Békés Megyei Népújság, 1963. április (18. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-02 / 77. szám

1963, április 2. Kedd SPORT -SPORT-SPORT Gyula került as első helyre Orosháza győzelme, Szarvas veresége és még néhány meglepetés az NB III. második fordulójában Az első igazi tavaszi vasárnapon az NB III Délkeleti csoportjában néhány vaskos meglepetés született. Már a bajnoki rajt előtti különböző helyről jött vélemények megegyeztek abban, hogy az elkövetkező tizenöt forduló során mondhatni „minden eredmény lehetséges”. Hogy ez a feltevés helyes volt, ezt már most is Igazoltnak vehetjük. Az őszi első helyezett Szolnoki MTE simán vereséget szenvedett Orosházán, ha a Kinizsinek jobban jön ki a lépése, úgy a győzelem nagyobb arányt! is lehetett volna. Annál Szomorúbb hír érkezett „a kiesési zóna mélyén” levő Szarvas vere­ségéről. A szarvasiak jó rajtjuk után Kecskeméten elvesztették a fejüket. Egy gyorsan kapott gól után kapkodni kezdtek. Jóllehet Kecskemétnek „ki­jött a lépés”, és minden sikerült: ugyanakkor a szarvasiak balszerencsével játszottak, tetejében egy-két játékosuk Ismét „elvesztette a fejét” és kiál­lításra került. Különösen csodálkozunk Patkós viselkedésén, hiszen a tapasz­talt játékosnak kellene jó példával elöljárni. Ilyen viselkedéssel bizony na­gyon sokat ártanak a csapatnak, amelynek még teljesen nincsén megpecsé­telve a sorsa. Gyulán, a MEDOSZ rangadóján a hazaiak az előbbi vasárnapon mutatott teljesítménynél lényegesen jobb játékkal rukkoltak ki. Ezúttal a kapura- lövés is jobban ment, hiszen három gólon kívül ötször csak a kapufa mentett. A Békéscsabai Előre jól állta meg a helyét Hódmezővásárhelyen is. Ezút­tal a fiatal Kerekes eredményes csatárnak bizonyult. A csapat küzdőszelleme tovább javult. Makón a nagy rivális Szegedi Építők döntetlenje, a Jászberé­nyi Lehel biztos győzelme Cegléd ellen, a Jászberényi Vasas újabb veresége Törökszentmiklóson és Martfű győzelme Csongrád ellen ugyancsak a meg­lepetések közé sorolható. Orosházi Kinizsi — Szolnoki MTE 2:1 (2:0) , Orosháza, 1200 néző, vezette: Tóth dr. Kinizsi: Kiss — Dudás, Békési: Pi­ám — Szűcs, Kollár — Rucz, Berta, Cziraki í./ Tűri, Berke. Edző: Csonka Béla. SZMTE: Bencéik — Sári I., Má­ltái, Zalái — Cs. Farkas, Papp n. — ■- ’ Pálmái, Bánhidi, Sári H„ Wiilisoh, Ka- rakas. Edző: Szántho József. ' Az erőtlen .szolnoki kezdés után a «éllel támogatott Kinizsi vette át a já- * ' téK irányítását, és szebbnél' szebb tá- madásbltkal ostromolta a szolnokiak kapuját. A nagy lelkesedéssel játszó orosháziak mintha csak fokozták _ voi- :***hS(ia* iramot, nein' eügeStÓk. félzártcóz-' iűAvészély^''^fehMüketV iA' per<> -Iwt* előretörő Kollár -köritióelü ! •» méterről váratlanul kapura lőtt, az erős lövéssel küldött labda a felső lécről ’ visszapattant, mielőtt azonban a labda a földre ért volna. Czirálki ott tér- mért, és fejjel' biztósáh a hálóba txj- vábpltptt. A gól fölrázta, a szolnokia­kat, most mér többször veszélyeztet­tek. A 18. percben Pálmai elfutott, be­adását Wiilisoh'jó helyzetben kapta. * egyből hatalmas lövést küldött az orosházi kapura, de Kiss nagy