Petőfi Népe, 2011. november (66. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-07 / 260. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2011. NOVEMBER 7., HÉTFŐ Az első játékrész nem várt izgalmai után hengerelt a Kalo-MEH KSE Sokkal jobb volt az Álba kosárlabda Ivkovics: ilyen dobóteljesítménnyel nem lehet nyerni Fontos győzelmet ért el Szolnokon a Kecskeméti Sl vízipóló-együttese Bencze Zoltán, a kecskemétiek volt válogatott centere mindössze hét pontot dobott volt együttese, a székesfehérvári Albacomp ellen az első játszma váratlanul szo­rosan alakult Szolnokon. A helyi gárda alaposan ráijesztett az esé­lyesebb Kecskemétre, de a hajrá­ban összeállt a vendégek blokk­ja, és az előre eltervezett hatha­tós mezőnymunkával hozta a szettet a Kalo-MÉH KSE. A foly­tatásban már nem volt különö­sebb gond, végül a várt 3:0-ás vendégsiker született. SZOLNOK - KALO-MÉH KECSKE­MÉT 0:3 (-22,-20, -15) NB I-es férfi röplabdamérkő­zés, Szolnok, 100 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Kecskemét: Bokor 6, Tóth I. 2, Szappanos 7, DORCSÁK 6, Cso­rna 9, FARKAS P. 13, SZABÓ T. (liberó). Csere: Csányi 3, Hat­vány 1, Erki. Szakmai igazgató: Gyurkó Sándor. A mérkőzés alakulása, 1. játsz­ma: 8:5, 17:12, 20:15, 22:23. 2. játszma: 5:8,10:10,12:15,16:20, 19:23. 3. játszma: 6:8, 9:14, 12:19,15:22. Gyurkó Sándor: - Ezúttal pi­hentettem Csala Bernátot, nél­küle másfél játszmán keresztül rendkívül pontatlanul, és bi­zonytalanul játszottunk. Az első § szettben a legjobbkor álltunk \ össze, és jó blokkokkal, valamint hatékony mezőnymunkával for- S dítottunk és hoztuk a játékrészt. I Ezután már nem volt különö­sebb probléma. ■ Roger Federer ötödször nyert a zürichi tornán tegnap a hazai közönség előtt szereplő, címvédő Roger Federer nyerte az 1,84 millió euró össz­díjazású, keménypályás bázeli férfi tenisztornát, miután a dön­tőben két sima játszmában ver­te a japán Nisikori Kéjt. A torna végső győzteséről döntő mérkő­zés mindössze egy óra tizenkét percig tartott. Roger Federer, aki idei máso­dik ATP-tornagyőzelmét gyűjtöt­te be egyesben, ezzel a sikerrel ötödször (2006, 2007, 2008, 2010, 2011) nyerte meg a szülő­városában rendezett viadalt. Eredmény, döntő: Roger Federer (svájci, 3.) - Nisikori Kéj (japán) 6:1,6:3. ■ Nem volt esélye a győze­lemre a Kecskemét SE férficsapatának Fehérvá­ron az Albacomp ellen. Munkatársunktól A hazaiaké volt az első támadás, s éppúgy hamvában holt, mint a vendégeké szombaton Székesfe­hérváron az Albacomp-Kecs­SZÉKESFEHÉRVÁR, 2011 néző. V: Győrffy, Hegedűs I, Söjtöry. ALBACOMP: SIMON B. 17/9, El-Amin 11/3, HOLLIS 19/3, KELLER Á. 15, Chism 3. Cs: Bódi, HENDLEIN 10/6, Supola 6, Juhos 2. Edző: Dzunics Braniszlav. KECSKEMÉT: Wittmann 8, Kelley 10, RADONJICS 16/9, Dénes 1, Bencze 7. Cs: kémét SE élvonalbeli férfibaj­nokin. A Kecskemét bőszen tü­zelt a vonalon túlról, de nem ta­lált az első percekben, ennek ellenére 3-2-re a vendégek ve­zettek, de mint kiderült: először és utoljára ezen a mérkőzésen. Keller hatalmas zsákolásával már hat volt a házigazdáknak, de nem tudtak többel ellépni, ke­mény csatában nagyot védeke­zett és játszott mindkét társulat. Csorvási M. 9, Vukadinov 11, Hegedűs G. 2. Szakmai igaz­gató: Sztojan Ivkovics. O. EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. p.: 4-3. 6. p.: 11-7. 14. p.: 30-15. 17. p.: 36-17. 26. p.: 54-26. 28. p.: 61-38. 