Petőfi Népe, 2008. szeptember (63. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-09 / 211. szám

14 PETŐFI NÉPE - 2008. SZEPTEMBER 9., KEDD SPORT Rangadót nyertek a vendég lakitelekiek labdarúgás - pou-FARBE MEGYEI ii. osztály Izgalmas lett a mérkőzés utolsó tíz perce A két szomszéd település találkozója mindig nagy csatát hoz, presztízs mér­kőzésnek számít. Az utóbbi években hazai pályán műi­dig a nyárlőrinciek nyer­tek. Most fordult a kocka. Szenürmay Tamás Az első percekben magukhoz vették a kezdeményezést a lakitelekiek. Tetszetős focit ját­szottak, és egy korszerű támadás után sikerült is megszerezniük a vezetést. Még öt perc sem tel el, és újabb találattal növelték az elő­nyüket: Kovács és Mata összjá- téka után az utóbbi nagy gólt lőtt Varga kapujába. A második félidőben a hazai­aknak esélyük volt a szépítésre, de Bimbó tizenegyesét Körtvé­lyesi védte. Kalics segített a lőrincieknek és lőtt a saját kapu­jába. Ez lökést adott a hazaiak­nak, mert ezt követően egészen más focit játszottak. Bátran tá­madtak, és veszélyt is jelentettek a lakiteleki kapura. Egy ellentá­madás után most már nyárlőrinci játékos vette be a vendégek kapu­ját. Az utolsó tíz perc izgalmasra sikeredett. A hazaiak mindent megpróbáltak, hogy egyenlítse­nek, de a vendégek jól állták a rohamokat. Az első félidőben nagyszerűen játszottak a lakitelekiek. A máso­dik félidőben viszont már nem azt a teljesítményt nyújtották, mint az elsőben. A hazaiak csak a szépítő gól után játszottak úgy, ahogyan az egész mérkőzésen kellett volna. Ez viszont kevés volt ahhoz, hogy pontot, ponto­kat szerezzenek. Kkfh. Vasutas - Bugac 2-0 (0-01 Kkfliázl Vasutas: Pelikán Dinnyés Csincsák Cseke Dongó Abonyi (Nemcsok) Vidéki (Nagy) Dömötör (Horváth) Polgár Gulyás Seres(Fütyü) Bugac: Rokolya Szele Grezsa Tholt Szabó L. (Jókai) Kovács Tarjányi Szabó N. (Szabó T.) Szabó Á. Seregély Koncz Edző: • Edző: Siber Mátyás Kovács György Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Kollár (Király, Sörös). Gól: Fütyü 2. Sárga lap: Csin­csák, Horváth, Gulyás, Dömötör, ill. Szabó N., Szabói, Seregély, Szele. Kitűnt: Polgár, Fütyü, ill. Seregély, Grezsa. Ifjúsági eredmény: 4-1. Helvécia - Tiszaatoár 2-0 (1-01 Helvécia: Halasi Vér Barci (Dombi) Hardi Horváth (Dobos) Boros (Szapu) Marosvölgyi Gartner (Reibl) Szabó Farkas NyakÓGza (Bodor) Tiszaalpár: Verebélyi Németh Kovács(Patak) Törőcsik (Borsi) Túri Fábián (Török) Pásztor (Palásti) Hekkel Babita Baranyi László Edző: Edző: Bodrozsán László Kása István Helvécia, 100 néző. Vezette: Kiss L. (Palcsik, Bánáti). Gól: Hardi, Szabó. Kitűnt: