Petőfi Népe, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

HŰM 2001- November 5., Hétfő Petőfi Népe - 7. oldal LABDARÚGÁS NB l/B. Keleti csoport NB II. WlNNER-CSOPORT Kétvállra fektették a listavezetőt Vérüket adták a győzelemért KECSKEMÉTI FC-BÉKÉSCSABA 2-1 (2-0) Kecskemét, 350 néző. Vezette: Bu- kovics (Hegyi, Ortó). KFC: Czigoth - Kollár, Barna Zs., Vaskó, Pintér, Kelemen, Szabó A., Czéh, Sallai, Barna Cs., Váczi. Edző: Nagy László. Békéscsaba: Csirics - Balogh, Fe­hér, Udvari, Bujáki (Tóth Gy. 46.), Sza­bó S., Futaki (Hoffman 67.), Simon, Popovits, Keresztúri, Szoboszlai (Va- lentényi 4L). Edző: Dajka László. Sárga lap: Kelemen a 35., Sallai a 37, Futaki az 55., Sallai a 69, Valen- tényi a 79., Fehér a 87. percben. Piros lap: Sallai a 69. percben letal­palta Baloghot és megkapta a második sárga lapját. 5. perc: Pintér bal oldali beadását követően Szabó A. 7 méterről néhány centivel fejelt a jobb kapufa mellé. 9. perc: Czéh indította a félpályá­ról Pintért, aki Bujáki rossz védeke­zése miatt tisztán vehette át a labdát, majd kapura tört és a kifutó Csirics mellett ballal, laposan a bal sarokba gurított, 1-0. 20. perc: Popovits kapta a labdát a tizenhatosnál az előrelopódzó Bujá­idtól, de a középpályás szorongatott helyzetben mellé lőtt. 26. perc: Váczi remek labdát kapott Czéhtől a balösszekötő helyén, majd néhány lépés után jobbal a vetődő ka­pus mellett kilőtte a hosszú sarkot, 2-0. 31. perc: Szoboszlai 25 méteres sza­badrúgása után a labda egy méterrel szállt el a jobb kapufa mellett. 39. perc: Czéh adta a labdát a bal- összekötő helyén álló Barna Cs.-nak, ő kapásból tüzelt, a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. 57. perc: Szabó S. ívelt a kapu elé jobbról, Tóth Gy. az ötösről tiszta hely­zetben fölé fejelt. 70. perc: Tóth Gy. a leshatárról in­dult meg a bal oldalon,kapura tört, de beadását az utolsó pillanatban Czi- gothnak vetődve sikerült megakadá­lyoznia. 72. perc: Hoffman a jobbösszekötő helyén kapta a labdát, kapásból kapu­ra lőtt, a labda alig suhant el a kereszt­léc felett. 79. perc: Békéscsabaiak támadása­kor Barna Zs. szerzett labdát, előre ira­modott, majd remekül indította Váczit. A csatár lerázta az őt üldöző hátvédet és ziccerhelyzetbe került, de Valen- tényi a tizenhatoson belül elsodorta. A büntetőt a sértett végezte el, Csiricsnek a jobb sarokba tartó labdát sikerült ki- tomáznia. 86. perc: Váczi két védőt is kicselez­ve tört kapura, de a vendég hálóőr a helyén volt és mentett. 88. perc: Valentényi ívelt balról a kapu elé, az ötösön álló Fehér a jobb alsó sarokba bólintott, 2-1. A kecskemétiek nem feltett kézzel vonultak ki a pályára. Szó sem volt megiUetettségről, pedig a listavezetőt fogadták. A hazaiak már az első per­cektől sorra vezették támadásaikat, aminek már a 9. percben meg is lett az eredménye. A gól után kijött a szorítás­ból a csabai gárda, teljes erővel táma­dásba lendült, sokszor előre ment a vé­delemből Fehér és Balogh is. Ez azon­ban csak arra volt elegendő, hogy me­zőny fölény alakuljon ki Czigoth