Petőfi Népe, 2009. augusztus (64. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-17 / 192. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. AUGUSZTUS 17., HÉTFŐ SPORT 13 Az Izsák fölényes győzelme labdarúgó megyei i. osztály Idegenben győzött a Soltvadkert Gólt sem kaptak a megyebeli gárdák Orgovánv - Dusnok 2-2 (1-2) Orgovány: Dusnok: Borbély Bakula Szabó P. (Forgó) Mihalik Pócsik (Tóth 1.) Simonies Valkai Jagicza Pap Kristály Ádám Bogárdi Katona Sáfrán Keller(KovásZs-) Rogács (Kazinczi) Suknovic (Újváry) Vida Csernik Cs. Báló Szabó A. (Szabovik) Brill (Berberovics) Edző: Edző: Vízteleki János Horvárh Péter Orgovány, 250 néző. Vezette: Rácz (Stefano­vits, Atyánszky). Gól: Csernik, Szabó A., ill. Jagicza, Bogárdi. Sárga lap: Pócsik, Ádám, Újváry, Kovács, ill. Simonies. Piros lap: Kristály, Kitűnt: Katona, Forgó, III. Bakula, Simonies. Ifjúsági eredmény: 2-4. Kalocsa­0 1 ■H rH 1 CM 1 Ka locsa: Solt Dávid Bita Halászi (Follárd) Ancsa Unyi Márics Varga K. Szabó Zs. (László) Farkas T. (Kovácsi) Marusi Turcsik (Frei) Molnár L. Mácsai Molnári (Khooper) Tóth A. Péntek Kerekes Bállá Szabó V. Miskolczi Naftz Meggyesi Edző: Edző: Tóth Róbert Bozsó György Kalocsa, 250 néző. Vezette. HorvátZ. (Nasz, Tóth P.). Gól: Unyi, Kovács, III. Meggyesi. Sár­ga lap: Farkas K. Szabó V. ill. Bita, Márics, Meggyesi, Péntek, Bállá. Piros lap: Marusi. Kitűnt Unyi, Kerekes, Tóth A., ill. Bita, Márics, Péntek. Ifjúsági eredmény: 7-1. Harta-Soltvadkert 1-3! A vadkerti Tóth Árpád (a labdával) jól játszott, gólt is szerzett, ezúttal Csehit játssza át. Akasztó - Kiskunhalas 2-1 (1-11 Akasztó: Kiskunhalas: Németh Zs. Cs. Kovács Ócskái (Czirok) Vágó Lehota Ficsor Frenkó Kárász Ruppert Balkó Tóth T (Juhász J. Pajlovics (Szűcs) Németh Á. Czifrák Kirtnner Mészáros Supka S. Brinza (Ács) Juhász(1) Török Antal (Supka R.) Bogdán Edző: Játékos edző: Újvári Gábor Czifrák András Akasztó, 150 néző. Vezette: Wittmann (Rácz, Tóth) Gól: Kirtnner 2, ill. Ficsor. Sárga lap: Frenkó, Németh A,. ill. Czifrák, Ficsor. Kitűnt: Kirtnner, Juhász!, Lehota, ill. Mészáros, Balkő, Czifrák. Ifjúsági eredmény: 2-0. Bácsalmás-Izsák 0-4 (0-1) Bácsalmás: Izsák: Géczi Ámann M. Kovács (Krix) Garaci Kiss Barna Zs. Bögre Borsos Mantz (Szemért) Márton (Ámann K.) Gazsi Balogh Reitman Vellai (Liptai) Rudics Vincze (Riscutia) Barcsák G. (Szűcs) Megyes Juhász (Ónodi) Nagy (Barna Cs.) Barcsák E. Kovács Dávid Edző: (Kovács Dániel) Barákovics István Edző: Gréczi Gábor Bácsalmás, 250 néző. Vezette: Bősi (Kucsora, Somodi). Gól: Balogh 2, Vellai, Liptai. Kitűnt: Barcsák E., Rudies, ill. Ámann M., Barna Zs., Ámann K., Balogh, Vellai. Sárga lap: Gazsi, Krix, ill. Borsos. Ifjúsági eredmény: 1-0. Ladánybene - Kiskőrös 1-1 (0-0) Ladánybene: Kiskörös: NagyZs. Mlinkó Mészáros Pál(Tóth) Czigler Fekete Homyák (Ozsvát) Mokrickij András Rózsa Virág (Miskei) Szentpéteri Lázár (Boda) Somlyai Kiss Kovács L (Kovács G.) Duzmath (Huttyán) Füleki Kenesei (Nagy N.) Markó (Kriszkó) Dóka D. Judák Edző: Edző: Ozsvát Ferenc Szlovák László Ladánybene, 200 néző. Vezette: Szűcs (Csere, Vén). Gól: Homyák, ill. Füleki. Sárga lap: Homyák, Lázár, Czigler, Virág, ill. Fekete, Somlyai. Piros lap: Mészáros: Kitűnt: Czigler, Lázár, Hornyák, ill Mlinkó, Fekete, Markó, Ifjúsági eredmény: 1-3. Kiskunfélegyházi HTK- Tompa 1-1(1-11 KHTK: Tompa: Kovács L. Zsemberi Kerekes Bálint Busa Rasztik (Simola) Nemes Mezedi Forgó KissR, Fricska Kosa (Csamangó) Kissi Patarcic Vidéki Rezsneki (Szabó) Timafalvi Fenyvesi (Szelepcsényi) Saulic Polgár (Nagy) Béleczki Lénáit Edző: Edző: Katona Andor Tápai Tibor Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezette: Vörös (Fülöp J„ Tóh Cs.) Gól: Kissi, ft, Kiss R. Sárga lap: Busa, Lénáit, ill. Kosa, Saulic. Kitűnt: Kovács, Kissi Vidéki, III. Kiss R., Saulic, Béleczki, Szabó K, Ifjúsági eredmény: 2-4. Harta - Soltvadkert 1-3 (1-2) Harta: Soltvadkert: Badó (Zsinka) Hatvani Szabadi Korsós (Gál) Kövesdi Szarka Tomolik Kelemen Ispán Fazekas Csehi Csáki Kalló Szamosi Kovács J. (HolczimmerT.) Lisztmaier Papp Vajda Hirsch Szűcs (Gutman) Tóth Á. (Szabó A.) Edző: Ugrai (HolczimmerZ.) Alföldi Róbert Edző: Kis Péter Harta 200 néző. Vezette: Berki (Ábel, Barta). Gól: Lisztmaier, ill. Ugrai 2, Tóth Á. Sárga lap: Kövesdi, Ugrai, Gál, Szamosi. Kitűnt: Kovács J., ill. Ugrai, Papp, Szamosi, Csáki. Ifjúsági eredmény: 1-0. Kerekegyháza- Kunszállás 2-2 í 1-11 Kerekegyháza: Kunszállás: Carlos Házi Fejes Cseh(Cseke) Bakos Kárász Torbán Rádi (Bertus) (Bornemissza) Valkovics Kocsis PöszmetZs. Bagó (Márton D.) Vincz (Teljék) Marton (Dunai) Lapsánszki (Kertész) Virág Pataki Szabó G. Szabói (Borbás) Sipos (Pálinkás) Kása Balogh Játékos edző: Edző: Márton Pál Kertész Gábor Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Suba (Kollár, Barát), Gól: Bakos, Virág, ill. Valkovics, Lap- sánszki. Sárga lap: Bakos, Márton, Szabó, ill. Szabói,Teljék, KertészG. Piros lap: Balogh. Kitűnt: Carlos, Fejes, Virág, Bakos, ill. Kárász, Valkovics, Lapsánszki. Ifjúsági eredmény 2-3. Kissé csalódtak az újonc Orgovány lelkes szurkolói Nagy várakozás előzte meg az Orgovány bemutatkozását a me­gyei élvonalban. Talán ennek tudható be, hogy a játékosok ide­gesen kezdtek, és a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első félidő 25. percében a dusnoki Kristály megsértette a játékvezetőt, ezért kiállították. A vendégek tíz emberrel is növel­ték előnyüket, 0-2 volt az ered­mény. A második gól után nagy erő­ket mozgósítottak a hazaiak, és Csernik Csaba révén szépítet­tek. A második félidőben az orgoványiak támadólag léptek fel, a kapujuk elé behúzódó dus- nokiak nem tudtak