Petőfi Népe, 2005. november (60. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-09 / 262. szám

PETŐFI NÉPE - 2005. NOVEMBER 9., SZERDA SPORT 13 Erős emberek világversenye megyei sport Érmek az országos bajnokságról Erős emberek versenye. Félreértés ne essék! Az idei páros magyar baj­noki címet nyert bajai Forgács Gábor nem iskolatáskákat cipel! Talán rendezőként? EURO-2012 Tetszett a magyar-horvát pályázat ERŐSPORT Jól szerepeltek a magyar erős emberek a Szevasztopolban rendezett IFSA World Strongest Nation csapatversenyen. Az uk­rán szervezők nyolc nemzeti csapatot hívtak meg a világver­senyre. A magyar erős ember válogatottat Malatinszki Tamás, Nagy Péter, Cégény Csaba és a bajai Forgács Gábor alkotta. A tornát az ukránok nyerték a let­tek és az amerikaiak előtt, míg a viadalra tapasztalatot gyűjte­ni utazó magyar válogatott - mindenki nagy meglepetésére az angolokat és a németeket megelőzve - a 6. helyen végzett. ASZTALITENISZ Pro Tour verseny, Szentpé­tervár. Ambrus Tímea (Akker Plus STE) egy litván és egy be­lorusz ellenfelét legyőzte, ez­után háromszor kikapott orosz riválisaitól. A női versenyt egyéniben Tóth Krisztina, pá­rosban a Tóth-Póta G. kettős nyerte. A soltvadkerti asztalite­niszező e héten újabb Pro Tour versenyre utazik, ezúttal Mag- deburgba. Nemzetközi serdülőverseny, Pozsony. A viadalon indult Ma­darász Dóra (Dobos Lakberende­zés Kecskeméti Spartacus) és Ambrus Krisztina (Variens Soltvadkerti TE) is. Eredménye­ik: Madarász párosban - oldalán Csákival (Statisztika) - bronz­éremig jutott, csapatban (Amb­russal és Sikettel), a negyeddön­tőben szenvedett vereséget Szer­biától. Egyéniben a nyolcaddön- tőben vérzett el. Ambrus K. pá­rosban Siket K.-val a 9., egyéni­ben szintén a 9. lett. CSELGÁNCS Serdülő magyar bajnokság, Budapest. A Bajai JC eredmé­nyei, fiúk, 50 kg: 7. Németh Gá­bor; 55 kg: 7. Husti Ákos és Köller Milán; 73 kg: 3. Pencz Pál. Lányok, 40 kg: 5. Fenyvesi Berta, 57 kg: 7. Vedelek Edina. A Kecskeméti JC eredménye: 57 kg: 1. Csizmadi Csilla. FLOORBALL OB I-es női mérkőzés: Ares- Bajai Méhek 7:3. A bajai gól­ütők: Sibalin D. 2, Baracsi A. OB n-es férflmérkőzés, 5. for­duló: Bajai Darazsak-Veszprém 12:5 (5-2, 1-2, 6-1). A bajai gól­ütők: Szepesi 6, Markó 4, Ádám Zs., Plézen. (A mérkőzést Báta- széken rendezték, a bajai csa­patnak ez a hazai pályája.) KICK-BOX Semi-contact felnőtt országos bajnokság, döntő. Szeged. Az évközi eredményeik alapján a kecskeméti Sankudo- SE ver­senyzői közül hárman jutottak a súlycsoportonkénti négyes döntőbe. Eredményei, 50 kg: 3. Marosi Nikolett - jól küzdött, szoros mérkőzést vívott a ké­sőbbi győztes, többszörös válo­gatott Krempf Rékával. Végül egy ponttal maradt alul és lett bronzérmes. 