Petőfi Népe, 2008. szeptember (63. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-01 / 204. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2008. SZEPTEMBER 1„ HÉTFŐ Az öltönyét „zakóra" cserélte az edző labdarúgás akker TüzÉp megyei i. osztály Kis Péter fogadalma nem jelentett előnyt a hazaiaknak Pontért, pontokért érke­zett a Kalocsa Soltvad- kertre, de a hazaiak sem akartak „pontatlanok” lenni. Éppen ezért küz­delmes, jó mérkőzésre volt kilátás. A szerencse is közrejátszott abban, hogy a vendégek távoz­tak pontokkal. Szentirmay Tamás Kis Péter, a hazaiak edzője be­tartotta ígéretét. Öltönyben je­lent meg a pálya szélén. Azt ígérte ugyanis: ha győznek a Tompa ellen, akkor a következő hazai találkozón öltönyben ül majd a kispadon. Nos, az öltö­zék rendben volt, az ülés elma­radt, mert állva izgulta végig a meccset. A kalocsaiaknál apa és fia is együtt játszott. Farkas Zol­tán fiát, Tamást is a pályára küldte Márton Zsolt edző. Ven­dég támadásokkal kezdődött a találkozó. Egy beadás után az­tán Korsós olyan szerencsétle­nül ért a labdához, hogy fejéről a saját kapujában kötött ki a lab­da. A kalocsaiak sokkal többet birtokolták a labdát, mint a ha­zai csapat, és egy gyors ellentá­madás után második góljukat is megszerezték. Az első félidő­ben határozottabban, pontosab­ban és eredményesebben ját­szottak. A második félidőben egy tel­jesen más Vadkert jött ki a pá­lyára. Bátrabban, lendületeseb­ben játszottak a hazaiak, telje­sen átvették a játék irányítását, és sikerült is szépíteniük. A ka­locsaiak inkább labdatartásra törekedtek. Ekkor már főleg az elöl tartózkodó Bállá Mihályt próbálták játékba hozni. Hu­szonöt perc volt hátra a mérkő­zésből, mikor Barna Zsoltot egy durva szabálytalankodás után a játékvezető kiállította. Ezt kö­vetően még jobban vigyáztak a kalocsaiak az eredményre. A vadkertiek mindent megpróbál­tak, hogy egyenlítsenek, de a vendégek jól védekeztek, és kibekkelték a mérkőzést. Két ellentétes félidőt láthat­tak a nézők. Az elsőben a Kalo­csa, a másodikban a Soltvad- kert játszott jobban. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb eredmény lett volna. HMMM ■% A kalocsai Farkas Tamás (labdával) Kirschner Imre és Hirsch László mellett próbálja elvinni a labdát. A fiatal játékos jól küzdött a mérkőzésen. Ladánybene - Solt 2-1 (2-01 Soltvadkert ­Kalocsa 1-2 (0-2) Soltvadkert: Kalocsa: Hatvanyi Dávid Gusztos (Bada) Szénási Korsós (Marton) Barna Hirsch Mácsai Szarka (Tóth) Farkas T. (Frei) Kelemen Balogh Kirschner Kerekes Papp FarkasZ. (Tóbiás) Győré Bállá (Varga) Eiler Szabó Gillich Kovács (Naftz) Edző: Edző: Kis Péter . Márton Zsolt Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Madácsi (Orosz, Tompái). Gól: Kirschner, Korsós, ön­gól, ill. FarkasZ. Sárga lap: Hirsch. Piros lap: Barna. Kitűnt: Kelemen, Gillich, Kirschner, ill. az egész csapat. Ifjúsági eredmény: 4-0. Nemesnádudvar - Akasztó 2-4 (2-2) Nemesnádudvar: