Viharsarok népe, 1952. október (8. évfolyam, 230-256. szám)

1952-10-21 / 247. szám

4 '1952 otttóbt* 21., tedd „ŰRI MURI44 Vt'koA.S'llfrlt Hifii ŐRT, Békésmegy eí ifjúsági válogatott—Budapesti ifjúsági válogatott 2:1 (1:1) Dózsa,-stadion, 15000 nézó. Vezette: Foór Gy1? Békés megye: Kucsera —, Antal, Hvoszkos, Radnai —, Her jeczki,, Palo­tai —, Paksi, Szabó III., Botyánszky, Gazsó, Gyebnár. Budapest: Kelen —, Vass, Henni II., Irtási . —, Prudics, Schédl —, Murár, Bukovi, Schmidt, Kovács, Gy orv ári. A vidékiek kapnak elól>b lábra és a 7. percben megszerzik a vezetést: Bo­tyánszky nagyszerű meredek átadásával Szabó III. elf üt és középről, mintegy 15 méterről, a kifutó kapus mellett a jobb sarokba gurít, 1:0. Bukovi két percre kiáll, mert fején felrepedt a bőr. Fokozatosan belejön a fővárosi csapat a játékba és mintegy negyedórán ke­resztül szép támadásokat vezet, de a csatárok lövései vagy pontatlanok, vagy pedig Kücsera védi. Ismét feljönnek a békésinégyeiek. Qyebnár lövését Kelen jó érzékkel teszi ártalmatlanná. A 38, perc­ben egy jobboldalról érkező beadást Kovács a lö-oson belül fejjel maga elé lesz, aztán mintegy hét méterről fél- raagasan, nyugodtan a balsarokba he­lyezi a labdái, 1:1. A II. félidőben a budapestiek lénye­gesen többet támadnak, de aránylag nagyon kevés helyzetet tudnak terem­teni. A vidékiek, ha szórványosan is, de veszélyes támadásokat vezetnek. A 24. percben Bukovi helyett Gsányi, a vidéki­eknél pedig a 23. percben Szabó IIL helyett Vigh áll be- A 38. percben a hall­Orosházi Kinizsi—Budapesti Pénzügyőrök 3:1 (0:1) (.Koshä/i, I »00 iiéieö, NB !!• bajnoki, vezette: Virág. Zsi-moíid remekművének, nagy élességgel megirt társadaiomkritíkájá- nak, a- »Uri murinak« elüidása a Szig­ligeti Színház eddigi előadásai közéit egyike a k fi«.1 bakaiak. A függöny fel- gördülcsétöl a darab végéig szembe­tűnd volt az az együttes törekvés, mely­ikei a rendező, a színészek, diszletkivi- telezők és m iszaki c’ol ;ozók az elő­adást élők; zitették és a darabot meg­elevenítették. Szinte kutatva se lehetett egyetlen karnis hangot, erőltetett irre­ális mozdulatot látni, ami törést, szaka­dást idézett volna elő a darab harmo­nikus mondar.iíclőiában, cselekményei­ben. A díszletek, az öltözet, a hanghordo- fcfis és a jellemek éíeírekeltése hiven tükrözte, l ogy mi lákozik azokban az alakokban, akii e Móricz Zsigmond meg- gyülöleiés célábáí kiragadott, abból a romlott ti sa lai ni rendszerből, melyben burjá izott az elnyomás, a tudatlanság, a maradi'ár,;. Bemutat*«, hogy mennyire széteső volt az a társadalom, hogy a térj és feleség sem értette meg egy­mást, mert minden fölé a kabzsiság, egyéni érdek, felfelé törekvés emelke­dett. És ez a törekvés — Rozi példájá­ban láthattuk — fertőzte és megron- Mta az egyes dolgozd fiatalokat is. Kilátástalan volt a Rhédeyek és a Csörgh' ő Csulik világából való kiemel­kedés. Minden újnak igyekeztek gátat vetni, hogy továbbra Is biztosítsák azt a henye, gondolkodás és dologmentes életet, amelyben nekik csak alkut kell (kötni a