Bácsmegyei Napló, 1927. augusztus (28. évfolyam, 212-242. szám)

1927-08-01 / 212. szám

4- oldal , l92/. augusztus 1. BÁCSMEGYH NAPLÓ SPORT Jugoszlávia—Csehszlovákia 1:1 (1:0) Tízezer főnyi közönség előtt játszották le a mérkőzést A jugoszláv válogotott csapat lelkesedéssel ellensúlyozta a csehek technikai fölényét — A petrovoszelóí községi képviselő­­testület pem fogadta el az uj segédiegy. zőt. Petrovoszelóról jelentik: A tarto­mányi főispán KuMcs Milorád nyugalma­zott főhadnagyot Petrovoszelóra segéd­jegyzőnek nevezte ki. A községi képvi­selőtestület legutóbbi közgyűlésén fog­lalkozott az aljegyző kinevezésével és egyhangú határozattal visszautasította a segédjegyző kinevezését azzal, hogy nehéz gazdasági válságban számfeletti hivatalnokot nem fogadhat el. A magyar-osztrák boxverseny a ma­gyar boxolók győzelmével végződött. Budapestről jelentik: A magyar-osztrák box-csapatverseny vasárnap zajlott le Budapesten és a magyar boxolók győ­zelmével végződött. A versenyt, ame­lyen knock out nem volt, de az egyes mérkőzések nívósak voltak, nagy közön­ség nézte végig. Kocsis pontozással győz Erber elen, Széles vészit Spunner éllen, Qelb győz Pospichl ellen, Szodecki győz Freud elen, Wehebneuer győz Balázs el­len. Nicsicsák-Ramperer eldöntetlen, Vokady győz Anderschutz ellen, Ruszov­­szki győz Worm ellen. A csapatverseny eredménye Magyarország II pont, Ausz­tria 5 pont. — Kitüntetett tűzoltók. Petrovoszeló­ról jelentik: Rájics Szvetlszláv, a bel­ügyminisztérium BBB ügyosztályának főnöke a központi tűzrendészet! felügye­lő előterjesztésére a petrovoszelói ön­kéntes tüzoltótestület tagja! közül a következőknek ajándékozott érmet. Pe­­csereka Lajos parancsnoknak. Guttvein György alíparanostnoknak, Kasza Ká­roly szakaszparancsnoknak, Erdélyi Pál, Szécsi József, Körösi István, Tóth Már­ton, Csasznyi János, Farkas András. Horváth Mihály. Bárányt Antal, Szé­­nási István, Berkes Péter és Pusztai István tűzoltóknak. Az, érmeket ünne­pély keretében nyújtotta át Iszkrui'.yev Tósó főjegyző, mint a testület elnöke a kitüntetetteknek. Az ünnepélyt este ban­kett zárta be. Az OTE atlétikai versenye. Budapest­ről jelentik: Az OTE vasárnapi atlétikai versenye a következő eredménnyel zá­rult: S00 méter síkfutás: I. Ferihegyi (MTK) 1.56.6f 2-ik Volisch (Szak). 3-ik Roza (MTK). Magasugrás: 1. Késmárki (Bbte) 186 cm. 2-ik Udvardi 176 cm. 100 méteres síkfutás: 1. Sugár 10.2 mp. 2-ik Odri 11.2 mp. 10 kilométeres futás: 1. Király 85 p. 28 mp. 2-ik Zölner 37 p. 6.4 mp. Hármasugrás: 1. Fekete 13 m. 70 cm. 2-ik Magyar (Kaoe) 13 m. 48 cm. 15X400 méter staféta: 1. MTK 13.49. 2-ik Kaoe 14.03.2. 3-tk Bbte 16.06. Regény mesterei sorozatok szórako­zást és lelki gyönyörűséget nyújtanak. Egy ötkötetes sorozat ára 360 dinár. Havi részletre Is kapható a Minerva kötryvosztályánál. Szubotica. — »Nem alkalmas a választások előtt...