Petőfi Népe, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-14 / 215. szám

PETŐFI NÉPE - 2004. SZEPTEMBER 14., KEDD SPORT 11 LABDARUGÓ HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Gyorsabb, pontosabb hazaiak fás. akker-plus MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGÓ BAJNOKSÁG Lendületben a hartai gárda ígDMjfl ; Ladánybi LADÁNYBENE-KISKŐRÖS 2-0 (0-0) Ladánybene 200 néző. Vezette: Ignácz (Hegyi, Piukovics). Ladánybene: Czigoth - Mészá­ros, Miskei, Ferenc, Márton, Hídvégi, Tóth (Csilics), Baranyi, Huszák (Ozsváth), Schultz (Fe­kete), Lázár (Szilveszter). Edző: Ozsváth Ferenc. Kiskőrös: Minkó - Schiszler, Mokrickij, Kertész, Somlyai, Pecznyik, Gillich, Sárközi, Szlo1 vák, Dózsa (Gombár), Balogh. Edző: Szlovák László. Gólszerző: Miskei, Lázár. Sárga lap: Tóth ill. Schiszler. Kitűnt Márton, Hídvégi, Láz­ár, Tóth ill. Pecznyik, Makrickij. A mérkőzésen az első emlí­tésre való esemény a vendégek előtt adódott a 15. percben, ami- koris Schiszler távoli lövését te- nyerelte ki Czigoth. Ezt követő­en öt percenként alakultak ki helyzetek, hol az egyik, hol a j ^ másik kapu előtt. Gól azonban nem született. A második félidő ugyanúgy folytatódott, ahogyan az első abbamaradt. Öt percen­ként villantak a játékosok, ám a gólra a 70. percig kellett várnia a hazai nézőseregnek. Ekkor Lázár baloldali beadását Miskei 22 méterről lőtte a kapuba, 1-0. Nyolc perc elteltével ismét rezdült a kiskő­rösi háló: ekkor Ozs­váth Lázárhoz továbbí­tott a tizenhatoson be­lül, aki kapásból a háló­ba bombázott, 2-0. A 83. percben Baranyi adott jó labdát Lázárnak, aki csak Minkóval állt szemben, de a hatalmas helyzetben a kapu mellé lőtt. Az első félidő egyenlő erők pár­harcát hozta. Mind a két csapat­nak voltak helyzetei, de a játéko­sok nem tudták bevenni a kapu­kat. A második játékrészben a hazaiak érett, taktikus játéka gó­lokat eredményezett. A mérkőzés Ozsváth Ferenc egész ideje alatt látszott a tuda­tosság a játékukon. Megérdemel­ten szerezték meg a győzelmet a jó erőkből álló kiskőrösiek ellen, akik csak árnyékuk voltak ön­maguknak. Ozsváth Ferenc: - A mérkő­zés a várt nagy taktikai csatát hozta. A második fél­időben gyorsabban és pontosabban játszot­tunk, így megérdemel­ten győztük le a listave­zetőt. Szlovák László: - Ezen a délutánon gyenge napot fogtunk ki. A helyzeteit jobban kihasz­náló Ladánybene megérdemel­ten nyert. A második fél­időben sajnos helyzeteink sem voltak. Az ifi-meccs UZS 1-0-ra Végző­Szlovák László dött. SZ.T. LAKITELEK-JAKABSZÁLLÁS 0-4 (0-0) Lakitelek, 200 néző. Vezette: Ártim (Berki, Szőllősi). Lakitelek: Kormos - Kalics (Kökény), Tóth, Kotvics, Budai, Dudás R. (Oravecz), Almási, Pádár, Térjék, Parádi, Barcsa. Edző: Dudás György. Jákabszállás: Kása - Kiss, Ko­vács, Major, Stecenkó (Andrá­si], Torbavecz (Csorba), Sódar (Atrok), Kánisz, Törteli, Szőlősi (Börönde), H. Szabó (Molnár). Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Szőlősi, Sódar, Ko­vács, Csorba. Sárga lap: Barcsa ill. Stecenkó, Kovács, Csorba. Kitűnt- Kormos ill. Major, Törteli, Kánisz, Szőlősi. Dudás György: - Két ellenté­tes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben jól játszottunk és a játé­kosok végrehajtották azt, amit kértem tőlük. Sajnos az első gól után fejben feladta a csapat. Torbavecz Józsefi - A bajnok­ság kezdete előtt sokan kritizál­tak, hogy nem igazoltunk új já­tékosokat. Menetelésünkkel megadjuk a választ Ifjúsági eredmény: 4-0. Uidó- sító: Szentirmay Tamás. BUGAC-DUNAVECSE 3-2 (0-1) Bugac, 150 néző. Vezette: Ko­vács B. (Király, Szekeres). Bugac Tóth - Czakó (Csen­des), Cseke, Szabó L, Szele, Valkovics, Kovács (Seregély), Szabó N., Farkas, Szabó A., Szikora. Edző: Varga Pál. Dunavecse: Pandur L. - Krepsz, Kothencz, Gutman, Jenei (Szellák), Jánosi, Szabó Zs., Zadravecz, Sümegi (Pan­dúr), Liptai (Andreánszki), Sallai. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Szabó A., Val­kovics, Farkas, ill. Sallai 2. Sárga lap: Tóth, Cseke, ill. Sallai. Kitűnt az egész csapat, ill. Jenei, Jánosi, Sallai. A hazaiak számára lét- fontosságú volt a három pont megszerzése. A vendégek ezt igyekeztek megakadályozni, s az első félidőben a vezetést is megszerezték. Bár a második játékrészben a hazaiak három­szor is eredményesek voltak, a mérkőzés végig nyílt küzdel­met hozott. A találkozó végén a vecseiek még szépítettek, de a jóraimú, küzdelmes mérkőzés végén bugaci győzelemnek örülhettek a hazaiak. Ifjúsági eredmény: 0-2. Túdó- sító: Kovács György. VÁROSFÖLD-NYÁRLŐRINC 0-3 (0-3) Városföld, 200 néző. Vezette: Pataki (Kávai, Sörös). Városföld: Vörös - Csatai, Ba­logh, Kovács Z., Farkas (Jaskó Z.), Hanák (Kiss P.), Jaskó J., Tímár, Szabó Z., Kiss S. (Do­mokos), Bónyai. Edző: Kiss Sándor. Nyárlőrinc: Kocsis (Szappa­nos) - Bálint, Forgó, Molnár, Dá­vid, Szász, Kovács L. (Horváth), Légrádi, László (Csernák), Tóth, Villányi. Edző: György Csaba. Gólszerző: Torbán 2, Horváth. Sárga lap: Tímár Z., Jaskó J., ill. Tóth R., Horváth. Kitűnt Jaskó Z., ill. az egész csapat. A hazai csapat sok helyzeté­ből egyet sem, míg a vendégek kevés helyzetükből hármat ér­tékesítettek, így megérdemel­ten távoztak a három bajnoki ponttal. A mérkőzés az első fél­időben dőlt el. Ifjúsági eredmény: 4-2. Tudó­sító: Kiss Sándor. PÁLMONOSTORA- TISZAALPÁR 4-1 (2-1) Pálmonostora, vezette: Bánfi Z., (Kriván P., Kösz Z.). Pálmonostora: Tápai R. - Mag­da Z., Kovács T., Kovács L., Bagi (Pozsár), Locskai, Síber M. (Papp L), Tóth, Bíró (Zsibrita), Síber Z., Tamási (Szűcs). Edző: Síber Mátyás. Tiszaalpár Verebélyi - Bíró, Gémes, Török, Márton, Kanyó, Bugyi (Ollári), Hekkel, Bangó (Kovács F.), Zs. Juhász, Sinkó. Edző: Kása