kubikosokra, napszámosokra, az­tán a többit elintézték az ispánok és a bandavezérck. Hát o ltatlanabb és simább volt a kávéházi pöffeszkedés és élcelő­dés, amit ek az unalmát az emberek csúffá tevésével, héthatárra szóló dári- dókkal, orgiákkal Igyekezték elűzni: A nyomorban, elnyomásban síny­lődő néppel —, melynek Mó­ricz ebben a müvében nem mutatóit kivezető utat — csak akkor érintkeztek, ba szükségük volt azok izzadságára, vagy gyöngédségükre, mikor a haszon­lesésből kl áasztott házaslárssikkal vita támadt, vagy a borban való tobzódásuk közben. Nagy érdeme a Szigligeti Színháznak. Rádió Október 22., szerd* Kossuth Rádió «?■ 6.00 Falurádió. 1. Gazdakatendárium. & E Ivét végére fejezzük be az őszi«, mélyszántást az összes ipari növények alá. 3. Gergely bácsi megmagyarázza.. Gergely Miklós vidám jelenete. J1.30 Életünkről... 11.40 Részletek: Lehár ope­rettjeiből. 12.30 Népi muzsika. 13.00 Hanglemezek. 13.30 Hanglemezek. 14.15 Jeney Zoltán fuvolázik. 14.30 Hangleme­zek. 15.00 Uttörő-hiradó. 15 30 Ifjúsági kórusok, 15,50 Tábortűz. 16t20 A Gyer­mek rá dió műsora, 17,15 Farkas Ferenc: Tinódi históriája Egervár diadaláról. 17.30 Előadás. 17,45 Szív küldi,« 18.10 Építő­ipari félóra 20.10 Egy falu. — egy nóta, 20.50 írók béke-tizperce. 21.00 Szim­fonikus muzsika, 22.25 Arany János da- ( láb 23,15 Hanglemezek. Beethoven vo­nósnégyesei. Petőfi Rádió T/W Dalok, 7,35 Operakórusok. 7.59 Bzimfónikus zene. 8.45 Sivó József hege- «fii. 9.05 A Gyermekrádió műsora. 10.10 Hanglemez 10.30 óvodások műsora, 11.00 Hanglemezek, 15,00 Kamaramuzsika. 15.30 Szovjet és népi demokratikus híradó. 1545 Offenbach-hangverseny. 16.39 Ame­rikai elméletek az önkény és az erőszak (gazolására- lö,45 Bach müveiből. 17.10 Esti vihar. Elbeszélés. 17.30 Népi együt­tesek műsora- 18,40 Tánczene. 19.35 Hanglemezek. 20.00 Állami gazdaságok híradója. 22.00 Gorkij és a zene. TEDD TAKARÉKBETÉTBE/ Előnyös kényeimé Mtíoíiságos hogy szabad, virágzó hazánk építése köz­ben műsorra tűzte az »Uri muri«-t és még nagyobb gyűlöletet keltett vele a nép verejtékén, vérén és becsületén a kapitalista országokban nV*g ma is ti- vornyűzó tőkés.földbirtokosok, ki­zsákmányolok < iránt. E cél szogáíatában nagyszerűen oldották meg feladatukat, szinte kivétel nélkül a szereplő színé­szek. Györffl György mélyen átgondoltan keltette életre a tunya tétlenségből ki­emelkedni, a maraciiság kötelékeit fele­sége és o körülötte lévők szorítása és akadályozása ellenére is széjjel tépni akaró Szakmán Zoltánt. Egymaga azon­ban Szakmán sem volt képes megbir­kózni a leszedéssel. Könnyebbnek tar­totta, ha beletemetkezik az ivásba és sértett gőgjében, hogy »gyáva ahhoz, hogy kárt tegyen önmagában«, véget vessen életének, mintegy felismerve a/.t; hogy az a társadalom, melyben élnie kellene, úgyis halálra van ítélve. Makmyai Edit őszinte, hihető belső indulatokkal elevenítette meg a férjéből tétlenkedő urat faragni akaró Rhédey Esztert, aki csak a címének és mások­nak akar élni, mondva: »urnák nem való a gondolkodás, az újakért való küzdelem s még kevésbbé