« Noviszadról jelentik: A novi­­szádi városi kiszélesített tanács gazda­sági bizottsága szombaton délután tár­gyalás alá vette a jogügyi bizottságnak a Bácsmcgyei Napló szombati számá­ban ismertetett elvi jelentőségű javas­latát dr. Mllovanovics Milován volt pol­gármester, Matics Dusán és Rogulia Mi­los volt rendőrkapitányok nyugdíjazta­tása ügyében és azt határozta, hogy ja­vasolni fogja a közgyűlésnek ezeknek az ügyeknek a napirendről való levételét, mert a mai viszonyok nem alkalmasak ezeknek tárgyalására. Majd a választá­sok után. A MUE uszóversenye. Budapestről je­lentik: A Magyar Úszók Egyesülete va­sárnap rendezte meg uszóversenyeit. Eredmények: 200 méteres meghívásos gyorsver­seny. Első Gábor 2.38.2 p. Második Ha­lász. 100 méteres mellúszás. Első Köves! 1.74.6 p. Második Hegedűs. 800 méteres gyorsuszás 1927. bajnok­ságáért. Első Fehér II. 11.28.6 p. Máso­dik Bicskey 11.48.9 p. Harmadik: Halasi 1150. 100 méteres liátuszás: Első Borta 1.18.6 p. Második Körösi 1,23.4.________ Beogradból jelentik: A jugoszláv és ! csehszlovák válogatott csapatok talál­kozását eddig sose észlelt nagy lelke­sedés és ér4eklődés előzte meg. A ve­­röfényes időjárás is kedvezett a mér­kőzésnek, amelyet tízezer ember nézett végig. A pályán megjelent Sóba cseh­szlovák követ, a belügyminisztérium ré­széről Pavlovics Sztevá.n a belügymi­niszter helyettese, sok magasrangu tiszt­viselő és katonatiszt, valamint egész Beograd előkelősége. Különösen sok hölgy nézte végig a mérkőzést és a Pá­lya egy nagy divatfelvonuíás képét mu­tatta. A jugoszláv csapat óriási lelkesedés­sel játszott, de igv is sok kedvező gól­helyzetet hagyott kiaknázatlanul. A csehszlovák csapat technikailag felül­múlta a jugoszláv együttest, de a lel­kesedéssel nem tudott megküzdeni. A jugoszláv csapat a következő fel­állításban állt ki: Mihelycsics, Ifkovics, Paszovics, Arzenijevics, Premrl, Po­­povics, Poduje, Perska, Bonacsics I., Bonasics II., Radics. Csehszlovákia: Staplidi, Perner, T*fei­­fer. Kolenatti, Parvan. Chipper, l.eis­­mann, Szloboda, Beibl, Pucs, Kratohvill. A csehek kezdenek, de a jugoszláv csapat azonnal átveszi a támadást. A csatársor gyors egymásutánban tetsze­tős lefutásokkal nyomul a cseh kapu elé, ae a lövés mindig elmarad. Már az első percekben látszott, hogy a jugoszláv csapat olyan lelkesedéssel indult a küz­delembe. amilivent csak lelkesedéssel, vagy pedig olyan nagyvonalú játékkal' lehetett ellensúlyozni, mint amilyent a cseh csapat minden egyes játékosa pro­dukált. A cseh csapat valamennyi játé­kosa művésze a labdarúgásnak. Az első percek friss és nagyerejü akciói után1 lassúbb tempójú, de sokkal kombinati­­vebb támadásokba simult át a játék. A csehek halfsora tömte a labdával a csa­társort. amely azonban épugy kiakná­zatlanul hagyta a kínálkozó helyzete­ket, mint a jugoszláv csatársor. A 35-ik percben a jugoszláv jobb­oldal vezet támadást és Perska a laposan beadott labdával megszökik és a két bekk között bombaszcrüen magasan a sarokba vágja a labdát. A gól még jobban fellelkositette a ju­goszláv csapatot, amely fáradhatatlan energiával állt ellen a cseh támadások sorozatának, amelyek nem is jártak eredménnyel. A második félidőben késhegyre megy a játék. A jugoszláv csapat mindenáron arra törekszik, hogy megőrizze az ered­ményt,. a,csehek pedig a kiegyenlítésért küzdenek. A 2-ik percben Ifkovics bün­tetőt vét. A büntetőnugás után a labda Pucshoz kerül, aki gólt lő. A gól után váltakozó izgalmas mezőnyjáték