Petőfi Népe, 2006. november (61. évfolyam, 256-280. szám)

2006-11-13 / 265. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. NOVEMBER 13., HÉTFŐ SPORT 15 A szerb légiós nyolc triplája is kevésnek bizonyult a győzelemhez Főszerepben a Delfin-szélsők kézilabda Hiába a bravúrdöntetlen, csalódottak a kiskőrösiek Érvényesült a jobb erőnlét, elhozták a pontokat az egri oroszlánbarlangból kosárlabda NB I. A-csoportos női mérkőzés: Diósgyőr-Kecs- kemét KC 75-68 (19-15, 20-15, 18-20,18-18). Miskolc, 1000 né­ző. Vezette: Czifra, Jakab. KKC: Caran 34/24, Reiner 1, Matovic 12, Turóczi 2, Vincze 1. Csere: Szabó V. 4, Robinson 12, Pupovic 2, Demeter, Medgyesi. Edző: Király Sándor Az eredmény alakulása, 1. p.: 0-5. 3. p.: 2-12. 7. p.: 9-15. 11. p.: 24-15. 15. p.: 26-23. 19. p.: 37- 38. 22. p.: 41-35. 26. p.: 51-45. 35. p.: 66-55. Kipontozódott: Turóczi a 24., Vincze a 39. p. Villámrajtot vett a Kecske­mét. Caran két triplája, vala­mint Turóczi és Matovic duplá­jával a 3. percben már 2-12 volt az állás. Felébredt azonban a Diósgyőr, és gyorsan utolérte a kecskemétieket, a negyed végé­re már a vezetést is átvette. AII. etapban tovább tartott a hazai­ak lendülete, majd ismét Caran és Robinson percei következ­tek. A két játékoson kívül eb­ben a negyedben nem is volt más eredményes a vendégektől. A II. félidőt ismét a KKC kezdte jobban Matovic és Caran ve­zényletével. Ám a diósgyőriek figyeltek, és 5-6 pontnál nem engedték közelebb magukhoz a Király-lányokat. Az utolsó ne­gyedben mindent megtettek a vendégek, hogy behozzák ellen­felüket. Ám Caran hiába dobott hat triplát zsinórban - és nyúj­totta eddigi legjobb teljesítmé­nyét a KKC színeiben -, csapa­tán ez sem segített. A 39. perc­ben ugyan Robinson duplájával még 71 -67-re feljöttek a vendé­gek, de az utolsó pillanatokban jött néhány aprócska hiba ré­szükről, ami bőven elegendő volt a DKSK győzelméhez. Király Sándor: - Végig nyílt volt a mérkőzés. Jakab játékve­zető viszont szó szerint értette a diósgyőri csapat körüli összefo­gást. ■ Hoffer Zoltán ÍÖÍÍBEDISra-45.«n 1. Frankfurt-Bielefeld 0-3 2 2. Hamburg-Mönchengladbach 1-1 x 3. Hertha-Bochum 3-3 x 4. Uverkusen-Bayern München 2-3 2 5. Schalke-Mainz 4-0 1 6. Wolfsburg-Cottbus 0-0 X 7. Aachen-Nürnberg 1-1 X 8. Hannover-VfB Stuttgart 1-2 2 9. Fiorentina-Atalanta 3-1 1 10. Milan-Roma 1-2 2 11. Lazio-Udinese 5-0 1 12. Palermo-Torino . 3-0 1 13. Sampdoria-Chievo 3-0 1 pluszmérkőzés: 14. Parma-lntemazionale lapzárta után NB I/B-s férfimérkőzések: Kecs­keméti Delfin KC-Cegléd 29-23 (11-12). Kecskemét, 400 néző. Vezette: Natkay, Szalay. Delfin KC: Erdélyi - Zapletán 7, Basaric 5/2, Dengi 1, Juhász K. 4, Losonc 1, Juhász Z. 10. Csere: Simó (k), Gábos, Vujasin 1, Urbán L, Szabó P., Horváth. Edző: Kun István. Hétméteres: 2/2 ill. 2/2. Kiál­lítás: 12 illetve 12 perc. A Delfin együttesében négy, Ceglédről importált kézilabdás lépett pályára, akiket alaposan megleptek egykori játszótársa­ik: a 7. percben 0-5 volt az állás! Nagyon nehezen indult be a ha­zai gépezet, sőt az első félidő­ben be sem indult