Halasi, Farkas, Marosvölgyi, Hardi, ill. Kovács. Ifjúsági eredmény: 3-1. Csólvospálos - Kunfehértó 3-2 (1-1) Csólyospálos: Nadrai Orvos (Novikov) Andricz (Somogyi) Szekeres P. (Varga) Mihalkó Répás S. Tálas (Gurdics) Csikós Farkas (Szekeres J.) Harkai Baranya Kunfehértó: Német Berki Hérány Dávid (Lajkó) Szabó Tóth Maczkó Tarjányi Kiss (Mészáros) Grácz (Brinszki) Bozsóki Edző: Edző: Göczö Zsolt Bodor László Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Minda (Bánfi, Csontos).-Gól: Orvos, Répás S., Sze­keres P„ ill. Kiss, Lajkó. Sárga lap: Répás S., ill. Szabó, Tarjányi, Kiss, Lajkó. Kitűnt: Harkai, Orvos, Csikós, Szekeres P., ill. Maczkó, Tóth. Ifjúsági eredmény: 4-0. KLC - Pálmonostora 0-4 (0-31 Kecskemét Pálmonostora: Bállá Mindák S. Juhász (Hajagos) Kovács L Komonyi Papp Csizmadia Siós Héjjas Földesi (Szeri) Jónás Tamási Spitzer (Halász) KovácsN. Szalai (Kovács S.) Terecskei Póth Kapás (Kiss) Tóth Bodor Bíró (Mészáros) Pozsár Edző: Edző: Karakas Ferenc Fehér László Kecskemét, 150 néző. Vezette: Herczeg (Patyi, Kohajda). Gól: Soós, Pozsár, Póth, Tóth. Kitűnt: Héjjas, Szalai, ill. Tóth, Kovács N., Pozsár. Ifjúsági eredmény: 3-1. Orgovánv - Tabdi 4-0 (2-01 Orgovány: ______ Je len (Varga) Csemik I. Pécsik Kocsis B. Seres (Kocsis!) Fejes (Mankovics) Péntek Gréczi (Szegedi) Hugyecz (Sárai) Csernik Cs. Szalai Tabdi: Nagy Bonea Doszpod Lukács (Szekér) Szabó Fábián Ámann Mezei K. Gaál (Galántai) Szlovák (Horváth) Font Edző: Edző: Vízteleki János Bácsi László Orgovány, 200 néző. Vezette: Varga (Tamás N., Tamás R.). Gól: Csemik 1.2, Szalai, Gré­czi. Sárga lap: Szegedi. Kitűnt: Csemik L, Pécsik, Kocsis B., ill. Mezei, Szabó. Ifjúsági eredmény: 2-1. Jakabszállás - Városföld 1-4 (1-21 Jakabszállás: Városföld: Kovács F. Gulyás (Székely) Kiss J. (Kovács A.) Kánisz (Torbavecz) Baranyi (Mellék) Palásti (Vígh) Kátai Törtelei Török Átrak Szilágyi Vörös Almási (Kovács Z.) Balogh Szabó(Puskás) Kiss (Lovas) Farkas (Domokos) Marosvölgyi Kertész Jaskó Sáfár Nagy Edző: Edző: Torbavecz József SáfárSándor Jakabszállás, 80 néző. Vezette: Berki (Ártim, Polgár). Gól: Kátai, ill. Jaskó, Farkas, Kertész, Domokos. Sárga lap: Gulyás, Kovács A., ill. Jaskó. Kitűnt: Kovács F., ill. Nagy, Jaskó, Kertész, Farkas. Ifjúsági eredmény: 8-4. Dunavecse - Ballószög 8-1 (3-0) Dunavecse: Ballószög: Kovács Kothencz Polánszki Verbóczki (Pandúr) Orosz Oszlánszki (Kövesdi) Szabó (Csehi) Gutman Felföldi Princes (Sallai) Balázsi (Dávid) Nemes Gyönge(Sóvári) Patai Huber Árvái (Turcsányi) Füle (Varrá) Szitás Szalai (Balogh) Simon (Molnár) Sallai András 1. Orgovány 4 4 0 0 18-4 12 2. Pálmonostora 4 4 0 0 10-0 