Petőfi Népe, 2003. november (58. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-18 / 268. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2003. November 18., kedd LABDARÚGÁS HEIBL ISOLIERTECHNIK MEGYE II. ÉSZAK Kevés helyzettel is lehet nyerni LAKITELEK-HELVÉCIA 1-2 (1-1) Lakitelek: 150 néző. Ve­zette: Tóth Cs. (Szé- csényi, Agócs). Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj.Tóth, Kalics, Far­kas, Molnár, Magyar (Bónyai), Határ, Térjék, Szabó, Újváry. Edző: Tóth Sándor. Helvécia: Hajdú - Orbán, Török, Seres, Komonyi, Kovács, Nagy (Sánta), Kása, (Csor­ba), ifj. Mata, Dobosi, Pető. Edző: Mata Jó­zsef. Gólszerző: Határ ill. Pető, Török. Sárga lap: Kalics ill. Török, Mata, Dobosi. Kitűnt: Hősi, Farkas, Molnár ifj. Tóth ill. Dobosi, Hajdú, Orbán, ifj. Mata, Pető. Ifjúsági eredmény: 8-3. Nem Ids tétje volt a találkozónak. Az a csa­pat, amelyik nyer, ugyanis megszerezhette a harmadik helyet. Éppen ezért mindenki jó mérkőzést várt a találkozótól. Mindjárt az el­ső percben szabadrúgáshoz jutottak a hazai­ak. A 16-os sarkától Szabó végezhetett el sza­badrúgást, lövését Hajdú kiütötte. Az ellentá­madásnál Pető mintegy harminc méterre a ka­putól váratlanul lövésre szánta el magát, mert látta, hogy Kormos kinn áll a kapuból. A lab­da a hálóőr felett kötött ki a kapuban 0-1. A 8. percben Szabó a bal oldalon vitte el a labdát. Terjékhez játszott, aki a tizenhatoson belülről lőtt, Hajdú azonban védett. Nem sokkal ké­sőbb Szabó a jobb oldalról végzett el szabad­rúgást. A beívelt labdát Farkas fejelte kapura, de az egyik védő az ötösről ki tudta fejelni. Negyed óra telt el a találkozóból, amikor Újváry a tizenhatos előtt átívelte a labdát a bal oldalra. Határ jó helyzetben fogadta és a ka­puba továbbított 1-1. A 18. percben Térjék előtt adódott lehetőség. Szabó szöglete után azonban a védőkbe lőtte a labdát. Két perccel később Szabó a tizenhatoson belül forgoló­dott, majd ballal lőtt, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett. Pontosan a fél­idő felénél járt az óra, amikor Hősi 22 méter­ről lőtt kapura, Hajdú azonban szögletre tud­ta ütni a labdát. A 26. percben Kása a bal ol­dalról adta be a labdát, Pető kapásból lőtt, de csak az oldalhálót találta el. Az első félidő utolsó eseménye az volt, amikor Szabó a bal oldalon majdnem az alapvonalig vitte le a lab­dát és onnan lőtt kapura. Hajdú azonban ki tudta ütni a labdát. A második félidő vendég szabadrúgással kezdődött. Kása Dobosihoz passzolt, aki ti­zenhét méterről a sorfalat találta el. A másik oldalon Határ Szabónak adott jó labdát a bal oldalon. A beadott labdát Seres csaknem a saját ka­pujába rúgta. A 65. percben Mata a jobb oldalról végzett el szabad­rúgást. Átlőtte a labdát a bal oldal­ra Kásához, aki Törökhöz továb­bított. A