Petőfi Népe, 2004. június (59. évfolyam, 126-151. szám)

2004-06-08 / 132. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2004. Június 8., kedd LABDA RÚGÁS SZABADSZÁLLÁS - NEMESNÁDUDVAR 1-0 (0-0) Szabadszállás 100 néző. Vezette: Ignácz J. (BánfiZ., Nagyi.). Szabadszállás: Lázár - Papp, Árva, Huszár, Sós (Újvári), Sári, Kis- Juhász, Zrínyi (Kovács), Németh P„ Illés, Németh S. Edző: Búzási Balázs. Nemesnádudvar: Szabados - Schindler Z., Mezőfi, Barta, Tusori, Schindler E„ Knapig, Simon, Gruber, Kiss, Gazsi. Edző: Hayerbacher Fe­renc. Gólszerző: Németh P. Sárga lap: Zrínyi, Papp, ill. Tusori, Schindler E. Kitűnt: Lázár, Kis-Juhász, Árva, ill. Simon, Tusori, Mezőfi. Ifjúsági eredmény: 3-1. Sötét felhők úsztak az égen a mérkőzés kezdetekor. A hazai szurkolók re­ménykedtek abban, hogy ez nem rossz előjel. A Szabadszállásnak nagyon kellett a három pont a megyei I. osztályban való bentmaradáshoz. Az első helyzet ennek megfelelően a hazaiak előtt adódott. Illés önzet­lenül jobbra gurította a labdát a felfutó Sósnak, aki bár jó helyzetbe ke­rült, nem sikerült eltalálnia a kaput. Válaszként a másik oldalon Barta húsz méterről a kapu mellé lőtt. A 12. percben Schindler Z. a félpályától jól indította Grubert, aki az alapvonal előtt, egy cselt követően a hosszú sarok mellé lőtt. A másik oldalon Németh P. 22 méteres szabadrúgása nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot. A 15. percben Gazsi visszagurí­totta a labdát a felfutó Bartának, aki kapásból lőtt: Lázár bravúrral öklöz­te ki a labdát. Nem sokkal később a nádudvariak megszerezhették volna a vezetést: Gazsi kiugrott a védők közül, már csak Lázárral állt szemben, amikor lőtt: a kapus azonban hárí­tani tudott. A 38. percben ismét Ga­zsi előtt adódott gólszerzési lehető­ség. Bedobás után mehetett el a jobb oldalon, már a tizenhatoson belül járt, amikor Sári keresztezett és becsúszva szerelte. A 42. perc­ben Zrínyi szabadrúgása után Illés fejére került a labda, ahonnan csak centiméterekkel szállt kapu mellé. A második játékrész elején szin­te semmi sem történt a pályán. A játékosok egymás hibáiból éltek, de nem alakult ki veszélyes helyzet. Egészen a 60. percig. Ekkor Schindler Z. bal oldali beadása után Gruber fejelt kapura, Lázár azon­ban résen volt. A 63. percben Sós szöktették a jobb oldalon. A beadott labdája átszállt Illés feje fölött, de érkezett Németh P. és nem hibázott, 1-0. Nem sokkal később majdnem ismét gólt ért el a hazai csapat. Illés Sóshoz továbbított, aki belőtte a lab­dát. Mezőfi azonban kifejelte azt Németh P. elől. A 77. percben tűzijáté­kot rendeztek a vendégek Lázár kapuja előtt. Gruber beadását Gazsi a ka- putól-öt méterre elvétette. A labda Bartához került, akinek lövését hárított a hálóőr. Ezt követően Kiss próbálkozott, de a földről feltápászkodó Lázár ezt a lövést is védte. A 88. percben Újvári adott be a bal oldalról. A labda Némethhez