kapuja előtt, de a kecskeméti védelmet nem si­került áttörniük. A nagy vendégigyeke­zet a 26. percben megbosszulta magát. Fellazult a békéscsabai védelem és Váczinak - Czéh kitűnő passza után t sikerült növelnie a KFC előnyét. A má­sodik találat után a félidőt jelző sípszó­ig inkább a mezőnyben folyt a játék, igazán nagy helyzet csak egy adódott, az is a hazaiak részéről. A második fel­vonás kiegyenlített játékkal kezdődött, sok szabálytalansággal tarkítva mind­két oldalon. Valamire való helyzet azonban csak Tóth Gy. révért akadt. A 60. perctől nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Békés megyei gárda és egyre többet veszélyeztették Czigoth kapuját. Megjött a vendégeket elkísérő marok­nyi szurkolótábor hangja is. A KFC fő­NB III. Alföld-csoport leg a védekezéssel volt elfoglalva, egye­düli csatárként 'Váczi maradt elől. A vendégek mindent egy lapra feltéve tá­madtak, aminek majdnem meg is lett a böjtje. Csak Váczin - pontosabban a csatár rosszul lőtt büntetőjén - múlt, hogy nem 3-0-ra módosult az ered­mény. A meccs utolsó perceiben aztán sikerült a Dajka-legénységnek szépíte­nie, de az egyenlítésre már nem ma­radt sem idejük, sem erejük. Kitűnt: Czigoth, Barna Zs., Pintér, Czéh, Barna Cs., Váczi, illetve Csirics, Fehér, Valentényi, Tóth Gy. Nagy László: - Nagyon nagy küz­delemben, megérdemelten nyertünk a jól játszó Békéscsaba ellen. Dajka László: - Két potyagól után végig rohantunk az eredmény után. Egyenrangú ellenfelek voltunk, de ez kevés volt. További eredmények: Eger-Szol- nok 1-1, Monor-Nyíregyháza 3-1, Fót- Diósgyőr 0-0, BKV Előre-Csepel 2-2, ESMTK-REAC 14. b. k. AZ NB l/B. ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 15 8 5 2 32-17 29 2. REAC 15 8 4 3 33-16 28 3. Nyíregyháza 15 7 1 7 32-28 22 4 BKV Előre 15 6 4 5 31-28 .22 5. Eger 15 6 4 5 24-27 22 6. Diósgyőr 15 6 3 6 22-18 21 7. Főt 15 5 6 4 22-25 21 8. Szolnok 15 5 5 5 25-22 20 9. Kecskeméti FC 15 5 4 6 28-30 19 10. Csepel 15 5 4 6 27-31 19 11. Monor 15 4 1 10 22-43 13 12. ESMTK 15 2 5 8 24-37 11 Körösi siker a megyei rangadón KISKŐRÖS-IZSÁK 2-1 (1-0) Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Hegedűs. Kiskőrös: Tüskés - Dózsa, Mok- rickij, Aszódi, Pecznyik, Sindel (Bereg­szászi), Somlyai, Füleki, Szlovák R., Filus, Baranov. Edző: Szlovák László. Izsák: Molnár - Horváth, Kuru- csai, Bonea, Jávorka, Török (Takács), Márton, Bankes (Király), Mezei Zs., Mezei K., Gréczi. Játékos-edző: Gré- czi Gábor. 5. perc: Kurucsai 18 méteres szabad­rúgását védte a hazai kapus. 15. perc: Mezei Zs. 15 méterről lőtt, a kapus ismét szépen védett. 30. perc: Baranov jobbról belőtt lab­dáját Molnár lábbal mentette. A lecsor- gó labdát Somlyai magasan fölé rúgta. 35. perc: Baranov 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. 60. perc: Mezei Zs. óriási helyzet­ben, kapásból, 8 méterről keresztbe lőt­te a labdát a kapu előtt. 75. perc: Füleki kicselezett négy ha­zai védőt, leadása után mentettek a ven­dégek. 78. perc: Gréczi lövése után a labda a kapus fölött vágódott a hálóba, 1-1. 