Petőfi Népe, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-09 / 236. szám

2001. Október 9., kedd Petőfi Népe -13. oldal S P ŐRT __________________Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság__________________ Jánoshalmán Szalmának volt Igaza JÁNOSHALMA-SZAKMÁR 4-2 (1-1) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Hor­váth Gy. (Kohajda, Kovács). Jánoshalma: Steiner - Tóth J. (Simity), Krizsán (Boity), Sendula, Molnár, Fekete, Tóth 1. (Horváth), Kiss, Szalma, Sánta, Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Szakmár: Igaz - Greksa, Aradi (Ferencz), Farkas, Dobler (Tóth Z.), Tóth D., Matos (Csupor), Unyi, Pesti, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Gólszerzők: Szalma 3 (az elsőt és a másodikat 11-esből), Sánta, illetve Unyi, András. Kitűnt: Sánta, Fenyvesi, Molnár, Sendula, Szalma, illetve Igaz, Unyi. Sárga lap: Tóth I., András, Unyi, Perity, Dobler, Greksa. Kiállítva: Szalma (88. perc). Ifjúsági eredmény: 2-1. SOLT-AKASZTÓ 1-2 (1-2) Solt, 500 néző. Vezette: Ártim (Kara, Törőcsik). Solt: Gyalus - Lukács, Sánta (Freppán), Éliás, Juhász, Virág, Váli, Aranyos, Gúla, Sztojanovics, Jánosi (László). Edző: Freppán György. Akasztó: Mlinkó - Szabó P., Csernik (Klajkó), Kertész, Sárközi A., Megyes, Hambalkó, Csehi, Lázár Zs. (Pap), Supka, Sándor. Edző: Agócs Zoltán. Gólszerzők: Gúla, illetve Sárközi A., Megyes. Kitűnt: Lukács, Aranyos, Gúla, il­letve Mlinkó, Sárközi A., Megyes, Csehi. Sárga lap: Gúla, Váli, Lázár Zs., Hambalkó. Kiállítva: Lukács, Éliás, Kertész, Sándor, Supka. Ifjúsági eredmény: 4-1. SOLTVADKERT-DUSNOK 0-2 (0-0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Nagyhegyesi (Kecskés, Fülöp). Soltvadkert: Hatvanyi - Galántai (Kovács G.), Schiszler, Gillich, Eper­jesi, Marton, Rumán, Mészáros, Hirsch, Font, Szalontai. Edző: Csesz- negi Lajos. Dusnok: Bakula - Laczkó (Ber- berovics), Andrin, Jenei, Hodován, Galambos, Ottenthál, Sánta I., Sánta Z., Óbéri, Deák (Sáfrán). Edző: Óbéri Antal. Gólszerzők: Sánta Z., Sánta I. Kitűnt: Marton, Font, illetve Ottenthál, Sánta Z. Ifjúsági eredmény: 7-0. HETÉNYEGYHÁZA- HARTA 0-2 (0-0) Hetényegyháza, 487 néző. Vezette: Tóth 1. (Szűcs, Rogács). Hetényegyháza: Lénárt A. - Vö­rös, Kovács J., Szabó L, Walfisch (Lantos), Kovács A., Molnár G., Szász, Széles (Lénárt L), Kocsis, Szalai. Edző: Bende József. Harta: Badó - Bálint, Molnár S., Vékony (Veres), Vejtei, Sebestyén, Is­pán, Bujáki, Szauer T., Szabó L. (Gillich), Kovács T. (Tomolik). Edző: Szauer Tamás. Gólszerzők: Szabó L, Szauer T. Kitűnt: Szász, Molnár G., illetve Badó, Bálint, Ispán, Szauer T. Sárga lap: Széles, Kocsis, Kovács A., Szabó L., Vejtei. Kiállítva: Bujáki. Ifjúsági eredmény: 5-1. TOMPA-HAJÓS 6-1 (4-1) Tompa, 300 néző. Vezette: Suba (Vincze, Bánfi). Tompa: Zsemberi - Andróczki, Szakács, Véh, Béleczki, Tímár, Bállá (Urlauber B.), P. Szabó (Rónási), Nuszpl, Fütyü, Molnár. Edző: Tápai Tibor. Hajós: Szabó Zs. - Follárdt R. (Nyerlucz R.), Balogh, Rácz, Huber, Szeitz Cs., Csicsirkó (Szeitz R.