igazán. A 20. percig 2-3 góllal vezettek a Pest megyeiek, ekkor emberhát­rányban sikerült az egyenlítés: 6-6. Zapletánék a biztos megol­dások helyett nagy gólokat sze­rettek volna lőni, zúgtak a kapu­fák, és a hazai támadók naggyá tették a vendégek kapusát, Jó- zsát Ennek tudható be, hogy két góllal ismét elmentek a ceg­lédiek, s Juhász K. utolsó pilla­natban elért találatával alakult ki a félidőbeli 11-12. A fordulás után még tartott a kecskeméti bizonytalanság, mígnem beindult a hazai „gól­gép”: Juhász Zoltán egymás után érte el a szebbnél szebb ta­lálatokat. A 40. percben, ember- hátrányban, sikerült újra dön­tetlenre hozni a meccset (ló­ló). Egyébként a mérkőzésre jellemző mozzanat: ha kiállítot­tak valakit a Delfinből, a társak helyette is küzdöttek, s jó véde­kezés mellett fontos gólokat lőt­tek. A II. félidő derekára elfá­radtak a ceglédiek, ezzel párhu­zamosan több hazai játékos tel­jesítménye feljavult, s volt Idő­szak, amikor 7-re hízott a Delfin előnye. Támadásban Juhász Z. és Zapletán jeleskedett, védeke­zésben pedig Vujasin remekelt, s a végére magabiztosan nyert a Delfin. Kitűnt: Juhász Z., Zap­letán, Vijasin, ill. Kökény 7, Börcsök 5, Józsa (k). Kiskőrös KSK-Tiszafóldvár 24-24 (11-13). Kiskőrös, 300 né­ző. Vezette: Kolarovszki, Szabó. Kiskőrös: Gillich - Szabó T. 8/2, Petrovszki 3, Horváth A. 2, Kovács Á. 1, Csermák 5/2, Ri­deg. Csere: Kiss (k), Vass 2, Szarnék 3, Dobos, Kromholcz, Harcos, Gász. E.: Borbás János. Hétméteres: 7/4 ill. 5/3. Kiál­lítás: 22(!), ill. 14 perc. A kiskőrösiek az utóbbi idő­ben már megszokott gyenge raj­tot vettek: a 8. percben 1 -6 volt az állás! Tulajdonképpen az egész félidő a vendégek maga­biztos játékát hozta, a házigaz­dák egészen a 27. percig nem tudtak közelebb kerülni ellenfe­lükhöz. Ebben közrejátszottak kellemetlen sérülések is: Pet­rovszki és Gász, a két dunaújvá­rosi légiós nem is folytathatta a játékot, míg a csapatkapitány, Horváth A. becsületből ugyan a pályán maradt, ám derékfájása miatt nem volt teljes értékű harcos. Ennek ellenére a szünet előtti utolsó három gólt a hazai­ak lőtték, és elérhető távolságba került az egyenlítés is. Ez a második félidőben sike­rült,, ebben pedig a vendégek legjobbjának, Szloskának a sé­rülése is szerepet játszott: a „főállásban” élvonalbeli kézilab­dabíró földvári játékos comb­izma a 32. percben meghúzó­dott, és nem folytatta a meccset. A 36. percben már a vezetést is megszerezték a hazaiak: 15-14. Ekkor Szabó T. minden helyzet­ből és posztról eredményes volt (45. p.: 20-17). Egy kimaradt büntető, egy elhibázott körösi helyzet után a vendégek kettős emberhátrányban gólt értek el, s ez annyira fellelkesítette őket, hogy 21-23-ra fordítottak! Tíz másodperccel a vége előtt 24-23- nál egy tiszaföldvári kapura lövésnél a bírók előbb szabályta­lanságot sípoltak, majd miután a labda bevánszorgott a hálóba, megadták a gólt, 24-24. A hazai­ak hiába reklamáltak, maradt a döntetlen. Kitűnt: Szabó T., Szarnék, ill. Tóth. L 9. vízilabda OB I/B-s férfimérkőzés: Egri Vízmű - OLEO HVSE Kecs­kemét 