Akasztó: Szabadi Ámann Mezőfi Varga Barta Lehota (Tóth) Gojtán (Bécsi) Juhász Báló Megyeri Palenyik Homala (ifj. Csehi) Vinter (Kovács) Csehi Szahler Lázár Harsányi Supka (Németh) Hódos Judák(Nagy) Jaksütz Vincze Edző: Edző: Gojtán István Gyurik József Nemesnádudvar, 250 néző. Vezette: Rácz (Serdült, Kincse). Gól: Szahler, Hódos, ill. Ju­hász, Homala, Csehi, Lázár. Sárga lap: Báló, Palenyik, Kovács, ill. Varga, Tóth. Piros lap: Bécsi. Kitűnt: Barta, Báló, Hódos, ill. Varga, Juhász, Lázár, Csehi. Ifjúsági eredmény: 2-1. Ladánybene: Solt: Mészáros Barna Homyák (Ozsváth) Boda (Miskei) Kislőrincz András Lázár Strasszer Mata (Baranyi) Virág F. (Virág A.) Edző: Ozsváth Ferenc Tüskés Márics Ruppert Kővári Horváth Nagy Bálint (Kara) Szenes Tóth Kovács Hajda (Turcsik) Edző: Boldóczki Sándor Ladánybene, 200 néző. Vezette: Eke (Ámán, Kaszala). Gól: Lázár, András, ill. Tóth. Sárga lap: Mészáros, András, Lázár, Strasszer, Virág F„ ill. Ruppert, Horváth, Szenes. Kitűnt: Bar­na, Kislőrinc, Strasszer, Lázár, ill. Szenes, Ruppert, Nagy. Ifjúsági eredmény: 1-1. Harta-Tompa 3-1 (0-11 Harte: Kovács Czigler (Tomolik) Kiss Ivancsán Ispán (Vajda) Szabadi Duzmath Gazsi Reitmann (Lázár) Lisztmaier (Vejtei) Kovácsi. Edző: Szabó László Tompa: Zsembery Bálind Pálfi Horváth Zs. Mezedi Kiss Kósa Szabó Kovács Fenyvesi Véh Edző: Szabó Gábor Harta: 250 néző. Vezette: Wittmann (Hor­váth F, Horváth Zs.). Gólszerző: Duzmath (11-esből), Kovács, Gazsi, ill. Kósa. Kitűnt: Duzmath, Ivancsán, Kovácsi., ill: senki. Ifjúsági eredmény: 5-2. Bácsalmás: Tiszakécske: Géczi Terjéki Varga Kőműves Szűcs B. (Snyehola) Őze Rothpflung Rock Bögre Habony (Jelenti) Vujevics Lukács Cifra (Eckert) ifj. Horváth Z. Józsa Sáfrány Berényi Tóth Rudics Tapodi Barcsák E. Varga N. Edző: Edzó: Florin Nenad Horváth Zoltán Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Apró (Filus, Palcsik). Gól: Berényi, Rudics. Sárga lap: Horváth. Kitűnt: Rothflung, Berényi, Varga R., ill. Varga N. Ifjúsági eredmény: 3-3. Kiskunhalas­Kunszállás 4-2 (3-1) Kiskunhalas: Kunszállás: Cs. Kovács B.Szabó File Zsíros Szakács Fekete Csáki (Kitl) Borbás (Pataki) Fi csór (Ábrahám) Vincze Kárász Rádi Balkó (Gieszinger) Bertus Czifrák Lapsánszki Török (Brindza) PöszmetT. Mészáros PöszmetZs. Bogdán Cseh Edző: Edző: Rádi Zoltán Kertész Gábor Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Pákolicz (Ta­más, Tóth). Gól: Ficsór 2, Török, Brindza, ill. Vincze, PöszmetZs. Sárga lap: Csáki, Sza­kács, Gieszinger, ill. Zsíros, Fekete, Cseh. Pi­ros lap: Rádi. Kitűnt: Szakács, Ficsór, Kárász, ill. Vincze, Bertus, és Lapsánszki. Ifjúsági eredmény: 5-1. ä jól küzdött a mérkőzésen. Labdarúgó megye 1. osztály 1. Kalocsa 3 3 0 0 5-2 9 2. Harta 3 2 1 0 10-4 7 3. Kiskörös 3 2 1 0 4-2 7 4. Kiskunhalas 3 2 0 1 6-3 6 5. Ousnok 3 1 2 0 6-5 5 6. Kunszállás 3 1 1 1 6-5 4 7. Ladánybene 2 1 1 0 5-4 4 8. Akasztó 3 1 1 1 8-8 4 9. Bácsalmás 3 1 0 2 3-3 3 10. Soltvadkert 