bra­vúrral mentett. Pár perc múlva gyors hazai támadás gördült a pályán, Ru- ezot futtatták a szélre, a nagyszerű be- - adás szépen szállt befelé Berta lábára, aki egy. csel után védhetetlenül a há­lába lőtte a Kinizsi második gólját. Ettől az SZMTE még idegesebb lett, csatárainak lövései mindig fölé vagy mellé szálltak. A második félidőben most már a szolnokiakat segítette a szél. • Nagy erővel támadott az SZMTlE és a S3, percben Békési hibájából Sári U kö­zelről szépíteni tudott. A gól után is­mét magához tért a Kinizsi. A 10. percben Berta, majd később Cziráki keVült gólhelyzetbe, de hibáztak. A Kinizsi lelkesen, helyenként jól ját­szott, míg a vendégek elmaradtak a várt játéktól, sőt a szolnoki védelem sokszor kíméletlenül durván játszott. A Kinizsi minden tagja dicséretet ér­demel, míg az SZMTE-ből Sári I, Pál­mai, Willisch teljesítménye volt el­fogadható. Gyulai MEDOSZ — Mezőhegyes! MEDOSZ 3:0 t2:0) Gyula, 2000 néző, vezette: Spitzer. GyuiárV’iö^ Szi­lagyi — Guti; Raj ki — Fabri,' Himer II, Böfuzs, Himer I, Lovász. Edző: Vasvári Péter. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidai, Zomborácz, Fekete — Csi- gér, Vígh — Rizsányi, Kovács, Borsos. Erdélyi, Keresztes. Edző: K. Szabó Já­nos.' 1 • Igen jó talajú pályán, ns^gy számú közönség előtt kezdődött a két MEDOSZ-csapat találkozója. A gyulai­akat fűtötte a visszavágási vágy, hi­szen az Őszi két vereség közül az egyik Mezőhegyesen történt. Az első támadásokat a hazái csapát vezette, de a vendégek védelme igen jól. állt a lábán. A 10. perctől kezdve állan­dóan a hazai csapat irányította a já­tékot. Az első gólt a 20. percben az előrehúzódó Szilágyi fejelte a bal fel­ső sarokba Himer I szögletéből. A gól után szinte egykapura játszott a gyu­lai csapat és a vendégek védelme so­kat hibázott ebben az időszakban, fő­leg Zomborácz és Balogh. A sorozatos hazai támadások után a 35. percben Raj ki 25 méterről beadott lövése a ka­Az NB II. eredményei: KELETI CSOPORT: Diósgyőri VTK—Debreceni EAC 1:1, Oadi Kohász—Nyíregyházi Spartakusz 4:0, VM Egyetértés—Bp. Spartakusz 1:0, Láng SK—Salgótarjáni Kohász 3:1, Egri Dózsa—Borsodi Bányász 0:0, Szol­noki MÁV—Kecskeméti Dózsa 3:1, Mis­kolci VSC—Bp. Előre 2:1, Szegedi VSE —Ganz-MÁVAG 0:0. A Keleti csoport állása: NYUGATI CSOPORT: Budapesti VSC—Zalaegerszegi TE 1 :ü, Mosonmagyaróvári TE—Erzsébeti VTK 0:0, Pécsi VSK—Budafoki MTE Kinizsi 3:2, Dunaújvárost! Kohász—Cse­pel SC 0:0, Győri MÁV-DAC—Oroszlá­nyi Bányász 15:1, Budai Spartakusz— Székesfehérvári VT Vasas 2:0. Szállítóik, —Kaposvári Kinizsi 0:0, Kőbányai ■ Lombik—Csepel Autó 1:0. A Nyugati csoport állása: pufáról Himer I elé pattant, aki nem hibázott. A vendégek támadásai erőt­lenek voltak és a csatárok távoli lö­vésekkel kísérleteztek, főleg Borsos és Rizsányi, de eredménytelenül. Ha­zai támadásokkal ért véget az első félidő. Szünet után állandósult a hazaiak fölénye, Gúti erősen feljavult és jobb- nál-jobb labdákkal tömte a csatárokat. Egy formás támadás után az 50. perc­ben Gúti a léc alá bombázott, 3:0. A gól után mezőnyxölény alakult ki, bár ebben az időszakban a csatárok könnyelműsége