Petőfi Népe, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-21 / 271. szám

SPORT Petőfi Népe - 7. oldal 2001. November 21., szerda ______________________________Tudósítóink jelentik______________________________ Á tvették a vezetést a dél-alföldi ökölvívók ÖKÖLVÍVÁS NB I-es csapatbajnokság: Észak- Dunántúl-Dél-Alföld 11-13. Eredmé­nyek, juniorok, 57 kg: Szabó Ferenc (Kkfh.) ellenfél nélkül győzött (0-2), 71 kg: Perger-ifj. Kovács József (KSC), Perger a 2. m. fa. (0-4). Fel­nőttek, 51 kg: Dávid-Seres Nándor (Kkfh.), Dávid az 1. menetben felad­ta (0-6), 54 kg: Rácz-Oltványi Dávid (KSC) döntetlen (1-7), 57 kg: Farkas- Kovács János (Kkfh.) p. gy. (3-7), 60 kg: Józsa-Antóni Antal, Józsa a 2. m. fa. (3-9). 63.5 kg: Tóth R.-Gerebecz József (KSC), Tóth az 1. m. fa. (3-11), 67 kg: Varga-Pekanov Tamás (KSC), Pekanov a 3. m. fa. (5-11), 71 kg: Ko­vács A.-Mészáros József (KSC) p. v. (5-13), 75 kg: Varsányi-Szabó Béla (KSC), Szabó az 1. m. fa. (7-13), 81 kg: Udvari e. n. gy. (9-13), +81 kg: Fertői-Juhász József (KSC), k.o. gy. az 1. menetben (11-13). Ezzel a győzelemmel a Dél-Alföld csapata átvette a vezetést a táblázaton. Görög Sándor, a KSC elnöke, csa­patvezető: - A táblázat utolsó he­lyén álló Észak-Dunántúl ellen nem a legerősebb csapattal álltunk ki, le­hetőséget adtunk az úgynevezett második vonalnak is. A junioroknál ifj. Kovács nem sok lehetőséget adott ellenfelének, így Perger edző­je a második rászámolást követően feladta a küzdelmet. A felnőtteknél Oltványi vívott szép meccset a te­hetséges Rácz ellen. A félegyházi Kovács János meglepetésre méltó ellenfele volt a többszörös magyar bajnok Farkas Györgynek. Gere- becz és Antóni hozta az elvárható formáját. A nap meccsét Kovács és Mészáros vívta. Kovács Attila a 71 kg-os magyar bajnok, míg Mészáros - csapatérdekből - egy súlycso­porttal feljebb indult. A KSC ver­senyzője okos erőbeosztással pon­tozással kerekedett felül. A felsőbb súlycsoportokban a KSC válogatott­jai nem léptek szorítóba. ASZTALITENISZ Hungarotel Kupa női I. osztályú országos ranglistaversenyt rendez­tek a hét végén Orosházán. Ambrus Tímea (Akker Plus Soltvadkerti TE) a felnőttek között vegyespárosban harmadik lett, egyéniben a 9-16. kö­zé jutott. Ifjúsági párosban Amb­rus T. az első helyet szerezte meg Viskivel (Statisztika) az oldalán. Győzelmük értékét növeli, hogy az elődöntőben és a döntőben is ma­gyar, illetve román válogatottak el­len nyertek. Ebben a korcsoportban egyéniben az 5-8. helyen végzett. Az ifjúságiak között Kunszt Orsolya (Kecskeméti Spartacus) egyéniben a második, míg párosban Varga Tí­meával (Postás Matáv) párban a harmadik helyen végzett. BIRKÓZÁS Az utánpótlás-csapatbajnok­ság négyes döntőjének végered­ménye: 1. FTC, 2. KTE BC, 3. Vasas, 4. Eger. A kecskeméti együttes tag­jai: Zelei Gábor, Dajka Richárd, Daj­ka Zsolt, Váradi Csaba, Solymosi Sándor, Molnár Andor, Móricz