12 3. Kkfh. Vasutas 4 3 1 0 9-4 10 4, Lakitelek 4 3 0 1 11-6 9 5. Dunavecse 4 2 0 2 15-6 6 6. Kunfehértó 4 2 0 2 10-6 6 I Nyárlőrinc 4 2 0 2 9-6 6 8. Városföld 4 2 0 2 8-7 6 9. Csólyospálos 4 2 0 2 6-7 6 10. Helvécia 4 2 0 2 4-9 6 11. Jakabszállás 4 1 1 2 11-11 4 12. Bugac 4 1 0 3 2-5 3 13. Tiszaalpár 4 1 0 3 5-13 3 14. Ballószög 4 1 0 3 5-16 3 15. Kecskeméti LC4 1 0 3 2-13 3 16. Tabdi 4 0 0 4 1-13 0 Edző: Edző: Sümegi József Máté Gábor Dunavecse, 100 néző. Vezette: Hodován (Lang Pólyák). Gól: Sallai 3, Felföldi 2, Szabó, Prin­ces, Balázsi, ill. Huber. Sárga lap: Kothencz, ill. Gyönge, András. Kitűnt: Szabó, Felföldi, Sallai, ill. Nemes. Ifjúsági eredmény: 9-0. Labdarúgó Pollfarbe megye II, Észak LABDARUGÓ STADLER MEGYE II. DEL Szeretnie: Szakmar: Tamási Kővári Újházi (Kómár) Tokodi Csongor Dányi Koch Pencz Tirpák (Konkoly) Majoros (Palkó) Tamasi (Sánta) Maráczi Greksa Breti (Kalló) Romsics (Kovács) Gubányi Balogh Nagyapád (Varjú) András Perity Gillich (Szigeti) Szalontai(Tóth) Edző: Edző: Raffai Rudolf András Gábor Szeremle, 150 néző. Vezette: Filus (Apró, Szvetnyik). Gól: Tirpák, Tokodi, Tamási, ill. Varjú. Sárga lap: Tamási, Majoros, ill. Perity. Piros lap: Maráczi. Kitűnt: Tokodi, Tamási, ill. Greksa. Ifjúsági eredmény: 6-0. Gara - Ersekcsanád 2-0 (2-01 Kelebia - Felsőszentiván 4-0 (2-0) Gara: Érsekcsanád: Kelebia: Felsőszentiván: Szabó Székely Kollár Á Péter Antal Zs. (Bakai T.) Kasza Szántó (Kollár A.) Kovács Szemerédi (Krizsák) Csőzik Szabó (Ferencz M.) Tóth (Schnobl A.) Császár Nagy A. Gémes (Kovács) Répási Bácsi Szabó Patocskai M. Tettinger Viszmeg NagyZ. Ürmös (Erdélyi) Mészáros (Bihari) Bakai 0. (Holczer) Glavatity Miklós Tóth! Csobolya Kovács Dulics Rezsneki Varró (Mózer) Miókovics Fodor Schnobl K. Mészáros (Hetyei) (Vidákovics G.) Bereczki (Révész) Kuthi Ke rezsi Hoffmann Tartott Szabó Gyuriöty(VidákcMcsB.) Edző: Edző: Edző: Edző: Viszmeg István Kernya Tibor Dulics József Szűcs Zoltán Gara, 150 néző. Vezette:: Szűcs (Tamás, Kelebia, 100 néző. Vezette: Tóth P. (Szem, Tóth). Gól: Mészáros 2. Sárga lap: Prikidánovics). Gól: Tartott, Ürmös, Dulics, Szemerédi, ill. Gyurkity. Kitűnt: az egész csa­Fodor. Sárga lap: Tóth T. Kitűnt: Patocskai M. pat, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 0-9. Tartott, Révész, Erdélyi, ill. Kuti, Péter. Ifjúsági eredmény: 3-2. Császártöltés-Sükösd 4-1 (1-11 Faisz-Csávolv 3-0(1-01 Császártöltés: Sükösd: Fájsz: Csávoly: Paplanos Szabados Benke Babicz Árvái Molnár Kutasi (Kupusz) KissR. Májer Marusa MihalikZs. Király Schindler (Kardos) Kazinczi Máté Losonczi Berger Gruber Mihalikl. Kővári Filus