}, Csor­ba, Krastek (Gyűrűsi), Gyurászovics, Follárdt Z. Edző: Ginál Gábor. Gólszerzők: Fütyü 2, Béleczki 2, Nuszpl, Andróczki, illetve Huber. Kitűnt: Véh, Béleczki, Tímár, Nuszpl, Fütyü, illetve Szabó Zs., Huber, Gyurászovics. Sárga lap: Szakács, Follárdt R., Krastek, Csorba, Nyerlucz R. Ifjúsági eredmény: 8-0. KISKUNMAJSA­NEMESNÁDUDVAR 3-1 (2-0) Kiskunmajsa, 300 néző. Vezette: dr. Magó (Varga, Sólya). Kiskunmajsa: Mindák - Czakó (Kolompár), Fekete L, Andricz, Mu­rányi (Beke Á.), Kamara, Ujfalusi, Beke A., Pócsik, Török, Szikora. Edző: Teliinger Vilmos. Nemesnádudvar: Kámán Jagicza L., Czvetnics (Tusori), Barta, Jagicza P., Schindler, Pusztai, Simon (Grúber), Szőcs (Mezőfi), Pesti, Ga­zsi. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerzők: Kamara, Török, Ujfa­lusi, illetve Pesti. Kitűnt: Kamara, Török, Ujfalusi, illetve Barta, Pesti, Szőcs. Sárga lap: Kamara, Pesti. Ifjúsági eredmény: 5-2. BÁCSALMÁS- MÉLYKÚT 3-1 (2-0) Bácsalmás, 450 néző. Vezette: Nagy (Serdült, Tóth). Bácsalmás: Tomik - Pintér, Csizov- szki, Káli, Köves, Barna J., Párczen, Nagy, Kubina (Jaszenovics), Rácz, Kő­vári Á. Edző: Barákovics István. Mélykút: Kiss - Száhl, Szűcs, Pá­losi, Körmöczi (Bényi), Anka (Pesti), Szabó, Doszpod, Snyehola, László, Bálint (Facskó). Edző: Ónodi Tamás. Gólszerzők: Kubina, Rácz, Kővári Á., illetve Doszpod. A PVSE. színeiben sérülések, eltil­tások, továbbá adminisztrációs okok miatt Morvái, Barna Z., Bakó, Mar­git, Bodrogi, herényi és Tóth Csaba nem léphetett pályára a szomszédvár utóbbi fordulókban megtáltosodott csapata ellen. Bár a PVSE együttese erősen leamortizálódva várta a bács­kai rangadót, többen ebben látták a hazai siker zálogát. A mérkőzésen lá­tottak aztán az utóbbikat igazolták. A „fakóval” felálló hazai együttes nem állt be védekezni, bátran táma­dott és elszántságukat, olykor remek támadásvezetések végén, siker koro­názta. A 8. percben Nagy Albert ível­te kapu elé a labdát jobbról és Kubina lőhette kapura. Kiss ugyan még bele­ért a labdába, ám az a hálóban kö­tött ki (1-0). Az előnye tudatában sem ült rá az eredményre a PVSE és a 28. percben növelte előnyét. Bal olda­lon kapott jó indítást Kubina, majd remek Kubina-Rácz összjáték végén Rácz 18 méterről a kapu jobb alsó sar­kába vágta a labdát (2-0). A szünetben Ónodi edző kettős cserét hajtott végre, hogy legalább a hátrányukat ledolgozzák. A 60. perc­ben szépített a Mélykút. László egye­dül törhetett kapura, ám önzetlenül a kimozduló Tomik mellett Doszpod- hoz passzolt, aki a kapu közepébe gu­rította a labdát (2-1 ). Ezzel a vendé­gek el is lőtték a puskaporukat, több helyzetük nem akadt. Nem így a ha­zai csapatnak. A 63. percben Rácz tört kapura egyedül és a kifutó Kiss és a kapu mellett szállt el