a munka«. Szép Zoltán izig-vérig vérbő, tréfacsináió földbirtokos volt Csörgheö Csuli szere­pében. Hiven visszatükrözte mindazt, a ravasz (számítási, ami a jő kedély mögött rejtőzött, hogy mások vérén ne csak pénzt szerezzen, hanem termővé tegye földjét 8 közben megakadályozza, ha valaki, mint Szakmar! olyanba fog, ami nagy haszonnal járhat. Rozi alakját csaknem hibátlanul elevenítette meg Lu­kács Éva. Visszatükrözte, hogy a múlt társadalom ígérgetéseivel romlottá tette a tudatlan fiatal lányokat. Lukács Évá­nak sikerült meggyülöltetni ezt a min­denkiben jó embert látó típust, an\ely hazánkban egyre jobban eltűnőben vau. Kiegyensúlyozóít és természetes, jó ala­kítás volt Damn's Győző Balogh ezre­dese, Nádai Pá! Borbirója, Szabó Gyula Széplegénye. S a többiek is valameny- nyjen egyforma igyekezettel és lelke­sedéssel járultak hozzá a fiarab előadá­sának sikeréhez. •;«’ káxifíiíhiu Békéscsabán a férfi csoportban a Bp. Vörös Meteor, a Martfűi Vörös lobogó és a Békéscsabai Pamutszövő, a női csoportban a Kaltex, a Békéscsabai Lokomotiv és a Váci.Vö­rös Lobogó szerepel. Férfiak, Bp. Vörös Meteor: Nádasdi, ölte, Lieber, Varga, Valentyik, Karalfa. Cserna, Ramocsa, Patócs, Rózsa, Szabó, Vitencz. Martfűi Vörös Lobogó: Varga, Tiszai, Fazekas, Debrecen, Szlankó, Treues ényi, Hopp, Kugler, Pécsi, K. Nagy, Szőke B.» Pamutszövő: Krajcsó, Hxiczovényi/ Antal, Vandlik, Nátor, Pa­lotai, Pécsi, Pénzes, Molnár, Boros, Kovács. Nők. K«ltex: Tatárné, Mátravölgyiné, Bánvölgyiné, Pásztor né, Incze, Szabóné, Szücsné, Némethné, Oláhné, Sárosdyné, Szilvágyiné, Neumanné. Váci Vörös Lo­bogó: Hratko, Gyurkovics, Kovács, Kozma, Ólján, Paláné, Kmetty, Borbély- né, Szúnyog, Seben. B. Lokomotív: Lehóczky, Medövarszki, Halász. II., Har­mati, Okos, Boóc, Kiss, Kiszely, Valen­tin!, Opalszki, Urbán, Balázs II. Férfi csoport. Martfűi Vörös Lobogó— Bókésc&abxtí Pamutezövö 9:4 (3:4). V.: Lehőcz. Gyenge kezdés után nagyszerűen feljavult a martfűi támadósor. G.: Kug­ler (3), Fazekas (2), Pécsi (2), Trericsé- nyi, Szőke, illetve Antal (2), Molnár (2). Bp. Vörös Meteor—Martfű» Vörös Lo­bogó 11:2 (6:1). V.: Lehőcz. G.: Rózsa Í6), Karaífa (2), Szabó (2), Otte, illetve K. Nagy, Szőke. Bp. Vörös Meteor- Meteor—Békéscsabai Pamutozttrö iSbi (6:1). V.: Csapó. A Vörös Meteor kitűnő támadásorát nem tudta tartani a gyenge békéscsabai védelem. G.: Szabó (6), Ka- raffa (5), Rózsa (3), Cserna, illetve Molnár. 1. Bp. Vörös Meteor 2 2 • - 26: 3 4 2. Martfűi VL 2 1 - 1 11 15 2 3. Békéscsabai Pamut. 2 -- 2 5:24 Női csoport: Kelt-ex—Váci Vörös Lo­bogó 8:0 (2:0). V*: Csapó. G.: Incze (2), Némethné (2), Sárosdyné, Oláhné, Szil­vágyiné, Szücsné. Békéscsabai Lokomo­tív—Vád Vörös Lobogó 6:3 (4:2). V.: Csapó. G„: Valentini (3), Kiss (2), Ba­lázs II., illetve Borbélyné (2), Szúnyog, Keltex—Békéscsabai Lokomotív 2:2 (1:1). V.: Csapó. A fővárosiak nagyobb tudá­sát kitünően ellensúlyozta, a békéscsa­baiak lelkesedése. Ck4 Sárosdyné (2), illetve Balázs II., Harmati. 