. Ennek meg is lett az eredménye: a 60. percben az előre- húzódió Kerekes lőtt hatalmas gólt, majd Kemény állította be a végered­ményt. A végig nagyon sportszerű mérkőzést a játékvezető jól vezette, SARKADI MSE—ELEK 1:0 (0:0) Elek, 500 néző. V.: Horváth Gergely. Sarkad: Papp — Sajti I, Somogyi, Vass — Boldog, Balogh — Kiss, Sajti II, Torma, Fábián, Kovács. Edző: Há­zi István. Elek: Zsóri — Miszlai I, Gavara, Po- pucza — Köteles, Szántai — Koszta, Halasi n, Miszlai H, Gyebrovszki, Bender. Edző: Uhrin János. Az eleiki együttes ezúttal is „bizo­nyította”, hogy csatársor nélkül nem lehet • meccset nyerni. Amíg a vé­delem és a két fedezet (60 percen át) tömte jobbnál jobb labdákkal a csa­társort, az ötösfogat tagjai bosszantó hibákat követtek el és a „holtbiztos” helyzeteket is rendre kihagyták. A vendégegyüttes végig lelkesen és biz­tonsági játékra előkészítve minden labdáért harcolt és megérdemelte a győzelmet. Az első félidőben végig Elek támadott — eredménytelenül. Szünet után jfoly tatód ott a hazai nyo­más. Mégis a 70. percben egy hosszan előrevágott labdát az elek! védők el­vétettek, és a kiugró Sajti n beadását Kiss mintegy 10 méterről védhetetle- nül vágta a hálóba. A gól után a ha­zaiak teljesen beszorították ellenfelü­ket, de nem tudtak megbirkózni a tel­jes csapatukkal védekező vendégek­kel. Érdekességképpen kell megemlí­teni, hogy az elek! fedezetek távoli lövéseit négyszer „védte” a kapufa. GYOMAI TK— BÉKÉSSZENTANDRÁS 0:0 Gyoma, 400 néző. V.: Szlancsik. GyTK: Nagy — Szendrei, Gonda, Vatai — Kruchió, Varjú — Bácsi, Né­met, Nyilas, Domokos, Rácz, Edző: Kövesdi Lajos. B.szentandrás: Nagy — Kiss II, Ha­rangozó, Koppány — Bencsdk H, Mre- na — Bobák, Bodonyi, Kiss I, Szalai, Major. Edző: Sinka István, A 8. percben Német nagy kapufát lőtt, de a gyomaiak kapuja is többször forgott veszélyben. Később teljesen a gyomai csapat vette át a játék irányí­tását, de a remekül védő szentandrási kapus mindent mentett. A második félidő továbbra is a gyo­mai csatársor és a vendégcsapat vé­delmének küzdelmével telt el. Az 50. percben Nyilas, majd a 83. percben Domokos hibázott a kapu előtt. A ven­dégek tervszerű védekezésükkel meg­érdemelték a-döntetlent. KONDOROS— TÓTKOMLÓS 2:1 (2:0) Kondoros, 300 néző. V.: Kovács. Kondoros: Kurucz — Kosa, Nagy, Csicsely — Sárosi, Karsai — Agfalvi, Zöldi, Dankó, Szappanos, Jankovics. Edző: Sáli Béla. Tótkomlós: Karasz — Paksi, Miklós, Tószegi — Majoros, Paulák — Horváth, Matajsz, Petrina, Pipis, Nagy, Edző: Pipis Márton; Az első félidő jó részében a ke­ményen küzdő hazai csapat irányítot­ta a játékot. A 9. percben Sárosi szép akció után megszerezte a vezetést. A tótkomlósnak meglehetősen kedv nél­kül játszottak, és huzamosabb ideig kapujuk elé szorultak. A 27. percben Dankó megszerezte a második kondo­rosi gólt. Fordulás után csapkodóvá vált a játék. Hosszú ideig a két tizen­hatos között pattogott a labda. A 65. percben Matajsz szépített az eredmé­nyen. A mérkőzésen a kondorosiak nagy becsvággyal, keményen küzdöt­tek, míg a vendégcsapat kissé könnye­dén vette az első félidőben a játékot, s ez megbosszulta magát, BCS. ELŐRE n.