követ­kezik. de eredményt egyik csapat sem tud elérni. A közönség, viharos ovációja közben ért véget a mérkőzés. A jugoszláv csa­patban a védelem precíz és kifogásta­lan munkát végzett. A balfsor fárad­hatatlanul mozgott, a csatársor egyes tagjai azonban nem értették meg egy­mást s ezért a mozgásuk kissé bizony­talan volt. A cseh csapatban a csatár­sor volt a csapat gerince. A közvetlen védelem azonban többször hibázott, amit a jugoszláv csatársor nem hasz­nált ki. Ivancsics budapesti 'bird kifogástala­nul, a csapatok és a közönség megelé­gedésére vezette a mérkőzést. kord!). 2. Trojanowsky. 3. Jamnitzky. 4. Kállai. Svéd siaiéta: 1. Lengyelország (Kos- I trzewsky — Rothert — Sze.inach Dobro­volsky) 2 p. 3 mp. (lengyel rekord!). 2. Jugoszlávia (Jamnitzky—Krajaosics— Brezowsky-Podanszky). Bácska—Oszijeki Hajdúk 8:6 (2:5) A Bácska ifjúsági játékosokkal kom­binált csapattal állt ki. amely az első fél­időben nem tudott komoly ellenfele len­ni a rutinosabb oszijeki csapatnak. A/ oszijeki Hajdúk már 5:0 ra vezetett, a mikor a Bácska váratlanul frontba ke­rült és csakhamar kiegyenlítette az ered­ményt később pedig a vezotést és a győ­zelmet is megszerezte. Az oszijeki csapat tetszetős futball játszik, de nem állóképes, inig a Bácska ifjúsági játékosai jól beváltak és inkább a lelkesedéssel mint a rendszerességgel győztek. Az első félidőben az oszijeki csapat a többet támadó fél és a csatársora ered­ményes támadásokat vezet a Bácska ka­puja ellen. A második félidőben megvál­tozik a helyzet és Oszljek védekezésre szorul. A Bácska lefutásokkal kísérlete zik és a szélsők beadásai jó helyre ke­ltűnek. A Hajdúk ritkán jutnak szóhoz és a játék vége felé teljesen védelembe vonul. A Szombori Sportegylet uszóversenye a Vajdaság bajnokságáért Szomborból jelentik: A szombori Spotrt Egylet vasárnap délelőtt rendez­te meg szokásos uszóversenyét n Vajda­ság bajnokságáért, a Péter király-csa­tornában. A versenyen Szubotica, No­­viszad, Apatin és Szomhor versenyzői vettek részt és minden számban népes mezőny indult, ami a fejlődő vajdasági uszósport jele. 1500 méteres úszás. 1. Szentgyörgyi (Szombori SE) 22.21. 2-ik Vermes (Szu­­boticai villanytelep). 3-ik Nagy (SzSEb 200 m. mellúszás. 1. Kolcr (Szomhor) 2.52. 2-ik Schaffer. 3-ik Csdvosf. 100 ni. mellúszás hölgyek részére. 1. Grűnber­­ger (Szomhor) 1.34.1. 2. Lelmer. 3. Szá­ri cs. 100 nt. junior mellúszás. 1. Schal­ter (Szomhor) 1.27.3. 2. Sebestyén. 3. Volient. 100 m. sprintuszás. 1. Popovi cs (Szomhor 1.6. 2. Vermes. 3. Piri (Apa­tin). 100 m. liátuszás. 1. Koler 1.21.3. 2. Nagy. 3. Csávosy. 400 méter. 1. Szent - györgyi 6.36. 2. Szugumcrszki. 50 m. sprintuszás hölgyeknek. 1. Lchner. 2. fíriinberger. 3. Szdvies. 50 méter ju­nior. I. Mérey Edvin (Szubotica). 2. Kovács. 50 méter gyermekuszás. 1. Torna. 2. Ivancsevies. 50 m. leányver­seny. 1. Lang. 2. I.ebner. 