Ist­ván, Dömötör László, Virágh Zol­tán, Kovács Sándor, Zelei István, Majosházi István. A diák-csb, szabadfogású or­szágos I. liga, négyes döntő, vég­eredmény: 1. FTC, 2. Orosháza, 3. KTE BC, 4. Csepel. Debrecenben szabadfogású di­ák I. magyar bajnokságot rendez­tek, ahol a 35 kg-os súlycsoportban Bányi Olivér (KTE BC) a második helyen végzett. BOWLING Nem volt előny a hazai pálya! Mindkét kecskeméti csapat hazai pályán játszotta a 7-8. fordulót, ám mindkettő vereséget szenvedett. Igaz, a bajnokság éllovasaival kel­lett játszaniuk. Szoros meccseken a hajrá a rutinosabb vendégeknek si­került jobban. Eredmények, Szuper Liga 7. forduló: Kecskeméti Bow­ling SE Agrikon-Cosmic BC. 14:18. Ponszerzők: Méri Tibor 6 (756 fa), Vicha Gyula 2 (749), Hugyecz Zol­tán 4 (742), Vajda Franciska 2 (726). Érdekesség, hogy összességében az Agrikon 32 fával többet ütött, mégis kikapott. KBSE Galatea-Cosmis BC 12:20. Psz.: Grosán Pál 6 (755), Eckertné dr. Daróczi Adrienn 4 (672), Szabó Tibor 2 (580). 8. fordu­ló: KBSE Galatea-Sopron 10:22. Psz.: Grosán P. 8 (786 fal), Eckert­né 2 (699). KBSE Agrikon-Sopron 14:18. Psz.: Vicha 4 (744 fa), Méri 4 (732), Vajda F. 4 (664), Hugyecz 2 (708). A bajnokság következő két fordulóját három hét múlva rende­zik Budapesten. IMP m NB I-es csapatbaj- n o k s á g : Kecskeméti Fordán BSE I.-Kelly Ózd 4:4. Győztek: Polonkai I. a 8-as és a 14/1-es, Bog­nár a 9-es, Végvári a 14/1-es játék­ban. Bár a kecskemétiek csak dön­tetlent értek el, így is másodikként zárták az őszi idényt. A Debre- cen-KFBSE I. mérkőzést december 2-ára halasztották. NB Il-es csapatbajnokság: Du- nakeszi-KKBSE III. 0:8. Gy.: Patonai a 9-es és a 14/1-es, Kis a 8-as és a 9-es, Farkas a 9-es és a 14/1-es, Hudacsek a 8-as és a 9-es játékban. BÚVÁRÚSZÁS Kecskeméten került sor a Vízmű Kupa uszonyos- és búvárúszóver­senyre, melyen 12 klub 186 sporto­lója indult. A Kecskeméti Vízmű Búvár Klub eredményei. Fiúk, ser­dülők, búvárúszás 25 m: 2. Szabó László 9.9, 6. Nagy Tamás 11.3. Uszonyos úszás 100 m: 2. Szabó L. 48.65, 5. Nagy T. 57.28. Ifjúságiak, búvár 50 m: 5. Kapocs Gergely 22.40, 6. Gyalai Milan 23.26. Uszo­nyos 200 m: 3. Bács Ferenc 1:53.28. Juniorok, búvár 50 m: 4. Börönte Antal 20.19, 6. Nagy Zoltán 25.63. Uszonyos 200 m: 4. Börönte A. 1:43.77. Felnőttek, búvár 50 m: 2. Juhos Gergely 18.93,6. Vanyó Attila 21.41. Uszonyos 200 m: 2. Juhos G. 1:35.34. 4x100 m-es váltó: 3. KVSC (Juhos, Börönte, Szabó L„ Vanyó) 3:11.55. Lányok, ifjúságiak, búvár 50 mfl. Szegény Judit 21.45,4. Sza­bó Tímea 22.94. Uszonyos 200 m: 1. Szegény Judit 1:50.97,5. Szabó T. 1:55.44. Felnőttek, búvár 50 m: 1. Szegény Ágnes 20.50. Uszonyos 200 m: 4. Szegény Á. 1:52.88.4x100 m-es váltó: 5. KVSC (Szegény J., Szegény Á„ Szabó T., Gevicsár An­na) 3:41.03. KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzések: Med- gyesegyháza-Kiskunhalasi NKSE 24-21 (15-9). Medgyesegyháza, 