Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-21 / 93. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 21, KEDD SPORT 15 Előztek a táblázaton a tabdiak labdarúgás poli-farbe megye ii. észak Magas labda magas védőkkel szemben? Mindössze két pont előnye volt a mérkőzés előtt a ha­zaiaknak. Ha nyernek, meglépnek a Tabditól, ha veszítenek, helyet cserél­nek a táblázaton. Ez utób­bi történt. Szentirmay Tamás A tavaszi fordulókban eddig változatos képet mutatott mind a két csapat játéka. Éppen ezért háromesélyes volt a mérkőzés. Azzal a nyárlőrinciek is tisztá­ban voltak, hogy ellenfelük játé­kosállománya már nem olyan fiatal, talán az átlagéletkor en­nél a csapatnál a legmagasabb ebben az osztályban. A tapasz­talat, a jó fejelőkészség, a kivá­Nváriőrinc - Tabdi 0-1ÍO-OI Nyáriőri ne: Tabdi: Varga Nagy M. Molnár M. Szabó N. Forgó Doszpod Bálint Horváth Csemák Bonea László Suba Papp Mezei K. (Mezei G.) Bera A. (Kosa) (Szekér) György Fábián Bimbó A. Tóth R. Torbán Szlovák (Rumán) Molnár (Lukács) Játékos edző: Edző: György Csaba Bácsi László Nyártőrinc, 150 néző. Vezette: Ámán (Bos- nyák, Csákó). Gól: Tóth R. Sárga lap: Forgó, III. Fábián. Piros lap: Forgó. Kitűnt: Papp, Molnár, Csemák, ill. Bonea, Doszpod, Nagy, Fábián. Ifjúsági eredmény: 6-0. Mestermérleg A ló helyezkedés azonban mind mellettük szólt. A hazaiak sok- mozgásos, rövid passzos, játék­kal tudták volna meglepni a vendégeket, de nem tették. Az első félidőben főleg me­zőnyben folyt a játék, talán egy kicsit a nyárlőrinciek birtokol­ták többet a labdát. A kapuk nem forogtak veszélyben, kivé­ve az utolsó tíz percet, amikor a vendégek eldönthették volna a találkozó sorsát, annyi helyze­tük adódott és maradt ki. A második félidőben hamar jött a Tabdi gólja. Egy szép, kor­szerű támadás után találtak Varga kapujába. A gól jót tett a mérkőzésnek. A hazaiak össze­kapták magukat, és sokkal ak­tívabb játékot játszottak, mint az első játékrészben. Egyre- másra vezették támadásaikat, de a kapu előtt megállt a tudo­mányuk. Ebben közrejátszott az is, hogy a Doszpod vezényel­te védelem jól állt a lábán. Furcsa volt, hogy a nyárlő­rinciek az előre ívelt labdák­ban bíztak, de azt a magas tabdi védők rendre elfejelték. Már a szurkolók is bekiabál­ták, hogy laposan játsszanak, de az sem hatott. Sokan azt vár­ták, hogy jobban elfáradnak majd a vendégek, de ez nem következett be. Taktikusan, fe­gyelmezetten játszottak, több helyzetük is volt a hazaiaké­nál, és megérdemelten vitték haza a három pontot. György Csaba: - Fásultan, kevés futómennyiséggel kezdtük a mér­kőzést, utána pedig görcsössé