támadásokat vezetni. A 64. percben Supkovic beadása után Szabó egynlített. A 90 perc alatt tíz helyzetük adódott a hazaiaknak, de a há­rom pontot nem tudták megsze­rezni. Pedig a játék képe alapján az újoncnak több góllal kellett volna nyerni. ■ Sz. T. A második félidőben kihasználta helyzeteit a KTE és magabiztosan nyert az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Alföld-csoportjában. KECSKEMÉTI TE - ALGYÖ 3-0 (0-0) Kecskemét, 100 néző. Vezette: György S. KTE: Lazareanu - Golovics, Dvorschák, Gyagya, Schindler - Perak, Nagy V. (Tölgyesi), Bertus - Veszelics, Hegedűs (Túri), Far­kas A. (Szentgyörgyi). Edzők: Szabó István és Visinka Ede A kecskeméti csapat már az első félidőben fölényben játszott, de a helyzeteit rendre elpuskáz­ta, így csak a második félidő 10. percében sikerült megszereznie a vezetést. Az 55. percben Schindler adott remek labdát a bal oldalon a csereként beálló Szentgyörgyinek, aki 15 méter­ről mesteri módon ívelt a bal fel­ső sarokba, 1-0. A 70. percben Hegedűs cselezte ki a védőjét a tizenhatoson belül a bal oldalon, majd 12 méterről kapura lőtt, a labda a vetődő Halász kezéről a hálóba perdült, 2-0. Két perc múlva újra mattolta ellenfelét a Kecskeméti TE: Tölgyesi tört elő­re a jobb oldalon, majd a tizen­hatos sarkánál Veszelicshez ját­szott, aki 8 méterről a hálóba perdítette a labdát, 3-0.- A helyzetek és a játék képe alapján úgy érzem, teljesen meg­érdemelt győzelmet arattunk egy nagyon jó Algyő ellen. Már az első félidőben is megvoltak a helyzeteink, de kissé türelmetle­nek voltunk a befejezéseknél. A szünetben azt kértem a játéko­soktól, hogy próbáljanak nyu­godtan játszani, bízzanak önma­gukban és az elvégzett munká­ban, ami aztán meghozta gyü­mölcsét. A cserék is hozzá tud­tak tenni a játékunkhoz, hiszen Tölgyesi Viktor gólpasszt adott, Szentgyörgyi Ákos gólt rúgott - értékelt a meccset követően Sza­bó István edző. Az NB III Dráva-csoportjában győzelemmel kezdett a Baja. A Sugovica-partiak már az első félidőben eldöntötték a meccset. BAJAI LSE KALO-MÉH - NAGYKA­NIZSA 2-0 (2-0 ) Baja, 350 néző. Vezette: Nagy I. (Bawiec, Czett) Baja: Herbert - Mitasz, Trucz, Gyenei, Zsók - Lógó, Micskó (Kohány G., 65.), Suba - Szabó N., Nagy E. (Káli, 77.), Sziegl (Krajncz, 59.). Edző: Nagy Ta­más. 7. perc: Nagy Előd remek ütemben játszott a védők között kilépő Sziegl elé, a támadó elő­ször a kifutó kapusba lőtte a labdát, majd a kipattanót 5 mé­terről helyezte a hálóba, 1-0. 