1. Keltés 2 1 1 « 10: 2 3 2. B-csabai Lók. 2 11« 8: 5 3 Vfirl VL 2 - - 2 3:14 ­Az O. Kinizsi Vigh —, Horváth (Vagi), Vági (Szondi), Hegedűs —, Berta II., Szimonidesz —, Dimák. Ma­darász, Berta I., Bozó, Szökő összeállí­tásban áll ki s bár á játékidő nagyobb részében támad, a vnedégcsapat egygólós vezetését csak az utolsó negyedórában tudja egyenlíteni és a mérkőzést meg­nyerni. A vendégcsapat tudatában annak, hogy kiesik, mindent belead, gyorsab­ban rajta vannak a labdán, mint a? orosháziak?, akik ezen a. sorsdöntő mér­kőzésen is az első félidőben nem teljes erőbedobássíd küzdöttek. A Pénzügy-őrök az I. félidő 20. percében Molnár kiug­rásából vezetést szereznek, 0:1. A félidő többi része váltakozó táma­dásokkal telik el, a csatársorok tehetet­lenek. A II. félidőben a Kinizsi erősít, kapu­jához szegezi ellenfelét, de csak a 28. percben tud Vági szabadrúgásából egyen­líteni, 1:1. A 33. percben Dimák—Berta II.—Madarász akció fut a jobboldalon és Madarász hirtelen kapura lőtt/labdá­jára nem számit a kapus, igy 2:1 az eredmény. Tovább támad a Kinizsi és a 40. percben Szökő a kapu előtti kava­rodásban kétszer is rálő, mire hálóba talál, 3:1 oldali kapufáról visszapattant labdát Ga­zsó közvetlen közelről a hálóba kotorja, 2:1. Az utolsó percekben erősen szoron­gat a fővárosi csapat, de az eredmény már nem változik. Jó: Kucsera, Hioszkos, Herjeczki, Pa­lotai, Gazsó, illetve Henni II., Schédl, Schmidt, Kovács és Győrvári. Küzdelmes, nagyáramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Általában a fővá­rosiak támadtak többet, sokszor per­cekig tartó mezőnyfölényben játszottak. A vidékiek azonban nagyszerűen véde­keztek és néhány gyors támadással nem egyszer zavart keltettek a budapestiek kapuja előtt, A Kinizsiben a védelem és fedezetsor sokat dolgozott a győzelemért, mert a csatársor, különösen az I. félidőben nem tudta tartani a labdát. Legjobbak Vági, Vigh, Hegedűs, Berta II. Elől nehezen találják meg a góllövő cipőt, bár az igyekezet megvolt. Bozó legtöbbet épit, inig Dunáknak helytelen volt 2:1-né! ki­állít tatni magát, még akkor is, ha rug­dosták. A sportoló elégtételt nem vehet. A Pénzügyőrök lelkesen tartották ma­gukat és majdnem megnyerték a mér­kőzést A vereséget inkább gyengén védő kapusuknak köszönhetik. Leg jobbjaik: Fodor, Takács, Cserna, Molnár. Virág jól vezetett. Gyulai Építők—Békéscsabai Építők 2:1 (1:0) NB II- baj:.oki, vezette: Zsolt. Gyula1 Berndl . Kos ács, portörő, Sze­gedi —, Gabiik, Vasvári —, Csűri, Fo­dor, Krizsán, Varga, Pefrovszki, Békéscsaba: Csepregi , Czikkely, Fitíöp, Gyuris —, Weiner, Griecs —, Csicsely, Szabó, Kliment, Vasas, Vigh, (Szák). Tapogatodzó játék után a# első vészén- lyes helyzet a csabai kapu előtt adódik, aihjkor Csűri beadását Petrovszkí az öl- dalhálóba fejeli. Továbbra is a vendég­csapat maradt támadásban. A 10. perc­ben szabadrúgás után Csepregi csak merész vetődéssel tudja felszedni a lab­dát Csűri elől. A csabai csatársor- nem tud kibontakozni és a gyulai védők könnyedén verik vissza támadásaikat A 18. percben Varga kapáslövése a kapufa éléről pattan ki a mezőnybe A másik oldalon