3 1 0 2 2-3 3 11. Solt 3 1 0 2 5-8 3 12. N.nádudvar 2 0 1 1 3-5 1 13. Kerekegyháza 2 0 1 1 4-7 1 14. Tiszakécske 3 0 1 2 4-8 1 15. Tompa 3 0 0 3 2-6 0 Szabadnapos: Kerekegyháza Dusnok­Kiskőrös 2-2 (1-1) Dusnok: Kiskőrös: Bakula Maros Sánta Kristály Bierer Simonits Borbély Konkoly (Demkó) Kollár (Berberovics) Székely lagicza (Sátrán) Edző: Horváth Péter Mlinkó Aszódi Mokrickij Rózsa Somlyai Fekete Pecznyik (Szlovák) Sárközi Suba Füleki (Tóth) Markó (Dedák) Edző: Szlovák László Dusnok, 220 néző. Vezette: Vörös (Kollár, Varga). Gól: Simonits, Székely, ill. Sárközi, Tóth. Kitűnt: Bakula, Sánta, Simonits, ill. Sárközi, Somlyai. Ifjúsági eredmény: 0-4 (0-2). Mestermérleg kis PÉTER: - Az első fél órát át- aludtuk, közben rúgtunk ma­gunknak egy gólt, illetve rúgtak nekünk egyet. 2-0 után átvet­tük a játék irányítását, de iga­zából helyzetet nem tudtunk ki­alakítani. Csak pontrúgásból szépítettünk az eredményen, de egalizálni már nem tudtuk. MARTON ZSOLT: - Az első félidő­ben megszerzett előnyt nagyon nehezen tudtuk megtartani, de a csapat egy emberként küzdött. Tudtuk, hogy a második félidő ben kitámad a Vadkert, de úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, mert tíz em­berrel is jól tartottuk magunkat. Percről percre a mérkőzésen 6. perc: Jobb oldali beadás után Korsós rosszul ért a lab­dához és fejéről saját kapujá­ban kötött ki a labda, 0-1. 28. PERC: Egy előrevágott lab­dát Bállá még a saját térfelén megcsúsztatott Farkas Zoltán felé. A csatár kapura vezette a labdát, és laposan a jobb sa­rokba lőtt, 0-2. 37. perc: Kirschner huszonöt méterről végzett el szabadrú­gást, lövése kipattant Dávid­ról, Kelemen ismét rálőtte, de a kapufát találta telibe. 51. perc: Hirsch bal oldalról beadott szögleténél Kirschner ugrott a legmagasabbra, fejé­ről a labda a hálóban kötött ki, 1-2. 66. perc: Barna Zsolt felug­rott fejelni védőjével, közben a könyökét is használta, amiért a játékvezető piros lapot mu­tatott fel neki. Gólzáporos győzelemét arattak a kecskemétiek a Monor ellen labdarúgó nb ni. alföld csoport Egymás után négyszer rezdült az izsáki és a kiskunfélegyházi csapat hálója kte n.-MONOR 6-3 (3-1). Kecske­mét, 250 néző. Vezette: Bősi. KTE II.: Velimirovics (Beke) - Koszó, Bagi, Urbán, Nagy J., Kósa (Máté), Lungu (Fekete), Nagy S., Ábel, Balázs, Montvai. Edző: Tö­rök László. Már az első 30 percben is a ha­zaiak játszottak mezőnyfólény- ben, ám a vezetést Simon révén a Monor szerezte meg, 0-1.39. p.: Montvai büntetőjével egyenlítet­tek a kecskemétiek, 1 -1. Egy perc múlva Montvai egyéni akció után nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, 2-1. Még a szünet előtt Ábel, Montvai kisszöglet után a beadott labdát Koszó a hosszú oldalon bepasszol­ta, 3-1. A szünetben beállt 18 éves Máté játéka lendületet adott a KTE-nek, amely a II. félidőben egyértelmű fölénybe került. A 47. percben Koszó volt eredményes, 4-1. Fáradni látszott a Monor, Ba­lázs