— GYULAI MEDOSZ II. 1:0 (0:0) Békéscsaba, 400 néző. V.: Paulák. Előre: Krátki — Radnai, Ambrus, Várkonyi — Urbán, Sebestyén — Jandzsó, Farkas, Nagy, Bócsik, Kasz- nár. Edző: Pécsi Elemér. MEDOSZ: Petrovszki — Sail, Szabó I, Kottán — Szabó n., Lukoviczki — Száraz, Laki- ta, Rajki, Pintye, Kalló. Edző: Nagy Károly. A hazai csapat sorozatos támadásai­val telt el az első félidő, de a ven­dégek védelme Petrovszkival az élen hárított minden góllövési kísérletet. A félidő vége felé, a hatalmas szélben vezetett a MEDOSZ is néhány erőtlen ; támadást. Szünet után kiegyenlített lett a küzdelem, de a 60. perctől kezd­ve az Előre lassan mezőny fölényt har­colt ki. A 82. percben a kitörő Bócsi- kot felvágták, a megítélt büntetőt a csatár a hálóba vágta*. BATTONYA— MEZÖHEGYESI KINIZSI 0:0 Ifjúsági eredmények Bcs. Előre—Gyulai MEDOSZ 1:1, Sarkadi Kinizsi—Bcs. MÁV 3:3, Békés —Végegyháza 1:0, Szarvas—Medgyesr- egyháza 9:0, Oh. Honvéd—Mezőko­vácsháza ,3.1, Kondoros—Tótkomlós 2:1, Elek—SMSE 2:0, Gyoma—Békés- szén tanórás 5:0. H megyei 1. osztály állása 1. Sarkadi Kinizsi 15 10 3 2 30:8 23 2. Szarvas 14 10 2 2 42:10 22 3. Mezőkovácsháza 14 9 4 1 20:7 22 4. Gyónva 14 7 3 4 30:18 17 5. Bcs. MÁV IS 7 3 3 23:14 17 6. Tótkomlós 14 6 4 4 25:14 16 7. Mezőhegyesi K. 11 4 7 3 18:9 15 8. Végegyháza 14 7 1 6 30:23 15 9. Medgyesegyháza 14 5 4 5 17:21 14 10. Sarkadi MSE 15 5 4 6 13:20 14 11. Békés 14 5 3 6 13:26 13 12. Kondoros 13 4 1 8 12:29 9 13. Békésszentandrás 13 2 4 7 9:19 8 14. Battonya 14 1 5 8 8:34 7 15. Elek 13 3 — 10 11:20 6 16. Oh. Honvéd 14 — 4 10 11:40 4 Gyulai MED. 11. 16 10 2 4 48:21 22 Bcs, Előre II u » 1 7 M;23 17 Kispuska férfi (30 lövés es, összetett): 1. Balázs János (MHS) 276, 2. Vizsnyi- czai György (MHS) 260, 3. Kocziszki, László (MHS) 260. Kispuska férfi (30 lövés, fekvő): 1. Priskin József (MHS) 288, 2. Kocziszki László (MHS) 287, 3L Vizsnyiczai György (MHS) 282. Kispuska női (30 lövéses, összetett): 1. Gyurcsik Elemérné (Dózsa) 246, 2. Gá­doros Mária (Dózsa) 230, 3. Lajos Júlia (Dózsa) 205. Fekvő testhelyzet: 1. Gyurcsik Elemérné (Dózsa) 278. 