Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-09 / 57. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 9., HÉTFŐ SPORT 15 Skaliczki szégyellte magát kézilabda Fontos pontot adományozott a Kecskemét a Battának Vladiszlav Veszelinov (5) időnként remek dolgokat produkált, ám gyakran ordító helyzeteket hagyott ki A magyar atléták fedett pályán túlteljesítették a minimális elvárást A dobogót is elérhetőnek tartot­ta, ezért kicsit csalódott Kürthy Lajos, a torinói fedett pályás Eu- rópa-bajnokságon ötödikként végzett magyar súlylökő. A 22 éves versenyző első felnőtt-világ­versenyén egyéni csúcsot ért el.- Az elvárás a nyolcas döntő volt. Örülök az 5. helynek, hi­szen nem sokan szoktak világ- verseny döntőjében kétszer is egyéni csúcsot javítani. Ugyan­akkor egy kicsit csalódott va­gyok, mert ha jobban sikerül a forgásom, érmet is szerezhettem volna - mondta Kürthy. Dörnbach Ildikó szövetségi ka­pitány: - Egy döntős hely volt a cél, ezalatt én az első nyolcat ér­tettem, de végül két finalistánk volt: Kürthy Lajos és Minczér Al­bert. Néhány hiányzóval kiegé­szülve ezek a fiatalok azok, akik­re építeni lehet. Versenyzőim lát­hatták, hogy az európai élme­zőny nincs olyan messze, sok po­zitív tapasztalatot szereztek. ■ Tizenöt ponttal mutatkozott be az ausztrál center Utolsó másodpercben kapott ko­sárral, 82-80-ra vesztette el a Paksi Atom elleni szombati ed­zőmeccset az Univer-Kecskemét kosárlabdacsapata. Zsoldos And­rás együtteséből sérülés miatt nem lépett pályára DeAndre Haynes és Szabó Zsolt; Játszott viszont Matthew Knight, az új ausztrál center, aki bemutatko­zásként 15 ponttal terhelte meg az Atomerőmű kosarát. A Magyar Kupában már nem érdekelt két vetélytárs szerdán, 18.30-kor a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban ismét megmérkőzik egymással. ■ Matthew Knight: 15 pont Pakson Nem sikerült nyernie ha­zai környezetben a Buda­pest Bank Kecskemét KC férficsapatának. A Száz­halombatta elléni döntet­lennel lépéshátrányba ke­rült a nyolcadik helyért folytatott küzdelemben. Rajtmár István Az első percek büntetőcsatát hoz­tak: az első hét percben 7 hetest végezhettek el a vetélytársak! A hazai oldalon az elsőt Do- bardzsijev belőtte, az ellennél Kiss Ádám lövését hárította Ko­vács Róbert, majd Veszelinov is betalált, 2-0 a kecskeméti csapat­nak. Dobó szabálytalansága mi­att emberhátrányba került a ven­déglátó, amit gólokkal büntettek és egyenlítettek a battaiak, 2-2. Látszólag sokkal jobb játék­erőt képviselt a Kecskemét, ám játékosai rengeteget hibáztak, éppen ezért a szívósan és lelke­sen küzdő vendégek ott lihegtek a házigazda nyakán. Szembetű­nő volt a hazai szélsők gyenge teljesítménye: Csorba és a Keke- zovicsot helyettesítő Takács 8 kí­sérletből egyetlenegyszer sem talált a kapuba! A 21. percben 7-5-re vezettek a kecskemétiek. Szélsőket cse­rélt Skaliczki, bejött a két átlövő, Németh Attila és Sutka Norbert, kényszerből Bíró Balázs és Ber­ta Róbert húzódott ki az oldalvo­nal mellé. A félidő vége felé úgy tűnt: érvényesül a papírforma, három gólra nőtt az előny, 11-8. A fordulás után nem várt és kellemetlen fordulat következett: a 40. percben 13- 13-nál egyenlí­tettek a vendégek. Ehhez az is kellett, hogy a második