Szegedi veszélyes hazaadása kelt némi izgalmat. A 22. percben a gyulaiak fölénye góllá évik. Varga mintaszerű labdájával Petrovszki tisztán fut el, ki­cselezi Fülopüt, majd közeli lövését Csep- tegi Csűri elé üti, aki visszagnrit Pet- íovszkjnj^k s a sáqW» közelről a liálóba lő, 1:0. Élénkül az iram. A 30. percben egymásután két szabadrúgás jelzi a csabai csapat enyhe fölényét. A kiugró Wejno^t szábál\ talanul szerelik a gyulai védők, a szabadrúgást ő íveli kapu elé és Szabó fejese a kapufáról Csicsely elé Ml II. Déli Csoport; 1. Vasas Izzó ­28 20 5 3 90:22 45 2. Szegedi Petőfi 28 tű 7 5 55:24 39 3. Békéscsaba 28 14 10 4 54:28 33 4. Bp. Előre 28 16 4 8 04:4ö 36 5. Gyula 23 14 4 10 54:42 32 6. Köb. Lók. 28 12 8 8 40:42 32 7. Szolnoki Lók, 28 10 n 8 46:31 30 8. Ceglédi 2? 11 8 11 39:38 28 9. Kecskemét 23 12 4 12 34:51 28 19. Bp. Szikra 28 11 5 12 39:60 27 11. Szegedi Lok» 28 9 8 11 27:39 26 12. Orosháza 28 11 4 13 38:55 26 13. Bp. Épkők 28 6 12 10 40:46 23 14. Kiskunfélegyh, 28 9 3 16 39:67 21 15. Kelíex 28 7 6 15 33:42 20 Í6. Kistext 23 6 T 15 36:52 19 17. Pénzügyőrök 2$ 6 5 17 29:52 17 18. Szolnoki Szikra 28 4 8 16 24:57 16 B Tető 12 taiálatos szelvénye 1. M agyarorstz ág—■Cseh­szlovákia j| 2. Csehszlot'ákgs B—M&gy##* ország B x 1:1 3 Miskolci Ivök,—Bp. Lok* I 3il 4. Debr. Ix>k.—Salg. Vasas I 3:1 5. Nyiregyh.—Debr. Dózsa S 4:1 6. Ózd—Miska Honvéd íl 1:0 7. Dunakeszi—Debr. Honvéd x 1:1 8. N, Bányász—Tatabányai Be 2 1:2 9. Komló—Pápa 1 4:2 10. Pécsi VL—PécsbányateiefJÍ 1 2:1 11. Szegedi Lók.—Kelte* 1 1:0 12. Cegléd—Kistext x 2:2 A Gól!(»to 4 idiótát«, s^eHéiijie 8. Ilit 1. Magyarország"—Csehszlovákia 5$ (4:0) 2. Csehszlovákia B—Magyar­ország B 1:1 fa!) VIHARSAROK NÉPE ar MDP Békésmegye« Pártbizottságának lapja. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Nagy Antal. Szerkesztős ég és kiadóhivatal: Békéscsaba, Sztálin-ut 7. I. emelet. Telefon: szerte,: 22-85, kiadóhiv.; 21-76. Békési Nyomda, Békéscsaba. Felelős nyomdavezető: Botyánszky Pál. Gyulai sporteredmények. Megyei tort bajnoki: Gyulai Építők II.—Kondoros« SK II. 10:1 (6:1). Kondoros, vezette: Kiss* A kitünően játszó gyulai csapat még nagyobb arányban is győzhetett volna a durván játszó kondorosiak ellen. Góllövők: Megyeri (4), Nagy L (4), Béres és Csűri I., illetve Nagy. Jók: Hack, Magony és Nagy I.„ il­letve Holies és Nagy, Gyula« Építők ifi—Scarvae ifi 6:0 (5:0). Góllövök: Hotorán (5) és Takács. Jók: 'Varga, Takács és Hotorán, illetve Hor­váth. Falusi Kupa döntő: Gy. Vörös Lobogó—Gy* Traktor 3:0 (0:0). Góllövők: Orovec* Ili* (2) és B. Kovács. Jók: Sál, Kiss, Oroveca |ll. és Székely II., illetve Góg (ia me­zőny legjobbja) és Kürti. / Gy. Kinizsi—Lőkösháza 3:2 (2:ö)c Október 26-i sportműsor: Délelőtt fél lö órakor: Békéscsabai Építők II.—Gy0 Építők IL 11 órakor: Bp. Építők—Gy. Épit ők NB II, Szigligeti Színház heli műsora Október 21-én, kedden est« fél 8: »Űrt mura.« »C« Ordy-bérlet* Október 22-én, ezerdán este fél 8: »Urt muri.