István. Gólszerző: Locskai, Tóth L, Ta­mási, Pozsár, ill. Bíró. Sárga lap: Kovács T., Bagi, Tóth, ill. Kanyó. Kitűnt Magda, Tóth L, Pozsár, Locskai, ill. Márton. Jó játékkal megérdmelten nyert a hazai csapat. Ifjúsági eredmény: 0-2. Tudó­sító: Szalai László. TABDI-KUNSZENTMIKLÓS 3-0 (1-0) Tabdi, 250 néző. Vezette: Ézsiás G. (Kis J., Tóth R.). TabdL- Kovács L. - Fábián, Petróczi, Digner, Tóth I., Szekér, Szabó N., Lukács, Tóth Z. (Kuti), Szikszai T., Tamás. Edző: Bácsi László. Kunszentmiklős: Bebők N. - Paróczi, Bálint, Kovács J., Boczek, Forró, Pataki, Bangó, Bebők Zs., Kosa, Farkas. Edző: Tóth Lajos. Gólszerző: Tóth Z., Digner, Lukács. Sárga lap: Petróczi, Tóth Z., ill. Forró, Bebők Zs., Farkas, Bebők N. Kiállítva: senki, ill. Kosa (70. p.), Paróczi (80. p.). Kitűnt Kuti, Szekér, Lukács, ill. Bebők N., Boczek. Ifjúsági eredmény: 2-0. HELVÉCLA-CSÓLYOSPÁLOS 3-0 (0-0) Helvécia, 100 néző. Vezette: Patyi (Kohajda, Tímár). Helvécia- Hajdú - Sánta, Tö­rök (Kása), Seres, Orbán, Ko­HARTA-KEREKEGYHÁZA 5-1 (4-0) Harta, 200 néző. Vezette: Körösi (Kriván, Tóth Cs.). Harta: Zsinka - Bálind (Tomolik), Czigler, Zsibók, Vejtei, Sebestyén (Felföldi), Ist­ván, Szabadi, Balogh, Bujáki (Szabó L), Kovács J. (Szauer T.). Edző: Szabó László. Kerekegyháza: Fekete - And­rás, Fejes, Duzmath, Kulman, Garaczi (Bende), Trepák, Hugyecz R. (Virágh), Hugyecz Gy., Lantos, Vörös. Edző: Bozsó György. Gólszerző: Bujáki 3, Kovács J. 2, illetve Lantos. Kitűnt Czigler, Kovács J., Ba­logh, Bujáki, illetve András, Fe­jes, Virágh, Lantos. Sárga lap: Kovács J., Bende, Virágh. Ifjúsági eredmény: 10-1. TOMPA-IZSÁK 0-3 (0-1) Tompa, 300 néző. Vezette: Sán­ta P. (Hodován, Rogács). Tompa Cseh (Szilvási) - Pá­linkás, Szakács, Véh, Bálint, Béleczki (Nyári), Rónási (Kiss), Fütyü, Bállá, Horváth Tamás (Varga), Baka (Horváth Tibor). Edző: Molnár László. Izsák: Házi (Nemes) - Tóth, Jávorka, Virágh (Horváth), Par­ti, Szalai, Hugyecz, Pap, Juhász (Kovács), Hleba (Török), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Parti, Hugyecz, Ju­hász. Kitűnt Cseh, Pálinkás, Fütyü, illetve Hugyecz, Gréczi. Sárga lap: Parti. Ifjúsági eredmény: 2-7. KISKUNMAJSA- TISZAKÉCSKE 1-4 (0-2) Kiskunmajsa, 100 néző. Vezet­te: Madácsi (Tanács, Juhász). Kiskunmajsa Feketű - Kozák, Bartyuk (Göcző), Csík (Busa), Kránicz, Ujfalusi, Horváth J., Kolompár, Segesvári, Kovács J., Filipovics. Edző: Kondákor Fe­renc. Tiszakécske: Antal - Forgó (Varga Cs.) Makra T (Kriss), Pá­linkás, Tóth G., Bállá (Kővári) Vidakovic, Makra P., Gazdag (Bagi) Járvás, Török (Lendvai). Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Segesvári, illetve Járvás, Forgó, Makra P., Lendvai. Kitűnt Makra P., Bállá, vács (Komonyi), Ország, Pető, ifj. Mata, Dobosi, Liptai. Edző: Mata József. Csófyospálos: Szekeres - Ad­ria, Szarka, Póczik, Sólya, Ko­lompár, Mózer, Szilágyi, Paragi, Répás, Valkai. Edző: Kitl József. Gólszerző: Pető 2, Komonyi. Kitűnt Ország, Sánta, Pető, ifj. Mata, ill. Szekeres, Kolom­pár, Répás. Sportszerű mérkőzésen biz­tos hazai győzelem született. Ifjúsági eredmény: 2-2. Túdó- sító: Szabó Sándor. Vidakovic, illetve Kránicz, Ujfalusi. Sárga lap: Vidakovic. Ifjúsági eredmény: 0-3. NEMESNÁDUDVAR- JÁNOSHALMA MÉLYKÚT KFC 1-0 (0-0) Nemesnádudvar, 250 néző. Ve­zette: Berger (Kondász, Dulai). Nemesnádudvar: Szabados - Szűcs, Pusztai, Barta, Mezőfi (Schindler), Ivancsan, Kiss, Si­mon, Szilágyi (Grúber), Pesti (Harsányi), Tusori. Edző: Szőcs Lázár. JMKFC: Varga - Odor, Kiss K., Németh, Horváth (Farkas), Sán­ta (Bori), Szabó T., Doszpod (Mihai), Huszár, Kiss R, Beszedics (Szabó G.). Edző: Gieszinger Ferenc. Gólszerző: Pesti (ll-esből). Kitűnt Szűcs, Pusztai, Tusori, illetve Varga, Kiss R. Sárga lap: Túsori. Ifjúsági eredmény: 2-1. KALOCSA-SOLT 2-2 (1-0) Kalocsa, 300 néző. Vezette: Su­ba (Pocsai, Hodován). Kalocsa Szabadi - Tóth D., Farkas, Mácsai, Hatvani (Ba­logh T.), Unyi, Perity (Gombkö­tő), András (Taba), Halászi (Da­na), Tamaskó, Pákolicz. Edző: Alföldi Albert. Solt Dávid - Bozai, Duzmath, Marosvölgyi, Aranyos, Tóth A., Scherer, Ács, Fink, Kovács (Papp, Nagy), Fekete. Edző: Freppán György. Gólszerző: Tamaskó, Balogh T., illetve Scherer, Tóth A. A rendkívül szétesetten és el­képzelés nélkül játszó hazai csapat az utolsó percekben egyenlített a lelkesen, fegyel­mezetten és taktikusan játszó vendégcsapattal szemben. Kitűnt senki, illetve Dávid, Duzmath, Tóth A., Scherer. Sárga lap: Unyi, Papp. Kiállítva Fink (75. perc), Tamaskó (89. perc). Ifjúsági eredmény: 10-1. AKASZTÓ­SZABADSZÁLLÁS 6-0 (2-0) Akasztó, 200 néző. Vezette: Molnár H. (Kaszala, Kara). Akasztó: Markó - Újvári, Lehota, Nagy (Lázár K.), Béleczki, Megyes (Bélák), Klajkó, Csehi (Gyenizse), Lázár (Németh), Supka, Szentgyörgyi KISKUNHALASI SPARTACUS -KECEL 0-3 (0-1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Varga (Tamás, Aradi). Kkh. Spartacus: Boross - Vida, Kazinczi, Nagy (Suba), Molnár, Valkai (Lengyel), Ábra­hám, Urlauber, Lajkó, Kovács, Erdélyi. Edző: Kis Péter. Kecel- Kapitány - Farkas (Sza­bó A.), Doszpod, Bleszák, Pinczer (Pongrácz), Kamara (Verba), Sendula, Ábrahám, Filus, Fenyvesi, Szabó K. Edző: Verba József. (Judák). Edző: Francia László. Szabadszállás: Debreceni - Papp, Zelenka, Árva, Újvári, Szilágyi, Kis-Juhász (Nagy), Zrí­nyi, Czegány, Illés, Varga. Edző: Búzási Balázs. Gólszerző: Béleczki 3, Szentgyörgyi, Újvári, Csehi. Kitűnt Csehi, Béleczki, Újvári, Supka, illetve Illés, Papp, Varga. Sárga lap: Lázár Z., Lázár K., Újvári. Ifjúsági eredmény: 9-3. KUNSZÁLLÁS-DUSNOK 3-3 (1-1) Kunszállás, 250 néző. Vezette: Kecskés (Lovas, Kovács). Kunszállás: Kovács - Horváth (Makány), Kertész, Váczi, Zsigó, Vincze, Samu, Bertus, Koleszárik (Seres), Lapsánszki (Szulyovszki), Pöszmet. Edző: Kertész Gábor. Dúsnak: Szerencsés - Greksa, Andrin, Báló F., Jagicza, Sánta J. (Báló G., Ottenthál), Simonits, Öbéri, Sánta Z., Bárdos, Sáfrán (Fehérvári). Edző: Óbéri Antal. Gólszerző: Kertész 2 (a máso­dikat ll-esből), Pöszmet, illetve Andrin, Óbéri, Bárdos. Kitűnt Kertész, Bertus, Pöszmet, illetve Szerencsés, Báló F., Bárdos. Sárga lap: Samu, Zsigó, Ker­tész, Váczi, Sánta Z. Kiállítva Simonits Ifjúsági eredmény: 2-3. SOLTVADKERT-KTK 04) Soltvadkert, 150 néző. Vezette: Kricskovics (Serdült, Vörös). Soltvadkert Hatvanyi - Aszó­di, Szőke, Molnár, Eperjesi, Marton, Filus, Schmidt, Török (Varga), Vata (Hirsch), Sörös (Nagy). Edző: Tápai Tibor. Kiskunfélegyházi TK- Jelen - Guttyan, Soós, Földi, Dongó, Ke­lemen, Nagy F., Takács, Péntek, Nádasdi (Horváth J.), Lengyel. Edző: Gyurik József. Kitűnt Szőke, Aszódi, Eperje­si, illetve Jelen. Ifjúsági eredmény: 8-2. A mérkőzésekről tudósítottak: Grőb János (Harta), Horváth Bé­la (Tompa), Farkas András (Ka­locsa), Friedrich József (Nemes­nádudvar), Ézsiás Gábor (Kis­kunmajsa), Horváth Mihály (Soltvadkert), Judák László (Akasztó), Kertész Károly (Kun­szállás). Gólszerző: Lajkó (öngól), Verba, Fenyvesi. Sárga lap: senki, ill. Filus. Kitűnt Boross, Vida, ill. Filus, Bleszák, Szabó K. Egy öngóllal korán vezetést szerzett a vendégcsapat, de já­tékosai túlzott magabiztosság­gal játszottak, még 11-est is hi­báztak. Az alacsony színvona­lú mérkőzésen csak az utolsó negyedórában dőlt el a három pont sorsa. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudó­sító: Kuhn Róbert. Akker-Plus megyei I. osztály: 1. Harta 15 (25-3), 2. Izsák 15 (21-3), 3. Dusnok 13 (18-12), 4. Kalocsa 10 (19-12), 5. Akasztó 10 (12-6), 6. Kunszállás 8 (11-9), 7. Nemesnádudvar 8 (6-9), 8. Soltvadkert 7 (13-4), 9. Tompa 6 (7-11), 10. Tiszakécske 7 (12-13), 11. Solt 6 (9-7), 12. KTK 4 (8-9), 13. Kerekegyháza 4 (5-12), 14. JMFC - (6-18), 15. Szabadszállás - (2-16), 16. Kiskunmajsa - (3-30). Megyei II. osztály, Heibl Isoliertechnik: 1. Jakabszállás 13 (18-7), 2. Kiskőrös 12 (16-4), 3. Ladánybene 10 (14-6), 4. Tabdi 10 (10-6), 5. Csólyospálos 9 (21-8), 6. Nyárlőrinc 9 (12-8), 7. Pálmonostora 9 (12-8), 8. Dunavecse 9 (11- 9), 9. Helvécia 9 (9-7), 10. Kecel 8 (14-7), 11. Tiszaalpár 5 (8-10), 12. Bugac 5 (10-16), 13. , Városföld 3 (5-17), 14. Kunszentmiklős 3 (9-24), 15. Lakitelek 1 (5-15), 16. K. Spartacus - (2- 24). Déli csoport 1. Nagybaracska 13 (10-5), 2. Fájsz 10 (11-2), 3. Érsekcsanád 10 (10-5), 4. Sükösd 9 (11-8), 5. Kelebia 9 (7-6), 6. Bácsbokod 8 (11-8), 7. Bácsborsód 8 (8-8), 8. Kunbaja 7 (10-10), 9. Szeremle 7 (12-15), 10. Hajós 6 (16-7), 11. Bajaszentistván 6 (10-15), 12. Bácsalmás 5 (8-5), 13. Vaskút 5 (7-8), 14. Szakmár 2 (6-10), 15. Dunaszentbenedek 2 (4-9), 16. Bátmonostor 1 (3-22).