védő a hálóba lőtte a lab­dát 1-2. Nem sokkal később Mata a jobb oldalról végzett el szögle­tet. A labda Pető fejére szállt, on­nan pedig a kapu jobb alsó sarka felé, Kormos azonban résen volt. A 80. percben Térjék húsz méter­ről legurított szabadrúgását Sza­bó a léc alá lőtte volna, Hajdú azonban hárított. A folytatásban kapu előtti kavarodás után Mol­nár lövése vágódott le a védőkről. Nem sokkal a befejezés előtt Ha­tár a bal oldalon vittel el a labdát, középre adott, ahol üresen állt Szabó. Lövés helyett cselezgetni kezdett, így elveszítette a labdát és oda lett a helyzet. A szurkolók jó iramú mérkőzést láthattak. Az első félidőben a hazaiak kapujukhoz szö­gezték az ellenfelet, de egy szerencsés talá­lattal a vendégek szerezték meg a vezetést. A lakitelekiek egyenlítettek, s ha pontosabban játszanak, ebben a játékrészben vezetéshez juthattak volna. A második félidőben a Hel­vécia támadóbban lépett fel, és előnyre tett szert. A vendégek ezután csak arra töreked­tek, hogy ezt megőrizzék. A hazaiaknak több lehetőségük volt az egyenlítésre és a győzelem megszerzésére is, de nem tudtak élni a lehetőségekkel. Tóth Sándor: - Az első fél­M idei játékunk alapján több góllal kellett volna nyernünk. Az ellenfelünk kétszer lőtt kapura, saj­nos mind a kettő beta­Mata Jó­zsef: - Ne­héz mérkőzésen igazságos eredmény született. Köszö­nöm az egész csapatnak az őszi teljesítményt. *i. t. orgovAny­KUNSZENTMIKLÓS 4-2 (2-1) Orgovány, 100 néző. Vezette: Hor­váth (Körösi, Tóth). Orgovány: Fetter - Virág, Vakulya, Baranyi, Magó, Sárai Z„ Mészáros, Németh, Sárai I. (Vízte­leki), Dorogi, Miskei. Edző: Lászka György. Kunszentmiklós: Bebők N. - Ordasi, Haraszti, Bálint, Boczek, Kovács, Lovász, Paróczi, Bebők Zs., Tóth (Zsolnai), Zadravecz. Edző: Lovász Sándor. Gólszerző: Magó, Sárai I., Né­meth, Dorogi, ill. Bebők Zs., Ko­vács. Sárga lap: Virág, Magó, Víztele­ki, ill. Kovács. Kiállítva: Bebők Zs. Kitűnt: Fetter, Magó, Mészáros, Dorogi, ill. Bebők N., Boczek. Vízteleki János: - A hazai csa­pat, ha jobban összpontosított vol­na, nagyobb arányú győzelmet ara­tott volna. Ifjúsági eredmény: 5-2. Tudósí­tó: Vízteleki János. PÁLMONOSTORA - JAKABSZÁLLÁS 1-3 (0-1) Pálmonostora, 100 néző. Vezette: Kovács B. (Törőcsik, Pataki). Pálmonostora: Kovács L. - Cseh, Kovács R., Szűcs, Papp Z., Kovács T., Locskai, Kis, Síber (Huszka), Tóth, Seres (Pintér). Edző: Síber Mátyás. Jakabszállás: Kósa (Kovács) - Kátai (Szabó), Kovács Zs. (Csorba), Major (Andrási), Kánisz, Torba- vecz, Törteli, Gulyás, M. Szabó, Szöllősi, Átrok (Molnár). Edző: Torbavecz József. Gólszerző: Tóth (11-esből), ill. M. Szabó, Kovács Zs., Átrok. Sárga lap: senki, ill. Kovács Zs., Törteli, M. Szabó. Kitűnt: Tóth, Túri, ill. az egész csapat. A vendégek már a mérkőzés ele­jén vezetést