55 kg: 2. Kovács Marianna - Nem ismert kegyel­met, hajtotta, űzte ellenfeleit. Már az első körben sikeresen ütötte el nagy riválisát, a tavalyi bajnok Miklós Anikót a tovább­jutástól. A döntőben is nagysze­rűen küzdött, csak a hosszabbí­tásban botlott rutinos csepeli el­lenfelével szemben. +70 kg: 2. Kemény Zsuzsanna - Az első küzdelmét könnyedén hozta. A döntőben is technikásán, oko­san bunyózott. Viszont az átütő­erő ezúttal hiányzott, ellenfele motiváltabbnak tűnt, így haj­szállal ugyan, de vesztett. Edző­jük: Beke Béla. KOSÁRLABDA NB n-es női mérkőzés: Kis­kunfélegyházi KC-Újfehértó 92- 52 (18-13, 27-6, 23-22, 24-11). KKC: Pallagi 4, láger 14, Laskó 7, Ábrahám 7/3, Pasek 30/3. Csere: Hevér 14, Molnár 7, Bodai 6, Máté 3/3. Edző: Nádasdi József. A hazai csapat végig vezetve, biztosan győzött. NB n-es férflmérkőzés: Kis­kunfélegyházi KC-Szentes 81- 53(16-8, 24-18, 20-13,21-14). KKC: Varga I. 17, Hajdú 16, Baukó 21/15, Varga M. 5, Si­mon 6. Csere: Vidéki 5, Hege­dűs 6, Dorverkinger, Konrád, Szabrics 3, Kiss 2. Edző: Varga Imre. A KKC újabb győzelmét lelkes játékának, jól szervezett védekezésének köszönheti. A siker értékét növeli, hogy a ven­dégcsapat erre a bajnoki évre több jó képességű játékossal erősített. RÖPLABDA NB n-es női mérkőzés: AÁMK Sugovica SE Baja-Palota RSC 0:3 (-19,-8, -21). Baja: Vass, Pálinkás V, Pálin­kás A., Ehmann, Surányi, Leirer. Edző: Kovács Péter. A ba­jai csapat az előző mérkőzés hi­báiból tanulva kínosan vigyá­zott a a pontos nyitásokra. Ezzel nem is volt baj, mint ahogy a csapat első szettbéli teljesítmé­nyével sem. Ám a második szet­től kezdve a nyitásfogadásban betliző bajaiak nem jelentettek komoly akadályt a rutinos ellenfélnek. A budapestiek a harmadik szettben a megrop­pantok hazai csapatot már könnyedén „intézték el” és megérdemelten nyertek. Ko­vács Péter: - Többet vártam a mérkőzéstől, de úgy látszik, nem sikerül felülemelkedni a kishitűségünkön. TÁJFUTÁS Bükk-fennsík Kupa. A kalo­csaiak eredményei, F21E (44 induló): 9. Koprivanácz I., N14B (10): 1. Dénes Krisztina, N21B: 6. Török Orsolya. Eger Nagydíj. A KSE eredményei, F14B: 6. Ko­pasz Róbert, F21A: 3. Dénes Zoltán, N10D: 2. Dénes Orsolya. TEKE NB I-es férflmérkőzés: Hód- mezővásárhely-Köszolg SC 1:7 (2992- 3235). Psz.: Fehér Béla 576, Fehér Zoltán 574, Krizsán Albert 553, Fodor Szilárd 534, Tóth B.József 524, Kállai Zoltán 474 fa. LABDARÚGÁS Megyei ül. osztály, Északi csoport Helvéciái V.-Kecskemé- ti LC 1-2, Kolon Izsák-Fülöphá- za 0-6, Dunaegyháza-Ágasegy- háza 2-6, Ballószögi V.-Kuna- dacs 3-2, Hetényegyháza-Vá- rosfóld 6-1, Fülöpszállás-Tass 2- 5. A Kunbaracs-Miklós GYFE mérkőzés elmradt, a Tiszaug- Soltszentimre találkozót elha­lasztották. A Kecskeméten rendezett Gól-gála felnőtt teremtorna vég­eredménye: 1. Kunság Telecom, 2. Magic, 3. Dufa. r/MtlIIMMhiN í fj'í 1. Harkakötöny 11 8 i 2 38-16 25 2. Orgovány 11 7 3 1 31-19 24 3. Szánk 11 7 2 2 17-11 23 4. Csengőd 11 6 2 3 45-26 20 5. Öregcsertő 11 5 4 