Petőfi Népe, 2006. március (61. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-27 / 72. szám

PETŐFI NÉPE - 2006. MÁRCIUS 27., HÉTFŐ SPORT 11 Az a fantasztikus harmadik etap! férfi kosárlabda A lepattanókat többnyire a kecskemétiek gyűjtötték be A horvát Lapov (labdával) elemében volt a Kaposvár ellen. A képen Sanders és Konare szorításában tör kosárra. Változatos, fordulatokban gazdag, színvonalas takti­kai csatát vívott egymás­sal az Univer KSE és a Kaposvár. A kecskeméti találkozón a hazaiak az első, a vendégek a máso­dik félidőben nehezen találták a játék ritmusát. A legvérmesebb hazai szurko­lók sem vehették biztosra csa­patuk győzelmét az első félidőt követően. Ám az Univer KSE immár menetrendszerűen fan­tasztikus harmadik negyedet produkált, s megfordította a ta­lálkozót állását. Bóján Lapov, a mezőny legjobbja tette a legtöb­bet az Univer-győzelemért, aki közelről és távolról is pontosan célzott, szedte a támadó- és vé­dőlepattanókat, s ha kellett, tak­tikai szabálytalansággal is segí­tett csapatán. Kissé kapkodva kezdtek a fe­lek, de a Kaposvár volt ponto­sabb (2. p.: 2-7). Ébredt azonban az Univer-alakulat, zárkózott, s Jovanovic remek pillanatai után a vezetést is átvette (7. p.: 15-13). Meglepő módon mindkét olda­lon alaposan belekezdtek a játé­kosok a faultok gyűjtésébe, a tá­voli kísérletek viszont egyálta­lán nem jártak sikerrel. Á ne­gyed minimális vendégelőnnyel zárult. A folytatásban a kapos­vári irányító több labdát elvé­tett, az amerikai Sanders vi­szont élt a pályán (14. p.: 30-34). NB I. A-CSOPORTOS MÉRKŐZÉS: j UNIVER KSE - KAPOSVÁR 91-85 £ (21-23,17-24, 28-16, 25-22). Kecskemét, 1300 néző. Vezette: : Bodnár, Szilas, Vétek. Univer KSE: : JOVANOVIC 20/3, BRADFORD ; 22/3, Celej 11/3, McCLENDON ; 12, LAPOV 24/6. Csere: Horváth j Cs., Mérész Cs. 2, Tóth P., Gémes. ■ Edző: Meszlényi Róbert Kaposvár: • MARCIULIONIS 17/9, Maxey 13, : Szőke 9, SANDERS 14/3, Konare : 12/3. Csere: Green 11/3, Trepák : 6, Gráczer 3/3, Hendlein. Edző: ; Braniszlav Dzunics. Az eredmény ■ alakulása, 2. p.: 2-6, 5. p.: 10-13, j 7. p.: 15-13,15. p.: 3037, IS. p.: : 3643, 25. p.: 49-59, 27. p.: 58- : 60, 30. p.: 62-60, 31, p.: 69-63, : 32. p.: 74-65, 34. p.: 79-67, 36; p.: 79-78, 39. p.: 85-82, 40. p.: ; 89-84. Kipontozódott Green a 33., Marciulionis a 37. percben, j Meszlényi mester időkérése után egy támadóidő lejárta utá­ni Lapov-tripla borzolta a kedé­lyeket. Hiába szedték szorgosan a lepattanókat a hazaiak, az Univer dobásai kimaradtak, a Kaposvár pedig erőszakos betö­rések nyomán a nagyszünetig tovább növelte előnyét (38-47). A harmadik negyedre egy tel­jesen más felfogású és ponto­sabban dobó Kecskemét jött ki a pályára. A 27. percig a kezdő ötös tagjai remek, gyors kombi­nációk révén termelték a ponto­kat, Celejnek és Jovanovicnak kintről is „sült” a keze, s a 9 pontos hátrányból 3 pontos előnyt kovácsolt az Univer (66- 63). A záró tíz perc elején még mindig jól céloztak a kecskemé­ti támadók (Lapov center létére kétszer kintről is betalált), a vé­delem is a helyén volt (79-67). Később, hogy ne unatkozzanak a nézők, három perc alatt 13-0- ás szériát produkált a Kaposvár, s ott lihegett az Univer nyakán (79-78). A vendég irányító ki­pontozódását, majd az egyenlí­tést követően azonban (81-81) ismét Lapovon volt a hazai szur­kolók szeme, aki támadásban és védekezésben is remek meg­mozdulásaival és pontjaival