Petőfi Népe, 2005. április (60. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-12 / 84. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. ÁPRILIS 12., KEDD LABDARÚGÓ AKKER PLUS MEGYEI I. OSZTÁLY Kötelező a győzelem Nagy küzdelem a felsőházi rangadón HARTA-IZSÁK 3-1 (3-0) Harta, 700 néző. Vezette: Rácz B. (Tóth S., Állaga I.). Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Vékony, Vejtei, Sebestyén (Bognár), Ispán, Szabadi (Zsibók), Balogh, Bujáki, Kovács (Szauer). Edző: Szabó László. Izsák Házi - Tóth, Jávorka, Márton (Tö­rök), Virágh, Szalai, Parti, Pap (Hugyecz), Juhász, Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Balogh 2, Sebestyén ill. Ju­hász. Sárga lap: Vékony, Zsinka ill. Márton, Hleba. Kiállítva: Hleba a 87. percben. Ki­tűnt az egész csapat ill. Tóth, Jávorka, Szalai, Juhász. Ifjúsági eredmény: 3-0. Izgalmasnak ígérkezett a találkozó, hi­szen az első és második helyezett találko­zott egymással. A hartaiak előnye mindösz- sze két pont volt a mérkőzés előtt, így egy esetleges izsáki győzelem helycserét jelen­tett volna a táblázat élén. Majdnem minden adott volt a jó meccshez,Tám az időjárás nem fogadta kegyeibe a mérkőző feleket. Esőáztatta, csúszós talajon kezdődött az összecsapás, melyen a nézők először Gréczi jobb oldali beadása után hördültek I AZ AKKER PLUS MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLÁSA : 1. Harta 19 18 0 1 71-11 54 2. Izsák 19 16 1 2 53-12 49 3. Kalocsa 19 12 4 3 72-28 40 4. Kunszállás 19 9 6 4 40-31 33 5. Tiszakécske 19 9 5 5 43-33 32 6. Dusnok 19 8 5 6 42-32 29 7. Solt 19 8 5 6 34-24 29 8. Akasztó 19 7 6 6 27-24 27 9. Soltvadkert 19 7 4 8 31-26 25 10. Tompa 19 6 4 9 30-40 22 11. KHTK 19 5 6 8 22-30 21 12. Kerekegyháza 19 6 2 11 35-38 20 13. N.nádudvar 19 5 5 9 21-40 20 14. Jánoshalma 19 3 4 12 20-43 13 15. Szabadszállás 19 2 3 14 19-60 9 16. Kiskunmajsa 19 1 0 18 8-96 3 fel. A be­lőtt labda azonban Tóth mel­lett el­szállt, így nem lett semmi az akcióból. A másik oldalon Sebes­tyén be­adása után Kovács lőtt kapásból. A labda magasan kapu fölé szállt. Nem sokkal ké­sőbb Vejtei lövése suhant el a kapu előtt. Negyedóra telt el a mérkőzésből, amikor megszületett a Harta első gólja: Gréczi cse­lezgetett saját tizenhatosánál, amikor Ba­logh megtámadta, elvette tőle a labdát, majd a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A gólt kö­vető időszakot a hazaiak a formás támadá­sok kialakítása helyett kakaskodással töl­tötték, melyben Sebestyén járt az élen. A 28. percben aztán egyik hazaadására Ju­hász csapott le, át akarta emelni a kapus fe­lett a labdát, ám Zsinka résen volt. Nem sokkal később Hleba is hasonlóval próbál­kozott. Neki sem jött be. Öt perccel a félidő vége előtt Szabadi adott be a bal oldalról. Házi kapus alászaladt a labdának, az érke­ző Sebestyén pedig a hálóba bólintott, 2-0. Nem sokkal később tovább növelte előnyét a hazai gárda: egy, a védőkről kipattant lab­dát Balogh egy cselt követően bombázta a kapuba, 3-0. A második félidő hazai helyzettel kezdő­dött. Szabadi lövése nem sokkal zúgott el a kapu felett. Az 55. percben Balogh kapott jó labdát középen, de lövése leperdült a lábá­ról, így odalett a helyzet. Á 