200 néző. Vezette: Hargitai, Sirály. Kiskunhalas: Tóth O. - Mucsi 5/2, Zámbó 4, Szarka 3, Pucsli 8/3, Tápai 1, Bernáth. Csere: Veres (k), Tóth Sz., Bodóczky, Paulik V. Edző: Simon László. Hétméteres: 6/5, ill. 6/5. Kiállí­tás: 4, ill. 6 perc. Az eredmény ala­kulása, 10. perc: 5-3,13. p.: 9-6,22. p.: 11-9,40. p.: 19-11, 48. p.: 23-16. Bizonyítási vágy hajtotta a hala­si csapatot, amely az ősz folyamán idegenben még nem tudott nyerni. Játékukat sok hiba, türelmetlenség, idegesség jellemezte, akik csak az utolsó percekben mutattak elfogad­ható teljesítményt. Kitűnt: Medvegy 6, Valaczkay 4, ill. Szarka. Böcs KSC-Kecskeméti Vargabusz Univerzál NKSE 31-20 (12-10). Bőcs, 150 néző. Vezette: Ungvári, Zrinszki. Kecskemét: dr. Zsoldosné - Káli, Minárovicsné 4/2, Szabó, Sidó 5, Keller 2, Csenki 1. Csere: Banczik 5, Csordás 1, Herczeg 2, Mészáros (k), Palástiné, Fekete (k). Edző: Cza- gány Károly. Kiállítás: 6, ill. 2 perc és egy vég­leges. Hétméteres: 6/5, ill. 4/2. Idegesen, sok hibával kezdtek a vendégek, amit gyors lerohanások- kal a hazaiak ki is használtak. Jel­lemző volt erre az időszakra, hogy a Kecskemét (4-0 után) csak a 12. percben lőtte az első gólját. Az óri­ási lelkesedéssel játszó bőcsiek a 24. percben már 11-5-re vezettek. A félidő hajrájában zsinórban lőtt öt góllal a kecskemétiek felzárkóztak. Szünet után 12-12-re egyenlítettek a vendégek, akik a 40. percben 14-14-ig jól tartották magukat. Ez­után a vendégek részéről érthetet­len technikai hibák, felelőtlen lab­daeladások következtek. A hazaiak sorozatban 8 gólt lőttek, miközben a vendégek egyet sem. A hajrában felváltva estek a gólok. A króniká­hoz tartozik, hogy a kecskeméti Szabót a 23. percben végleg kiállí­tották. A mérkőzésnek ebben a szakaszában a játékvezetés inkább a hazaiaknak kedvezett. Sajnos, a hazaiak játékosai ezt idegileg nem tudták feldolgozni. Kitűnt: Her­czeg. NB Il-es női mérkőzés: Gyöm- rő-Bácsbokod25-33 (15-16). Bácsbokod: Tibainé - Juhász M. 6, Fodorné 6, Banász 2, Romsics 8, Schnábl 7, Juhász É. 2. Csere: Ta­kács 2, Vajda, Krascsenics, Cifra (k). Edző: Racsmány Árpád. Küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. A Bácsbokod fe­gyelmezett játékkal a második félidő elején elhúzott és előnyét végig tar­tani tudta. Ifjúsági eredmény: 26-33. NB Il-es férfimérkőzés: Soltvad­kerti TE-Szigetszentmiklós 29-23 (16-11). Soltvadkert, 150 néző. Ve­zette: Csorba, Dobos. STE: Grandjean - Perencz 5, La­dik 2, dr. Pétervári 4, Nagy T. 2, Sza­bó N. 5, Fekete-Szabó 4. Csere: An­tal (k), Kohajda 5/4, Rudik 2/1, Lé­vai, Hachbold, Nagy R. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítás: 8, ill. 10 perc. Hétmé­teres: 5/5, ill. 4/4. Az eredmény ala­kulása, 10. perc: 3-5,15. p.: 8-5,20. p.: 10-8, 24. p.: 14-11, 42. p.: 20-14, 52. p.: 24-16, 58. p.: 28-22. A táblázaton a 8. helyre felka­paszkodó STE az idény leglátványo­sabb játékával nyert a jó középcsa­patnak számító Szigetszentmiklós ellen. Győzelmük igazi csapatmun­ka volt. Ifjúsági eredmény: 23-39. KOSÁRLABDA NB Il-es férfimérkőzések: Bp. Honvéd-Miklósi KékRókák Taka­rékbank 78-87 (27-21, 15-23, 15-25, 21-18). Bp., vezette: Cziffra, dr. Virágh. Miklósi KékRókák: Mester 34/9, Kenderes 2, Forgó 27, Sértő 13/3, Tóth. Csere: Jager, Ájpli, Perszki 1, Halmai, Farkas 10/9. Edző: Pálinkó Gábor. A 2. percben ötpontos hátrányba kerültek a vendégek, de a harmadik­ban Mester három labdaszerzésével és Sértő büntetőivel 10-5-re már ők vezettek. Időkérés után a gyorsan és erőszakosan játszó hazaiak rendez­ték soraikat. Egymást követően dob­hatták a büntetőket, s hiába talált be Forgó centerposztról, tíz perc után hat ponttal már a Honvéd vezetett. A második negyed elején a játékveze­tők elég sokat tévedtek a Rókák ká­rára, a 13. percben Kenderes már a negyedik hibájánál tartott. Ötletes csapatjátékkal, sok mozgással és a szenzációsan játszó Mester kosarai­val szünetig fordítottak. A harmadik negyed Forgóé volt, aki ekkor 16 pontot szerzett. Az utolsó negyed­ben már inkább az előny megtartá­sára törekedtek a vendégek. Maccabi VSC-Miklósi KékRókák 68-90 (16-25,22-24,15-27,15-14). Békéscsaba-Kiskunfélegyházi KC 86-87 (23-20, 22-22, 20-16, 13-20, a hosszabbításban 8-9). KKC: Kósa 6, Vidéki 11, Rabi 8, Dobos 3/3, Máriás B. 21. Csere: Jager 21, Móczár 15, Kiss 2. Edző: Gál János. A lelkes félegyháziak a hosszabbításban nyertek a rendkí­vül izgalmas mérkőzésen. SAKK NB Il-es csapatbajnokság, 3. forduló: Baja SVSC-Kalocsai SE 6.5:5.5, Bege M. SE Kunszentmik- lós-Szegedi Portál II. 75:4.5, Kecs­keméti Tákisz SE-Békés 7,4:4,5. A hazai csapat győztesei: Pólyák Ist­ván, Keresztes Richárd, Keresztes Zoltán, Botta Judit, Lőrinczy János, Keresztes Márk. Döntetlent ért el: Varasdy Imre, dr. Botta Tibor, Gö- möri Mihály. Szentesi SE-Kecske- méti Széchenyi SE 3.5:8.5. Győzte­sek: Reiss Tibor, Mann Gerald, Ko­vács Adrián, Reiss Attila, Deák Lász­ló, Bolváry Tamara. Döntetlent ját­szott: Vámos Viktor, Marosi Csaba, Sári Tibor, Donkó Mátyás, Hajagos János. ■ AUSZTRÁLIA-URUGUAY 1-0 (O-OJ! Melboume-ben játszották tegnap az utolsó labdarúgó-vb-pótselej- tező első felvonását, ahol az ausztrál válogatott Muscat 11-esből lőtt góljával nyert. A visszavágót vasár- nap rendezik Montevideóban,__________________________________ fotó! epa Birkózó-vb: szabad a fogás A magyar szabadfogásúbirkózó-válogatott el­repült Szófiába, a csütörtökön kezdődő világ­bajnokság helyszínére. Az Egyesült Államokat ért, szeptember 11-i terrortámadások miatt két hónappal a tervezett időpont (New York, szeptember 26-29.) után kerül sor a vb-re, új házigazda lebonyolításában. Szófia A nyolcból hat súlycsoportban (az 54 és a 69 kg a kivétel) lesz magyar induló. A legnagyobb re­ményekkel az Európa-bajnok Bánkuti Zsolt kelt útra, de természetesen a