a lövése. A 76. percben Száhl Imre megkapta máso­dik sárga lapját, azaz Nagy játékve­zető kiállította. A 81. percben a bal- összekötő helyén Pintértől kapott jó indítást Kővári, akinek első lövését még hárította Kiss, ám a kipattanó labdát a jobb alsó sarokba helyezte (3-1 ). A mérkőzés vége előtt öt perccel Barákovics István is a csere mellett döntött: a rendelkezésére álló összes játékost pályára küldte. Kubina he­lyét Jaszenovics Zoltán a tartalékka­pus foglalta el. Kitűnt: Kubina, Rácz, Kővári Á., illetve senki. Sárga lap: Káli, Pintér, Nagy, Száhl. Kiállítva: Száhl. Ifjúsági eredmény: 1-4. KEREKEGYHÁZA- TISZAALPÁR 4-0 (1-0) Kerekegyháza, 300 néző. Vezette: Holczimmer (Forgács, Dulai). Kerekegyháza: Fekete - András, Kulman R., Sándor, Kulman A. (Tí­már), Kecskeméti, Gazdag, Nagy, Hugyecz A., Máté, Polgár (Duz- math). Edző: Máté Attila. Tiszaalpár: Hekkel - Tar (Tóth I.), Szabados, Márton, Forgó, Kovács J., Bársony (Ruzsinszki), Kása Z. (Ba­kos), Kiri, Rozmán, Sinkó. Edző: Du­dás György. Gólszerzők: András 2 (mindket­tőt 11-esből), Polgár, Tímár. Kitűnt: Fekete, András, Gazdag, Máté, illetve Kovács J., Bársony, Sinkó. Sárga lap: András, Bársony, Hekkel. Ifjúsági eredmény: 3-0. Góllövőlista 12 gólos: Szalma (Jánoshalma). 10 gólos: Szauer T. (Harta). 8 gólos: Csehi (Akasztó). 7 gólos: Lázár (Akasztó), István (Dusnok). 6 gólos: Szalai (Hetényegyháza), Török (Kis­kunmajsa), Gazsi, Pesti (Nemes­nádudvar), Andróczki, Fütyü (Tom­pa). 5 gólos: Deák (Dusnok), Hu­gyecz Gy. (Kerekegyháza), Szabó (Mélykút). A mérkőzésekről tudósítottak: Berki Zoltán (Hetényegyháza), Deák János (Tompa), Gyovai János (Kiskunmajsa), Horváth Mihály (Soltvadkert), Kovács István (Bácsal­más), Nagy János (Kerekegyháza), Renner Tibor (Jánoshalma), Szabó Sándor (Solt). A megyei I. osztályról készült ösz- szeállítás szerkesztője: Lőrinczi Csaba (79/426-371, 79/322- 453, lorinczic@petofinepe.hu ). MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Harta 9 7 1 1 25-11 22 2. Hetényegyháza 9 5 2 2 16-12 17 3. Akasztó 9 4 4 1 24-18 16 4. Nemesnádudvar 9 5 1 3 18-14 16 5. Dusnok 8 5­3 22-12 ■ 15 6. Solt 8 5 3 17-11 15 7. Jánoshalma 9 4 2 3 2320 14 8. Tompa 9 4 2 3 20-19 14 9. Kerekegyháza 8 4 1 3 1513 13 10. Mélykút 9 3 2 4 1513 11 11. Szakmár 9 3 1 5 14-18 10 12. Tiszaalpár 9 3 1 5 1323 10 13. Bácsalmás 9 2 3 4 1315 9 14. Kiskunmajsa 8 2 1 5 1519 7 15. Soltvadkert 8 1 1 6 11-17 4 16. Hajós 8 1­7 7-35 3 MEGYEI 1. OSZTÁLY, IFJÚSÁGIAK 1. Mélykút 9 7 2­3310 23 2. Solt 9 6 2 1 3313 20 3. Nemesnádudvar 9 6­3 2812 18 4. Hetényegyháza 9 5 2 2 21-13 17 5. Soltvadkert 9 5 1 3 2812 16 6. Bácsalmás 9 4 1 4 17-15 13 7. Kerekegyháza 8 4 1 3 2519 13 8. Akasztó 9 4 1 4 1515 13 9. Dusnok 8 4­4 14-26 12 10. Tompa 9 3 2 4 21-23 11 11. Jánoshalma 9 3 1 5 1522 10 12. Harta 9 2 2 5 1322 8 13. Szakmár 9 2 2 5 11-27 8 14. Kiskunmajsa 8 2 1 5 2328 7 15. Tiszaalpár 