Petőfi Népe, 2010. március (65. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-30 / 74. szám

SPORT 15 PETŐFI NEPE - 2010. MÁRCIUS 30., KEDD Szoros csatákban vesztettek a megyebeli kosárcsapatok Kikapott ugyan a Baja férficsa­pata, de végig volt esélye a győ­zelemre az NB I/B-s kosárlabda­bajnokság Keleti csoportjának legutóbbi fordulójában. EGER-BAJAI BÁCSKA FKE 71-65 (16-23,19-14,14-11, 22-17) Már az előző fordulóban el­dőlt, hogy a presztízsen kívül egyéb tétje nincs a mérkőzés­nek, az Eger - megelőzve a Bács­kát - végzett a negyedik helyen az alapszakaszban. Jól kezdett a Radnótit és Kovács Pétert nélkü­löző Baja, nyolc perc után 8-18 volt az állás. A második negyed­ben rendezte sorait a hazai együttes, a negyed második felé­ben a vezetést is átvette (31 -30), mégis bajai előnnyel zárult a meccs első fele. Szünet után többpontos előnyre tett szert az Eger. A zárónegyedben nagy volt a küzdelem, a végjáték egri előnnyel kezdődött, és a hazaiak kicsikarták a győzelemét.- Az utolsó két perc nem sike­rült, szerencsénk sem volt. De egy jó mérkőzésen végig volt esélyünk a győzelemre. Ez a kö­zépmezőny a realitás fiatal csa­patunk számára. Most is újon­cot avattunk, a 17 éves Pongó Máté mutatkozott be. A hátralé­vő mérkőzéseken a fiatalok be­építése lesz a legfontosabb fel­adat - nyilatkozta Pálkerti Ta­más, a Bajai Bácska edzője. A legjobb bajai dobók: Ágfalvi 24/6, Kancsár 14, Mándity 10/3. Az ugyanebben az osztályban és csoportban szereplő Kecske­méti Főiskola is vereséget szen­vedett hazai pályán. KECSKEMÉTI FŐISKOLA-DEBRE­CENI EKE II94-106 (36-20,21-25, 25-32,12-17, 0-12) Az első főidőben 20 pont is volt a Kecskemét előnye, de a sok eladott labda miatt a negyedik negyed végére elfogyott a hazai­ak előnye, jöhetett a hosszabbí­tás, amit a vendégek bírtak job­ban. A legjobb dobók: Csorvási L. 27/12, Will T. 20/3. ■ Ambrus, az éremhalmozó asztalitenisz Az olasz nemzetközin tarolt a vadkerti tehetség Teljes éremkollekcióval tért haza az olaszországi Lignanóból Ambrus Krisztina, az Akker Plus Soltvadkerti TE válogatott játékosa: amelyik ver­senyszámban elindult, a dobogón végzett. Munkatársunktól Az idei olasz Pro Tour nemzetkö­zi ifjúsági versenynek Lignano adott otthont. A csapatversenyek során a ne­gyedik helyen kiemelt magyar válogatott - Ambrus Krisztina, Nagyváradi Mercédesz, Angyal Marietta - egészen a negyeddön­tőig magabiztosan menetelt. A fináléba jutásért az európai utánpótlásversenyek ritka részt­vevője, a szingapúri válogatott volt az ellenfél. A soltvadkerti Ambrus Krisz­tina remekül kezdett, és veze­téshez juttatta a magyar együt­test, ezt követően azonban há­rom ázsiai győzelem követke­zett, úgy hogy Kriszti a döntő szettben 10:12-re kapott ki szin­gapúri ellenfelétől. A döntőben a románok 3:2-re verték Szinga­púrt, Ambrus párosbéli társa, Camelia Postoaca mindkét mécs­esét megnyerte. A magyar válo­gatott pedig az értékes harma­dik helyet szerezte meg, ezzel a vadkerti tehetség begyűjtötte el­ső olaszországi érmét, a bronzot. Krisztina a februári magyar nemzetközi bajnokságon egyes­ben szintén finálét játszhatott, és végül csak egy ázsiai (thaiföl­di) versenyző tudta legyőzni őt. Akkori összeszedett teljesítmé­nye jó játékkal párosult, és mind­ez a mostani eredmények isme­retében az olasz tornára is egy­értelműen érvényes. Eredménylajstromán végig­szaladva erről győződhettünk meg. Az egyes főtábláján előbb a szingapúri Pei Yee Sylvia Look Ambrus Krisztina (szemben) amelyik számban elindult, valamilyen színű érmet szerzett az olasz nemzetközin