Petőfi Népe, 2006. október (61. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-09 / 237. szám

mm PETŐFI NÉPE - 2006. OKTÓBER 9., HÉTFŐ 10 SPORT HÍREK Atlétika Minden idők leggyorsabb versenyét hozta az 1. utcai futó­világbajnokság női száma, hiszen a Kenyában született, de már hol­land állampolgárságú Lornah Kiplagat 1:03:21 óra alatt teljesí­tette a 20 kilométeres távot, s ez­zel nyert aranyérmet. Kiplagat öt másodperccel döntötte meg Pau­la Radcliffe világcsúcsát, amit még öt éve Bristolban ért el. Nagyszerűen szerepelt a magya­rok reménysége, Kálovics Anikó is, aki a 11. helyen ért célba, rá­adásul 1:06:20 órás idejével megjavította a magyar csúcsot A férfiak versenyét az eritreai Zer- szenaj Tadesze nyerte a világ má­sodik legjobb idejével, 56:01 perccel. A csapatversenyben csakúgy mint a nőknél, a kenyai­ak diadalmaskodtak. Kézilabda a Veszprém kiütéssel, 46-26-ra nyert a vendég Povazs- ka Bystrica ellen a férfi Bajnokok Ligája 2. körében. Másik csoport­ban a Szeged 30-24-re győzött a fehérorosz Breszt Meskovo ottho­nában. Búcsúzott a férfi KEK küz­delmeitől a Komló, miután az ott­honi döntetlent követően 35-24- es vereséget szenvedett a dán Silkeborg vendégeként. Vívás Torinóban befejeződött a ví- vó-vb, amelyen a magyarok telje­sítették a négy éremről szóló elvárást Egyéniben győzött a pár­bajtőröző Nagy Tímea, ugyanab­ban a számban Szász Emese 3. lett. A kardozó Nemesik Zsolt ezüst-, míg a tőröző Mohamed Ai­da bronzérmet szerzett. Csapat­ban viszont nem jött ki a lépés: a mieink minden fegyvernemben lemaradtak a dobogóról. 1. Magyarország-Törökország 0-1 2 2. Örményország-Finnország 0-0 x 3. Szerbia-Belgium 1-0 1 4. Olaszország-Ukrajna 2-0 1 5. Skócia-Franciaország 1-0 1 6. Wales-Szlovákia 1-5 2 7. Ciprus-írország 5-2 1 8. Oroszország-lzrael 1-1 x 9. Dánia-Észak-lrország 0-0 x 10. Lettország-lzland 4-0 1 11. Svédország-Spanyolország 2-0 1 12. Bulgária-Hoilandia 1-1 x 13. Románia-Fehéroroszország 3-1 1 pluszmérkőzés: 14. Görögország-Norvégia 1-0 1 iiíMftSIMlt 1. Örkény ■IQÜ'JItf.l 9 8 0 1 18-8 24 2. Cegléd 9 5 3 1 18-10 18 3. Hódmezővh. 9 5 2 2 21-6 17 4. Szolnok 9 4 4 1 16-7 16 5. Algyő 9 5 1 3 16-9 16 6. Gyula 9 5 1 3 14-11 16 7. Mezőtúr 9 5 0 4 13-15 15 8. Baja 9 4 1 4 17-17 13 9. Csongrád 9 2 3 4 9-16 9 10. KKTK 9 2 2 5 8-11 8 11. Monor 9 2 2 5 13-19 8 12. Újszász 9 2 1 ■6 11-16 7 13. Túrkeve 9 2 1 6 9-21 7 14. Szarvas 9 0 3 6 6-23 3 Kiütéses félegyházi győzelem labdarúgó nb in. alföld csoport Szabó Tamás mesterhármast ért el a Baja ellen KISKUNFÉLEGYHÁZA- BAJA 5-0 (2-0) Kiskunfélegyháza: 200 néző. Vezette: Csorba (Feith, Pásztor). Kiskunfélegyházi HTK: Tóth - Dóra, Kelemen, Nagy, Kovács, Újváry (Lengyel), Kádár, Pén­tek (Nádasdi), Fricska (Vida), Szabó A., Szabó T. Edző: Gyurik József. Bajai LSE: Nuszpl - Viszmeg Z., Viszmeg B., Haász (Kollár), Trucz, László, Hernády, Reit- mann, Sziegl (Bánóczki), Ta­kács, Gazsi. E.: Goretich Gábor. Sárga lap: Újváry, Kovács, Nádasdi, ill. László, Reithmann, Gazsi. Kitűnt Szabó T., Kádár, Kele­men, Dóra, ill. senki. 7. perc: Szabó T. kígyózott át a védőkön, majd Nuszplt is el­fektetve lőtt a kapu bal oldalá­ba, 1-0. 21. p.: Szabó T. kapott labdát a jobb oldalon, átvette a bal lábára, és ismét a kapu bal oldalába talált, 2-0. 31. p.: Nagy bal oldali szabadrúgása után Kádár a kapufára fejelte a lab­dát. 42. p.: Szabó T. 25 m-es sza­badrúgását Nuszpl csak kiütni tudta. 47. p.: Szabó T. ismét a jobb oldalon kapott labdát, csi­nált egy cselt, és higgadtan a hálóba továbbított, 3-0. 