Békés Megyei Népújság, 1963. május (18. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-15 / 111. szám

1963. május 15. 5 Szerda SPORTSPORTSPORT Győztek a bajnok jelöltek a megyei í. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában Mezöhegyesi Kinizsi — Medgyesegyháza 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 400 néző, vezette: Járási. Mezőhegyes: Harangozó — Kiss, Csete I., Rácz n. — Sajti n.; Árvái — Dúl, Sülé, Sajti I., Kemény, Fejes, Edző: Otfcrok Mihály. Medgyesegyháza: Plástyik I. — Bohus, Erdős, Varga I. — Jakab, Holecz II. — Varga II., Pete, Kolimár, Hraboyszki, Plástyik n. Ed­ző: Uhrin János. Már az első negyedórában eldőlhe­tett volna a mérkőzés eredménye. Sajti I. két esetben csak a kapussal állt szemben, de a kapufa mellé gurí­tott. A két kihagyott nagy helyzet, valamint a vendégek lestaktikája meg­zavarta a helyieket, idegesen, kapkod­va játszottak. Sajti I. még két esetben került jó helyzetbe, először az átadást választotta, amit elrontottak, majd a kifutó kapusba lőtt. Szünet után a vendégek rövid ideig mezőnyfölényben játszottak, de hely­zetet nem tudtak teremteni. A Kini­zsi csatárok ismét több helyzetet dol­goztak ki, de sorra elrontották. Az 58. percben Sajti I. megsértette a partjel­zőt, amiért kiállításra került. A he­lyiek a győztes gólt a Dúl felvágásá­ért megítélt büntetőrúgásból Csete I. révén szerezték. Jók: Csete ,I.„ Rácz 33., Dúl, illetve Plástyik I., Erdős, Pete. Bcs. VTSK — Végegyháza 3:0 (2:0) Végegyháza, 500 néző, vezette: Bon- tovics. VTSK: Csepregi — Novák, Lonovics, Kiss — Kubik, Szurgent — Litauszki, Bakór Schneider, Balogh, Dobó. Edző: Szombati György. Végegyháza: Landl — Nagy, Pasek I., Mikula — Kerekes, Loss II. — Priskin, Farkas, Engel­hardt, Szántó, Pasek II. Edző: Ar- nóczky Jó.zseí. Az első fébdőben igen jóiramú, vál­tozatos j áték'/ála^^f; kapu többször forgott; -veszélyben, de' r a VTSK-csatárok vAhasmível többet lőt­tek kapura. Ügy nézett ki, hogy az első félidő döntetlen eredménnyel zá­rul, azonban két játékvezetői tévedés eldöntötte a félidőt, sőt a mérkőzés sorsát is: egy tülszigorú, mondhat­nánk, indokolatlan tizenegyes (Dobó értékesítette), valamint Loss n. ellö- kése a második gól előtt: miután Loss H. a labdát elrúgni már nem tudta, Szurgent nyugodtan törhetett kapura, 8 2:0-ra állította az eredményt. A második félidőben‘ hatalnias nyo­más nehezedett a vendégek kapujára. Egymás után' vézették a jobbnál jobb támadásokat a hazai Csatárok, de a kapu előtt téhetetlenek voltak. Egy el­lentámadás során jobb oldali szöglet- rúgás következett, melyet Landl és Mikula közösén ‘á hálóba ütött. 'A 3. gól után a vendégek labdatartásra tö­rekedtek, sikeresen. A történtektől el­tekintve, meg kell állapítani, hogy a VTSK kulturáltabb és jobb erőnlétű játékával megérdemelte a győzelmet, de sajnálatos, hogy az eredmény ala­kulását játékvezetői tévedések befo­lyásolták. Jók: Novák, Lonovics, Dobó, illetve Pasek I., Loss II., Pasek II. Sarkadi Kinizsi — Battonya 7:0 (2:0) Sarkad, 800 néző, Vezete: Gáspár. Sarkadi K.: • Erdélyi — Szoboszlai, Kiss, Zsilák — Szabó I., Tobai — Ne­mes, Mózes, Kótai, Fábián, Burás. Ed­ző: Mózes Ferenc. Battonya; Szitás — Podina, Kabát, Farkas — Szubity, Hábán — Robotka, Karsai, Nyima, So­mogy vári, Csizmadia. Edző: Túri Mi­hály. A védekező taktikával felálló ven­dégcsapat