félidő ele­jén két alkalommal emberelőny­be kerüljenek a százhalombatta- iak. Később Veszelinov villant meg, két gyors találatával 17-14 volt az állás. Hát ha még a harma­dik, ordító helyzetét is belövi... Ám nem tette, és Kiss Ádám 17-17-re egyenlített! Négy perccel a vége előtt négy kecskeméti és öt battai volt a pá­lyán. Ilyen reménytelen helyzet­ben talált a hálóba a hazaiak leg­jobbja, Berta Róbert, 22-20. Alig több mint két perccel a vége előtt kétszer is megvillant a friss iga­zolás, Németh Attila, de csak egy gól, 24-23 volt a hazai előny. Kertész hetesből egyenlített, de még fél percig a Kecskemét tá­madhatott. Hiába, ráadásul a vé­gén Dobardzsijev indulatosan belerúgott ellenfelébe, amiért pi­ros lapos kiállítási kapott. NB l-ES FÉRFIMÉRKŐZÉS, Kecskemét, 500 néző. Vezette: Andorka, Hucker. Kecskemét: Kovács R. - Csor­ba, Berta 7/4, Dobardzsijev 3/2, Dobó, Veszelinov 4, Takács 1. Csere: Erdélyi (k), Knezevics (k), Bíró 3, Németh A. 3, Sutka 3, Dengi. Vujasin. Edző: Skaliczki László. Százhalombatta: Pásztor ­Skaliczki László: - Szégyellem magam a csapat nevében is. Gyenge teljesítményt nyújtot­tunk. Keressük az okokat, hogy mi vezetett ide. Zalai, Kertész 7/4, Kiss Á. 5/1, Barnyák 4, Tarnavölgyi 2, Mészáros. Csere: Vitáris (k), Nikolicza 1, Balázs T. 3, Horváth Cs., Marczinkovics 2. Edző: Adorján Gábor. Hétméteres: 8/6, ill. 6/5. Kiállítás: 14, ill. 8 perc. Piros lap: Dobardzsijev. Kitűnt: Berta, Bíró, illetve Pásztor, Kiss Á., Kertész. Eredmények: Mezőkövesd-Győr 26-24, Szeged-Komló 35-23, Du- naferr-Tatabánya 39-31, Csur- gó-B.füred 21 -21, Gyöngyös-PLER 28-27, Debrecen-Veszprém 27-33. A BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDA ÁLLÁSA 1. Pick Szeged 21 20 0 1 657-508 40 2. Veszprém 18 18 0 0 663-434 36 3. Dunaferr SE 20 16 0 4 599-495 32 4. PIER KC 20 14 0 6 563-508 28 5. Debrecen 21 10 2 9 625-604 22 6. Tatabánya 20 10 2 8 592-583 22 7. Balatonfüred 21 10 2 9 553-574 22 8. Mezőkövesd 21 8 3 10 566-611 19 9. Gyöngyös 21 7 2 12 611-655 16 10. Kecskemét 18 7 2 12 573-620 16 11. Csurgó 21 4 4 13 556-607 12 12. Sz.halombatta 21 4 4 13 520636 12 13. Komló 21 3 1 17 551-662 7 14. Győr 21 0 4 17 493-625 4 ■un Szellő horvát ringben is a legjobbnak bizonyult ökölvívás Zágrábban, a Zlatko Ribic-emlékverse- nyen Szellő Imre, a Kecske­méti SC olimpiai ötödik he­lyezett bunyósa a 81 kg-ban bizonyult a legjobbnak, 9:6- os pontozással verte a hor­vát Hrvoje Sepet. Szász Emese és a férfi párbajtőrcsapat sikere vívás Szász Emese sikeré­vel ért véget a németorszá­gi Tauberbischofsheimban rendezett női párbajtőr-Vi- lágkupa. A magyar váloga­tott nyerte a stockholmi fér- fipárbajtőr-Világkupát. Bedák Zsolt egyhangú pontozással nyert ökölvívás A Boksz Világ- szervezet profi Európa-baj- noka lett kispehelysúlyban Bedák Zsolt. A 25 eszten­dős magyar öklöző hivatá­sos karrierje első címmér­kőzését vívta meg sikerrel Drezdában a spanyol Franklin Teran ellen. Megdőlt a világcsúcs kétszáz méter gyorson úszás Az olimpiai bajnok Federica Pellegrini 1:54.47 percre javította saját világ­csúcsát 200 m-es női gyors­úszásban Riccionéban. Az olasz versenyző az előző re­kordot a pekingi döntőben érte el, akkor 1:54.82 perc alatt teljesítette a távot. Hazai