sorsolás függvényében a többi kategóriában is adódhat esély. Gulyás Ist­ván szakágvezető úgy nyilatkozott: nem hiszi, hogy a történtek hatással lennének a szereplés­re, és egy éremmel, valamint néhány pontszerző helyezéssel elégedett lenne. A névsor: Bánkuti Zsolt (58 kg), Dencsik István (63), Ritter Árpád (76), Kiss Tamás (85 kg, Kecskeméti TE BC), Far­kas Zoltán (97), Aubéli Ottó (130). Orbán Ferenc, a válogatott technikai igazga­tója: - Nem lehet tudni, hogy a halasztás kinek kedvez és kinek nem. Az esélyeket illetően ezért még tippelni sem tudunk. Bármi megtör­ténhet. Nincs információnk arról, hogy az Egye­sült Államok vagy bármely más ország lemond­ta volna a részvételt. Remélem, hogy a világ- bajnoksághoz méltó, erős mezőny gyűlik össze a bolgár fővárosban. Kovács Zoltán, a KTE BC vezetőedzője: - Kiss Tamás már tavasz óta az első számú válogatott versenyző a 85 kg-os súlycsoportban. A keret­ből a tavalyi Eb bronzérmesét, Kapuvári Gábort szorította tó. Legyőzte a magyar bajnokságon és a nemzetközi versenyeken is rendre előtte vég­zett. Tamás az idei Eb-n egy bokasérülés miatt nem tudott jól szerepelni. A csoportmérkőzések során attól az orosz birkózótól szenvedett vere­séget, aki aztán bajnok lett. Hetek Óta a válogatott kerettel készül. Remé­lem, ezúttal semmi nem jön neki közbe. A vb-n sokkal erősebb mezőnyre lehet számítani. Jön­nek az ázsiaiak, az amerikaiak, legalább négy-öt igen komoly riválisra kell felkészülni. Sok múlik majd a pillanatnyi formán és a sorsoláson is. Szeretnének szettet nyerni Röplabda A Minor-Phoenix Mecano Kecs­keméti RC röplabdás hölgyei ma 16 órakor az árpádvárosi sportcsarnokban bajnoki mécs­esén fogadják a BSE együttesét. A két gárda trénereit arra kér­tük, mondják el, mit várnak a találkozótól. Kosziba István, a BSE edzője:- Bácskai gyerek vagyok. Baján a 111. Béla Gimnáziumban, Rácz tanár úr kezei alatt ismerkedtem meg a röplabdával. Jól ismerem a kecske­méti női és férfi röplabdáséletet, mindkettőnek nagy tisztelője va­gyok. A nők az NB I.-ből szinte be­robbantak az Extra Ligába, és úgy tűnik, hogy stabilizálni tudják a helyzetüket. Két kategóriába osz­tottuk a mezőnyt: a kiemelt fontos­ságú és a papírforma szerinti talál­kozókra. A Nyíregyháza és a Jász­berény mellett nekünk a Kecskemét - különösen idegenben - is kiemelt kategória. Eszerint irányítjuk a fel­készülésünket. Csapatunk gerince rutinosabb és erősebb játékosokból áll, ezért Kecskeméten is esélyes­nek tartom a győzelemre. Sérül­tünk nincs, a második számú fel­adónk, Józsa Zsuzsanna arc- és homloküreggyulladással bajlódik. A két csapat a felkészülési tornák­ról ismeri egymást, jó meccseket játszottunk. Bízom abban, hogy szerdán is hasonlót lát a közönség. Farkas Mihály, a KRC edzője:- A mérkőzés esélyese a bajno­ki döntőbe várt BSE. Szeretnénk a fővárosiaktól szettet vagy szette­ket elvenni, mert erre a végelszá­molásnál