9 2­7 1327 6 16. Hajós 8 2­6 14-37 6 Öt piros lap Solton „Az elmúlt időszakban eddig soha nem tapasztalt mér­tékben megnövekedett a kiállítások, a játéktéri és né­zőtéri botrányok száma. Ezek visszaszorítása, megaka­dályozása, megelőzése érdekében kérjük a csapatve­zetőket, edzőket, játékosokat - rajtuk keresztül pedig a nézőket -, hogy nagyobb toleranciával viseltessenek a játékvezetőkkel, az ellenféllel és a másik szurkolótábor­ral szemben. Az önbíráskodástól pedig minden körül­mények között tartózkodjanak!" - áll többek között az Orell Zsolt BKMLSZ-elnök és Török Tibor főtitkár által múlt szerdán szignózott szövetségi értesítőben. Felhí­vásuknak nem sok foganatja volt, a hét végén ugyanis nyolc alkalommal mutatták fel a piros lapot a játékveze­tők. Ártim „sport” például 5 (!) labdarúgót állított ki Sol­ton, méghozzá - helyszíni tudósítónk szerint - jogo­san. Az akasztói gárda két gólt szerzett az első negyed­órában, a hazaiak az első félidő végén szépítettek. A második játékrészben sok helyzetet hagytak ki Frep- pánék, végül a 90. percben Sztojanovics 11-esét Mlinkó hárította. A kapusbravúrnak (is) köszönhetően Agócs Zoltán csapata felkapaszkodott a dobogóra. Ahonnan az a Nemesnádudvar távozott, melynek első félidőbeli gyenge teljesítménye vereséget eredménye­zett Kiskunmajsán. A másik újonc menetel: ezúttal a Soltvadkert saját pá­lyáján bánkódott a dusnokiakkal való randevú végén. Jánoshalmán a tavalyi gólkirály háromszor is bekö­szönt Igaz kapusnak, Tompa pedig könnyedén rúgott fél tucatot a Hajósnak. Kerekegyházán a második fék időben hengereltek a hazaiak. András az elsőben is, a másodikban értékesített egy-egy büntetőt, Polgár egy kapu előtti kavarodást kihasználva lőtt gólt, majd a 80. percben - miután a játékos-edző Máté szétzilálta az ellenfél védelmét - Tímár higgadtan helyezett a bal sa­rokba. A forduló rangadóján a listavezető gólt sem kapva nyert a 2. helyezett otthonában. ______________________Tudósítóink jelentik________________________ Két cselgáncsarany Bajának CSELGÁNCS # Diák A-, B-korcsoportos és ser­dülő leány egyéni országos baj­nokság, Ajka. A Bajai Judo Club versenyzőinek eredményei, 33 kg: 7. Huber Nikolett. 36 kg: 7. Nagy Sá­ra. Diák A, 41 kg: 1. Tüske Mariann (edző: Radies Attila, nevelőedző: Gyúró László). 45 kg: 5. Sasfalvi Ni­ké. Serdülők, 40 kg: 1. Kálmáncz- helyi Ildikó (edző: Radies Attila). 44 kg: 5. Sasfalvi Niké. 52 kg: 5. László Nóra. 63 kg: 5. Reisz Zita. Felnőtt egyéni országos baj­nokságot rendeztek a hét végén Miskolc. A Bajai JC eredményei, 60 kg: 3. Hammer Erik, 5. Kiss András, 7. Kiss Dénes. +100 kg: 5. Perhács Attila. ASZTALITENISZ NB I. A-csoportos női mérkőzé­sek: Kecskeméti Spartacus-Akker Plus Soltvadkerti TE 13:5. Győzte­sek: Kunszt Orsolya, 3, Márkus Enikő 3, Palincsárné Farkas Szilvia 3, Erdélyi Krisztina 2, az Erdélyi- Farkas és a Márkus-Kunszt páros, illetve Ambrus Tímea 3, Szabó Bri­gitta 2. Statisztika II.