62. percben az­tán Bujáki előtt adódott lehetőség, s mivel a kapu előtt felpattant előtte a labda, így nem tudott vele mit kezdeni. A 65. percben Gréczi 20 méteres szabadrúgása a felső ka­pufán csattant, majd rá egy percre szépített az Izsák: Tóth fejelte le a labdát Juhásznak, aki kapásból hatalmas gólt lőtt, 3-1. Négy perccel később csaknem ott volt a válasz: Balogh lövését tenyerelte szögletre Házi, majd a szögletből beadott labdát Vejtei a ka­pufára fejelte. A 85. percben Sebestyén ­kapust játszva - rávetődött a labdára a ti­zenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt. Két perc múlva a tizenhatos közelében ütötték el Gréczit, de ekkor sem szólt a síp. Hleba reklamált is, s mivel volt már egy sárga lapja, Rácz kiállította őt. Változatos, küzdelmes, jó iramú mérkő­zést láthattak a nézők. Az első játékrészben a vendégek hibáiból a hazaiak háromgólos előnyhöz jutottak. A második félidőben az izsákiak felszívták magukat, a mezőnyben többet birtokolták a labdát, helyzetük is volt, de csak egyet tudtak értékesíteni. A hartaiak ezzel a győzelmükkel öt pontra növelték előnyüket nagy riválisukkal szem­ben. Sajnálatos módon Rácz játékvezető nem tudott „felnőni” a rangadóhoz. Az első félidőben megtorlatlanul hagyott egy-egy páros lábbal való becsúszást, de a második­ban is többször tévedett. Főképpen akkor, amikor Sebestyén kezezéséért nem adott 11-est. Szabó László: - Megér­demelten nyertünk. A má­sodik félidőben szorosabb volt ugyan a mérkőzés, de simának érzem a győzel­münket. Gréczi Gábor: - A vég­eredmény ellenére teljesen egyenrangú ellenfelei vol­tunk a hazai csapatnak. A hartaiak szinte helyzet nél­kül rúgtak három gólt, mi pedig a kevés lehetőség kö­zül csak egy gólt és egy ka­pufát értünk el. A hazaiak a kapu előtti határozottságukkal nőttek fó- lénk. Gratulálok nekik. ■ Sz. T. KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD TK - TISZAKÉCSKE 3-3 (2-2) Kiskunfélegyháza, 250 néző. Vezette: Ju­hász (Kucsora, Tanács). KHTK: Tóth P. - Horváth J., Nagy L, Kelemen, Kovács A. (Nádasdi G.), Valkovics, Soós (Újvári), Péntek, Lengyel, Halászi, Szabó A. Edző: Gyurik József. Tiszakécske: László - Bállá, Forgó, Makra X, Pálinkás, Kriss, Kővári, Vidakovic, Fórizs, Gazdag, Járvás. Edző: Ézsiás Gá­bor. Gólszerző: Halászi 2, Valkovics, illetve Járvás 3. Jó iramú, jó színvonalú, gólgazdag mérkőzésen igazságos döntetlen született. A hazaiak egyre nö­vekvő szurkolótábora a meccs végén vastapssal jutalmazta a játékosokat. Kitűnt: Tóth R, Horváth J., Halászi, Péntek, Lengyel, illetve Járvás, Makra X, Bállá. Ifjúsági eredmény: 3-0. NEMESNÁDUDVAR - SOLT OO Nemesnádudvar, 150 néző. Vezette: Suba (B. Szabó, Hegyi Xamás). Nemesnádudvar: Szabados - Bécsi, Szűcs, Kiss (Harsányi), Pusztai, Ivancsán, Schindler, Simon (Xusori), Bischof, Száhler, Grúber (Vinter). Edző: Szőcs Lázár. Solt: Csepecz - Marosvölgyi, Ács, Duzmath, Fekete, Kovács, Fink, Turcsik, Papp, Tóth, Scherer. Edző: Freppán György. Kitűnt: Pusz­tai, Bécsi, Schindler, Bischof, illetve Marosvölgyi, Fink, Tóth. Ifjúsági eredmény: 1-0. KISKUNMAJSA - KEREKEGYHÁZA 3-1 (2-0) Kis- kunmajsa, 100 néző. Vezette: Tóth (Vén, Farkas). Kiskunmajsa: Feketű - Kovács J., Bartyuk, Vajda (Filipovics), Kránicz, Segesvári (Fejes F.), Nagy, Ko­vács G., Szikora (Göcző), Török (Kolompár), Varga. Edző: Csincsák Zoltán. Kerekegyháza: Fekete - András (Virág), Fejes, Duzmath, Kulman (Kovács J.), Garaczi, Polgár, Cámpán, Surnyák (Trepák), Lantos (Fricska), Kecskeméti. Edző: Nagy János. Gólszerző: Segesvári, Varga, Török, illetve Duzmath. A kitartás, az önbizalom és az akarat meghozta az első győzelmet a Kiskunmajsának. A hazai csapat meccsről meccsre javuló játéka vég­re a megyei I. osztályú szintet is elérte. Ifjúsági eredmény: 1-5. TOMPA - JÁNOSHALMA MÉLYKÚT KFC 2-0 (2-0) Tompa, 300 néző. Vezette: Ártim (Kaszala, Szeke­res). Tompa: Cseh - Horváth B., Szakács, Sulomán (Horváth X), Bálind, Béleczki, Kosa, Rónási (Szilvási), Fütyü (Bállá), Pálinkás, Fekete. Edző: Kószó László. JMKFC: Varga - Peteán, Beszedics, Németh, Horváth Zs., Sánta, Bényi, Mester, Csernók (Kovács), Berkó, Fenyvesi. Edző: Gieszinger Ferenc. Gólszerző: Sulomán, Kosa. Küzdelmes mérkőzést hozott a szomszédvárak rangadója. Az első gól egy távoli lövésből született, a kapus bevédte a labdát. A második találat egy szöglettel felérő szabadrúgás záróakkordja volt: a labda érintetlenül csapódott a hosszú felső sarok­ba. Kitűnt: Kosa, Bálind, Fekete, illetve Sánta. Ifjú­sági eredmény: 3-2. KALOCSA - SZABADSZÁLLÁS 3-0 (2-0) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Molnár H, (Lovas, Bállá). Kalo­csa: Gojtán (Szabadi) - Haris, Tóth, Szabó, Mácsái, Farkas (Kökény), Unyi (Jánosi), András, Taba, Pákolicz, Perity (Dana). Edző: Márton Zsolt. Szabadszállás: Bebók - Nagy, Zelenka, Sári, Kis- juhász, Soós, Czégány, Illés, Varga, Németh, Bálint (Antal). Edző: Búzási Balázs. Gólszerző: Kökény 2, Mácsai. Kitűnt: Haris, Szabó, András, illetve Bebók, Illés. Ifjúsági eredmény: 4-1. AKASZTÓ - DUSNOK1-1 (00) Akasztó, 230 néző. Vezette: Körösi (Szécsényi, Bánfi). Akasztó: Markó - Varga B„ Lehota, Sendula, Béleczki, Filus, Lázár K., Csehi, Lázár Zs„ Judák, Király, Edző: Csehi Ist­ván. Dusnok: Bakula - Laczkó, Andrin, Jagicza, Baló F., Sátrán (Csizovszki), Simonits, Fehérvári (Ottenthál), Sánta, Bárdos (Konkoly), Baló G. Edző: Sánta Zoltán. Gólszerző: Béleczki, illetve Bárdos. A lelkes fiatalokkal felálló hazai csapat sok helyzetet kidolgozott, de ezeket nem tudta kihasználni a vé­dekezésre berendezkedett vendégek ellen. Kitűnt: Judák, Béleczki, Sendula, Varga, illetve Bakula, Jagicza, Bárdos. Ifjúsági eredmény: 0-2. SOLTVADKERT - KUNSZÁLLÁS 1-1 (1-0) Solt- vadkert, 150 néző. Vezette: Vörös (Agócs, Kollár). Soltvadkert: Hatvanyi - Szekér (Galántai), Gusztos (Holczimmer), Hirsch, Eperjesi, Gillich, Papp (Tóth), Eiler (Lelkes), Schmidt (Bada), Font, Molnár. Edző: Hímer István. Kunszállás: Kovács - Horváth, Váczi, Zsigó, Vincze, Pöszmet, Bertus, Lapsánszki, Ker­tész, Samu, Koleszárik. Edző: Kertész Gábor. Gól­szerző: Font, illetve Lapsánszki. Kitűnt: Hatvanyi, Font, Molnár, illetve Lapsánszki, Kertész, Samu. If­júsági eredmény: 1-2. A mérkőzésekről tudósítottak: Farkas András (Ka­locsa), Friedrich József (Nemesnádudvar), Horváth Béla (Tompa), Horváth Mihály (Soltvadkert), Judák László (Akasztó), Lórik László (Kiskunmajsa), Nádasdi József (Kiskunfélegyháza). MA: ASZTALITENISZ Extra Liga férfi­mérkőzés: Kecskeméti Spartacus - Szombathely. Kecskemét, Széchenyi sétány 11., 16 órakor. Az alapszakasz visszavágóinak 3. fordulóját játsszák a csapa­tok. A szombathelyi első mécs­esén sima kecskeméti győze­lem született. Az ellenfél Pálosi Balázs, Németh Dávid, Vajda Attila, György Szilárd összeállí­tásban lép asztalhoz, közülük többen ifjúsági válogatottak vol­tak. A hazaiaknál a szokásos Demeter Lehel, Podpinka And­rás, Szarka Levente, Jakab Gá­bor négyes szerepel. Fodor Mik­lós, a Spartacus edzője elmond­ta, hogy kötelező a két pont be­gyűjtése. A mérkőzés az ifjúsá­gi válogatott Szarka számára jó felkészülés lehet a következő napokban Szlovéniában sorra kerülő nemzetközi verseny előtt. LABDARÚGÓ HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Beindult a sereghajtó KISKUNHALASI SPARTACUS - HELVÉ­CIA 2-0 (1-0) Kiskunhalas, 100 néző. V.: Sebestyén (Tamaskó, Kondász). Kiskunhalasi Sp.: Cs. Kovács - Ábra­hám I. (Kovács), Paor, Ábrahám L, Rádi (Valkai), Kuklis, Kazinczi, Vida, Molnár, Lajkó (Nagy), Moravecz. Edző: Siha János. Helvécia: Hajdú - Komonyi (Orbán), Török, Seres, Ju­hász, Kása (Vitányi), Ország, Pető, Mata (Törteli), Dobosi, Liptai. Edző: Mata József. Gólszerző: Kazinczi, Kuklis. Kiállítva: Kazinczi, ill. Juhász (mindketten a második sárga lap után). Kitűnt: az egész csapat, ill. Tö­rök, Ország. Küzdelmes, helyenként durva belemenésekkel tarkított mér­kőzésen biztosan győzött a hazai csa­pat. A vendégek a mérkőzést követő­en a második halasi gólt megelőző ál­lítólagos lesállást és egy számukra meg nem adott büntetőt kértek szá­mon a játékvezetőtől. Ifjúsági ered­mény: 2-1. Tudósító: Kuhn Róbert. ' ******* TABDI - CSÓLYOSPÁLOS 3-1 (3-1) Tabdi, 150 néző. V.: Rogács. Tabdi: Kapitány - Fábián, Petróczi, Digner, Tóth I., Suba, Lukács, Szikszai, Sörös (Tóth Z.), Szabó N. (Tamási), Mezei Zs. Edző: Bácsi László. Csólyospálos: Sze­keres - Andricz, Kolompár, Pócsik, Szarka, Valkai, Mózer, Varga (Szil­ágyi), Répás, Paragi, Terhes (Hor- páczi). Edző: Nagy István. Gólszerző: Lukács, Sörös, Digner, ill. Varga. Ki­tűnt: Tóth I., Lukács, Suba, Szikszai, ill. Szekeres, Szarka. A hideg, szeles időben kezdődő mérkőzésen a ven­dégek egy jól eltalált lövéssel jutottak vezetéshez. A gól nem zavarta meg a hazai csapatot, lendületesen, olykor szemre is tetszetősen játszva, már az első félidőben eldöntötte a mérkő­zést. A súlyos vereségtől a vendégek kitűnően védő kapusa mentette meg a Csólyospálost. Ifjúsági eredmény: 1- 0. Tudósító: Bránya Roland. KECEL - KISKŐRÖS 0-3 (0-3) Kecel, 250 néző. V.: Ignácz J. (Hegyi L, Narancsik B.). Kecel: Nemes - Szvetnyik, Béleczki, Pongrácz, Hatva­ni, Frank, Jungwirt, Filus, Prucser, Bleszák Zs. I. (Gyóni), Bleszák Zs. II. (Doszpod Z.). Edző: Hunyadi László. Kiskőrös: Mlinkó - Schiszler, Mokrickij, Kertész, Aszódi, Somlyai, Gillich, Sárközi, Szlovák (Balogh X), Rumán, Szentgyörgyi (Gombár). Edző: Szlovák László. Gólszerző: Rumán, Somlyai, Mokrickij. Kitűnt: Bleszák I., Szvetnyik, ill. Rumán, Mokrickij, Aszódi, Kertész. Nagy ér­deklődés kísérte a szomszédvárak rangadóját. Az első félidőben