« »C« Katona József-bérlet MOZI TERV FILMSZÍNHÁZ, BAk&csaba. Október 22—24-ig: »Szfeiefi május 1.» SZABADSÁG FILMSZÍNHÁZ, Békés­csaba. Október 16-tói 22-ig: «Semmel- weis.« BRIGÁD FILMSZÍNHÁZ, Békéscsa­ba. Október 16-tól 22-ig: «A nép mű­vésze». PARTIZÁN FILMSZÍNHÁZ, Oros­háza. Október 18—23-ig: »Lamermoori Lucia«.« BÉKE FILMSZÍNHÁZ, Orosháza. Október 16—21-íg: »Chopin ifjúsága.« PETŐFI FILMSZÍNHÁZ, Gyula. Október 19—22-ig :»Rettegett Iván.« pattan, de a szélső gyenge fejese a ka­pus zsákmánya lesz. Három perc múlva Vasas fejese kerüli el a kaput. A második, félidőben a csabai csapat nagy akarással fekszik a játékba. A gyulaiak csak lefutásokkal kísérleteznek. A 6. percben Vigh helyett Szák áll be, Szorongat a csabai csapaté mégis a ven­dégek érnek el újabb gólt; Hosszan előrevágott labdával Csűri fut el, kicse­lezi Gyurist, majd közepre gurít és Varga a kifutó Csepregi mellett a bal- sarokba lő, 2:0. Szívósan védekeznek a vendégek és feltűnő, hogy a gyulai védők milyen könnyen választják e! a jcsabai csatárokat a labdától. A 30. perc­ben Csicsélyt szögletre szerelik, a be rúgást Szák közelről a hálóba gurítja, 2:1. Néhány perc múlva ismét a csabai balszélső ugrik ki és gurulós lövését Bevndt nehezen védi ki Támad a csabai csatársor, de a vendégek védelme jól tömörül. Az utolsó percekben Csicsely a kifutó kapus felett gyengén az üres kapuba emel, de Vasvári a gólvonalról ment. Gyulai térfélen ér véget a játék. Bírálat: Közepes hamu és színvonal« játékot hozott a találkozó, melyet a na­gyobb lelkesedéssel játszó gyulai csapat megérdemelten nyert meg Az első fél­időben a vendégek, a mávodijchafri a* Kar zai csapat támadott többet. A gyulaiak közül Berndt kevés dolgát jói látta eb A hátvédhármas legjobbja Por törő volt, de Kovács és Szegedi is jó teljesítményt nyújtottak. A fedezetek közül Vas\árí főleg a védekezésben, Gabiik pedig a támadások elindításában jeleskedett. A csatársor, egyben a mezőny legjobbja Varga volt. Sok jó labdát adott társai­nak és a kapuralövésekkel sem maradt adós. Fodor csak a mezőnyben elégített ki, a kapura nem jelentett veszélyt. Petrovszki körülményesen játszott és csak néhány megmozdulása volt veszé­lyes. Csűri jól cselezett és beadásai k sikerültek. ICrizsán. végig jól küzdött és jól fogta össze a csatársort. A csabai csapatból Csepregi kis sze­rencsével a második gólt védhette volna, Fülöp sokszor hagyta • szabadon közép­csatárát és csak akkor igyekezett be* avatkozni a játékba, amikor az már át­vette a labdát, Gyurist többször átját­szottak. Czikkely is többször bizonyta­lankodott. A két fedezet közül Weiner nem tudta tartani a jóformában lévő Vargát. Griecs hullámzó teljesítményt nyújtott. A csatársor eddigi leggyengébb játékát nyújtotta- A támadások felépíté­sénél hiányzott a tervszerűség. Csicsely nem érvényesült Szegedi ellen. Vasas csak az építésből vette ki a részét. Szabó elhanyagolta szélsőjét. Kliment keveset mozgott és ezért könnyen volt lefedez­hető. Vigh tartózkodóan játszott- Szák igyekezete dicsérhető. Zsolt játékvezető több kisebv hibát vétett, de ezek nem befolyásolták 2j eredmény kialakulását.