6-10 (2-1, 2-2, 2-3, 04). Eger. Vezette: Kenéz, Rupos. Kecskemét: Harkai - Szabó L. 1, Hartman, Horváth 5, Jenei 2, Berente 1, Rátkai. Csere: Varga 1, Bácsi M., Bog­dán, Csigó, Gyenes. Edző: Ko­vács Róbert. Az egri mérkőzésen a kecs­kemétiek számára a kedvező helyezésük megtartása, míg a hazaiaknak a felzárkózás volt a tét. Az egriek kemény, he­lyenként durva játékkal kezd­tek, melynek következtében Hartman már a II. negyedben harcképtelenné vált. A mérkő­zés egészen az utolsó negye­dig szoros volt. A IV. negyed­ben azonban érvényesült a kecskeméti játékosok jobb erőnléte, és sikerült begyűjte- niük a pontokat az egri orosz­lánbarlangban. Kitűnt: Pulai 2, Denk 2, ill. Horváth, Bogdán, Jenei. * ** A Vasas és az Eger összekerült egymással a férfi vízüabda Eu- roliga főtáblájának tegnapi sor­solásán: a két magyar együttes a C-csoportban az olasz Pro Reccóval és az orosz Sturm Cse- howal találkozik. A Domino- BHSE a spanyol Barcelonetát, az olasz Posilhpót és a görög Panionioszt kapta ellenfélül a D jelű négyesben. A kvartettekből az első két-két helyezett kerül a legjobb 8 közé. ■ LABDARUGÓ NB I. A 13. forduló eredményei: Új­pest-Tatabánya 2-0, Győr-Fehér- vár 2-0, REAC-Debrecen 1-3, Diósgyőr-MTK 0-1, Pécs-Vasas 2-1, Sopron-Kaposvár 1-0, ZTE- Vác 1-1. A Bp. Honvéd-Paks mérkőzés ma 18 órakor lesz. 1A LABOARIICÓ NB 1. ÁUASA l.MTK 13 10 1 2 28-10 31 2. ZTE 13 9 2 2 25-14 29 3. Újpest 13 8 2 3 16-6 26 4. Debrecen 13 7 3 3 21-11 24 5. Fehérvár 13 7 1 5 17-13 22 6. Győr 13 5 5 3 18-13 20 7. Tatabánya 13 5 2 6 22-24 17 8. Vasas 13 5 2 6 13-20 17 9. Pécs 13 4 5 4 16-17 17 10. Diósgyőr 13 5 1 7 14-18 16 11. Paks 12 4 2 6 14-16 14 12. Kaposvár 13 4 2 7 14-19 14 13. Sopron 13 4 2 7 10-19 14 14. Bp. Honvéd 12 3 3 6 16-20 12 15. REAC 13 2 3 8 16-30 9 16. Vác 13 1 4 8 10-20 7 MEGYEBELIEK A KÜZDŐTÉRÉN Könnyed kecskeméti ujjgyakorlat volt röplabda Bár vesztett, de ötszettes, színvonalas meccset játszott a Kalocsa Cselgáncs Egyéni országos bajnokság, Miskolc (150 induló). A mezőny nem volt tel­jes, ugyanis néhányan hiányoztak azok a válogatottak, akik az ob előt­ti napon érkeztek haza a brazíliai edzőtáborból. Megyebeli dobogó­sok, női, 78 kg: 1. Halász Tímea (Univer-Hírös JSE Kecskemét). Férfi, 73 kg: 1. Ungvári Miklós (Kecskemé­ti JC), 81 kg: 1. Kállai Zoltán (KJC). Karate Kyokushin karate országos bajnok­ság, Szentes (100 induló). A Bajai Tetsushin Dojo versenyzőinek ered­ményei, nők, +65 kg: 3. Balogh Eni­kő. Férfiak, B. oszt. súlycsoport nél­kül: 3. Móczó András. Nehézsúly: 2. Móricz Albert (az aranymérkőzésen bírói döntéssel kapott ki a kétszeres Eb-bronzérmes, egri Magosi Zsom­bortól), 3. Vincze László (élete első felnőtt versenyén a döntőbe jutásért vívott mérkőzésen orrtörést szenve­dett. A kórházlátogatás után tért vis­sza az eredményhirdetésre.) Kern Róbert, klubvezető edző: - Elégedett vagyok, hiszen ez volt az idei csúcs­verseny, amelyen az összes szerve­zet képviseltette magát. Kérdés, mi­re lettünk volna képesek teljes csa­pattal. Legeredményesebb verseny­zőink - Róka Györgyi, Gróf