feltűnő volt. Sok volt a vendégek kapuja előtti tologatás és még a legjobb helyzeteket sem hasz­nálták ki. A vendégcsapat támadása egyáltalán nem volt veszélyes, és jel­lemző, hogy egy veszélyes lövés ment az egész mérkőzés alatt Vidó kapujára Rizsányi révén. A hazai csapat a mér­kőzésen három kapufát ért még el, és ha a csatárok nem könnyelműsköd- nek, a győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. Említésre méltó, hogy a gyulát hátvédhármas tartja kitűnő formáját és az, hogy Gúti kezd ja­vulni, de a támadósorban még mindig sok a felesleges tologatás, túlságosan lassan épülnek fel a támadások és ez lehetőséget ad az ellenfél védőinek a felzárkózásra. Jók: Osgyán, Pásztor, Szilágyi, Gúti, Boruzs, illetve Csiger, Fekete, Borsos. Hódmezővásárhelyi MEDOSZ — JBcs. Előre 2:2 i2:1] Hódmezővásárhely, 3500 néző, vez.: Hamar. MEDOSZ: Falchuber — Sepsey, Ho- lubán, Bacsa — Alföldi, Gera — Bo- ross, Rischák, Nagynémedi, Szelezsán, Sándor. Edző: Bozó József. Előre: Krátkl, — Gulyás, Pqpol, .^Szjkpra T- Rieger, Vári — Miklya, Müykó,Scha-. fért, Kerekes: Szita.* Edző: Kerekes. Imre. v Nagy irammal kezdett az Élőre, ami bizony kissé megzavarta a hazaiakat. Egymást érték a csabai gyors táma­dások, amelyek azonban a kemény hazai védőkön sorra elakadtak. Ez­után feljött a MEDOSZ és szebbnél- szebb támadásokkal ostromolta az Elő­re kapuját. A veszélyes kezdeményezé­sekkel csak nehezen tudott megbir­kózni a csabai védelem. Mintegy tíz percig tartott a nagy vásárhelyi nyo­más, aníikor a 15. percben égy gyors 'ellentámadás során a kiugró Mitykót szabálytalanul akasztották a 16-os vo­nal előtt. A szabadrúgásnak Rieger futott neki és az éles szögből leadott lövését Falchuber csak ujja hegyével tudta kiütni és a labda a jó ütemben befutó Kerekes elé esett, aki 5 mé­terről védhetetlenül a hálóba lőtt. A gól még jobban felvillanyozta a MEDOSZ-t. Hatalmas iramot diktál­tak, egymást érték a formás támadá­sok, de gólt elérni ők is csak kapus­hibából tudtak. A 30. percben Gera hosszan szöktette Rischákot, a mere­deken előrevágott labdára Krátki és Rischák egyszerre futottak. A kapus érte el a labdát, de rosszul, előre akarta rúgni, a lövés Rischákot találta el és labda a csatár hasától a hálóba pattant. A kiegyenlítés után a hazai csapat került nagy fölénybe, különö­sen a jobboldali támadásoknál reme­kelt a MEDOSZ. A 38. percben Rischák otthagyta Szikorát, remek beadását Boross a hálóba lőtte. Szünet utón nagy iramot diktált a MEDOSZ. Mezőnyfölénybe kerültek a hazaiak, Nagynémedi kétszer is ki­játszotta a csabai védőket, már csak a kapussal állt szemben, de biztos gól­helyzetben mellé, majd fölé lőtt. Az eredménytelen támadások utón visz- szaesett a hazai csapat. A nagy nyo­mástól felszabadult Előre fokozatosan feljött. Helyenként egészen formás és veszélyes csabai támadások gördül­tek a pályán. A MEDOSZ érthetetlenül kapkodni kezdett. Fokozódott a csa­bai lendület, ismétlődtek a veszélyes próbálkozások. A 85. percben szépen adogattak a csabai csatárok, jól ug­ratták ki Kerekest, akinek volt ideje még a labdán igazítani, utána véd­hetetlenül a