vál­tunk. Sajnáljuk, hogy nem sike­rült pontot, pontokat szerezni, mert ez egy nagyon fontos mérk& zés volt. Most így jött ki a lépés. bácsi László: - Az első félidői­ben három-négy olyan helyze­tünk volt, mellyel eldönthettük volna a mérkőzést. A második félidőben kicsit elfáradtunk, és természetes volt a visszaesés. A győzelemnek viszont örülünk. KKfh. Vasutas­Lakitelek 1-0 í 1-0) Dunavecse ­TtszaalDár3-3 (1-2) Kkfházi Vasutas: Lakitelek: Dunavecse: Tiszaalpár: Pelikán Körtvélyesi Juhász Verebélyi Dinnyés Oláh (Budai) Polánszky Hekkel Horváth Tóth Pék (Krajcsovics) Kókai Suciu Kalics Törjék (Horváth J.) Pásztor (Kovács A.) Nemcsok Juhász Szili Túri (Fábián) Kiss (Pál) Magyar (Tánczos) Fülöp Cseh (Babita) Abonyi (Cseh) Fórizs Szöcs (Mezei) Tamási Nagy (Fütyü) Lángos (Gulyás P.) Simon Kovács J. Seres Kovács P. Nagy A. Fekete Gulyás P. Fazekas Tóth(Kluka) Baranyi Masa (Horváth) Verebélyi NagyZ. László (Borsi) Edző: Edző: Játékosedző: Edző: Fütyü Illés Ézsiás Gábor Polánszky Ferenc Kása István Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Apró (Palcsik, Hugyi). Sárga lap: Pelikán, Nemcsok, ill. Tóth, Magyar. Gólszerző: Gu­lyás P. Kitűnt: Pelikán, Seres, Horváth, ill. Fórizs, Kovács. Ifjúsági eredmény: 3-2. Dunavecse, 100 néző. Vezette: Kiss L. (Filus, Bárth). Gól: Nagy A. 2, Mezei, ill. Baranyi 2, NagyZ. (öngól). Kitűnt: Nagy A., ill. Baranyi. Ifjúsági eredmény: 1-4. Helvécia - Orgovány 0-3 (0-0) A két csapat fiataljai, a nyárlőrinci Papp Zoltán (balra) és a tabdi Suba Csaba sok párharcot vívott a mérkőzésen Percről percre 36. perc: Suba futtából le­adott lövése a bal alsó ka­pufáról vágódott vissza a mezőnybe. 42. perc: Bal oldali be­adás után Bonea fejesét Varga csak másodszorra tudta megfogni. 43. PERC: Mezei Krisztián jobb oldali szögletét Doszpod közelről Vargába fejelte. 48. PERC: Suba átfejelte a védőkön a labdát, ezt követően Tóth Róbert rá­csapott, és Varga felett a kapuba emelt, 0-1. 80. PERC: Bal oldali táma­dás után Bimbó pörgette kapura labdát, amely Sza­bó lábáról, aki a kapufá­nál állt, szögletre pattant. 84. perc: Forgó lekönyököl- te Fábiánt, amiért megkap­ta második sárga lapját, majd utána a pirosat. Labdarúgó Poli-Farbe megye II. Észak 1. Orgovány 22 19 1 2 79-23 58 2. Lakitelek 22 14 5 3 47-25 47 3. Városföld 22 14 4 4 66-33 46 4. Pálmonostora 22 13 5 4 43-24 44 5. Tabdi 22 11 3 8 40-35 36 6. Nyárlőrinc 22 11 2 9 37-29 35 7. Bugac 22 10 4 8 43-32 34 8. Kkfh. Vasutas 22 10 4 8 45-40 34 9. Jakabszállás 22 8 5 9 51-51 29 10. Csólyospálos 22 8 4 10 39-49 28 11. Kunfehértó 22 7 5 10 49-49 26 12. Dunavecse 22 8 2 12 49-54 26 13. Tiszaalpár 22 