4X50 méter staféta, első Szombori Sport Egylet. Vizipóló mérkőzés: Szombori Sport Egylet—Apalini SC 7:0 (3:0). Postás—Bunyevác 1:2 (2:2). . NOYlSZAD Makkabi- Petrovaradini AK 6:0 (2:0). Zemuni Spárta Radnicski (Noviszarl) 4:2 (1:0). A noviszadi csapat feltűnő gyengén szerepelt. szombathely Sabaria—Wackcr 5:2 (3:0) DEBRECEN Bocskay—Vasas 3:2 GYŐR Nyugat-Dél 7:1 (3:0) Felveszünk k >z-pissolat végzett gyakornokokat vagy fiatal tisztviselőket, «kik a szerb nyelven kívül, a német­­magyar nyelv legalább egyikót töké­­letesen*birják. Gyors- és gépírók előny­ben. Felveszünk továbbá megfelelő gyakorlattal rendelkező perfekt aémet gyors- és gépíró', szerb vagy ma­gyar nyelv tudása előny. Kereskedelmi és Iparbank R T. No visa') Magyar-francia vizipóló-mérközés Budapesten Magyarország csapata 9:2 (3:1) arányban legyőzte Franciaország olimpiai együttesét Budapestről jelentik: A magyar fővá­ros vasárnapi legnagyobb sportesemé­nye a magyar-francia vizipóló-mérközés volt. A mérkőzésen Franciaországnak az a csapata szerepelt, amely a jövő évi olinipiászon is képviselni fogja a franciákat. A mérkőzés állandó magyar fölény jegyében folyt le és ez a fölény kifejezésre jutott az eredményben is, amely 9:2 (3:1) volt a magyar vizipóló csapat javára. A kezdés után nyomban magyar tá­madás és már az első percben meg­szerzi Vértesi a vezető gólt. A gól után heves, de eredménytelen francia táma­dás. amely után újra a magyar csapat nyomul fel és az 5-ik percben Keserű 1. beadásából Wcng megszerzi a má-Lengyelország győzött a ju joszláv-lengyel atlétikai versenyeken Zagrebból jelentik: Vasárnap fejező­dött be a lengyel-jugoszláv válogatott könnyiiatlétikai verseny. A második na­pon Jugoszlávia még a szombatinál is gyengébb formát mutatott s nem sikerült egyetlenegy első helyet sem elérni. A nap legnagyobb csalódása a bccskereki Ambrózy diszkoszvetésc volt, aki kö­zel liánom méterrel dobott kevesebbet saját országos rekordjánál és igy a második helyre került. Pontarány: 94:46 Lengyelország javára. Részletes eredmények:________________________ sodik gólt. Á kezdés után Homonnai fi. a harmadik gólt dobja. A félidő végéig izgalmas és nívós játék folyik és az utol­só percben a francia csapatnak Couvcl­­ler révén sikerült egy gólt elérni. A második félidőben a magyaroké döntő szó és a? francia csapat teljesen védekezésre szorul. Heves és izgalmas játék folyik és az 5-ik percben Keserű I., majd nyomban utána Homonnai II. egy-egy gólt dobnak. A gólok után a francia csapat teljesen visszaesik, de a 13—ik percben a magyar védelem hibá­jából a franciák gólt érnek el. melyre a magyarok két újabb góllal válaszolnak. A féidő végéig a magyarok vannak fö­lényben és szép kitörésekkel egészen el­ragadják a közönséget. S00 méteres síkfutás: 1. Kostrzewsky (Lengyelország) I p. 59.4 mp. 2. ForyS. 3. Krajacsics. 4. Predanics. Diszkoszvetés: 1. Baran (Lengyelor­szág) 41 m. 99 cm. 2. Ambrózy 41.28 cm. 3. Gorski. 4. Spakics. Rúdugrás: 1. Adaniczak (Lengyel­­ország) 361 cm. 2. Ferkovics. 3. Majt­­kowsky. 4. Plavsics. 10.000 méteres futás: 1. Ereycr (Len­gyelország) 33 p. 4 mp. 2. Szeletowsky. 3. Koren. 4. Zcmljak. Távolugrás: 1. Sikorski (Lengyelor­szág) 683 cm. (lengyel rekord!). 2.. Spa­­liics 670. 3. Kasperbiewicz. 4. Telcsko. 110 méteres gátfutás: I. Dobrovolsky (Lengyelország) 16 mp. (lengyel re­í r-rrkesztésért felelős dr. FENYVES FERENC Subotica.Nyomatott a tdai ótulaldonos Minerva r.-t.-ndl.Felelős kiadó: FENYVES LAJOS Subotiea.