ellen az első percektől fog­va kibontakozott a Kinizsi fölénye, a vendégek csak szórványosan veszé­lyeztették az előrevont Eomogy- vári révén. Kótai nagy lövése alig csú­szott el a kapufa felett, majd a 15. percben Tobai beadását Burás élesen a léc alá fejelte. A gól után a vendég­csapat, támadott, Somogyvári jó hely­zetből kapu fölé lőtt. A 29. percben a Kinizsi fölénye újabb gólt eredmé­nyezett, Mózes szöglete után Burás a lábak között a hálóba talált. A fél­idő végéig záporoztak a lövések a bat- tonyai kapura, de vagy az irányzók volt rossz, vagy a kapufa mentett. Szünet után az első negyedórában még tartotta magát a vendégcsapat, később azonban nem tudott ellentall- ni a Kinizsi csatársor meg-megújuló támadásainak. A második félidő gól­jait Kótai (2), Burás, Fábián és Nemes lőtték. Jók: Tobai, Nemes, Kótai, Burás, il­letve Szitás, Somogyvári, Csizmadia. Tótkomiósi TSZSK — Békési Spartakusz 2:1 (2:0) Béké;s, 1100 néző, vezette: Hodroga. Tótkomlós: Karasz — Miklós, Nyir- egyházki, Tószegi — Antalik, Paiilik — Majoros, Matejsz, Kanka, Pipis, Pet- rina. Edző: Nyiregyházki Márton. Bé­kés: Tornán — Kocsor, Samu, Acs, — Püski II., Arató — Hőgye, Pikó n., Püski I., Szabó, Mészáros. Edző: Sipos András. A vendégcsapat lendületes rohamai­val indult a mérkőzés és már a 12. percben megszerezték a vezetést. Ma­tej sz 25 méteres lövését a későn moz­duló Toman- nem tudta védeni. Meg­lepetésre a gól után sem erősítettek a helyiek. Csatárjátékuk széteső maradt. A komlósi csapat igen korszerű, hosz- szú, tértölelő, lapos átadásokkal ját­szott. Csatáraik sokat mozogtak és bátran lőttek minden helyzetből. így született meg a második góljuk is. Matejsz a 30. percben ismét lőtt 18 méterről és a lapos, félerős lövés is a hálóba jutott. Ezután feleszméltek a békésiek is és különösen a második félidő első 20 percében sok támadást vezettek. Valóságos pergőtűz alatt tar­tották Karasz kapuját, de gólt csak Arató szabadrúgásából értek el. A sok eredménytelen akció után kiegyensú­lyozott lett a mérkőzés, de a vendé­gek támadásai mindig veszélyesek vol­tak. Az utolsó 10 pdreben újra rákap­csolt a Spartakusz, de a belső játékot erőltették és a jól tömörülő védelem­ről minden lövés lepattant. így a lel­kes vendégcsapat megérdemelten vit­te haza a bajnoki pontokat a hullám- völgyben lévő békési csapattól. Jók: Miklós, Nyiregyházki, Matejsz, Pipis, illetve Samu, Acs, Püski n., Hő­gye. Mezökovácsháza — Elek 3:1 (2:0) Elek, 600 néző, vezette: Simon. Mezökovácsháza.: Fülöp — Tóth, Csepregi, Bónyik I. — Kértmégi, Ke­nyeres — Batike, Gdgacz, Bányik n., Budácsik, Szilbereisz. Edző: Herj^czki N. Elek: Szilágyi — Kun, Hansányi, Tiba — Köteles, Gyebrovszki —Poszt, Halasi, Morár, Klemm, Gavara. Edző: Kun László. A vendégcsapat támadásaival indult a játéfk, de csak meddő harcot vívtak csatáraik a hazai védőkkel. A 20. percben a hátraihúződó Gavara sza­bálytalanul szerelte Budácsikot, a ka­putól mintegy 25 méterre. A büntetőt ugyancsak Budácsik lőtte kapura és az esőtől vizes labda Szilágyi kezéről a felső léc alá csúszott. A gól után Eleknek is volt alkalma gólszerzésre, de egymás után két helyzetet is ki­hagytak csatárai, míg Bányik n tiszta helyzetből a kapu mellé lőtt. A ven­dégek védelme derekasan állta a meg-megújuló hazai támadásokat, sőt a 39. percben egy előreadott labdát Kertmegi pompásan