-Kecskeméti Sparta­cus 13:5. Gy.: Márkus 2, Farkas 1, Kunszt 1 és a Márkus-Kunszt páros. Akker Plus STE-Szekszárd 4:12. Gy.: Ambus T. 2, Valics Emese 1 és az Ambrus T.-Ambrus Beáta páros. KOSÁRLABDA NB I/B-s férfimérkőzések: Uni- ver KSE-Salgótarjáni Fekete Sasok 88-47 (15-16, 26-13, 17-13, 30-5). Kecskemét, 800 néző. Vezette: Sza­mos, Cziffra. Univer KSE: Munteán 17/3, Bovánovics 17/9, Hajdú 17/3, Ta­kács 8, Korcsok 4. Csere: pásztor 10, Magyar 7, Lukács 8/3, Jánossi, Nagy. Edző: Radovics József. A csoport két élcsapatának mér­kőzése igazi rangadót ígért. Az első negyedet sok elhibázott dobás jelle­mezte. Bovánovics két triplája, Ta­kács büntetői révén jól tartotta ma­gát az Univer, bár a végén az előny a Sasoknál volt. A második negyed­ben gyorsan fordított a hazai gárda (21-16), amely a 16. perctől Munte­án és Bovánovics kosaraival folya­matosan 41-26-ra elhúzott. Szünet után a vendégek megpróbáltak fel­zárkózni, a 24. percben 45-37-re, a 28. percben 53-41-re módosult az állás. A pontok többségét ekkor Munteán szerezte. Az utolsó tíz perc játék 58-42-ről indult. Az Uni­ver hat perc alatt 78-44-re elhúzott, ekkor már a cserejátékosok is lehe­tőséget kaptak. Az Univer minden Japánban, Kobe városában ren­dezték meg nemrégiben a transz- plantáltak 13. világbajnokságát. A versenyen 48 ország 1300 sporto­lóval képviseltette magát. A ma­gyar szervátültetett sportolók ki­váló eredményeket értek el. A csapat tagjait ma fogadják hivata­losan Budapesten, az Ifjúsági és Sportminisztériumban. Van is mi­csapatrészében jobb volt ellenfelé­nél, és két forduló után - egyedüli veretlenként - vezeti a tíz együttes­ből álló csoportot. Kitűnt: Munteán, Bovánovics, Hajdú, ill. Major 11/3, Tiba 10. Junior eredmény: 109-48. Bajai KK-Hospnet Vadkakasok Debrecen 93-71 (21-17, 28-19, 19- 18, 25-17). Baja, Német Nevelési Központ, 250 néző. Vezette: Técze- ly, Márton. Bajai KK: Pálkerti 15/6, Kreiter 14/3, Ács 12, Szűcs 20/3, Bődi 9/3. Csere: Tóth 2, Hosszú 19/9, Havasi 2, Ágfalvi. Edző: Hosszú István, Kajtár Zsolt. Pálkerti hárompontossal köszön­tötte a Vadkakasokat, majd Ács ki­vételével a kezdőcsapat valamennyi tagja dobott egy-egy duplát (4. perc: 9-3). A Hosszú-csapat jól védeke­zett, a Debrecen pontatlanul, kap­kodva játszott. Pálkerti nagyon jól mozgatta társait, forintos labdákat osztogatott. Szűcsben méltó part­nert talált, s a látványos akciókat a közönség tapssal honorálta. A má­sodik negyedben tovább növelte előnyét a Baja, ekkor - többek kö­zött - a néhány percet magának is engedélyező játékos-edző dobálta a triplákat (20. perc: 49-36). A har­madik negyed szorosabb lett. A ba­jai védelemre továbbra sem lehetett panasz, támadásban viszont a hely­zetek többsége kimaradt. így csak a Pálkerti-Szűcs párosnak köszönhe­tő, hogy nem sikerült felzárkózniuk ért