került, akit felvágtak a tizenhatoson belül. Meglepetésre a já­tékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. A hazaiaknak csak a győzelem volt elfogadható. Ennek ellenére az első félidőben a vendégeknek sokkal több helyzetük adódott és a labdát is töb­bet birtokolták. Már akkor eldönthették volna a találkozó sorsát. A második játékrészben a hazaiak többet támadtak és egy jól beadott lövés után a ve­zetést is megszerezték. Ezt követően a nádudvariaknak akadtak lehetősé­gei, de nem tudták azokat gólra váltam. Bár a hazaiak győztek, a vendégek közelebb álltak a p győzelemhez. Búzási Balázs: - Gratulálok a csapat­nak a bentmaradáshoz. Bízom benne, hogy a jövőben is számíthatok a fiúkra. Hayerbacher Ferenc: - Az a csapat, amelyik nem rúgja be a helyzeteit, nem érdemel pontot. kmcvnyaC MEGYEI I, iZTÍLYÉ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A bentmaradásért harcoltak TOMPA - KALOCSA 0-10 (0-4) Tompa, 200 néző. Vezette: Kriskovics (Állaga, Süveggyártó). Tompa: Cseh (Labancz) - Nyári, Horváth, Baka (Szekeres), Magda, Sí- ber, Nuszpl, Kósa, Bállá, Béleczki, Sze­gedi. Edző: id. Béleczki László. Kalocsa: Szabadi - Tóth, Aradi, Greksa, Tamaskó, Balogh T., Balogh I., Pákolicz, Bényei (Hatvani), Halászi (Vasin), Máté (Bohácsi). Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Tamaskó 5, Pákolicz 2, Máté, Halászi, Balogh T. Sárga lap: Kósa, Szegedi. Ifjúsági eredmény: 1-8. SOLT - SOLTVADKERT 2-2 (1-1) Solt, 250 néző. Vezette: Kovács B. (Fü- löp, Törőcsik). Solt: Pandúr - Gúla, Duzmath, Feke­te, Tóth N„ Aranyos, Tóth A. (Fink), Török, Szalai, Kovács J. (Beke), Nagy L. Edző: Freppán György. Soltvadkert: Hatvanyi - Aszódi (Galántai), Molnár, Kovács, Eperjesi, Marton, Filus, Szlovák, Mészáros, Vata, Schmidt (Gusztos). Edző: Tápai Tibor. Gólszerző: Tóth A., Török, illetve Szlovák, Molnár. A szomszédvárak küzdelmes, látvá­nyos mérkőzésén a Soltvadkert szer­zett vezetést (0-1). A hazai együttes 2- 1-re fordított, ám a vendégcsapat a 91. percben lőtt góllal egyenlített és így ponttal térhetett haza Soltvadkertre. Kitűnt: Pandúr, Tóth A., Török, il­letve Molnár, Marton, Szlovák. Sárga lap: Török, Nagy L, Fekete. Ifjúsági eredmény: 0-4. KEREKEGYHÁZA - KTK 3-0 (1-0) Kerekegyháza, 250 néző. Vezette: Pa­taki (Kara, Lovas). Kerekegyháza: Fekete - András, Kecskeméti, Kiss S. (Fejes), Kulman (Deák), Bónyai, Polgár, Trepák, Hugyecz Gy., Lantos, Hugyecz R. Edző: Bozsó György. KTK: Kovács - Horváth, Soós, Földi, Polner, Horváth, Nagy, Csincsák, Bá­lint, Vidéki, Kása. Edző: Sahin Dezső. Gólszerző: Bónyai 2, András. Kitűnt: Bónyai, András, Lantos, Trepák, Kecskeméti, Polgár, illetve Horváth, Csincsák, Kása. Sárga lap: Csincsák, Horváth. Bozsó György: - Az akarat gondol­kodással és taktikával hasznosítható. Ezt elértük, ezért jók lettünk és a cé­lunkat elértük. Sahin Dezső: - Megérdemelten nyert a motivált hazai csapat. Az ifjúsági mérkőzést szerdán ren­dezik. IZSÁK - TISZAKÉCSKE 2-1 (14) Izsák, 300 néző. Vezette: Kecskés (Kaszala, Kovács)! Izsák: Házi - Kurucsai, Jávorka, Bonea, Márton (Tóth Cs.), Mezei K. (Török), Mokrickij, Virágh, Hleba (Ko­vács Zs.), Juhász, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Tiszakécske: Kocsis - Kriss, Forgó, Makra T, Pálinkás, Maczkó, Tóth G., Kővári, Makra P. (Lendvai), Gazdag, Járvás. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Mokrickij, Kurucsai (11-esből), illetve Járvás. A görcsösen játszó, immár megye­bajnok hazai csapat ezen a találkozón a szerencsével sem állt hadilábon, ugyanis a vendégek egy góljuk mellett két kapufát is rúgtak. Az izsáki szur­kolók pezsgővel köszöntötték kedven­ceiket, a megyei I. osztály 2003-2004- es idényének bajnokcsapatát. Kitűnt: Házi, Bonea, Mokrickij, Virágh, illetve Makra T., Makra P., Maczkó. Sárga lap: Bonea, Jávorka, Gréczi, Kriss, Pálinkás. Ifjúsági eredmény: 3-1. AKASZTÓ - MÉLYKÚT 2-0 (0-0) Akasztó, 200 néző. Vezette: Pákolicz (Tóth, Rogács). Akasztó: Markó - Újvári (Bélák), Lehota, Somjai, Nagy, Megyes, Béleczki (Szentgyörgyi), Csehi, Lázár, Supka, Klajkó. Edző: Agócs Zoltán. Mélykút: Kiss G. - Snyehola, Far­kas, Bori, Bényei, Kiss R., Szabó, Ko­vács, Beszedics, Szénási, Velez (Gavlik). Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Lázár, Béleczki. A mérkőzés előtt egyperces gyász­szünettel emlékeztek meg a 63 évesen elhunyt Beszedics Jánosról, az akasz­tói klub baráti körének elnökéről, aki hosszú éveken keresztül odaadóan vé­gezte munkáját, támogatta az akasztói sportéletet. Ugyancsak ezen a találko­zón búcsúztatták el a visszavonuló Pákolicz István játékvezetőt. Kitűnt: Újvári, Klajkó, Béleczki, Megyes, illetve Kiss G., Farkas, Szabó. Sárga lap: Lehota, Klajkó, Szénási. Ifjúsági eredmény: 14-1. JÁNOSHALMA - DUSNOK 4-2 (1-1) Jánoshalma, 100 néző. Vezette: Rácz (Salamon, Harsányi). Jánoshalma: Varga - Ádám (Sza­bó), Mizser, Németh, Horváth (Zám- bó), Huszár, Kiss, Odor (Török), Bálind, Sánta R., Tóth. Edző: Gie- szinger Ferenc. Dusnok: Szerencsés - Ottenthál, Andrin, Jagicza, Konkoly (Sánta I.), Sánta J. (Csizovszki), Simonits, Óbéri, Sánta Z„ István, Deák (Sáfrán). Edző: István Zoltán. Gólszerző: Tóth 2, Kiss, Szabó; il­letve Sánta Z., Sánta I. Kitűnt: Bálind, Németh, Szabó, il­letve Szerencsés, Jagicza, Sánta Z. Sárga lap: Simonits. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem jelentek meg a helyszínen. KISKUNMAJSA-HARTA 1-3 (0-1) Kiskunmajsa, 100 néző. Vezette: Kalácsán (Juhász, Nagy). Kiskunmajsa: Huszka - Kozák, Szőke, Varga Cs., Nagy, Deli (Szarka), Ujfalusi, Fekete, Kovács G. (Göcző), Török, Varga T. Edző: Fütyü Illés. Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Vékony, Bálint, Sebestyén (Felföldi), Ispán, Szabadi, Szabó (Czuczu), Bujáki, Kovács T. Edző: Szauer Tamás. Gólszerző: Varga T., illetve Szabó 2, Szabadi. Hétévnyi munka után a kiskunmaj- sai klub vezetősége lemondott. Gyovai János elnök elmondta: elég volt a szél­malomharcból, az elnökség a bajnok­ság végén távozik. Kitűnt: Kozák, Varga Cs., Nagy, il­letve Czigler, Vékony, Szabadi. Sárga lap: Fekete, Zsinka, Czigler, Szabó. Ifjúsági eredmény: 1-2. A mérkőzésekről tudósítottak: Deák János (Tompa), Fórizs Gábor (János­halma), Gréczi Gábor (Izsák), Gyovai János (Kiskunmajsa), Judák László (Akasztó), Nagy János (Kerekegyhá­za), Pellikán Imre (Szabadszállás), Pe­tő Mihály (Solt). ARMAGNYAC MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Izsák 29 24 3 2 88-27 75 2. Harta 29 22 4 3 92-31 70 3. Kalocsa 29 21 4 4 105-30 67 4. Soltvadkert 29 18 7 4 76-27 61 5. Akasztó 29 19 3 7 70-35 60 6. Solt 29 12 5 12 46-44 41 7. Kiskunmajsa 29 11 6 12 48-55 39 8. Dusnok 29 10 7 12 45-60 37 9. Nemesnádudvar 29 10 4 15 47-75 34 10. Tiszakécske 29 9 5 15 46-54 32 11. Kerekegyháza 29 9 2 18 38-67 29 12. Jánoshalma 29 7 4 18 39-66 25 13. Mélykút 29 6 7 16 40-68 25 14. Szabadszállás 29 6 7 16 52-82 25 15. KTK 29 4 7 18 27-65 19 16. Tompa 29 5 3 21 29-102 17 A Tompától egy büntetőpont levonva. % FÖTÁMOGATÓ \ Pu**** I. ORSZÁGOS PATIKA NAP--------------------------- 2004. JÚNIUS 9. ----------—--------­TÖBB MINT EGY NAP! BESZÉLJEN GYÓGYSZERÉSZÉVEL! KERESSE FEL GYÓGYSZERTÁRÁTI Tanácsadás: ■ Dohányzásról való leszokás % a? * . * <; ik- K 3V • Visszérbetegségek • Memóriazavarok * Cukorbetegség \ c .* • Merevedési zavar •J989 • Szolgáltatás: • Vérnyomásmérés TÁMOGATÓK sanofi-synmeiabo HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Már bajnok a Kunszállás PÁLMONOSTORA - KUNSZENTMIKLÓS 0-1 (0-1) Pálmonostora, 100 néző. Vezette: Szöllősi (Karácsony, Kecskés). Pálmonostora: Tápai - Orbán (De­ák), Kovács T., Samu, Cseh, Lócskai (Papp), Síber, Tóth, Pozsár, Túri, Ta­mási. Edző: Síber Mátyás. Kunszentmiklós: Bebők N. - Sü­megi (Ordasi), Zsolnai, Bálint, Boczek (Paróczi), Forró, Kalmár (Lovász), Kovács, Bebők Zs., Tóth, Schenk. Edző: Lovász Sándor. Gólszerző: Bebők Zs. Sárga lap: Tamási, ill. Lovász, Schenk, Ordasi. Kiállítva: Papp, ill. Paróczi, Ko­vács. Kitűnt: Cseh, Túri, Tóth, ill. Bebők N. (a mezőny legjobbja), Tóth, Forró. A hazai csapat lépett fel támadólag, sorra dolgozta ki helyzeteit. A meddő pálmonostori fölényt a vendégek első támadása törte meg, amikor a veze­tést is megszerezték. Ezt követően is a hazaiak birtokolták többet a labdát, de csak három kapufára tellett erejükből. A második félidő forgatókönyve ha­sonlóan alakult: a hazaiak támadtak, a kunszentmiklósiak olykor kontrára szánták el magukat. Az utolsó tíz perc - az erélytelen játékvezetés miatt - in­kább az ökölvíváshoz hasonlított, ami jelez a három kiállítás is. A hazaiak a közjáték után, a 89. percben egyenlít­hettek volna, ám a tizenegyest is a ka­pufára lőtték. Kalmár László szakosztályvezető: - Ez a teljesítmény jövőre kevés lesz