60. p.: Szabó T. szöglete után Kádár senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba, 4-0. 69. p.: Fricska be­adását Újváry lőtte a kapuba, de a játékvezető nem adta meg a találatot. 83. p.: Szabó A. jobb oldali beadását Kádár juttatta a kapuba, 5-0. Ezen a találkozón nem volt egy súlycsoportban a két csa­pat, pedig a bajaiak előkelőbb helyett foglaltak el a táblázaton, mint a hazaiak. A mesterhár­mast elérő Szabó Tamás vezér­letével nagyszerűen játszottak a félegyháziak. Kontratámadá­saik szinte mindig veszélyt je­lentettek a kapura, különösen akkor, amikor Szabóhoz került MESTERMÉRLEG____________ _ GYU RIK JÓZSEF (balra): - Nagyon örülök első hazai győzelmünknek, a helyzetkihasználásunkkal is elé­gedett voltam. Úgy érzem, ez már benne volt a csapatban. Eddig sok volt a sérültünk, és a fiatalok is most kezdenek beilleszkedni. Remélem, hogy ezután szorgalmasabban gyűjtjük majd a pontokat. GORETICH GÁBOR: - Gratulálok a félegyháziaknak! Sajnos a hiányzó, sérült játékosainkat nem sikerült pótolni. A csapat nagyon fiatal, az át­lagéletkor nem éri el a húsz évet. Minden bizonnyal ez is közrejátszott abban, hogy a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna. A bajai Viszmeg Balázsnak (balról) nem sikerült ezen a találkozón őriznie a gólerős Szabó Tamást (középen). A háttérben Haász Balázs figyeli az eseményeket. a labda. A hazaiak csak egy csa­tárral játszottak, középpályás­soruk azonban rendre felzárkó­zott a támadásokhoz, így szinte mindig fölénybe kerültek. A ta­lálkozó elején a bajaiak is meg­próbáltak támadni, de ezek nem jelentettek különös ve­szélyt Tóth kapujára. A hálóőr­nek nem is volt mit védenie. Kollégájának lett volna, de a két félegyházi játékos ötször fogott ki rajta. A minden csapatrészé­ben jobb KHTK megérdemelten aratta első hazai győzelmét az NB Ill-ban. Az 5-0-s hazai győ­zelem a játék képe alapján egy­általán nem túlzott. További eredmények: Hód- mezővásárhely-Monor 5-1, Új- szász-Szolnoki Spartacus 1-2, Mezőtúr-Cegléd 0-1, Algyő-Túr- keve 6-1, Gyula-Csongrád 3-1, Örkény-Szarvas 4-2. Tűzijáték után született meg a kecskemétiek gólja labdarúgó nb iL keleti csoport Mindkét csapat sok helyzetet hibázott el, így a döntetlen igazságos BAXTALÓRÁNTHÁZA­KECSKEMÉÜ TE 1-1 ((H)) Baktalórántháza, 300 néző. Ve­zette: Iványi (Albert, Vári). Baktalórántháza: Petranics - Bíró, Szenes, Bodnár, Illés Gy., Rákóczi, Illés L, Nagy (Már­kus), Kozma (Pálvölgyi), Né­meth, Ádámszki. Edző: Mada- lina György. KTE: Nagy Zs. - Mojzes, Gya- gya, Barna Zs., Farkas, Borsos (Ábel), Némedi, Kovrig, Somo- di, Kása (Barna Cs.), Csordás (Bállá). Edző: Varga István. 57. perc: Hatalmas tűzijáték alakult ki a baktalórántházi ka­pu előtt. Csordás kilépett a ha­zai védők gyűrűjéből, átadását Kása kapura lőtte, de Petranics bravúrral védett. A labda Kov­rig elé került, aki tíz méterről tüzelt, a játékszer a kapufáról éppen Némedi elé vágódott, ő pedig jobbról, 8 méterről a felső sarokba bombázott, 0-1. 70. perc: Gyors hazai kont­ratámadás futott a pályán, ülés L. kihasználva a kecskeméti vé­dők figyelmeüenségét 25 mé­terről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-1. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, ám igazi nagy gólhelyzet egyik csapat előtt sem adódott A második félidőben azonban változott a játék képe. A kecskeméti együt­tes többet kezdeményezett és hamarosan a vezetést is meg­szerezte. Ekkor a hazaiak is na­gyobb sebességre kapcsoltak, és tizenhárom percnyi játék után kiegyenlítettek. A folyta­tásban inkább a vendégek előtt adódott több gólszerzési lehető­ség, de ezek kimaradtak. A mu­tatott játék és a kihagyott helyze­tek alapján a döntetlen igazsá­gos. Kitűnt Petranics, Illés L, Illés Gy., illetve Nagy Zs., Gyagya, Bar­na Zs. További eredmények: Kazinc- bardka-Nyíregyháza 1-1, Ferenc- város-Karcag 2-0, Békéscsaba- Jászberény 1-0, Budafok-Túzsér 0-1, Szolnok-Vecsés 1-1, Jászapá- ti-Orosháza 1-1, Bőcs-Makó 1-0. | AZ HB II. KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ferencváros 9 7 2 0 29-5 23 2. Nyíregyháza 9 6 3 0 19-7 21 3. Tuzsér 9 5 2 2 15-15 17 4. Szolnok 9 4 3 2 13-13 15 5.Vecsés 9 4 2 3 17-12 14 6. Kecskemét 9 4 2 3 15-14 14 7. Bocs 9 4 2 3 11-13 14 8. Orosháza 9 3 4 2 15-17 13 9. KBSC 9 2 5 2 16-14 11 10. Makó 9 3 2 4 7-11 11 11. Baktalóránth. 9 2 4 3 8-10 10 12. Karcag 9 2 3 4 8-14 9 13. Békéscsaba 9 2 2 5 8-12 8 14. Budafok 9 2 2 5 8-12 8 15.Jászberény 9 1 1 7 9-16 4 16. Jászapáti 9 1 1 7 4-17 4 Alonso nyert, egyre közelebb a címvédés forma-1 Michael Schumacher motorhiba miatt az élről adta fel a versenyt A tavalyi világbajnok spanyol Fernando Alonso nyerte az au­tós gyorsasági vb vasárnapi, 17., utolsó előtti futamát, a Ja­pán Nagydíjat. A második he­lyen a brazil Felipe Mássá (Fer­rari), a harmadikon az olasz Giancarlo Fisichella (Renault) végzett. A további sorrend: 4. Button, 5. Räikkönen, 6. Trulli, 7. R. Schumacher, 8. Heidfeld. Alonso legnagyobb riválisa, a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari), aki az idény végén befejezi pá­lyafutását, 16 körrel a leintés előtt motorhiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt A spanyol pilóta, aki idei he­tedik, pályafutása 15. futam­győzelmét szerezte meg, az utolsó viadal előtt tíz ponttal ve­zeti a pontversenyt M. Schu­macher előtt, s ezzel a német szuperklasszis esélye minimá­lisra csökkent arra, hogy nyol­cadik vb-elsőségét is megsze­rezze. A német csak akkor lehet világbajnok, ha megnyeri az utolsó futamot, míg Alonso azon nem szerez pontot. Az egyéni cím mellett könnyen a konstruktőri versenyben is alulmaradhat a Ferrari istállója, hiszen a 195 pontos Renault je­lenleg kilenc ponttal előzi meg az olaszokat. Az idei utolsó vb-futamra, a Brazil Nagydíjra október 22-én Interlagosban kerül sor. ..... .< m Alonso a célba érés után Ilyen különös pózban örült a futamgyőzelemnek. Nincs már százszázalékos gárda a Keleti csoportban kézilabda NB 1/B-s férfimérkő- zés: Fehérgyarmat-Delfin KC 31-30 (13-17). Fehérgyarmat, 350 néző. Vez.: Dohány, Varga. Delfin KC: Erdélyi - Zapletán 2, Juhász K. 5, Losonc 1, Vu- jasin 1, Dobó 9, Juhász Z. 4. Cse­re: Simó (kapus), Wieszt 4, Dengi 4. Edző: Kun István. Hétméteresek: 6/6, illetve 1/1. Kiállítások: 8, ifi. 10 perc. Az ötödik fordulóban elszen­vedte első vereségét az NB I/B Keleti csoportjában szereplő, eddig hibátlan kecskeméti csa­pat. A Delfin az első félidőben még négy góllal vezetett Fehér- gyarmaton. Szünet után azon­ban a vendégek többször is hul­lámvölgybe kerültek, így végül a hazaiak egy góllal győzni tud­tak. Kitűnt: Vujasin, Dobó. Érdekesség, hogy a csoport­ban az eddig szintén százszáza­lékos Mezőkövesd is kikapott a hét végén Ózdon. így az előbbi három csapat 8-8 ponttal (négy nyert és egy vesztes meccsel) továbbra is fej fej mellett áll a táblázat első három helyén. További eredmény: Kiskőrös KSK-Salgótarján Háromkő KC 35-31 (21-16). Az előző forduló­ban Szegeden vereséget szenve­dett kiskőrösiek ezúttal maga­biztosan nyertek, és négy pont­tal a tizedik helyen állnak. A következő, 6. fordulóban a Kiskőrös Ceglédre, a Delfin KC a Csömör otthonába látogat.