egymás után kétszer is beta­lált, így a 70. percben már 6- 1-re vezetett a KTE. A hajrában hazai védelmi hibák miatt az ellenfél Csáki és Bán révén szépíteni tu­dott. A 90. percben a monoriak büntetőt hibáztak. Kitűnt: Mont­vai, Balázs, Koszó, Ábel, ül. Csáki. SZOLNOKI SPARTACUS-ADRENA- LIN IZSÁKI SÁRFEHÉR SE 4-1 (1-1). Szolnok, 100 néző. Vezette: Gera. Izsák: Házi - Garaczi, Kovács Zs. (Aczél), Kovács A., Márton, Thám, Balog, Pap (Bakos), Val- kai, Nagy, Hleba (Árva). Edző: Gréczi Gábor. 24. p.: Hleba vég­zett el szabadrúgást a 16-os bal oldaláról, a labdát Márton közel­Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. Honvéd 4 3 1 0 7-0 10 2. Algyő 4 3 1 0. 10-4 10 3. KTE II. 4 3 0 1 17-6 9 4. Budafok 4 3 0 1 7-4 9 5. Szolnok 4 2 2 0 11-4 8 6. Hódmezővh.4 2 2 0 5-2 8 7. Érdi VSE 4 2 1 1 5-2 7 8. Orosháza 4 2 1 1 7-6 7 9. Monori SE 4 2 0 2 6-8 6 10. Izsák 4 2 0 2 4-9 6 11. Gyula 4 1 0 3 7-7 3 12. Jászapáti 4 1 0 3 1-3 3 13. Dabas 4 0 2 2 7-9 2 14. Tisza Volán 4 0 1 3 1-7 1 15. Kkfházi HTK 4 0 1 3 2-11 1 16. Újbuda TC 4 0 0 4 1-16 0 ről a kapuba fejelte, 0-1. 45. p.: Ruskó 17 m-ről, szabadrúgásból laposan a kapu jobb sarkába lőtt, 1- 1. 51. p.: Ruskó, Sárkány össz- játék után utóbbi talált a hálóba, 2- 1.76. p.: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Sárkány lé­pett ki a védők mögül, és Házit kicselezve a kapuba lőtt, 3-1.79. p.: Gódor beadását Ruskó fejelte közelről a léc alá, 4-1. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott. Szünet után mind­járt gólt kapott az Izsák, ami egy kicsit megzavarta a játékosokat. Utána hiába támadtak, újabb gólokat mégis a hazaiak értek el. Kitűnt: Ruskó, Sárkány, Szoboszlai, Horváth, ill. Garaczi, Hleba. KISKUNFÉLEGYHÁZI HTK-GYULA o-4 (0-2). Kiskunfélegyháza, 250 néző. Vezette: Bánki. Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Bá­lint, Fricska, Bagi M. (Szalai), Polgár, Újvári, Kádár, Katona, Czibolya (Nagy), Szabó A., Ju­hász (Bekő). Edző: Lódi László. 17. perc: Egy jobb oldali bedo­bás után az ötös sarkánál álló Czira megcsúsztatta a labdát, és a hosszú oldalon helyezkedő Bozsó ballal a kapus hasa alatt a hálóba lőtt, 0-1.44. p.: Jobb olda­li szöglet után a jó ütemben ér­kező Valentényi pofozta a hálóba a labdát, 0-2. 50. p.: Bozsó mélységből kilé­pett a védők közül, lövését Tóth bravúrral védte, ám a kipattanót Czira a lábak között a kapuba lőtte, 0-3. 72. p.: Egy szép ven­dég támadás végén Nyúl beadá­sát Miklya helyezte az üres ka­puba, 0-4. Az őszi szezont elég gyengén kezdő két csapat mérkőzésén a vendégek „találták meg” hama­rabb tavaszi jó formájukat. Ki­tűnt: Bányai, Ráfi, Bagi B., Mik­lya, illetve Tóth, Kádár. Lódi László: - Csak az első 30 percben voltunk partnerek, utá­na a jól és egységesen játszó ven­dégek megérdemelten nyertek. További eredmények: Algyő- Újbuda 4-1, Tisza Volán-Buda- fok 0-3, Bp. Honvéd II.-Hódmező- vásáfhely 0-0, Jászapáti-Érd 1-0, Dabas-Orosháza 3-4. ■