A. Angeli (Papp) Varga Pólyák Filus G. Halász Póta Kárpáti K. Herczeg Kovács (Rádiós) Anisity Kárpáti R. Varga (Jánosi) Matity Kékesi (Gyuricza) Bosnyák Kovács (Béleczki) Pesti (Fekete) Szeitz Gémes Györgye Tamás Szász (Sereg) Szabó (Horváth) Edző: Edző: Edző: Edző: Verba József Lógó János Gyuricza János Kiss Róbert Császártöltés, 300 néző. Vezette: Vörös Fájsz, 100 néző. Vezette: Apró (Fejes, Hugyi). (Béleczki, Szilvási). Gól: Györgye 2, Filus A., Gól: Szeitz 2, Szász. Sárga lap: Máté. Kitűnt: Herczeg, ill. Kovács. Sárga lap: Schindler, Filus Szeitz, Szász, Varga, ill. Babicz. G„ ill. Kazinczi, Pesti, Tamás. Piros lap: Grúber. Ifjúsági eredmény: 3-2 Kitűnt: Györgye, Schindler, Berger, Májer, ill. Marusa, Kovács. Ifjúsági eredmény: 2-4. Szeremle - Szakmár 3-1 (3-11 Katvmár - Haiós 1-2 (1-2) Katymár: Palásti Gulyás RasztikV. Rasztik P. Rákity Győré (Hebök) Juhász Ribár Szalai (Vadászlaki) Tóth Kovács Hajós: Tihanyi Ruff Stoffer Bényei Huber Nádasdi Tamaskó Nasz Pesti (Nádasdi) Czuczu Birgány Edző: Edző: PillerTibor Ginál Gábor Katymár, 150 néző. Vezette: Tóth (Narancsik, Vörös). Gól: Tóth, ill. Pesti 2. Sárga lap: Juhász, Tóth, Szalai, Vadászlaki, ill. Stoffer, Huber, Nasz. Kitűnt: Tóth, Juhász, ill. Tamaskó, Pesti. Ifjúsági eredmény: 2-7. Nagyba racska-Bácsbokod 3-1 (1-11 Bácsbokod: Nagybaracska: Mikolás'" * Kazinczi Somogyi Z. (Illés L) TettingerT. (Kölcze) Nagy Ákos Morvái Fekete Füstös Balics Papp Király F. Bosnyák Somogyi T. (Slezák) Győrfi (Anka) Császár Juhász (Mamuzsics) Bánóczki (Gúnya) Győré (Dervaderics Kanizsai (Pintér) D.) Szőcs(Kubovics) Csehó Kovács Veverka Edző: Edző: Vanó Sándor Barákovics István Nagybaracska, 200 néző. Vezette: Serdült (Nasz, Vigi). Gól: Somogyi Z, Illés L,Somo­gyi T, ill. Veverka. Sárga lap: Somogyi Z, So­mogyi T, ill. Csehó Kovács, Veverka. Kitűnt: Mikolás, Somogyi T, Kanizsai, Király F, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 4-1. Bácsboreód-B.szentistván 3-2(1-21 Bácsborsód: Bajaszentistván: Détáry (Petrovácz) Csabai (Hamvas) Puskás Nagy Gergity (Pankovics) Holcer(Radics) Rigó Timer Éber Török Hangya Farkas Varga Faragó (Simon) Hénh Hamóczi Mojzes Bulla Melkler(Barta) Rácz Csúcs (Bognár) Salamon Edző: Edző: Váits Zoltán Szólik Gábor Bácsborsód, 100 néző. Vezette: Kriván (Ba­rátit, Fülöp). Gól: Harnóczi, Salamon, Nagy (öngól), ill. Török 2. Sárga lap: Rácz, Csúcs,' Bulla, Héhn, ill. Puskás, Rigó. Kitűnt: Farkas, Melkler, Faragó, ill. Török, Hangya. Ifjúsági eredmény: 0-1. Labdarúgó Stadler megye II., Dél 1. Kelebia 5 5 0 0 14-3 15 2. Császártöltés 5 4 0 1 23-3 12 3. Mélykút 4 4 0 0 14-8 12 4. Hajós 5 4 0 1 16-12 12 5. Katymár 5 2 1 2 9-9 7 6. Szeremle 5 1 3 1 8-8 6 7. Szakmár 4 2 0 2 8-8 6 8, Bácsbokod 4 2 0 2 9-10 6 9. Bajaszentist. 