2 35-28 19 6. Vasutas SK 11 5 3 3 18-13 18 7. Kaskantyű 11 5 3 3 25-23 18 8. Vadkert FC 11 5 1 5 24-18 16 9. Kecel Senior 11 1 4 6 24-33 7 10. Jászszentlászló 11 1 3 7 13-31 6 11. Fülöpjakab 11 1 2 8 23-38 5 12. Tázlár 11 - 2 9 6-43 2 A második helyen jutott to­vább a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság rendezé­sére benyújtott magyar- horvát pályázat. Az UEFA végrehajtó bizottságá­nak tegnapi, máltai ülésén az olaszok 11 szavazatot kaptak, a magyar-horvát kandidálás pe­dig kilencet. Az ukrán-lengyel pályázat hét vokssal szintén to­vábbjutó, míg Törökország (6) és Görögország (2) kiesett. Szalay Péter, a magyar-horvát pályázat hazai projektmene­dzsere elmondta: - Erre a sor­rendre nem számítottam, de a továbbjutásra igen. Az utóbbi napokban voltak aggasztó elője­lek, mivel az olaszok erős kom­munikációs hadjáratba kezd­tek. Elsősorban a többi pályázó hibáit hangsúlyozták azt sugall­va, hogy a 2008-as osztrák-sváj­ci rendezés után nem lenne sze­rencsés, ha ismét két ország NB l-es mérkőzés: Kecskeméti ARC-Esztergomi Vitézek RK 20-10 (14-7). Kecskemét, 150 néző. Ve­zette: Jánosi. KARC: Kiss, Szitás, Dobosi, Beliczai (Tóth), Asztalos, Ráfi, Borbély, Sütő, Popovici, Beke, Túri, Hegedűs Sz. 15, Hegedűs F., Gerő 5, Kovács. Az Esztergom ellen öt éve (!) nyeretlen KARC-ot az augusztu­si fiaskó miatti visszavágás vá­gya is fűtötte. Az első akció a KARC nevéhez fűződik, amely percekre beszorította ellenfelét. A jobbára védekezéssel elfoglalt Vitézek negyed óra elteltével kapituláltak: egy gyorsan elvég­zett büntetőrúgással a hazai tá­madók a védelem mögé kerül­A kínai vb-re ma utazik a magyar csapat ökölvívás A Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöksége a teg­napi ülésén elfogadta a kínai Mianjangban sorra kerülő férfi vb-n résztvevő magyar csapat névsorát. Balzsay Károly szö­vetségi kapitány válogatottja ma 14.30-kor indul Ferihegyről. A vb a szombati megnyitóval kezdődik. A VBCSAPAT: Bedák Pál (48 kg), Oltványi Dávid (51), Bedák Zsolt (54), Varga Miklós (57), Dudás Tibor (60), Káté Gyula (64), Szili István (69), Nagy András (75), Szűcs Ist­ván (81), Darmos József (91), Kurtucz Csaba (+91). lenne a házigazda. A végrehajtó bizottság tagjai azonban érté­kelték, hogy Magyarország már harmadszor pályázik és az elő­ző két kandidálás is magas szín­vonalú volt, hiszen legutóbb egyetlen vokssal maradtunk le a győztestől. Ebben a régióban még nem volt jelentős UEFA- rendezvény. Több kis közép-eu­rópai ország szurkolói ellátogat­nának ide, akik hosszabb és drágább nyugati útra nem tud­nának vállalkozni. Hangsúlyoz­tuk, hogy egy újonc uniós és egy az EU-ba készülő országról van szó. Tavasszal UEFA-kon- gresszust rendezünk, ahol foly­tatni kell a lobbizást, majd má­jus 31-én kell leadni a követke­ző anyagot, immár költségvetés­sel, hatósági engedélyekkel, konkrét tervekkel - mondta a projektmenedzser.