tett Szilbereisz elé, aki előbb emberbe lőtte, majd nagy kavarodás támadt a kapu előtt és a fürge balszélső második lövése a kapu jobb sarkába vágódott. Szünet után a hazai együttes fokoz­ta az iramot és szinte percekig a vendégek kapuja előtt pattogott a labda, de gólhelyzet nem alakulhatott ki, mert a védők sok esetben a dur­vaságig keményen próbálkoztak hárí­tani. Az 52. percben Köteles büntető­jét mentette a sorfal, majd Morár lö­vése jutott a kapu fölé. Az eleki ka­puinál- Szilbereisz nagy lövését ütötte szögletre Szilágyi, majd az 59. perc­ben Morár—Gavara—Klemm volt a labda útja, az utóbbi beadott és a jól érkező Poszt az ötösről védhetetlenül a hálóba lőtt. A gól után is támadt Elek, azonban a beszorult kovácshá­ziak kíméletlen játékba fogtak és a játékvezetőnek szinte percenként kel­lett megállítani a játékot. A 6«. perc­ben Gavara jó labdával indította ed Klemmet, köziben Csepregi Gavarát gyomorszájon ütötte és a leeső játé­kos mellébe rúgott. Gavara a földön maradt, levitték a pályáról, s csak 5 perc múlva tért vissza. Ettől kezdve a játék teljesein eldurvult. A 90. perc­ben egy büntető után a labda Szilbe­reisz elé került, aki mintegy 10 mé­terről védhetetlenül gólt lőtt és beál­lította a végeredményt. Jók: Szilbereisz, Gigacz, Bányik n, illetve: Köteles, Kun, Gyebrovszki. Bcs. Honvéd - Bcs. MÁV 2:1 (1:0) Békéscsaba. 200 néző, vezette: Du- Más. , Honvéd: Kisfalvi — Fridman, Ko­szán, Tóth — Papp, EQacs —Kuci, Fo­géi, Matheisz, Jenei, Gábor. Edző: Perlaki Pál. MÁV: Unyatyinszki — Moiravszki, Reiniholcz, Gyurkó — Gál. Hattikó — Hajdú, Kovács, Belan- ka I., Seregi, Belanika m. Edző: Wei­ner. Pál. Honvéd-támadásokkal kezdődött a mérkőzés és a 3. percben a szabad­rúgást Jene! ívelte át a sorfalon. A (réslékedő kapus mellett Fogéi meg­szerezte a vezetést. Továbbra is a Honvéd támadott, a MÁV csak egy­két lefutást vezetett, de eredményte­lenül. A Honvédnak egymás után há­rom helyzete is volt, melyeket nem tudott kihasználni. Honvéd-fölénnyel ért véget a félidő. Szünet után ismét a Honvéd volt mezőnyfölényben, de gólt csak a 75. percben ért el. Az elfutó Gábor adott középre és a befutó Kuci szép gólt lőtt. A MÁV ezután vezetett egy-két támadást, de gólt csak a 86. percben ért el, szögletből. Kavarodás támadt a kapu előtt és Belanika 1 megszerezte a tisztelet-gólt. Jók: Kőszáld, Papp, Hlacs, Fogéi, Jemei, illetve: Moravszki, Reirtholcz, Gyurkó, Gál. Bákésszentandrás — Sarkadi MSE 3:2 (2:1) Béké&szentanórás, 400 néző, vezette: Csíki. Békésszentandrás: Nagy <— Szalad, Mrena, Csík — Kiss TI., Koppányi — Babák, Kiss I, Tóth, Bagi, Major. Ed­ntam»wuniuw Pedro a Sierrába megy : Még csak néhány éve éli a Kubai Köztársaság szabad életét, de ! már eljutott hozzánk néhány igen kitűnő dokumentumfilmje. A • „Pedro a Sierrába megy” azonban már játékfilm, a dicső harcok : krónikája. Érdekessége a filmnek, hogy a szerepek nagy részét : nem hivatásos színészek játsszák. (Bemutatja a hunyai Szabadság mozi május 15—16-ig.) ....... .......M... ........................................... ...... ....... ........ ző: Slnka István. MSE: Papp — Ko­vács I, Sajti, Barna — Balogh, Bol­dog — Varga, Kovács n, Fábián, Mi­kes, Rúzsa. Edző: Tamási Károly. A mérkőzés kezdetén a vendégek vették át a kezdeményezést és mint­egy húsz percen keresztül a Hunyadi inkább csak védekezésre szorítkozott. A sorozatos támadások eredménye­képpen Varga szép góljával a vendé­gek szerezték meg a vezetést. Ezután inkább a védekezésre fektették a súlyt, és ezzel a helyiek is többet kez­deményezhettek. Egy gyors támadás végén Bagi a jobb szélen elfutott és beadását Kiss l a hálóba lőtte. To­vábbra is a hazaiak maradtak táma­dásban és egy védőkről lepattanó lab­dát ismét Kiss I értékesített. A második félidő fergeteges ven­dégtámadásokkal Indult. Beszorult is­mét a Hunyadi, védelme kapkodott és két alkalommal is tiszta gólhelyzetet teremtettek a vendégek, főképp a ki­tűnően játszó jobb szárnyuk révén, azonban egyik helyzetet Mrena tisz­tázta az utolsó pillanatban, a másikat pedig a kapufa. A harmadik helyzet­ből azonban már Varga kiegyenlített. Megszűnt a nagy nyomás és a válto­zatosság kedvéért Kiss I. és Tóth ha­gyott ki szintén nagy helyzeteket. A mérkőzés vége felé változatos játék alakult ki, melynek során Bagi meg­szerezte a győztes gólt. Jók: Mrena, Kiss I, Koppányi, illet­ve: Varga (a mezőny legjobbja), Ko­vács és a fedezetpár. Orosházi Honvéd — Csorvás 0:0 Orosháza. 200 néző, vezette: Boldi­zsár. Orosháza: Jandsó — Juhász, Hege­dűs, Nagy — Varga, Lukács — Hudák, Debreceni, Strasser, Eleid, Baffia. Edző: Glózáik Pál. Csorvás: Havrán — Szabados, Lestyán, Kécskei — Kislkó, Takács — Heller, Back, Baráth, Va­gyon, Neller. Edző: Fehér Mihály. Két egyforma képességű csapat vál­takozó támadásaival telt el a két fél­idő. A játékidő első felében a Csor­vás, a másodikban a Honvéd volt a többet támadó. A két gólképtelen csa­társor több gólhelyzetet hagyott ki mindkét oldalon. Jók: Hegedűs, Juhász, Varga, Strasser, illetve: Havrán, Lestyán; Kiskó, Hellen ^« Ifjúsági eredmények: VTSK—Végegyháza 3:1, Sarkadi Ki­nizsi—Battonya 4:1, Tótkomlós—Békés 3:1, Mezökovácsháza—Elek 2:1, Bcs. Honvéd—Bcs. MÁV 1:1, Békésszent- andrási Hunyadi—Sarkadi MSE 1:0, Csorvás—Orosházi Honvéd 1:0. R megyei I. osztály állása 1. Sarkadi Kinizsi 23 14 6 3 51:25 34 2. Mh. Kinizsi 23 14 4 5 55:21 32 3. Bcs. VTSK 23 13 6 4 45:19 32 4. Tótkomlós 23 15 2 6 45:29 32 5. Végegyháza 23 11 7 5 36:32 29 6. Mezökovácsháza 23 12 4 7 46:23 28 7. Bcs. MÁV 23 12 4 7 32:26 28 8. Békés 23 11 5 7 43:36 27 9. Medgyesegyháza 23 8 4 11 32:31 20 10. Sarkadi MSE 23 7 4 12 34:45 18 11. Bcs. Honvéd 23 8 1 14 39:53 17 12. Oh. Honvéd 23 5 7 11 28:41 17 13. Elek 23 7 3 13 33:51 17 14. Békéssze ntamfr. 23 5 3 15 23:54 13 15. Battonya 23 5 3 15 18:51 13 16. Csorvás 23 4 3 16 26:49 11 Ha délután Békéscsabán szerepel az NB l-es martfűi kézilabda-csapat Az NB 1-ben remekül szereplő mart­fűi kézilabdások ma délután ismét Bé­késcsabán játszanak, ezúttal a Bcs. Honvéd Dimitrov csapatával. Az ér­dekesnek ígérkező mérkőzést, amelyen alkalmuk lesz a szurkolóknak lemérni a megyei bajnokság éllovasának játék­erejét a két osztállyal feljebb játszó csapattal szemben, a Ruhagyár-pályán 5 órai kezdettel rendezik. Olimpiai tárgysorsjáték sorsjeggyel a szerencsés nyertesek megtekinthetik a tokiói nyári és az innsbrucki téli olimpiai játékokat! Számos utazáson kívül berendezett kétszobás öröklakást, 3 db személygépkocsit nyerhet, több ezer értékes nyereményhez juthat. Vegyen Olimpiai Tárgynyeremény sorsjegyet! ára 4 Ft. A sorsjegyek az újságárusoknál, a trafikokban, a Totó-Lottó kirendeltségeknél és a postahivatalok­ban kaphatók. 3464