gratulálni nekik, hiszen össze­tettben negyedikek lettek, 16 arany-, 17 ezüst- és 13 bronzér­met hoztak. Bács-Kiskun megyét ketten képviselték. A kecskeméti Szabó József úszásban indult, s ezüstérmes lett. A lajosmizsei Szarvasné Páldeák Borbála aszta­liteniszező a női párosban - a du­naújvárosi Virágh Lászlónéval az oldalán - ezüstérmet szerzett, egyéniben 4. lett. _______________■ a vendégeknek (68-54). Az utolsó tíz perc első felében még szenvedett a Baja (34. perc: 72-62), majd pará­dés hajrával adta meg a kegyelem­döfést a Debrecennek. Pálkerti el­lenállhatatlan volt, Hosszú 9 méter­ről dobott triplát, Ács pedig villám­gyors kontrákból szerzett kosara­kat. Szűcs egy távoli dobással ara­tott sikert a nézőtéren, s ezen fel­buzdulva a másik bajai center, Krei­ter is triplát szerzett. A Sugovica- parti csapat gyakran kifejezetten lát­ványos megoldásokkal szórakoztat­va közönségét magabiztosan győzte le a nem is olyan vad debreceni ka­kasokat. Kitűnt: Pálkerti, Szűcs, Hosszú, illetve Bacsa 21/9, Burján 14/9. Hosszú István: - Nagyon jól vé­dekezett a csapat. Támadásban sem voltunk gyengék, de ott még van csiszolnivalónk. Annak viszont na­gyon örülök, hogy végre egységes volt a csapat, egymásért is küzdöt­tek a játékosok. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés, 1. fordu­ló: Szegedi DRE-Kalocsai SE 3:2 (13, -23,17, -24, 8). Szeged. Vezette: Ko­vács, Ádler. KSE: Bóhner, Vass, Faragó L., Korsós, Faragó E., Sztupovszki. Cse­re: Dávid, Dabis. Edző: Faragóné Magyar Edit. A szoros mérkőzésen némi bírói segédlettel győzött a hazai csapat a lelkes és többnyire jól játszó Kalocsa ellen. Junior eredmény: 3:0. ___■ Hí rek A MAGYAR Labdarúgó Liga el­nöksége tegnapi ülésén úgy ha­tározott, hogy nem kívánja mó­dosítani a labdarúgó NB I. ver­senykiírását. Tehát 33 plusz 5 forduló dönt majd a bajnoki címről, illetve a kiesésről. Mivel a válogatottnak nem kell vb- pótselejtezőt játszania, az MLL a 22. forduló időpontját előre­hozta november 10-re. Ez azt jelenti, hogy ebben az évben december 5-én lépnek pályára utoljára a csapatok. KILENC ország 31 lovasának részvételével rendezik meg péntektől vasárnapig a díjlovag­ló Világ Kupa magyarországi versenyét Kaposváron. A TOTÓ 40. heti szelvényén szereplő mérkőzések közül lap­zárta után fejeződött be a 13. Eredménye: Macedónia-Szlová- kia 0-5,2. A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a 40. foga­dási heü totó nyereményei a kö­vetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény 3 db akadt, nyeremé­nyük egyenként 4.171.293 fo­rint. 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 64 da­rab, nyereményük 43.714 forint. 11 találatos szelvény 959 darab, nyereményük 2917 forint. 10 ta­lálatos szelvény 9584 darab, nyereményük 487 forint. ■ Ezüstöt hozott Japánból Szarvasné Páldeák Borbála Kobéban, a dobogón fogadja a gratulációkat. ■ Lajosmizse