- Örülünk a továbblépésnek, ám a neheze csak most követke­zik. Az első pályázati szakasz tek, majd szélsőjük, Gerő révén megszerezték a vezetést. Hege­dűs Sz sikeres jutalomrúgása után 7-0-ra ugrott meg a KARC. Az esztergomiak edzőjük vezér­letével próbáltak nagyobb foko­zatba kapcsolni, elsősorban a tolongást erőltetve. Élvezetes, látványos csata folyt a pályán. Aztán az Esztergom átvette a kezdeményezést, majd a válo­gatott center, Suiogan K. révén egyenlített is (7-7). A félidő utol­só percében Hegedűs Sz. szem- fülességének köszönhetően is­mét a hazaiaknál volt az előny. Szünet után egy büntetőrú­gással faragtak a hátrányukból a vendégek (14-10), majd szívós munkával egyre közelebb ke­sikere miatt azonban máris kö­szönetét szeretnék mondani a két, egyaránt garanciát vállaló kormánynak, s a két, támogatá­sát megadó parlamentnek, a re­ménybeli Eb-helyszínek önkor­mányzatainak, a kandidálás mellett kiálló horvát és magyar szurkolóknak, valamint saját munkatársaimnak. Bízom ab­ban, hogy a horvát és magyar labdarúgócsalád közös törekvé­sét partnerünk második, és a magunk harmadik pályázati ciklusában jövő ilyenkor siker koronázza - nyilatkozta Bozóky Imre, az MLSZ elnöke. Az UEFA 2006. decemberé­ben dönt a helyszínről. SZALAY PÉTER BOZÓKY IMRE rültek a hazai célterülethez. Ott azonban masszív kecskeméti védelemmel találták magukat szemben. A KARC nem ült rá soványka vezetésére, hanem taktikusan apránként növelte előnyét: Hegedűs Sz. tíz perc alatt két büntetőrúgást is siker­rel értékesített (20-10). Néhány Vitéz ekkor már nem bírta ide­gekkel csapata megpróbáltatá­sait, egyikőjük hamarabb me­hetett is zuhanyozni. Bár a ven­dégek emberhátrányban is tá­madtak, a KARC-tól ekkor már nem lehetett elvenni a győzel­met. Megtört tehát az Eszter­gom elleni hosszú nyeretlenségi széria. A Kecskemét lépéselőny­be került riválisaival szemben. SZÜLETÉSNAPI MEGLEPETÉS Amikor az ünnepelt hozza az ajándékot Születésnapi akciónkban, november 30-áig, minden Swifthez és Ignishez felnire szerelt téli gumit adunk ajándékba! Új autók, 0 Ft indulóval, már havi 19 537 Ft-tól* Végre megérkezett a nagyon várt Dízel Swift! I Használt autó beszámítás. THM: 4,7% *Ez az összeg az Alto esetében és/vagy csereautó beszámításával érvényes, november végéig. oi 171 IK'I Kecskemét, Taffája 8/a. Ä-wrv» (Ä írsco intkézlél 300 meterre, Buitaoesl felé! KUBAT-VINCZ Telefon: (78) 5D7-844 www,suzukikubatvincz.hu E-maii: k8c$keme!@sii;zHliH<Bbat»incz.!)B Vége a rossz sorozatnak rögbi A Vitézek ellen öt év után újra nyert a KARC 0| Jöjjön be hozzánk, [/) \ mert akciónk már csak 6 napig tart! m Ajánlatunk az alábbi áruházakban érvényes: H Tesco Kecskemét, Tesco Kiskőrös, Tesco Kalocsa • • % °ó. ötszál ^ \VV Minden 10000 Ft vásárlás után 500“« kap ajándékba* •Részletek a szórólapokon!