ellen nyert 4:l-re, majd maga­biztos négy játszmában a román Vinczét verte. Következett a ne­gyeddöntő és a szerb Amelia Lupu- lesku elleni hat- játszmás siker, ezt követően pedig a ro­mán Cristina Hirici elleni elődöntőbeli 4:l-es bravúr. A döntőt Ambrus Krisztina elvesztette a szlovák Bálázóvá el­len, de tény, hogy egyedül ő tud­ta küzdelemre, méghozzá kiéle­zett küzdelemre késztetni a szlo­vák balkezes játékost ezen a tor­A döntő első szettjét fantasz­tikus küzdelem­ben, 20:18-ra nyerte a vadker­ti tehetség. nán, akinek teljesítményét jól példázza, hogy a hétjátszmás döntőig vezető úton nem vesz­tett egynél több szet­tet egyetlen ellenfe­lével szemben sem. Kriszti a verseny 7. kiemeltje volt, így ezüstérme kiváló teljesítmény. Egyéb­ként a döntő első szettjét fantasztikus küzdelem­ben, 20:18-ra nyerte a vadkerti tehetség. Három játszmát köve­tően is még ő vezetett 2:l-re, majd 3:3-at követően a döntő já­tékban 11:8-ra maradt alul a ver­seny nagy esélyesével szemben. Krisztina medálkollekciója a páros aranyéremmel vált teljes­sé Lignanóban. Ezúttal mintegy az utánpótlás Európa-bajnokság- ra történő felkészülés fontos ál­lomásaként először küzdöttek egymás oldalán a román Came­lia Postoacával, és első próbálko­zásukat rögtön siker koronázta, szinte szettveszteség nélkül gyűjtötték be az aranyérmet. A döntőben magabiztosan 3:1- re nyertek a lengyel Klaudia Ku- sinska, Magdalena Szczer- kowska duó ellen. Az egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmével Krisztina a magyar csapat leg­eredményesebb tagja volt. Fegyelmi okok miatt elküldték Michael Dale-t kosárlabda Feyér Zoltán, a Kecskemét SE ügyvezetője közölte: a klub fegyelmi okok miatt szerződést bon­tott Michael Dale-lel. Mivel a csapat ezer nap után esé­lyes a nyolcba jutásra, a fe­gyelmi üggyel bővebben nem foglalkoznak, ám az alapszakasz zárómeccsét követően ankéton válaszol­nak a szurkolók kérdéseire. Szabó Emese indulhat az Európa-bajnokságon birkózás Teljessé vált az áprilisi Európa-bajnoksá­gon szereplő magyar csa­pat, melynek női 51 kg-os súlycsoportjában Szabó Emese (Kiskunfélegyházi VTK-Csepel) indulhat. Ma Münchenben lép fel a Manchester United labdarúgás Ma két mérkő­zéssel, a Bayern München - Manchester United- és az Olympique Lyon- Giron- dins Bordeaux-találkozóval (mindkettő 20.45-kor) meg­kezdődik a Bajnokok Ligája negyeddöntője. Dorcsák Lajos tagja a magyar Eb-keretnek RÖPLABDA Április 7-11. kö­zött Dunaújváros ad otthont a férfi röplabda junior Eu- rópa-bajnokág egyik selej­tezőcsoportjának. A ma­gyar csapat tagja a Kalo- MÉH Kecskemét játékosa, Dorcsák Lajos is. Újból csak tizenkettőig jutott a legjobb tippelő totó A 12. heti nyeremé­nyek: 13 plusz egy és 13 ta- lálatos szelvény nem volt. A 12-esek 85350 forintot, a 11-esek 4590 forintot, a 10- esek 895 forintot érnek. Döntetlen Félegyházán, kikapott a Kalocsa Házias fogások, wifi és gyerekkuckó grill gyorsétterem Hétfőtől vasárnapig többféle menü rendelhető Majdnem elveszítette a P&P Kis­kunfélegyháza NBI/B-s férfi kézi­labdacsapata a hétvégi mérkőzé­sét a Keleti csoportban. Ötvenhat percig vezettek, majd a török- szentmiklósiak fordítottak és két góllal elhúztak. Csak másodper­cek voltak hátra, amikor sikerült a hazaiaknak az egyenlítés. P&P KISKUNFÉLEGYHÁZA - TÖ- RÖKSZENTMIKLÓS 27-27 (16-13) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Ve­zette: Kugyela, Szásza. Kiskunfélegyháza: Kiss - Dra- bant 7/1, Baszarics 2, Füleki 7, Szöllősi 4, Kocsis 4, Csató 2. Cse­re: Valaczkay 1, Csőke. Edző: Far­kas József. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2. Három komoly sérültje is van a hazai csapatnak: Danku Csa­ba, Csatai Zoltán és Lechner Ta­más hetekre, de lehet, hogy hó­napokra harcképtelenné vált. Mind a hárman ott voltak a mér­kőzésen, igaz, mankóval érkez­tek. A találkozó hazai gólokkal kezdődött, folyamatosan húztak el ellenfelüktől a félegyháziak. Volt, amikor nyolc góllal is ve­zettek. A törökszentmiklósiak soraiban két egykori félegyházi játékos, Pásztor István és Takács Péter is szerepelt. Az utóbbi gól­jaival meg is nehezítette a haza­iak dolgát. A második játékrész­ben is a Félegyházánál volt az előny, de a végére elfáradtak, így örülhettek a döntetlennek. A Félegyházával egy osztály­ban és csoportban szereplő Ka­locsa 13-11-es félidőt követően 26-25-re kapott ki a Cegléd ven­dégeként. Az első félidőben a hazai ala­kulat 3-4 góllal vezetett, a félidei pihenőt követően azonban a Ka­locsa ledolgozta hátrányát, sőt 3 góllal el is húzott. Az 55. percben sikerült egyenlítenie a Cegléd­nek, majd nagy nehezen kicsi­karnia a győzelmet. Megyénk NB Il-es együttesei a következő eredményeket érték el a legutóbbi fordulóban. Férfi­ak: Szolnoki Főiskola - Kiskun- majsa 25-26, Hercegszántó - Kiskőrös 24-39, Mecseknádasd - Kecel 23-31, Salgótarján - Mizse KC 38-30. Nők: Kecske­méti NKSE - Domaszék 41-20, Kistelek - Soltvadkert 25-20, Bácsbokod - Szigetszentmiklós 37-25. ■ Sz. T. A Grill étteremben menüt hétfőtől vasárnapig rendelhetnek a vendégek melyeket sok más gyorsétterem­mel ellentétben fém evőeszköz­zel és porcelántányérról fo­gyaszthatnak el. Délidőben népszerű a menü. Hétköznap egyfajta leves és két­fajta másodikféle, illetve további ételek napi ajánlatként kedvező áron, a hétvégén pedig közel harmincféle étel választható. Emellett az étlapról természete­sen kérhető többféle magyaros vagy grillétel és desszert, vala­mint különböző vegetáriánus gazdaságos fogások. Hideg- és sültes tálak, szendvicsek rendel­hetők elvitelre. Ezekhez és a me­nühöz is igény esetén biztosítják a megfelelő tárolóedényt.- Új szolgáltatásokkal szeret­nénk még vonzóbbá tenni étter­münket. Hamarosan megnyitjuk a gyermekjátszóházunkat, ahol a kicsik kedvükre játszhatnak, A rendelést követően néhány percen belül már fogyaszthatjuk is a kiválasztott ízletes ételeket Kecskeméten, a nagy Tesco hi­permarketben lévő Grill gyorsét­teremben. Ha a teljes kínálatot szeretnénk megismerni, akkor nem túlzás azt állítani: tovább tart dönteni, mint amennyi idő alatt ezt kitálalják számunkra. A vendégek körében azonban nemcsak a gyors és udvarias ki­szolgálás miatt vált kedveltté az étterem. A hely sikere az esztéti­kusán tálalt, ízletes, házias éte­lekben, a színvonalas kiszolgá­lásban és a barátságos légkör­ben rejlik. A vendégek a hét bár­mely napján térnek be, mindig jó áron ehetnek finom ételeket, míg szüleik beszélgetnek, ebé­delnek. A wifi lehetőségének kö­szönhetően bárki ingyenesen netezhet a laptopján keresztül. A nagyobb sportesemények, mint a Forma-1 vagy a közelgő focivé- bé idején a rajongók a kávézónk­ban kellemes környezetben kí­sérhetik figyelemmel a közvetíté­■ Hideg- és melegétel- utalvanyokat elfogad­nak. Sőt nyugdíjas-, köztisztviselői és diák­kedvezményt is adnak. seket - mondta Bánó Gergely, aki immár három éve működteti kft. formájában az éttermet. Az étterem légkondicionált, de a külső terasza is hamarosan nyit. A parkolás ingyenes. ▲ GRILL GYORSÉTTEREM Kecskemét, Talfája 1. (nagy Tesco üzletsor) Tel.: 30/207-50-51 www.grilletterem.freewb. hu Nagy esély a kisvállalkozásoknak!