84. perc: Szlovák kecsegtető helyzet­ben lőtt, az izsáki kapus szépen védett. 88. perc: Pecznyik szorongatott helyzetben 8 méterről leadott lövése után a labda a kapu bal sarkában kö­tött ki, 2-1. NB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Kiskőrös 12 8 2 2 24-13 26 2. Szentes 12 7 4 1 24-7 25 3. Rákócziiéivá 11 8 1 2 24-12 25 4. Algyő 12 7 1 4 20-10 22 5. Hmvásárhely 12 6 3 3 17-8 21 6. Békés 12 5 3 4 22-13 18 7. Kondoros 12 5 3 4 18-16 18 8. Kalocsa 12 5 1 6 20-16 16 9. Örkény 12 4 3 5 15-14 15 10. Izsák 11 3 3 5 23-24 12 11. Jamína 12 3 1 8 18-23 10 12. Gyomaendrőd 12 3 1 8 13-20 10 13. Csonqrád 12 « : Ili 12 5-66­Az első félidőben mutatott gyenge já­téka a második félidőben tovább rom­lott. Végül egy jól befejezett támadás vé­gén rúgott gól hozta meg a győzelmet a Kiskőrösnek. Kitűnt: Mokrickij, Pecznyik, illetve Jávorka, Márton. Szlovák László: - A győzelemnek örülök, bár nagyon gyenge játékkal si­került kiharcolni. Annak még jobban örülnék, ha a hazai mérkőzéseinken jobb teljesítménnyel hoznánk. Gréczi Gábor: - Csúcstartók va­gyunk az elveszett pontok tekintetében. A vereség miatt, bosszús vagyok. Bár Kiskőrösön ki lehet kapni, de ahogy ez megtörtént, azt nehéz megemészteni. KALOCSA-ÖRKÉNY 2-1 (2-1) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Samu. Kalocsa: Gojtán - Bolvári, Fusze- necker (Pákolicz Á.), Szabadi, Gombkö­tő, Balogh, Farkas Z. (Bata a 40. p., Hat­vani a 89. p.), Pákolicz D„ Illés, Kovács, Beke. Edző: Alföldi Albert. 15. perc: Pákolicz D. ugrott ki a vé­dők közül, a kapus rossz vetődéssel akasztotta. A vitathataüan üzenegyest Szabadi értékesítette, 1-0. 29. perc: A gól után visszafogottabb Kalocsa ellen megszerezte az egyenlítő gólt az Örkényi csapat. Egy jobb oldalról beívelt labdát Farkas R. a kapufára fe­jelt, a kipattanó Surmann elé került, aki 14 méterről nagy gólt ragasztott a kapu jobb oldalába, 1-1. 37. perc: Farkas Z. cselezgetett a ha­zai térfél közepén. Egy kényszerítő után a visszakapott labdát a tizenhatosról óriási erővel zúdította a jobb felső sa­rokba, 2-1. Olyan mérkőzésen nyert a Kalocsa, amelyen az ellenfél a mezőnyben többet birtokolta a labdát. Helyzete viszont mindkét csapat nagyjából ugyanannyi akadt. A mérkőzés végén szinte teljesen beszorultak a kalocsaiak, ám sikerült ezt az időszakot kivédekezni. A győze­lem egyben helycserét is jelentett a táblá­zaton. Kitűnt: Gombkötő, Szabadi, Illés, il­letve Blonczi. Alföldi Albert: - Tizennégy oroszlán megvédte a csapat becsületét. Osváth Ferenc, az Örkény játékos­edzője: - Remek játékvezetés mellett jót napoztunk a tizenöt fokos melegben. További eredmények: Rákóczifalva- Hódmezővásárhely 1-0, Gyomaendrőd- Kondoros 1-2, Algyő-Szentes 1-2, Csong- rád-Jamina 2-6. Szabadnapos: Békés. KISKUNHALAS-DABAS 1-0 (1-0) Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Mohácsi (Kispál, László). Kiskunhalasi FC: Lengyel - Ká­rász, Szűcs, Babó, Ábrahám, Molnár, Vata, Bimbó (Nagy 89.), H. Szabó, Vancsa, Herczeg. Edző: Gulyás Jó­zsef. Dabas: Szatmári - Ócsai, Máté, Iszák, Danyis, Simon (Bálint 46.), Kovács (Ugrai 46.), Csuka (Volenszki 67), Dunai, Kiss, Aubel. Játékos­edző: Wukovics László. 