a megyei II. osztályban. Lovász Sándor: - A mérkőzés után még maradt esélyünk a bentmaradás- ra. Ifjúsági eredmény: 2-7. Tudósító: Kalmár Nagy László. LAKITELEK - I.ADÁNYBENE 3-0 (1-0) Lakitelek, 200 néző. Vezette: Ártim (Bállá, Polgár). l/fl Lakitelek: Balogh (Kormos) - Hő­si, ifj. Tóth, Kalics (Szentesi), Kökény, (Kotvics) Farkas (Újváry Sz.), Ma­gyar, Almási (Szabó R.), Térjék, Sza­bó T. Újváry B. Edző: Tóth Sándor. Ladánybene: Lénárt A. - Varga F. (Bácskai), Ferenc, Tóth, Fekete, Gaál (Dóka), Varga L, Botos (Kolozsi), Lénárt L, Huszák, Baranyi. Edző: Baranyi Lajos. Gólszerző: Térjék 2, Kökény. Sárga lap: Álmási, ill. Varga I.,Tóth. Kiállítva: Magyar. Kitűnt: Térjék ifj. Tóth, Hősi ill. senki. Tóth Sándor: - Az utolsó hazai mérkőzésünkön az akarat rányomta bélyegét a játékra, de így is magabiz­tosan nyertünk. Baranyi Lajos: - A focit gólra játsszák. TABD1 - HELVÉCIA 3-2 (1-1) Tabdi, vezette: Szűcs G. Tabdi: Kovács L. - Tóth Z..(Pólyák a 75. p.), Digner, Petróczi, Kuti, Me­zei, Szabó N., Szikszai, Tamás (Bránya a 70. p.), Pszota, Tóth I. (Weppert a 75. p.) Edző: Bácsi László. Helvécia: Hajdú - Orbán (Kása a 75. p.), Ország (Sánta a 70. p.), Seres (Törteli a 60. p.), Csorba, Kovács A., Bátori, Pető, ifj. Mata, Dobosi, Liptai. Edző: Mata József. Gólszerző: Tóth Z., Digner, Mezei, ill. Kása, Bátori. Sárga lap: Digner, Tóth I., Tóth Z., Petróczi, ill. Orbán, Seres, Kovács A., Dobosi, Sánta. Kitűnt: Kovács L. (a mezőny leg­jobbja), Digner, Tamás, Szikszai, ill. Ország, ifj. Mata. A második félidei küzdeni tudá­sukkal a Tabdi megérdemelten győ­zött a jó erőkből álló Helvécia ellen. Ifjúsági eredmény: 3-4. Tudósító: Kovács Norbert. ORGOVÁNY - BUGAC 0-1 (0-0) Orgovány, 100 néző. Vezette: Patyi Z. (Kiss, Dudás). Orgovány: Czigoth - Mészáros, Szabó, Baranyi, Márton, Virág, Sárai Szabó Z., Czumbil, Miskei, dr. Baltás (Sárai Szabó I.), Dorogi. Edző: Lászka György. Bugac: Görög - Szele, Horváth, Pintér, Csendes, Farkas, Szabó L., Szikora, Szabó A., Czakó, Szabó N. Edző: Borbényi Miklós Gólszerző: Szikora. Sárga lap: dr. Baltás, ill. Farkas, Czakó, Szabó A. Kitűnt: Miskei, Czigoth, Mészá­ros, ill. Szele, Horváth, Farkas. Gyenge színvonalú mérkőzésen az erősen tartalékos hazai csapatot a Bu­gac teljesen megérdemelten győzte le. Ifjúsági eredmény: 2-0. Tudósító: Vízteleki János. CSÓLYOSPÁLOS - TISZAALPÁR 0-1 (0-0) Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Ká­rász T. (Molnár, Szekeres). Csólyospálos: Szekeres - Tálas, Szilágyi, Garas, Andricz, Kolompár (Sisák, Kapás), Mózer, Valkai, Á. Fúrús, Répás, Rákóczi (Antal). Edző: Kitl József. Tiszaalpár: Hekkel - Ollári, Né­meth, Gémes (Kállai), Márton, Bíró, Bugyi, Tóth, Bangó, Baranyi, Lengyel. Edző: Kása István. Gólszerző: Bangó. Sárga lap: Szilágyi, ill. Márton, Bangó. Kitűnt: Mózer, Valkai, ill. az egész csapat. Sérülések és eltiltások miatt az öt alapemberét nélkülöző hazai