Petőfi Népe, 2009. október (62. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-06 / 234. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. OKTÓBER 6.. KEDD SPORT 15 Még veretlenek! A harmadik fordulót követően is őrzi veretlenségét az Extra Ligában az Univer-KTE női asztalitenisz-csapata. Szily György edző tanítvá­nyai legutóbb megyei rangadón, a Soltvadkerti TE Akker Plus ellen nyertek 6:2-re. A viszonylag nagy különbségű végeredmény nem tükrözi hűen a lá­tottakat, hiszen a játszmákon belül nagy csatában dőlt el a pontok sorsa, ám szinte minden szoros meccset az Univer játékosai nyertek meg. Ered­mény: Univer-KTE-Soltvadkerti TE Akker Plus 6:2. Győztek: Molnár Zita 3, Madarász Dóra 2, a Madarász-Molnár-páros, ill. Ambrus Tímea, Ambrus Beáta. Felvételünkön az Ambrus Tímea, Ambrus Krisztina vadkerti páros (balra) játszik a Madarász Dóra, Molnár Zita kecskeméti kettős ellen. Elköszönt a félegyházi edző kézilabda Tovább őrzi veretlenségét a kecskeméti női csapat A mindössze 14 éves Korsós Dorina (10) hét gólt lőtt a Martfű kapujába A bajai kosarasok tizenhét pontos hátrányból fordítva nyertek NB I. B csoportos férfikosárlab- da-mérkőzés: debreceni egye­tem KE-BAJAI BÁCSKA 83-92 (32-15, 9-27, 20-17, 22-33). Debrecen, V.: Balogh, Rácz. Baja: Ágfalvi 11, Radnóti 5/3, Mándity 30, Kovács R 27/6, Kancsár 10. Cs.: Pongó 8, Szabó Á. 1, Elmer. Edző: Pálkerti Tamás. Húszperces késéssel indult a mérkőzés, mert Kovács Péter sportorvosi igazolása kapcsán adminisztrációs kérdéseket kel­lett tisztázni. Végül a játékos pá­lyára léphetett, és remek telje­sítményt nyújtott. Pedig rosszul kezdődött a meccs: az első ne­gyedben a Baja szétesően ját­szott. A második játékrészre az­tán védekezést váltottak, így si­kerül fordítaniuk. A nagyszünet után a 35. percig együtt haladt a két csapat, majd a végjátékban a Baja érvényesítette nagyobb ru­tinját. Kiemelendő, hogy a Pál­kerti tanítványok nyolcvanöt százalékos biztonsággal dobták a büntetőket: 39 lehetőségből 33- at használtak ki. ■ Csak a látványos labdameneteknek örülhettek a lányok NB Tes női röplabdamérkőzés: KALOCSAI SE-EGER 1:3 (-20, -22, 21, -12). Kalocsa, v.: Kiss, Till­man. KSE: Vörös V., Vass L., Gyi- mesi N., Csintalan, Vörös M., Sztupovszki. Csere: Deák (libe­ró), Gyimesi A., Dabis, Szigeti, Gál. Edző: Kováts Ágnes. A bajnokság 3. fordulójában mutatkozott be hazai közönség előtt az alaposan átalakított ka­locsai csapat. Hiába nyújtotta azonban őszi legjobb formáját, a rutinosabb játékosokból álló, egységesebb Eger ellen nem tu­dott nyerni. Az első két szettben végig együtt haladt a két gárda, ám a végén a nagy akarástól kis­sé görcsössé váltak a kalocsai­ak, és vesztettek. Nem így a har­madikban, ahol többször is jó­kor cserélt a hazaiak edzője. A negyedikre viszont szétesett a já­tékuk, így a frissebben mozgó egriek győztek. A két csapat legközelebb szer­dán, a Magyar Kupában találko­zik ismét. Az első meccsre 16 órakor kerül sor, Kalocsán. ■ A Kiskunfélegyháza biz­tosan nyert hazai pályán, míg a Kalocsa egygólos vereséget szenvedett az NB I/B-s férfibajnokság negyedik fordulójában. Szentirmay - Szabó P&P Kiskunfélegyháza-Oroshá­za 29-25 (15-14). Kiskunfélegy­háza, 300 n. V: Dobrovits, Tájok. Kiskunfélegyháza: Erdélyi - Boda 1, Bendó 