Petőfi Népe, 2009. március (64. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-09 / 57. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. MÁRCIUS 9., HÉTFŐ SPORT 13 Kunszállás - N.nádudvar2-l(l-l) Kunszállás: Nemesnádudvar: Csikós László N. Zs. Juhász (Teljék) Kovács Kádár Barta Fekete Báló Borbás Harsányi Rádi Vinter B. Bertus Szahler Koleszárik Kertész Á. (Kertész G.) Melchner Szabói (Pataki) (Vinter Z.) PöszmetZs. Keszthelyi Cseh Sziegl Edző: Edző: Kertész Gábor Gojtán István Kunszállás, 150 néző. Vezette: Aradi (Vén, Tóth 1.). Gól: Zs. Juhász, Pataki, ill. Sziegl. Sárga lap: Borbás, ill. Szahler, Kertész Á. Ki­tűnt: Kádár, Pöszmet, Cseh, Fekete, ill. Vinter B. Szahler. Ifjúsági eredmény: 1-2. Akasztó­Solt 3-1 (1-0) Akasztó: Solt Németh Zs. Bita Varga B. Molnár Lehota Márics Németh Á. Ruppert Juhász Horváth Meggyes Berényi JudákV. Széles Nagy (Tóthi) Salamon Supka R. Unyi Supka B. Tóth Zs. (Sallai) Varga Z.( Turcsik Bodrobina) (Prókai) Edző: Edző: Újvári Gábor Bodóczki Sándor Akasztó 300 néző. Vezette: Somodi (Kucsera, Minda). Gól: Supka, JudákV., Juhász, ill. Salamon. Sárga lap: Supka R., Meggyes, Németh Á„ Varga B., ill. Horváth, Sallai. Piros lap: Németh, ill. Ruppert. Kitűnt: Meggyes, Supka R., Nagy, Juhász, Varga, ill. Salamon. Ifjúsági eredmény: 2-0 Kalocsa - Kiskunhalas 1-1 (1-0) A rutin győzött a fiatalság felett S' labdarúgás akker tüzép megyei i. osztály Élvezetes, jó focit mutattak be a csapatok Nem látszott meg a csapa­tok formáján, hogy ez volt az első tavaszi mér­kőzés. Jó iramú találko­zón mindent beleadtak a játékosok, remekül ki­szolgálták a közönséget. Szentirmay Tamás Nem a megszokott kunszállási öl­tözőben készült Kertész Ádám. A fiatal játékos - kalocsai tanulmá­nyai miatt - Nemesnádudvarra igazolt. A megilletődöttség azon­ban nem látszott meg a játékán azért, mert a régi társak és a test­vére ellen kellett futballoznia. A találkozó elején csak kóstol­gatta egymást a két csapat. Igazi helyzetet nem tudtak kialakítani a csatárok. A hazaiak rutinos já­tékosait jól semlegesítette a ven­dégek fiatal védelme. Az első iga­zi helyzetek a nádudvariak előtt adódtak. Az egyik ilyenből sike­rült is a Bajáról visszaigazolt Sziegl Gábornak a hálóba talál­nia. Úgy tűnt, hogy vendég veze­téssel zárul a félidő, de az utolsó percben - a nádudvari szurkolók által vitatott szabadrúgásból - egyenlítettek a kunszállásiak. A második játékrészben még élvezetesebb lett a játék. A haza­iak mindjárt a félidő elején ki­hagytak egy nagy helyzetet Zs. Juhász révén, amire szintén egy kihagyott helyzettel válaszoltak a vendégek. A kunszállásiak győztes gólját a csereként beállt Pataki szerezte köszönhetően gyorsaságának. Az előny felpap­rikázta a hazaiakat, bár a vendé­gek sem adták fel a reményt, de ekkor már többet volt a labda a nádudvariak térfelén. A mérkő­zés utolsó perceiben Lászlónak volt két hatalmas védése, amivel jóvá tette azt a bakit, amit az első gólnál vétett. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszot­tak jobban. A két Kertész csak néhány percet töltött a pályán együtt, mert Gábor nem sokkal a lefújás előtt, csereként állt be. A találkozón a rutin diadalmasko­dott a fiatalság felett. Talán a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Mestermérleg Percről percre 31. perc-. Keszthelyi kiváló lab­dát adott Szieglnek, aki két vé­dő mellett kisodródva is a ka­puba tudott találni, 0-1. 