2. Gádo­ros Mária (Dózsa) 276, 3. Lajos Júlia (Dózsa) 272. Kispuska férfi ifi. (30 lövéses, össze­tett): 1. Garai János (MHS) 246, 2. Fi- lyó László (Dózsa) 245 , 3. Csendes Fe­renc (Dózsa) 245. Fekvő testhelyzet: 1. Garai János (MHS) 283, 2. Filyó László (Dózsa) 281, 3. Csendes Ferenc (Dózsa) 276. Kisöbű sportpuska, férfi (60 lövéses Megyénkben a statisztika csak any_ nyi ökölvívó-szakosztályt tart nyil­ván, hogy megszámolásukhoz még öt ujjunk is sok. A rideg valóság ez: mindössze három egyesületben bok­szolnak a fiatalok, pedig az érdeklő­dés most sem csappant meg e férfias sportág iránt. Néhány éve Szamos Tivadar veze­tésével lelkes, tehetséges gárda jött össze Békésen. Az edző kis műhelyé­ben ott volt a két pár kesztyű, a ho­mokzsák. Sokáig itt edzettek, majd lassanként elismerték őket, verse­nyekre is járhattak. De ez nem so­káig tartott. A szakosztály jog szerint a V. Meteoré. A sportkör az 1964. évi költségvetésében 14 600 forintot állí­tott be a „bunyósok” részére. A Me­teor ennek ellenére nem vállalja a szakosztályt. Szamos tehát elindult „árulni” a tehetségekből álló szak­osztályt. A Spartacus szívesen áfrven_ né őket, de ebben az évben nincs összetett: 1. Lipták P. János (Dózsa) 482, 2. Balázs János (MHS) 471, 3. Fi­lyó László (Dózsa) 468. Fekvő testhely­zet: 1. Lipták P. János (Dózsa) 501, 2. Beszeda István (Dózsa) 560, 3. Priskin József (MHS) 558. Kisöbű sportpisztoly (30 lövés): 1. La­ezó Mihály (MHS) 217, 2. Radócz László (Bcs. HSE) 216, 3. Balázs János (MHS) 208. KLspuska-versenyszámokban a kö­vetkezők szereztek jogosultságot az országos bajnokságon való részvételre: Férfi csapat: MHS Békés megyei LK. Női csapat: Bcs. Dózsa. Férfi ifi­csapat: Békéscsabai Dózsa. Egyéni férfi összetett: Kiss István (Bcs. HSE), férfi fekvő testhelyzet: Nagy György (Bcs. HSE). Ifi összetett: Garai János (MHS Bé­kés m. LK). Ifi egyéni: Garai János (MHS Bé­kés m. LK). költségvetése erre a célra. A verseny, zők ebben az évben mindössze két hónapot edzhettek a télen, tornate­remben és aztán újra visszamentek az edző műhelyébe, de nem adták fel! Készültek a területi bajnokság­ra, hátha az ottani eredmény alap­ján végre „gazdára” lelnek. Az ed­ző két versenyzőjét, Petneházit és Erdőst saját költségén vitte el Kis­kunfélegyházára. Erdős második lett súlycsoportjában, de minden ma­radt a régiben. Az edző megunta az ígérgetéseket, a „Iabdázgatást”. És most már hosszú ideje nincs rend­szeres ökölvívó-élet Békésen. A homokzsák most is ott lóg a gyalupad mellett, de most már csak a mester használja. Néha-néha, ha eszébe jut, mit is szalasztott el a közöny, a sportvezetői szűklátókö­rűség, bánatában, keserűségében két-három jobbegyenest „behúz” a szegény árva homokzsáknak. Vajon meddig még? FELHÍVÁS! AKI MÁSODIK FÉLÉVI A D O J A T 1964. J Ü N I U S 30-IG , KIFIZETI, AZ ELŐRE FIZETETT MÁSODIK FÉLÉVI ADÓ UTÁN 6 százalékos kamattérítésben részesül. FIZESSE MEG ÉVI A D Ó J A T JÚNIUS HÖ 30-IG. A PONTOS ADÓFIZE­TÉSSEL ADÖZÖK JE­LENTŐS ÖSSZEGET TAKARÍTANAK MEG. MEGYEI TANÁCS V. B. PÉNZÜGYI OSZTÁLYA Egy ökölvívó-szakosztály a levegőben lóg