csapat végig mezőnyfölényben játszott, de csak helyzetekig jutott. A Tiszaalpár szórványos ellentámadásaiból egyet gólra váltott. A hazaiaknál ezen a dél­utánon játszotta utolsó bajnoki mér­kőzését Á. Fúrús János, aki 1984-től 430 hivatalos mérkőzésen szerepelt a csólyospálosi csapatban. A 41 éves sportember a szezon végén befejez» pályafutását. Ifjúsági eredmény: ■ 7-0. Tudósító: Gyuris István. KUNSZÁLLÁS ­JAKABSZÁLLÁS 4-0 (0-0) Kunszállás, 200 néző. Vezette: Berki (Berta, Sörös). Kunszállás: Kós - Pöszmet, Ker­tész, Váczi (Keresztesi), Zsigó (Esze- nyi), Szulyovszki (Makány), Vincze, Samu (Bibok), Bertus, Koleszárik, Se­res (Kiss). Edző: Kertész Károly. Jakabszállás: Kása - Kátai, Gu­lyás (Csorfea),c.Mfljpjr, KánisawMol- nár (Torbavecz), Szöllősi, Andrási (Átrok), Törteli, Stecenkó (Bö- rönde), Sódar (Szabó). Edző: Tor­bavecz József. Gólszerző: Samu, Koleszárik, Pöszmet, Vincze. A hazai csapat az első félidőben még csak a kapufát találta el és tizen­egyest is hibázott, de a második félidő 17. percében már megszerezte a veze­tést. Ezt követően sorozatban gyártot­ta a gólhelyzeteket a kunszállási gár­da, melyek közül további hármat si­került gólra váltania. Az immár baj­nok Kunszállás ilyen arányban is megérdemelten győzött. Kertész Károly: - Gratulálok játéko­saimnak a bajnokság során nyújtott közönségszórakoztató, jó játékához. Köszönöm a támogatóink hűségét és szurkolóink biztatását, amely elen­gedhetetlenül szükséges volt ahhoz, hogy a csapat - története során elő­ször - feljusson az I. osztályba. Ifjúsági eredmény: 2-1. Tudósító: Kertész Károly. DUNAVECSE - NYÁRLŐRINC 0-2 (0-0) Dunavecse, 100 néző. Vezette: Apró (Schaffer, Béleczki). Dunavecse: Losonczy - Jenei, Kas­sai, Kothencz, Krepsz, dr. László, Guttmann (Faragó), Kolozs, Pandúr, Sallai, Sümegi. Edző: Sümegi József. Nyárlőrinc: Kocsis - Bálint, Forgó, Molnár, Légrádi, Mihály, Dávid (Var-- ga), Horváth, László, Tóth (Csernák), György. Edző: Pádár József. Gólszerző: Forgó, Légrádi. Sárga lap: Jenei, ill. Tóth R. Kitűnt: Losonczy, ill. Forgó, Tóth, György. Ifjúsági eredmény: 1-8. Tudósító: Sümegi József. A helyzeteit jobban kihasználó, s győzelmet jobban akaró Nyárlőrinc megérdemelten nyert. Szabadnapos: Kecel. HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK 1. Kunszállás 29 23 2 4 92-31 71 2 Kecel 29 21 5 3 83-36 68 3. Helvécia 29 18 7 4 71-32 61 4. Tabdi 29 18 4 7 59-33 58 5. Lakitelek 29 17 2 10 73-45 53 6 Tiszaalpár 29 13 7 9 51-42 46 7. Orgovány 29 12 6 11 45-46 42 8. Jakabszálfas 29 12 5 12 56-60 41 9. Bugac 29 12 3 14 53-70 39 10. Csólyospálos 29 10 4 15 54-54 34 11. Dunavecse 29 10 4 15 43-57 34 12. Nyárlőrinc 29 9 5 15 45-53 32 13. Pálmonostora 29 8 6 15 34-63 30 14. Kunszentmiklós 29 7 5 17 39-89 26 15. Ladánybene 29 6 6 17 40-76 24 16. Csengőd­­0-0 A Csengőd visszalépett. így a tavaszi szabadnapos csapatok O-O-ás gólkülönbséggel 3-3 pontot kapnak.