szereztek, s ez sokkol­ta a hazai csapatot. Ezt követően rendezte sorait a Pálmonostora, sorra dolgozta ki helyzeteit, ám ezek kihasználatlanul maradtak. A Jakabszállás kontrái veszélyesek voltak, s ezekből újabb két gólt szereztek. A hazaiaknak büntető­ből sikerült szépíteniük. Az ered­mény igazságos. Síber Mátyás: - Az őszi szezont győzelemmel szerettük volna le­zárni. Ez nem sikerült. Gratulálok a Jakabszállásnak. Torbavecz József: - Az akarat és a lelkesedés diadalát láthatta a közönség. Ifjúsági eredmény:4-3. Tudósító: Kalmár Nagy László. DUNAVECSE - LADÁNYBENE A vendégegyüttes hat fővel érkezett meg a találkozó helyszínére, így a mérkőzés elmaradt. Ifjúsági eredmény: 1-4. KECEL - NYÁRLŐR1NC 1-1 (0-0) Kecel, 150 néző. Vezette: Állaga I. (Tóth S., Balázs Á.). Kecel: Kapitány - dr. Angeli, Doszpod Z„ Sendula, Pongrácz, Kamara, Béleczki, Farkas, Jungwirt (Szabó A.), Bleszák, Fenyvesi. Edző: Doszpod Ferenc. Nyárlőrinc: Kocsis B. - Bálint, Forgó, Molnár, Légrádi (Böde), Mi­hály, Sáfár, Horváth (Varró), Lász­ló, Sós (Kovács R.), György. Edző: Pádár József. Gólszerző: Bleszák (11-esből), ill. Forgó. Sárga lap: Béleczki, ill. Horváth. Kitűnt: senki, ill. az egész csa­pat. Az első félidőben egyenrangú el­lenfele volt a vendégcsapat az őszi bajnok Kecelnek. A második játék­rész elején kezezés miatt 11-eshez jutott a hazai gárda. A büntetőt Bleszák értékesítette, 1-0. Ezt köve­tően midkét együttes többször ve­szélyeztette ellenfele kapuját, míg­nem a 63. percben sikerült egyenlí­teniük a vendégeknek, 1-1. A mér­kőzés vége felé a keceliek kapujuk­hoz szögezték a nyárlőrincieket, a 80. percben mégis a vendégek te­remtettek meleg helyzetet a hazai­ak kapuja előtt. A Nyárlőrinc lelkes játékának köszönhetően megérde­melten vitt el egy pontot a Kecel otthonából. Ifjúsági eredmény: 6-0. Tudósí­tó: Udvarhelyi István. TABDI - BUGAC 4-2 (1-0) Tabdi: Kovács L. - Fábián, Petróczi, Digner, Szikszai, Tóth I., Kuti, Luk­ács, Pszota, Szabó N., Farkas. Edző: Bácsi László. Bugac: Rokolya Zs. - Szele, Né­meth, Pintér, Szabó L„ Seres, Sza­bó T., Kovács P., Szabó A., Csáki, Szabó N. (Parádi). Edző: Borbényi Miklós. Gólszerző: Szikszai, Digner, Fá­bián, Kuti, ill. Parádi, Szabó N. Sárga lap: senki, ill. Szabó L, Szabó T., Szabó A., Szabó N. Kitűnt: Petróczi, Lukács, Far­kas, ill. Szele, Szabó N., Parádi. Bácsi László: - Nehezen törtük fel a fegyelmezetten védekező bu­gaci csapat védelmét, de a második félidőben a mi akaratunk érvénye­sült. Ifjúsági eredmény: 2-3. Tudósí­tó: Kovács László. KUNSZÁLLÁS - T1SZAALPÁR 3-1 (2-1) Kunszállás, 150 néző. Vezette: Pa­taki (Király, Bállá). Kunszállás: Kovács - Lantos, Kertész, Váczi, Szulyovszki (Esze- nyi), Pöszmet, Vincze, Varga, Ber- tus, Koleszárik, Seres. Edző: Ker­tész Károly. Tiszaalpár: Hekkel - Kovács J„ Kacziba, Kovács F., Márton, Bíró, Cseke, Sinkó, Lengyel, Zs. Juhász, Valkovics. Edző: Dudás György. Gólszerző: Kertész, Szu­lyovszki, Koleszárik, ill. Zs. Juhász (11-esből). Kitűnt: az egész csapat, ill. Kacziba, Márton, Lengyel. Izgalmas, jó mérkőzést vívott a két csapat, a kapuk felváltva forog­tak veszélyben. A hazaiak az első félidőben egy kapushibát követően szereztek vezetést, majd egy szép góllal növelték előnyüket. Nem sokkal ezután a vendégek 11-esből szépítettek. A második játékrész­ben egy szép támadás végén a kun­szállásiak beállították a 3-1-es vég­eredményt. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósí­tó: Kertész Károly. CSÓLYOSPÁLOS - CSENGŐD 7-0 (2-0) Csólyospálos, 150 néző. Vezette: Körösi J. (Rőczei, Narancsik). Csólyospálos: Szekeres - Kapás, Rákóczi, Pócsik, Á. Fúrús, Sándor, Török F., Szilágyi, Répás, Barka (Sisák), Paragi. Edző: Kitl József. Csengőd: Lehoczki - Minda, Varga, Csikós, Siroki, Kállai, Gyenizse, Mezei, Tóth, Németh, Bélák. Edző: Supka Sándor. Gólszerző: Répás 2, Pócsik 2, Paragi, Barka, Á. Fúrús. Kitűnt: Pócsik, Á. Fúrús, ill. Lehoczki, Mezei. A rendkívül sportszerű mérkő­zésen a hazai csapat ilyen arány­ben is megérdemelten nyert. Ifjúsági eredmény: 8-1. Tudósí­tó: A. Fúrús János. HEIBL ISOLIERTECHNIK ME6YE II., ÉSZAK 1. Kecel 15 12 3­51-18 39 2. Kunszállás 15 11 1 3 49-22 34 3. Helvécia 15 10 3 2 43-16 33 4. Tabdi 15 10 11 4 36-20 31 5. Tiszaalpár 15 9 3 3 35-17 30 6. lakítelek 15 9 1 5 49-30 28 7. Jakabszállás 15 6 3 6 35-33 21 8. Orgovány 15 5 3 7 29-32 10 9. Csólyospálos 15 6­9 29-34 18 10. Dunavecse 14 6 w 8 24-29 18 11. Kunszentmiklós 15 5 2 8 30-54 17 12. Ladánybene 14 4 3 7 31-44 15 •13. Bugac 15 4 1 10 27-45 13 14. Pálmonostora 15 3 4 8 18-38 13 15. Nyárlőrinc 15 3 3 9 27-32 12 16. Csengőd 15­1 14 12-63 1 MEGYE II. DÉLI-CSOPORT Nyugtató bíró Hajóson HAJÓS - KELEBIA 2-2 (1-0) Hajós, 150 néző. Vezette: Horváth (Nagy, Prikidánovics). Hajós: Szabó - Gyurászovics, Stoffer, Rácz (Naf), Huber, Hepp, Ruff, Szeitz Cs., Pesti, Gyöngy, Nádasdi (Szeitz R.). Edző: Ginál Gábor. Kelebia: Kollár Á. - Ürmös (Csamangó), Rencsár, Gémes, An­tal, Bögre, Kollár A., Födi (Szabó G. L), Andróczki, Szabó G. A., Tartott (Szegedi). Edző: Kószó László. Gólszerző: Hepp a 27., 72., ill. Födi az 52., Szabó G. A. a 60. perc­ben. Sárga lap: Hepp, ill. Szabó G. A. Kitűnt: Gyurászovics, Huber, Hepp, ill. Rencsár, Gémes, Födi, Andróczki. A hajtós, darálós, jó iramú mér­kőzésen Horváth játékvezető a sár­ga lapok osztogatása helyett „Nyu­galom, uraim!”