4 2 0 2 6-11 6 10. Gara 4 1 2 1 6-6 5 11. Csávoly 5 1 1 3 8-12 4 12. Érsekcsanád 5 1 1 3 5-12 4 13. Fájsz 4 1 0 3 9-10 3 14. Sükösd 3 1 0 2 7-10 3 15. Nagybaracska5 1 0 4 10-14 3 16. Bácsborsód 4 1 0 3 6-13 3 17. Felsőszentiván 5 0 2 3 9-18 2 Nyárlőrinc - Lakitelek 2-3 (0-3) Nyárlőrinc: Lakitelek: Varga Körtvélyesi Bálint Oláh (Budai) Forgó Tóth Molnár (Csemák) Kalics (Táncos) Papp Juhász Bende G. (György) Kovács (Fazekas) Dávid (BeraT.) Magyar Bera A. (Búcsús) Molnár László Fórizs (Kertész) Bimbó A. (Bimbó 1.) Lángos (Verebélyi) Torbán Mata Edző: Edző: Bende József Ézsiás Gábor Nyárlőrinc, 250 néző. Vezette: Eke (Pataki, Barta). Gól: László, ill. Fórizs, Magyar, Mata, Kalics (öngól). Sárga lap: Dávid, ill. Körtvé- lyesi, Juhász, Fórizs. Kitűnt: Forgó, Búcsús, László, ill. az egész csapat Ifj. eredmény: 2-4. így estek a gólok 19. PERC: Lángosa jobb oldalon vitte fel a labdát, be- naiBSEEH adását Bálint elvétette, így Fórizs már csak Vargával állt szemben, egy csel után lapo­san a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 24. PERC: Kapu előtti kavaro­dás után Magyar lövése a lá­bak között utat talált a kapu­ba, 0-2. 34. perc: Gyors támadás után Kovács visszagurított a felfutó Matának, aki kapásból kilőt­te a jobb alsó sarkot, 0-3. 44. perc: Bimbó Antal 23 mé­teres szabadrúgását a felső léc alól tolta szögletre Kört- vétyesi 58. PERC: Körtvélyesi a tizen­hatoson belül elhúzta Búcsús lábát, amiért büntető járt. Bimbó A. lövéséta lakiteleki kapus kiütötte. 65. perc: Kalics menteni akart a tizenhatoson belül, de olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy lábáról a sa­ját kapujában kötött ki a bőr­golyó, 1-3. 79. PERC -.Jobb oldali beadás után László estében lőtt a ka­puba, 2-3. 91. PERC: Mata lövése a felső kapufáról Vargára pattant, onnan az alapvonalon túlra. Mesterméiieg BENCE József: - Az első félórá­ban kegyetlenül kihasználták hibáinkat a lakitelekiek A szü­netben cserékkel és szakmai ta­nácsokkal megpróbáltam fel­rázni a társaságot. Játékban nem sokat javultunk, talán csak akaratban. Döntetlenre már nem tudtuk visszahozni a mérkőzést. ézsiás Gábor: - Háromgólos ve­zetésünk után kicsit kienged­tünk a rangadón. Nehézzé tet­tük a mérkőzést, mezőnyben visszaesett a játékunk keveseb­bet birtokoltuk a labdát El is fá­radtunk a végére, de úgy érzem, hogy megérdemelten nyertünk Mata József (jobbra) egy góllal járult hozzá a Lakitelek győzelméhez. Felvételünkön Dávid Sándor próbálja szerelni.