44. perc: Zs. Juhász 19 méteres szabadrúgása a bal alsó sarok­ban kötött ki, 1-1. 73. perc: Egy előrevágott labdá­val Pataki futott el a jobb szé­len, lövése a kapufáról pattant a hálóba, 2-1. 88. perc: Borbás közeli lövését bravúrral hárította a nádudva­ri hálóőr. 89. perc: Térjék öt méterről le­adott lövésénél ismét a vendég kapus sziporkázott. Akker Tüzép megyei I. osztály 1. Kalocsa 15 10 3 2 36-17 33 2. Soltvadkert 15 10 2 3 29-12 32 3. Kiskőrös 15 8 5 2 25-13 29 4. Kunszállás 15 8 4 3 38-18 28 5.Ladánybene 14 8 3 3 32-20 27 6. Harta 15 7 3 5 40-26 24 7. Tompa 15 7 2 6 22-18 23 8. Solt 15 5 5 5 19-18 20 9. Bácsalmás 15 6 2 7 17-22 20 10. Kiskunhalas 15 5 3 7 24-27 18 11. Akasztó 15 4 3 8 24-32 15 12. Dusnok 15 3 5 7 19-41 14 13. Kerekegyh. 15 3 3 9 18-30 12 14. Tiszakécske 15 2 3 10 14-43 9 15. N.nádudvar 15 2 2 11 20-40 8 Szabadnapos: Ladánybene KERTÉSZ GÁBOR: - Az első fél­időben meglepett bennünket a fiatal nádudvari csapat. A má­sodikjátékrészben, úgy gondo­lom, hogy mentalitásban, erő­ben felülmúltuk ellenfelünket, és megérdemelten szereztük meg a három pontot gojtán ISTVÁN: - Küzdelmes mérkőzésen egy jó ellenfél el­len sajnos vereséget szenved­tünk. Nem akarom értékelni a játékvezetők munkáját, de úgy gondolom, hogy mind a két hazai gól előtt hibáztak, ez pedig befolyásolta a mérkő­zés végeredményét. Tompa ­Soltvadkert 1-1 (0-0) Harta - Dusnok 5-1 (4-0) T.kécske - Kerekegyháza 1-2 (0-1) Kiskőrös ­Bácsalmás 0-0 Tompa: Soltvadkert Harta: Dusnok: Tiszakécske: Kerekegyháza: Kiskőrös: Bácsalmás: Zsemberi Hatvanyi Kovács Bakula Terjéki Kása Mlinkó Géczi Bálind Korsós Bálint (Kövesdi) Sánta Tapodi Gyenes(NagyZ-) Aszódi Varga Mezedi (Pálfi) TóthR. Czigler Kristály Kőműves Pálinkás Somlyai Zarics Kiss Hirsch-Duzmath Mihalikl. (Sátrán) Sáfrány Kocsis Sárközi (Schiszler) Rothflug Kosa(Lukács) Szarka Szabadi (Gutmann) MihalikJ. Palla (Habony) Hugyecz Füleki Vujevics Szabó Marton Ivancsán Bierer Forgó Balogh Mokriczkij (Cs. Kovács) Horváth I Kelemen ifj. Csehi Bogárdi Horváth (Orosz) Bagó (Polgár) Pecznyik (Tóth G.) Bögre Tumbas Papp Csehi (Ispán) Borbély Bagi Juhász Rózsa Berényi Béleczki Tóth Ä. Reitmann (Berberovics) Mérész Virágh Dedák P. Rudics (Mantz) Fenyvesi Török Koch (Lázár) Hencz TóthT. Szabó (Nagy G.) Markó Barcsák E. (CsamangoJ Gillich Kovács (Lisztmaier) Maros (Jagicza) Lukács (Kiss) Árva (Széchenyi) Kriska Barcsák G. . Maravic Edző: Edző: Edző: Szakmai vezető: Snyehola Edző: Edző: Sümegi József Horváth Péter Szatmári János Márton Pál Edző: Edző: Zorán Kuntics Kis Péter Szlovák László Florin Nenad Harta, 180 néző. Vezette: Rácz(Stefanovits, Tiszakécske, 100 nezo. Vezette: Tóth Cs. Kiskőrös, 100 néző: Vezette: Körösi (Zsebő, Bánfi). Gól: Csamangó, ill. Török. Sárga lap: Atyánszki). Gól: Koch, Kovács, Reitmann, Csehi, Lisztmaier, ill. Hencz. Kitűnt: Csehi, (Pocsai, Péter-Szabó). Gól: Mérész, ill. Virágh, Szabó. Sárga lap: Bagi, ill. Kocsis, Balogh, Szöllősi). Sárga lap: Aszódi, Rózsa, ill. Géczi, Rudics. Kitűnt: Pecznyik, Mokriczkij, Markó, Kovács, Czigler, Duzmath, ill: MihalikZs, Ma­Polgár. Kitűnt: Terjéki, Kőműves, ill. Virágh, Aszódi, ill. Géczi, Rudics. Kelemen, Török. Ifjúsági eredmény: 1-2. rosi. Ifjúsági eredmény: 0-5. Szabó, Kocsis. Ifjúsági eredmény: 1-3. Ifjúsági eredmény: 5-0. A fiatal Kertész Ádám (középen) nagy