37. p.: 77-58 MESTERMÉRLEG: Dzunics Braniszlav: - Jól véde­keztünk az első félidőben, és ez megalapozta a további játé­Öt-nullal indított a pihenő után az albacompos társulat, El-Amin zsákolása jelentette a hetediket, ez volt az első találata. Nagyon jól játszott az Albacomp Fehér­vár, a nagy szünetre 22-re hízott vezetése nagysága. Térfélcsere után tovább nőtt a hazai előny (25. perc: 54-26). Célt értek a vendégek triplái, húsz pontra csökkent a KSE hátránya. Picit megtorpant az kunkat. Túlléptünk a szombat- helyi kétpontos vereségen, igaz, az teljesen más összecsa­pás volt. Szorosabb végered­ményre számítottam a Kecske­mét ellen. Sztojan Ivkovics: - Gratulálok az Albacompnak, jobb volt. Vi­szont tizenhárom százalékos tripladobással nem is lehet mérkőzést nyerni. Albacomp Fehérvár lendülete, kellett Hollis triplája, így 23 pon­tos vezetéssel kezdődhetett a zá­ró szakasz. Wittmann a 31. perc­ben szerezte első találatát, a Kecskemét szép lassan 20 alá lopta magát. Bár jóval korábban eldőlni látszott a meccs, ennek ellenére mindkét társulat küz­dött becsülettel. A végére jutott egy El-Amin-Hendlein alley-oup, megérdemelten nyert az Álba. A férfi kosárlabda NB I. A-csopori állása 1. Szolnoki Olaj 55-441-313 1.000 2.Körmend 5 5-463-334 1.000 3. Albacomp 541439-3360.900 4. Kecskemét SE 541380-3150.900 5. Falco-Szombattiely 54 1 423-377 0.900 6. Atomerőmű SE 532 411-410 0.800 7. Jászberényi KSE 523381-410 0.700 8. Soproni KC 523 379-4080.700 9. Marso Nyíregyháza 523350-4060.700 10. NatartexSZTESzedeák 514386-4140.600 11. Pécsi VSK 514361-4150.600 12. Kaposvári KK 514377-4450.600 13. Debrecen 514360-4820.600 14. Zalakerámia ZTE KK 5-5318-4040.500 Albacomp - Kecskemét SE 83-64 (23-13,22-10,20-19,18-22) az esélyesség terhével érkező OB J/B-s Kecskeméti Sportiskola férfi vízilabdacsapata szoros el­ső negyed végére Varga I., Kiss Á. és Heródek találataival kétgó­los előnyt szerzett Szolnokon, de a hazaiak az előnyök jó kihasz­nálása mellett egy gólra mindig felzárkóztak. A harmadik negyedben Jenei és Hartman góljaival 3 gólra nőtt az előny, amit a szolnoki gólokra válaszul Varga I. szabaddobás­ból, és az utolsó másodpercek­ben Hartman centerből lőtt góljá­val sikerült megőrizni, és érté­kes idegenbeli győzelmet aratni. SZOLNOKI F. KÖZGÉP - KECSKE­MÉTI Sl 8-11 (2-4, 3-2, 2-3,1-2). Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezete: Hangay, Rubos. KeSI: Harkai - Varga 1.4, Kiss Á. 2, Hartaman 2, Heródek 2, lenei 1, Varga B. Cs.: Bácsi M., Bogdán, Szabó Bo., Bajáki , Si­mon G., Szilágyi (k). Edző: Somossy József, Simon Gábor. Ktűnt: Nagy R. 4, Hajdú 2, illetve Harkai, Varga I., Hartman, Jenei. ■ Cseh László kilenc érmet gyűjtött, nagyon elfáradt minden idők egyik legszínvona­lasabb egyetemi-főiskolai úszó­bajnoksága zajlott vasárnap a Komjádi uszodában, minthogy válogatott versenyzők sora vál­lalta a fellépést az általuk látoga­tott felsőoktatási intézmények csapataiban, Cseh László példá­ul kilenc érmet gyűjtött. A Budapesti Műszaki Egye­tem sztárja mellett Gyúrta Dáni­el (Budapesti Kommunikációs Főiskola), Biczó Bence (Pécsi Tu­dományegyetem), Risztov Éva (Debreceni Tudományegyetem), Takács Krisztián (Dunaújvárosi Főiskola), valamint a közelmúlt válogatottjai közül Bodor Ri- chárd és Financsek Gábor (szin­tén pécsi színekben) indult, to­vábbá az épekkel egy medencé­ben vállalta a versenyzést a paralimpiai bajnok Sors Tamás.