8. perc: Vancsa emelt remekül a balról keresztbe mozgó Bimbó elé, ám a halasi csatár lövés helyett még tolt egyet a labdán, így a kifutó Szat­mári mentett. 20. perc: Herczeg 18 méteres, ka­pu közepébe tartó szabadrúgása ki­pattant Szatmáriról, aztán Ócsai fel­szabadított. 25. perc: Herczeg jobb oldali szöglete után Szatmári ütötte ki a labdát, miközben ütközött a Vancsá- val lökdösődő Ócsaival. A lehulló labdát H. Szabó 6 méterről a kapu közepébe fejelte, 1-0. 42. perc: Herczeg a jobb oldalról ívelte a túloldalon érkező Vancsa fe­jére, akinek éles szögből leadott feje­sét Szatmári védte. 50. perc: Iszák bal oldali beadása után Ugrai 7 méteres fejese a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. 72. perc: Ugrai szöktette Volensz- kit a bal oldalon, aki 8 méterről a ka­pu fölé emelt. 73. perc: Babó lépett ki Bimbó in­dításával a dabasi térfél közepén, majd remek szlalom után 6 méterről Szatmári lábát találta telibe. 82. perc: Ugrai labdáját csípte el ügyes vetődéssel Lengyel a gólra éhes Volenszki elől. Az első perctől kezdve szoros em­berfogás jellemezte mindkét csapat játékát. Halasi helyzetek után H. Szabó révén meg is szerezték a veze­tést a hazaiak, sőt a-későbbiekben növelhették volna,előnyüket. Szünet után a vendégek irányítottak, de a legnagyobb lehetőség - Babó helyze­ténél - a kiskunhalasiak előtt adó­dott. A 86. percben Danyis leütötte Bimbót, akit a mentők szállítottak kórházba. A rendkívül sportszerűt­len, felháborító jelenet után a pá­lyán és a nézőtéren is elszabadultak az indulatok. Kitűnt: Kárász, Babó, H. Szabó, Vancsa, illetve Bálint, Ócsai. Gulyás József: - Vérünket adtuk a győzelemért. Wukovics László: - Egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. Döntő volt, hogy a hazaiak szerezték meg a vezetést. Felállt védelem ellen nem tudtunk mit kezdeni, az ellenfél pe­dig jól kontrázott. SZIGETSZENTMIKLÓS- BAJA 0-1 (0-0) Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezet­te: Venczel (Víg, Tamásy). Szigetszentmiklós: Herling - Takó, Sirmán, Balás, Mersich, Joó, Halász, Frank, Tanyi (Pandúr 76.), Németh, Sándor. Edző: Borsos Vil­mos. Bajai LSE: Székely - Viszmeg B., Ivancsan, Nagy, Cs'epregi, Milassin (Orbán 77), Pilcsuk, Kiss, Cifra (Dervaderics 80.), Csernák, Vever­Ha már végzős diák vagy... vagy munkanélküli fiatal... Pályaválasztási kiállítást tartunk a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában (Baja, Duna u. 33.) 2001. november 7-8-án A kiállításon bemutatkoznak az általad választható iskolák és szakmák, találkozhatsz szakképzéssel foglalkozó munkáltatókkal. Felmérheted, honnan, milyen segítséget kaphatsz, hogy megtaláld a számodra legideálisabb pályát. A rendezvény 9 és 17 óra között, második napján 9 és 16 óra között látogatható. *ozr4j. AFSZ Hozd el szüléidét, de várjuk tanáraidat is! Bács-Kiskun Megyei Munkaügyi Központ 6000 Kecskemét, Balaton u. 24. Telefon: 76/478-207 Fax: 76/478-828 web. kecskemet.com/mkozp E-mail: mkozp@mail.datanet.hu ka (Duzmath 53.). Edző: Evanics Zoltán. 