sikerrel ért véget a Pannon Kupa kézilabda A magyar női vá­logatott megnyerte a Pan­non Kupát. A mieink a szlo­vének elleni, ózdi meccsen 37-25-re, a svédek elleni miskolcin pedig 31-29-re győztek. Görbiczék mögött a svédek végeztek a 2., a szlovének a 3. helyen. Ismét hazai parketten a kecskeméti együttes labdarúgás NB I-es futsal- mérkőzést játszanak ma 20.30-kor a kecskeméti Messzi-sportcsarnokban. A Hírős Futsal Club SE ellen­fele az Üllő FC Cső- Montage csapata lesz. Budapest Bank Kecskemét KC-Százhalombatta 24-24 (11-8) A bolgár teniszválogatott legyőzte a Baranyi-gárdát Gólkülönbség döntött a szeltek javára vízilabda Két találat hiányzott az olimpiai aranyérmes tornagyőzelméhez A magyar férfi teniszválogatott 3-2-re alulmaradt a bolgárokkal szemben a tenisz Davis Kupa Euro-Afrikai Zóna II. csoportjá­nak első fordulójában, Győrben. A mieink már pénteken hát­rányba kerültek, mert Balázs At­tila és Kellner Ádám is elveszí­tette egyesét. Bár Kellner bátran és időnként jól játszott, ez is ke­vés volt a 17 éves tehetség, Gri- gor Dimitrov ellen. Szombaton aztán a Bardóczky Kornél - aki­nek valamennyire rendbe jött a lovaglóizom-húzódása -, Varga Róbert kettős öt játszmában ver­te ellenfelét - visszahozva ezzel a magyar esélyeket. A tegnapi első egyesben Ba­lázs Attila nagy csatában kika^ pott Dimitrovtól, s ezzel a bolgár válogatott 3- 1-es, behozhatatlan előnyre tett szert.- Sokkal jobban játszottam, mint pénteken, de sajnos az ötö­dik játszmában már nem tud­tam lépést tartanai az ellenfe­lemmel - mondta a vesztes ösz- szecsapás után Balázs, aki az utolsó szettben mindössze négy (!) pontot tudott elérni. Ezt követően Kellner Ádám - tét nélküli mérkőzésen - három játszmában verte Grozdanovot. Baranyi Szabolcs szövetségi ka­pitány legénysége ezzel a vere­séggel a csoportban maradásért osztályozót kénytelen játszani július 10. és 12. között a moldo­vaiakkal. ■ Az olimpiai bajnoki címvédő ma­gyar férfiválogatott második lett az egri Volvo Kupán, miután a vasárnapi zárókörben 11 helyett „csak” 9 góllal verte az Egyesült Államok Pekingben ezüstérmes együttesét, s a szerbek elleni 11- 11-es döntetlen után rosszabb gólkülönbségével az ötkarikás bronzérmes mögé szorult. Eredmény: Magyarország- Egyesült Államok 13-4 (3-0,5-1, 1-0, 4-3). A góldobók: Varga Dé­nes 5, Szívós 3, Hosnyánszky 2, Hárai, Kis G., Mátyás 1-1, illetve Smith 2, Hopkins, Wright 1-1. Kemény Dénes szövetségi ka­pitány: „Az olimpiai ezüstérmes ellen nem lehet 10 gólos győzel­met tervezni. Persze, terveztük és megpróbáltuk. Sajnálom a közönséget, hogy nem sikerült megnyerni a tornát. A végjáték­ban egyetlen támadást kellett volna kivédekezni. Arra kértem a fiúkat, hogy ezt úgy tegyék meg, hogy tudjunk indulni. Saj­nos az ellenfél kapott egy erősen vitatható előnyt. Fantasztikus mérkőzést játszottunk a szerbek és az amerikaiak ellen, a vártnál sokkal közelebb vagyok a válo­gatott keret kialakításához.” A befejező nap másik mec­csén Szerbia válogatottja 12-3- ra győzte le Románia legjobbja­it, s megnyerte a tornát: 1. Szer­bia 7 pont (34-19), 2. Magyaror­szág 7 (33-19), 3. Románia 3,4. Szívós Márton remek napot fogott ki: 3 gólt lőtt az Egyesült Államoknak Egyesült Államok 0 ponttal. ■