felső sarokba lőtt. A já­ték alapján az eredmény igazságos. Jók: Holubán (a mezőny legjobbja), Rischák, illetve Popol, Rieger, Kere­kes. Kecskeméti TE — Szarvasi SC 5:0 (4:0) Kecskemét, 2000 néző, vezette: Hollö. KTE: vitkovics — Farkas, Fekete, Suhajda — Jói^s H, Vass — Lengyel, Dezsőffy III, Laczy II, Barta, &állai. Edző: Kosa Károly. SZSC: Hévizi — szakács, Csemus, Ficzere I — Patkós, Ficzere II — Antal, Gáspár, Nádas, Szalontay, Cziglédszky. Edző: Janurik Mihály. Hatalmas iramöt diktált a hazai’ csa­pat. A 2. percben Barta átadásából Kállai megszerezte a veztést. A gyors gól megzavarta a vendégeket, különö­sen a védelmük kapkodott. Nyomasztó volt a hazai mezőnyfölény. A 18. perc­ben Dezsőffy estében lőtt szép góllal növelte a KTE előnyét. Ellenállhatat­lanul rohamozott a hazai együttes. A 32. percben 11-esből Laczy II tovább növelte az előnyt. sőt a befejezés előtt pár perccel Barta újabb gólt ért el. Szünet után esett a játék irama, és a színyonalav Most már a szarvasnak .próbálkoztak, de ered.ményteleijül. A 80. percben Cziglédszky fe Fekete összecsapott. A szarvasi játékös a föl­dön maradt, összeszaladtak* a játéko­sok, tumultus keletkezett, miközben Szakács megrúgta az egyik kecske­méti játékost, majd Patkós megsér­tette a játékvezetőt, mindkettő a kiál­lítás ■_ sorsára jutott. A hátralévő idő­ben érdektelen játék következett. Az utolsó percben Barta újabb góljával beállította a végeredményt. Jók: Fekete, Vass, Laczy n, illetve Hévizi. További eredmények: Törökszentmiklósi V asas—J ászbe-1 nyi Vasas 2:1, Jászberényi Lehel- Ceglédi VSE 2:0, Szegedi Építők—Ma­kói Vasas 2:2, Martfűi MSE—Csong­rádi Petőfi 2:0. Az NB 111 állása 1, Gyula 17 U 4 2 45:14 26 2. Szolnok 17 10 4 3 30:11 24 3. Szeged 17 5 9 3 18:14 19 4. Orosháza 17 7 5 5 16:18 19 5. Martfű 17 8 2 7 25:27 18 6. Kecskemét 17 8 1 8 22:18 17 7. J. Lehel 17 7 3 7 26:24 17 8—9. H. MEDOSZ 17 7 3 7 33:33 17 8—9. Mezőhegyes 17 6 5 6 25:25 17 10. T. Vasas 17 8 1 8 20:29 17 11. Békéscsaba 9 5 6 6 31:32 16 12. Cegléd 17 6 4 7 18:22 16 13. Makó 17 3 9 5 17:25 15 14. Csongrád 17 5 3 9 22.29 15. J. Vasas 17 3 6 8 19:25 12 16. Szarvas 17 1 7 9 12:31 9 Az lAB I. eredményei Bp. Dózsa—Bp. Vasas 2:0, Ferencvá­ros—Bp. Honvéd 1:0, MTK—Szeged 7:0. Salgótarján—Debrecen 4:0, Tatabánya —Dorog 0:0, Szombathely—Komló 1«, Pécs—Győr 2:2. Az NB I. állása: 1. Ü. Dóm 15 7 € 2 33:15 20 2. Bp. Honvéd 15 8 3 4 37:20 19 3. MIK 15 7 5 3 28:22 19 4. Ferenc v. 15 7 4 4 25:19 18 5. Győr 15 7 4 4 22:18 18 6. Dorog 15 5 6 4 21:17 16 7. Szeged 15 6 4 5 10:20 16 8. Tatabánya 15 5 5 5 17:16 15 9. Vasas 15 4 6 5 18:18 14 10. Debrecen 15 3 8 4 16:24 14 11. Pécs 15 3 7 5 16:20 13 12. S.-tarján IS 4 3 8 16:22 11 13. Komló 15 2 7 6 16:23 11 14. Szombathely lő 2 2 U 10:31 6 1. ózdi Kohász 17 12 3 2 32:11 27 1. Csepel 17 12 4 1 31:10 28 2. Diósgyőri VTK 17 10 6 1 33:11 26 2. Sz.