10. perc: A balösszekötő he­lyén, 30 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a Baja, a legurí­tott labdát Lógó elemi erővel a jobb alsó sarokba bombázta, 2-0. Már a kezdő sípszónál vilá­gossá vált, hogy a Nagykanizsa alaposan megszervezte védeke­zését, csupán egyetlen támadót hagyott elöl. Mindez semmit sem ért, hiszen a Baja két villa­nással kétgólos előnyhöz jutott. A gyorsabb, tudatosabb hazai csapat azonban nem tudta ha­sonló eredményességgel folytat­ni a játékot. Akadozott a gépe­zet, az átalakított együttes ke­reste a játék ritmusát, de csu­pán mezőnyfölényig jutott. Jel­lemző a találkozóra, hogy a ven­dégek először - és mint kide­rült, egyetlenszer - a 29. perc­ben lőttek Herbert kapujára. Szünet után álmosító tíz perccel nyitottak a csapatok, majd a né­hány bajai helyzetecske, vala­mint a szögletek sora mutatta a házigazdák jobb kondícióját. Gól azonban már nem született. Alacsony színvonalú, kevés em­lítésre méltó eseményt hozó mérkőzésen simán és megérde­melten nyert a Baja. ■ A KTE-s Uras Veszelics fejesét hárítja a jó ütemben felugró Halász kapus I V I MINŐSÉG és KÖRNYEZETVÉDELEM Elektromos Fővállalkozás ILJHBi Tervezés, kivitelezés, szaktanácsadás.--------------' Msararaa GR OUPE SCHNEIDER minősített elosztóberendezés gyártója MSZ EN ISO Msz EN ISO 14001 ELMÜ, DÉMÁSZ, DÉDÁSZ, UTÁSZ- és NATO-minősítéssel rendelkezünk. Cím: 6000 Kecskemét, Csongrádi út 56. Tel.: 76/480-370,76/329-567, Fax: 76/507-558 www.polar-studio.tiu e-mail: polar@polar-studio.hu MŰSZAKI VIZSGÁZTATÁS A LEGJOBB ÁRAKON minden járműkategóriában! • személygépkocsi 12.910 Ft • tehergépkocsi 3,5 t-ig 14.900 Ft • pótkocsi 3,5 t-tól 20.510 Ft • tehergépkocsi 3,5 t-tól 21.010 Ft Személy, teher, nemzetközi szállító, lassú és különleges felépítményű járművek vizsgáztatása, szervizelése. Benzin, dízel, LPG zöldkártya, tanúsítás gázbiztonsági szerelésről, tehergépjármű tachográfok javítása és illesztése, sebességhatároló ellenőrzés, flottakedvezmények. ' , s KÉRI KFT. Szentkirály, Alsó 254/A Tel.: 70/331-1348 Kéri József S Égáz-Dégáz FÖLDGÁZELOSZTÓ KÖZLEMÉNY Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy az FGSZ Zrt. 2009. augusztus 18-án, 10:00 órától augusztus 18-án, 12:00 óráig Pálmonostora települést érintően az üzemeltetésében lévő földgázszállító rendszeren gázszolgáltatási szünettel járó karbantartási munkát végez. Kérjük Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a veszélyhelyzet meg­előzése és a szolgáltatás zavartalan újraindítása érdekében a fenti időszakban a gázmérő előtti főcsapot zárva tartani és a gázvételezést szüneteltetni szíveskedjenek. Türelmüket és megértésüket köszönjük! Égáz-Dégáz Földgázelosztó Zrt. A Zöldségtermesztési Kutató Intézet ZRT. (Kecskemét, Mészöly Gyula út 6.) augusztus 6-ától (csütörtöktől) megkezdi a paradicsomlé értékesítését hozott edényben, 180 Ft/liter áron. Nyitva: hétköznap: 7.00-17.00 óráig; Szombat: 7.00-13.00 óráig Augusztus 20-24. között zárva! Az értékesítés időjárás miatt időszakosan szünetelhet! Petőfi Népe LAKOSSÁGI APRÓHIRDETÉSÉT telefonon is feladhatja munkanapokon: 8.00-16.00 óráig! 76/518-250 JN -.íjMMJM, . k*