mind­két együttes dolgozott ki helyzeteket, gólig azonban nem jutottak a küzdő felek. A második játékrészben aztán egyre jobban elfáradt a fiatal és lel­kes keceli gárda, a listavezető kiskő­rösiek pedig kihasználták a kínálkozó lehetőségeket. Ifjúsági eredmény: 1- 2. Xudósító: Udvarhelyi István. BUGAC - JAKABSZÁLLÁS 1-1 (1-1) Bugac, 150 néző. V: Pataki (Xörőcsik, Kara). Bugac: Jelen - Czakó, Farkas, Cseke, Szele, Csendes (Bangó), Sza­bó N„ Kovács R, Kiss I. (Seres), Sere­gély, Fekete. Edző: Varga Pál. Jakabszállás: Kása - Stecenkó, Ko­vács Zs., Major, Kánisz, Xorbavecz, Sódar (Kiss J.), Kocsis, Törteli (Csor­ba), Palásti (Molnár), Átrak (Andrási). Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Kovács Zs., ill. Fekete. Kiállítva: Ko­vács Zs. (Jakabszállás). Kitűnt: Ko­vács R, Szele, Farkas, ill. Törteli, Kiss. Nagy küzdelem, kemény játék jelle­mezte a mérkőzést. A végig nyílt talál­kozón végül a vendégek értékes pon­tot szereztek. Ifjúsági eredmény: 0-2. Tudósító: Kovács György. LADÁNYBENE - TISZAALPÁR 2-0 (1-0) Ladánybene, 150 néző. V.: Berki (Szöllősi, Törőcsik). Ladánybene: Fe­hér - Mészáros, Ferenc, Virág (Ra- konczai), Guttyán, Osváth, Tóth (Baranyi X), Miskei (Nagy), Németh (Szilveszter), Lázár, Dorogi (Baranyi L). Edző: Osváth Ferenc. Xiszaalpár: Verebélyi - Kovács, Gémes, Bugyi, Márton, Kanyó, Pásztor, Hekkel, Bíró, Kovács (Győri), Baranyi J. Edző: Kása István. Gólszerző: Dorogi, Lázár. Kiál­lítva: Kanyó (Tiszaalpár). Kitűnt: Lá­zár, Xóth, ill. Verebélyi (a mezőny leg­jobbja), Bugyi, Hekkel. Verebélyi ka­pus mentette meg a vendégcsapatot a súlyos vereségtől. Ifjúsági ered­mény: 2-0. Tudósító: Osváth Ferenc. VÁROSFÖLD - DUNAVECSE 40 (2-1) Városföld, 200 néző. V: Kovács (Du­dás, Herceg). Városföld: Vörös - Var­ga, Balogh, Tímár (Csukás), Csilics, Vi­rág Jaskó, Szabó, Kertész (Kovács), Csatai, Borbás. Edző: Mészáros Já­nos. Dunavecse: Bánó - Gutmann, Fekete (Sümegi), Kothencz, Felföldi, Jánosi (Farkas), Szabó, Zadravecz (Pandúr), Zsolnai, Sallai, László. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Kertész 2, Jaskó 2, ill. László 2, Zsolnai 2, Sallai. Kitűnt: Kertész, Jaskó, Borbás, ill. László, Zsolnai. A két csapat felké­szültségéhez viszonyítva rendkívül gyenge játékvezetés mellett közön­ségszórakoztató, fordulatokban gaz­dag mérkőzésen, 4-1-es hazai veze­tésről (erős játékvezetői segítséggel) fordítottak a vendégek. Ifjúsági ered­mény: 3-1. Tudósító: Varga Sándor. PÁLMONOSTORA - NYÁRLŐRINC 2-1 (1-1) A sok helyzetet kidolgozó és el­puskázó Nyárlőhnc ellen megérde­melten nyert a lelkes, de esélytele­nebb Pálmonostora csapata. Ifjúsági eredmény: 2-0. Szabadnapos: Lakitelek. 1. Kiskőrös 19 17 1 1 78-15 52 2. Ladánybene 19 13 2 4 50-21 41 3. Nyárlőrinc 19 10 3 6 39-22 33 4. Jakabszállás 19 9 6 4 45-33 33 5. Dunavecse 19 9 5 5 47-40 32 6. Tabdi 19 9 5 5 32-29 32 7 Lakitelek 19 9 3 7 31-33 30 8. Pálmonostora 19 9 2 8 41-38 29 9. Kecel 19 8 4 7 44-35 28 10. Helvécia 19 8 4 7 32-25 28 11. Csólyospálos 19 8 0 11 46-35 24 12. Bugac 19 6 6 7 39-40 24 13. Tiszaalpár 19 2 6 11 24-52 12 14. Városföld 19 3 3 13 21-58 12 15. Khalasi Spart. 19 3 3 13 22-66 12 A Kunszentmiklós visszalépett.