8, Stéhli 9/7, Szöl- lősi, Takács 9, Danku. Csere: Kö­teles (k), Sipos (k), Kocsis, Dra- bant 2, Csatai, Lechner, Basa- rics. Edző: Köteles Ferenc. Kiállítás: 12 perc és egy kizá­rás, ill. 6 perc. Hétméteres: 7/7, ill. 7/4. A bajnokesélyes Oroshá­za a két pont reményében érke­zett. A félegyháziak az elmúlt hé­ten Békésen „hagyták” a ponto­kat, ezért mindenképpen nyerni szerettek volna. Mindkét csapat jól megszervezte védekezését, ezért az első félidőben egyik sem tudott nagyobb előnyre szert ten­ni. Szünet után a határozottab­ban játszó hazaiak ráerőltették akaratukat az Orosházára. Ek­kor fölényük már gólokban is megmutatkozott. Végül jó kapus­teljesítményüknek is köszönhe­tő, hogy győztek. A félegyhá­ziaknál már nem szerepelt a hét közben elköszönő Pásztor István játékosedző. A csapat sajnálat­tal vette tudomásul távozását, a győzelmet neki ajánlják. Kalocsai KC-Hajdúböszörmény 24-25 (14-12). Kalocsa, 300 né­ző. V: Arnold, Temesi. KKC: Molnár - Nagy, Béres A. 4. Dávidházi 3, Szvétek 3, Juhász G. 2, Juhász P. 5. Csere: Lakatos (k), Romsics 5, Beszedics 2, Bé­res T., Hinkel, Papp, Balia. Edző: Szűcs László. Kiállítás: 10, ill. 4 perc. Hét­méteres: 5/3, ill. 3/3. Megillető- dötten kezdett a hazai csapat (1-4), amelyik azután a 7. perc­ben egyenlített, de csak a 24.-ben tudta átvenni a vezetést. Szünet után egy ideig felváltva estek a gólok, majd a 47. percben már 22-19-es kalocsai előnyt muta­tott az eredményjelző. Az utolsó tíz perc azonban nem úgy sike­rült, ahogy a hazaiak képzelték, hiszen két lőtt góljukra hat bö­szörményi érkezett. A végére el­fáradó KKC-t néhány bosszantó játékvezetői ítélet is sújtotta. * * * NB Il-es női mérkőzés: Kecske­méti NKSE-Martfűi NKE 33-23 (lótll). Kecskemét: Fekete - Kisjuhász 3, Korsós 7, Balázs 3, Szőke 9, Tanú 4, Orell 4. Csere: Zsoldosné (k), Sárkány 1, Lévai, Gombos 2, Cseh, Csatlós. Edző: Kalmár Jenő. Kiállítás: 6, ill. 4 perc. Hét­méteres: 7/7, 11/7. A hazaiak a második félidőre találták meg a martfűi védekezés ellenszerét. Utána tíz perc alatt 10 gólosra növelték az előnyüket, sőt nem­sokára már 14 góllal vezettek. A végjátékban aztán a fiatalok is játéklehetőséget kaptak. További NB Il-es eredmények, női mérkőzések: Bácsbokod- Mohács 21-33, Szegedi KE-Solt- vadkerti TE 29-32. Férfimérkő­zések: Berettyóújfalu-Kiskun- majsa 27-32, Gödöllő-Mizse KC 35-32, Hercegszántó-Pécsi EAC 27-38, Dunaferr II.-Kecel KC 30- 25, Százhalombatta-Kiskőrös KSK 35-22. Bronzérmes Becsi Tamás a török világbajnokságon vívás Bronzérmet nyert Decsi Tamás a férfi kardo- zók egyéni versenyében a törökországi világbajnoksá­gon. A csapatban 2007-ben vb-győztes magyar kardozó az iráni Sormaszt Abedini, a fehérorosz Prijemka, a spanyol Pínya és a román Gelu Florin Zalomir legyő­zésével jutott az elődöntőig, ahol a szintén román Rares Dumitrescutól 15-10-es ve­reséget szenvedett. Száz éve született Bóbis Gyula birkózó emlékezés Száz éve szüle­tett Bóbis Gyula, Kecskemét első olimpiai bajnoka. A le­gendás birkózóra október 9- én pénteken emlékezik szü­lővárosa. Koszorúzás, ün­nepség és kiállítás, vala­mint emléktábla-avatás sze­repel a programban, melyre várják a sportbarátokat. Jurászik és Dobos kapta az idei Bogdán-díjat kosárlabda A vasárnapi bajnoki előtt adták át az idei