harcot vívott korábbi csapattársával, a tapasztalt Bertus Henrikkel Kalocsa: Kiskunhalas: Dávid Cs. Kovács Kovács L. (Boros) Rencsár (Répási) Szakács Barna Kárász Kerekes Bogdán Mácsai Csábi Farkas Ábrahám Balogh Mészáros Tóbiás Balkó Frei (Pajkovics) Balia Ficsór Varga (Naftz) * Brinza (Kitl) Edző: Edző: 4Hérton Zsolt Czifrák András Kalocsa, 150 néző. Vezette: Apró (Filus N., Palcsik). Gól: Tóbiás, ill. Palkovics. Sárga lap: Tóbiás, ill. Rencsár, Balkó. Kitűnt: Barna, Mácsai, Balogh, ill. Ficsór, Kárász, Ábrahám. Ifjúsági eredmény: 3-2. Agyrázkódást szenvedett a halasi labdarúgó Tízre fogyatkozva is biztosan nyertek labdarúgás A második félidőben megmutatkozott, hogy többet edz a KTE Hét centiméteres repedés keletkezett a focista fején Két, szerencsés kimenetelű bal­eset is történt a Kalocsa-Kiskun- halas-mérkőzésen. A 10. perc­ben Bállá Mihály lekönyökölte a vendégek kapusát, Cs. Kovácsot, akinek ennek következtében fel­repedt a szája, betört az orra, és két foga is meglazult. A hálóőrt hosszú percekig ápolták. A második félidőben, szintén a 10. percben a halasi Balkó vit­te fel a labdát, az ötösnél ütközött a hazaiak kapusával, Dáviddal. Esés közben az egyik visszafelé futó védő térde eltalálta a csatár fejét, aminek következtében el­vesztette az eszméletét. A men­tők kórházba szállították. Az el­sődleges orvosi vélemény sze­rint agyrázkódást szenvedett. ■ Elfogyott a Kiskunfélegyháza ere­je, és majdhogyném kiütéses ve­reséget szenvedett a „kis KTE-től”. KECSKEMÉTI TE-KISKUNFÉL- EGYHÁZI HTK 4-1 (1-1) NB IITas labdarúgó-mérkőzés, Alföld csoport. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Orosz. Kecskemét: Rácz J. - Pelicsics, Visinka, Gyagya, Urbán - Ábel Zs., Kiss L. (Kiss K.), Borsos (Di­ós), Szilágyi - Kormos, Kucsár (Kiss J.). Edző: Szabó István. Kiskunfélegyháza: Borbély - Lénárt, Valkovics, Nemes, Tóth I. | - Cseke, Újvári, Keller, Szalai ^ (Vidéki) - Drozdig (Czibolya), 8 Szabó A. Edző: Lódi László. % A 30. percben lehetett feljegyez- § ni a meccs első szögletét és első Lénárt Máté (balról) harcol a kecskeméti Borsos Csabával gólját is: Szilágyi adott be jobbról, Gyagya 7 méterről a keresztléc alá fejelt, 1-0. Tíz perccel később egyenlítettek a vendégek: Keller 20 méterről, szabadrúgásból te^ kert a bal alsóba (1-1) felavatva ezzel a kapuba frissen beálló Kiss Jánost. A gólt megelőzően ugyan­is kiállították Ráczot, miután a ti­zenhatoson kívül kézzel ért a lab­dához. A szünetben alapos fejmo­sás volt a kecskeméti kispadon. Ráadásul hatásos: a 75. percben Kormos tizenegyesből lőtt jobbal a jobb alsóba, 2-1. A 85. percben Gyagya csavart 16 méterről, sza­badrúgásból a bal felsőbe (3-1), a találkozó utolsó pillanataiban pe­dig Kormos bólintott 3 méterről a kapu közepébe, 4-1. ■ B. K. Kétjátékos is megsérült a Kiskő- rös-Bácsalmás-mérkőzésen. Sárközi Attila, a hazaiak rutinos játékosa a pálya közepén hátul­ról belefejelt ellenfele fejébe, aminek következtében hét cen­timéter hosszan a halántéka fe­dett felrepedt a fejbőre. A játékos csak saját magát te­heti felelőssé az esetért. Nagy rössel próbálta megszerezni a labdát, de a bácsalmási játékos már elfejelte előle, így semmi esélye sem volt annak, hogy övé legyen. A vendégcsapatnál is történt' egy sérülés. Rudicsot senki sem zavarta, de egy rossz mozdulat miatt letapadt a lába, és szalag- szakadást szenvedett. ■