se­gített csapatán. Az utolsó perc­ben, 89-84-nél büntetőkből szerzett pontok módosítottak még az eredményen. A két ellentétes félidőt produ­káló csapatok találkozóján az egységesebb Kecskemét győzött a végére kissé elfáradó vendé­gek ellen. Az Univer KSE szer­dán a Paksot legyőző Szolnok otthonában lép pályára. Meszlényi Róbert: - Az első félidőben sok dobásunk kima­radt, majd feljavult a védekez­tünk, és eredményesen támad­tunk. A közönség pedig belehaj­szolt minket a győzelembe. Braniszlav Dzunics: - Nem bírtuk végig saját tempónkat. ■ V.T. HÍREK Kézilabda A Veszprém 29-27-re (17-14) győzött a spanyol Port­land San Antonio ellen a férfi Bajnokok Ligája elődöntőjének 1. mérkőzésén. A másik elődöntő­ben: Ciudad Real-Flensburg Handewitt 31-22. A visszavágó­kat szombaton játsszák. Rali A vb címvédő francia Loeb nyerte a rali-vb hét végi, spanyol- országi versenyét. A 2. a junior vi­lágbajnok spanyol Sordo, a 3. a jól hajrázó finn Grönholm lett. Torna Az Európa-bajnok Berki Krisztián aranyérmes lett lólen­gésben a cottbusi torna Világku­pa-versenyen. Gál Róbert a talaj döntőjében Achilles-ín-szakadást szenvedett. így sérülése miatt a májusi Eb-t ki kell hagynia. Az élete első Vk-versenyén szereplő Gombás Laura 4. lett talajon. Labdarúgás A? NB I. 20. fordu­lójának eredményei: Győr-Tata- bánya 0-0, Kaposvár-FTC 0-0, MTK-Sopron 2-0, Diósgyőr-Pécs 0-0, Vasas-REAC 2-2, ZTE-Bp. Honvéd 0-0, Pápa-Fehérvár 0-2, Újpest-Debrecen 2-1. 1. Újpest 20 14 4 2 47-23 46 2. Fehérvár 19 13 4 2 32-10 43 3.MTK 20 12 5 3 41-21 41 4. Debrecen 20 11 7 2 44-27 40 5. Győr 20 7 6 7 29-30 27 6. Sopron 20 7 5 8 27-24 26 7. Diósgyőr 20 7 5 8 21-28 26 8. HE 20 7 4 9 31-32 25 9. Bp. Honvéd 18 6 7 5 24-27 25 10. Pécs 20 6 6 8 31-28 24 11. Tatabánya 20 6 6 8 29-31 24 12. ne 19 5 9 5 26-24 24 13. Kaposvár 20 4 7 9 17-26 19 14.Vasas 20 4 6 10 24-31 18 15. REAC 20 4 3 13 20-38 15 16. Pápa 20­6 14 17-59 6 Európa legnagyobb C&C nagykereskedelmi áruházlánca, a kecskeméti áruházába keres Feladatok: • a borforgalom növelése • kapcsolatépítés és -tartás a kiemelt vevőkkel, éttermekkel • tanácsadás a vevőknek • rendszeres visszajelzés a szortimentre és a minőségre vonatkozóan • a borosztály vezetése. Elvárásaink: • legalább középfokú végzettség • borász végzettség • borvidékek ismerete • jó kommunikációs készség • terhelhetőség. A pályázatokat bizalmasan kezeljük. Ha hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, a munkakör megnevezésével küldje el fényképes önéletrajzát az alábbi címre: METRO Kereskedelmi Kft. Kecskeméti Önkiszolgáló Nagykereskedelmi Áruháza, személyzeti osztály 6000 Kecskemét, Ceglédi út A Téré rőpróblíáiÉi, március 1-től mércí és a kapcsolódó nyeremén^tóRfól a www; meghirdetett helyszíneid^tflweódhatsz. A akik a helyszínen a tesztet wBfattték és az Ne a szóbeszédnek higgy! Légy a fültanúnk! Győződj meg a saját füleddel arról, hogy mire képes a Vodafone hálózat! Jelentkezz az országos Térerőpróba 256 helyszínének egyikén, és térj haza személyes tapasztalatokkal, na meg egy értékes nyereménnyel! vodafone 2006. 03. 31. La|osmizse, 7.30-11.30 Szabadság tér - Központi park Kunszentmiklós, 13.30-17.30 Önkormányzattal szemben A Térerőpróba következő helyszínei: 2006. 03. 28. Kiskunhalas, 7.30-18.00 Bethlen Gábor tér I. A részvétel feltételeiről 5 oldalon, vagy a Térerőpróba játékban azok vehetnek részt íljes körűen kitöltötték.