23. perc: Cifra 20 méteres szabad­rúgását Herling nagy bravúrral tolta léc fölé. 30. perc: Csepregi-Csemák volt a labda útja. Utóbbi 8 méterről a ka­pussal szemben állva, nagy helyzet­ben mellé lőtt. 40. perc: Németh jobb oldali be­adását Tanyi fejelte kapura. A labda már túljutott Székelyen, de Viszmeg B. felszabadított. 42. perc: Veverka-Csernák akció végén Csernák egyedül vezette ka­pura a labdát, de a kifutó Herlingbe lőtt. 53. perc: Könnyelműsködött a ba­jai védelem. Ivancsán szabálytalan­kodott 18 méterre a kaputól. A hazai szabadrúgás a sorfalról alig ment mellé. 65. perc: Cifra teljesen tisztán kapta Kiss beívelését a kaputól 10 méterre, ám jó helyzetben fölé emelt. 68. perc: Ismét Kiss volt a fősze­replő. Jobb oldali beadását Pilcsuk négy méterről gyötörte a hazai kapu­ba, 0-1. 71. perc: Tanyi ötméteres perdíté- sét fogta bravúrral Székely. 85; perc: Pilcsuk jobb oldali sza­badrúgását Csernák öt méterről, ajtó­ablak helyzetben a kapus kezébe fe­jelte. A rossz talajú pályán közepes iramban kezdtek a csapatok. A ha­zaiak elsősorban gyors támadóikra építették játékukat, míg a Baja jól megszervezte védelmét, s már a kö­zéppályán megszűrte a szentmik- lósi akciókat. A félidő közepétől fo­lyamatosan fölénybe került a bajai csapat, s ha Csernák higgadtabb megoldásokat választ, már a szüne­tig eldőlhetett volna a találkozó. A második félidő elején nagy lendület­tel kezdett a hazai gárda, de helyze­tet csak a bajai védelem könnyel- műsködésével tudott kialakítani Székely kapuja előtt. Pilcsuk gólja után a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadták, de igazi helyzetig nem jutottak el a jól záró bajai véde­lem mellett. A bajai kontratámadá­sok szinte mindig gólveszélyt terem­tettek, de Csemákék a kihagyhatat- lant is elpuskázták. Az egységesebb és korszerűbb labdarúgást játszó bajai csapat megérdemelt győzelmet aratott a jó erőkből álló Szigetszent­miklós otthonában. Kitűnt: Balás, Takó, Tanyi, illetve Kiss, Viszmeg B., Csepregi, Pilcsuk. KISKUNFÉLEGYHÁZI TK- BUDAKALÁSZ 0-1 (0-0) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezet­te: Farkas (Medovárszki, Szpisják). Kiskunfélegyházi TK: Sós - Márics, Valkovics (Farkas 70.), Gya- gya, Deli, Bende, Szabó, Barna, Sa­mu, Keller, Térjék (Nádasdi 76.). Edző: Kurucz István. Budakalász: Cser - Princz, Kult, Gál, Nichmann, Bozai (Cravero 62.), Lovas, Vaczó (Németh 87), Lejtár (Vodila 70.), Völgyi, Huszár. Edző: Mincha István. 18. perc: Samu 12 méterről lá­gyan a kapu fölé emelt. 37 perc: A vendégcsapat első félidőbeli egyetlen támadása végén a hazai kapura küldött labda egy budakalászi játékosról vágódott mellé. 39. perc: Valkovics elfutott a jobb oldalon, beadását Bende 3 mé­terről a kapusba fejelte. 45. perc: Egy jobb oldali szögle­tet követően Barna alig fejelt a ka­pufa mellé. 60. perc: Barna a saját tizenhato­sa előtt eladta a labdát, Völgyi el­csípte és beadott. A vendéglövést még védte Sós. A kipattanót Lovas senkitől sem zavartatva az üres ka­puba vágta, 0-1. 