- Na, most nagyjából úgy ki­vagyok, mint egy keményebb edzés végén - összegzett lihegve Cseh a versenyt követően. ■ A záró negyedet nyerte az óriásokkal csatázó Baja kosárlabda A bajnok nagy falat volt, de kis dolgoknak is tudtak örülni a hazai szurkolók Tanulási és bizonyítási lehetőség­ként, az esélytelenek nyugalmá­val készülődhetett a Baja a tava­lyi bajnokság győztese ellen. A nagyobb tudás és a remegő ke­zek miatt az 5. percben 0-14 állt az eredményjelzőn. Kintről nem találtak be a hazaiak, a gyűrű kö­zelébe pedig nem jutottak. Igaz, ennek nem sok értelme lett vol­na a soproni óriások árnyéká­ban. A hazai közönség jelezte, hogy kis dolgoknak is tud örülni, egy kivédekezett támadás is a szokottnál nagyobb tapsot ara­tott. Esetenként úgy tűnt, a játék­vezetők is megszeppentek a ven­dégektől, és néhány fault után nem szólt a síp. Viszont Bozóki révén öt és fél perc után pontot szerzett a Baja, majd a vendégek egy két és fél perces termelési szünetet tartottak. A második ne­gyedre sem vett vissza tempójá­ból a Sopron, a hazaiak a 16. percben Theodoreán betörése után érték el a 10 pontot, majd egy látványos akció végén Ko­Női kosárlabda NB 1. A-csoport 1. UNIQA-Euroleasing Sopron 7 7-566-3131.000 2. Pécs 7 7 - 579-342 1.000 3. UNI SEAT Győr 66-515-357 1.000 4.ZTE NKK 761 495-3870.929 5. FTC 7 43452-4360.786 6. Bajai NKK 743 450-4670.786 7. Vasas 7 34375-4140.714 8. Ceglédi EKK 72 5424-5340.643 9. Atomerőmű KSC 615390-4540.583 10. DKSK MISI 716411-507 0.571 11. BSE-FCSM 7-7336-5410.500 12. ELTE-BEAC Újbuda 7-7339-5800.500 vács Dóra találata ragadtatta is­mét tapsra a nézőket. A Sopron viszont változatlan intenzitással gyűjtötte a pontokat, valamint a lepattanókat, a nagyszünetig 32 labdát gyűjtöttek be a vendégek, a hazaiak 10-ig jutottak. A pihenő után változatlanul nyomasztó volt a soproni lé­gifölény, ám a bajai pontgyűjtö­getésben nagyot változott a vi­lág. Tíz perc alatt annyi pontot gyűjtöttek a lányok, mint az elő­ző húszban, viszont Bozóki a negyed végén kipontozódott. A záró negyed elején kevés kosár esett, de lepattanókat tudott be­gyűjteni a hazai csapat. Majd Szepsi és Scekic szórt egy-egy triplát, 10-2-es sorozatot produ­kált a Baja, ami azonnali sopro­ni időkérést és 6 vendégpontot eredményezett. A végjátékban mindkét oldalon valamennyi já­tékos pályájára léphetett. Ezt a negyedet a Baja nyerte, ami szépségtapasznak elegendő le­het.- A legjobb magyar csapattal játszottunk, és a lányok kicsit féltek a három óriási centertől, így a Sopron harminccal több le­pattanót leszedett, ez volt a dön­tő különbség - értékelte a mér­kőzést Stevan Cupic. ■ A MJUS-Körmend nagyon elverte a paksi csapatot a kosárlabda NB I-ben igazi meglepetés sem a hölgyek, sem pedig a férfiak küzdelmében nem született. Talán a MJUS- Körmend nagy különbségű győ­zelme nem volt várható a Paksi Atomerőmű SE ellen. Eredmények, férfiak, ötödik forduló: Szolnok - Nyíregyháza 87-62, Debrecen - Falco 77-108, Jászberény - ZTE KK 81 -77, Ka­posvár - Pécsi VSK 86-84, Alba­comp - Kecskemét SE 83-64, Körmend - ASE Paks 91-68, Szedeák Szeged- Sopron 86-74. Nők, hetedik forduló: Bajai NKK - Sopron 47-71, BEAC - Cegléd 62-77, Diósgyőr - BSE 57-53, Vasas - Zalaegerszeg TE NKK 62-58, Ferencváros - Pécs 2010 61-71. ■ Bajai NKK-Uniqa-Euroleasing Sopron 47-71 (6-i9,10-24, íe-ia, 15-9) baja, 350 néző. Vezette: Far­kas G., Maár G., Gelencsér Gy. BAJA: Scekic 14/3, Theodoreán 4, Kovács D. 2, Kühn, Bozóki 7. Csere: Szabó P. 6, Szepsi 11/3, Ferencz3, Gorjanácz, Jávor, Kaiser. Edző: Stevan Cupic SOPRON: Fegyverneky 5, Kurosova 13, Zavecz 7, Krivacsevics 12, Horti 7. Cse­re: Kmjic 8, Fűrész 6, Czank 3, Licskai 6, Szabó F. 4, Bő röndy, Vágvölgyi. Edző: Szé­kely Norbert AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. p.: 0-14, 9. p.: 6-14, 15. p.: 8-32, 26. p.: 21-54, 29. p.: 30-60, 36. p.: 42-64. KIPONTOZÓDOTT: Bozóki (30. p.)