4 4 14 31-67 16 14. Kecskeméti LC22 3 6 13 24-53 15 15. Helvécia 22 2 6 14 20-54 12 16. Ballószög 22 3 2 17 24-69 11 KLC-Kunfehértó 0-4 (0-31 Kecskeméti LC: Kunfehértó: Fekete Németh S. Juhász (Sárosi) Harkány Komonyi Szabó N. (Szabó G. Illés (Csizmadia) 1.) Farkas (Horváth J.) Bábud Héjjas Tóth J. (Szabó G. II) Bende (Ábel) Maczkó Szalai Lajkó (Krix) KovácsJ. Szklár Spitzer (Kiss S.) Bozóki Botos Grácz Tarjányi Edző: Edző: Karakas Ferenc Bodor László Kecskemét, 50 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Bakos), Gól: Bozóki, Grácz, Tóth, Tarjányi. Sárga lap: Csizmadia. Kitűnt: Ko­vács J. Szalai, ill. Grácz, Tóth, Szabó R. Ifjúsági eredmény: 0-0. CsólvosDálos ­Városföld 1-4 (1-2) Csólyospálos: Városföld: Nadrai Andricz Csikós Túri Mihalkó Harkai Novikov Baranya Getyinás (Varga) Répás S. Répás N. Vörös Balog Almási Marosvölgyi Kertész Sáfár Szabó (Domokos) Boros(Kovács) Farkas (Puskás) Nagy Jaskó (Seres) Edző: Játékos edző: Göczö Zsolt Sáfár Sándor Csólyospálos, 100 néző. Vezette: Kávai (Szöllősi, Molnár). Gól: Getyinás, ill. Kertész 3, Szabó. Sárga lap: Harkai, ill. Kertész, Jaskó, Farkas. Piros lap: Novikov, ill. Maros­völgyi. Kitűnt: Répás S., Répás N„ Baranya, ill. Vörös, Kertész, Farkas, Nagy, Szabó. Ifjúsági eredmény: 3-3. Jakabszállás: Pálmonostora: Helvécia: Orgovány: Bugac - Ballószög 6-1 (2-1) Ersekcsanád ­Szakmár 1-1 (0-0) Szeretnie ­Bácsbokod 3-2 (2-1) Kovács F. Mindák Fehér Beke Bugac: Ballószög: Érsekcsanád: Szakmar: Szeremle: Bácsbokod: Kátai Kovács L Bodor Fejes Kökény (Tápai) Turcsányi Székely Zsinka Tamási Palásti Török Papp Jánosity (Pap) Pécsik Czakó Kasos Kiss (NagyZ.) Romsics Kómár (Palkó) Végh Székely Szabó A. (Seres) Reibl Homolai Grezsa Patai Szabó Tóth K. Kővári Papp Kánisz Soós Dobosi Seres Szele (Tarjányi) Apró (Szalai) Koch Bréti Újházi Anka (Mamuzsics) Torbavecz (Vígh) Földesi Szabó T. (Varga) Rontó (CsemikZ.) Kovács(Szabó L) Simon D. Budimácz(NagyA.) András Tokodi Győrfi Mellék (Tóth A.) Póth Farkas Sztojanovics Szabó T. (Koncz) Kothencz(Füle) Glavatity Varjú Csongor László Baranyi Tóthi. Pető Gréczi (Mankovics) Szabó N. (Csizmadia) Viszmeg(Gyurkity) Rab (Nagyapáti) Mezei (Körbei) Juhász R. Palást Kovács N. Bíró (Dombi) Kocsis B. (Csernik 1.) SiberZ. Hortobágyi Kárpáti (Kapitány) Sánta JuhászT. H. Szabó Mészáros Sánta (Vér) Fogarasi (Kocsis T.) Tholt (Jókai) Molnár Miókovics (Aranyos) Perity Dányi Hercz (Szvoreny) Szilágyi Pozsár Nyakocza (Kontár) Szalai (Szegedi) Polgár Szitás Kasza Gubányi Pencz Veverka (Kölcze) Szikora Bekő Kovács Szalontai (Tóth Z.) Konkoly Tóth Edző: Játékosedző: Szakmai vezető: Edző: Sípos Gillich TorbaveczJózsef Tóth István Szabó Károly Vízteleki János Edző: Edző: Edző: Játékos edző: Edző: Edző: Jakabszállás, 100 néző. Vezette: Fülöp József Helvécia, 100 néző. Vezette: Kaszala (Bor­Siber Mátyás Máté Gábor Zrínyi István András Gábor Sánta Tamás Horváth Ferenc (Kovács D., Szécsényi). Gól: H. Szabó, ill. Ko­bényi, Törőcsik). Gól: Fogarasi, Rontó, Bugac, 100 nézó. Vezette: Varga (Rátkai, Érsekcsanád, 200 néző. Vezette: Wittmann Szeremle, 250 néző. V.: Pákolicz (Tamás, vács N. Sárga lap: Kátai, Török, Torbavecz, ill. Szalai. Sárga lap: Nyakocza, Dobosi, ill. Horváth). Gól: Szikora 3, Szabó N., Szabó T, (Stefánovics, Kovács). Gól: Miókovics, ill. Hagymási). Gól: Sánta, Konkoly, Csongor, ill. Papp. Piros lap: Kánisz. Kitűnt: Székely, Ba­Fejes, Fogarasi. Kitűnt: Fehér, Bodor, Far­Tarjányi, ill. Apró. Sárga lap: Turcsányi. Ki­Gillich. Sárga lap: Kiss, Koch, Kárpáti, ill. JuhászT., Veverka. Sárga lap: Kővári, Újházi, ill. ranyi, H. Szabó, Kátai, ill. Kovács N. kas, ill. Fejes, Rontó, Sztojanovics. tűnt: Szikora, Szabó N., Polgár, Grezsa, ill. Tóth K. Kitűnt: Koch, Kiss, ill. Zsinka, Gubá­Mamuzsics, Tóth, Hercz, Végh. Piros lap: Győrfi. Ifjúsági eredmény: 1­1. Ifjúsági eredmény: 2-2. Szitás. Ifjúsági eredmény: 2-3. nyi. Ifjúsági eredmény: 5-2. Ifjúsági eredmény: 2-5. STADLER MEGYE II. DEL Kelebia-Hajós 1-2 (0-2) Bácsborsód ­Mélvkút 5-2 (2-0) Nagybaracska ­Csávolv3-l (2-0) Kelebia: Hajós: Bácsborséé: Mélykút Nagybaracska: Csávoly: Kollár Á. (Patocskai) Tihanyi Szöllősi Gavlik Mikolás (Királyi.) Molnár Dulics Ruff Varga Papp Somogyi Z. Balogh J.(Barta) Gémes Stoffer Bognár (Török) Puskás Nagy A. Katymaracz(KissP) Kollár A. Gyöngy Győré Bényi (Bállá) Balics KissR. Ronyecz Huber Hamóczi Kamara Rádóczki Király J. Ürmös Nádasdi G. Mojzes Szabó Császár Gémes Bereczki (Révész) (Nádasdi P.) Cs. Kovács (Simon) Snyehola Szőcs (Kubovics II.) Salamon Fodor (Erdélyi) Tamaskó Cifra Vörös Tóth Gy. (Tóth G.) Kárpáti Tartott Vinkó Merkler (Csúcs) Velez Slezák (Braun) Wittner(Dékány) Kovács Nasz(Birgány) Rácz Kiss Kanizsai (Cseh) Ercsényi (Balogh 1.) Ferencz Gombkötő Bulla (Orosz) Horváth (Kürtös) Székely Romsics (Horváth) Czuczu (Ginál M.) Játékosedző: Edző: Edző: Játékosedző: Edző: Edző: Dulics József Ginál Gábor Váits Zoltán Velez Attila Vanó Sándor Kiss Róbert Kelebia, 100 néző. Vezette: Rácz (Tóth P., Bácsborsód, 100 néző. Vezette: Tamás (Vén, Nagybaracska, 150 néző. Vezette: Állaga Vigi). Gól: Révész, ill. Tamaskó, Czuczu. Sár­Csere). Gól: Cifra 2, Győré, Harnóczi, Bulla, (Horváth T„ Bella). Gól: Székely 3, ill. Király J. ga lap: Ürmös, Dulics. Kitűnt: Dulics, Révész, ill: Snyehola 2. Sárga lap: Varga, Rácz, ill. Sárga lap: Szőcs, Tóth G., ill. Molnár. Kitűnt: Ronyecz, ill. Tihanyi, Stoffer, Huber. Gavlik, Puskás, Kamara. Kitűnt: Harnóczi, Székely, Balics, Tóth Gy., Somogyi Z., ill. Kiss Ifjúsági eredmény: 0-2. Merkler, Rácz, Bulla. Ifjúsági eredmény: 1-2. R., Salamon. Ifjúsági eredmény: 4-1. Gara - Baiaszentistván 1-1 (0-1) Császártöltés i-Faisz 9-0 (5-0) Katvmár - Sükösd 0-4 (0-4) Gara: Bajaszentistván: Császártöltés: Fájsz: Katymár: Sükösd: Szabó Farkas Ámann M. Szabó(Benke) Pillér T. Szabados (Kernya) Antal Zs. Csabai (Schweibert) Tóth Rasztik P. Molnár Varró K. (VarróJ.) Puskás Árvái Máté Rasztik V. Marusa Szemerédi Losonczi (Gergity) Májer (Varga) Tamaskó Rákity Matity Csontos Káli Schindler Póta Pillér L. (Nagy) Bosnyák(Kutyka) Koller (Holczer L) Hamvas (Nyisztor) Berger Tanyó Hebők Krix (Zsikó) Bakai 0. Csobolya Vata Gáncs (Csi re) Pilcsuk Kovács Császár Szabó (Holczer Cs.) Filus G. Blahó Vadászlaki Gazsi Antal D. Margit (Radics) Herczeg Kékesi (Pálmai) Győré Halász Hetyei (Antal T.) Török Filus A. Szabó Ribár (Horváth) Pesti Kerezsi Rigó (Kristolovics) Kovács (Ámann K.) Szász(Végh) (Nothof) Tamás (Fekete) Györgye Kőműves Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szemerédi Imre Szólik Gábor Verba József Pólyák Antal PillerTibor Nagy Endre Gara, 220 néző. Vezette: Tóth 1. (Pólyák, Fe­Császártöltés, 250 néző. Vezette: Állaga (Priki­Katymár, 150 néző. Vezette: Minda (Barát, kete). Gól: Antal Zs., ill. Margit Sárga lap: dánovics, Nasz). Gól: Herczeg 5, Kovács 2, Mester). Gól: Halász 2, Matity, Gazsi. Sárga Antal Zs., ill Szabó, Hamvas, Puskás. Kitűnt: Filus G., Györgye. Sárga lap: Berger, ill. Tamas­lap: Hebők, Győré, ill. Tamás, Zsikó. Piros Szabó, Szemerédi, Antal Zs., Varró K., Koller, ill. Farkas, Szabó. Ifjúsági eredmény: 3-0. kó. Kitűnt: Herczeg, Kovács, Filus A., Filus G., I. Benke, Máté. Ifjúsági eredmény: 5-0. lap: Matity. Kitűnt: Halász, Bosnyák, Gazsi. Ifjúsági eredmény: 1-4. Labdarúgó Stadler megye II. Dél 1. Császártöltés 25 22 1 2 99-17 67 2. Szakmár 24 19 1 4 61-33 58 3. Hajós 24 18 3 3 58-27 57 4. Sükösd 24 15 4 5 63-33 49 5. Kelebia 25 14 4 7 52-37 46 6. Szeremle 25 10 8 7 47-34 38 7. Nagybaracska 25 11 1 13 43-43 34 8. Bácsbokod 23 10 3 10 50-49 33 9. Mélykút 24 9 4 11 41-62 31 10. Érsekcsanád 25 7 7 11 32-39 28 11. B.szentistván 24 8 4 12 34-50 28 12. Katymár 24 7 4 13 29-46 25 13. Felsőszentiván 24 6 7 11 50-69 25 14. Fájsz 24 5 4 15 35-65 19 15. Gara 24 4 6 14 29-48 18 16. Csávoly 24 3 7 14 31-60 16 17. Bácsborsód 24 3 2 19 30-72 11 Szabadnapos: Felsőszentiván