-fehérvár 17 9 5 3 29:11 23 3. Miskolci VSC 171 9 4 4 30:14 22 3—4. Szállítók 17 9 5 3 22:12 23 4. Láng 17 9 4 4 29:26 22 3r—4. Dunaújváros 17 8 1 2 33:18 23 5. Nyíregyháza 17 8 5 4 30:27 21 5. BVSC 17 8 5 4 25:25 21 «. Egyetértés 17 8 4 5 28:20 20 6. Oroszlány 17 6 6 5 31:27 18 7. Szolnoki MÁV 17 8 3 6 18:17 19 7. Gy. MÁV-DAC 17 5 8 4 23:21 1» 8. Ganz-MAVAG 17 7 4 6 32:24 18 8. Pécsi VSK 17 6 5 6 25:25 17 9. Szegedi VSE 17 5 6 6 19:30 16 9. Budafok 17 6 5 6 19:21 17 10. Borsodi Bányász 17 6 3 8 18:25 15 10. Mosonm agyaróv. 17 5 b 6 25:24 16 1L Debreceni EAC 17 5 3 9 22:28 13 11. Budai Spartakusz 17 5 6 6 19:21 16 12. Egri Dózsa 17 6 1 10 18:25 13 12. Zalaegerszeg 17 5 5 7 23:30 15 13. Kecskemét 17 4 4 9 19:23 12 13. EVTK 17 3 8 6 15:17 14 14. Bp. Spartakusz 17 4 3 10 18:31 11 14ÍK. Lombik 17 4 1 12 13:32 9 15. Bp. Előre 17 4 1 12 20:32 9 15. Csepel Autó 17 3 1 13 15:31 7 16, Salgótarján: KSE 17 2 4 11 13:35 8 16. Kaposvár 17 1 SU 12:35 7 Négy telitalálat a totóban A Totó 13. játékhetében négy fogadó ért el telitalálatot, s nyereményük egyenként 82 610 forint. Tizenegy ta­lálata? szelvény 45, tíztalálatos 606 akadt. Az előbbire, 7343, az utóbbira 727 forintot fizetnek. A Totó 13. heti eredményei: 2, 1, x, x, 1, x, x, x, x, 2, 1, x. A Felsonyomási Állami Gazdaság (Te­lekgerendás) egy fő erősáramú, vil­lanyszerelőt keres azonna-li belépésre, aki különböző elektromos autómra ta- kapcso-lók és relék karbantartásában, javításában és üzemeltetésében jártas. Forrólevegős gyorsszárító üzemi gya­korlattal rendelkezők előnyben. Fize­tés megegyezés szerint, felvételihez személyes megjelenést kérünk. Felvé­tel esetén útiköltséget térítünk. 134 Gépírást és német fordítást vállalok. Baditz, Miskolc, Tass u. 15. 166 Esküvőre női és férfiruhát kölcsönöz­zön: Békéscsaba III., Kazinczy utca 26. alatt, a Jelmezkölcsönző Vállalat­tól. 18146 Borjas tehén eladó. Békéscsaba Czuczor u. 23. ni., 18269 Egy darab 3 éves üsző — közelellős — eladó. Békéscsaba, Fényest szőlők 1986. 16a Férfiszabó munkára bedolgozókat ke­res azonnali felvételre a Szőrme- és Kézműipari Vállalat. Jelentkezés a vállalatnál, Békéscsaba, Berényi űt 27. szám. 18254 A 8. számú AKÖV rakodómunkásokat vesz fel. Fizetés teljesítménybérezés alapján történik. Jelentkezés: Békés­csaba, Tanácsköztársaság útja 77. Sze­mélyzeti osztály. Príma márkás zongora eladó. GyuJ Tiborc . u. 30. 28S A Vizesfási Állami Gazdaság felvétel' re keres univerzális gépszerelőket, akik Diesel-motor főjavításban is jár­tasak. Lakást szükség szerint biztosí­tunk. Jelentkezés írásiban vagy szemé­lyesen a Vizesfási Állami Gazdaság központjában, Vizesfósom. ta3 10 pár jól költő strasszer galamb el­adó. Éixieklődni: Békéscsabán, MÁV állomáson, Jelerika kapusnál. 38622 A békéscsabai Előre Tsz több éves gyakorlattal és technikumi végzettség­gel rendelkező mezőgazdászt keres azonnali felvételre. Jelentkezés a helyszínen, fizetés megegyezés szerint. Építészmérnököt, technikust és fő­könyvelőt megfelelő gyakorlattal fel­vesz a Sarkadi Építőipari Ktez. Fize­tés megegyezés szerint. Wartburg 1958-as kiadású, jó állapot­ban eladó. Báli Imre. Szentes. Felső- rét 40. 24460 Jó tsz-hez elhelyezkednék 25 éves sze­relői gyakorlattal. Mindehhez értek. Nagy Lajos, Békés, Bercsényi utca 18. 70117 Jó állapotban lévő 250-e.s négykerekű Jawa sürgősét! eladó. Kétegyháza, Széchenyi 5/b. 190