Bogdán Balázs-díjat, melyet a fiatalon elhunyt kecskeméti kosaras emléké­re alapítottak. Idén a család és az alapítók is jelöltek ar­ra érdemes fiatal játékost, így Jurászik László és Do­bos László vehette át az elsimerést. Kézilabda-játékvezetői tanfolyam indul képzés A Bács-Kiskun Me­gyei Kézilabda Szövetség já­tékvezetői tanfolyamot hir­det novemberi kezdéssel. Jelentkezni lehet a szövet­ség címén (Kecskemét, De­ák tér 3.) vagy a 30/983-87- 88-as telefonszámon. Jól fizet az egyetlen tizenhárom találatos TOTÓ A 40. fogadási heti to­tó nyereményei a követke­zők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 talá­latos szelvény egy darab, nyereménye 6392785 fo­rint. A 12 találatosokra 46740, a 11 találatos szelvé­nyekre 3950, a 10-esekre 830 forintot fizetnek. Labdarúgó NB III., Dráva csoport 1. Baja 7 7 0 0 20-2 21 2. Paks II. 7 4 2 1 22-11 14 3. Szentlőrinc 7 4 2 1 15-4 14 4. Dombóvár 7 4 1 2 10-8 13 5. Nagyatád 7 3 2 2 13-8 11 6. Szekszárd 7 3 1 3 9-8 10 7. Kaposvárit 7 3 1 3 13-16 10 8. Pogány 7 3 1 3 10-16 10 9. Komló 7 2 1 4 13-12 7 10. Nagykanizsa 7 2 1 4 6-13 7 11. Bogád 7 2 1 4 10-18 7 12. Ócsárd 7 1 4 2 9-12 7 13. Várpalota 7 1 0 6 7-22 3 14. Mohács 7 0 3 4 7-14 3 Labdarúgó NB III., Alföld csoport 1. Orosháza 7 6 0 1 21-8 18 2. ESMTK 6 4 0 2 12-7 12 3. T.V. Szeged 6 3 2 1 14-10 11 4. KTEII. 6 3 2 1 13-11 11 5. Szolnoki Sp. 7 3 0 4 9-9 9 6. Soroksár 7 2 3 2 11-8 9 7. Battonya 6 2 3 1 11-9 9 8. Hm.vásárhely 7 2 3 2 10-16 9 9. Sz.halombatta 7 2 1 4 9-13 7 10. Dabas 6 2 1 3 5-10 7 11. Vasas II. 7 2 0 5 9-15 6 12. Monor 6 1 2 3 7-11 5 13. Gyula 6 1 1 4 11-15 4 Ma Kiskunhalason: kupamérkőzés a vásárhely ellen A Kiskunhalasi NKSE Bravotel női kézilabdacsapata Magyar Ku­pa-mérkőzésen fogadja a szintén élvonalbeli Hódmezővásárhely gárdáját A találkozó ma 17 órakor kezdődik a halasi városi sport- csarnokban. Zsadányi Sándor, a hazaiak ed­zője: - Tavaly bronzérmesek vol­tunk a kupában, tartok tőle, ezút­tal ez nem jön össze. Pénteken Du­naújvárosba megyünk bajnokira. A Vásárhely elleni kupameccsre úgy kell tekintenünk, mint a Dunaferr elleni felkészülés egy ál­lomására. Egyébként a kupának mindig sajátos hangulata van, a továbbjutásról egy meccs dönt, és 60 percre még egy kis csapat is ké­pes felszívni magát ■ Aranykor Petőfi Népe vándorkupa A nagy nevezési létszám miatt két hétvégén rendezték meg a lapunk által is támogatott Aranykor Vándorkupát a Ballószög melletti wellness- és termálfürdő pályáján. A végső győzelmet a férfiaknál Tánczos Zoltán (a képen jobbra), míg a hölgyeknél Kollár Mária szerezte meg. A harmadik negyed közepétől elhúzott a hazai együttes OB I/B-s férfi-vízilabdamérkő­zés: TIPO VSC-HVSE KECSKEMÉT 13-7 (4-1, l-l, 5-3,3-2). Budapest, v.: ifj.Kuncz L.,Torda. HVSE: Csuta - Blank 1, Bácsi M., Virág Gy., Gyenes, Bajáki 1, Berente 1. Csere: Bálint (k), Ma­gyar D., Kovács D. 2, Varga B., Rompos 2, Papp Zs. Edző: Mé­száros János. Az esélyesebb fővá­rosiak gyorsan előnyt szereztek. Ráadásul a II. negyed felénél Bá­csi kipontozódott. Ennek ellené­re a III. negyed közepén Rompos és Blank góljaival még 6-5-re fel­jöttek a kecskeméti fiatalok, de utána biztosan győzött a rutinos hazai csapat. Kitűnt: Molnár Á. 3, Jex 2, Báthori 2, Keszthelyi 2, I ill. Rompos, Kovács D. ■