-kiszólással próbált fegyelmet tartani a pályán. Sikerrel. Ginál Gábor: - A szerencsével is­mét hadilábon álltunk. Úgy érzem, győzelmet érdemeltünk volna. Kószó László: - Nagyot küzdöt­tünk. A végére elfáradtunk, s ezért reális az eredmény. Ifjúsági eredmény: 0-6. Tudósító: Rendes János. KISKUNHALASI SPARTACUS - DUNASZENTBENEDEK 24 (1-0) Kiskunhalas, 50 néző. Vezette: Ko­vács I. (Ézsiás G., Gyenes B.). Kiskunhalas: Ruskó - Vasi (Len­gyel), Nagy,Teremi, László, Erdélyi, Maczkó, Lajkó, Suba, Valkai, Papri­ka. Edző: Tóth János. Dunaszentbenedek: Pákolicz - Illés, Búza, Kocsis, Cserenkó, Dö­mötör, Varga, Karkus, Posztobányi, Balaton, Husvéth. Edző: Kovács László. Gólszerző: Erdélyi, Lajkó, ill. Ko­csis 2, Karkus, Valkai (öngól). Kitűnt: Paprika, ill. az egész csapat. A vendégcsapat játékosai az első perctől jobban akarták a győzelmet, mint a hazai gárda. A második fél­időben sok hiba és taktikai fegyel­mezetlenség jellemezte a halasiak játékát, s ez elég volt a vendéggyő­zelemhez. Ifjúsági eredmény: 12-0. Tudósí­tó: Tóth János. FÁJSZ - KUNBAJA 0-3 (0-2) Fájsz, 80 néző. Vezette: Apró (Fejes, Berger). Fájsz: Virág (Benke) - Lavkó, Mihalik Zs., Kupusz, Szász, Bitt- mann, Palenyik (Mihalik I.), Juhász, Berta (Veres), Pörzse, Szabó G. Edző: Veres Sándor. Kunbaja: Szőke - Simon, Kiss L, Varga (Halász), Kálmán, Párczen (Páhor), Kiss R„ Wettstein, Hajdú, Szalai, Berghoffer. Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Kiss R„ Kiss L., Szalai. Sárga lap: senki, ill. Szelei, Berghoffer. Kitűnt: senki, ill. az egész csapat. A helyzeteit a vendégcsapat tudta gólra váltani, így megérdemelt a győzelmük. Ifjúsági eredmény: 0-5. Tudósító: Illés Péter. SZEREMLE - BÁCSBOKOD 14 (0-2) Szeremle, 100 néző. Vezette: Rácz B. (Serdült S„ Papp G.)­Szeremle: Holka - Szem, Hegyi, Török, Éber, Diósi, Tokodi (Csipák), Tóth (Farkas), Sós (Barna), Surján, Nagy Gy. (Nagy G.). Edző: Barna Zoltán. Bácsbokod: Szöllősi - Tóth P. (Papp Zs.), Papp R„ Hercz, Zsum- bera, Máder (Gyurkovics), Nagy, Rácz, Pauk, Merkler (Áladics), Berwirk. Edző: Barákovics István. Gólszerző: Barna, ül. Rácz 2, Nagy A., Aladics. Sárga lap: Surján, ill. Pauk, Tóth P. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósító: Holka László. BÁCSBORSÓD - SÜKÖSD 0-5 (0-1) Bácsborsód, 200 néző. Vezette: Ignácz J. (Harkai K., Horváth 0.). Bácsborsód: Farkas A. - Varga, Bognár (Banász), Török, Győré, Za­varos, Veverka, Jenei, Grósz (Ba­lázs), Fekete, Szem L. Edző: Illés Antal. Sükösd: Nagy E. (Sipos T.) - Sza­bó L., Marusa, Kutyka, Miókovics (Zsikó), Evanics (Szabados), Matity, dr. Tóth A. (Pál), Tamás, Székely, Halász. Edző: Lógó János. Gólszerző: Tamás 2, Székely 2, Halász. Sárga lap: Bognár, ill. Matity. Kitűnt: Varga Zs., Török, Győré, ül. az egész csapat. Támadólag léptek fel a hazaiak, s több helyzetet kihagytak, majd egy ártatlannak tűnő szituáció végén a vendégek megszerezték a vezetést. A második félidő elején még próbál­koztak a hazaiak, de a bekapott má­sodik gólt követően „összeestek”, s innentől kezdve az történt a pályán, amit a sükösdiek akartak. A vedégek ilyen arányban is megérde­melten győztek. Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudósító: Csontos János. SZAKMÁR - NAGYBARACSKA 4-1 (2-0) Szakmár, 100 néző. Vezette: Fülöp (Kriván, Piukovics). Szakmár: Filus - Greksa, Laka­tos, Répási, Tóth K., Romsics, Sontra (Szitár), Szalontai, Fábri, Tóth Z, (Tóth M.), András. Edző: Pintér Tamás. Nagybaracska: Mikolás Kubatov, Rádóczi, Papp, Puskás, Tóth, Király, Bobor, Farkas, Gúnya, Nagy. Edző: Kemya Tibor. Gólszerző: Tóth Z. (egyet 11-es­ből), Sontra, Fábri, ül. Tóth. Kitűnt: az egész csapat, ül. Tóth, Bobor. Jóiramú mérkőzésen a gól- ratörőbb és egységesebb hazai csa­pat sikere megérdemelt. Ifjúsági eredmény: 2-1. Tudósító: Tóth Jenő. BÁTMONOSTOR - VASKÚT 1-0 (0-0) Bátmonostor, 150 néző. Vezette: Prikidánovics A. (Koch, Gyetvai). Bátmonostor: Tamási - Krem- niczki, Szlavikovics A., Szlavikovics E„ Grécs, Proboszt, Imre, Balázsics, Kertész, Trabajkó, Bodovics. Edző: Mazug István. Vaskút: Schmiz D. - Takács, Cső­zik Zs., Csőzik I., Bárth, Tamási, Jenei, Horváth, Schmiz I., Császár, Szabó R. Edző: Kurucz János. Gólszerző: Szlavikovics A. Két nagy küzdő csapat találko­zott a monostori pályán. Mindkét gárda több helyzetet dolgozott ki, ám ezek kihasználatlanul maradtak. A hazai együttes végül egy távoli kí­sérletből vette be a vaskútiak kapu­ját. Ifjúsági eredmény: 0-1. Tudósító: Schulteisz József. ÉRSEKCSANÁD - BAJASZENTISTVÁN 1-1 (1-0) Érsekcsanád, 300 néző. Vezette: Holczimmer (Forgács, Lengyel). Érsekcsanád: Kazinczi N. - Kiss S„ Pencz, Agócs (Berger), Morvái, Koszorús, Kenyeres T., Török, Gyurkity (Bor), Viszmeg, Kazinczi Z. Edző: Koszorús János. Bajaszentistván: Lakner - Csá­szár, Timer (Radies), Kovács (Baros), Váits (Éber), Káli, Szólik, Ács, Szőcs, Marosovity, Goretich. Edző: Vanó Sándor. Gólszerző: Viszmeg, ill. Kovács. Kitűnt: Kazinczi N„ Viszmeg, ill. Lakner, Császár, Szőcs, Goretich. A nagy helyzetek mérkőzésén keményen küzdött a két együttes. Végül megérdemelten osztozkodtak a pontokon. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósító: Csongor Antal. A MEGYE II. DÉLI-CSOPORTJÁNAK ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Sükösd 15 12 1 2 52-15 37 2. Bajaszentistván 15 9 4 2 29-18 31 3. Kelebia 15 8 4 3 25-14 28 4, Bácsbokod 1$ 9 II! §m 35-37 28 5. Bácsborsód 15 9­6 26-22 27 6. érsekcsanád 15 8 2 5 33-27 26 7. D.szentbenedek 15 8­7 37-42 24 8. Kunbaja 15 7 2 6 30-19 23 9. Fájsz 15 6 2 7 43-32 20 10. Szakmár 15 5 4 6 34-31 19 11. Nagybaracska 15 5 3 7 23-24 18 12. Hajós 15 5 mi: 8 33-29 17 13. Bátmonostor 15 5 2 8 21-38 17 14. Vaskút 15 4 1 10 16-29 13 15. Szeremle 15 2 4 9 18-33 10 16. Kiskunhalasi Sp. 15 1 2 12 13-58 5