70. perc: Márics beadását Samu óriási helyzetben Cser kapusba fe­jelte. 73. perc: Márics középre ívelése után Samu lőtt kapura, Cser a felső lécre ütötte a labdát. 81. perc: Szabó beadása után Sa­mu ismét a kapusba fejelte a labdát. 84. perc: Deli átadása után Ná­dasdi a kapu mellé fejelt. A félegyházi csapat lépett fel kez- deményezően. Bár a hazai csatárok ritkán kerültek kapu elé, akkor vi­szont azonnal gólhelyzetet teremtet­tek. A szórványos vendégakció ki­bontakozását már az ellenfél térfe­lén megakadályozták. Szünet után még nagyobb sebes­ségre kapcsolt a KTK, de néhány ru­tinos játékosának megdöbbentő hi­bájából óriási potyagólt kapott. Ez­után mindent egy lapra tett fel a ha­zai csapat, sorozatban dolgozta ki a helyzetek, de mind el is hibázta. Kitűnt: Samu, Gyagya, Bende, illetve Cser, Lovas, Kult. Kurucz István: - Edzőkollégám, Mincha István véleményét idézem, ami tükrözi a látottakat: „Óriási szerencsével nyertünk, jó csapatod van, de nagyon sajnállak.” További eredmények: Pénzügy- őr-Kistarcsa 2-1, Balassagyarmat- Pilisvörösvár 0-0, Budafok-Sorok- sár 1-1. Szabadnapos: Vác. NB II., WlNNER-CSOPORT 1. Balassagyarmat 2. Budakalász 12 12 9 7 mi 1 1 4 20-5 18-18 29 22 3. Soroksár 12 6 3 3 18-13 21 4. Dabas 12 7­5 19-16 21 5. Kistarcsa 12 6 2 4 23-14 20 6. Pilisvörösvár 12 5 4 3 14-11 19 7. Vác 12 5 3 4 22-14 18 8. Baja 12 5 7 19-23 15 9. Kiskunhalas 12 3 4 5 15-17 13 10. Szigetszentmiklós 12 3 3 6 12-18 12 11. Pénzügyőr 12 3 3 6 18-25 12 12. Budafok 12 2 5 5 13-17 11 13. KTK 12 1 2 9 8-28 5 NB I. A16. forduló eredményei: Újpest- Győr 2-1 (2-0), Sopron-Vasas 2-1 (1-1), Videoton-FTC 2-2 (2-1), ZTE-Debrecen 3-1 (1-1), Kispest Honvéd-MTK 0-1 (0-0), Dunaferr- Haladás 2-2 (1-1). AZ NB I. ÁLLÁSA 1. MTK 16 13 2 1 34-9 41 2.ZTE 16 10 1 5 31-20 31 3. Videoton 16 8 5 3 20-17 29 4. Újpest 16 7 4 5 33-25 25 5. FTC 16 7 3 6 26-22 24 6. Dunaiért 16 6 5 5 27-19 23 7. Haladás 16 4 7 5 19-29 19 8. Sopron 18 5 3 8 24-30 18 9. Debrecen 16 4 6 6 17-23 18 10. Kispest 16 4 3 9 20-32 15 11. Győr 16 2 6 8 18-29 12 12. Vasas 16 3 í 12 17-31 10 r A Shell Hungary Rt. újonnan épülő bajai töltőállomására ÜZEMELTETŐT keres. I Feladatai: ♦ a töltőállomás folyamatos működésének biztosítása, • szakmai irányítás SHELL előírások alapján, • csapatmunka kialakítása. Az ideális pályázó: • dinamikus, képes saját vállalkozás vezetésére, • kiváló kommunikációs készséggel rendelkező. • legalább középfokú kereskedelmi végzettségű, * 1-2 éves vezetői és kereskedelmi gyakorlattal, bajai lakhellyel, számítógépes ismerettel, valamint saját gépkocsival rendelkezik. Felsőfokú végzettség előnyt jelent! Ha úgy' dönt, hogy’ szívesen csatlakozna a Shell sikercsapatához, kérjük, hogy november 16-ig küldje el fény’képes önéletrajzát a Shell Hungary Rt. humánpolitikai egysége részére; a 1036 Budapest, Lajos u. 48-66. címre vagy a 1 webmastersheilhungary@ope.sheil.com e-mail címre. i ................................................ r................................., carRD^ »