András, Paksi Lóránt - ugyanis nem tudtak indulni a bajnokságon. Sió Kupa nyílt nemzetközi bajnok­ság, Siófok. A kecskeméti Sankudo SE eredményei, ifjúsági II. kcs., -60 kg: 1. Virág András. Kadett, -60 kg: 5. Virág A. Junior, -70 kg: 2. Szabó Márkó, +80 kg: 2. Járó Gábor. Fel­nőtt, -70 kg: 1. Szabó Márkó, +80 kg: 2. Járó G. Az ezüstök ellenére a nap Gáborról szólt, aki a legerősebb mezőnyben bemutatott technikás küzdelmeinek köszönhetően külön- díjat kapott. Edző: Beke Béla. ■ NB I-es férfimérkőzés: Phoenix Mecano Kecskeméti RC-Dági SE 3:0 (17, 17, 23). Kecskemét, 100 néző. V: Mezei, László. KRC: Hoffart, Rapi, Somodi, Bokor E., Kása, Nacsa. Csere: Szabó T. (liberó), Schulcz, Né­meth F. Edző: Gyurkó Sándor. Edző nélküli csapat vendéges­kedett Kecskeméten. A szövet­ség ugyanis nem engedélyezi, hogy olyan személy üljön a kis- padon, akinek nincs edzői vég­zettsége. Inkább maradjon üre­sen a szakvezetői szék! Min­denesetre a hazaiakat nem ha­totta meg az ellenfél gondja: Bo­kor nyitásaival pillanatok alatt elhúztak, és biztosan őrizték előnyüket a szett végéig. A má­sodik etapban sem sokat válto­zott a játék képe. Egyedül az 50. évében járó Oszuska Zoltán szervái okoztak a szett közepén kisebb problémát a hazaiak­nak. A harmadik felvonásban Gyurkó edző a pályára küldte Schulczot és Némethet, meg­bontva ezzel a szokásos felál­lást Ez kedvezett a vendégek­nek, akik végig szorosan ott meneteltek a hazaiak nyakán. A végjátékban aztán Németh és Schulcz egy-egy ütése, vala­mint Somodi és Schulcz blokk­ja feltette az „i”-re a pontot, és jöhetett is Gyurkó Sándor érté­kelése: - Marci fiam névnapján jó játékkal ajándékoztak meg a fiúk, megérdemelten győztünk. Kétségtelen, egy pillanatra sem volt veszélyben a hazai diadal, így gondolja Rapi Róbert csa­patkapitány is: - Nehezen kezd­tünk, de amikor megnyugod­tunk, kijött a két csapat közötti különbség. A ül. játékrészben a cserék nehezen lendültek já­tékba, de a szett végére már ők is azt produkálták, amit tud­nak. Kitűnt: Bokor, Nacsa, Ká­sa, ill. Oszuska Z., Szauter. NB I-es női mérkőzés: Kalo­csai SE-Kaposvári NRC 2d (-21, 15, 18, -13, -11). Kalocsa, 100 néző. V.: Prukner, Farkas. KSE: Panyi, Faragó, Vass, Sztupovszki, Csintalan, Czár. Csere: Kováts (liberó), Gimesl. Edző: Faragóné Magyar Edit. Küzdelmes, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A ha­zai együttes a negyedik játék­részre elfáradt, és onnantól már nem tudta tartani a lépést a Kapós-partiakkal. A kalocsaiak liberója, Kováts Ágnes, aki egy­ben a klub utánpótlásedzője is, így értékelt a találkozó végezté­vel: - Tudni kell, hogy a Kapos­vár az előző bajnokság után fel­került az Extraligába. Ha nem változtatják meg a bajnoki ki­írást, akkor most ők magasabb osztályban szerepelnének, te­hát nem is találkoztunk volna egymással. A mostani játék mindkét fél részéről extraligás volt, fantasztikus teljesítményt nyújtottak a csapatok. ■ » » t 4 Delfin KC-Cegled 29-231A balszélső Juhász Zoltán (labdával) kiemelkedő játékkal és tíz góllal segítette csapatát a győzelemhez.