szükség lehet. A legna­gyobb gondunk az, hogy nem tu­dunk ugyanazzal a kezdőcsapattal két egymás utáni meccsen pályára lépni. Martinovics Szilviának ideg- becsípődése van a derekában. A többiek is bajlódnak kisebb sérü­lésekkel, amikkel játszani ugyan lehet, de nem kellemes. B. K. Hírek ORSZÁGOS Ifjúsági Kupa leány kosárlabda-középdöntőt játszik szombaton és vasárnap Pécsett a két NB I/B-s megyebeli kosárcsa­pat. A Bajai EFSK és a Kecskeméti KC mellett a házigazda Autópark PVSK és a Zala Volán küzd a to­vábbjutásért. Ismert, hogy az OIK- döntőt december 27-30. között Baján, a Dr. Pósta Sándor Sport- csarnokban rendezik. A KOSÁRLABDA Eb-középdön­tők mai első fordulójában a fin­neket fogadó (FTC-csarnok, 18 óra) magyar női válogatott a leg­könnyebb, míg a Franciaország­ban szereplő magyar férfi együt­tes a legnehezebb feladat előtt áll. Rátgéber László csapata számára kötelező a győzelem. Ezzel szem­ben a férfiak kapitánya a 15 pont­nál kisebb különbségű vereséget már elfogadható eredménynek tartaná. A válogatottságról lemon­dó Dávid Kornél és a sérüléssel bajlódó Gulyás Róbert mellett a 20.30 órakor kezdődő találkozóról betegség miatt hiányzik majd Czigler és Fodor G. is. MAI MŰSOR. NB I/B-s férfi kézi­labda-mérkőzés: Kecskeméti Del­fin KC-Gyöngyös. Kecskemét, Vá­rosi Sportcsarnok, 18 órakor. Labdarúgó Bajnokok Ligája, cso­portmérkőzések 2. szakasza, 1. forduló (kezdés 20.45-kor). C-csoport: Panathinaikosz (gö­rög)-FC Porto (portugál), Sparta Praha (cseh)-Real Madrid (spa­nyol). D-csoport: Deportivo La Coruna (spanyol)-Arsenal (an­gol), Juventus (olasz)-Bayer Le­verkusen (német). Labdarúgó NB I., 19. forduló: Vasas-Haladás, 16 órakor. Győr- Dunaferr, MTK-Videoton, Zala- egerszeg-Sopron, 17 órakor. Kis­pest Honvéd-Újpest, 17.15-kor. Röplabdavezetők látogatása Kecskemét A Bács-Kiskun Megyei Röplabda­szövetség, valamint a Megyei Test- nevelési és Sportintézet vendége­ként hétfőn Kecskemétre látogatott a Magyar Röplabdaszövetség (MRSZ) vezetősége. A vendégek egész napos programjuk során megbeszélést tar­tottak a megye és a város vezetőivel. A küldöttséget a megyei vezetés ré­széről fogadta Cseh Szakáll Sándor alelnök és Nemes Nagy Tibor sport- igazgató, majd a városházán dr. Sárközy István alpolgármester. A szakemberek meglátogatták a helyi röplabda-utánpótlás két bázisát, a kecskeméti Katona-gimnáziumot és az izsáki Táncsics-általános iskolát. A programot röplabdásfórum zárta, melyen a megye edzői, szakvezetői - köztük Dunszt Ferenc és Beregszá­szi Szabolcs mesteredzők, Karagics Mátyás, a férfi válogatott edzője - megvitatták a problémákat az orszá­gos szövetség vezetőivel. Kőrösfői Lászlóba MRSZ elnöke összefogla­lójában kiemelte Bács-Kiskun jelen­tőségét a röplabda-utánpótlás neve­lésében, méltatta azt a szakmai munkát, amit a megyei, illetve a me­gyéből elkerülő szakemberek szerte az országban végeznek. /